Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Odkurzacz piorący to rodzaj odkurzacza łączący w sobie dwie funkcje, tradycyjnego odkurzania jak i prania dywanów oraz tapicerki. O konieczności posiadania odkurzacza w domu nie trzeba nikogo przekonywać, kurz, okruszki i inne zanieczyszczenia pojawiają się w każdym domu, a najdokładniejszym i najszybszym sposobem na ich pozbycie się jest odkurzenie podłogi. Co jednak w sytuacji gdy posiadamy dywany i znajdują się na nich zabrudzenia, których nie można usunąć na sucho? Możemy skorzystać z usług firm sprzątających zajmujących się praniem dywanów, to jednak wiąże się z kosztami, warto więc zastanowić się nad kupnem odkurzacza piorącego. To wydatek, który szybko Nam się zwróci i sprawi, że nie będziemy zależni od zewnętrznej firmy, w każdej chwili możemy wyprać dywan lub tapicerkę i usunąć nawet uporczywe plamy. W urządzeniu znajdują się dwa pojemniki, w jednym z nich jest woda z detergentem, a drugi pojemnik przeznaczony jest na zabrudzenia, odkurzacz wytwarza pianę, która jest zasysana wraz z zabrudzeniami i trafia do tego właśnie pojemnika. Przed zakupem odkurzacza piorącego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, przede wszystkim na moc, siłę ssącą, długość przewodu zasilającego. Istotnym parametrem jest również wielkość pojemników, do małych powierzchni wystarczą mniejsze pojemniki, jeśli mamy do wyczyszczenia duże dywany lepiej wybrać większe pojemniki i uniknąć konieczności częstej wymiany wody. Jaki odkurzacz piorący wybrać? Zobacz ranking odkurzaczy piorących i wybierz dobry odkurzacz piorący dla siebie.

Ranking odkurzaczy piorących

Miejsce 1

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/2 Adv

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/2 Adv

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych odkurzaczy piorących zajmuje skuteczny odkurzacz piorący Kärcher Puzzi 10/2 Adv. Profesjonalne urządzenia spryskująco-odsysające przeznaczone do czyszczenia wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerek tekstylnych. Wielofunkcyjny odkurzacz piorący dogłębnie czyszczi runo wykładziny usuwając nieprzyjemny zapach i przywracając jej świeży wygląd. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni może pracować w jednym lub w dwóch przejściach roboczych. Pozostawia jedynie niewielką wilgoć resztkową, dzięki czemu powierzchnię można użytkować w krótkim czasie po przeprowadzeniu prac czyszczących. Doskonale sprawdza się w hotelach, biurowcach, firmach zajmujących się przewozem osób oraz w firmach zajmujących się czyszczeniem kontraktowym. Odkurzacz piorący do dywanów i wykładzin Puzzi został wyposażony w nowe akcesoria, które dodatkowo zwiększają komfort pracy i wydajność urządzeń – przykładem jest elastyczna dysza podłogowa wyposażona w listwy, które idealnie dopasowują się do powierzchni. Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody. Kompaktowy odkurzacz piorący Puzzi można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych. Trwałe szybkozłącze ułatwia szybkie łączenie węża z dyszą. Puzzi 10/2 Adv posiada gniazdo do podłączenia szczotki elektrycznej PW 30. Urządzenie ekstrakcyjne Karcher Puzzi 10/2 Adv ma wydajność (m²/h) 30 – 45. Cichy odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/2 Adv to urządzenie, które sprawdzi się przy pracach w domu jak i w firmie sprzątającej, która zajmuje się praniem dywanów i tapicerki. To sprawdzony odkurzacz piorący, którym warto się zainteresować.

Miejsce 2

Odkurzacz piorący Numatic GVE370 George

Odkurzacz piorący Numatic GVE370 George

Idealny tani odkurzacz piorący istnieje! Zaawansowany odkurzacz piorący Numatic GVE370 George jest prawdziwą maszyną do prania dywanów, tapicerek oraz do odkurzania na sucho. Dzięki niemu utrzymasz w czystości i świeżości swoje ulubione dywany. Odkurzy je z potężnym podciśnieniem (pot. siłą ssącą) sięgającą aż 24 kPa. Następnie wypierze je, dzięki odpowiednim narzędziom dołączonym do zestawu. Ten uśmiechnięty jegomość pomoże Ci również wyszorować deski na tarasie, czy ściągnąć rozlaną wodę w kuchni. George stworzony został z przemysłowych komponentów, dzięki czemu jest niezwykle trwały i będzie Ci służył długie dziesięciolecia. Jego potężna turbina o mocy 1060W nie ulega przegrzaniom, a siła ssąca jest stała, niezależna od stopnia zapełnienia worka. Jeśli o worku mowa, warto wspomnieć, że jego pojemność wynosi aż 15 litrów! Zakończony jest silikonowym zapięciem, dzięki czemu nic nie wydostanie się na zewnątrz podczas jego wymiany. To idealne urządzenie piorące przeznaczone jest nie tylko dla firm i sprzątania dużych powierzchni, ale także do każdego domu. Pompa elektryczna generuje podciśnienie natrysku roztworu piorącego o wartości 2 bar. Dyfuzor rozprowadza wodę równomiernie po powierzchni, zapewniając doskonałe czyszczenie bez nadmiernego namaczania. Silnik o mocy 1060 W wytwarza podciśnienie (siłę ssącą) 23500 Pa, dzięki czemu skutecznie osusza i usuwa brud i wilgoć powstałe podczas prania. Ten profesjonalny odkurzacz piorący został wyposażony w dwa węże. Jeden do pracy na sucho, drugi na mokro. Dzięki temu nie ma ryzyka powstawania błota podczas odkurzania zaraz po praniu. Do węża do prania przymocowana jest rurka, przez którą przepływa woda. Dzięki temu żaden element nie przeszkadza podczas prania. W zestawie znajdziesz małe i wąskie ssawy, szeroką ssawę z wysuwanym włosiem do podłóg i dywanów, węże, ssawy trójkątne do prania oraz ssawę do ściągania zanieczyszczeń mokrych. Nie można zapomnieć o dużym filtrze TriTex, który w połączeniu z workami HepaFlo stoi na straży czystego powietrza, tworząc mur niemal nie do przebicia. George odkurzacz do prania dywanów i nie tylko wypierze tkaniny, dzięki niemu wyszorujesz także podłogi twarde. Wyposażony został w szczotkę z twardym włosiem idealnym do szorowania np. gresu, czy desek na tarasie. Z drugiej strony ssawa ma listwy silikonowe, dzięki którym z łatwością ściągniesz zanieczyszczenia mokre. Dzięki długiemu, 10-metrowemu kablowi wypranie tapicerek w samochodzie będzie bardzo proste. Ten niesamowity pomocnik do zadań specjalnych pozbędzie się plam po sokach i lodach, które powstały podczas letnich wycieczek. Specjalna mała trójkątna ssawa pomoże Ci wyprać tapicerki i przywrócić im blask. Ten uśmiechnięty odkurzacz ekstrakcyjny ma również funkcję prania materacy, sof, kanap, wszystkich mebli tapicerowanych. To odpowiedni odkurzacz piorący do prania foteli i innych mebli miękkich to must have w każdym domu!

Miejsce 3

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1

3 miejsce w zestawieniu najlepszych odkurzaczy piorących zajmuje praktyczny odkurzacz piorący od Karchera model Puzzi 10/1. Sprzęt piorący dogłębnie czyszczi runo wykładziny usuwając nieprzyjemny zapach i przywracając jej świeży wygląd. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni może pracować w jednym lub w dwóch przejściach roboczych. Pozostawia jedynie niewielką wilgoć resztkową, dzięki czemu powierzchnię można użytkować w krótkim czasie po przeprowadzeniu prac czyszczących. Doskonale sprawdza się w hotelach, biurowcach, firmach zajmujących się przewozem osób oraz w firmach zajmujących się czyszczeniem kontraktowym. Nowy model Puzzi został wyposażony w nowe akcesoria, które dodatkowo zwiększają komfort pracy i wydajność urządzeń – przykładem jest elastyczna dysza podłogowa wyposażona w listwy, które idealnie dopasowują się do powierzchni. Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą, dzięki czemu operator nie musi się schylać. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody. Dzięki bogatemu wyposażeniu urządzenie Puzzi można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych. Trwałe szybkozłącze ułatwia szybkie łączenie węża z dyszą. Wydajność powierzchniowa (m²/h) 20 – 25. Bardzo wysokiej jakości odkurzacz piorący przeznaczony do użytku domowego jak i profesjonalnego. Idealny odkurzacz piorący, który warto kupić bo odkurzacz poradzi sobie z dywanami i tapicerkami.

Miejsce 4

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C to profesjonalne urządzenie spryskująco-odsysające przeznaczone do czyszczenia wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerek tekstylnych. Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C dogłębnie czyści runo wykładziny usuwając nieprzyjemny zapach i przywracając jej świeży wygląd. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni może pracować w jednym lub w dwu przejściach roboczych. Pozostawia jedynie niewielką wilgoć resztkową, dzięki czemu powierzchnię można użytkować w krótkim czasie po przeprowadzeniu prac czyszczących. Doskonale sprawdza się w hotelach, ośrodkach SPA, dużych gospodarstwach agroturystycznych, firmach zajmujących się przewozem osób oraz w firmach sprzątających. Na obudowie Puzzi znajduje się obrazkowa instrukcja, która w przystępny sposób przybliża obsługę urządzenia. Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą, dzięki czemu operator nie musi się schylać. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody. Dzięki bogatemu wyposażeniu urządzenie Puzzi można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych. Trwałe szybkozłącze ułatwia szybkie łączenie węża z dyszą. Ważące zaledwie 9,8 kg urządzenie jest o około 35 procent lżejsze od porównywalnych urządzeń. Łatwe przemieszczanie urządzenia. Zintegrowany uchwyt dla łatwego przemieszczania urządzenia. Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C przeznaczony jest do użytku domowego i profesjonalnego w firmach sprzątających.

 

Miejsce 5

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 to dobry i niezawodny odkurzacz piorący, który zadowoli wymagających użytkowników. Odkurzacze z funkcją prania skutecznie czyszczą wykładziny tekstylne i dywany na całej długości runa w jednym podejściu roboczym. Doskonale sprawdzają się w praniu tapicerki samochodowej czy obić meblowych. Odsysają suche zanieczyszczenia i zbierają wodę z podłóg twardych. Do zbierania suchych śmieci należy stosować worki filtracyjne. Odkurzacze serii SE są polecane właścicielom zwierząt domowych i alergikom – wraz z antyalergicznym środkiem czyszczącym RM512 usuwają 99% roztoczy z dywanów, wykładzin i tapicerek. Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 posiada system dwóch zbiorników. Dwa osobne zbiorniki na wodę czystą i brudną. Łatwe napełnianie i opróżnianie. Dysza ekstrakcyjna Kärcher redukuje czas schnięcia o 50%. Praktyczne przechowywanie akcesoriów na obudowie. Szybkie przełączanie pomiędzy odkurzaniem na sucho, a czyszczeniem ekstrakcyjnym. Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 przeznaczony do użytku domowego z racji mniejszej wydajności niż modele Puzzi.

 

Miejsce 6

Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet&Family Plus

Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet&Family Plus

Odkurzacz do usuwania sierści zwierząt, wyposażony w specjalne ssawki do sierści, posiadający dodatkowo system natrysku pod ciśnieniem do czyszczenia na mokro, jest znacznym ułatwieniem przy usuwaniu głęboko tkwiącego brudu i sierści zwierząt. System filtrów wodnych odkurzacza AQUA+ PET & FAMILY dba też o to, by sierść zwierząt i cząstki brudu zostały związane w systemie filtrów – co służy znacznej poprawie jakości powietrza w pomieszczeniu. Sierść zwierząt i cząstki brudu zostają higienicznie usunięte wraz z brudną wodą. Przy pomocy odkurzacza do sierści zwierząt firmy THOMAS usuwanie sierści kotów i psów, a także brudu jest bardzo skuteczne. I to bez użycia worka! Dzięki funkcji odkurzania na mokro odkurzacz ten jest w stanie szybko i dokładnie zbierać płyny. Spryskująca ssawka sześciokątna ułatwia usuwanie plam i śladów zabrudzeń. Przy pomocy specjalnej ssawki o szerokości 190 mm, sierść jest bez problemu usuwana z materiałów. Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet&Family Plus jest odkurzaczem piorącym tapicerki i dywany, dzięki temu poradzi sobie nie tylko z najdrobniejszymi cząstkami brudu, rozlanymi płynami, uporczywymi plamami lub włosami na dywanie i tapicerce. Funkcja prania zapewni również czyste i świeże powietrze w mieszkaniu. Za pomocą filtra wodnego i funkcji prania jest to idealny odkurzacz dla alergików. Kolejna istotna zaleta: technologia AQUA+. Konieczność regularnej wymiany worka potrafi być naprawdę uciążliwa. Szczególnie jeśli w trakcie sprzątania nagle pojawiają się problemy z mocą i wydajnością. Żeby temu zapobiec, oferujemy odkurzacz z filtrem wodnym AQUA+, który zatrzymuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia bezpośrednio w szczelnym zbiorniku. Dzięki wyjątkowej konstrukcji skrzynki filtracyjnej AQUA+ znajdująca się w niej woda bezpiecznie i bez pozostawiania żadnego zapachu wiąże sierść zwierząt, kurz i roztocza w zbiorniku z wodą, zapobiegają unoszeniu się cząstek brudu w powietrzu.

Miejsce 7

Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO posiada szeroki wachlarz specjalistycznych akcesoriów. Teraz możesz wyprać dywany I tapicerkę meblową, zebrać rozlane płyny lub po prostu odkurzyć twarde powierzchnie czy dywany – za pomocą jednego, wielofunkcyjnego urządzenia! Z turboszczotką dokładnie usuniesz nitki, włókna i włosy z dywanów. Dzięki szybko obracającemu się wałkowi z włosiem turboszczotka wyczesze zanieczyszczenia z dywanów szybciej niż uniwersalna szczotka. Dzięki dużemu zasięgowi odkurzania możesz swobodnie i bez przerw odkurzyć wiele pomieszczeń. Oszczędzasz czas i energię – nie musisz się schylać ani przełączać wtyczki odkurzacza do kolejnego gniazdka. Konstrukcja odkurzacza pozwala na swobodne rołożenie się worka i wykorzystanie dostępnego miejsca w komorze, również wykorzystując miejsce w jej górej części. Worek przymocowany do uchytu nie oganicza żaden koszyczek. Dzięki temu worek wystarczy na dłużej i rzadziej się go wymienia – oszczędność czasu i pieniędzy. Szczotka do parkietu z naturalnym włosiem. Zintegrowany schowek na małe akcesoria zapewnia, że są one zawsze pod ręką. Jeśli w trakcie odkurzania pomieszczenia chcesz przejść do odkurzania kanapy, wystarczy wyjąć odpowiednią małą ssawkę ze schowka. A ponieważ te małe ssawki są zawsze na miejscu, to nie musisz się już martwić, że je zgubisz. Sprytne i wygodne rozwiązanie.

Miejsce 8

Odkurzacz piorący MPM MOD-22

Odkurzacz piorący MPM MOD-22

Odkurzacz piorący MPM MOD-22 to urządzenie idealne dla miłośników dywanów i mebli tapicerowanych. Dzięki możliwości pracy na sucho i mokro umyjesz nim także glazurę, terakotę i okna. Odkurzacz piorący MOD-22 posiada 4-stopniowy system filtrowania. Woda, filtr gąbkowy, filtr piankowy i filtr HEPA 13 stanowią wysoką barierę dla wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki obecności filtra HEPA 13, który wyłapuje 99,98% cząstek kurzu sprzęt sprawdzi się w domu alergika lub miłośników zwierząt. Odkurzacz piorący MOD-22 to niezwykle funkcjonalne urządzenie przydatne w prowadzeniu każdego gospodarstwa domowego. Zmiany podstawowych funkcji możesz dokonać dzięki panelowi sterowania umieszczonemu w rączce rury ssącej. Zbiornik na wodę o pojemności 10 litrów oraz zbiornik na płyn piorący 4,5 litra zapewniają komfort pracy i dużą wydajność. Po skończonych porządkach wystarczy wylać brudną wodę i umyć pojemnik. Zasięg odkurzacza to aż 9,5 metra! Odkurzacz piorący MPM MOD-22 został wyposażony w zestaw wymiennych akcesoriów. Wybranie odpowiednich końcówek dostosowanych do sprzątanej powierzchni pomoże zaoszczędzić czas i zapewni świetne rezultaty. Do zestawu dołączono dużą przystawkę piorącą, małą przystawkę piorącą, turboszczotkę, głowicę podłogowo-dywanową, przystawkę szczelinową. Co więcej, zestaw zawiera szampon, antyspieniacz i odświeżacz powietrza. Wystarczy, że parę kropel dodasz do wody lub naniesiesz na filtr HEPA a przyjemny, świeży zapach będzie unosił się w powietrzu.

Miejsce 9

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001 to tani i niezawodny odkurzacz piorący. Odkurzacz piorący przeznaczony do czyszczenia wykładzin tekstylnych, podłóg twardych i tapicerki (meblowej/ samochodowej) metodą ekstrakcji. Odkurzacz piorący Karcher SE 4001 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie oraz dla posiadaczy zwierząt domowych. Wraz z antyalergicznym środkiem czyszczącym RM 519 usuwa 99% roztoczy z dywanów, wykładzin i tapicerek. Czyści skutecznie wykładziny tekstylne i dywany na całej długości runa, w jednym przejściu roboczym. Czyszczenie ekstrakcyjne polega na spryskaniu powierzchni roztworem środka czyszczącego i odessaniu go razem z rozpuszczonym brudem. Łatwy do napełniania zamykany zbiornik wody czystej wykonany z przeźroczystego tworzywa pozwala kontrolować poziom wody. Urządzenie może też pełnić funkcję odkurzacza na mokro/sucho (odkurzacz należy w tym celu doposażyć w filtr kartridżowy). Do zbierania suchych śmieci należy stosować worki filtracyjne.

Odkurzacz piorący do przydatne urządzenie, które pomoże nam odświeżyć dywany, wykładziny podłogowe, tapicerkę meblową. Dla Ciebie przetestowaliśmy te urządzenia oraz porozmawialiśmy z firmami sprzątającymi, aby wybrać najlepsze urządzenia do naszego rankingu. Mamy nadzieje, że z naszym rankingiem odkurzaczy piorących kupisz dobry i niezawodny odkurzacz ekstrakcyjny.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking najlepszych odkurzaczy piorących?

Ranking odkurzaczy piorących (ekstrakcyjnych), który jest widoczny na naszej stronie powstał po przeprowadzeniu testów i analiz tych urządzeń. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy na potrzeby tego rankingu 25 modeli odkurzaczy piorących, takich firm jak: Karcher, Thomas, Numatic, Bosch, Sencor, MPM i kilku innych. Po naszych wewnętrznych testach odkurzaczy piorących porozmawialiśmy z właścicielami firm sprzątających, aby uzyskać informację od nich na temat tych urządzeń. Następnie sprawdziliśmy opinie o odkurzaczach piorących w internecie. Opinie o odkurzaczach piorących (ekstrakcyjnych) sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami i innych miejscach. Po wszystkich tych czynnościach sprawdzających usiedliśmy z naszym zespołem i stworzyliśmy ten rzetelny ranking odkurzaczy piorących. Nasz ranking dobrych i niezawodnych odkurzaczy piorących (ekstrakcyjnych) jest stale aktualizowany, dzięki czemu nie staje się przestarzały! Mamy nadzieje, że z naszym rankingiem kupisz dobry i niezawodny odkurzacz piorących.

Jaki odkurzacz piorący kupić? Czym kierować się przy zakupie?

Zakup odkurzacza piorącego musi być dobrze przemyślany bo to rodzaj odkurzacza, który nie należy do najtańszych urządzeń. Na rynku możemy spotkać odkurzacze piorące, które są przeznaczone do użytku domowego oraz profesjonalnego. Jedne są lepsze w czyszczeniu dywanów, tapicerki a inne gorsze. Jak wybrać odkurzacz piorący? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacz piorącego? Jaki odkurzacz pioracy do dywanów? Jaki odkurzacz pioracy do tapicerki? Na te i inne pytania związane z odkurzaczami piorącymi znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym. Przed zakupem odkurzacza pioracego zwróć uwagę na te parametry:
 
Moc odkurzacz piorącego (W) – Kupując odkurzacz piorący zwróć uwagę na moc danego modelu. Na rynku można spotkać najczęściej odkurzacze piorące, które mają moc w zakresie od 1200 do 2400 W.
 
Wyjdaność prania (m2/h) – Przeglądając strony z odkurzaczami piorącymi zapewne zauważyłeś, że dobre i nizawodne odkurzacze piorące takie jak Karchera mają podaną wydajność powierzchniową. Jest to informacja, który mówi jaką powierzchnię dywanów, wykładzin jest wstanie w ciągu jednej godziny wyprać odkurzacz piorący. Jeśli zamierzasz kupić porządny odkurzacz piorący do dużych powierzchni to zwróć uwagę na ten parametr.
 
Pojemność pojemnika odkurzacza piorącego (l) – Kupując odkurzacz piorący/ekstrakcyjny dobrej jakości zwróć uwagę na to jak duży ma pojemnik odkurzacz piorący. To od pojemnika zależy jak długo będziesz móc pracować bez przerw.
 
Zasięg pracy (m) – Kupując odkurzacz piorący warto zwrócić uwagę na to jaki zasięg pracy umożliwia dany model. Jeśli planujemy kupić odkurzacz piorący, który będzie wykorzystywany nie tylko w domu to warto wybrać odkurzacz z jak największym zasięgiem pracy.
 
Marka odkurzacza piorącego – Nie da się ukryć, że najlepsze odkurzacze piorące produkuje tylko kilka firm. Jeśli chcesz kupić odkurzacz piorący, który posłuży bardzo długo wybierz odkurzacz od sprawdzonego producenta, takiego jak: Karcher, Numatic bo to właśnie te dwie marki są wykorzystywane w firmach sprzątających i domach.

Najczęściej zadawane pytania o odkurzacze piorące:

Co to jest odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to rodzaj odkurzacza, który służy do prania dywanów, wykładzin podłogowych, tapicerki meblowej i samochodowej. Urządzenie posiada dwa zbiorniki: jeden przeznaczony na detergent czyszczący a drugi na brudną wodę po praniu.

Jak działa odkurzacz piorący?

Działanie odkurzacza jest bardzo proste bo polega na tym, że rozpuszczony detergent jest natryskiwany na powierzchnię tapicerki, dywanu poprzez dyszę i zasysany przez dyszę do zbiornika przeznaczonego na zanieczyszczenia.

Do czego służą odkurzacze piorące?

Odkurzacze piorące to urządzenia, które służą prania (ekstrakcji) dywanów, wykładzin dywanowych, tapicerek meblowych i samochodowych.

Czy warto kupić odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący warto kupić jeśli posiadamy dużą ilość dywanów, tapicerek w swoim mieszkaniu lub domu. Jeśli nie posiadamy dużej ilości rzeczy, które można prać ekstrakcyjnie to lepiej jest wypożyczyć profesjonalny sprzęt niż kupować go, aby od czasu do czasu wykorzystać.

Ile kosztuje profesjonalny odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące nie należą do tanich urządzeń. Ceny odkurzaczy piorących kształtują się od 700 zł do nawet 7000 zł. Do użytku domowego w zupełności wystarczy odkurzacz za 3000 zł np. Puzzi 8/1 C.

Czy odkurzacz Karcher nadaje się do domu?

Odkurzacze Karcher to jedne z najlepszych odkurzaczy piorących, które można używać w domu lub firmie sprzątającej trudniącej się praniem dywanów lub tapicerki.

Jaki odkurzacz piorący do kanapy?

Mając kanapę w domu najlepiej jest zainwestować w kupno dowolnego odkurzacza piorącego od Karchera. Te odkurzacze są bardzo dobrej jakości bo ich producent jest znany z produkcji jednych z lepszych odkurzaczy piorących.

Gdzie kupić odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to urządzenie, które możemy kupić w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD oraz na Allegro, porównywarka cenowych oraz na oficjalnych stronach producentów.

Co można wlać do odkurzacza piorącego?

Do odkurzaczy piorących wlewamy czystą wodę lub wodę z odpowiednim detergentem, który jest zalecany przez producenta.

Jaki odkurzacz piorący kupić forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone odkurzaczom do prania można zauważyć, że największą popularnością cieszą się urządzenia Karchera. To właśnie ta firma jest najbardziej znana z dobrej jakości urządzeń.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (118 votes)
Opinie o rankingach