Zaznacz stronę

Aktualizacja: 15 lutego.2024 r.

Soundbar to urządzenie będące w zależności od modelu podłużnym głośnikiem pod telewizor, listwą głośnikową lub belką dźwiękową. Niezależnie od modelu i wyglądu soundbar ma na celu wzmocnienie dźwięku płynącego z telewizora. Szczególnie dla miłośników dobrego kina i muzyki efekt dźwiękowy pochodzący z telewizora może być niewystarczający, zbyt słaby i bez odpowiedniej jakości. Problem ten można rozwiązać za pomocą kina domowego jednak to dość spory wydatek, idealnym kompromisem na wyjście z takiej sytuacji będzie zakup soundbara. Przed wyborem konkretnego modelu koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na parametry urządzenia, od nich bowiem zależy czy będziemy zadowoleni z zakupu i uzyskamy wystarczający efekt. Istotna jest liczba kanałów czyli kolumn które możemy podłączyć do urządzenia, moc mogąca wynosić zarówno 100W jak i 400W a także zastosowana technologia połączeń, najczęściej Bluetooth. Znawcy tematu z pewnością sprawdzą rodzaj subwoofera, ilość portów USB czy też dostępność HDMI. Oprócz technicznych parametrów warto zwrócić uwagę na aspekt estetyczny, soundbar stawiamy zwykle obok telewizora, dobranie go do kolorystyki panującej w Naszym salonie sprawi więc, że zyskamy dodatkowo aspekt wizualny. Czołowi producenci telewizorów produkują również soundbary, możemy więc postawić na sprawdzoną markę lub po zastosowaniu odpowiednich filtrów wybrać urządzenie spełniające Nasze oczekiwania. Zobacz ranking soundbarów, który został przygotowany przez naszych ekspertów i wybierz najlepszy soundbar dla siebie.

ranking soundbarów

Miejsce 1

Soundbar Samsung HW-Q990C

Soundbar Samsung HW-Q990C

Soundbar Samsung HW-Q990C to najlepszy soundbar na rynku według naszych ekspertów, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zajmij wygodne miejsce w swoim salonie i poczuj przestrzeń wypełnioną doskonałym brzmieniem. 11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze sprawią, że dźwięk będzie otaczał Cię z każdej strony, a Twoje przeżycia staną się jeszcze bardziej intensywne i realistyczne. Otaczaj się harmonijnym współbrzmieniem dwóch urządzeń. Q-Symphony to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung, która umożliwia jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara, tworząc najwyższą synergię dźwięku. Unowocześniona Q-Symphony zapewnia zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów, a sztuczna inteligencja remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio. To wszystko dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń! Ciesz się doskonałym dźwiękiem w każdym wnętrzu. Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, a następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku, tak by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawisz. Dzięki dołączonym do zestawu bezprzewodowym głośnikom tylnym dźwięk porusza się wokół Ciebie i ponad Tobą, odbijając się od ścian oraz sufitu. Wszystko, by zapewnić Ci zapierającą dech w piersiach jakość kinowego dźwięku w Twoim domu. Nowa funkcja dodatkowo pozwala umieścić głośniki zarówno z przodu, jak i z tyłu, abyś mógł wszędzie cieszyć się niezmienną jakością dźwięku. Z funkcją Dotknij i Odtwórz możesz w szybki i prosty sposób przełączać się z telefonu i słuchać na soundbarze tego, co lubisz najbardziej. Do przesyłania muzyki wystarczy tylko jeden ruch – dotknij soundbara telefonem, a ten automatycznie wykryje urządzenie i odtworzy muzykę z Twojego smartfona. Zapomnij o wielu pilotach. Teraz możesz sterować funkcjami soundbara, regulować głośność, włączać i wyłączać soundbar i zarządzać efektami dźwiękowymi za pomocą Jednego Pilota – tego samego, którym obsługujesz swój telewizor Samsung. Kiedy w pobliżu pojawi się niechciany hałas, nie musisz zwiększać głośności, by wyraźnie usłyszeć dialogi. Aktywny Wzmacniacz Głosu zrobi to za Ciebie. Teraz nie ominie Cię żadne słowo. Wykorzystaj soundbar jako centrum kontroli nad Twoim inteligentnym domem. Steruj kompatybilnymi sprzętami, w tym urządzeniami Zigbee, za pomocą aplikacji SmartThings.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Soundbar Creative Super XFI Carrier

Soundbar Creative Super XFI Carrier

Drugie miejsce w naszym rankingu soundbarów zajmuje wysokiej klasy soundbar Creative Super XFI Carrier. Sprzęt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. System Creative SXFI CARRIER wprowadza nowy wymiar dźwięku Dolby Atmos® dzięki wbudowanej technologii Super X-Fi® Spatial Holography, zapewniającej jakość dźwięku wielogłośnikowego na słuchawkach. SXFI CARRIER wykorzystuje najlepsze cechy cudu inżynierii nagradzanego Sonic Carrier, który został okrzyknięty przez ekspertów „głośnikiem typu soundbar bogów”. Opracowany wspólnie przez firmy Creative i Dolby Laboratories SXFI CARRIER ma identyczne właściwości dźwięku co Sonic Carrier 15.2 w obudowie o połowę mniejszej i za ułamek ceny. Nawet mimo znacznie mniejszych wymiarów SXFI CARRIER może zamienić salon w salę kinową. Dzięki osobistemu zaangażowaniu ekspertów Dolby, które zaowocowało wdrożeniem technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos®, głośnik SXFI CARRIER dostarcza niesamowity dźwięk kinowy we wszystkich treściach obsługujących Dolby Atmos, nawet tych strumieniowanych z serwisów, takich jak Netflix, Apple TV i Prime Video. Dołączony bezprzewodowy subwoofer jest wyposażony w przetwornik 10”, który zapewnia mocniejsze niskie tony niż sugerowałaby to mała obudowa. Na pewno nie raz się zachwycisz, gdy łagodne, a równocześnie mocne tony niskie będą się rozchodzić po całym pokoju. Słuchaj dźwięku w tej samej skali i mocy co w salach kinowych dzięki temu małemu subwooferowi o dużej mocy. Głośnik typu soundbar można łatwo zainstalować w każdym domu w ciągu kilku minut, bez zbędnej plątaniny przewodów. Do podłączenia SXFI CARRIER nie trzeba przy tym żadnej wiedzy technicznej. Wystarczy podłączyć kabel HDMI do telewizora i głośnika typu soundbar, aby bardzo szybko korzystać z kina domowego. Można też podłączyć swoje konsole do gier do portu USB-C, aby korzystać z dźwięku przestrzennego i zapewnić realistyczne doznania bitewne.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Soundbar LG SP8YA

Soundbar LG SP8YA

Soundbar LG SP8YA obsługuje dźwięk wysokiej rozdzielczości 24bit/96kHz (High-Resolution). Oznacza to większą dokładność reprodukcji dźwięku, dzięki czemu usłyszysz wszystko dokładnie tak, jak należy. Dźwięk 3.1.2-kanałowy, 440 W mocy oraz subwoofer – soundbar LG SP8YA to kompletny zestaw zapewniający potężny i wciągający dźwięk, dzięki któremu zanurzysz się w bogatsze doświadczenia dźwięku otaczającego. Technologia Dolby Atmos i DTS:X sprawi, że dźwięk dobiegnie do Ciebie ze wszystkich stron zapewniając bardziej realistyczne doznania. Czystszy i bardziej wciągający dźwięk ożywi wszystkie Twoje filmy i nagrania. Muzyka w formacie Dolby Atmos pozwala precyzyjnie lokalizować źródła dźwięku, wzbogacając doświadczenia odsłuchowe o nowy wymiar, dzięki czemu scena dźwiękowa staje się pełniejsza. To lepsze odczucie przestrzeni i głębi pozwala słuchać ulubionej muzyki w całkowicie nowy sposób. Odkryj niezauważone dotąd szczegóły dzięki niezrównanej wyrazistości i usłysz każdą emocję tak, jak tego chciał artysta. Z zalet Dolby Atmos Music możesz korzystać w serwisach oferujących strumieniowe odtwarzanie muzyki takich, jak Amazon i Tidal, a także w przypadku wielu tytułów Blu-ray Music. Soundbar LG SP8YA dostępny jest z własnymi, firmowymi trybami dźwięku, których nie znajdziesz w innych modelach. Zostały one opracowane specjalnie przez LG do dialogów, gier i programów sportowych, dzięki czemu dźwięk zawsze zabrzmi jak najlepiej, niezależnie od tego, czy bardziej lubisz oglądać, czy też grać. Oparta na sztucznej inteligencji funkcja kalibracji pomieszczenia pozwoli znaleźć idealną konfigurację soundbaru do Twojego pomieszczenia. Możesz spokojnie instalować swój soundbar wiedząc, że wystarczy 15 sekund, aby wykrył przeszkody zniekształcające dźwięk i odpowiednio dostosował swoje ustawienia. Soundbar LG SP8YA dostarcza treść w jakości 4K, włącznie z HDR i Dolby Vision, bez nawet najmniejszej straty jakości, dzięki czemu zapewnia doskonałe wrażenia audiowizualne.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Soundbar Samsung HW-Q800C

Soundbar Samsung HW-Q800C

Soundbar Samsung HW-Q800C to dobry i niezawodny soundbar, który zbiera same pozytywne opinie w internecie i jest polecany przez ekspertów branżowych. Bezprzewodowo połącz swój soundbar z telewizorem i odkryj przestrzenne kinowe brzmienie dzięki technologii Dolby Atmos, która sprawi, że usłyszysz każdy pojedynczy dźwięk poruszający się nad Tobą i wokół Ciebie – zupełnie tak jak w prawdziwym życiu. Teraz możesz otaczać się wciągającym, przestrzennym dźwiękiem obiektowym bez dodatkowych kabli. Zajmij wygodne miejsce w swoim salonie i poczuj przestrzeń wypełnioną doskonałym brzmieniem. 5 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 2 skierowane ku górze sprawią, że dźwięk będzie otaczał Cię z każdej strony, a Twoje przeżycia staną się jeszcze bardziej intensywne i realistyczne. Otaczaj się harmonijnym współbrzmieniem dwóch urządzeń. Q-Symphony to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung, która umożliwia jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara, tworząc najwyższą synergię dźwięku. Unowocześniona Q-Symphony zapewnia zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów, a sztuczna inteligencja remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio. To wszystko dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń! Ciesz się doskonałym dźwiękiem w każdym wnętrzu. Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, a następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku, tak by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawisz. Stworzony i przetestowany w Samsung Audio Lab w Kalifornii, gdzie światowej klasy inżynierowie dźwięku zastosowali zaawansowane technologie akustyczne, by zaoferować Ci doskonale zrównoważony, wypełniający pomieszczenie dźwięk. Z funkcją Dotknij i Odtwórz możesz w szybki i prosty sposób przełączać się z telefonu i słuchać na soundbarze tego, co lubisz najbardziej. Do przesyłania muzyki wystarczy tylko jeden ruch – dotknij soundbara telefonem, a ten automatycznie wykryje urządzenie i odtworzy muzykę z Twojego smartfona.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Soundbar Sony HT-A3000

Soundbar Sony HT-A3000

Soundbar Sony HT-A3000 to wysokiej klasy soundbar, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Soundbar HT-A3000 zapewni autentyczny dźwięk przestrzenny, czyste dialogi z głośnika centralnego i imponującą moc z dwóch wbudowanych subwooferów. Opcjonalne tylne głośniki dodają obsługę technologii 360 Spatial Sound Mapping i pozwalają zatracić się w ulubionym filmie, serialu i muzyce. Z oferowanymi oddzielnie głośnikami tylnymi Sony. W połączeniu z tylnymi głośnikami Sony rewolucyjna technologia 360 Spatial Sound Mapping wytwarza wiele pozornych głośników z dźwięku z samego soundbara i tylnych głośników2. Dzięki tym pozornym głośnikom, rozmieszczonym wokół Ciebie w polu dźwiękowym zoptymalizowanym do otoczenia, słuchanie staje się nowym doświadczeniem. Poczuj dramatyzm dźwięku Dolby Atmos® i DTS:X®. Usłysz każdy oddech, każdy krok, każde słowo. Bądź uczestnikiem filmu. Nie musisz pieczołowicie rozmieszczać dodatkowych głośników. Dzięki wbudowanym mikrofonom soundbar określi położenie poszczególnych głośników i zoptymalizuje dźwięk do pomieszczenia, a gdy podłączysz dodatkowe głośniki, pozwoli też skorzystać z optymalizacji pola brzmieniowego. Wystarczy, że z ekranu konfiguracji początkowej lub głównego menu wybierzesz funkcję kalibracji. 3.1-kanałowy soundbar HT-A3000 jest wyposażony w trzy przednie głośniki, w tym głośnik centralny do czystego odtwarzania dialogów, oraz dwa zintegrowane subwoofery będące źródłem głębokiego basu. Technologie Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround zapewniają wirtualny, dobiegający zewsząd dźwięk przestrzenny z nagrań Dolby Atmos® i DTS:X®.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Soundbar Sharp HT-SBW800

Soundbar Sharp HT-SBW800

Soundbar Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos 5.1.2 z bezprzewodowym subwooferem, 570 W i wciągającym dźwiękiem przestrzennym 3D. Pasuje do telewizorów 55-calowych i większych. Dolby Digital obsługuje do 5 kanałów głośnikowych i 1 subwoofer (5.1) i jest powszechnie stosowany w telewizji i płytach DVD. Dolby Digital Plus oprócz transmisji dźwięku w znacznie wyższej jakości (bitrate) oferuje do 7 kanałów głośnikowych i 1 subwoofer (7.1) i jest stosowany w nowszych technologiach, takich jak Blu-ray i urządzenia mobilne. Prosto, szybko, elastycznie: użyj technologii Bluetooth, aby bezprzewodowo połączyć urządzenie audio firmy Sharp z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon czy tablet. Łatwe podłączanie: dzięki HDMI ARC wystarczy jeden kabel, aby podłączyć soundbar firmy Sharp do telewizora. Jakość transmisji jest niezwykle stabilna i wolna od zakłóceń. HDMI CEC jednocześnie porządkuje sprawy związane z pilotem. Soundbar nie wymaga dodatkowych elementów sterujących, po prostu można go obsługiwać za pomocą pilota do telewizora. Podłącz odtwarzacz 4K UHD, dekoder lub konsolę do gier do soundbara firmy Sharp, a obraz o najwyższej jakości zostanie przeniesiony na ekran telewizora kompatybilnego z 4K UHD. To rozwiązanie pozwala nie tylko cieszyć się obrazem o doskonałej rozdzielczości, która jest czterokrotnie lepsza niż full HD, ale także zapewnia niesamowite wrażenia dźwiękowe. Korektor pozwala dopasować dźwięk do własnych preferencji – zaprogramowane ustawienia są idealnie dopasowane do stylu muzycznego lub stylu rozrywki. Wszystkie soundbary firmy Sharp zostały zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z każdym telewizorem wyposażonym w złącze HDMI ARC, cyfrowe złącze optyczne lub wejście słuchawkowe (aux). Genialna akustyka: dzięki tej technologii urządzenie audio firmy Sharp tworzy prawdziwy dźwięk przestrzenny, który dla Twoich uszu nie brzmi tak, jakby pochodził z jednego źródła, ale jakby jednocześnie pracowało kilka głośników i subwoofer.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Soundbar Philips TAB7207/10

Soundbar Philips TAB7207/10

Ten fantastyczny 2.1-kanałowy soundbar z subwooferem z bezprzewodowym połączeniem zapewnia kinowy dźwięk w Twoim salonie. Kanały 2.1, połączenie bezprzewodowe i 8-calowy subwoofer tego soundbara pozwalają zanurzyć się w bogatym, wirtualnym dźwięku przestrzennym, niezależnie od tego, co oglądasz lub czego słuchasz. Wybierz każdy szczegół i zatrać się w liście odtwarzania! Przenieś kino do swojego domu. Ten soundbar wykorzystuje technologię Dolby Digital Plus, która pozwala zanurzyć się w falach wirtualnego dźwięku przestrzennego. Krystaliczna czystość dźwięku i wspaniałe szczegóły pozwalają korzystać z multimediów w niespotykany dotąd sposób. Poszerz brzmienie! Dwa dodatkowe głośniki wysokotonowe po obu stronach soundbaru poszerzają dźwięk, zapewniając wyraźne oddzielenie instrumentów. Wybierz je z łatwością i usłysz każdy instrument orkiestry, tak jak na sali koncertowej! Przesyłaj listy odtwarzania z urządzenia przenośnego przez Bluetooth. Ten fenomenalny soundbar i subwoofer sprawiają, że dźwięk jest bogatszy, głębszy i czystszy. Muzykę można odtwarzać także po podłączeniu urządzenia za pomocą wejścia audio, wejścia optycznego, złącza HDMI ARC lub dysku USB do odtwarzania muzyki. Ten fantastyczny soundbar jest wyposażony w technologię Philips EasyLink, która zapewnia maksymalną łatwość i wygodę użytkowania. Niezależnie od tego, czy chcesz dostosować tryby EQ, basy, tony wysokie, ustawienia głośności w urządzeniu czy w soundbarze, wystarczy tylko jeden pilot! Nie trzeba się już męczyć z wieloma pilotami. Głośnik Soundbar łączy się z telewizorem przez złącze HDMI ARC, co umożliwia regulację głośności za pomocą pilota do telewizora.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Soundbar Samsung HW-Q700B

Soundbar Samsung HW-Q700B

Soundbar Samsung HW-Q700B to sprzęt, który zapewnia kinowe brzmienie bez przewodów. Połącz swój soundbar bezprzewodowo z telewizorem i odkryj przestrzenne kinowe brzmienie dzięki technologii Dolby Atmos, która sprawi, że usłyszysz każdy pojedynczy dźwięk poruszający się nad Tobą i wokół Ciebie – zupełnie tak, jak w prawdziwym życiu. Teraz możesz otaczać się wciągającym, przestrzennym dźwiękiem obiektowym bez dodatkowych kabli. Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 3.1.2. Zajmij wygodne miejsce w swoim salonie i poczuj przestrzeń wypełnioną doskonałym brzmieniem. 3 kanały równomiernie rozprowadzające dźwięk, 1 niskotonowy i 2 skierowane ku górze sprawią, że dźwięk będzie otaczał Cię z każdej strony, a Twoje przeżycia staną się jeszcze bardziej intensywne i realistyczne. Ciesz się doskonałym dźwiękiem w każdym wnętrzu. Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, a następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku tak, by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawisz. Otaczaj się harmonijnym współbrzmieniem dwóch urządzeń. Innowacyjna funkcja Q-Symphony sprawia, że głośniki telewizora łączą się z głośnikami soundbara, zapewniając Ci wzmocniony i wciągający dźwięk dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń. Soundbar Samsung HW-Q700B to sprzęt, który jest bardzo dobrze oceniany w różnych miejscach w internecie.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Soundbar Denon DHT-S517

Soundbar Denon DHT-S517

Soundbar Denon DHT-S517 to dobry soundbar, który musiał się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych soundbarów. Soundbar Denon DHT-S517 współpracuje ze wszystkimi telewizorami. Użyj dołączonego kabla HDMI, aby przesyłać dźwięk z telewizora Smart TV i innych podłączonych źródeł do soundbaru za pośrednictwem kanału zwrotnego HDMI Enhanced Audio Return Channel (eARC). Po podłączeniu przez HDMI eARC lub ARC możesz płynnie sterować głośnością soundbara za pomocą pilota telewizora. Telewizory ARC inne niż HDMI można podłączyć za pośrednictwem cyfrowego wejścia optycznego. Spektakularny, immersyjny dźwięk przestrzenny dostrojony przez mistrzów dźwięku Denon, zapewniający realistyczne wrażenia kinowe. Ciesz się mocnym basem, krystalicznie czystymi dialogami i otaczającym dźwiękiem przestrzennym dzięki temu systemowi 3.1.2. Twoje ulubione utwory na wyciągnięcie ręki. Z łatwością przesyłaj ulubioną muzykę bezpośrednio z urządzenia inteligentnego do soundbara przez Bluetooth. Ze wszystkimi kablami w zestawie, skróconą instrukcją obsługi i prostym interfejsem użytkownika, DHT-S517 jest łatwy w instalacji i obsłudze.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Soundbar TCL P733W

Soundbar TCL P733W

Soundbar TCL P733W to niedrogi soundbar, który zamyka nasz ranking najlepszych soundbarów na rynku według naszych ekspertów. 3.1-kanałowy sounbar Dolby Audio z bezprzewodowym subwooferem. Z 3.1-kanałowym soundbarem i powodującym drżenie ziemi bezprzewodowym subwooferem, możesz doświadczyć dźwięku stereo i głębokich basów, a także poczuć charakterystyczną dla soundbarów TCL jakość dźwięku. Poprzez kalibrację dźwięku w pomieszczeniu, AI Sonic-Adaptation dostosuje dźwięk do Ciebie. Bez względu na to, gdzie siedzisz, po prostu ustaw swój spersonalizowany sweet spot poprzez aplikację TCL Home. Dolby Audio® ,DTS® Virtual:X™ emituje dźwięk, który sprawia wrażenie jakby dochodził do użytkownika z góry, obok i zza niego, zapewniając niesamowite wrażenia w każdym pomieszczeniu. Odkryj głębszy i bogatszy dźwięk dzięki bezprzewodowemu subwooferowi i wzmocnionym basom. Teraz możesz kontrolować wszystkie swoje soundbary TCL za pomocą jednego pilota, włącz swój wciągający świat muzyki za pomocą prostego kliknięcia. Łatwe połączenie soundbara z telewizorem za pomocą HDMI i Bluetooth®. Uzyskuj najlepsze wrażenia dźwiękowe dzięki soundbarowi TCL, niezależnie od tego, czy oglądasz telewizję, grasz w gry, czy po prostu chcesz zanurzyć się w swojej ulubionej muzyce.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Wybór wysokiej jakości soundbara do domowego telewizora to dość skomplikowane zadanie z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy większość soundbarów dostępnych na rynku, aby zbudować ten ranking i ułatwić Ci wybór oraz zakup. Pamiętaj, że ostatecznie to Ty decydujesz jaki sprzęt wybierasz i kupujesz.

Ekspert od soundbarów

Jak powstał nasz ranking soundbarów?

Witamy na pokładzie naszej ekscytującej podróży po świecie soundbarów, której przystankiem jest nasz ranking najlepszych soundbarów na rynku. Budując ten ranking soundbarów przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy 150 modeli od różnych producentów. Przyglądaliśmy się dokładnie soundbarowm od takich firm jak: Samsung, Philips, Sony, LG, Denon, Yamaha, Bose, JBL, Polk Audio, Kiano, TCL, Klipsch, Xiaomi, JVC, Jamo, Trust, Sharp, Sonos, Edifier, Trevi, Panasonic i kilku innych. Nie ograniczyliśmy się do naszych wewnętrznych badań – zbadaliśmy również opinie internautów na forach, grupach na Facebooku, Allegro, blogach, rankingach produktowych oraz sklepach internetowych. Skrupulatnie zestawiliśmy te dane, tworząc ranking, który pomoże Wam zrozumieć, które soundbary są godne uwagi. Aby dostarczać Wam najświeższych informacji, nasz ranking jest regularnie aktualizowany przez naszą redakcję. Porównaj soundbary w naszym rankingu i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie.

Jaki soundbar wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór i zakup dobrego soundbara to dość skomplikowane zadanie dla osób, które nie znają się na tego typu urządzeniach. Na rynku jest bardzo dużo modeli soundbarów o różnej jakości. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie soundbara? Jaki soundbar kupić? Odpowiedź na te i podobne pytania znajdziesz w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów.
 
Ilość kanałów – To bardzo ważny parametr na, który trzeba zwrócić uwagę szukając dobrego soundbara. Parametr ten informuje o liczbie głośników wbudowanych oraz subwooferów w danym urządzeniu. Na rynku można spotkać soundbary o następującej liczbie kanałów: 2.0, 2.1, 3.0, 3.1, 4.0, 4.1, 5.0, 5.1, 6.1, 7.0, 7.1, 8.1, 9.1. Według nas najlepiej jest wybierać soundbar z jak największą ilością kanałów. Oprócz tego ilość kanałów powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia.
 
Moc całkowita (W) – Kupując dobry soundbar do salonu, pokoju trzeba zwrócić uwagę na to jaką moc posiada soundbar. Parametr ten ma wpływ na głośność, czystość, głębię dźwięku wydobywanego przez soundbar. Na rynku można spotkać soundbary o następującej mocy: od 40 W do 1200 W. Moc soundbara powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia.
 
Łączność bezprzewodowa – Ważną rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę kupując dobry soundbar jest łączność bezprzewodowa. Dobry soundbar powinien posiadać różne opcje łączności bezprzewodowej, aby umożliwić łatwą integrację z różnymi urządzeniami. Bluetooth: To najbardziej podstawowa funkcja łączności bezprzewodowej w większości soundbarów. Pozwala ona na połączenie z większością urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy laptopy, i odtwarzanie dźwięku bezpośrednio z tych urządzeń. Wi-Fi: Niektóre soundbary oferują łączność Wi-Fi, co umożliwia korzystanie z usług streamingowych, takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music, bezpośrednio przez soundbar. Poza tym, łączność Wi-Fi umożliwia łatwe użycie multiroom (rozproszenia dźwięku do różnych pomieszczeń), jeśli soundbar wspiera tę funkcję. AirPlay/Chromecast: Te funkcje są szczególnie przydatne dla użytkowników urządzeń Apple i Android, umożliwiając łatwe strumieniowanie dźwięku bezpośrednio z urządzeń mobilnych. NFC: Niektóre modele soundbarów oferują również łączność NFC (Near Field Communication), która umożliwia szybkie parowanie urządzeń przez dotknięcie ich do siebie.
 
Dekodery dźwięku – Dekodery dźwięku są istotnym elementem soundbarów, ponieważ pozwalają one na odtwarzanie dźwięku w różnych formatach. Przy wyborze soundbara warto zwrócić uwagę na to, jakie formaty dźwięku urządzenie jest w stanie obsłużyć. Najpopularniejsze formaty dźwięku w soundbarach to: Dolby Digital: Jest to standardowy format dźwięku dla DVD, Blu-ray i większości transmisji telewizyjnych. Większość soundbarów będzie go obsługiwać. Dolby TrueHD: Ten format oferuje dźwięk bezstratny, co oznacza, że jest to jedna z najwyższych możliwych jakości dźwięku. Jest często spotykany na dyskach Blu-ray. DTS: To alternatywa dla Dolby Digital, również często używana na dyskach DVD i Blu-ray. DTS-HD Master Audio: Analogicznie do Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio oferuje dźwięk bezstratny i jest często dostępny na dyskach Blu-ray. Dolby Atmos/DTS:X: Te formaty to najnowocześniejsze standardy, które umożliwiają dźwięk przestrzenny. Dźwięk jest tu kierowany nie tylko dookoła słuchacza, ale również od góry, co daje efekt trójwymiarowy. Aby w pełni korzystać z tych formatów, soundbar musi mieć odpowiednie głośniki skierowane ku górze lub dodatkowe głośniki, które można umieścić w różnych miejscach w pomieszczeniu.
 
Subwoofer w zestawie – Ostatnią rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę to czy w zestawie znajduje się subwoofer. Subwoofer to głośnik zaprojektowany specjalnie do odtwarzania niskich tonów, zwanych również basami. W przypadku soundbara, subwoofer jest często używany do dodania głębi i siły dźwięku, co przekłada się na pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące doświadczenie audio, szczególnie podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki.

Najczęściej zadawane pytania o soundbary:

Co to jest soundbar?

Soundbar to typ głośnika, który jest zaprojektowany głównie do emisji dźwięku z telewizora lub komputera. Jest zazwyczaj dłuższy i węższy w porównaniu do tradycyjnych głośników, co pozwala na umieszczenie go bezpośrednio pod ekranem telewizora lub komputera.

Jak działa soundbar?

Soundbar działa poprzez odtwarzanie dźwięku z telewizora lub innego źródła audio za pomocą wbudowanych głośników. Te głośniki są rozmieszczone wzdłuż długiego, smukłego obudowy soundbara, co pozwala na emisję dźwięku na szerokim obszarze, tworząc efekt przestrzennego dźwięku. Soundbar jest zazwyczaj podłączony do telewizora lub innego urządzenia za pomocą kabla HDMI, kabla optycznego, lub bezprzewodowo przez Bluetooth. Niektóre soundbary posiadają również wbudowany subwoofer do produkcji dźwięków niskotonowych (bass), podczas gdy inne mogą być sparowane z zewnętrznym subwooferem. Wiele soundbarów oferuje również różne tryby dźwięku i ustawienia, które pozwalają dostosować dźwięk do różnych rodzajów treści, takich jak filmy, muzyka, gry itp.

Czy warto inwestować w soundbar?

Zakup soundbara to bardzo dobra inwestycja dla ludzi którym zależy na lepszej jakości dźwięku przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki w porównaniu do standardowych głośników, które są wbudowane w telewizorze.

Czy soundbar pasuje do każdego telewizora?

Soundbar idzie podłączyć do każdego nowoczesnego telewizora poprzez kabel HDMI. Sparowanie urządzeń tego samego producenta może dać dodatkowe korzyści.

Jakiej firmy kupić soundbar?

Szukając soundbara warto postawić na sprawdzonego producenta. Najlepsze soundbary produkują takie firmy jak: Samsung, Philips, Sony, LG, Denon, Yamaha, Bose, JBL, Polk Audio, Kiano, TCL, Klipsch, Xiaomi, JVC, Jamo, Trust, Sharp, Sonos, Edifier, Trevi, Panasonic. Kupując sprzęt od tych firm masz pewność, że soudbar posłuży przez długi czas użytkowania.

Ile kosztuje soundbar?

Ceny soundbarów są bardzo zróżnicowane. Najtańszy soundbar idzie kupić już za 160 zł. Dobry soundbar idzie kupić za 700-2000 zł. Najlepsze soundbary potrafią kosztować ponad 10000 zł.

Jaki soundbar do telewizora wybrać?

Wybór soundbara zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości dźwięku, warto rozważyć soundbary od renomowanych marek, takich jak: Yamaha, Bose czy Samsung. Jeśli szukasz bardziej budżetowego rozwiązania, które nadal oferuje dobrą jakość dźwięku, marki takie jak: JBL, Sony, LG, Denon i kilku innych.

Co musi mieć soundbar?

Oto kilka kluczowych funkcji, które powinien mieć dobry soundbar: Soundbar powinien zapewniać wyraźny, pełny dźwięk z dobrze zbalansowanymi tonami wysokimi, średnimi i niskimi. Soundbar powinien być kompatybilny z Twoim telewizorem i innymi urządzeniami, które zamierzasz do niego podłączyć. Sprawdź, jakie typy połączeń są dostępne (HDMI, optyczne, Bluetooth, etc.). Wiele soundbarów zawiera wbudowany lub oddzielny subwoofer. To może pomóc w tworzeniu pełniejszego i bardziej zróżnicowanego dźwięku, szczególnie jeśli lubisz oglądać filmy z dużą ilością efektów dźwiękowych lub słuchać muzyki z mocnym basem. Niektóre soundbary oferują różne tryby dźwięku (np. tryb filmu, muzyki, gry), które dostosowują ustawienia dźwięku do różnych rodzajów treści. Jeśli zależy Ci na dźwięku przestrzennym, poszukaj soundbara z wsparciem dla technologii takich jak Dolby Atmos. Soundbar powinien być łatwy w użyciu, z intuicyjnym interfejsem i prostym procesem instalacji. Soundbar powinien pasować do wyglądu Twojego telewizora i reszty wyposażenia pokoju. Wiele soundbarów oferuje dodatkowe funkcje, takie jak strumieniowanie muzyki przez Bluetooth, obsługę asystentów głosowych, możliwość rozbudowy systemu itp.

Co daje soundbar do telewizora?

Soundbar do telewizora zapewnia znaczącą poprawę jakości dźwięku w porównaniu do standardowych głośników telewizyjnych. Dzięki szerokiemu rozłożeniu głośników wewnątrz soundbaru, możliwe jest uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego, który sprawia, że oglądanie filmów i programów telewizyjnych staje się bardziej angażującym doświadczeniem.

Ile kanałów powinien mieć soundbar?
Liczba kanałów w soundbarze oznacza ilość ścieżek dźwiękowych, które może on obsłużyć, co wpływa na doświadczenie dźwięku przestrzennego.
 
2.0 lub 2.1 kanały: Najprostsze soundbary mają dwa kanały (lewy i prawy) do stereo. Liczba 0.1 oznacza dodatkowy kanał dla subwoofera.
 
3.1 kanały: Dodaje centralny kanał do poprawy dialogów w filmach.
 
5.1 kanały: Dodaje dwa dodatkowe kanały do stworzenia efektu dźwięku przestrzennego.
 
7.1 kanały, 9.1, 11.1 i więcej: Wiele high-endowych soundbarów dodaje jeszcze więcej kanałów, aby stworzyć jeszcze bardziej immersyjne doświadczenie dźwięku przestrzennego.
Gdzie kupić soundbar?

Soundbar możemy kupić w większości sklepów z AGD/RTV typu: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (35 votes)
Opinie o rankingach