Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Okapy kuchenne to urządzenia, które nie tylko ładnie wyglądają w kuchni, ale też spełniają swoją rolę w lepszy lub gorszy sposób. Dobry okap kuchenny odprowadzi opary, drobinki tłuszczu, nieprzyjemne zapachy podczas codziennego gotowania, poprawiając jakość powietrza w Twojej kuchni lub mieszkaniu i fajnie wkomponuje się w nowoczesnej kuchni. Wybór odpowiedniego okapu kuchennego może być bardzo dużym wyzwaniem dla osób, które nie miały styczności z tymi urządzeniami. Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać najlepszy okap do swojej kuchni to bardzo dobrze trafiłeś. Nasi eksperci przeanalizowali okapy kuchenne najpopularniejszych producentów, aby ułatwić Ci wybór najlepszego urządzenia w rozsądnej cenie. Sprawdź nasz ranking najlepszych okapów kuchennych na rynku i wybierz urządzenie, które pomoże zadbać o czyste powietrze w Twojej kuchni. Poniżej prezentujemy listę najlepszych okapów kuchennych tych tańszych i tych z wyższej półki:

Ranking okapów kuchennych

Miejsce 1

Okap Miele DAS 4920

Okap podszafkowy Miele DAS 4920

Pierwsze miejsce w rankingu okapów podszafkowych zajmuje Wyciąg podszafkowy Miele DAS 4920 ze sterownikiem EasySwitch umożliwiającym wygodną obsługę. Wyciągi kuchenne Miele są wyposażone w 10-warstwowy stalowy filtr tłuszczu. Wierzchnia warstwa oraz ramka filtra wykonane są z wysokowartościowej stali szlachetnej. Podczas wygodnego czyszczenia filtra tłuszczu w zmywarce nie powstają żadne widoczne przebarwienia. W Miele są stosowane częściowo silniki ECO, które w porównaniu do tradycyjnych silników pracują nawet do 70 % oszczędniej. Ponadto są one bardzo ciche, ale również bardzo wydajne. Automatyczne przedłużenie pracy wentylatora zapewnia dokładne odprowadzenie pary i zapachów, które nadal pozostają w powietrzu po gotowaniu. Wentylator działa w zależności od wyboru 5 lub 15 minut i wyłącza się automatycznie. Gdy filtr tłuszczu lub filtr z węglem aktywnym w wyciągu Miele wymaga czyszczenia lub wymiany, zapala się czerwona dioda LED. Należy wtedy jak najszybciej wyczyścić lub wymienić filtr. Optymalne usuwanie pary i zapachów za każdym razem – przy jednoczesnej oszczędności energii. Okap ten nie nalży do najtańszych, ale za jakość warto zapłacić.

Miejsce 2

Okap podszafkowy Electrolux LFG716R

Okap podszafkowy Electrolux LFG716R

Okap podszafkowy Electrolux LFG716R to zintegrowany, energooszczędny okap kuchenny z funkcją H2H oraz intuicyjnym sterowaniem, szerokość 54 cm. Funkcja Hob2Hood® automatycznie kontroluje ustawienia okapu. W ten sposób podczas gotowania siła wyciągu zmienia się zależnie od zmian temperatury płyty i liczby działających pól grzejnych. Szybko i skutecznie oczyszcza powietrze. Diody LED zamonotowane w okapie Electrolux LFG716R zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania. Filtr przeciwtłuszczowy zapewniający czystość w kuchni jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ten okap posiada 3 stropnie regulacji mocy + intensywny. Roczne zużycie energii [kWh] 54,7. Wydajność pracy (max./min.): 580 / 300 m³/h. Odprowadzanie obwodowe zmniejsza zużycie energii i poziom hałasu. Dołączony pilot zdalnego sterowania. Możliwa praca w trybie wywiewowym i recyrkulacyjnym, jeśli jest zainstalowany filtr węglowy (opcja). Oprócz tego wszystkiego, okap ten jest wyposażony w wskaźnik nasycenia filtra tłuszczowego i węglowego.

  Miejsce 3

  Okap podszafkowy BOSCH DUL62FA51

  Okap podszafkowy BOSCH DUL62FA51

  Okap podszafkowy BOSCH DUL62FA51 60 cm Stal nierdzewna to bardzo ciekawy opap, który świetnie działa. Światło LED zamontowane w tym okapie zapewnia doskonałe, bardzo energooszczędne oświetlenie płyty grzewczej. W przypadku pracy w trybie otwartym (wywiew powietrza na zewnątrz) powietrze jest oczyszczane przez filtr przeciwtłuszczowy, a następnie odprowadzane na zewnątrz, co zapewnia optymalną jakość powietrza w kuchni. Klasa efektywności energetycznej: D (w skali efektywności energetycznej od A+++ do D). Średnie zużycie energii: 69.3 kWh/rok. 3 stopniowa regulacja wentylatora tego okapu kuchennego. Oświetlenie stanowiska roboczego 1 x 4 W E14. Wydajność wentylatora według DIN/EN 61591 max. 250 m³/h. Do pracy w obiegu zamkniętym, niezbędny jest filtr weglowy sprzedawany oddzielnie. Wymiary urządzenia (WxSxG): 150 x 600 x 482 mm. 120 mm średnica rury odprowadzającej.

  Miejsce 4

  Okap podszafkowy BEKO CFB 5310 W

  Okap podszafkowy BEKO CFB 5310 W

  Na czwartym miejscu wśród najlepszych okapów podszafkowych znalazł się Okap podszafkowy BEKO CFB 5310 W, który idzie kupić za bardzo małe pieniądze. Okap podszafkowy BEKO CFB 5310 W (Standardowy, 50 cm) umożliwia wydajność wentylacji na poziomie 205 m³/h. Średnie roczne zużycie energii (kWh / rok) to tylko 34.5 kWh. Liczba filtrów przeciwtłuszczowych to 1 szt. Okap ten został wyposażony w 1 żarówkę o mocy 3 W. Poziom hałasu – tryb min. 52 dBA . Maksymalny poziom hałasu tego okapu to 68 dBA. To wszystko sprawia, że jeśli szukamy taniego okapu to właśnie warto zastanowić się nad tym modelem.

  Miejsce 5

  Okap podszafkowy AMICA OMP6253BG

  Okap podszafkowy AMICA OMP6253BG

  Okap podszafkowy AMICA OMP6253BG jest wyposażony w nowoczesną i niezwykle wydajną turbinę, która całkowicie usunie kuchenne zapachy. Okapy Amica wyposażone zostały w nowoczesne i dekoracyjne listwy LED, które są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło. Teraz, dzięki pomniejszonej głębokości konstrukcji, okap bez problemu zmieści się w standardowych, 30. centymetrowych szafkach. Maksymalna wydajność w trybie wyciąg tego okapu to 389 m³/h. Klasa energetyczna C. Roczne zużycie energii 50.2 kWh. Moc oświetlenia 8 W. Poziom hałasu maksymalny w trybie wyciąg 65 dB. Poziom hałasu minimalny w trybie wyciąg 58 dB. Te wszystkie zalety tego okapu sprawiają, że warto rozważyć zakup tego produktu.

  Ranking okapów kominowych 2024:

  Miejsce 1

  Okap kominowy Whirlpool AKR 62F LT K

  Okap kominowy Whirlpool AKR 62F LT K

  Pierwsze miejsce w rankingu okapów kominowych zajmuje okap kominowy Whirlpool AKR 62F LT K o wymiarach S x G (cm): 59.8 x 32.5. Urządzenie jest bardzo oszczędne za sprawą klasy energetycznej: A. Maksymana wydajność (m3/h): 495. Oświetlenie LED to 10-krotnie dłuższa żywotność niż w przypadku tradycyjnych żarówek i o 90% mniejsze zużycie energii. Okap Whirlpool ma cztery prędkości, co daje Ci pełną kontrolę nad jego wydajnością. Okap kominowy Whirlpool ma intuicyjny elektroniczny interfejs użytkownika, który zapewnia Ci najprostszą i najwygodniejszą obsługę, jaką kiedykolwiek wymyślono. Nowoczesny, gładki i piękny – ten szklany okap będzie przykuwającym wzrok dodatkiem do wystroju Twojego domu. Okap Whirlpool ma system wzmacniający wyciąg (booster), który zapewnia doskonałą filtrację powietrza oraz zasysanie zapachów i tłuszczu. Dzięki technologii zasysania obwodowego para z gotowania jest pochłaniana na zewnętrznych krawędziach okapu, a nie przez filtr tłuszczu po środku, dzięki czemu Twoja kuchnia jest wolna od zapachów. Ukryte filtry zmniejszają hałas i zatrzymują tłuszcz, by nie docierał on do powierzchni okapu.

  Miejsce 2

  Okap kominowy Electrolux LFT769X

  Okap kominowy Electrolux LFT769X

  Okap kominowy Electrolux LFT769X o szerokości 90 cm z funkcją H2H. Dzięki okapowi Breeze 800 nie musisz już przekrzykiwać głośnego wentylatora, gdy zasiadasz do posiłku z rodziną i przyjaciółmi. Po zakończeniu gotowania wystarczy nacisnąć przycisk, aby kuchnia została bezgłośnie odświeżona. Użyj przycisku Breeze po zakończeniu gotowania, aby przez kolejne 60 minut okap utrzymywał świeże powietrze w Twojej kuchni, bez zbędnych decybeli. Okap jest wyposażony w praktyczną funkcję Hob2Hood, która automatycznie steruje działaniem okapu i jego oświetleniem. Wysokowydajna funkcja wyciągu w tym okapie jest możliwa dzięki mocnemu silnikowi. Diody LED zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania. Roczne zużycie energii [kWh] 55,4, Maks. wydajność (tryb intensywny): 720 m³/h, Wymiary WxSzxG [mm]: 1180x898x450.

   Miejsce 3

   Okap kominowy Samsung NK24M5070FS

   Okap kominowy Samsung NK24M5070FS

   Okap kominowy Samsung NK24M5070FS ze sterowaniem dotykowym o wydajności 668 m3/godz. Wytrzymały i łatwy do czyszczenia filtr aluminiowy chroni wentylator i przedłuża żywotność silnika, wychwytując tłuszcz i kurz, zanim zatkają silnik lub ograniczą przepływ powietrza. Filtr wymaga czyszczenia nie częściej niż raz na 3–4 tygodnie. Znakomite oświetlenie LED równomiernie dystrybuuje światło po całej przestrzeni płyty, sprawiając, że wszystkie przyrządzane potrawy są doskonale widoczne. Ponadto światła takie zużywają mniej energii i działają znacznie dłużej. Steruj tym okapem za sprawą zintegrowanego panelu Touch Control. Inteligentny panel LED jest czytelny i działa tak samo intuicyjnie jak smartfon. Maksymalna wydajność 558 m3/godz. Klasa efektywności energetycznej B. Wymiary netto (Szer. x Wys. x Głęb.) 598 x min. 739~max. 1,061 x 450 mm.

    Miejsce 4

    Okap kominowy Amica OKC6242S

    Okap kominowy Amica OKC6242S

    Okap kominowy Amica 60 cm OKC6242S to bardzo ciekawy produkt w naszym rankingu okapów kuchennych. Model tego okapu został wyposażony w innowacyjny system energooszczędnego oświetlenia diodowego. Diody LED są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu. Okap ten zapewnia bardzo cichą pracę. Włącz okap na najniższy bieg by skutecznie usuwać opary i ciesz się cichą pracą urządzania – poniżej 50dB. Maksymalna wydajność w trybie wyciąg 290 m³/h. Model tego okapu kominowego posiada 3 stopnie pracy wentylatora. Okap odprowadza opary także przez szczeliny umieszczone woków przedniej szyby, dzięki czemu zapachy kuchenne znikają znacznie szybciej.

     Miejsce 5

     Okap kominowy Haier I-Clean 4 HATS9DCS56B

     Okap kominowy Haier I-Clean 4 HATS9DCS56B

     Okap kominowy Haier I-Clean 4 HATS9DCS56B to bardzo solidny produkt, który zasługuje na uwagę. Okapy Haier I-Clean Series 4 to nowoczesna technologia w najpiękniejszej formie, a ponadto cicha praca przy jednocześnie wysokiej wydajności. Okapy oczyszczą powietrze w kuchni otwartej na salon o wielkości 55 m2 w zaledwie 10 minut. Elegancki dotykowy panel sterowania z białą diodą LED zapewnia harmonijne wzornictwo w kuchni. 3 prędkości i funkcja szybkiego zasysania dymu (booster) to powiew świeżego powietrza w Twojej czystszej kuchni. Gotowanie w ciszy i spokoju dzięki bezgłośnemu silnikowi. Wszystkie okapy Haier są wyposażone w innowacyjny, wydajny silnik, który osiąga wysoką efektywność pracy przy niskim zużyciu energii. Wewnętrzne boczne światła zapewniają doskonałą widoczność potraw przez cały czas gotowania. Klasa wydajności energetycznej (2010/30/EC) A+. Przepływ powietrza (max / boost) (m3 / h) 746.

      Ranking okapów teleskopowych 2024:

      Miejsce 1

      Okap teleskopowy Samsung NK24M1030IB

      Okap teleskopowy Samsung NK24M1030IB

      Najlepszym urządzeniem wśród okapów teleskopowych został okap teleskopowy Samsung NK24M1030IB o wydajności 392 m3/godz. Wytrzymały i łatwy do czyszczenia filtr aluminiowy chroni wentylator i przedłuża żywotność silnika, wychwytując tłuszcz i kurz, zanim zatkają silnik lub ograniczą przepływ powietrza. Filtr wymaga czyszczenia nie częściej niż raz na 3–4 tygodnie. Zachowaj czystość w swojej kuchni, dzięki 3 trybom pracy tego okapu teleskopowego. Wymiary netto (Szer. x Wys. x Głęb.) 598 x 180 x 301 mm. Klasa efektywności energetycznej C. W tym okapie zadbano o dobrej jakości oświetlenie w postaci podwójnego LEDa 2 x 3 W. Okap za małe pieniądze od sprawdzonego producenta okapów.

      Miejsce 2

      Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB

      Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB

      Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB to łatwy w montażu i stworzony, by doskonale pasować do zabudowy każdej kuchni. Okap Whirlpool ma trzy prędkości, co daje Ci pełną kontrolę nad jego wydajnością. Okap Whirlpool ma dwie wbudowane żarówki zapewniające idealne oświetlenie, dzięki któremu zawsze widzisz, co jest gotowane. Okap Whirlpool ma węglowy filtr powietrza, który skutecznie chroni Twoją kuchnię przed nieprzyjemnymi zapachami i tłuszczem. Model tego okapu może pracować w trybie wywiewowym lub recyrkulacyjnym (wymaga filtra). Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB ma prosty, łatwy w użyciu analogowy interfejs. Wyjątkowy wentylator wyciągowy do kuchenki zapewnia świeże, wolne od tłuszczu środowisko gotowania. Urządzenie o szerokości mniejszej niż 60 cm. Wymiary S x G (cm): 59.9 x 30.0, Klasa energetyczna: D, Poziom hałasu (dB): 62 dB, Maksymalna wydajność (m3/h): 304

       Miejsce 3

       Okap teleskopowy Amica 60 cm OTP6253BG

       Okap teleskopowy Amica 60 cm OTP6253BG

       Trzecie miejsce wśród najlepszych okapów teleskopowych zajmuje okap teleskopowy Amica OTP6253BG. Teraz, dzięki pomniejszonej głębokości konstrukcji, okap bez problemu zmieści się w standardowych, 30. centymetrowych szafkach. Instalacja nie wymaga więc dodatkowych, uciążliwych prac stolarskich oraz zmian w aranżacji kuchennej zabudowy. Okapy meblowe to wygoda, funkcjonalność oraz doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają kuchnie z zabudowanym ciągiem szafek. Chowane ramię okapu to rozwiązanie, które zagwarantuje Ci pełen komfort. By włączyć okap teleskopowy ustawiony na wybraną moc pochłaniania, jednym ruchem wysuń panel. Proste i wygodne rozwiązanie, które pokocha każdy. Okap kuchenny z automatycznym wyłączaniem to udogodnienie, dzięki któremu możesz wyłączyć urządzenie jednym ruchem. Maksymalna wydajność w trybie wyciąg 389 m³/h. Poziom hałasu maksymalny w trybie wyciąg 65 dB.

        Miejsce 4

        Okap szufladowy teleskopowy Bosch DFT63AC50

        Okap szufladowy teleskopowy Bosch DFT63AC50

        Okap teleskopowy Bosch DFT63AC50 60 cm umożliwia pracę w otwartym lub zamkniętym. Klasa efektywności energetycznej: D (w skali efektywności energetycznej od A+++ do D). Średnie zużycie energii: 68 kWh/rok. 3 stopniowa regulacja wentylatora. Sterowanie mechaniczne za pomocą przycisków. Filtr metalowy do mycia również w zmywarce. Oświetlenie stanowiska roboczego 2 x punktowe 3W. Maksymalna wydajność wentylatora 368 m³/h w obiegu otwartym zgodnie z DIN/EN 61591. 120 mm średnica rury odprowadzającej. Wymiary urządzenia (WxSxG): 180 x 598 x 280 mm. W przypadku pracy w trybie otwartym (wywiew powietrza na zewnątrz) powietrze jest oczyszczane przez filtr przeciwtłuszczowy, a następnie odprowadzane na zewnątrz, co zapewnia optymalną jakość powietrza w kuchni.

         Miejsce 5

         Okap teleskopowy Candy CBT625/2W

         Okap teleskopowy Candy CBT625/2W

         Na piątym miejscu w naszym rankingu okapów teleskopowych znalazł się świetny okap teleskopowy Candy CBT625/2W. Dzięki prostej konstrukcji i maksymalnej funkcjonalności, okapy do zabudowy Candy pasują idealnie do każdej kuchennej aranżacji. Oświetlenie LED zapewnia lepsze światło w strefie gotowania, pomagając w przygotowaniu żywności, zużywając 90% mniej energii i gwarantując o wiele większą żywotność, niż tradycyjne żarówki. Utrzymuj zawsze czyste powietrze w swojej kuchni dzięki filtrom węglowym, które pochłaniają brud i zanieczyszczenia. Filtr aluminiowy gwarantuje lepszą trwałość i wydajność. W tym okapie mamy do wyboru 2 stopnie prędkości. Klasa wydajności energetycznej (2010/30/EC) B. Poziom hałasu dB(A) 62. Wysokość produktu (mm) 176, Szerokość produktu (mm) 600, Głębokość produktu (mm) 430.

          Przygotowanie tego rankingu okapów kuchennych było dość ciężkim zadaniem dla naszego zespołu z racji tak wielu modeli różnych producentów dostępnych na rynku. Po 2 miesiącach ciężkiej pracy kilkuosobowego zespołu udało nam się stworzyć ten rzetelny ranking. Mamy nadzieje, że z tym rankingiem kupisz odpowiedni okap dla siebie. Życzmy udanych zakupów!

          Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

          Jak powstał nasz ranking okapów kuchennych?

          Ranking okapów, który jest widoczny na naszej stronie powstał w oparciu o testy i analizę ponad 300 modeli okapów kuchennych. Przanalizowaliśmy szczegółowo okapy kuchenne takich producentów jak: Electrolux, Amica, Bosch, Akpo, Whirlpool, Globalo, Samsung, Beko, Faber, Franke, Siemens, Elica, Teka, Haier, Miele, Candy i wielu innych. Po testach i analizach przyszła pora na przeanalizowanie opini o każdym z okapów.
          Opinie na temat okapów kuchennych sprawdzaliśmy na Allegro.pl, forach internetowych, stronach producentów oraz w sklepach internetowych takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Po wszystkich tych czynnościach nasi redaktorzy stworzyli ten najlepszy ranking okapów kuchennych. Zamiast tworzyć jednego długiego rankingu postanowiliśmy go podzielić na 3 kategorie okapów. Nasz ranking okapów kuchennych nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów, dzięki czemu możesz być pewny, że jest on rzetelny. Ranking aktualizujemy kilka razy w miesiącu, aby był pomocnym narzędziem dla wszystkich tych, którzy szukają nowego okapu do kuchni.

          Jak wybrać okap kuchenny? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

          Wybór najlepszego okapu do kuchni może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Na rynku jest bardzo dużo okapów bardzo dobrych i tych troszkę gorszych różnych firm. Jak wśród tylu ofert znaleźć najlepszy okap do kuchni? Zadajemy sobie sprawę, że ciężko jest dokonać najlepszego wyboru nie znając się na tych urządzeniach i parametrach technicznych. Z racji tego, że nasz zespół tworzą ludzie z bogatym doświadczeniem technicznym postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy. Dzięki naszemu poradnikowi zakupowemu dowiesz się na co trzeba zwracać uwagę przed zakupem nowego okapu do kuchni. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry na, które trzeba zwrócić uwagę przez zakupem okapu:

          Rodzaj okapu – bardzo istotny parametr, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem okapu do kuchni. Na rynku wyróżniamy głównie takie rodzaje okapów jak: okap kominowy (urządzenie z charakterystycznym kominem, które montowane jest nad płytą grzewczą, między szafkami.), okap podszafkowy (jak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie, które montuje się pod szafką lub do ściany.), okap sufitowy (jak nazwa wskazuje to rodzaj okapu, który montuje się na suficie), okap ścienny (montowany na ścianie), okap teleskopowy (okap, który ma wysuwaną szufladę ), okap wyspowy (montowany w dużych kuchniach, gdzie znajduje się wyspa).

          Wydajność maksymalna okapu – jeden z najważniejszych parametrów, który informuje nas jak wielką ilość powietrza może przefiltrować w ciągu 1h nasz okap kuchenny. Warto wybierać okap kuchenny, który ma jak największą wydajność.

          Poziom hałasu w okapie – bardzo ważny parametr, który informuje nas jak bardzo głośny będzie nasz okap kuchenny. Parametr ten jest wyrażany w decybelach (dB). Warto wybrać okap kuchenny, który ma jak najmniej decybeli, aby nie przeszkadzał nam hałasem podczas gotowania w kuchni.

          Klasa energetyczna okapu – to parametr, który mówi nam ile zużywam prądu nasz okap. W czasach, gdzie oszczędzanie jest wagę złota warto przed zakupem zwrócić szczególnie uwagę na ten parametr okapu. Na rynku spotykamy okapy, które mają klasę energetyczną od A+++ do G. Im klasa energetyczna będzie bliżej A tym nasz okap będzie bardziej oszczędniejszy.

           

           

          Najczęściej zadawane pytania o okapy kuchenne:

          Co to jest okap kuchenny?

          Okap kuchenny to urządzenie gospodarstwa domowego montowane w kuchni, które służy do odprowadzania lub oczyszczania oparów powstałych w trakcie gotowania, smażenia.

          Co lepsze okap czy pochłaniacz?

          Okap kuchenny jest urządzeniem o 80% skuteczniejszym niż pochłaniacz, który nie jest podłączony do wentylacji budynku. Pochłaniacze to urządzenia, które nie odprowadzają na zewnątrz pary, zapachów podczas gotowania. Te urządzenia działają w oparciu o filtry węglowe, które nie mają takiej skuteczności jak okap podłączony do wentylacji budynku.

          Jak działa okap bez komina?

          Okap bez komina pracuje w obiegu zamknięty, gdzie zapachy, zanieczyszczenia przechodzą przez filtr węglowy a następnie wracają do pomieszczenia.

          Czy okap kuchenny musi być podłączony do komina?

          Okap kuchenny nie musi być podłączony do komina, ale trzeba się liczyć z tym, że nie będzie on działał tak wydajnie jak okap podłączony do komina.

          Jakie są rodzaje filtrów przeciwtłuszczowych w okapach?

          W okapach możemy wyróżnić filtry przeciwtłuszczowe takie jak: Filtr akrylowy (wymieniany co kilka mcy), Filtr aluminiowy, Filtr fizelinowy (wymieniany co kilka mcy), Filtr metalowy, Filtr ze stali szlachetnej.

          Jaki okap do nowoczesnej kuchni?

          Wybór okapu do nowoczesnej kuchni zależy od kilku czynników, takich jak wielkość kuchni, układ i preferencje stylistyczne. W nowoczesnych kuchniach często wybierane są okapy o prostych, minimalistycznych liniach i nowoczesnych wykończeniach, takich jak stal nierdzewna lub szkło.

          Ile kosztuje najtańszy okap do kuchni?

          Najtańszy okap do kuchni możemy kupić za 149 zł. Jest to okap Finlux FE-50USAW o wymiarach 50 x 8,5 x 47 cm. Maksymalna wydajność w trybie standardowym tego okapu wynosi 171 m3/h.

          Ile kosztują okapy kuchenne?

          Najtańsze okapy możemy kupić już w przedziale cenowym od 200 do 300 zł. Profesjonalne okapy do użytku domowego mogą kosztować ponad 5000 zł

          Jakiej firmy wybrać okap?

          Wybór marki okapu może być kluczowy dla uzyskania produktu o wysokiej jakości i niezawodności. Oto kilka popularnych marek okapów kuchennych wraz z ich charakterystycznymi cechami: Bosch jest znany z produkcji okapów o wysokiej jakości, efektywności energetycznej i zaawansowanych funkcjach, takich jak ciche działanie i automatyczne wyłączanie. Siemens oferuje szeroką gamę okapów z nowoczesnym designem i innowacyjnymi technologiami, takimi jak sensory dotykowe i oświetlenie LED. Okapy Electrolux często są chwalone za swoją skuteczność, styl i funkcje, takie jak różne poziomy mocy i łatwość w czyszczeniu.

          Paweł Zacharczuk

          Paweł Zacharczuk

          Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

          Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

          kontakt

          W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

           

          5/5 - (20 votes)
          Opinie o rankingach