Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Osuszacz powietrza to urządzenie wszechstronne, z jednej strony kojarzy Nam się z usuwaniem wilgoci z domu czy mieszkania, nie można jednak zapominać, że to również sprzęt pozwalający na dbanie o zdrowie i dobrą kondycję. Ból gardła, kaszel, podrażnienie spojówek, zaburzenia snu, problemy z cerą i ból głowy to objawy, które mogą być efektem niewidocznej gołym okiem, niewłaściwej wilgotności powietrza w mieszkaniu, co stanowi idealne siedlisko do rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy. Osuszacz powietrza jest urządzeniem mobilnym można go przenosić w dowolne miejsce a dzięki cichej pracy może być użytkowany również w nocy, nie zakłócając snu domownikom. Dostępne na rynku modele posiadają zwykle duże pojemniki na wodę, dzięki czemu nie trzeba ich stale opróżniać. Warto zwrócić uwagę czy interesujący Nas model ma funkcję jonizacji powietrza, pozwala ona na usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia. Co ważne osuszacze powietrza dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki temu nawet w małym mieszkaniu czy niewielkim pokoju można umieścić urządzenie, które będzie idealnym prezentem dla alergików i osób z chorobami płuc. Nowoczesne urządzenia mają opcję automatycznego wyłączania, blokadę przycisków zabezpieczającą je przed dziećmi a także blokady chroniące przed przegrzaniem. Spośród setek dostępnych modeli każdy więc znajdzie sprzęt dopasowany do jego indywidualnych preferencji. Zobacz nasz ranking osuszaczy powietrza i wybierz najlepszy dla siebie.

Najlepszy osuszacz powietrza ranking

Miejsce 1

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert

Liderem naszego rankingu osuszaczy powietrza został osuszacz powietrza Stadler Form Albert o mocy 320 W, który jest przeznaczony do pomieszczenia o powierzchni do 70m2. Czy to na parterze, czy w piwnicy, w domu nad wodą, a nawet w pralni, Osuszacz powietrza Stadler Form Albert skutecznie osusza powietrze, aby zapobiec rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Obracający się dyfuzor zapewnia optymalne rozprowadzanie powietrza, co jest szczególnie przydatne w dużych pomieszczeniach. Wydajność osuszania nawet do 20 litrów na 24 godziny. Albert posiada też unikalny 24-godzinny programator, pozwalający na ustawienie czasu jego włączenia i wyłączenia z dokładnością co do minuty, co stanowi zaletę przy różnych stawkach dobowych za energię elektryczną. Ten osuszacza powietrza posiada pojemność zbiornika na wodę 4,6 l. Urządzenie posiada wbudowany higrostat. Osuszacz powietrza Stadler Form Albert jest bardzo pozytywnie oceniany nie tylko przez nas, ale również przez większość użytkowników internetu o czym świadczą same pozytywne opinie na forach internetowych, sklepach internetowych czy też na blogach z recenzjami. Jeśli szukasz wydajnego osuszacza powietrza to postaw na ten dobry i niezawodny model do zadań specjalnych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Osuszacz SHARP UD-P20E-W<br />

Osuszacz powietrza SHARP UD-P20E-W

Osuszacz SHARP UD-P20E-W to urządzenie, które musiało się znaleźć wysoko w naszym rankingu. To dobry i niezawodny osuszacz o wydajności 20 litrów. Kompaktowe urządzenie z eleganckim białym wykończeniem. Urządzenie jest odpowiednie do pomieszczeń o szerokim zakresie rozmiarów i będzie pasowało do dowolnego wystroju wnętrza. Prosty panel sterowania z białym wyświetlaczem LED, z symbolami ułatwiającymi przeglądanie i zrozumienie. Wymagane lekkie dotknięcie przycisków sterujących. Osuszanie pomaga w przypadku alergii; Wilgotne pomieszczenia sprzyjają rozwojowi wielu alergenów i wyzwalaczy alergii, np. roztoczy, pleśni i stęchlizny. Poprawia również komfort w mieszkaniu; Mieszkania o odpowiednim poziomie wilgotności są na ogół bardziej komfortowe, co może być widoczne szczególnie w ciepłym i wilgotnym klimacie. Jakość powietrza w pomieszczeniu zazwyczaj ulega poprawie, a powietrze pozostaje chłodniejsze, jeśli osuszacz jest używany. Oscylacyjna zmiana ustawienia kierownic powietrza umożliwia równomierne rozprowadzanie osuszonego powietrza we wszystkich obszarach pomieszczenia. Zapewnia dokładne osuszenie obszaru poddanego działaniu urządzenia. Wentylator służy do wciągania wilgotnego powietrza do osuszacza, w którym kierowane jest na zimną powierzchnię zwaną ewaporatorem. Woda skropli się na powierzchni ewaporatora i zacznie spadać do zbiornika na wodę. Następnie schłodzone powietrze jest kierowane do skraplacza, w którym zostanie ogrzane przed odprowadzaniem przez otwór wentylacyjny do pomieszczenia. Osuszacz SHARP UD-P20E-W posiada zbiornik na wodę o pojemności 3,8 litra.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Osuszacz powietrza Meaco Arete 12 L

Osuszacz powietrza Meaco Arete 12 L

Trzecie miejsce w naszym rankingu osuszaczy powietrza zajmuje wysokiej klasy osuszacz powietrza Meaco Arete 12 L. Urządzenie, które jest pozytywnie oceniane przez internautów i ekspertów branżowych. Osuszacz i oczyszczacz powietrza Arete® One 12L należy do serii nowoczesnych urządzeń która jest wynikiem 5-letnich badań i projektowania opartego na ponad 2000 opinii użytkowników. Arete suszy ubrania. Pojedynczy przycisk włącza maksymalną wydajność na sześć godzin, a Arete monitoruje zużycie energii i wyłącza sprężarkę, gdy wilgotność względna osiągnie 35% rh, aby oszczędzać energię. Wydajny wentylator pozostaje przez cały czas włączony, aby zapewnić szybkie i wydajne suszenie ubrań. Aby wydobyć z Arete to, co najlepsze, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Arete zajmie się resztą – decydując o odpowiedniej prędkości wentylatora i podnosząc lub zmniejszając wydajność w zależności od potrzeb. Arete jest tak cichy, że możesz go używać w sypialni lub w jej pobliżu bez zakłóceń. Wystarczy nacisnąć przycisk trybu nocnego, aby wyłączyć wszystkie światła i sygnały dźwiękowe, a urządzenie działa w trybie cichym. Sprawdź status w dowolnym momencie, wiedząc, że po pięciu sekundach powróci do trybu nocnego. Bez skomplikowanych elementów sterujących: jedno naciśnięcie dużego przycisku Smart Humidity to wszystko, czego potrzebujesz, aby skonfigurować osuszacz i odejść. Arete zajmie się resztą. Przy wysokiej wydajności osuszacza zbiornik się bardzo szybko zapełnia. To właśnie ta czynność jest najczęściej wykonywana przez użytkowników osuszaczy powietrza . Arete® One 12L posiada duży zbiornik 2,5 litra, aby nie trzeba było go tak często opróżniać. Wyjątkowo łatwe opróżnianie zbiornika bez kapiącej wody. Kółka są ukryte za obudową, dzięki czemu osuszacz wtapia się w każde pomieszczenie. Przeznaczony do mieszkań do 50 m².

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Osuszacz powietrza Sharp UD-P16E-W

Osuszacz powietrza Sharp UD-P16E-W

Osuszacz powietrza Sharp UD-P16E-W to bardzo dobrej jakości sprzęt o wydajności do 16 litrów dziennie, który jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 3,8 litra. Osuszacz powietrza Sharp UD-P16E-W to kompaktowe urządzenie z eleganckim białym wykończeniem. Urządzenie jest odpowiednie do pomieszczeń o szerokim zakresie rozmiarów i będzie pasowało do dowolnego wystroju wnętrza. Model tego osuszacza posiada prosty panel sterowania z białym wyświetlaczem LED, z symbolami ułatwiającymi przeglądanie i zrozumienie. Wymagane lekkie dotknięcie przycisków sterujących. Oscylacyjna zmiana ustawienia kierownic powietrza umożliwia równomierne rozprowadzanie osuszonego powietrza we wszystkich obszarach pomieszczenia. Zapewnia dokładne osuszenie obszaru poddanego działaniu urządzenia. Wentylator służy do wciągania wilgotnego powietrza do osuszacza, w którym kierowane jest na zimną powierzchnię zwaną ewaporatorem. Woda skropli się na powierzchni ewaporatora i zacznie spadać do zbiornika na wodę. Następnie schłodzone powietrze jest kierowane do skraplacza, w którym zostanie ogrzane przed odprowadzaniem przez otwór wentylacyjny do pomieszczenia. Osuszacz powietrza Sharp UD-P16E-W posiada funkcję automatycznego restartu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Osuszacz powietrza WHIRLPOOL DE20W5252

Osuszacz powietrza WHIRLPOOL DE20W5252

Osuszacz powietrza WHIRLPOOL DE20W5252 to jeden z lepszych osuszaczy dostępnych na rynku, który jest przeznaczony do powierzchni 20 – 30 m2. Osuszacz powietrza WHIRLPOOL DE20W5252 wyposażony jest w bardzo pojemny zbiornika na wodę o pojemności 6,5 litra. Osuszacz posiada wyświetlacz LED. Czynnik chłodniczy R290. Poziom hałasu tego osuszacza wynosi od 40 dB. Wydajność osuszania 20 l/dzień. Przepływ powietrza 150/130 m3/h. Obniża wilgotność o 30% w ciągu godziny. Obsługę ułatwia dotykowy panel sterowania. Technologia 6. zmysł. Wskaźnik wilgotności LED. Podwójny filtr – filtr wstępny i filtr węglowy. Dość ciekawym rozwiązaniem jest specjalny program do pralni: przyspiesza suszenie prania. Jeśli szukasz sprawdzonego osuszacza, który będzie bardzo dobrze się sprawował to pomyśl o tym modelu bo warto kupić je. Waga tego osuszacza powietrza wynosi 14 kg.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Osuszacz powietrza TrueLife DH5 Touch Biały

Osuszacz powietrza TrueLife DH5 Touch Biały

Raz na zawsze pozbądź się wilgotnych ścian, pleśni i stęchłego powietrza. Osuszacz powietrza Truelife AIR Dehumidifier DH5 Touch, który służy również również jako oczyszczacz, może skroplić do 12 l wody w ciągu jednego dnia. Gotowanie czy suszenie prania nie będzie Cię już martwić. Osuszaczem sterujesz za pomocą ekranu dotykowego, a dzięki kółkom z łatwością przesuniesz go tam, gdzie jest potrzebny. Jeśli zbiornik jest pełny, osuszacz ostrzega za pomocą sygnału i automatycznie wyłącza się. Posiada wąż odpływowy i może pracować w sposób ciągły. Zadowoli Cię również funkcja czasomierza i trybu nocnego. Nie musisz wyprowadzać się z powodu nadmiernej wilgotności powietrza i pleśni w Twoim domu. Osuszacz Truelife AIR Dehumidifier DH5 Touch usunie z powietrza do 12 litrów wody dziennie w Twoim domu. Zbiornik, w którym gromadzi się skroplona wilgoć w postaci wody ma pojemność 2,5 l, a jego napełnienie jest automatycznie wykrywane przez osuszacz. Możesz także używać osuszacza w sposób ciągły, jeśli podłączysz wąż odpływu wody, który znajduje się w zestawie. Urządzenie działa również jako oczyszczacz powietrza, eliminuje wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu oraz poprawia jego ogólną jakość. Osuszacz jest wyposażony w czasomierz, który można ustawić na ekranie dotykowym. Z pewnością spodoba Ci się również tryb nocny, w którym osuszacz pracuje automatycznie i cicho, dzięki czemu nie przeszkadza Ci podczas snu. Zaletą jest również specjalny tryb suszenia prania, które w innym przypadku znacznie zwiększa wilgotność powietrza. Z tym trybem nie przeszkadza Ci nadmiar wilgoci, a pranie wysycha szybciej. Sterowanie osuszaczem powietrza Truelife AIR Dehumidifier DH5 Touch jest intuicyjne i każdy da sobie z nim radę. Osuszaczem sterujesz za pomocą ekranu dotykowego z przyciskami. Osuszacz monitoruje wartości wilgotności w pomieszczeniu i wyświetla je na wyświetlaczu. Dzięki zintegrowanym kółkom nie ma problemu z przemieszczaniem go w razie potrzeby do innego pomieszczenia. Wisienką na torcie jest czysty i ciekawy design.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Osuszacz powietrza BLAUPUNKT ADH501

Osuszacz powietrza BLAUPUNKT ADH501

Osuszacz powietrza BLAUPUNKT ADH501 to dobrej jakości osuszacz, który jest przeznaczony do osuszania mieszkań, pomieszczeń po remontach i zalaniach, zawilgoconych piwnic. W zapewnieniu prawidłowego poziomu wilgotności pomocny będzie osuszacz powietrza ADH501 marki Blaupunkt, który nie tylko poprawi komfort przebywania w pomieszczeniu, ale zadba również o stan techniczny budynku, nie dopuszczając do zawilgocenia ścian. Model ADH501 to osuszacz kondensacyjny z wbudowanym kompresorem, charakteryzujący się wydajnością osuszania na poziomie 16 l/dobę. Jest to cecha, która umożliwia osuszenie powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 15-45 m2. Pomoże zatem pozbyć się wilgoci zarówno ze świeżo wyremontowanego pokoju, jak i zawilgoconej altanki na działce. Urządzenie pracuje nie tylko wydajnie, ale również bardzo cicho. Poziom hałasu nie przekracza bowiem 48 dB, co oznacza, że nie będzie przeszkadzał podczas spotkania z rodziną, przyjaciółmi czy czytania książki. W modelu ADH501 nie trzeba stale kontrolować ilości skroplin powstałych podczas osuszania, gdyż pojemność zbiornika na wodę wynosi 3,5 l. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w funkcję ciągłego odpływu kondensatu, która pozwala na podłączenie przewodu odprowadzającego wodę bezpośrednio do kanalizacji, bez konieczności korzystania ze zbiornika. Dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LED, na którym prezentowany jest m.in. poziom wilgotności powietrza, a także funkcje automatycznego odmrażania i wyłączenia w razie przepełniania, pozwalają na stałe monitorowanie urządzenia i jego bezpieczną pracę. Osuszacz powietrza ADH501 to świetne rozwiązanie do wszystkich mieszkań i domów, których mieszkańcy borykają się ze źle działającą wentylacją i nadmiarem wilgoci w powietrzu. Doskonale sprawdzi się również podczas osuszania remontowanych wnętrz, domków letniskowych, pomieszczeń po zalaniach, a także zawilgoconych piwnic i komórek.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Osuszacz powietrza STADLER FORM Theo

Osuszacz powietrza STADLER FORM Theo

Osuszacz powietrza STADLER FORM Theo przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2/ 100 m3. Prosta elegancja w połączeniu z najwyższą wydajnością sprawiają, że mały osuszacz powietrza Theo jest naprawdę wyjątkowy. Theo doskonale czuje się w wilgotnym pokoju, gdzie bardzo skutecznie usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Zintegrowany higrostat można ustawić na pożądaną wilgotność: 40%, 50% lub 60%. Theo może działać w sposób nieprzerywany. Jego niezależność jest również imponująca; minutnik można zaprogramować na czas działania od 1 do 7 godzin. Gdy czas się kończy lub zbiornik na wodę jest pełny, Theo wyłącza się automatycznie. Dzięki dołączonemu wężowi do odprowadzania wody, możemy Theo zostawić w domu bez opieki. A jeśli chcesz przenieść Theo z jednego pokoju do drugiego, jego wygodny uchwyt ułatwia jego podnoszenie jedną ręką. Wydajność osuszacza STADLER FORM Theo wynosi 10 litrów/dzień. Pojemność zbiornika na wodę 2.1 l. Poziom hałasu tego osuszacza wynosi 42 dB.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Osuszacz powietrza Concept Ov1210 Perfect Air

Osuszacz powietrza Concept Ov1210 Perfect Air

Osuszacz powietrza Concept Ov1210 Perfect Air to kolejny przyjaciel pomagający uzyskać czystszą i zdrowszą atmosferę w Twoim domu. Dzięki wydajnemu systemowi filtracji usuwa z powietrza do 99% bakterii, wirusów i alergenów. Nadmierna wilgotność w domu nie tylko obniża jakość życia, ale także wpływa niekorzystnie na zdrowie. Wyższa wilgotność jest idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni, która może powodować komplikacje zdrowotne. Osuszacz OV1210 jest idealny do stosowania w łazienkach i pomieszczeniach do 25 m2. W ciągu jednego dnia może skroplić do 750 ml wody. Wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1000 ml i automatyczne wyłączanie. Osuszacz powietrza OV1210 można również wykorzystać jako pomoc w suszeniu prania. OV1210 to także oczyszczacz powietrza wyposażony w potrójny system filtracji, który zatrzymuje szkodliwe substancje w powietrzu i zapobiega ich rozprzestrzenianiu. Każda pojedyncza warstwa filtra zatrzymuje określone rodzaje zanieczyszczeń, wchłaniając do 99% zanieczyszczeń zawartych w powietrzu i przyczyniając się do poprawy jakości powietrza w Twoim domu. Osuszacz powietrza Concept Ov1210 Perfect Air jest wyposażony w panel dotykowy, za pomocą którego można bardzo łatwo wybrać żądany tryb. Podczas pracy urządzenie jest podświetlane delikatnym zielonym światłem, co dodaje mu atrakcyjności. Osuszacz i oczyszczacz OV1210 wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu idealnie pasuje do każdego nowoczesnego domu. Dzięki kompaktowemu kształtowi doskonale komponuje się z otoczeniem. Ogromną zaletą tego modelu jest bardzo cicha i energooszczędność, pobiera 45 W.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Osuszacz powietrza Haxe Q2

Osuszacz powietrza Haxe Q2

Osuszacz powietrza Haxe Q2 to małe i nowoczesne urządzenie do domu lub mieszkania, które skutecznie zbiera nadmiar wilgoci z powietrza. Zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniach sprzyja rozkwitowi pleśni, która wpływa niekorzystnie na stan dróg oddechowych i skóry. Domowy osuszacz powietrza Haxe idealnie nadaj się do osuszania zaparowanej łazienki, kuchni czy piwnicy i garażu. Osuszacz Haxe najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni ok 15 mkw. Osuszacz powietrza Haxe Q2 zajmuje mało miejsca i jest łatwy w obsłudze, na dotykowym panelu znajduje się 1 przycisk służący do uruchamiania/wyłączania urządzenia oraz włączania/wyłączania podświetlenia LED. Osuszacz Q2 jest małym urządzeniem o nowoczesnym wyglądzie. Jego biały kolor i szary panel oraz wykończenie wokół wlotu powietrza są uniwersalne i pasują do wielu wnętrz. Pochłaniacz wilgoci jest bardzo lekki, dlatego bez problemu można go przenosić między pomieszczeniami. Jego konstrukcja sprawia, że jest bardzo cichy i bez problemu można korzystać z niego w sypialni czy w pokoju dziecka, a zielone podświetlenie LED może służyć jako lampka nocna. Domowy osuszacz powietrza Haxe nadaje się zarówno do domu, jak i do mieszkania. Sprawdzi się do codziennego osuszania powietrza w deszczowe dni, do pomieszczenia, w którym rozwieszamy mokre pranie lub do zaparowanej łazienki. Używanie urządzenia pochłaniającego wilgoć pozwala zmniejszyć ryzyko powstawania pleśni i grzybów w domu i mieszkaniu. Wydajność osuszacza zależy od warunków, w jakich jest używany. W pomieszczeniach, w których powietrze jest mocno wilgotne- osuszacz zbiera więcej wody w krótkim czasie, a w pomieszczeniach o niskiej wilgotności zajmuje to więcej czasu. Maksymalna wydajność urządzenia to aż 300 ml wody na dobę. Zbiornik o pojemności 600 ml sprawia, że wylewanie wody nie jest konieczne częściej niż co 2 dni. Pojemnik ma czujnik, który wyłącza funkcję osuszania, gdy poziom wody przekroczy maksymalny poziom, Podświetlenie LED zmienia kolor na pomarańczowy, gdy należy wylać wodę ze zbiornika.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Osuszacz powietrza Camry CR 7851

Osuszacz powietrza Camry CR 7851

CR 7851 to kompresorowy osuszacz powietrza o wydajności 10 litrów wody na dobę z wyświetlaczem LCD. Urządzenie ma 4 tryby osuszania: zwykły, ciągły, mocny i suszenie odzieży. Osuszacz Wyposażony jest precyzyjny czujnik wskazujący aktualny poziom wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie po osuszeniu pomieszczenia do oczekiwanego poziomu wilgotności automatycznie wyłącza kompresor zapewniając cyrkulację powietrza poprzez działający wentylator. Dodatkowo osuszacz został wyposażony w kontrolkę wilgotności wskazującą 3 kolorami poziom wilgotności na froncie urządzenia. Funkcja blokady rodzicielskiej i wygaszenia wyświetlacza stanowią dodatkowe atuty produktu. Urządzenie przeznaczone jest do obniżanie poziomu wilgotności w pomieszczeniach takich jak: łazienki, suszarnie, garderoby. Uławia zachowanie właściwej wilgotności w bibliotekach, muzeach, archiwach, serwerowniach oraz w innych pomieszczeniach, które są narażone na zbyt dużą ilość wilgoci w powietrzu. Sprawdzi się podczas osuszania niższych kondygnacji takich jak piwnice i garaże oraz w przypadku podtopień. Podczas pracy w pralni wydatnie przyśpieszy suszenie ubrań. Sygnalizacja dźwiękowa i świetlna informuje o napełnieniu wodą wbudowanego zbiornika o pojemności 2,2L. Dołączona rura spustowa umożliwia osuszanie w trybie ciągłym poprzez odprowadzenie wody do innego dużego zbiornika lub do kratki odpływowej. Po osiągnięciu wymaganej wilgotności – zaprogramowanej przez klienta, sprężarka zatrzymała się natychmiast, a wentylator wyłączy się po 3 minutach. W urządzeniu umieszczono 2 wymienne filtry powietrza. Filtr siateczkowy PP chroni kompresor przed większymi zanieczyszczeniami (CR7851.2), a filtr z węglem aktywnym (CR851.1) gromadzi kurz i akumuluje zapach wilgoci.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Osuszacz powietrza Fersk Torr 20

Osuszacz powietrza Fersk Torr 20

Osuszacz powietrza Fersk Torr 20 to wysokiej jakości osuszacz, który jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni maksymalnej do 40 m2. Osuszacz powietrza Fersk Torr to osuszacz powietrza z filtrem HEPA, jonizatorem i modułem Wi-Fi. Kontrolę osuszania zapewniają wbudowany higrometr oraz higrostat. Fersk Torr działa cicho, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Wydajność osuszania tego modelu wynosi 20 l/24 h. Filtr HEPA, redukujący w powietrzu ilość alergenów, zarodników pleśni, smogu, wirusów i bakterii. Funkcja jonizacji, ułatwiająca oczyszczanie powietrza. Sterowanie smartfonem, wygodne i intuicyjne, dające Ci pełną kontrolę nad osuszaniem powietrza w Twoim mieszkaniu lub domu. Urządzenie wyposażone jest w 4 litrowy zbiornik na skropliny. Osuszacz powietrza Fersk Torr 20 może działać w otoczeniu, którego temperatura mieści się w przedziale od 5 do 32°C, dlatego możesz używać go w sypialni, kuchni, łazience oraz w piwnicy i strychu, w którym temperatura nie jest zbyt niska. Poza tym Fersk Torr będzie przydatny do suszenia prania. Do wyboru są dwie prędkości pracy wentylatora, niska i wysoka. Dostępne są także dwa tryby pracy: tryb automatyczny (AUTO), kompatybilny z wybranymi przez użytkownika ustawieniami higrostatu; tryb pracy ciągłej (CONTINUOS), umożliwiający nieustanne osuszanie powietrza. Świetny do walki ze skutkami zalania, jak i do suszenia prania. Torr 20 ma wydajność 20 litrów na dobę i przepływ powietrza 230 m³/h. Maks. głośność tego osuszacza: 55 dB.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Dobrej jakości osuszacz powietrza zadba nie tylko stan Twojego mieszkania, domu, ale także o Twoje zdrowie i samopoczucie. Dla Ciebie mój zespół przetestował i przeanalizował 40 modeli osuszaczy powietrza, aby zbudować zestawienie najlepszych osuszaczy dostępnych na rynku. Mam nadzieje, że ranking będzie pomocny przy zakupie osuszacza do Twojego mieszkania lub domu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking osuszaczy powietrza?

Tworząc ten ranking najlepszych osuszaczy powietrza przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy 50 osuszaczy powietrza różnych firm. Testowaliśmy i analizowaliśmy osuszacze takich firm jak: Haxe, Stadler Form, TCL, Sharp, Sencor, Columbia Vac, EcoAir, Deerma, Cecotec, Götze & Jensen, Steba, Alfda, Meaco, Concept, Blaupunkt, Whirlpool, Eldom i kilku innych. Nasze wewnętrzne testy i analizy dały nam dość szeroki obraz na te urządzenia, ale chcieliśmy też dowiedzieć się co sądzą użytkownicy poszczególnych modeli. Postanowiliśmy sprawdzić opinie o osuszaczach powietrza w internecie. Opinie o osuszaczach powietrza sprawdzaliśmy w następujących miejscach: na forach internetowych, na Allegro, stronach producentów, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych, w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych). Po zebraniu tych wszystkich materiałów o osuszaczach powietrza usiedliśmy z naszym zespołem i stworzyliśmy ten rzetelny ranking osuszaczy powietrza. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych osuszaczy powietrza pomoże Państwu wybrać odpowiedni model. Nasz ranking osuszaczy jest stale aktualizowany, dzięki czemu można mieć pewność, że widzi się w nim tylko najnowsze i najlepsze osuszacze powietrza dostępne na rynku.

Jaki osuszacz powietrza wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Zakup dobrej jakości osuszacza powietrza nie jest łatwym zadaniem dla osoby, która nie zna się na osuszaczach. Na rynku jest dość dużo modeli osuszaczy powietrza o różnej jakości. Jaki osuszacz powietrza kupić? Na co zwrócić uwagę kupując osuszacz powietrza? Który osuszacz powietrza wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów. Znajdziesz w nim informacje na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby kupić dobry i niezawodny osuszacz powietrza. Przed zakupem osuszacza zwróć uwagę na te parametry:
 
Rodzaj osuszacza powietrza – Kupując nowy osuszacz powietrza warto poznać jakie typy osuszaczy powietrza występują na rynku. Wyróżniamy 2 rodzaje osuszaczy powietrza: 1) Osuszacze kondensacyjne (Ten typ urządzeń budową przypomina przenośną klimatyzację. Osuszacze kondensacyjne to urządzenia, których wydajność zależy od temperatury i wilgotności pomieszczenia w którym będą działały. Najlepiej pracują przy dużym zawilgoceniu ok. 80% i temperaturze 30℃. Można jest stosować w pomieszczeniach, gdzie temperatura wynosi 15-20℃. Nie podgrzewają powietrza tak jak osuszacze adsorpcyjne. Eksploatacja urządzenia polega na regularnym czyszczeniu filtra), 2) Osuszacze powietrza adsorpcyjne (Ten typ osuszaczy może działać w różnych temperaturach i poziomach wilgotności. Urządzenia te pobierają znacznie więcej prądu niż osuszacze kondensacyjne.)
 
Max powierzchnia osuszania (m2) – Wybierając osuszacz powietrza trzeba zwrócić uwagę na to do jak wielkich powierzchni jest przeznaczony dany model osuszacza. Jest to bardzo ważne bo od tego zależy czy wybrany osuszacz będzie wydajny. W sklepach można spotkać najczęściej osuszacze, które działają na maksymalnej powierzchni od 15 do 195 m2. Wybierz osuszacz powietrza z zapasem maksymalnej powierzchni, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twój osuszacz się sprawdzi.
 
Pojemność zbiornika na wodę (l) – Kupując osuszacz powietrza trzeba zwrócić uwagę na to jaki pojemny zbiornik na wodę posiada dany osuszacz. Od pojemności zbiornika na wodę zależy to jak często będziesz musiał opróżniać zbiornik. Jeśli chcesz kupić osuszcz powietrza do dużego pomieszczenia lub miejca w którym nie będziesz przebywać cały czas to wybierz urządzenie z jak największą pojemności co będzie miało wpływ na wygodę użytkowania urządzenia.
 
Poziom hałasu (dB) – Kupując osuszacz powietrza do mieszkania lub domu w którym mieszkamy warto zwrócić uwagę na to jaki poziom hałasu emituje urządzenie, które chcemy zakupić. Na rynku można spotkać osuszczacze powietrza, które emitują poziom hałasu od 30 dB do 57 dB. Wybierz urządzenie z jak najmniejszą ilością decybeli, aby urządzenie cicho chodziło.

Osuszacze powietrza – najczęściej zadawane pytania:

Co to jest osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza to elektryczne urządzenie, które służy do osuszania pomieszczeń poprzez zasysanie wilgotnego powietrza i skraplanie go do zbiornika na wodę.

Jakie są rodzaje osuszaczy powietrza?

Wyróżniamy dwa rodzaje osuszaczy powietrza: 1) Osuszacze kondensacyjne (Ten typ urządzeń budową przypomina przenośną klimatyzację. Osuszacze kondensacyjne to urządzenia, których wydajność zależy od temperatury i wilgotności pomieszczenia w którym będą działały. Najlepiej pracują przy dużym zawilgoceniu ok. 80% i temperaturze 30℃. Można jest stosować w pomieszczeniach, gdzie temperatura wynosi 15-20℃. Nie podgrzewają powietrza tak jak osuszacze adsorpcyjne. Eksploatacja urządzenia polega na regularnym czyszczeniu filtra), 2) Osuszacze powietrza adsorpcyjne (Ten typ osuszaczy może działać w różnych temperaturach i poziomach wilgotności. Urządzenia te pobierają znacznie więcej prądu niż osuszacze kondensacyjne.)

Osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci?

Wybór pomiędzy osuszaczem powietrza a pochłaniaczem wilgoci zależy od konkretnych potrzeb i warunków. Osuszacz powietrza to urządzenie elektryczne, które usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Jest on skuteczny w dużej przestrzeni i może kontrolować poziom wilgotności powietrza, co jest korzystne dla zdrowia i domu. Może to być szczególnie przydatne w miejscach o wysokiej wilgotności, takich jak piwnice, czy w mieszkaniach z problemami wilgotności. Pochłaniacz wilgoci to bardziej pasywny system, który zwykle korzysta z materiałów, takich jak krzemiany, które wchłaniają wilgoć z powietrza. Nie wymagają energii elektrycznej, są cichsze i zazwyczaj tańsze od osuszaczy powietrza. Jednak ich skuteczność jest ograniczona do małych przestrzeni, takich jak szafy, i muszą być regularnie wymieniane lub regenerowane.

Co lepsze osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci?

Osuszacz powietrza to urządzenie, które jest znacznie wydajniejsze od pochłaniaczy wilgoci.

Czy osuszacz można zostawić na noc?

Dobrej jakości osuszacz powietrza można bez problemu zostawić na noc bo po zapełnieniu zbiornika na wodę powinien się automatycznie wyłączyć.

Ile kosztuje osuszacz powietrza?

Ceny osuszaczy powietrza są bardzo zróżnicowane. Najtańszy osuszacz powietrza można kupić za ok. 200 zł. Za najdroższy osuszacz powietrza powietrza trzeba zapłacić ok. 2000 zł. Nie kieruj się wyłącznie ceną przy wyborze dobrego osuszacza powietrza a dobierz urządzenie do pomieszczenia w którym będzie wykorzystywane.

Gdzie kupić osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza to urządzenie, które możemy kupić w popularnych sklepach internetowych lub stacjonarnych Media Markt, RTV EURO AGD i kilku innych.

Jaki osuszacz powietrza wybrać forum?

Przeglądając fora internetowe w poszukiwaniu opinii o osuszaczach powietrza można zauważyć, że najlepiej oceniane są urządzenia od takich firm jak: Stadler Form, TCL, Sharp.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (100 votes)
Opinie o rankingach