Zaznacz stronę

Aktualizacja: 30 kwietnia.2024 r.

Prostownica do włosów to chyba najpopularniejszy gadżet fryzjerski, gładkie i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet a takie właśnie wyczarujemy w kilka chwil przy użyciu prostownicy do włosów. Niezależnie od tego czy to spacer, wyjście do pracy czy też na wieczorne przyjęcie poskromienie niesfornych kosmyków i ułożenie fryzury przy użyciu samej szczotki do włosów może być trudne, wysoka temperatura prostownicy niweluje ten problem i rozprostowuje włosy. Takie działanie nie jest jednak bez wpływu na nie, w trosce o kondycję włosów warto wybrać prostownice z jonizacją lub keratynowe. Te pierwsze wytwarzają ujemne jony co poprawia strukturę włosów i zapewnia ich nawilżenie, z kolei w przypadku prostownic keratynowych w trakcie ich użytkowania uwalniania jest keratyna, która wbudowuje się w strukturę włosów co zapewnia ich odżywienie i wzmocnienie. Przed wyborem odpowiedniego produktu warto sprawdzić także moc urządzenia oraz jego ergonomię, czy prostownica będzie łatwa w trzymaniu i manewrowaniu nią. Jeśli z kolei często podróżujemy dobrym wyborem może być mini prostownica, nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest lekka a doskonale sprawdzi się podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów. Alternatywą dla tradycyjnej prostownicy może być też szczotka prostująca, czyli prostowanie i czesanie w jednym. Jaką więc prostownicę do stylizacji włosów wybrać i kupić w 2024? Zapoznaj się z najlepszymi prostownicami do włosów dostępnymi na rynku, które zebraliśmy w Naszym rankingu.

Najlepsza prostownica do włosów

Miejsce 1

Prostownica do włosów Philips SenselQ BHS838/00

Prostownica do włosów Philips SenselQ BHS838/00

Pierwsze miejsce w naszym rankingu prostownic do włosów na rok 2024 zajmuje wysokiej jakości prostownica Philips SenselQ BHS838/00. Bardzo dobra prostownica, która zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości. Technologia SenseIQ dopasowuje się do Twoich włosów dobierając idealną temperaturę stylizacji, jednocześnie zapewniając spersonalizowaną ochronę włosów podczas prostowania. Inteligentny procesor prostownicy automatycznie dobiera temperaturę odpowiednią do potrzeb Twoich włosów, chroniąc je przed przegrzewaniem i zapewniając świetne efekty stylizacji za każdym razem. Zbyt wysoka temperatura prostownicy może odbierać włosom im naturalne nawilżenie i osłabiać je. Aby zachować zdrowe, błyszczące i mocne włosy, to ważne aby dbać o ich nawilżenie. Pomoże to zapobiec łamliwości i nada włosom piękny, zdefiniowany kształt. Tak jak lubisz. Zatrzymuje do 70% naturalnego nawilżenia włosów podczas prostowania. Nie osłabia włosów, zachowując do 93% ich naturalnej siły. Do 4x więcej jonów dzięki systemowi Tetra Ionic. 14 ustawień temperatury: 120 – 230 C. 3 tryby stylizacji: Delikatny, Normalny, Szybki. Wyjątkowo gładkie płytki prostujące podgrzewają się w zaledwie 15 sekund i są o 20% większe co pozwala szybciej wyprostować każde pasmo. Dodatkowo, specjalna powłoka pozwala bez trudu przesuwać prostownicę po włosach, a końcówka, która pozostaje chłodna podczas stylizacji, sprawia że jest to jeszcze bezpieczniejsze. Teraz możesz wygodnie stylizować trudno dostępne miejsca, jak na przykład z tyłu głowy. Materiał termoizolacyjny zapewnia, że końcówka pozostaje chłodna w dotyku, dzięki czemu można ją pewnie trzymać, co ułatwia stylizację. Jeśli jesteś wymagającą klientką i szukasz prostownicy do włosów, która Cię nie zawiedzie to postaw na tą porządną prostownicę jaką jest Philips SenselQ BHS838/00.

Miejsce 2

BABYLISS ST495E Pure Metal

Prostownica BABYLISS ST495E STEAM PURE 2W1

Na drugim miejscu w naszym rankingu prostownic do włosów uplasowała się prostownica z jonizacją BABYLISS ST495E. Prostownica ta jest idealna do długich, grubych włosów i mocno kręconych włosów. Sekretem Pure Metal Steam 2w1 ST495E jest ciągły strumień mikro mgiełki. Duże ruchome płytki oraz grzebień do rozczesywania gwarantują idealny nacisk na pasma włosów, zapewniając profesjonalne rezultaty. Powłoka ceramiczno-diamentowa tej prostownicy do włosów umożliwia łatwiejsze przesuwanie płytek po włosach. Urządzenie do stylizacji włosów BABYLISS ST495E jest idealne do delikatnych włosów. Bardziej miękkie i lśniące włosy dzięki jonizacji. Dobra prostownica do włosów, która powinna się znaleźć w każdej łazience.

  Miejsce 3

  Prostownica REMINGTON Shine Therapy PRO S9300

  Prostownica do włosów REMINGTON Shine Therapy PRO S9300

  Inteligentna prostownica REMINGTON Shine Therapy PRO S9300 to 3 najlepsza prostownica do włosów w naszym rankingu. Prostownica ta zapewnia maksymalny połysk i profesjonalne efekty jak w salonie fryzjerskim. Zaawansowana powłoka ceramiczna, technologia jonowa Super Ionic oraz profesjonalny system dystrybucji ciepła współpracują ze sobą i błyskawicznie prostują włosy bez efektu naelektryzowania. Zintegrowane czujniki ciepła zapewniają stałą i równomierną temperaturę na płytkach podczas stylizacji. Cyfrowy wyświetlacz z 9 ustawieniami temperatury do 150-230 °. Szybkość nagrzewania- Gotowy do użycia w 15 sekund. Ruchome płytki o długości 110 mm. Automatyczne wyłączenie po 60 minutach. Profesjonalny przewód obrotowy o długości 3 m. 5+1 lat gwarancji.

  Miejsce 4

  Prostownica Remington PROluxe S9100

  Prostownica do włosów Remington PROluxe S9100

  Prostownica Remington PROluxe S9100 to czwarta najlepsza prostownica w naszym najnowszym rankingu prostownic do włosów. Model tej prostownicy umożliwia aż 9 ustawień temperatury w zakresie 150°C – 230°C. Opracowana przez Remington inteligentna technologia OPTIheat sprawia, że ciepło dostarczane jest tam, gdzie jest rzeczywiście potrzebne. Prostownica ta zapewnia efekty na poziomie salonu fryzjerskiego. Funkcja Pro+ zapewnia bezpieczeństwo i dba o zdrowie włosów. 5x większa gładkość włosów dzięki najlepszej powłoce ceramicznej. Gwarancja prostych włosów przez cały dzień.

  Miejsce 5

  Prostownica do włosów BaByliss ST391E

  Prostownica BaByliss ST391E

  Prostownica do włosów BaByliss ST391E to profesjonalne urządzenie z wyjątkowo długimi, turmalinowo-ceramicznymi płytkami, które umożliwiają niebanalne stylizacje. Jonizacja zapewni błyszczące i gładkie włosy. Zastosowany w tej prostownicy do włosów system advanced ceramics umożliwi nagrzanie do 235°C. 6 ustawień temperatury 140°C – 235°C. Automatyczny wyłącznik. Przewód obrotowy o długości 2,5 m i 5 lat gwarancji na tą prostownicę do włosów.

  Miejsce 6

  Prostownica Dyson Corrale™ Professional

  Prostownica Dyson Corrale™ Professional

  Prostownica Dyson Corrale™ Professional to jedyna taka prostownica na rynku z elastycznymi płytkami, które dopasowują swój kształt, aby zebrać włosy. Prostownica została wyposażona w płytki elastyczne, które zapewniają o 50% mniej uszkodzeń włosów. Zintegrowany system czujników w tej prostownicy do włosów reguluje temperaturę płytek 100 razy na sekundę, zapewniając stałą moc, dzięki czemu ciepło nigdy nie przekroczy wybranego ustawienia. Wydajna 4-ogniwowa bateria litowo-jonowa zapewnia wydajność termiczną identyczną do prostownic przewodowych przy pracy bezprzewodowej. Podczas użytkowania wyświetla poziom naładowania baterii, poziom temperatury i stan ładowania. Prostownica posiada trzy precyzyjne ustawienia ciepła (165°C, 185°C i 210°C) zależnie od rodzaju i długości włosów, oraz pożądanego stylu. Prostownica wyłącza się po 10 minutach bez pracy. To niezawodna prostownica do włosów, która nadaje się do cienkich i delikatnych włosów.

   

  Miejsce 7

  Prostownica do włosów Braun Satin Hair 7 ST750

  Prostownica do włosów Braun Satin Hair 7 ST750

  Multistyler Braun Satin Hair 5 IONTEC uwalnia miliony aktywnych jonów za każdym pociągnięciem. Technologia Colour Saver firmy Braun dobiera idealną temperaturę dopasowaną do Twojego typu włosów. Grube, normalne lub cienkie, farbowane lub nie – możesz stylizować swoje włosy, mając pewność, że zachowasz nawet o 70% żywszy kolor niż w przypadku tradycyjnych konwencjonalnych prostownic. Możliwość ręcznej regulacji temperatury w zakresie 9 ustawień. Zakres temperatury 130-200°C. Funkcja zapamiętywania temperatury 40 sek. Czas nagrzewania 40 sek. Kabel 2 m. Podkreśl blask i zwalczaj efekt naelektryzowania dzięki technologii IONTEC. Z każdym pociągnięciem miliony aktywnych jonów niwelują efekt naelektryzowania, występujący w przypadku stosowania tradycyjnych prostownic. Włosy są gładkie i mniej skręcone, dzięki czemu emanują widocznie większym blaskiem. Bez względu na to, czy Twoje włosy są grube, normalne czy cienkie, farbowane lub nie: po prostu wybierz odpowiednią opcję na wyświetlaczu, a prostownica Satin Hair 7 Colour dobierze idealny poziom ciepła. 3x płynniejszy poślizg przyspiesza stylizację i ogranicza uszkodzenia. Ruchome płytki przyspieszają stylizację i zapewniają lepsze efekty. Izolowana końcówka to bezpieczne użytkowanie i łatwiejsza stylizacja. Doskonała do tworzenia fal i loków. Prostownica do włosów Braun Satin Hair 7 ST750 to urządzenie, którym warto się zainteresować szukając nowej prostownicy do włosów.

  Miejsce 8

  Prostownica do włosów GÖTZE & JENSEN HS700

  Prostownica do włosów GÖTZE & JENSEN HS700

  Z prostownicą GÖTZE & JENSEN HS700 możesz cieszyć się różnymi fryzurami – od idealnie prostych pasemek, poprzez łagodne fale, aż po ciężkie loki. Błyskawicznie się nagrzewa, ma ceramiczne płytki, 45 W mocy i szeroki zakres temperatur. Ceramiczne płytki w prostownicy GÖTZE & JENSEN HS700 równomiernie się nagrzewają, dzięki czemu znacznie maleje ryzyko uszkodzenia włosów. Powłoka tych płytek jest śliska, co ułatwia prostowanie i wygładza włosy. Szerokość płytki 25 mm sprawia, że możesz za jednym razem chwycić nieco grubsze pasmo i docelowo poświęcić mniej czasu na stylizację. Model prostownicy GÖTZE & JENSEN HS700 zaskoczy Cię łatwością obsługi oraz szerokim, 5-stopniowym wyborem poziomów temperatury. W zależności od stanu i kondycji włosów możesz dobrać odpowiednią temperaturę w skali od 150˚C – 230˚C. Używaj niskich temperatur (150˚C – 170˚C) do włosów cienkich, delikatnych lub zniszczonych farbowaniem, średnich (190˚C) do włosów normalnych, oraz wysokich (210˚C – 230˚C) do włosów grubych i wymagających. Czy wiesz, że czyste, świeżo umyte włosy, lub nawet delikatnie wilgotne są bardziej podatne na zabiegi kosmetyczne? Prostownicą GÖTZE & JENSEN HS700 możesz modelować suche i mokre włosy. Możesz też używać kosmetyków stworzonych z myślą o prostowaniu włosów, ale pamiętaj, że inne preparaty w kontakcie z ciepłem lub prostownicą mogą zniszczyć strukturę włosa. Zaletą prostownicy GÖTZE & JENSEN HS700 jest wygodny, obrotowy przewód, który zapobiega zaplątaniu się kabla w trakcie modelowania włosów. To praktyczne rozwiązanie nie naraża też przewodu na nieestetyczne uszkodzenia mechaniczne. Zdarza Ci się w pośpiechu wybiegać z domu i martwić niewyłączonym urządzeniem? Mając prostownicę GÖTZE & JENSEN HS700, masz jedno zmartwienie mniej – ten model po godzinie nieużywania sam, automatycznie się wyłączy.Kiedy zabierasz prostownicę GÖTZE & JENSEN HS700 w podróż lub wkładasz do szuflady, gdzie trzymasz wiele innych rzeczy – włącz blokadę płytek. Uchronisz je w ten sposób przed porysowaniem i uszkodzeniem delikatnej powłoki.

  Miejsce 9

  Prostownica do włosów PHILIPS BHS378/00 ThermoProtect

  Prostownica do włosów PHILIPS BHS378/00 ThermoProtect

  Prostownica do włosów PHILIPS BHS378/00 ThermoProtect, która znajduje się na 9 miejscu naszych najlepszych prostownic do włosów posiada długie płytki ceramiczne z keratyną i 6 ustawień temperatury LED umożliwiają łatwe i szybkie układanie włosów. Pielęgnacja jonowa zapewniająca proste i lśniące włosy. Wybierz temperaturę z zakresu od 160°C do 230°C, aby zapewnić długotrwałe efekty i jednocześnie zminimalizować ryzyko uszkodzenia włosów. Dłuższe płytki o długości 100 mm zapewniają lepszy kontakt z włosami i pozwalają łatwiej osiągnąć doskonałe efekty prostowania w krótszym czasie.

  Miejsce 10

  PHILIPS Prostownica do włosów MOISTURE PROTECT HP8374/00

  PHILIPS Prostownica do włosów MOISTURE PROTECT HP8374/00

  PHILIPS Prostownica do włosów MOISTURE PROTECT HP8374/00 posiada tytanowe płytki, dzięki którym prostowanie włosów przy użyciu prostownicy MoistureProtect jest jeszcze szybsze. Czujnik zastosowany w tej prostownicy mierzy temperaturę na powierzchni włosów 30 razy na sekundę i dostosowuje ją odpowiednio, aby zachować ich naturalne nawilżenie. Grzałka o wysokiej mocy ma krótki, 15-sekundowy czas nagrzewania. Naładowane ujemnie jony zapobiegają elektryzowaniu się, poprawiają stan włosów i wygładzają ich łuski, dodając fryzurze blasku i połysku. Ta bezpieczna dla włosów prostownica została wyposażona w ruchome płytki, które zmieniają położenie, aby dostosować nacisk na włosy. To profesjonalna prostownica, która zamyka nasz ranking top 10.

  Miejsce 11

  Prostownica REMINGTON S6505

  Prostownica do włosów REMINGTON S6505

  Zestawienie naszych najlepszych prostownic na rynku zamyka niezawodna prostownica REMINGTON S6505. Prostownica do włosów Remington PRO-Sleek & Curl daje wolność wyboru: od eleganckich, prostych włosów, po piękne, sprężyste loki. Długie i wąskie płyty zastosowane w tej prostownicy do włosów zapewniają efektywne prostowanie, a zakręcone brzegi pozwalają tworzyć imponujące loki. Czas nagrzewania wynosi zaledwie 15 sekund, a urządzenie posiada funkcję blokowania temperatury, która uniemożliwia przypadkową zmianę w trakcie pracy. Powłoka ceramiczna jest teraz o 75% gładsza, co przekłada się na większą efektywność prostowania. Cyfrowa kontrola temperatury umożliwia precyzyjne dostosowanie ciepła do rodzaju włosów. Sprzęt do stylizacji włosów w, który warto zainwestować.

  W przygotowanie rankingu prostownic zaangażowane były wszystkie Panie z Naszego zespołu. Nie była to tylko praca ale zdecydowanie także przyjemność, każdego dnia podziwialiśmy piękne fryzury i stylizacje a finalnie po zebranych doświadczeniach stworzyliśmy ranking prostownic, który mamy nadzieję, pomoże Państwu w dokonaniu właściwego wyboru.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking najlepszych prostownic do włosów?

  Mnogość dostępnych na rynku modeli prostownic do włosów sprawiła, że stworzenie rankingu tych najlepszych nie było łatwym zadaniem. Dokładnie prześledziliśmy najpopularniejsze modele marek Remington, Rowenta, BaByliss, Panasonic jak i kilku innych, sprawdziliśmy ich specyfikację, dostępne funkcje i programy. Po takim wstępie przyszedł czas na testowanie, czyli kluczowy etap w tworzeniu rankingu. Nasze wrażenia i odczucia połączyliśmy z opiniami innych użytkowników dostępnymi w sklepach Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet czy też Media Expert a także profesjonalnymi opiniami fryzjerów. Wszystko to pozwoliło Nam na stworzenie rzetelnego i profesjonalnego rankingu najlepszych prostownic do włosów. Wybór prostownicy od tej chwili będzie już tylko przyjemnością.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie najlepszej prostownicy do włosów?

  Wybór najlepszej prostownicy do włosów będzie zdecydowanie łatwiejszy jeśli będziemy wiedzieć na jakie parametry zwrócić uwagę. Zebraliśmy więc zestawienie najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

  • Materiał z którego wykonane są płytki prostownicy – to najważniejszy parametr decydujący o działaniu urządzenia i wpływający na kondycję Naszych włosów. Pierwszy rodzaj prostownic ma płytki ceramiczne, szybko się nagrzewają i gwarantują równomierne rozchodzenie się ciepła. Dla osób, którym zależy na efekcie jonizacji idealnym wyborem będą płytki turmalinowe, jak sama nazwa wskazuje pokryte są turmalinem, naturalną substancją jonizującą. Największą wytrzymałość mechaniczną będą mieć z kolei prostownice tytanowe, płytki te są bardzo gładkie, dzięki czemu unikniemy efektu strzępienia struktury włosów. Co więc wybrać, jeśli szukamy podstawowego produktu prostownica ceramiczna będzie idealnym rozwiązaniem, dla posiadaczy grubych, szorstkich włosów bądź rozdwojonych końcówek dobrym wyborem są prostownice tytanowe. Z kolei prostownice turmalinowe to świetny wybór dla osób dysponujących większym budżetem, którym zależy na jednoczesnym prostowaniu i pielęgnowaniu włosów. 
  • Dodatkowa powłoka – płytki mogą być pokryte dodatkowo diamentami, olejkiem arganowym lub powłoką keratynową, wszystko to nadaje włosom gładkość, nawilża i odżywia je a w przypadku keratyny umożliwia przeprowadzenie keratynowego prostowania włosów. 
  • Moc urządzenia – parametr ten wpływa na szybkość nagrzewania się prostownicy i jej gotowość do pracy a więc im większa moc tym szybciej prostownica będzie gotowa do użycia, W przypadku prostownic o małej mocy na możliwość prostowania włosów trzeba poczekać nawet kilka minut. 
  • Regulacja temperatury – kolejna istotna kwestia ponieważ nie każde włosy dobrze znoszą wysokie temperatury, zwykle zakres regulacji waha się od 100 do 230 stopni a konkretną temperaturę dobrze jest dobrać do rodzaju włosów. Temperaturę można regulować za pomocą pokrętła lub ustawiać na elektronicznym wyświetlaczu. Co ciekawe nowoczesne prostownice potrafią samodzielnie dobierać temperaturę do struktury włosów. 
  • Ochrona przed przegrzaniem – przydatna funkcja dzięki której urządzenie po pewnym czasie bezczynności samo wyłącza się. 
  • Cena – rozpiętość cenowa prostownic jest dość duża, im bardziej profesjonalne tym droższe co oczywiście nie zawsze znaczy najlepsze. Przemyślmy jak często będziemy używać prostownicy, jaka jest kondycja Naszych włosów i na jaki wydatek w danej chwili możemy sobie pozwolić. 

  Jesteśmy przekonani, że dzięki powyższym wskazówkom wybór najlepszej prostownicy będzie dziecinnie prosty. 

  Najczęściej zadawane pytania o prostownice do włosów:

  Gdzie kupić prostownice do włosów?

  Prostownice do włosów możesz kupić poprzez porównywarkę cen taką jak CENEO, NOKAUT lub za pośrednictwem sklepów takich jak: RTV Euro AGD, Media Expert, Neonet lub też za pośrednictwem Allegro.

  Jak często prostować włosy, żeby ich nie zniszczyć?

  Zależne jest to od rodzaju posiadanych włosów i stopnia uszkodzenia włosów. Eksperci zalecają ograniczenie prostowania włosów do jednego do dwóch razy w tygodniu.

  Co jaki czas powinno się zmieniać prostownicę?

  Większość specjalistów twierdzi, że prostownicę do włosów powinno się wymieniać co 2 lata.

  Jakie prostownice używają fryzjerzy?

  Fryzjerzy używają najczęściej prostownic turmalinowych lub tytanowych.

  Jakiej firmy kupić prostownice do włosów?

  Najlepiej jest kupić prostownice do włosów renomowanej firmy takiej jak Philips, BABYLISS, REMINGTON, Dyson.

  Czy prostownica niszczy włosy?

  Prostownica oddziałuje na włosy wysoką temperaturą więc codzienne jej używanie ma wpływ na włosy, dlatego zaleca się korzystanie z prostownic z umiarem.

  Jak prostować włosy prostownicą do włosów?

  Włącz swoją prostownicę, ustaw odpowiednią temperaturę, rozczesz włosy i następnie trzymając włosy od dołu przeciągaj po nich prostownicą.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (27 votes)
  Opinie o rankingach