Zaznacz stronę

Aktualizacja: 7 maja.2024 r.

Dzbanek filtrujący to proste, ekologiczne i tanie rozwiązanie, dzięki któremu możemy oczyścić tak zwaną “kranówkę” z metali ciężkich i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Domowe filtrowanie wody pozwala Nam na ograniczenie ilości kupowanej wody butelkowanej a to przekłada się na dbanie o środowisko i portfele. Czystą wodę możemy pić bez żadnych dodatków, bądź wykorzystać ją do przygotowywania kawy, herbaty czy też posiłków dla dzieci. Używanie filtrowanej wody pozwala również ograniczyć ilość kamienia, jaka może zbierać się w czajnikach i kawiarkach, co z pewnością wydłuży żywotność wspomnianych urządzeń. Przed zakupem urządzenia warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, ile osób będzie korzystać z filtrowanej wody, a może zależy Nam nie tyle na dzbanku ile na butelce filtrującej, którą można zabrać na siłownię czy do pracy. Na rynku dostępne są modele w różnych wersjach kolorystycznych, sprawia to, że dzbanek filtrujący może stać się ozdobą kuchni i współgrać z innymi sprzętami. Istotny jest również rodzaj filtra stosowany w dzbanku, najpopularniejsze są filtry węglowe, rodzaj filtra determinuje jego żywotność i okres czasu po którym należy wymienić filtr, o czym poinformuje Nas czujnik zużycia wkładu. Spośród dostępnych modeli można wybrać urządzenie czołowych producentów jak Dafi czy Brita bądź postawić na innych, nie znaczy to przy tym, że gorszych producentów. Sprawdź nasz ranking i test dzbanków filtrujących wodę i wybierz najlepszy dla siebie.

Ranking dzbanków filtrujących wodę

Miejsce 1

Dzbanek filtrujący BRITA Marella XL<br />

Dzbanek filtrujący BRITA Marella XL

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu dzbanków filtrujących wodę uplasował się dzbanek filtrujący BRITA Marella XL o pojemności 3,5 litra (pojemność filtrowanej wody 2 l). BRITA Memo przypomni Ci o zmianie filtra co 4 tygodnie, aby zapewnić optymalną filtrację. Dzbanek bez obaw można myć w zmywarce (poza pokrywą ze wskaźnikiem BRITA Memo). Pokrywka z uchylną klapką wlewu wody w tym dzbanku BRITA może być otwierana jedną ręką. BRITA PerfectFit zapewnia optymalną filtrację. Gwarantuje stałą jakość filtrowanej wody, dzięki filtrowi MAXTRA+. Używaj filtrów BRITA, aby nadać herbacie lub kawie lepszy i pełniejszy smak. Dzbanek filtrujący BRITA Marella XL pozwala zaoszczędzić pieniądze, przefiltrowana woda zapobiega osadzaniu się kamienia oraz zwiększa żywotność sprzętu AGD w Twojej kuchni. Czas użytkowania filtra do wody MAXTRA+ zależy od jakości wody na danym obszarze, szczególnie od jej twardości. Filtr do wody MAXTRA+ może przefiltrować do 150 litrów wody. Produkty BRITA uzyskały Atest Higieniczny PZH, dzięki czemu masz pewność, że są bezpieczne w użytkowaniu. Jak wygląda filtracja wody w dzbanku BRITA Marella XL? Składa się z następujących etapów: Filtr w postaci drobnej siatki zatrzymuje duże cząsteczki pochodzące z rur, Skuteczne perełki wymiennika jonowego (zmiękczają wodę, redukują tworzenie się kamienia w czajnikach i ekspresach do kawy, redukują metale, takie jak ołów i miedź), Mikroperełki węgla aktywnego wytwarzane z łupin orzechów kokosowych (zatrzymują chlor oraz inne substancje pogarszające zapach, zapewniają czystszą i świeżą wodę, redukują występowanie śladowych zanieczyszczeń, takich jak wybrane herbicydy, pestycydy i substancje farmaceutyczne). Dzbanek filtrujący BRITA Marella XL, który jest polecany przez dużą liczbę użytkowników internetu. Jeśli szukasz dobrego i niezawodnego dzbanka filtrującego wodę to zainteresuj się tym urządzeniem bo warto.

Miejsce 2

Dzbanek filtrujący PHILIPS Micro X-Clean AWP2980WH/58

Dzbanek filtrujący PHILIPS Micro X-Clean AWP2980WH/58

Dzbanek filtrujący PHILIPS Micro X-Clean AWP2980WH/58 to dzbanek z dużym zbiornikiem na wodę o pojemności 3 litrów. Rzadsze napełnianie — do 3 l wody po jednym napełnieniu, co odpowiada dwukrotnej ilości wody w dzbanku. Pyszna woda za ułamek ceny wody butelkowanej i przy mniejszej ilości odpadów. Odchylana pokrywka umożliwia napełnianie jedną ręką. Dzięki innowacyjnej technologii włókna z węgla aktywnego, która charakteryzuje się bardziej skuteczną absorpcją dzięki bardzo porowatej strukturze, filtr Micro X-Clean Instant zapewnia 4-krotnie szybszy przepływ niż w przypadku dzbanka filtrującego przy zachowaniu takiej samej wydajności filtracji. Przedłuża żywotność urządzeń kuchennych, zapobiegając osadzaniu się kamienia. Świeża woda po naciśnięciu jednego przycisku. Możliwość ładowania za pomocą kabla USB typu C, przy czym każde pełne naładowanie wystarcza na 1 miesiąc pracy akumulatora. Podwójny system sygnalizacji wymiany filtra w oparciu o rzeczywistą objętość filtracji i okres użytkowania. Postaw na sprawdzony dzbanek filtrujący wodę, który zbiera same pozytywne oceny w internecie na różnych forach internetowych, sklepach internetowych, grupach na Facebooku i innych miejscach.

Miejsce 3

Dzbanek filtrujący BRITA Style 2,4L

Dzbanek filtrujący BRITA Style 2,4L

BRITA Style 2.4L to zaawansowany dzbanek filtrujący wodę, który zajął trzecie miejsce w rankingu produktów tego typu. Jego inteligentny wskaźnik LED-owy, BRITA Smart Light, jest kluczowym elementem, który informuje użytkownika o konieczności wymiany filtra. System ten bazuje na analizie czasu użytkowania dzbanka oraz ilości przefiltrowanej wody, co zapewnia optymalne efekty filtracji. Dzbanek wyposażony jest również w praktyczną pokrywkę z uchylną klapką, umożliwiającą łatwe napełnianie jedną ręką, co znacząco zwiększa wygodę użytkowania. Ponadto, jest on przystosowany do mycia w zmywarce (z wyjątkiem wskaźnika LED), co dodatkowo ułatwia jego utrzymanie w czystości. Jedną z istotnych cech dzbanka BRITA Style jest jego kompaktowy rozmiar: 23,9 × 27,3 × 10,5 cm (szerokość × wysokość × głębokość), dzięki czemu bez problemu mieści się na półce w drzwiach lodówki. Posiada pojemność 2,4 litra, z czego 1,4 litra stanowi pojemność wody po przefiltrowaniu. Dla osób spożywających większe ilości wody, dostępna jest również wersja XL o pojemności 3,6 litra (z 2,3 litrami filtrowanej wody) o wymiarach 25,9 × 27,3 × 13,5 cm. BRITA Style wykorzystuje filtr MAXTRA+ z technologią BRITA PerfectFit, co gwarantuje nie tylko optymalną filtrację, ale również utrzymanie stałej jakości wody. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się czystą i świeżą wodą każdego dnia. Dzbanek filtrujący BRITA Style 2,4L to produkt, którym warto się zainteresować szukając dobrego i niezawodnego dzbanka do wody. Dzbanek filtrujący BRITA Style 2,4L zbiera same pozytywne opinie co świadczy o jego wysokiej jakości.

Miejsce 4

Dzbanek filtrujący GÖTZE & JENSEN FJ500

Dzbanek filtrujący GÖTZE & JENSEN FJ500

Dzbanek filtrujący GÖTZE & JENSEN FJ500 wyposażony jest w filtr wody skutecznie usuwa z niej zanieczyszczenia, a dzięki temu poprawia smak, kolor i aromat napojów i dań. Pojemność 2,8 litra sprawdzi się dla dużej rodziny. W zestawie znajdują się 3 wkłady FF100/300. Dzbanek oferowany w kolorze czarnym. Woda kranowa często zawiera szkodliwe związki, które nie tylko obniżają walory przygotowywanych z niej napojów i posiłków, ale również mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Zanieczyszczona woda skraca też żywotność urządzeń, jak czajnik elektryczny, ekspres do kawy. Dzbanek filtrujący GÖTZE & JENSEN FJ500 usuwa osady i toksyny z wody. Wystarczy wlać ją przez pokrywkę i zaczekać, aż zostanie przefiltrowana przez specjalny wkład. Dzbanek wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego wolnego od BPA. Duża pojemność całkowita wynosząca 2,8 litra oraz pojemność przefiltrowanej wody na poziomie 1,5 litra powodują, że to znakomity wybór dla całej rodziny. Nalewanie wody do dzbanka jest bardzo łatwe i szybkie. Wystarczy skierować strumień z kranu na żebrowaną pokrywkę. Umieszczony na pokrywce wskaźnik zużycia filtra pokazuje stopień jego zużycia i informuje o konieczności założenia nowego wkładu. Dzięki temu wlewana do dzbanka woda zawsze będzie czysta. Do dzbanka dołączono 3 filtry wody FF100/300. Zostały wyposażone w specjalne włókno Aqualen, które jeszcze lepiej usuwa zanieczyszczenia. Wkłady filtrujące eliminują z wody takie składniki jak metale ciężkie, rdza, chlor, pestycydy, fenol oraz substancje ropopochodne. Podnoszą jej właściwości i dbają o Twoje zdrowie. Z jednego wkładu można uzyskać nawet 200 litrów wody, czyli do 1000 filiżanek kawy albo herbaty. Dzięki temu zaoszczędzisz na kupnie wody butelkowanej i pomożesz środowisku naturalnemu.

Miejsce 5

Dzbanek filtrujący Aquaphor J.Shmidt 500

Dzbanek filtrujący Aquaphor J.Shmidt 500

Dzbanek filtrujący Aquaphor J.Shmidt 500 o pojemności 2,8 litra sprawdzi się w każdej sytuacji – nawet w przypadku wyjazdów służbowych, podróży, czy przeprowadzek. Dzbanek elektroniczny do uzdatniania wody może być wszędzie, niezależnie od miejsca pobytu użytkownika. Filtracja przebiega szybko – nawet 1 litr wody/min. Nie ma konieczności częstego ładowania akumulatora. Dzbanek elektroniczny AQUAPHOR J.Shmidt 500 jest wykonany z odpornego na stłuczenia i uszkodzenia szkła organicznego (tritan), przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Materiał jest całkowicie bezpieczny, pozbawiony szkodliwych bisfenoli (BPA free). Ładowanie akumulatora jest niezwykle proste, odbywa się poprzez uniwersalne gniazdo USB. Wskaźniki LED na pokrywce dzbanka przypominają o wymianie wkładu filtrującego oraz informują o stanie akumulatora. Absolutną ochronę bakteryjną w dzbanku elektronicznym AQUAPHOR J.Shmidt 500 zapewnia mikrofiltracyjna membrana kapilarna – drobne „sito” o miliardach porów o wielkości 0,05-0,1 mikrona. Pory membrany są do 800 razy mniejsze niż grubość ludzkiego włosa i znacznie mniejsze niż cząsteczka bakterii lub pasożytów jelitowych. Zatrzymują one także pyłki roślin, co oznacza, że woda jest bezpieczna dla dzieci, alergików i osób starszych. Przegotowywanie wody kranowej przefiltrowanej za pomocą do dzbaneka elektronicznego AQUAPHOR J.Shmidt 500 nie jest konieczne. 500 litrów krystalicznie czystej wody.

Miejsce 6

Dzbanek filtrujący Dafi CRYSTAL Classic 2L LED

Dzbanek filtrujący Dafi CRYSTAL Classic 2L LED

Dzbanek filtrujący Dafi CRYSTAL Classic 2L LED to funkcjonalna ozdoba stołu, łączy w sobie zalety filtracji i eleganckiego serwowania ulubionych napojów. Z powodzeniem może spełniać funkcję stylowej karafki. Wykonany z wysokiej jakości szkła, z zachowaniem szczególnej dbałości o ergonomię. Dzbanek wyposażony jest w czytelny wskaźnik LED sensor, który przypomni o terminie wymiany filtra. Filtr Standard Classic przeznaczony jest do polepszania jakości wody kranowej. Dzięki niemu staje się ona idealna do picia, parzenia i gotowania. Dodatkowo zapobiega gromadzeniu się osadu na elementach grzejnych czajnika, żelazka i ekspresu do kawy. Filtr Standard Classic zawiera odpowiednio dobraną i systematycznie kontrolowaną mieszankę filtrującą, składającą się z węgla aktywnego i żywicy jonowymiennej. Dzięki temu filtr znacznie redukuje twardość wody (powodującą powstawanie osadu z kamienia) i usuwa z niej nieprzyjemny posmak chloru. Zbiornik na przefiltrowaną wodę wykonany z wysokiej jakości szkła. Funkcjonalne urządzenie, które łączy zalety filtracji oraz eleganckiego serwowania ulubionych napojów. Ergonomiczny dzbanek z wysokiej jakości szkła z powodzeniem spełnia funkcje karafki. Filtry Dafi usuwają: chlor, herbicydy, pestycydy, metale ciężkie, zanieczyszczenia organiczne.

Miejsce 7

Dzbanek filtrujący BRITA Flow 8,2L

Dzbanek filtrujący BRITA Flow 8,2L

Dzbanek filtrujący BRITA Flow 8,2L to największy dzbanek filtrujący, który pomoże przefiltrować wodę potrzebną do picia jak i do eksperu, do gotowania. BRITA Memo przypomni Ci o zmianie filtra co 4 tygodnie, aby zapewnić optymalną filtrację. Pojemność XL: 8,2 l (pojemność filtrowanej wody 5,2 l). Przesuwana pokrywka ułatwia napełnianie. Wygodny kran zapewnia łatwe dozowanie wody. Jak na te możliwości dzbanek filtrujący BRITA Flow 8,2L nie kosztuje wiele. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż korzystanie z mniejszych dzbanków. Dzbanek filtrujący BRITA Flow 8,2L jak i inne produkty BRITA posiada Atest Higieniczny PZH, dzięki czemu masz pewność, że są bezpieczne w użytkowaniu. Filtracja w tym dzbanku wygląda następująco: Filtr w postaci drobnej siatki zatrzymuje duże cząsteczki pochodzące z rur, Skuteczne perełki wymiennika jonowego (zmiękczają wodę, redukują tworzenie się kamienia w czajnikach i ekspresach do kawy, redukują metale, takie jak ołów i miedź), Mikroperełki węgla aktywnego wytwarzane z łupin orzechów kokosowych (zatrzymują chlor oraz inne substancje pogarszające zapach, zapewniają czystszą i świeżą wodę, redukują występowanie śladowych zanieczyszczeń, takich jak wybrane herbicydy, pestycydy i substancje farmaceutyczne). Jeśli masz dużą rodzinę i zależy Ci na stałym dostępie do czystej wody to postaw na ten model bo warto.

Miejsce 8

Dzbanek filtrujący PHILIPS AWP2970/10

Dzbanek filtrujący PHILIPS AWP2970/10

Dzbanek filtrujący PHILIPS AWP2970/10 o pojemności 1,5 litra to wysokiej jakości dzbanek do filtracji wody od znanego i cenionego producenta. Dzięki wielostopniowemu systemowi ultrafiltrującemu ten ergonomiczny dzbanek filtrujący do wody usuwa chlor, drobne cząsteczki, mikrodrobiny plastiku oraz do 99,9% bakterii, zapewniając zdrową i smaczną wodę pitną i zachowując dobroczynne minerały. Licznik cyfrowy informuje o konieczności wymiany filtra w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Ergonomiczny uchwyt jest bardzo wygodny w trzymaniu, co ułatwia przenoszenie dzbanka. Po zakończeniu okresu eksploatacji wystarczy wyrzucić jednoczęściowy filtr. Jednoczęściowa konstrukcja zapobiega zanieczyszczeniu wtórnemu. 3-stopniowy system ultrafiltracji składa się z włókniny, granulowanego węgla aktywnego i membrany z włókna syntetycznego. Skutecznie usuwa chlor, pestycydy, substancje chemiczne i do 99,9% bakterii. Usuwa również cząsteczki o wielkości do 0,01 mikrona, w tym mikrodrobiny plastiku, zapewniając czystą wodę o wyraźnym smaku jednocześnie zachowując korzystne minerały. Szczelny dziobek zapobiega dostawaniu się kurzu do otworu wylotowego wody, utrzymując świeżość i czystość wody. Wydajność tego dzbanka wynosi 200 L w przypadku jednego filtra.

Miejsce 9

Dzbanek filtrujący AQUAPHOR Provence

Dzbanek filtrujący AQUAPHOR Provence

Dzbanek filtrujący AQUAPHOR Provence to połączenie elegancji z doskonałą jakością uzdatniania wody. Dzbanek wykonany jest z odpornego na stłuczenia i uderzenia Tritanu™ – innowacyjnego i bezpiecznego tworzywa, który wyglądem przypomina szkło i jest trwały jak stal. Dzbanek filtrujący AQUAPHOR Provence można myć w zmywarce bez ryzyka utraty przejrzystości i połysku. Tritan™ jako materiał wytrzymały na wstrząsy oraz przeznaczony do kontaktu z żywnością, (BPA free), sprawia że ten elegancki dzbanek będzie towarzyszem na wiele lat, bezpiecznym dla dzieci oraz odpornym na szoki temperatury podczas przechowywania w lodówce. Wkład A5 zastosowany w dzbanku filtrującym AQUAPHOR Provence charakteryzuje się największą na rynką wydajnością, która wynosi nawet do 350 litrów wody. Innowacyjne włókno Aqualen™, żywica jonowymienna i węgiel aktywny – to unikalna mieszanka filtracyjna. Skutecznie usuwa chlor, związki organiczne, pestycydy, metale ciężkie i inne szkodliwe substancje, zmniejszając twardość wody. Dzięki systemowi Flip-top można łatwo napełnić dzbanek wodą bez zdejmowania pokrywki. Wystarczy nacisnąć przycisk i otworzyć środkową część pokrywki, ustawiając ją w pozycji pionowej. W ten sposób można łatwo napełnić dzbanek wodą. Na pokrywce dzbanka znajduje się mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, informujący o terminowej wymianie zużytego wkładu na nowy.

Miejsce 10

Dzbanek filtrujący ELDOM DF100

Dzbanek filtrujący ELDOM DF100

Dzbanek filtrujący ELDOM DF100 to poręczny i zgrabny dzbanek filtrujący, wyposażony w filtr, którego zadaniem jest redukcja twardości wody, usuwanie chloru, metali ciężkich oraz innych substancji niekorzystnie wpływających na smak wody. Dzięki tym właściwościom twoja kawa czy herbata będzie miała niezwykły smak i aromat. Żywotność filtra, w składzie którego jest węgiel aktywny oraz żywica jonowymienna, wynosi aż 150 litrów. Mechaniczny wskaźnik wymiany wkładu nie pozwoli zapomnieć o wymianie na nowy. Pojemność dzbanka wynosi 2,5 l. Pokrywa z uchylaną klapką wlewu wody ułatwia napełnianie dzbanka. Wskaźnik dokładnie pokazuje ilość wody w dzbanku. Ten elegancki i prosty w obsłudze dzbanek filtrujący doskonale wkomponuje się w design twojej kuchni.

Dzbanki filtrujące stają się coraz popularniejsze. Urządzenia te coraz częściej zastępują wodę butelkowaną w domach. Dla Ciebie ja i mój zespół przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy dzbanki filtrujące wodę, aby ułatwić Ci wybór wysokiej jakości urządzenia. Ciesz się czystą, zdrową wodą dbając o środowisko.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking dzbanków filtrujących wodę?

Ranking dzbanków filtrujących wodę, który Państwo widzą na naszej stronie powstał po wewnętrznych testach i analizach. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy dla Państwa ok. 100 modeli dzbanków filtrujących wodę, aby wybrać 10 najlepszych. Do budowy tego rzetelnego rankingu dzbanków filtrujących wodę sprawdziliśmy urządzenia takich firm jak: Aquaphor, Brita, Laica, HILLMANN, Dafi, Teesa, Philips. Następnie, aby mieć szerszy obraz o dzbankach filtrujących wodę postanowiliśmy sprawdzić opinie o tych urządzeniach w internecie. Opinie o dzbankach filtrujących wodę sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych). Na samym końcu usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy ranking według naszego klucza i opisaliśmy go prostym oraz zrozumiałym językiem. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych dzbanków filtrujących wodę pomoże Ci wybrać odpowiedni dzbanek. Ten ranking dzbanków filtrujących wodę jak i inne nasze rankingi produktowe są stale aktualizowane, dzięki czemu nie staje się przestarzały.

Dzbanek filtrujący – Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybór i zakup odpowiedniego dzbanka filtrującego wodę może sprawić trudności osobom, które poraz pierwszy kupują tego typu urządzenie. Na rynku jest bardzo dużo modeli tych urządzeń o różnej jakości. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie dzbanka filtrującego? Jaki dzbanek filtrujący wodę kupić? Czym kierować się przy zakupie dzbanka filtrującego wodę? Jaki dzbanek filtrujący wodę wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym poradniku zakupowym, gdzie wyjaśniamy na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać dobry i niezawodny dzbanek filtrujący.
 
Pojemność (l) – Przed zakupem dzbanka filtrującego wodę trzeba zwrócić uwagę na pojemność wody filtrowanej, która jest podawana w litrach. To właśnie ten parametr a nie pojemność całkowita dzbanka jest odpowiedzialny za to ile przefiltruje nam nasz dzbanek wody podczas jednego pełnego napełnienia. Na rynku można spotkać dzbanki filtrujące, które mają najczęściej pojemność wody filtrowanej od 1 litra do 2,6 litra. Do tej kategorii urządzeń zaliczają się również dystrybutory filtrujące, które oferują ponad 5 litrów przefiltrowanej wody. Wybierz dzbanek i pojemność wody filtrowanej dostosowując to do liczby mieszkańców w Twoim gospodarstwie domowym.
 
Materiał wykonania dzbanka – Szukając nowego dzbanka filtrującego wodę możemy natrafić na urządzenia, które są wykonane z tworzywa sztucznego jak i ze szkła. Najczęściej możemy spotkać dzbanki filtrujące, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Zwróć uwagę na to, aby materiał wykonania był trwały, nadawał się do mycia w zmywarce oraz, aby był bezpieczny dla zdrowia.
 
Wskaźnik zużycia filtra – Kupując dzbanek filtrujący wodę możemy natrafić na urządzenia, które mają wskaźnik filtrujący wodę mechaniczny lub elektroczniczny. Dla większej wygody lepiej jest kupić dzbanek filtrujący, który posiada elektroniczny wskaźnik.
 
Wkłady filtrujące – Kupując dzbanek filtrujący warto zwrócić uwagę jakie producent oferuje wkłady (podstawowe z filtrem węglowym, wzbogacone z minerałami, bardziej zaawansowane), ile one kosztują bo jest to ważne jeśli zależy nam na tanim użytkowaniu dzbanka.
 
Funkcje w dzbanku – Przed zakupem dobrego i niezawodnego dzbanka filtrującego wodę warto zwrócić uwagę na funkcję jakie oferuje urządzenia. Producenci dzbanków filtrujących wodę oferują w swoich urządzeniach takie funkcje jak: Możliwość mycia w zmywarce, Możliwość przechowywania na drzwiach w lodówce, Podziałka ilości wody, Uchylna klapka wlewu wody , Wskaźnik LED wymiany wkładu i wiele innych.

Najczęściej zadawane pytania o dzbanki filtrujące wodę:

Co to jest dzbanek filtrujący do wody?

Dzbanek filtrujący do wody to dzbanek, który jest wyposażony w specjalny filtr, który oczyszcza wodę kranową z zanieczyszczeń. Po przefiltrowaniu w dzbanku filtrującym woda smakuje jak ta z butelki.

Czy warto pić wodę z dzbanka filtrującego?

Woda z dzbanka filtrującego jest smaczniejsza, zdrowsza niż tak pita bezpośrednio z kranu bo filtr w dzbanku zatrzymuje zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie kranowej. Picie wody z dzbanka filtrującego to również oszczędność pieniędzy bo nie musimy już kupować butelkowanej wody i dbanie o środowisko.

Czy można pić wodę z dzbanka filtrującego?

Woda przefiltrowana w dzbanku filtrującym jest zdatna do picia bo filtr znajdujący się w dzbanku zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie kranowej.

Jak działa dzbanek filtrujący?

Działanie dzbanka filtrującego wodę jest bardzo proste. Wlewamy wodę do dzbanka, która przepływa przez wbudowany filtr do drugiej komory. Następnie po przefiltrowaniu wody można ją wykorzystywać do picia lub innych rzeczy.

Jak często trzeba wymieniać filtr w dzbanku filtrującym?

Większość producentów podaje, że filtr w dzbanku filtrującym trzeba wymieniać po 4 tygodnia lub po przefiltrowaniu określonej ilości wody.

Jak długo może być wodą w dzbanku filtrującym?

Przefiltrowana woda w dzbanku filtrującym powinna być wykorzystana w ciągu 12 godzin.

Czy warto kupić dzbanek filtrujący wodę?

Warto zainwestować dzbanek filtrujący wodę ponieważ koszt nie jest duży a będziemy mogli pić zdrową i czystą wodę oszczędzając pieniądze na zakupie butelkowanej.

Co zamiast dzbanka filtrującego?

Jeśli dzbanek Ci nie wystarcza to pomyśl nad inwestycją w specjalistyczny filtr na kran, dzięki temu będziesz mógł mieć dostęp do większej ilości wody w szybszym czasie.

Ile kosztuje dzbanek filtrujący wodę?

Najtańszy dzbanek filtrujący wodę możemy kupić już za ok. 20 zł. Za dobrej jakości dzbanek filtrujący trzeba zapłacić od 60 zł do ok. 250 zł.

Gdzie kupić dzbanek filtrujący wodę?

Dzbanki filtrujące wodę to produkty, które są bardzo popularne. Można je bez problemu kupić w Biedronce, Lidlu lub innym markecie. Dobrym pomysłem jest spradzenie cen na Allegro, porównywarkach cenowych, w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych).

Jaki dzbanek z filtrem forum?

Przeglądając fora internetowe w poszukiwaniu opinii o dzbankach filtrujących wodę, można zauważyć, że najlepsi producenci dzbanków filtrujących to: Brita, Dafi, Aquaphor, Philips. To właśnie Ci producenci są najbardziej zachwalani na forach.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (46 votes)
Opinie o rankingach