Zaznacz stronę

Wybór dobrej i niezawodnej pralki do prania nie jest łatwym zadaniem w dzisiejszych czasach z racji bardzo szerokiej gamy urządzeń na rynku. Nasi eksperci od pralek przeprowadzili dużą ilość testów najlepszych pralek, aby stworzyć ranking najlepszych pralek. Mamy nadzieje, że nasz ranking pralek ułatwi wybór tej najlepszej pralki do domu lub mieszkania. W rankingu prezentowanych jest 10 najlepszych naszym zdaniem pralek, gdzie w każdej sekcji danego modelu pralki jest przedstawiony opis techniczny, wady oraz zalety danej pralki. Sprawdź już teraz zestawienie najlepszych pralek!

Grafika w rankingu pralek

Miejsce 1

najlepsza pralka w rankingu Pralka Samsung WW70T554DAE

Pralka Samsung WW70T554DAE

W naszym rankingu pralek zestawienie wygrywa pralka znanego producenta Pralka Samsung WW70T554DAE. Pralka Samsung WW70T554DAE skutecznie usuwa uporczywe plamy, nawet w niskich temperaturach dzięki technologii EcoBubble™.  Jakie najważniejsze cechy posiada najlepsza pralka w naszym zestawieniu:

 • Drzwi AddWash™ – możliwość dodania zapomnianych ubrań w trakcie prania
 • EcoBubble™ – energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze
 • Higieniczna para – higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie
 • Panel AI Control – inteligentna personalizacja ustawień i rekomendacja programów
 • Silnik Digital Inverter – 20 lat gwarancji

 

Miejsce 2

Pralka Haier I-Pro 7 HW80-B14979

Pralka Haier I-Pro 7 HW80-B14979

Na drugim miejscu w naszym rankingu pralek uplasowała się pralka Pralka Haier I-Pro 7 HW80-B14979. Pralka tam została stworzona, aby zapewnić profesjonalne rezultaty prania.Nawet najbardziej delikatne materiały będą stale wyglądały jak nowe. Ten model pralki firmy Haier działa o połowę ciszej w porównaniu do innych modeli. Najważniejsze cechy produktu:

 • Bęben Pillow Drum do delikatnych tkanin
 • Refresh
 • Oświetlenie bębna
 • System antybakteryjny ABT
 • Automatyczne ważenie
 • Uwalnianie pary
 • System automatycznego czyszczenia
 • 15 lat gwarancji na silnik Direct Motion

 

Miejsce 3

Pralka Electrolux EW7F348SP

Pralka Electrolux EW7F348SP

Pralka Electrolux EW7F348SP to pralka ładowana od frontu PerfectCare 700 z systemami SteamCare, FreshScent i SensiCare oraz funkcją TimeManager. W pralce został zastosowany innowacyjny system SteamCare , który pozwala zakończyć każde pranie delikatnym podmuchem pary, aby zmniejszyć o jedną trzecią ilość zagnieceń. System SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku, aby zapobiec zbyt długiemu praniu ubrań.Dzięki temu dłużej zachowują one swój atrakcyjny wygląd. Funkcja Eco TimeManager zastosowana w pralce pozwala zaoszczędzić czas i energię przy zachowaniu doskonałych efektów prania. Silnik inwerterowy zastosowany w tej pralce jest objęty 10-letnią gwarancją. Obejmuje ona wymianę silnika oraz usługę serwisową.

Miejsce 4

Pralka LG F4WV508S2E

Pralka LG F4WV508S2E

Na czwartym miejscu w naszym rankingu uplasowała się Pralka LG F4WV508S2E o pojemności 8kg, która usuwa aż 99,9% alergenów, takich jak roztocza mogące wywoływać alergie i problemy z oddychaniem. Pralka tam posiada ulepszone drzwiczki ze szkła hartowanego oraz higieniczny i trwały zabierak ze stali nierdzewnej. Pralka LG F4WV508S2E posiada takie parametry energetyczne jak: Klasa energetyczna:B, Zużycie energii:55 kWh/100 cykli, Zużycie wody:48 L/cykl, Maksymalne obroty:1400 obr/min, Hałas wirowanie: 72 (A) dBA. Najważniejsze funkcje zastosowane w tej pralce:

 • AI DD – inteligentna pielęgnacja
 • Turbowash – szybsze pranie
 • Steam – usuwa alergeny i bakterie
 • ThinQ – sterowanie smartfonem

Miejsce 5

Pralka Bosch WAN2829EPL

Pralka Bosch WAN2829EPL

Pralka Bosch WAN2829EPL Seria 4 to pralka otwierana od frontu to bardzo ciekawa pozycja w naszym rankingu najlepszych pralek na rynku. Urządzenie to posiada silnik z gwarancją cichej pracy i długiej żywotności. Program AntyAlergia / Higiena Plus, który został zastosowany w tej pralce zapewnia optymalną higienę prania. Utrzymywanie stałej temperatury podczas fazy prania, zapewnia tkaninom higieniczną czystość. Pralki Bosch z programem prania AntyAlergia / Higiena Plus w temperaturze 40° i 60° spełniają zalecane przez naukowców warunki skutkujące 99,99% redukcją zarazków Enterococcus Hirae i Pseudomonas Aeruginosa. Dzięki zastosowanej technoligii ActiveWater Plus możesz oszczędzić nawet do 50% wody gdy robisz mniejsze pranie.

Miejsce 6

Pralka Beko EWUE6636XAW

Pralka Beko EWUE6636XAW

W naszym zestawieniu najlepszych pralek na rynku nie mogło zabraknąć takie modelu pralki jak Beko EWUE6636XAW. Pralki Beko zostały nagrodzone oznaczeniem Konsumencki lider jakości 2021 – nagrodą przyznawaną w oparciu o badanie opinii blisko 15 000 respondentów z całej Polski. Technologia SteamCure™ wykorzystuje parę podczas prania dla jeszcze lepszego efektu usunięcia najtrudniejszych zabrudzeń. Ten model przypdanie do gustu właścicielom zwierząt domowych.Funkcja usuwania sierści spełni swoje zadanie dzięki praniu wstępnemu i specjalnym cyklom dodatkowego płukania. Zastosowany w tej pralce program StainExpert™ został zaprojektowany specjalnie z myślą o usuwaniu aż 24 różnych rodzajów plam.

Miejsce 7

Pralka Beko PWUV9646XME

Pralka Beko PWUV9646XME

Pralka wolnostojąca Beko PWUV9646XME to bardzo ładna pralka, która będzie ładnie uzupełniała elegancką łazienkę. Pralka posiada bęben o pojemności 9 kg, który poradzi sobie z praniem dla całej rodziny. Pralka posiada Silnik inwerterowy ProSmart™. Program Program StainExpert™ zastosowany w tym modelu pralki umożliwia czyszczenie 24 rodzajów plam. Urządzenie to posiada 15 programów, który pomogą nam w codziennym praniu: Bawełna, Eco 40-60, Syntetyki, 2 kg czystego prania w 14 minut, Wełna / pranie ręczne, Delikatna bawełna, która dłużej wygląda jak nowa, Pobierz program, Wirowanie i odpompowanie, Płukanie, Ciemne kolory / Jeans, Ochrona tkanin wodoodpornych, Dokładne czyszczenie 24 rodzajów plam, BabyProtect+, Puchowe, Koszule. Naszym zdaniem pralka Beko PWUV9646XME to bardzo ciekawa pozycja.

Miejsce 8

Pralka Amica WA2S714BKiSVD

Pralka Amica WA2S714BKiSVD

Pralka Amica WA2S714BKiSVD to jedne z najlepszych urządzeń piorących w rozsądnych pieniądzach. Ten model pralki posiada funkcje UV Hygiene Technology, dzięki której pozbędziesz się z ubrań 99,99% niebezpiecznych wirusów oraz 96,2% bakterii. W pralce został zastosowany innowacyjny bezszczotkowy silnik LogicDrive 3.0. dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, pozwala na osiągnięcie bardzo dobrej efektywności prania nawet przy krókich programach. Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi poboru energii elektrycznej oraz wody odczytasz jakie jest zużycie dla wybranego przez Ciebie programu co pozwoli ci dobrać parametry prania zgodnie z preferencjami. Warto zwrócić uwagę na to, że pralka Amica WA2S714BKiSVD posiada aż 20 programów do prania!

Miejsce 9

Pralka CANDY RP 496BWMR/1-S

Pralka CANDY RP 496BWMR/1-S

Pralka CANDY RP 496BWMR/1-S to pralka ładowana od frontu RapidÓ PRO to najszybsza pralka, która oszczędza czas dzięki doskonałym efektom prania: dzięki innowacyjnemu silnikowi Speed-Drive i systemowi Quick&Clean może wyprać pełny wsad w zaledwie 39 minut bez utraty wydajności. Seria RapidÓ PRO jest wyposażona w program Steam Hygiene Plus*, który został zaprojektowany aby zmniejszyć zagniecenia podczas prania, ułatwić prasowanie oraz eliminować nieprzyjemne zapachy. Najważniejsze cechy tej pralki to:

 • Komfort użytkowania
 • Steam Hygiene Plus
 • Programy szybkie
 • Redukcja zagnieceń podczas prania
 • Obniż temperaturę prania
 • Snap&Wash
 • Aplikacja hOn
 • Silnik inwerterowy Speed-Drive

 

Miejsce 10

Pralka Whirlpool WRBSB 6228 B EU

Pralka Whirlpool WRBSB 6228 B EU

Pralka Whirlpool WRBSB 6228 B EU to pralka wolnostojąca w kolorze białym, która według naszej opinii zasługuje na pojawienie się w naszym rankingu pralek. Pralka Whirlpool WRBSB 6228 B EU umożliwia pełną personalizacje prania by zapewnić doskonałe rezultaty prania nietypowych i delikatnych tkanin. Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1200 obrotów na minutę.

Bardzo dużo czasu analizowaliśmy pralki dostępne na rynku po to, aby ułatwić Państwu wybór najlepszej pralki. Mam nadzieje, że nasz ranking chociaż trochę pomoże w wyborze najlepszej pralki. Przed zakupem polecam przeczytać najnowsze opinie o sprzęcie. Serwis expertrankingowy.pl ma pomóc w wyborze najlepszego sprzętu na rynku, ale nie podejmie za Was ostatecznej decyzji. To Wy decydujecie co ostatecznie wybieracie i kupujecie.

Eskpert działu pralki

Jak powstał nasz ranking pralek?

Przygotowując ranking najlepszych pralek nasz zespół poświęcił 30 godzin, aby stworzyć ranking, który ułatwi zakup najlepszej pralki. Nasi eksperci z działu pralek przeanalizowali ponad 80 modeli pralek wiodących producentów, gdzie porównali funkcje, programy, specyfikacje techniczną oraz przeanalizowali skrupulatnie opinie w internetowych sklepach: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Następnie nasz dział redakcyjny zebrane materiały ubrał w ten ranking, który jest widoczny powyżej. Mamy nadzieje, że dzięki niemu wybiorą Państwo najlepszą pralkę dla siebie!

Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując pralkę?

Kupując nową pralkę, należy wziąć pod uwagę pojemność, klasę energetyczną, poziom hałasu i inne bardzo ważne rzeczy. Przed zakupem zwróć uwagę szczególnie na te elementy wybierając najlepszą pralkę dla siebie:

 • Pojemność pralki – to określenie, który wyraża maskymalną ilość prania jaką możemy wyprać podczas jednego załadunku naszej pralki. Wybór pojemności pralki powinien być wybierany w oparciu o to jak często robisz pranie i ile masz tego prania. Przyjmuje się, że osoba samotnie mieszkająca powinna zdecydować się na pralkę o pojemności 4-5 kg, rodzina 2+1 powinna się zdecydować na pralkę o minimalnym wsadzie wyrażonym w kilogramach 6-7, natomiast rodzina 4 osobowa powinna się zdecydować na pralkę 8-9 kg. Wybór pojemności ma nam ułatwić pranie.
 • Poziom hałasu – to bardzo ważny parametr na który należy zwrócić uwagę jeśli lubimy ciszę podczas prania lub jeśli chcemy postawić naszą pralkę w pobliżu sypialni lub salonu. Poziom hałasu pralki jest wyrażony w decybelach (dB). Patrząc na ten wskaźnik wybierajmy pralki do 70 bd, które są uznawane na rynku za bardzo ciche urządzenia.
 • Klasa energetyczna – warto zwrócić uwagę na ten parametr pralki jeśli zależy nam na odszczędnej pralce. Większość pralek energooszczędnych posiada etykietę energetyczną A lub B. Wybierając urządzenie, które posiada klasę energetyczną A możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie na praniu.
 • Ilość programów – jeśli kupujemy nową pralkę to warto zwrócić uwagę na to ile posiada programów pralka. W dzisiejszych czasach warto postawić na możliwość posiadania wielu programów, które ułatwiają codzienne pranie. Najczęściej spotykane programy prania w nowoczesnych pralkach to: codzienne, bawełna, pranie ręczne, szybki, syntetyki, wełna i inne.
 • Prędkość wirowania – to miara, która w prostym tłumaczeniu obrazuje to, że im wyższa prędkość pralki, tym bardziej suche będzie pranie po wyjęciu z bębna. Nowoczesne pralki umożlwiają regulowanie prędkości wirowania więc jeśli mamy taką możliwość to warto pomyśleć o takim urządzeniu.
 • Zużycie wody (cykl) – przed zakupem zwróć uwagę na ten parametr, aby zobaczyć ile dana pralka zużywa wody podczas jednego cyklu prania. Na rynku spotyka się pralki, które zużywają najczęsciej od 24 do 65 litrów wody na pranie.

Jacy są najpopularniejsi producenci pralek?

Na Polskim rynku jest dość sporo producentów, którzy oferują dobre pralki. Poniżej przedstawiamy najpopularniejszych producentów pralek:

SΛMSUNG – jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych zrzeszających przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach. Producent ten produkuje bardzo porządne pralki, które mogą nam posłużyć bardzo długo i zadowolą najbardziej wybrednych użytkowników pralek.

Miele – niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją artykułów gospodarstwa domowego (m.in. pralek, chłodziarek, ekspresów do kawy, zmywarek do naczyń, piekarników). Pralki Miele są bardzo dobrze wykonane i ciekawie się prezentują. Urządzenia tego producenta można polecić każdemu.

Amica – to polski producent przemysłu elektromaszynowego, głównie sprzętu AGD, założony w 1945 roku we Wronkach. Od 1997 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Urządzenia tego producenta są bardzo porządnie wykonane i nie należą do najdroższych.

Siemens – międzynarodowy koncern z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej. Główne siedziby przedsiębiorstwa znajdują się w Monachium i w Berlinie. Producent posiada pralki, które są szybkie, inteligentne, zapewniające nadzwyczajne rezultaty.

Sharp – japoński producent elektroniki użytkowej założony 15 września 1912 przez Tokuji Hayakawę. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od pierwszego wynalazku założyciela „zawsze ostrego ołówka”. Producent oferuje pralki ładowane od frontu o wielkości załadunku od 5 kg do 9 kg, o klasie energetycznej od A do A+++. Szybkość odwirowywania od 1000 do 1400 obr./min.

Haier – międzynarodowe przedsiębiorstwo produkujące elektronikę użytkową i AGD, z siedzibą w Qingdao, w prowincji Szantung w Chinach. Haier projektuje, rozwija, produkuje i sprzedaje swoje produkty, w tym klimatyzatory, telefony komórkowe, komputery, kuchenki mikrofalowe, pralki, lodówki i telewizory. Pralki
Haier zostały stworzne, aby zapewnić profesjonalne rezultaty prania w zaciszu domu.

Electrolux – szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu AGD. Dostawca urządzeń do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych, sprzedając ponad 40 milionów produktów każdego roku do odbiorców w ponad 150 krajach. Pralki Electrolux posiadają innowacyjne technologie, które dbają o tkaniny oraz pomagają chronić Twoją odzież.

Najczęściej zadawane pytania o pralki:

Jaką pralkę wybrać?

Wybór pralki powinniśmy opierać głównie w oparciu o parametr pojemności bo od niego zależy to czy nasza nowa pralka będzie użytecznym urządzeniem. Dla pary lub pary z jednym dzieckiem wystarczy pralka o pojemności 6-7kg. Dla większej rodziny powinniśmy wybrać pralkę o pojemności powyżej 7kg.

Jaki producent oferuje najlepsze pralki?

Najlepsi producenci pralek według użytkowników to Samsung, Miele, Bosh.

Gdzie kupię najtańszą pralkę?

Najtańszą pralkę możemy kupić za pomocą porównywarek cen typu CENEO, NOKAUT lub za pośrednictwem Allegro.

Jakiej firmy pralka jest najlepsza?

Najlepsze pralki są od firm takich jak: Samsung, Miele, Bosh.

Ile kosztuje najtańsza pralka?

Najtańszą pralkę Pralka Amica EWAC610DL idzie kupić za pośrednictwem RTV EURO AGD za 952,88 zł.

Jaką pralkę wybrać 2022?

Wybór pralki na 2022 warto opierać na naszym rankingu, który jest zaprezentowany na tej stronie.

Jaka pralka dobra i tania?

Pralka Indesit MTWSC 510511 W PL naszym zdaniem jest to dobre urządzenie w przystępnej cenie 995,08 zł, które sprawdzi się wśród użytkowników, którzy mają ograniczony budżet na zakup nowej pralki.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (21 votes)
Opinie o rankingach