Zaznacz stronę

Jak powstają nasze rankingi?

Przeglądając rankingi dostępne na stronie expertrankingowy.pl z pewnością Nasi odbiorcy zadają sobie pytanie, jak taki ranking powstał. Czy rzeczywiście jest on rzetelny i profesjonalny? A może to przypadkowe zestawienie produktów i nie warto się tym sugerować. Ceniąc zaufanie czytelników postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i wyjaśnić jak wygląda autorski, opracowany przez Nas sposób tworzenia rankingów. Proces ten jest kilkuetapowy, dlatego też postanowiliśmy przedstawić go w poszczególnych krokach.

Etap 1: Analiza stron producentów.

Proces tworzenia rankingu rozpoczynamy od swoistego researchu rynku, dokładnie sprawdzamy co producenci oferują Nam w danym obszarze. Na ich stronach znajdujemy karty produktu i dokładnie zapoznajemy się ze wszystkimi parametrami i opisami danego urządzenia. Na tej podstawie dokonujemy pierwszej oceny w skali od 1 do 10.

Etap 2: Prywatne testy i test urządzeń w sklepach.

Po teoretycznym wyborze najlepszych urządzeń przychodzi czas na praktykę, sprawdzamy więc na ile to co mówi producent pokrywa się z rzeczywistością, jakie są Nasze wrażenia z testowania danego produktu, jakie widzimy plusy i minusy danego urządzenia. W przypadku niewielkich urządzeń posiadamy własny budżet operacyjny, jednak testujemy także sprzęty warte kilka czy nawet kilkanaście tysięcy, w takim przypadku współpracujemy z partnerskimi sklepami, które udostępniają Nam urządzenia powystawowe. Po raz kolejny każde urządzenie oceniamy w skali od 1 do 10.

Etap 3: Analiza opinii w internecie

Zdajemy sobie sprawę, że każdy z Nas może mieć inne odczucia co do danego sprzętu bądź trafić na wadliwy egzemplarz dlatego wyznajemy zasadę im więcej opinii tym lepiej. Dokładnie zapoznajemy się z uwagami i opiniami odnośnie danego urządzenia dostępnymi w sklepach internetowych Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet i Media Expert, na forach internetowych, eksperckich blogach i platformach zakupowych. Po przeanalizowaniu opinii przychodzi czas na kolejną ocenę w skali od 1 do 10.

Etap 4: Obliczanie ocen

Po zebraniu trzech ocen obliczamy średnią arytmetyczną dla każdego produktu. Choć Nasi czytelnicy widzą ostateczną opinię nieraz zdarzyła Nam się sytuacja w której dany produkt po samym opisie producenta wydawał się idealny a w rzeczywistości taki nie był. Dlatego też etap testowania i analizy opinii w internecie jest dla Nas bardzo ważny.

Etap 5: Tworzenie rankingu

Ostatni etap to przedstawienie Naszej pracy w formie przejrzystego i czytelnego rankingu. Umieszczamy w nim 10 pozycji z opisami produktów, zdjęciami, informacją jak powstał dany ranking, poradnikiem zakupowym oraz sekcją FAQ związaną z pytaniami o danym produkcie.

Jesteśmy przekonani, że teraz każdy czytelnik ma pewność co do profesjonalnego podejścia do tworzenia rankingów i chętnie odwiedzi Nasze strony przed zakupami.