Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Nawilżacz powietrza dla dzieci to urządzenie na które często decydują się rodzice maluchów w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pociech. Suche powietrze może bowiem wiązać się z szeregiem dolegliwości takich jak: kaszel, suchość w gardle i nosie czy też problemy z zasypianiem. Wszystko to może powodować, że dziecko będzie marudne, niespokojne i zmęczone. Nawilżacz powietrza doskonale sprawdzi się o każdej porze roku, zimową porą gdy włączone są kaloryfery a powietrze szczególnie suche ale także w upalne lato aby nieco schłodzić powietrze. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego parametry, z pewnością moc i głośność urządzenia są kluczowe, do pokoju dziecięcego staramy się wybierać urządzenia ciche, które nie będą zakłócać spokojnego snu dziecka. Kolejne ważne parametry to poziom nawilżenia jaki możemy uzyskać dzięki danemu urządzeniu, a także dodatkowe funkcje jak chociażby jonizacja powietrza. Co ważne nie wszystkie nawilżacze powietrza, zwłaszcza te ultradźwiękowe, nadają się do mieszkań, w których są zwierzęta, warto o tym pamiętać, przed zakupem urządzenia. Nowoczesne nawilżacze mają też ciekawy design, który możemy z łatwością wkomponować w dziecięcy świat. Zobacz ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci, który został stworzony przez naszych ekspertów i wybierz najlepsze urządzenie dla swojego dziecka.

Nawilżacze powietrza dla dzieci

Miejsce 1

Nawilżacz powietrza dla dzieci Philips HU4813/10

Nawilżacz powietrza dla dzieci Philips HU4813/10

Pierwsze miejsce w rankingu nawilżaczy powietrza dla dzieci zajmuje wysokiej klasy nawilżacz powietrza Philips HU4813/10. Technologia NanoCloud pozwala na nawilżanie powietrza z wykorzystaniem naturalnego procesu parowania. Niewidoczna mgiełka, którą tworzą mikroskopijnej wielkości cząsteczki wody, zapewnia o 99% mniej bakterii w porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych. Cząsteczki wody są tak małe, że trudniej przyczepiają się do nich bakterie. Bez jonów, ozonu i szkodliwych środków chemicznych. Ewaporacyjne nawilżanie powietrza z technologią NanoCloud, to naturalna i bezpieczna metoda nawilżania. Rekomendowany poziom nawilżenia powietrza od 40% do 60% minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych, które mogą nasilać się lub być powodowane przez suche powietrze. Taki zakres nawilżenia zapobiega również rozwojowi bakterii i pleśni oraz sprawia, że oddychanie powietrzem w domu staje się przyjemniejsze. Inteligentny czujnik nieustannie monitoruje wilgotność powietrza i automatycznie utrzymuje jego stałe nawilżanie. Wystarczy wybrać preferowany poziom – 40%, 50% lub 60%. Można też wybrać tryb automatyczny, a nawilżacz powietrza sam dopasuje odpowiednie nawilżenie. Elektroniczny wyświetlacz pokazuje mierzony przez czujnik aktualny poziom nawilżenia powietrza. Woda zawiera minerały, wapno i magnez, a gdy jej krople osiadają na meblach, ścianach i podłogach, może powstawać biały osad. Technologia Philips skutecznie temu zapobiega. Bardzo drobna, niewidoczna mgiełka jest zbyt mała, aby przenosić minerały. Dodatkowo cząsteczki mgiełki są lekkie i pozostają na dłużej zawieszone w powietrzu i równomiernie nawilżąją powietrza, nie tworząc mokrych plam wokół urządzenia. Trzystopniowy, zaawansowany system nawilżania: Etap 1 (Suche powietrze zasysane jest do wnętrza nawilżacza. Cząsteczki wody parują z nasiąkniętego wodą filtra nawilżającego.), Etap 2 (Zaawansowany system parowania dodaje do suchego powietrza cząsteczki wody. Następnie nawilżone powietrze przechodzi przez wentylator, który rozbija je na jeszcze drobniejsze cząstki, tworząc niewidoczną mgiełkę.), Etap 3 (Zdrowe, przyjemne i nawilżone powietrze jest wydmuchiwane z nawilżacza ze stałą prędkością bez równoczesnego tworzenia nadmiernej pary wodnej i równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu.). Nawilżacz posiada czujnik Healthy Air Protect, który automatycznie wyłącza urządzenie po wyczerpaniu się wody w zbiorniku oraz zegar do programowania pracy na 1, 4 lub 8 godzin. Zasięg działania tego nawilżacza to 44m2. Wydajność nawilżania 300 ml/h. Pojemność zbiornika nwody 2 l.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Nawilżacz powietrza dla dzieci Haus&Luft HL-NE-01

Nawilżacz powietrza dla dzieci Haus&Luft HL-NE-01

Drugie miejsce w naszym rankingu nawilżaczy powietrza dla dzieci i niemowląt zajmuje wysokiej jakości nawilżacz Haus&Luft HL-NE-01. Urządzenie otrzymuje same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Ewaporacyjny nawilżacz powietrza przeznaczony jest do pomieszczeń domowych i biurowych o powierzchni do 44 m2. Wyjątkowo skuteczny, do 30 godzin ciągłej pracy. Posiada 4-stopniową regulację intensywności nawilżania. Dzięki dodatkowej funkcji wentylatora utrzymasz odpowiednią temperaturę w twoimi mieszkaniu. Zbiornik na wodę o pojemności 3l. Do 30 godzin ciągłej pracy. 4-stopniowa regulacja intensywności nawilżania. Regulacja poziomu wilgotności w zakresie 40-75% co 5%. Higrometr wskazujący wilgotność względną. Tryb nocny (możliwość wyłączenia wyświetlacza). Wyłącznik czasowy od 1 do 12 godzin (co jedną godzinę). Wyświetlacz LED. Automatyczne osuszanie filtra po wyczerpaniu się wody w nawilżaczu. Funkcja lampki nocnej (7 kolorów świecenia). Dzióbek do nalewania wody. Szufladka na olejki zapachowe. Kontrolka sygnalizująca konieczność wymiany filtra. Wydajność do 300ml/h. Głośność 24-47 dB. Wymiary: 218 x 218 x 330 mm. Zasilanie: 12V 1A 12W. Postaw na sprawdzony nawilżacz lub sprawdź inne urządzenia w naszym zestawieniu najlepszych nawilżaczy dla dzieci.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Nawilżacz powietrza dla dzieci Stadler Form Oskar

Nawilżacz powietrza dla dzieci Stadler Form Oskar

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu nawilżaczy powietrza dla dzieci zajmuje Stadler Form Oskar. Wysokiej klasy nawilżacz powietrza, który otrzymuje same pozytywne opinie i recenzje w internecie. Ekonomiczny ewaporacyjny nawilżacz powietrza Oskar w białej wersji kolorystycznej to pożyteczny duszek, którego cicha praca ochroni Twój dom przed suchym, drażliwym powietrzem. Dzięki swojej eleganckiej, ponadczasowej formie doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji, dostarczając pożądanej wilgotności, przy bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej. Nawilżacz powietrza Oskar jest naturalnym sposobem na wzmocnienie odporności. Optymalnie nawilżone powietrze ogranicza emisję wirusów w pomieszczeniach. Tam, gdzie pomieszczenia powinny być optymalnie nawilżone przy jak najmniejszym zużyciu energii, trzeba wezwać Oskara! To mocny, oszczędny typ, który zapewni idealny klimat wnętrza. Dzięki wbudowanemu higrostatowi dokładne wie, czego potrzebujesz. Jego unikatowa wśród nawilżaczy ewaporacyjnych funkcja wyłączania przy pustym zbiorniku zmniejsza pobór energii. Oskar to wyjątkowo zgodny facet. Jest praktycznie bezgłośny i niewidoczny, kiedy odpoczywasz, a to za sprawą kontrolek, które umożliwiają regulację jasności w trybie nocnym. Oskar może zapewnić również inne doznania, a to za sprawą dozownika zapachów, który rozsieje Twój ulubiony aromat! Wydajność 370 g/h. Pojemność zbiornika 3.5 l. Jeśli szukasz porządnego nawilżacza powietrza dla swojego dziecka i nie tylko to koniecznie zainteresuj się tym modelem.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Nawilżacz powietrza dla dzieci Xiaomi Smart Humidifier 2

Nawilżacz powietrza dla dzieci Xiaomi Smart Humidifier 2

Nawilżacz powietrza dla dzieci Xiaomi Smart Humidifier 2 to kolejny wysokiej jakości nawilżacz, który musiał się znaleźć wysoko w naszym rankingu. Nawilżacz wykorzystuje technologię sterylizacji ultrafioletowej UV-C, aby likwidować bakterie, a następnie uwalnia mgiełkę, która oczyszcza otoczenie. Nawilżacz uwalnia do 350 ml ultradrobnych kropelek wody na godzinę, aby zapobiec suchemu powietrzu w pomieszczeniu. Dzięki dużemu zbiornikowi o pojemności 4,5l, nawilżacz może pracować nieprzerwanie do 32 godzin, co wiąże się z rzadszym uzupełnianiem wody. Szybko reaguje na zmiany wilgotności, aby stworzyć możliwie najbardziej komfortowe warunki. Wydajność nawilżania jest automatycznie regulowana, aby utrzymać wilgotność na optymalnym poziomie i zapobiec przemoczeniu mebli. Wilgotność jest automatycznie utrzymywana na poziomie 60% dla utrzymania optimum komfortu. Natężenie można regulować w aplikacji Mi Home. Dolewanie wody jest bardzo proste w tym nawilżaczu bo można to zrobić bez wyjmowania zbiornika. Zbiornik na wodę posiada przejrzysty wskaźnik poziomu wody, dzięki czemu można na bieżąco kontrolować jej poziom bez podnoszenia pokrywy. Nawilżacz posiada najnowocześniejszy, rotacyjny dozownik mgły 360°, dla zapewnienia nawilżenia w całym pomieszczeniu, bez konieczności przestawiania. Nowa struktura płyty nawilża powietrze przy minimalnym hałasie (32dB), co gwarantuje Ci zdrowy i spokojny sen. Podwójny mechanizm zabezpieczający. Automatycznie wyłącza się, gdy zbiornik jest pusty lub zdjęty z podstawy.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Nawilżacz powietrza dla dzieci Philips HU2718/10

Nawilżacz powietrza dla dzieci Philips HU2718/10

Nawilżacz powietrza dla dzieci Philips HU2718/10 to drugi model od marki Philips, którym warto się zainteresować szukając dobrego nawilżacza powietrza dla dziecka. Technologia NanoCloud pozwala na nawilżanie powietrza z wykorzystaniem naturalnego procesu parowania. Niewidoczna mgiełka, którą tworzą mikroskopijnej wielkości cząsteczki wody, zapewnia o 99% mniej bakterii w porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych. Cząsteczki wody są tak małe, że trudniej przyczepiają się do nich bakterie. Rekomendowany poziom nawilżenia powietrza od 40% do 60% minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych, które mogą nasilać się lub być powodowane przez suche powietrze. Taki zakres nawilżenia zapobiega również rozwojowi bakterii i pleśni oraz sprawia, że oddychanie powietrzem w domu staje się przyjemniejsze. Inteligentny czujnik nieustannie monitoruje wilgotność powietrza i automatycznie utrzymuje jego stałe nawilżanie. Wystarczy wybrać preferowany poziom – 40%, 50% lub 60%.Można też wybrać tryb automatyczny, a nawilżacz sam dopasuje odpowiednie nawilżenie. Za pomocą kolorowego wskaźnika można monitorować czy powietrze w domu osiągnęło już ustawiony przez nas poziom wilgotności. Woda zawiera minerały, wapno i magnez, a gdy jej krople osiadają na meblach, ścianach i podłogach, może powstawać biały osad. Technologia Philips skutecznie temu zapobiega. Bardzo drobna, niewidoczna mgiełka jest zbyt mała, aby przenosić minerały. Dodatkowo cząsteczki mgiełki są lekkie i pozostają na dłużej zawieszone w powietrzu i równomiernie nawilżają powietrze, nie tworząc mokrych plam wokół urządzenia. Nawilżacz posiada automatyczny czujnik wilgotności, dzięki któremu urządzenie wyłączy się po wyczerpaniu wody w zbiorniku oraz zegar do programowania pracy na 1, 4 lub 9 godzin. Aby nie zakłócać Twojego snu, specjalny tryb nocny ogranicza poziom hałasu urządzenia do minimum. Dodatkowo, wyłącza on prawie wszystkie sygnały świetlne, pozostawiając jedynie wskaźnik prędkości.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Nawilżacz powietrza dla dzieci Stadler Form Eva

Nawilżacz powietrza dla dzieci Stadler Form Eva

Nawilżacz powietrza dla dzieci Stadler Form Eva to bardzo dobry nawilżacz, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza EVA w czarnej wersji kolorystycznej to klucz rozwiązujący problem suchego powietrza w Twoim domu. EVA to nawilżacz łączący w sobie bardzo wysoką wydajność, którą możesz dopasować do swoich potrzeb, ze zjawiskowym designem, wpisującym się w najmodniejsze wnętrzarskie trendy. Nawilżacz Eva naturalnie wspomaga budowanie odporności organizmu. Przez elastyczne i nawilżone błony śluzowe gardła i nosa trudniej przedostać się drobnoustrojom i wirusom. Pełna mocy Eva wydmuchuje mgiełkę wysoko w powietrze za pomocą technologii ultradźwiękowej i zapewnia precyzyjne nawilżanie dzięki zewnętrznemu czujnikowi. Jednocześnie czujnik ten służy jako pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu obsługa nawilżacza Stadler Form Eva jest bardzo wygodna. Pomimo mocy, jest to wrażliwa dama – dzięki technologii Adaptive Humidity™ w trybie auto, automatycznie dostosowuje poziom wyjściowy, aby cicho i skutecznie osiągnąć i utrzymać pożądaną wilgotność. Możliwość wyboru wstępnego podgrzewania wody nie tylko zwiększa wydajność nawilżania, ale także pozwala emitować komfortową ciepłą mgiełkę. Eva jest również bardzo elastyczna i oferuje wybór pięciu poziomów mocy wyjściowej oraz możliwość wyboru wilgotności w zakresie 30 % – 75 %. Oprócz diod LED, które można przyciemniać i wyłączać, Eva posiada Wi-Fi. Monitoruj jakość powietrza w czasie rzeczywistym i kontroluj wszystkie funkcje urządzenia, za pomocą aplikacji na swoim smartfonie. A żeby zapewnić Ci doskonałe samopoczucie, Eva rozprowadza wybrany przez Ciebie zapach! Wysoki wyrzut mgiełki aż do 1,4 m, pozwala na umieszczenie bezpośrednio na podłodze. Wydajność 550 g/h. Pojemność zbiornika 6.3 l. Poziom hałasu 26 – 34 dB(A). Poziomy pracy 5. Moc 95 W.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Nawilżacz powietrza dla dzieci Klarta Humea

Nawilżacz powietrza dla dzieci Klarta Humea

Nawilżacz powietrza dla dzieci Klarta Humea WiFi to inteligentny, ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który skutecznie rozwiązuje problem niskiej wilgotności. Został przystosowany do pracy w trybie automatycznym, a dzięki bardzo dobrej wydajności do 300 ml/h sprawdza się w pomieszczeniach do 44 m². Humea WiFi dysponuje aż 4-ema prędkościami nawilżania. Dzięki zdrowemu nawilżaniu ewaporacyjnemu Humea jest idealnym rozwiązaniem do sypialni i pokoi dzieci. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem panelu dotykowego lub aplikacji na smartfonie. Nawilżacz powietrza ma wbudowany higrometr i higrostat, pozwalające wyznaczyć poziom nawilżenia, do którego uzyskania i utrzymania dążyć będzie nawilżacz ewaporacyjny. Pożądaną wilgotność względną można regulować w zakresie od 40 do 75%. Informacja o aktualnym nawilżeniu prezentowana jest na wyświetlaczu cyfrowym oraz w aplikacji. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w lampkę nocną z trzema intensywnościami świecenia. Urządzenie samo informuje o zużyciu filtra, którego żywotność wynosi do 180 dni ciągłej pracy nawilżacza. Jeśli woda się skończy, to nawilżacz poinformuje o tym na panelu i włączy tryb osuszania filtra, by zapewnić higieniczne warunki. Nawilżacz powietrza dla dzieci Klarta Humea to wysokiej jakości nawilżacz powietrza, który jest polecany w różnych miejscach w internecie. Jeśli szukasz dobrego nawilżacza powietrza dla swojego dziecka to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Nawilżacz powietrza dla dzieci Blaupunkt AHS801

Nawilżacz powietrza dla dzieci Blaupunkt AHS801

Nawilżacz powietrza dla dzieci Blaupunkt AHS801 to bardzo ciekawy nawilżacz w bardzo atrakcyjnej cenie. Nawilżacz powietrza AHS801 z funkcją oczyszczania to najwyższej jakości urządzenie stworzone po to, by poprawić komfort życia Twojego oraz domowników. Powietrze w domu jest bardzo ważnym czynnikiem warunkującym nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a poprawa jego jakości z nawilżaczem powietrza jest bardzo prosta i nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku. Jeśli Ty, Twoi domownicy, a w szczególności małe dzieci, mają spierzchnięte usta, podrażnioną śluzówkę, bóle głowy czy problemy ze snem, nawilżacz powietrza może pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Optymalne nawilżenie powietrza dla człowieka waha się w przedziale między 40-60%. Niestety, w sezonie zimowym i jesiennym, na skutek działania systemów grzewczych, potrafi spaść nawet do 15%. Negatywny wpływ na wilgotność ma również klimatyzacja oraz obecność urządzeń elektronicznych. Nawilżacz AHS801 pozwala na stałe utrzymywanie optymalnej wilgotności powietrza w zakresie od 40 do 80%, w zależności od indywidualnych preferencji użytkownika, a dzięki wbudowanemu timerowi można ustawić czas (maksimum 10 godzin), po którym urządzenie wyłączy się automatycznie. Urządzenie cechuje się doskonałą wydajnością nawilżania na poziomie 400 ml/h. Oprócz wyświetlania aktualnej wilgotności powietrza, nawilżacz wyposażony został w funkcję termometru, informującą użytkownika o temperaturze w pomieszczeniu. Odpowiednio nawilżone powietrze w domu jest niezwykle ważne dla zdrowia, ale może być niewystarczające do jego poprawy, gdy w powietrzu zalega duża ilość pyłków, cząsteczek smogu, kurzu oraz innych alergenów i zanieczyszczeń. Model AHS801 radzi sobie jednak z tym problemem wyśmienicie, dzięki zastosowaniu filtru HEPA H13 oraz sterylizacji światłem UV. Powietrze, które wlatuje do urządzenia, przechodzi przez zaawansowany filtr, który zatrzymuje aż do 99,95% zanieczyszczeń i pyłków, będąc doskonałym urządzeniem zwłaszcza dla alergików i osób z problemami układu oddechowego. Filtr HEPA H13 skutecznie oczyszcza powietrze z pyłów PM 2,5 i PM 10. Jego ochrona będzie szczególnie przydatna w trakcie zimy, podczas której, ze względu na suche powietrze i okres grzewczy, powietrze może być wyjątkowo niekorzystne dla zdrowia i samopoczucia. Oprócz filtra, w środku nawilżacza znajduje się również specjalna lampa UV, która naświetlając powietrze, eliminuje zarodniki grzybów, wirusów i inne mikroorganizmy, które mogą mieć na nas negatywny wpływ. Masz więc pewność, że powietrze wydobywające się z urządzenia jest perfekcyjnie oczyszczone i zdrowe. Wbudowany wyświetlacz LED informuje o aktualnej temperaturze oraz wilgotności w pomieszczeniu. Dzięki panelowi dotykowemu łatwo i bezproblemowo zaprogramujesz swoje urządzenie. Pilot zdalnego sterowania pozwala kontrolować urządzenie bez konieczności podchodzenia do nawilżacza. Zbiornik na wodę o pojemności 5 l gwarantuje długi czas pracy po jednorazowym uzupełnieniu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Nawilżacz powietrza dla dzieci Götze & Jensen AH201KG

Nawilżacz powietrza dla dzieci Götze & Jensen AH201KG

Nawilżacz powietrza dla dzieci Götze & Jensen AH201KG to urządzenie, które będzie świetnie się prezentowało w każdym mieszkaniu. Dzięki nawilżaczowi GÖTZE & JENSEN AH201KG możesz ustawić poziom wilgotności w przedziale 40-85%, nalej wodę i już! Nawilżacz może działać nieprzerwanie nawet 17 godzin, a dzięki mineralnemu filtrowi i jonizatorowi poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu. Sterowanie nawilżaczem odbywa się za pomocą eleganckiego panelu z dużym wyświetlaczem LED. Możesz zostawić go na noc, ponieważ pracuje bardzo cicho – tylko 35 dB, a w razie opróżnienia zbiornika na wodę – automatycznie się wyłączy. Pełen komfort użytkowania nawilżacza GÖTZE & JENSEN AH201KG zyskasz, dzięki możliwości ustawienia poziomu wilgotności od 40% do 85%. Urządzenie ma 3 poziomy dyfuzji mgły, które możesz wybrać za pomocą eleganckiego wyświetlacza LED z dotykowymi przyciskami. Naciskając na odpowiedni przycisk możesz ustawić timer na maksymalnie 12 godzin, by dokładnie ustawić czas i rodzaj pracy. GÖTZE & JENSEN AH201KG został wyposażony również w jonizator, który poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. Generowane przez nawilżacz jony ujemne neutralizują jony dodatnie, które są wytwarzane przez urządzenia elektryczne i występują w naszych mieszkaniach w stężeniu wyższym, niż w naturze. Dzięki temu urządzeniu powietrze w Twoim domu będzie odpowiednio nawilżone i odpowiednio zjonizowane. Duży, pięciolitrowy zbiornik na wodę zapewnia aż do 17 godzin nieprzerwanej pracy z maksymalną wydajnością. Mineralny filtr, który oczyszcza wodę przed zamianą w parę i ułatwia utrzymanie nawilżacza w czystości. Możesz położyć się spać z pracującym cicho – tylko 35 dB – nawilżaczem GÖTZE & JENSEN AH201KG i nie martwić się jego wyłączeniem, bo gdy tylko woda się skończy – automatycznie wyłączy się sam.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Nawilżacz powietrza dla dzieci ETA Airco 062990000

Nawilżacz powietrza dla dzieci ETA Airco 062990000

Nawilżacz powietrza dla dzieci ETA Airco 062990000 to urządzenie, które zamyka nasz ranking najlepszych na rynku nawilżaczy powietrza dla dzieci. tani Nawilżacz powietrza dla dzieci ETA Airco 062990000 pozwoli Ci zadbać o zdrowie Twojego dziecka. Ultradźwiękowy Nawilżacz ETA Airco o wymiarach 31,5 x 20,8 x 20,8 z 3 poziomami intensywności nawilżania skutecznie zwiększy wilgotność powietrza w Twoim domu. Jego zbiornik na wodę mieści do 4 litrów, a oprócz niego urządzenie wyposażone jest w zintegrowany pojemnik na olejki zapachowe. System ultradźwiękowy rozpyla w powietrzu cząsteczki wody w postaci pary wodnej, dzięki czemu wszyscy w pomieszczeniu od razu poczują różnicę w jakości powietrza. Co więcej ETA Airco ma pozytywny wpływ nie tylko na drogi oddechowe i skórę, ale także na meble, którym przeszkadza zbyt suche powietrze. Odświeżacz może pracować przez 13 godzin bez przerwy. Przez cały czas Twój dom będzie świeży, pachnący, a przede wszystkim lepszy dla zdrowia. Dzięki delikatnemu, eleganckiemu wyglądowi obudowy ETA Airco będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla twojego mieszkania. Z posiadaniem i używaniem nawilżacza ETA Airco nie będą wiązały się żadne negatywne zaskoczenia. Dzięki antypoślizgowym nóżkom jest on idealnie stabilny, natomiast pławik umożliwia szybkie sprawdzenie, ile wody zostało jeszcze w zbiorniku. Pojemnik na wodę jest wyjmowany i wyposażony w składany uchwyt dla łatwiejszego przenoszenia. ETA Airco jest zasilany sieciowo, jego pobór mocy to zaledwie 25 W, a długość kabla wynosi 1,5 metra. O jego działaniu informuje kontrolka świetlna. W razie potrzeby możesz włączyć urządzenie na określony czas za pomocą funkcji timera. Nawilżacz powietrza Airco pozwala na nawilżenie powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m2.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym domu, gdzie mieszka dziecko i nie tylko. Nawilżacz może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza, co jest korzystne dla zdrowia Twojego dziecka. Dla Ciebie ja i mój zespół przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy te urządzenia, aby wybrać 10 najlepszych naszym zdaniem i ułatwić Ci wybór oraz zakup dobrego nawilżacza powietrza.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ten ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci?

Ranking nawilżaczy dla dzieci, który jest widoczny na tej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 120 urządzeń różnych firm: Stadler Form, Philips, Venta, Vesta, RAVEN, Cecotec, Deerma, Smartmi, Webber, Sencor, Baseus, Alecto, MiniLand, Beurer, ETA, Hyundai, Eldom, Blaupunkt, Platinet, Domo, Boneco, Teesa, Stylies, Götze & Jensen, SETTI+, Lund i kilku innych. Po naszych wewnętrznych badaniach przyszedł czas na sprawdzenie opinii o nawilżaczach powietrza dla dzieci w internecie. Opinie o nawilżaczach powietrza dla dzieci sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, rankingach produktowych. Ostatnim krokiem w budowie tego rankingu było uszeregowanie produktów oraz opisanie całego zestawienia prostym i zrozumiałym językiem. Ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci jest stale aktualizowany, dzięki czemu nie staje się przestarzały. Mamy nadzieje, że nasz ranking ułatwi wybór i zakup dobrego nawilżacza powietrza dla Twojego dziecka.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie nawilżacza powietrza dla dziecka?

Wybór i zakup dobrego nawilżacza powietrza dla dziecka to dość wymagające zadanie. Na rynku jest bardzo dużo nawilżaczy powietrza o różnej jakości. Jedne są lepsze a inne gorsze. Jak wybrać nawilżacz powietrza dla dziecka? Czym kierować się przy zakupie nawilżacza powietrza dla dziecka? Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka kupić? Przy zakupie nawilżacza powietrza dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które są wymienione poniżej:
 
Rodzaj nawilżacza – Na rynku można spotkać 3 rodzaje nawilżaczy powietrza: Nawilżacze ewaporacyjne (Nawilżacz ewaporacyjny działa na zasadzie naturalnego procesu parowania wody, aby wprowadzić wilgoć do powietrza.), Nawilżacze ultradźwiękowe (Działają na zasadzie przetwarzania wody na mgiełkę za pomocą drgań ultradźwiękowych. Są zazwyczaj ciche i efektywne energetycznie.), Nawilżacze parowe (Urządzenie podgrzewa wodę za pomocą grzałki i następnie wypuszcza parę wodną do pomieszczenia. Ten typ nawilżacza nie jest polecany dla dzieci bo może dojść do poparzeń.)
 
Powierzchnia pomieszczenia – Kupując nawilżacz powietrza dla dziecka warto zwrócić uwagę na to do jakiej maksymalnej powierzchni jest przeznaczone urządzenie. Producenci podają tą informację w metrach kwadratowych (m2). Warto wybrać nawilżacz, który będzie miał troszkę większą maksymalną wydajność niż nasze pomieszczenie.
 
Cichość działania – Wybierając nawilżacz powietrza dla dziecka lub maluszka zwróćmy uwagę jak głośne jest urządzenie. Dzieci są bardzo wrażliwe na głośne urządzenia. Zwróć uwagę na to, aby nawilżącz powietrza do pokoju Twojego dziecka emitował jak najmniej decybeli.
 
Pojemność zbiorka na wodę – Przy zakupie nawilżacza powietrza warto zwrócić uwagę na to jaką pojemność zbiornika na wodę posiada urządzenie, które nam się podoba. Im większa pojemność zbiornika na wodę w naszym nawilżaczu powietrza tym rzadziej trzeba uzupełniać wodę.
 
Higrostat w nawilżaczu – Kupując dobry nawilżacz powietrza warto zwrócić uwagę czy nawilżacz posiada higrostat (humidostat). Higrostat to urządzenie stosowane w nawilżaczach powietrza do monitorowania i regulowania poziomu wilgotności w powietrzu. Działa w sposób zbliżony do termostatu, ale zamiast monitorować temperaturę, monitoruje wilgotność.
 
Sterowanie – Na rynku można spotkać nawilżacze powietrza, które mogą być sterowane elektronicznie lub mechanicznie. Dla własnej wygody warto celować w urządzenia, które są sterowane elektronicznie.

Najczęściej zadawane pytania o nawilżacze powietrza dla dzieci:

Co to jest nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to urządzenie elektryczne służące do zwiększania wilgotności w powietrzu w pomieszczeniach. Nawilżacze są często stosowane w miejscach o niskiej wilgotności, zwłaszcza w sezonie grzewczym.

Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

Na rynku można spotkać głównie 3 rodzaje nawilżaczy powietrza: Nawilżacze ultradźwiękowe, Nawilżacze ewaporacyjne, Nawilżacze parowe.

Co daje nawilżacz powietrza dla dzieci?

Nawilżacz powietrza może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia dzieci, zwłaszcza w mieszkaniach i domach, gdzie poziom wilgotności jest niski. Do głównych zalet można zaliczyć: Lepsze oddychanie, Polepszony komfort snu, Mniejsza ilość infekcji, Lepsze nawilżenie skóry dziecka.

Ile kosztuje nawilżacz powietrza dla dziecka?

Ceny nawilżaczy powietrza, które można zastosować w pokoju dziecięcym są bardzo zróżnicowane. Najtańszy nawilżacz dla dziecka można kupić już za 50 zł. Najlepsze nawilżacze powietrza mogą kosztować nawet kilka tys. zł. Dobry nawilżacz powietrza dla dziecka można bez problemu kupić w cenie od 400 zł do 1000 zł.

Gdzie kupić nawilżacz powietrza dla dziecka?

Nawilżacz powietrza dla dziecka można kupić w sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD i kilku innych.

Jakiej firmy nawilżacz powietrza dla dziecka?

Wybierając nawilżacz powietrza dla dziecka warto postawić na sprawdzoną firmę: Stadler Form, Philips, Venta, Vesta, RAVEN, Cecotec, Deerma, Smartmi, Webber, Sencor, Baseus, Alecto, MiniLand, Beurer, ETA, Hyundai, Eldom, Blaupunkt, Platinet, Domo, Boneco, Teesa, Stylies, Götze & Jensen, SETTI+, Lund.

Gdzie ustawić nawilżacz powietrza dla dziecka?

Odpowiednie ustawienie nawilżacza powietrza w pokoju dziecka jest kluczem do zapewnienia skutecznej i bezpiecznej pracy urządzenia. Nawilżacz powinien być umieszczony w pewnej odległości od łóżeczka, aby unikać nadmiernej wilgotności w bezpośrednim sąsiedztwie dziecka. Upewnij się, że nawilżacz jest umieszczony w miejscu, gdzie dziecko nie może go dotknąć ani przewrócić. Ponadto, jeśli korzystasz z nawilżacza parowego, istnieje ryzyko oparzeń, więc miejsce to powinno być absolutnie niedostępne dla dziecka. Nawilżacz powinien być umieszczony na płaskiej, stabilnej powierzchni, aby uniknąć przewrócenia się. Aby zapewnić równomierną dystrybucję wilgotnego powietrza, nawilżacz powinien być ustawiony w pewnej odległości od ścian i dużych mebli. Upewnij się, że nawilżacz jest umieszczony blisko gniazdka elektrycznego, aby unikać używania przedłużaczy, które mogą stanowić dodatkowe ryzyko dla dzieci. Dzieci są ciekawe i mogą próbować bawić się nawilżaczem lub przesuwać go. Regularnie sprawdzaj jego położenie, aby upewnić się, że jest w bezpiecznym miejscu.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (26 votes)
Opinie o rankingach