Zaznacz stronę

Szybkowar to urządzenie służące do przygotowywania potraw pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Szybkowar wyglądem przypomina tradycyjny garnek, posiada jednak pokrywę z uszczelnieniem i zaworem, to właśnie te elementy odpowiadają za osiągnięcie odpowiedniego ciśnienia i temperatury oraz odprowadzanie nadmiaru pary wodnej. Przygotowywanie potraw w szybkowarze znacznie skraca czas ich przygotowywania a przede wszystkim pozwala na zachowanie większej liczby składników odżywczych, witamin i minerałów. Kolejnym atutem urządzenia jest zachowanie aromatów przygotowywanych potraw. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto bliżej przyjrzeć się jakie opcje proponują Nam producenci. Przede wszystkim do wyboru mamy modele przeznaczone na płytę grzewczą oraz niezależne modele elektryczne. Istotnym parametrem jest wielkość urządzenia, która może wahać się od 3 do 10l, i którą powinniśmy dobrać do ilości domowników. Nie bez znaczenia jest również sposób sterowania urządzeniem. Część szybkowarów ma sterowanie mechaniczne, które jest zdecydowanie mniej precyzyjne od sterowania elektronicznego. Ponadto w sprzętach sterowanych za pomocą dotykowego panelu możemy wybrać wbudowane programy przeznaczone do przygotowywania choćby zupy, gulaszu, risotto lub pieczeni. Spośród setek modeli każdy znajdzie więc sprzęt dostosowany do swoich potrzeb. Zobacz nasz ranking najlepszych szybkowarów na rynku i wybierz najlepszy dla siebie.

Najlepszy szybkowar - Opinie oraz Ranking

Miejsce 1

Szybkowar Sencor SPR 3900SS

Szybkowar Sencor SPR 3900SS

Najlepszy szybkowar w naszym rankingu to szybkowar Sencor SPR 3900SS, który skraca o ponad połowę czas procesu gotowania. Ten wysokiej klasy szybkowar umożliwia gotowanie nasion roślin strączkowych (fasole, ciecierzyca itd.) bez uprzedniego namaczania. Szukasz funkcjonalnego i nowoczesnego szybkowaru, który będzie praktyczny, a jednocześnie stanowić będzie ciekawy element dekoracyjny Twojej kuchni? Szybkowar SPR 3900SS jest taki w 100%- pozwala na wydajniejsze oraz szybsze gotowanie niż tradycyjne garnki. Dzięki używaniu na co dzień szybkowara, znacznie oszczędzasz i czas i energię, które byłyby dwukrotnie większe podczas tradycyjnego gotowania na kuchence gazowej lub elektrycznej. Szybkowar ma pojemność aż 5,5 litra, co pozwala jednocześnie przygotować naprawdę dużo jedzenia- idealnie dla sporej rodziny lub na przyjęcie. Gotowanie w takim urządzeniu ma bardzo wiele zalet. Do głównych należy to, iż gotowane, smażone lub pieczone dania zachowują 100% swojego smaku i aromatu. Szybkowar idealnie sprawdza się w gotowaniu roślin strączkowych i twardych rodzajów mięs- sprawia, iż robią się one miękkie, a wręcz rozpływają się w ustach. Gotowanie w szybkowarze to zdrowsze gotowanie, a także skrócenie czasu gotowania nawet o połowę. Prezentowany model szybkowara pozwala na ustawienie aż 10 różnych programów. Sam możesz wybrać czas gotowania, temperaturę oraz odpowiedni poziom ciśnienia w szybkowarze. Urządzenie oferuje takie programy jak: powolne gotowanie, pieczenie, gotowanie na parze, smażenie na oleju, gotowanie mięsa, gotowanie drobiu, gotowanie roślin strączkowych, gotowanie ryżu, robienie jogurtu. Sencor daje także możliwość zrobienia własnych ustawień i przyrządzania potraw tak, jak sami uznamy za stosowne co do poziomu temperatury czy czasu gotowania. Dzięki funkcji opóźnionego startu można ustawić szybkowar tak, by zaczął swoją pracę dokładnie wtedy, gdy nam to pasuje- np. na godzinę przed naszym powrotem do domu. Szybkowar marki Sencor pozwala na 7 sposobów regulować i ustawiać poziom ciśnienia wewnątrz naczynia- można to zrobić w zakresie 20 kPa- 80 kPa. Dla bezpieczeństwa użytkownika posiada on 9 mechanicznych oraz 2 elektroniczne zabezpieczenia. Jedzenie może pozostać tak długo ciepłe, jak tego potrzebujesz dzięki funkcji KEEP WARM- jedzenie można utrzymać w zakresie temperatur 60-80 stopni. Szybkowar nadaje się do mycia w zmywarce. Dla bezpiecznego użytkowania urządzenia, wyposażone jest ono w 15 modułów zabezpieczeń, wśród których można wyróżnić: zabezpieczenie przed otwarciem podczas gotowania, sprawdzenie dobrego zamknięcia pokrywy przed uruchomieniem urządzenia, regulacja temperatury i ciśnienia, bezpiecznik termiczny- bezpiecznik ten reaguje, gdy temperatura w szybkowarze jest zbyt wysoka, w takiej sytuacji urządzenie automatycznie się wyłącza.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Szybkowar Zwilling AirControl 40435-622-5

Szybkowar Zwilling AirControl 40435-622-5

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu najlepszych szybkowarów na rynku znalazła się 6 litrowy wysokiej jakości szybkowar Zwilling AirControl 40435-622-5. Ten wysokiej jakości szybkowar jest dostępny w 2 rozmiarach szybkowar ZWILLING AirControl to produkt, który z pewnością można zaliczyć do segmentu premium. Mimo to jego obsługa jest bardzo prosta i wymaga tylko jednej ręki. Nawet hermetycznie szczelne zamknięcie jest łatwe w użyciu. Dodatkowy uchwyt bezpieczeństwa zapewnia wygodę i mocny chwyt, gdy chcesz unieść garnek i postawić go na kuchence. W przypadku gotowania pod ciśnieniem dostępne są dwa regulowane poziomy gotowania z opcjami delikatnego i szybkiego gotowania. Oba tryby zapewniają krótki czas gotowania i dużą oszczędność energii. Sam proces można łatwo kontrolować dzięki wbudowanemu manometrowi. Zawór bezpieczeństwa zapobiega otwarciu garnka pod ciśnieniem, zapewniając bezpieczeństwo podczas gotowania. Postaw na sprawdzony sprzęt, który jest we wszystkich miejscach w internecie pozytywnie oceniany.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Szybkowar Eldom SW500 Perfect Cook

Szybkowar Eldom SW500 Perfect Cook

Szybkowar Eldom SW500 Perfect Cook to trzeci najlepszy szybkowar według naszych ekspertów. Szybkowar SW500 to połączenie tradycji z nowoczesnością. Oszczędza energię i skraca czas gotowania aż do 70%, a przyrządzane w nim potrawy są smaczne, pełne aromatu i naturalnych wartości odżywczych. Można w nim zarówno gotować, jak i podgrzewać. Gorąca para, która wiruje wewnątrz urządzenia, sprawia, że aromaty z warzyw, mięsa oraz stosowanych ziół i przypraw, idealnie się przenikają, wzbogacając smak każdego dania. Wysokie ciśnienie, jakie wytwarza się w szczelnym pojemniku, powoduje natomiast, że temperatura wrzenia rośnie bardzo szybko, a czas gotowania jest stosunkowo krótki. Szybkowar Eldom SW500 Perfect Cook posiada elegancki korpus z obudową ze stali szlachetnej i solidnie wykonany, wyjmowany garnek z wzmocnionym dnem oraz nieprzywierającymi powłokami. Jest pojemny (5L) oraz bardzo wygodny w obsłudze i czyszczeniu. Ma dotykowy panel sterowania i czytelny cyfrowy wyświetlacz oraz dodatkowe akcesoria (tacka parowa ze stali nierdzewnej, kubek z miarką oraz łopatką). Jego pokrywa jest wyposażona w zawór bezpieczeństwa parowego oraz wskaźnik ciśnienia. W szybkowarze masz do dyspozycji aż 14 programów działania i możliwość ręcznego wybierania ustawień. Urządzenie pracuje w szerokim zakresie temperatury – od 30°C do 160°C. Możesz też wybrać tryb gotowania tradycyjnego, tj. bez wysokiego ciśnienia, a funkcja „ODGRZEWANIE” pozwoli Ci na podgrzewane zimnego dania do temperatury 60-80°C i podtrzymanie go w stanie gorącym nawet przez 8 godzin.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Szybkowar GERLACH Solid

Szybkowar GERLACH Solid

Szybkowar GERLACH Solid to wysokiej jakości szybkowar w bardzo atrakcyjnej cenie. Korpus i pokrywka szybkowaru wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która jest odporna na uszkodzenia, korozję i wysoką temperaturę. Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem zapewnia dobre przewodnictwo i magazynowanie ciepła. Ponadto, umożliwia ono korzystanie z naczynia na wszystkich rodzajach kuchenek: elektrycznej, gazowej, ceramicznej oraz indukcyjnej. Regulatory i zawory w szybkowarze działają automatycznie – w przypadku przekroczonego poziomu ciśnienia zawór uwalnia jego nadmiar. Naczynie kuchenne posiada praktyczne i składane uchwyty, ułatwiające przechowywanie. Wewnętrzna miarka pomaga w odmierzaniu dodawanych składników. Wygodny system otwierania szybkowaru, pozwala na prostą obsługę naczynia, a szczelne zamknięcie zagwarantuje, że woda z minerałami i witaminami nie przedostaje się na zewnątrz. Naczynie (bez pokrywki) nadaje się do mycia w zmywarce. W skład zestawu wchodzi: szybkowar Ø 22 cm – 6.0 l (max. pojemność ok. 4 l), pokrywka Ø 22 cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Szybkowar LAMART LTDSD4 Pression

Szybkowar LAMART LTDSD4 Pression

Szybkowar LAMART LTDSD4 Pression to wysokiej klasy urządzenie o pojemności 4 litrów. Szybkowar Pression jest wykonany z najwyższej klasy 18/10 stali nierdzewnej i bardzo wytrzymałego tworzywa. Łatwa w obsłudze pokrywa jest otwierana za pomocą przycisków przy użyciu jednej ręki. Dzięki kontroli ciśnienia możliwe jest przygotowanie pysznego i delikatnego posiłku w bardzo krótkim czasie. Szybkowar wyposażony jest w manometr, zawór bezpieczeństwa, zawór bezpieczeństwa kontrolujący nadciśnienie i masywne uchwyty ułatwiające obsługę i zapobiegające oparzeniu. Szybkowar posiada solidne dno kanapkowe jest przeznaczony do stosowania na wszystkich typów kuchenek, w tym kuchenek indukcyjnych. Postaw na wysokiej jakości urządzenie w bardzo dobrej cenie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Szybkowar MPM MGS-07

Szybkowar MPM MGS-07

Szybkowar MPM MGS-07 to rozwiązanie idealne w kuchni, gdzie na równi ze smakiem liczy się czas. Urządzenie pozwala zdecydowanie skrócić oczekiwanie na ulubione dania. Wysokie ciśnienie wewnątrz naczynia sprawia, że przygotowany w ten sposób posiłek jest zdrowy, pożywny a przy tym gotowy znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych garnków. Oszczędność czasu gotowania do 70% i energii do 50%. Przygotowane potrawy zachowują znacznie większą część witamin i wartości odżywczych w porównaniu do gotowanych w zwykłych garnkach. Szybkowar MGS-07 jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Posiada wielowarstwowe dno i praktyczną pokrywę z technologią bezpiecznego zamykania. Rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i komfort gotowania jest więcej. Nad warunkami panującymi wewnątrz naczynia czuwają: specjalny zawór, regulator ciśnienia i okienko bezpieczeństwa z możliwością odprowadzania pary. Czas pracy kontroluje timer. Szybkowar MGS-07 daje możliwość przygotowania posiłku dla całej rodziny. Jego pojemność to 7 litrów. Do naczynia dołączona jest wkładka do gotowania na parze, która sprawdzi się podczas przygotowania zdrowych i pełnowartościowych dań.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Szybkowar CLATRONIC RK 3566

Szybkowar CLATRONIC RK 3566

Szybkowar CLATRONIC RK 3566 to urządzenie 2w1 – dzięki niemu w prosty sposób możesz przygotować obiad dla całej rodziny, dzięki możliwości gotowania ryżu oraz mięsa i warzyw na dedykowanej przystawce do gotowania na parze. Ugotowanie ryżu o idealnej konsystencji jest niezwykle łatwe – wystarczy umieścić w naczyniu ziarna ryżu, odpowiednią ilość wody i włączyć zasilanie. Po zakończeniu procesu gotowania uruchamia się funkcja podtrzymywania ciepła. Urządzenie umożliwia łatwe przyrządzanie wszystkich rodzajów ryżu, fasoli, soczewicy, grochu, zupy i płatków. Przystawka do gotowania na parze rozszerza funkcjonalność urządzenia o możliwość przygotowania w zdrowy sposób mięsa i warzyw. Umożliwia jednorazowe przygotowanie do ok. 2.5kg gotowego ryżu z 1.3kg wsadu. Zabezpieczenie: włączenie tylko przy prawidłowo założonym garnku. 3 lampki kontrolne: czynność gotowania, utrzymanie temperatury, włączone zasilanie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Szybkowar TEFAL ClipcoMinut'® Perfect P46248

Szybkowar TEFAL ClipcoMinut’® Perfect P46248

Szybkowar TEFAL ClipcoMinut’® Perfect P46248 to odpowiedź na wszystkie, także najszybsze kulinarne potrzeby. Mięso, ryby, warzywa, a nawet desery – szybkowar ClipsoMinut’® Perfect to wszechstronne urządzenie, z którym przyrządzisz ulubione potrawy do 2 razy szybciej. Dzięki 10-letniej gwarancji na garnek ze stali nierdzewnej szybkowar Tefal będzie towarzyszył Ci w kuchni bardzo długo. Co ważne, niewielka waga urządzenia sprawia, że jego użytkowanie jest niezwykle wygodne. Szybkowar jest tak prosty w obsłudze, że z łatwością otworzysz go i zamkniesz z pomocą jednej ręki. To idealny wybór dla całej rodziny. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system kontroli z samoczynną aktywacją odliczania, które rozpoczyna się automatycznie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury i informuje o zakończeniu gotowania. Koniec ze zgadywaniem, czy Twoja potrawa jest już gotowa!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Szybkowar Browin 340207

Szybkowar Browin 340207

Szybkowar Browin 340207 o pojemności 7 litrów to urządzenie, które pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób przygotować ulubione dania w zdrowszych wersjach! Szybkowar Browin 340207 wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i nadaje się do kuchenek gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz indukcji. Oszczędność czasu i energii – dno naczynia pobiera błyskawicznie energię, którą rozdziela równomiernie na całą powierzchnię pozwalając przyśpieszyć proces gotowania! Zdrowsze potrawy – dania przygotowywane pod ciśnieniem cechują się większą ilością substancji odżywczych, które nie są z nich wymywane, jak ma to miejsce podczas tradycyjnego gotowania. Ciśnienie pod kontrolą – urządzenie posiada dwie jednostki ciśnienia: roboczą 0,7 BAR oraz ciśnienie otwarcia zaworu bezpieczeństwa 1,1 BAR!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Szybkowar Tefal Secure 5 Neo 4L P2534246

Szybkowar Tefal Secure 5 Neo 4L P2534246

Szybkowar Tefal Secure 5 Neo o pojemności 4 litrów powstał z myślą o bezpiecznym gotowaniu. Jego wyjątkowy system zabezpieczeń sprawia, że możesz skupić się wyłącznie na tym, co w kuchni najważniejsze – przyjemności z gotowania! Szybkowar Secure 5 Neo powstał z myślą o bezpiecznym gotowaniu. Jego wyjątkowy system zabezpieczeń sprawia, że możesz skupić się wyłącznie na tym, co w kuchni najważniejsze – przyjemności z gotowania. Skorzystaj z 2 trybów gotowania: do warzyw oraz mięsa i ryb, dzięki którym bez trudu przyrządzisz każdą wymarzoną potrawę! Dzięki 10-letniej dostępności części zamiennych szybkowar Tefal będzie towarzyszyć Ci w kuchni przez bardzo długi czas. Z Secure 5 Neo jedyne, czym musisz się martwić, to wystarczająca liczba smacznych przepisów. Bezpieczne otwieranie i zamykanie, wskaźnik ciśnienia, zawór bezpieczeństwa oraz uszczelka pokrywy to rozbudowany system ochrony, na który zawsze możesz liczyć. Teraz możesz bez trudu kontrolować proces gotowania dzięki specjalnemu wskaźnikowi ciśnienia. Wskaźnik pomaga Ci ustalić, kiedy zmniejszyć temperaturę. Warzywa czy mięso i ryby? Korzystaj z jednego z dwóch dostępnych trybów gotowania i przyrządzaj zdrowe oraz smaczne potrawy z zachowaniem wszystkich składników odżywczych.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Szybkowar to urządzenie, które przyda się w każdej kuchni. Dzięki temu urządzeniu przygotujesz zdrowe i pyszne posiłki. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy ponad 30 modeli, aby wybrać 10 najlepszych do naszego rankingu i ułatwić Ci wybór.

Ekspert od szybkowarów

Jak powstał ranking najlepszych szybkowarów?

Ranking najlepszych szybkowarów, który jest widoczny na naszej stronie powstał po wielu testach i analizach przeprowadzonych przez nasz zespół. Do budowy tego rankingu przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy szybkowary takich firm jak: Tefal, Zwilling, La Bonita, Ambition, MPM, Florina, WMF, Tesla, Camry, Clatronic, Gerlach, Smile, Sencor, Eldom i wielu innych. Następnym krokiem w budowie naszego rankingu było przeanalizowanie opinii o szybkowarach w internecie. Opinie o szybkowarach sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych. Po zebraniu tych cennych informacji o szybkowarach, usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy oraz opisaliśmy nasz ranking szybkowarów. Ranking szybkowarów jest stale aktualizowany przez naszą redakcję i zespół produktowy, dzięki czemu nie staje się przestarzały. Ranking nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów tych urządzeń. Mamy nadzieje, że nasz ranking będzie pomocnym narzędziem podczas poszukiwania nowego szybkowaru do Twojej kuchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szybkowaru?

Szybkowary nie są popularnymi urządzeniami AGD, dlatego wybór i zakup szybkowara nie należy do najłatwiejszych zadań. W sklepach można spotkać różne modele szybkowarów o różnej jakości. Jaki szybkowar wybrać? Jaki najlepiej kupić elektryczny szybkowar? Czym kierować się przy zakupie szybkowara elektrycznego? Na te pytania i inne odpowiadają poniżej nasi eksperci.
 
Pojemność szybkowara – To najważniejszy parametr na, który trzeba zwrócić uwagę kupując szybkowar. W sklepach internetowych możemy spotkać najczęściej szybkowary o pojemności od 2,7 litra do 12 litrów. Pojemność szybkowara ma wpływ na to jak dużo produktów można w nim przygotować podczas jednego gotowania.
 
Materiał wykonania – Kupując szybkowar zwróćmy uwagę na to z jakiego materiału wykonane jest urządzenie. Większość urządzeń jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
 
Sterowanie – Kupując szybkowar warto zwrócić uwagę na to jak wygląda sterowanie w szybkowarze, który chcemy kupić do naszej kuchni. Urządzenia te mogą posiadać sterowanie mechniczne lub elektroniczne. Sterowanie elektroniczne jest najlepszych rozwiązaniem bo jest wygodne i dokładne.
 
Funkcje dostępne w szybkowarze – Wybierając szybkowar warto zwrócić uwagę na przydatne funkcje, które ułatwiają znacznie korzystanie z urządzenia. Przeglądając szybkowary możemy spotkać urządzenia, które posiadają takie funkcje jak: Minutnik, Możliwość mycia pojemników w zmywarce, Programy automatyczne, Automatyczne wyłączanie, Regulacja temperatury, Dotykowy panel sterowania.

Najczęściej zadawane pytania o szybkowary:

Co to jest szybkowar?

Szybkowar to urządzenie, które wyglądem przypomina szczelnie zamknięty garnek, w którym w czasie gotowania potraw następuje wzrost ciśnienia. Podwyższone ciśnienie w szybkowarze wpływa na szybkość gotowania potraw.

Jak działa szybkowar?

Szybkowar to urządzenie którego działanie polega na tym, że po umieszczeniu potraw, zamknięciu pokrywy wytwarza się ciśnienie i następuje wzrost temperatury.

Jakie są rodzaje szybkowarów?

Na rynku spotykamy 3 rodzaje szybkowarów: szybkowary klasyczne, szybkowary na indukcję oraz szybkowary elektryczne.

Jak działa szybkowar?

Szybkowar to urządzenie którego działanie polega na tym, że po umieszczeniu potraw, zamknięciu pokrywy wytwarza się ciśnienie i następuje wzrost temperatury.

Czy opłaca się kupić szybkowar?

Główną zaletą szybkowaru jest to, że znacznie skraca czas gotowania potraw w porównaniu do tradycyjnego gotowania co przekłada się na mniejsze rachunki. Produkty gotowane w szybkowarze mają więcej witamin niż te przygotowywane metodami tradycyjnymi.

Ile kosztuje szybkowar?

Ceny szybkowarów są bardzo zróżnicowane bo najtańszy można kupić za ok. 150 zł, za najdroższy i najbardziej zaawansowany trzeba zapłacić ok. 2000 zł.

Co można zrobić w szybkowarze?

Szybkowary to bardzo wszechstronne urządzenia w których możemy zrobić takie rzeczy jak: mięso, warzywa, zupy, ryby, gulasze itp.

Jakie są wady szybkowarów?

Szybkowary to urządzenia, które oprócz zalet posiadają też swoje wady. Do najpopularniejszych wad szybkowarów można zaliczyć: nie można dokładać produktów w trakcie gotowania, nie można próbować potraw podczas gotowania, waga szybkowara.

Jaki jest czas gotowania w szybkowarze?

Szybkowar to urządzenie, które umożliwia skrócenie czasu gotowania w porównaniu do metod tradycyjnych nawet do 70%. Gotowanie kurczaka, które tradycyjnie wynosi ok. 45 minut w szybkowarze przygotujemy w ok. 15 minut.

Gdzie kupić szybkowar?

Szybkowar to urządzenie, które możemy kupić w różnych sklepach z AGD/RTV np. Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Przed zakupem szybkowara warto sprawdzić oferty na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Jaki szybkowar polecacie forum?

Przeglądając fora internetowe w poszukiwaniu opinii o tych urządzeniach, można zauważyć, że najlepsze opinie zbierają urządzenia takich firm jak: Tefal, Zwilling, La Bonita, Ambition, MPM, Florina, WMF, Tesla, Camry, Clatronic, Gerlach, Smile, Sencor, Eldom.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (59 votes)
Opinie o rankingach