Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Odkurzacz to obowiązkowe wyposażenie każdego mieszkania i domu. Dzięki niemu utrzymanie czystości, pozbycie się okruchów, kurzu czy sierści nie stanowi dużego problemu. Największym wyzwaniem staje się natomiast wybór odpowiedniego urządzenia. Z jednej strony możemy sugerować się marką i wybrać sprawdzonego producenta, z drugiej strony warto zastanowić się nad tym czego dokładnie oczekujemy od odkurzacza. Najprostsze z nich to odkurzacze workowe, gdzie kurz i brud trafiają do wymiennego worka lub bezworkowe, gdzie zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika, który należy regularnie opróżniać. Większość tradycyjnych odkurzaczy posiada turboszczotkę, która będzie idealna dla posiadaczy zwierząt, dzięki niej bez problemu poradzimy sobie z wyczesywaniem sierści z dywanów. Przed zakupem odkurzacza warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry do których należą: moc silnika, poziom hałasu, klasa reemisji kurzu oraz klasa energooszczędności. To ostatnie biorąc pod uwagę rosnące ceny energii elektrycznej z pewnością pozwoli na obniżenie rachunków. Część z dostępnych na rynku odkurzaczy ma ponadto możliwość pracy na mokro. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc sprzęt, którego wielkość, parametry a nawet kolor spełnią nawet najbardziej rygorystyczne wymagania. Jaki odkurzacz wybrać i kupić w 2024? Sprawdź nasz ranking odkurzaczy i wybierz najlepszy odkurzacz.

Ranking najlepszych odkurzaczy

Miejsce 1

Odkurzacz Miele Boost CX1 PowerLine Biały lotos

Odkurzacz Miele Boost CX1 PowerLine Biały lotos

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy na rynku uplasował się odkurzacz Miele Boost CX1 PowerLine Biały lotos o mocy 890 W. Bezworkowy odkurzacz Miele Boost CX 1 jest nie tylko niezwykle wydajny, lecz również niesłychanie kompaktowy. Dzięki poręcznym wymiarom to idealny wybór do wąskich i małych pomieszczeń. Łatwo się nim manewruje, a podczas przechowywania zajmuje niewiele miejsca. Ze względu na niską wagę umożliwia wygodne przenoszenie. Dzięki temu odkurzanie pójdzie Ci jak z płatka. Dzięki technologii Vortex tworzy się ogromna prędkość przepływu powyżej 100 km/h. W połączeniu z niezwykle grubą dyszą podłogową i sposobie prowadzenia powietrza ułatwiającym przepływ odkurzacz bezworkowy zapewnia najwyższą wydajność czyszczenia. Duże zabrudzenia i drobny kurz są dzięki temu doskonale od siebie oddzielone. Duże zabrudzenia wpadają do przezroczystego pojemnika na kurz, a drobny pył do oddzielnego pojemnika z filtrem dokładnym. Dzięki kompaktowej konstrukcji bezworkowy odkurzacz Miele Boost CX 1 można stabilnie ustawić na każdego typu schodach. Rozmieszczone po bokach kółka zapobiegają stoczeniu się i zapewniają bezpieczeństwo. Oznacza to, że w każdej chwili można wygodnie odstawić odkurzacz, aby wykonać inne czynności.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

dobry Odkurzacz Bosch BGL8X230

Odkurzacz Bosch BGL8X230

W naszym rankingu dobrych i niezawodnych odkurzaczy nie mogło zabraknąć odkurzacza Bosch BGL8X230 o mocy 890 W. Technologia Silników Bosch – moc „Made in Germany”. Zazwyczaj musisz zmienić ustawienia mocy, gdy przełączasz się między twardą podłogą a dywanem. Dzięki sterowanej czujnikami automatycznej kontroli mocy odkurzacz samoczynnie dostosowuje siłe ssania w zależności od odkurzanej powierzchni – w celu uzyskania optymalnych rezultatów sprzątania przy tylko jednym ustawieniu. Z łatwością odetchniesz z filtrem HEPA, który uwalnia powietrze wylotowe bardziej czyste od pokojowego. Filtruje do 99,95% drobne cząsteczki kurzu, bakterii i zanieczyszczeń – idealny dla alergików. A ponieważ jest zmywalny, to oszczędzasz na kosztach eksploatacji. Dzięki imponującemu zasięgowi odkurzania XXL swobodnie i bez przerw odkurzysz wiele pomieszczeń. Możesz odkurzyć nawet najdalsze zakamarki w dużych pomieszczaniach w odległości nawet 15 metrów od gniazdka! Oszczędzasz czas i energię – nie musisz się schylać ani przełączać odkurzacz do kolejnego gniazdka. Bardzo duża pojemność XXL worka wymiennego aż 5l pozwala na jego rzadszą wymianę. Szczególnie ważne przy dużych mieszkaniach i częstym odkurzaniu. Dokładne i delikatne odkurzanie dzięki nowej szczotce duoSoft do twardych podłóg z dwoma obracającymi się wałkami. Nadaje się również do dywanów.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Odkurzacz Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence

Odkurzacz Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence

Na podium naszego przeglądu najlepszych odkurzaczy, brązowy medal zdobywa Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence, wyróżniający się mocą 500 W. To urządzenie, dzięki wykorzystaniu zaawansowanego, zmywalnego filtra, skutecznie eliminuje z powietrza kurz, roztocza, pyłki i inne alergeny, sprawiając, że atmosfera w domu staje się znacznie czystsza i zdrowsza. Model Pure D8.2 SILENCE przynosi rewolucję w dziedzinie cichego odkurzania, łącząc niespotykaną dotąd ciszę działania z imponującą wydajnością, stawiając go na czele tradycyjnych odkurzaczy pod względem komfortu użytkowania. Innowacyjna technologia SmartMode to kolejny atut tego modelu, która umożliwia automatyczne rozpoznawanie rodzaju podłoża i dostosowywanie mocy ssania, co zapewnia bezproblemowe i dokładne czyszczenie zarówno dywanów, jak i twardych podłóg, bez konieczności ręcznej zmiany ustawień. Unikalna ssawka OneGo Power Clean została zaprojektowana z myślą o wszechstronności, umożliwiając efektywne zbieranie zanieczyszczeń z różnorodnych powierzchni dzięki łatwej regulacji. Electrolux, z troską o środowisko naturalne, stworzył ten model odkurzacza wykorzystując w 55% materiały z recyklingu, co nie wpływa negatywnie na jego wydajność. Pure D8.2 SILENCE stanowi zatem wybór przyjazny dla planety. Ergonomicznie zaprojektowany uchwyt zapewnia komfort podczas przenoszenia urządzenia, dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru i centralnemu umiejscowieniu. Dodatkowo, jego smukła konstrukcja zwiększa zwrotność odkurzacza, co czyni go jeszcze łatwiejszym w obsłudze i manewrowaniu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Odkurzacz Numatic Henry PetCare HPC200

Odkurzacz Numatic Henry PetCare HPC200

Odkurzacz Numatic Henry PetCare HPC200 to dobry odkurzacz o mocy 620 W dla właścicieli zwierząt i nie tylko. Henry PetCare HPC200 Numatic odkurza sierść i redukuje przykre zapachy. Odkurzacz HPC200 to kuzyn dobrze znanego Henry’ego HVR200. Ten jednak jest dodatkowo wyposażony w akcesoria, które ułatwią utrzymywanie czystości w domu, który zamieszkują zwierzęta. To za sprawą dwóch turboszczotek AiroBrush i filtra MicroFresh pochłaniającego zapachy. Dodatkowo niepodważalnym atutem tego urządzenia jest długi 10-metrowy kabel, który ułatwi odkurzanie większych powierzchni. Kabel zwijany jest za pomocą solidnej mechanicznej zwijarki. Henry PetCare stanie się PRAWIE tak ważną częścią rodziny, jak Twój zwierzak, po którym będzie sprzątał. Odkurzanie tapicerek i dywanów za pomocą dwóch turboszczotek. Wąska ma ok. 140 mm – stworzona do odkurzania kocich/psich legowisk i domków, schodów, tapicerek. Szeroka ma ok. 270 mm – idealnie odkurzy dywany i wykładziny. Szczotki wspierane są przez potężny silnik, który wytwarza siłę ssącą sięgającą 22 555 Pa. Klasyczny Henry posiada standardowy filtr TriTex. Henry PetCare natomiast wyposażony jest w filtr z węglem aktywowanym, który pochłania nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo worki HepaFlo stanowią jeszcze jedną warstwę filtrującą. To jasne, że zbiornik odkurzacza przystosowanego do wciągania sierści musi być pojemny. Henry PetCare pomieści aż 9 litrów zanieczyszczeń! Oznacza to, że nie musisz wymieniać worka nawet przez kilka miesięcy. Dodatkowo worek HepaFlo posiada silikonowe zamknięcie, dzięki któremu podczas wymiany niż nie wydostaje się na zewnątrz. Zestaw HPC200 jest bardzo bogaty w akcesoria. Poza szczotkami AiroBrush i filtrem z węglem aktywowanym znajdują się także: – szeroka ssawa z wysuwanym włosiem do odkurzania zarówno podłóg twardych, jak i dywanów – szczelinówka do trudno dostępnych miejsc – mała ssawa, na którą możesz nasunąć włosie – idealna do tapicerek i innych mniejszych powierzchni – mała okrągła ssawę z włosiem. Do tego oczywiście rury i wąż. Na rurze znajduje się przełącznik, którym możesz regulować przepływ powietrza i tym samym zmniejszać i zwiększać siłę ssącą. Najważniejsza jednak część odkurzacza znajduje się pod czarnym kapeluszem. To turbina, która wytwarza potężną siłę ssącą 22 555 Pa! Silnik przystosowany jest do pracy ciągłej, bez ryzyka przegrzania. Z tyłu odkurzacz posiada schowki na najpotrzebniejsze narzędzia. Możesz mieć je zawsze pod ręką, bez konieczności chodzenia po nie podczas pracy odkurzacza.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Odkurzacz Bosch BGL6POW1

Odkurzacz Bosch BGL6POW1

Odkurzacz Bosch BGL6POW1 o mocy 850 W i zasięgu pracy 12 metrów to odkurzacz, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Bez niewygodnego schylania się, aby zmienić moc w odkurzaczu w zależności od odkurzanej powierzchni. Remote Power Control umożliwia Ci zdalną regulację ustawień pracy za naciśnięciem odpowiedniego przycisku umieszczonego na rączce. Jeden przycisk i przełączysz się w tryb Turbo, przerwiesz pracę na standby, albo dostosujesz moc do żądanego poziomu. Teraz jeszcze łatwiej odkurzysz wszystkie rodzaje powierzchni. Technologia Silników Bosch – moc „Made in Germany”. Przyciągający uwagę premium design. Matowe wykończenie obudowy podkreśla współczesny styl, jednocześnie mając swoje praktyczne uzasadnienie redukując widoczność odcisków palców. Kolorystyka w modnych kolorach oraz oświetlenie LED przy przycisku: wskaźnik świeci się, gdy odkurzasz zaś miga w trybie standby. Możesz łatwo osiągnąć najlepsze rezultaty z turboszczotką. Przy równoczesnym odkurzaniu i wyczesywaniu obrotowym wałkiem, turboszczotka niezwykle dokładnie usuwa włókna, włosy, nitki i sierść z dywanów i wykładzin. W każdym domu znajdują się miejsca, które trudno odkurzyć np.: klosze żyrandoli czy miejsca w rogach sufitu. Z wielofunkcyjną szczotką dosięgniesz nawet te najdalsze. Jej miękkie włosie zapewni delikatne czyszczenie bez ryzyka zadrapań. Możesz ja przyłączyć bezpośrednio do uchwytu węża lub na końcu rury teleskopowej – a ponieważ jest zintegrowana, masz ją zawsze pod ręką gotową do użycia wtedy, kiedy potrzebujesz. Dzięki naprawdę dużemu zasięgowi odkurzania możesz swobodnie i bez przerw odkurzyć wiele pomieszczeń. Oszczędzasz czas i energię – nie musisz się schylać ani przełączać odkurzacz do kolejnego gniazdka. Worki PowerProtect gwarantują wysoką skuteczność odkurzania nawet przy zapełniającym się worku. Rzadsza wymiana worków to mniejsze koszty. Filtr HEPA: idealny dla alergików. Filtr jest na dodatek zmywalny, dzięki czemu unikasz dodatkowych kosztów. 4 niezależne, miękkie, obrotowe kółka. Ciężar: 4.3 kg (bez wyposażenia).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Odkurzacz Electrolux EUOC94DB

Odkurzacz Electrolux EUOC94DB

Model Electrolux New UltraOne EUOC94DB z workiem i mocą 700 W to wyjątkowo efektywny odkurzacz. Jego znakomita zdolność do zbierania kurzu wynika z zastosowania zaawansowanej technologii Silent Air™ oraz załączonych wysokiej klasy ssawek: AeroPro™ Silent i AeroPro™ 3-w-1. Doskonała efektywność czyszczenia osiągana jest przez starannie zaprojektowany przepływ powietrza, od cichej ssawki FlowMotion™ Silent aż po szczelnie zamknięty otwór wylotowy, co gwarantuje maksymalną wydajność. Technologia Silent Air™ zmienia odkurzanie w spokojną czynność, nie przeszkadzając domownikom ani sąsiadom. Model UltraOne został wyposażony w cichy wąż oraz innowacyjną ssawkę FlowMotion Extreme, która jest zarówno cicha, jak i niezwykle skuteczna. Dodatkowo, dzięki systemowi Multi Room™, trzem opcjom parkowania, łatwemu w wymianie filtru oraz imponującemu zasięgowi 12 metrów, korzystanie z odkurzacza UltraOne jest wyjątkowo komfortowe. Dla zapewnienia czystszego powietrza w domu, odkurzacz posiada filtr Allergy Plus, co czyni go idealnym wyborem dla osób z alergiami. Ssawka 3-w-1 FlowMotion™ sprawdza się w każdych warunkach – od kanap, przez wąskie szczeliny, po trudno dostępne miejsca. Można ją łatwo przekształcić w szczotkę, ssawkę szczelinową lub ssawkę do tapicerki, a po użyciu schować bezpośrednio w odkurzaczu. Poziom hałasu wynosi zaledwie 66 dB, co czyni odkurzanie niezwykle cichą czynnością, a zasięg działania 12 metrów zapewnia dużą swobodę poruszania się.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Odkurzacz Amica Sharq VM 7011

Odkurzacz Amica Sharq VM 7011

Odkurzacz Amica Sharq VM 7011 o mocy 700 W to dobry i mocny odkurzacz domowy. Hałas podczas odkurzania to już przeszłość bo ten dobry odkurzacz emituje poziom hałasu 61 dB. Wygłuszająca obudowa oraz konstrukcja silnika zostały zaprojektowane z myślą o jak najcichszej pracy. Dźwięk odkurzacza jest tak cichy, że nie obudzi nawet śpiącej osoby. Codzienne porządki staną się przyjemnością. Wśród Was są alergicy lub małe dzieci? Odkurzanie nareszcie nie będzie wiązać się z tumanami pyłków, roztoczy i kurzu w powietrzu! Specjalny filtr we wnętrzu odkurzacza oczyszcza wydmuchiwane powietrze z zanieczyszczeń – nawet tych powstających wskutek pracy samego silnika. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć w domu naprawdę czysto! Czyste mieszkanie, czyste powietrze! W każdej chwili sprawdzisz do jakiego typu powierzchni dostosowana jest moc silnika. Za pomocą cyfr od 1 do 4, duży, nowoczesny wyświetlacz Maxi LED poinformuje Cię o aktualnie wybranym stopniu mocy. Jednocześnie wyświetla ikony wskazujące powierzchnie, które możesz odkurzyć z daną mocą: zasłony, sofy, dywany czy parkiety. Masz taki piękny parkiet… który znów się zarysował podczas odkurzania?! Koniec z zarysowaniami podłóg z paneli, płytek czy kamienia! Specjalnie zaprojektowana miękka szczotka z długim syntetycznym włosiem nie rysuje parkietów, by maksymalniei wydłużać ich żywotność. Duże twarde powierzchnie odkurzaj wygodnie, skutecznie i… bez zniszczeń! Koniec ze schylaniem się, by ustawić moc odkurzacza. Przyciski znajdujące się w rączce pozwalają na komfortowe włączanie, wyłączanie i regulowanie mocy odkurzania. Regulacja mocy w uchwycie umożliwia szybką reakcję jeśli tylko wciągniemy odkurzaczem zabawkę dziecka lub zasłonę. Odkurzasz, odkurzasz i… odkurzasz dalej, a sierść i włosy nie chcą zniknąć z dywanu? Turboszczotka, stworzona z myślą o miłośnikach zwierzaków, wyposażona jest w specjalny, obrotowy wałek napędzany strumieniem powietrza. Turbo zwiększa siłę ssącą, by ułatwić skuteczne zbieranie zabrudzeń z dywanów i wykładzin. Wyczyścisz domowe dywany z sierści i włosów szybciej, łatwiej i przyjemniej! Skuteczniejsze odkurzanie w krótszym czasie! Odkurzacz rozpoczyna pracę na najniższym poziomie mocy i płynnie ją zwiększa. O konieczności wymiany worka poinformuje Cię czerwony wskaźnik na pokrywie odkurzacza. Silnik odkurzacza jest zabezpieczony przed pracą bez worka. Dzięki ogumieniu kół Twoje podłogi są bezpieczniejsze – nawet delikatne parkiety nie ulegają zarysowaniom. Regulacja mocy w rączce daje możliwość szybkiego obniżenia mocy ssania w razie nagłej potrzeby. Jeśli temperatura odkurzacza niebezpiecznie wzrośnie, odkurzacz automatycznie się wyłączy. Po ochłodzeniu sprzęt znów będzie gotowy do użycia. Specjalny system uchwytów na wąż umożliwia odpowiednie złożenie urządzenia, które z powodzeniem zmieścisz w docelowym miejscu przechowywania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Odkurzacz Karcher SE 4001 1.081-130.0

Odkurzacz Karcher SE 4001 1.081-130.0

Odkurzacz jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie oraz dla posiadaczy zwierząt domowych. Wraz z antyalergicznym środkiem czyszczącym RM 519 usuwa 99% roztoczy z dywanów, wykładzin i tapicerek. Czyści skutecznie wykładziny tekstylne i dywany na całej długości runa, w jednym przejściu roboczym. Czyszczenie ekstrakcyjne polega na spryskaniu powierzchni roztworem środka czyszczącego i odessaniu go razem z rozpuszczonym brudem. Łatwy do napełniania zamykany zbiornik wody czystej wykonany z przeźroczystego tworzywa pozwala kontrolować poziom wody. Urządzenie może też pełnić funkcję odkurzacza na mokro/sucho (odkurzacz należy w tym celu doposażyć w filtr kartridżowy). Do zbierania suchych śmieci należy stosować worki filtracyjne.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Odkurzacz Zelmer ZVC5105B

Odkurzacz Zelmer ZVC5105B

Profesjonalny odkurzacz domowy Zelmer ZVC5105B o wyjątkowo dużej mocy 950 W i zasięgu pracy 11 metrów. Potrzebujesz wyjątkowo wydajnego odkurzacza? Ten model odkurzacza domowego jest stworzony dla Ciebie. Zelmer zamontował w nim niezwykle wydajny silnik Eco Long Life o mocy maksymalnej 1040 W, wydłużył czas pracy o 55% i podniósł podciśnienie o 60%. Nie spalisz go- posiada zabezpieczenie termiczne. W dodatku jest to produkt Polski objęty 10 letnią gwarancją. Przy pojemności worka 5 l nie musisz martwić się o jego częste opróżnianie co przy zasięgu 11 m jest imponującym rezultatem. Do odkurzacza Zelmer dołącza wielofunkcyjne akcesoria: ssawka mała, ssawka okrągła z włosem, ssawka szczelinowa i ssawka duża podłogowa. Jeśli szukasz dobrego i mocnego odkurzacza domowego to postaw na ten model, który jest najlepiej oceniany w internecie.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Odkurzacz Samsung Pet Care Edition VC079HNJGGD<br />

Odkurzacz Samsung Pet Care Edition VC079HNJGGD

Odkurzacz workowy Samsung Pet Care Edition VC079HNJGGD o dużej mocy 750 W sprawdzi się w każdym mieszkaniu, domu lub biurze. Modele odkurzaczy z serii urządzeń Samsung Pet Care Edition idealnie czyszczą wszystkie rodzaje podłóg, dostosowując się do Twojego stylu życia. Dzięki technologii turbiny Anti-tangle oraz dodatkowym akcesoriom takim jak mini elektroszczotka Pet Care czy szczotka Pet Care Brush, sprzątanie jest jeszcze łatwiejsze, a Ty możesz cieszyć się czystym domem, niezależnie od liczby futrzanych domowników. Szczotka Pet Care Brush została wyposażona w potężną turbinę, która obraca szczotkę bębnową, sprawiając, że zbiera ona sierść zwierząt domowych z jeszcze większą dokładnością. Głębiej penetruje strukturę dywanu, usuwając wdeptany brud i alergeny. Ponadto, zdejmowana górna pokrywa ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Mini Pet Care Tool ułatwia usunięcie sierści zwierząt domowych z kanap, łóżek i materacy. Obrotowa, gumowa szczotka, znacznie ogranicza ilość włosów wplątanych w szczotkę bębnową. Dodatkowo kompaktowa konstrukcja urządzenia umożliwia łatwe manewrowanie nawet na niewielkich powierzchniach.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Odkurzacz Amica Bagio Eco VM 3046

Odkurzacz Amica Bagio Eco VM 3046

Odkurzacz Amica Bagio Eco VM 3046 to tani i bardzo dobry odkurzacz domowy o wyjątkowo dużej mocy 900 W. Specjalny filtr we wnętrzu odkurzacza oczyszcza wydmuchiwane powietrze z zanieczyszczeń – nawet tych powstających wskutek pracy samego silnika. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć w domu naprawdę czysto! Czyste mieszkanie, czyste powietrze! Masz taki piękny parkiet… który znów się zarysował podczas odkurzania?! Koniec z zarysowaniami podłóg z paneli, płytek czy kamienia! Specjalnie zaprojektowana miękka szczotka z długim syntetycznym włosiem nie rysuje parkietów, by maksymalniei wydłużać ich żywotność. Duże twarde powierzchnie odkurzaj wygodnie, skutecznie i… bez zniszczeń! Odkurzacz rozpoczyna pracę na najniższym poziomie mocy i płynnie ją zwiększa. Stopniowe nabieranie mocy umożliwia komfortowe sprzątanie, nie musisz martwić się o to, że odkurzacz nagle wciągnie zabawkę dziecka lub zasłonę. Zbyt małe ssanie lub zbyt duży pobór mocy wobec Twoich potrzeb? Łatwo dostosuj moc ssania odkurzacza do rodzaju czyszczonej powierzchni! Prosta regulacja za pomocą suwaka lub pokrętła umieszczonego na odkurzaczu pozwoli Ci nie tylko sprawniej i skuteczniej odkurzać różnego rodzaju przestrzenie, ale też oszczędzić na rachunkach za energię! Mechaniczna regulacja mocy ssania w uchwycie węża. Odkurzanie twardych podłóg i parkietów to ryzyko zarysowań i hałas… Chyba że Twój odkurzacz jest wyposażony w miękkie, ciche kółka! Dzięki ogumieniu kół Twoje podłogi są bezpieczniejsze – nawet delikatne parkiety nie ulegają zarysowaniom! Chroniony jest też sam odkurzacz, który w mniejszym stopniu narażony jest na wstrząsy. Odkurzasz bezpieczniej, użytkujesz dłużej!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Odkurzacz Karcher VC 3 1.198-125.0

Odkurzacz Karcher VC 3 1.198-125.0

Multicyklonowy odkurzacz oferujący bardzo wysoką siłę ssania. Łatwy w czyszczeniu zbiornik zastępuje worek filtracyjny i jest przeźroczysty co zapewnia widoczny efekt czyszczenia. Odkurzacz odpowiedni dla alergików. Wyposażony w filtr HEPA 12. Moc ssania odkurzacza pozostaje na stałym poziomie, niezależnie od stopnia napełnienia zbiornika. Gumowane koła są przyjazne dla drewnianych podłóg, a duży przycisk na obudowie umożliwia włączanie i wyłączanie odkurzacza bez potrzeby schylania się. Przewód zasilający jest zwijany automatycznie. Brak konieczności wymiany tradycyjnych worków. Zbiornik może być w prosty sposób czyszczony wodą. Dokładnie filtruje nawet najmniejsze cząstki brudu np. pyłki lub inne alergeny. Czyste powietrze wylotowe.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 13

Odkurzacz GÖTZE & JENSEN VC200

Odkurzacz GÖTZE & JENSEN VC200

Odkurzacz GÖTZE & JENSEN VC200 o mocy 800 W to dobry odkurzacz domowy, który musiał znaleźć się w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy. Odkurzacz GÖTZE & JENSEN VC200 wciągnie bezpowrotnie najmniejsze drobinki dzięki wysokiej mocy 800 W, antyalergicznemu filtrowi EPA E10 i najwyższej klasie A reemisji kurzu, dzięki której z odkurzacza wydostaje się minimalna ilość pyłu, co jest szczególnie ważne dla astmatyków i alergików. Teleskopowa rura i przewód o długości 5 metrów pozwolą Ci wysprzątać całe mieszkanie bez zbędnego przepinania odkurzacza. Do odkurzacza GÖTZE & JENSEN VC200 dołączono nasadki, które poradzą sobie z każdą powierzchnią. Dzięki szczotce dywanowo-podłogowej szybko uporasz się z dużymi powierzchniami, zarówno z podłogami twardymi, jak i wykładzinami czy dywanami. W sprzątaniu pomoże Ci też ssawka szczelinowa, która dociera w trudno dostępne miejsca. Wydajny filtr EPA E10 zastosowany w odkurzaczu GÖTZE & JENSEN VC200 zatrzymuje roztocza, bakterie, cząstki dymu tytoniowego, pyłki, pleśń, spaliny, sadze i osadzone na nich wirusy. Również, dzięki niemu w wydostającym się z urządzenia powietrzu, znajduje się mniej szkodliwych cząsteczek i kurzu. Wygodne pokrętło regulacji zapewnia prostą i bezproblemową obsługę odkurzacza GÖTZE & JENSEN VC200. Za jego pomocą możesz wybrać jeden poziomów mocy ssania, dostosowanych do różnych powierzchni. Regulacja siły ssania dopasuje moc do odkurzanej powierzchni, uzyskując najwyższą klasę A sprzątania podłóg twardych oraz wysoką klasę B odkurzania dywanów. W opakowaniu z odkurzaczem GÖTZE & JENSEN VC200 znajdują się wąż, szczotka dywanowo-podłogowa, dwufunkcyjna ssawka szczelinowa z włosiem, zestaw startowy: worek papierowy, filtr EPA E10, mikrofiltr oraz instrukcja obsługi w języku polskim z warunkami gwarancji.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 14

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09 to bardzo dobrej jakości odkurzacz domowy o wyjątkowo dużej mocy 850 W. Wysokowydajny silnik o mocy 850 W generuje dużą moc ssania, co gwarantuje wysoką skuteczność odkurzania. Uniwersalna nasadka i duża moc ssania zapewniają usuwanie 99,9% drobnego kurzu. Technologia PowerCyclone 4 przyspiesza przepływ powietrza w komorze cylindrycznej, oddzielając kurz od powietrza i utrzymując wysoką wydajność przez dłuższy czas. Uniwersalną nasadkę można łatwo dostosować przy pomocy pedału i korzystać z niej na twardych podłogach lub dywanach. Łatwy do opróżnienia pojemnik na kurz został zaprojektowany z myślą o higienicznym opróżnianiu przy użyciu jednej ręki, co pozwala ograniczyć powstawanie chmury pyłu. Dzięki małej i lekkiej konstrukcji przechowywanie i przenoszenie odkurzacza jest łatwe. Zasięg działania 9 m od wtyczki do nasadki pozwala na dłuższe użytkowanie bez konieczności odłączania. Szczelinówkę można przechowywać w odkurzaczu, aby zawsze była łatwo dostępna. System filtrów Super Clean Air wyłapuje ponad 99% drobnych cząsteczek kurzu, uwalniając czyste powietrze w domu. Opracowany i zaprojektowany w Holandii. Jeśli szukasz tanie i dobrego odkurzacza to postaw na ten model.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 15

Odkurzacz DYSON Cinetic Big Ball Multi Floor 2

Odkurzacz DYSON Cinetic Big Ball Multi Floor 2

Odkurzacz DYSON Cinetic Big Ball Multi Floor 2 to odkurzacz domowy z wyższej półki o mocy 700 W, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Odkurzacz ten posiada zaawansowane technologie do rozwiązywania codziennych problemów ze sprzątaniem. Jedyny odkurzacz, który wraca do pierwotnej pozycji po przewróceniu się. Odpowiednio umieszczony środek ciężkości umożliwia łatwe manewrowanie po domu, a w razie przewrócenia się, sam powróci do pozycji wyjściowej. Obraca się w celu łatwego sprzątania różnych powierzchni. Uchwyt obraca się teraz w trzech kierunkach, pozwalając na zasięg obejmujący 360° umożliwiający większą kontrolę. Łatwe sprzątanie różnych powierzchni bez wysiłku. 25% mniej wytwarzanego hałasu. Zaprojektowany na nowo pod względem akustycznym, aby zredukować hałas i poprawić dźwięk generowany przez odkurzacz. Akcesoria łatwe do wymiany między poszczególnymi zadaniami. Końcówka Combi. Odkurzanie schodów, czyszczenie szczelin oraz usuwanie kurzu w całym domu. Głowica czyszcząca Dyson Pneumatic. Automatycznie dostosowuje się do sprzątania wszystkich rodzajów podłóg bez potrzeby zmiany głowicy. Technologia Dyson Cinetic™ – Wydajne cyklony zbierają brud i kurz bez zatykania, dzięki czemu odkurzacz nie traci mocy ssania. Żadnych worków ani filtrów wymagających wymiany – Cyklony zbierają mikroskopijny pył i brud bez zatykania odkurzacza. W rezultacie odkurzacz nie traci mocy ssania a filtrów w odkurzaczu nie trzeba myć lub wymieniać. Bez potrzeby dotykania brudu – Kurz i brud można jednym ruchem usunąć z pojemnika, dzięki czemu nie musisz dotykać zanieczyszczeń.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Sprzątanie to podstawowa czynność, którą wykonuje każdy z nas w swoim mieszkaniu lub domu. Tą czynność można sobie ułatwić posiadając dobry i niezawodny odkurzacz. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy dla Ciebie najlepsze odkurzacze standardowe, aby wybrać do zestawienia tylko najlepsze urządzenia. Mam nadzieje, że nasz ranking dobrych odkurzaczy ułatwi Ci wybór.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking najlepszych odkurzaczy tradycyjnych?

Ranking odkurzaczy standardowych powstał po przeprowadzeniu testów i analiz na ponad 150 modelach odkurzaczy różnych firm. Testowaliśmy i analizowaliśmy dobre odkurzacze tradycyjne takich firm jak: Amica, Ariete, Electrolux, Bosch, Miele, Tefal, Beko, Severin, Sencor, Hoover, Dyson, Nilfisk, Bissell, Vesta, Zelmer, Samsung, RAVEN, Cecotec, Karcher, Philips, Numatic, HYUNDAI, GÖTZE & JENSEN i wielu innych firm. Po przeprowadzonych testach odkurzaczy postanowiliśmy sprawdzić opinie w internecie o odkurzaczach tradycyjnych. Prześwietliliśmy opinie na temat każdego modelu. Opinie na temat odkurzaczy sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych). Po zrobieniu tego wszystkiego, zebrany materiał przekazaliśmy do naszej redakcji, która stworzyła ten rzetelny ranking odkurzaczy. Ranking dobrych odkurzaczy jest stale aktualizowany więc nie musisz się martwić tym, że patrzysz na przeterminowane zestawienie rankingowe odkurzaczy domowych. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych odkurzaczy będzie pomocny przy zakupie odpowiedniego odkurzacza do Twojego domu.

Jak wybrać dobry odkurzacz do domu? Czym kierować się przy zakupie?

Wybór i zakup dobrego odkurzacza do domu nie jest łatwym zadaniem z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Różni producenci odkurzaczy domowych oferują różnej jakości odkurzacze. Jaki odkurzacz kupić? Jaki odkurzacz tani i dobry? Jaki jest dobry odkurzacz do domu? Sprawdź nasz poradnik zakupowy po dobrych odkurzaczach domowych, który został przygotowany przez naszych ekspertów z 10 letnim doświadczeniem w branży. Przed zakupem dobrego odkurzacza zwróć uwagę na te parametry:

Moc odkurzacza – to najważniejszy parametr, który trzeba wziąć kupując dobry i niezawodny odkurzacz tradycyjny. Parametr ten jest wyrażany w watach (W). Od tego parametru zależy jak efektywnie bez przegrzania będzie pracował nasz odkurzacz domowy. Dobry odkurzacz posiada moc wejściową od 700 W i tym się kieruj poszukując dobrej jakości odkurzacza do użytku domowego.

Pojemność worka/pojemnika w odkurzaczu – drugi najważniejszy parametr zakupowy, który trzeba wziąc pod uwagę kupując dobry odkurzacz do domu. Parametr pojemności w odkurzaczach tradycyjnych i nie tylko jest oznaczana w litrach. Od pojemności worka/pojemnika odkurzacza zależy to jak długo można odkurzać różne powierzchnie bez robienia przerw na opróżnianie worka lub pojemnika. Na rynku można spotkać odkurzacze tradycyjne z różnymi pojemnościami np. do 1 l, od 1,1 do 2 l, od 2,1 do 3 l, od 3,1 do 4 l, od 4,1 do 5 l, od 5,1 do 6 l, od 6,1 l. Jeśli szukasz dobry odkurzacz, który będzie wykorzystywany w dużym mieszkaniu lub domu to wybierz odkurzacz z jak największą pojemnością.

Poziom hałasu w odkurzaczu – to bardzo ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę jeśli nie przepadamy za głośnymi odkurzaczami. Parametr ten jest określany w decybelach (dB). Im mniej decybeli będzie miał dany model tym cieszej będzie podczas pracował odkurzania.

Zasięg pracy w odkurzaczu – to bardzo ważna informacja, którą podają producenci i sklepy internetowe. Jest to informacja, która mówi w jakiej odległości od gniazka będzie można pracować z danym modelem odkurzacza. Jeśli cenisz sobie wygodę i nie chcesz przełączać zbyt często odkurzacza to wybierz urządzenie z jak największym zasięgiem pracy.

Regulacja mocy ssania w odkurzaczu – bardzo przydatna funkcjonalność, którą warto wziąć pod uwagę kupując dobrej jakości odkurzacz do domu.

Akcesoria w odkurzaczu – kupując nowy odkurzacz warto zwrócić jakie akcesoria są dołączone do odkurzacza, który chcemy kupić. Producenci dość często dodają takie akcesoria jak: ssawki wielofunkcyjne (2w1: szczotka do tapicerki i szczelinowa, nakładka wielofunkcyjna, ssawka 2 w 1, ssawka 3 w 1), ssawki (ssawka do czyszczenia na mokro dywanów i podłóg twardych, ssawka do podłóg twardych, ssawka do tapicerki, ssawka okrągła z włosiem), ssawki do prania, elektroszczotki, turboszczotki, ssawko – szczotki, szczotki. Wybierz dobry odkurzacz do domu, który posiada jak najwięcej dodatków.

Najczęściej zadawane pytania o odkurzacze:

Co to jest odkurzacz?

Odkurzacz to elektryczne urządzenie, który służy do oczyszczania przedmiotów, powierzchni lub powietrza z kurzu, innych sypkich zanieczyszczeń lub zbierania rozlanych płynów poprzez zasysanie powietrza razem z zanieczyszczeniami. Na rynku dostępne są różne rodzaje odkurzaczy do użytku domowego i nie tylko.

Jakie są rodzaje odkurzaczy?

Wyróżniamy następujące rodzaje odkurzaczy: odkurzacze tradycyjne, odkurzacze bezworkowe, odkurzacze pionowe, odkurzacze ręczne, odkurzacze parowe, odkurzacze z filtrem wodnym, odkurzacze wielofunkcyjne, odkurzacze automatyczne, odkurzacze centralne, odkurzacze przemysłowe.

Ile kosztuje odkurzacz?

Ceny odkurzaczy są bardzo zróżnicowane. Za najtańszy odkurzacz tradycyjny będziemy musieli zapłacić ok. 200 zł. Za dobry odkurzacz trzeba zapłacić od 400 zł do 1500 zł. Najdroższe i najbardziej zaawansowane odkurzacze kosztują od 1500 zł do nawet 4000 zł.

Jaki odkurzacz tani i dobry?

Dobry i tani odkurzacz to Amica Bagio Eco VM 3046 o wyjątkowo dużej mocy 900 W, który kosztuje ok. 300 zł. Ten dobry odkurzacz jest najlepiej ocenianym odkurzaczem na rynku.

Jaki odkurzacz do 300 zł?

Mając 300 złotych na zakup dobrego odkurzacza możemy wybierać wśród takich modeli jak: Amica Fen Turbo VM2062, Beko VCC34801AG, Beko VCO32801AR, Hoover Breeze BR71_BR10011, RAVEN EO005, Zelmer Józek ZVC 211, Sencor SVC 5500WH 3AAA, Amica Bagio Eco VM 3046, Amica VM 1150 Surazo Plus, Hoover Breeze BR71_BR20011. To właśnie 10 najlepszych odkurzaczy do 300 zł.

Jaki odkurzacz do 500 zł?

Posiadając budżet do 500 zł na zakup odkurzacza możemy wybrać urządzenie takie jak: Beko VCO62607AD, Bosch BGBS2BU1T, Bosch BGBS48TBO, Bosch BGC05A322, Karcher VC 2 1.198-105.0, Nilfisk Meteor 128390134, Zelmer ZVC021P Krzyś, Zelmer Antek ZVC3506B.

Jaki odkurzacz do 1000 zł?

Posiadając tak duży bużet jak 1000 zł na zakup dobrego i niezawodnego odkurzacza do domu możemy wybierać wśród takich modeli jak: Bosch BGS41K332, Miele Classic C1 Parquet PowerLine, Bosch BGL6POW1, Electrolux Pure D82-4MG Silence, Electrolux UltraOne EUOC94DB. To właśnie te 5 odkurzaczy do 1000 zł zbiera same pozytywne opinie w internecie.

Gdzie kupić odkurzacz?

Odkurzacz możemy możemy kupić w sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD i kilku innych. Dużą ofertę odkurzaczy możemy znaleźć na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Jakiej firmy odkurzacz?

Na rynku bardzo dużo firm oferuje dobre i niezawodne odkurzacze domowe. Warto wybrać dobry odkurzacz domowy od sprawdzonej firmy, takiej jak: Amica, Ariete, Electrolux, Bosch, Miele, Tefal, Beko, Severin, Sencor, Hoover, Dyson, Nilfisk, Bissell, Vesta, Zelmer, Samsung, RAVEN, Cecotec, Karcher, Philips, Numatic, HYUNDAI, GÖTZE & JENSEN.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (59 votes)
Opinie o rankingach