Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Jajowar to urządzenie, które brzmi dość egzotycznie i z pewnością dla większości z Nas wydaje się zbędnym urządzeniem. Jak sama nazwa wskazuje jajowar to urządzenie do gotowania jajek, a czynność ta wydaje się dziecinnie prosta i nie wymagająca specjalnego sprzętu. Czy jednak zawsze udało Nam się ugotować jajko tak jak to sobie wymarzyliśmy i czy niejednokrotnie z jajka na miękko nie wyszło jajko na twardo? Właśnie dlatego jajowar to praktyczne urządzenie, dzięki któremu jajko będzie zawsze perfekcyjnie ugotowane a my nie będziemy musieli z minutnikiem w ręku odrywać się od innych czynności. Na jajowar składa się płyta grzewcza z wyciętymi formami na jajka, pokrywa i minutnik. Wystarczy włożyć jjajka do urządzenia, zalać je odpowiednia ilością wody określoną w instrukcji, przykryć, nastawić czas i czekać na końcowy efekt. Jajowary posiadają zwykle trzy ustawienia, możemy wybrać opcję gotowania jajka na miękko, średnio oraz na twardo, urządzenie samo dostosowuje czas gotowania po wybraniu odpowiedniego programu. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę czy po zakończonej pracy wyłącza się samo, co jest najlepszą opcją. Kolejnym aspektem na który należy zwrócić uwagę jest ilość jajek, jakie można jednocześnie gotować, małe jajowary są przystosowane na jedno jajko, jeśli mamy liczną rodzinę, warto wybrać nieco większe urządzenie, co pozwala na gotowanie nawet 14 jajek jednocześnie. Dobrze ponadto aby podstawa miała antypoślizgowe podkładki a całość była wykonana ze stali nierdzewnej. Zobacz nasz ranking jajowarów i wybierz najlepszy jajowar dla siebie.

Ranking jajowarów

Miejsce 1

Jajowar Caso Germany ED10

Jajowar Caso Germany ED10

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych jajowarów zajmuje jajowar Caso Germany ED10 o mocy 400 W pozwala na przygotowanie od 1 do aż 8 jajek na raz. W tym jajowarze oprócz jajek możemy przygotować ryby, warzywa, ziemniaki. Jajowar Caso Germany ED10 wykonany jest z tworzywa sztucznego oraz ze stali nierdzewnej. Bardzo ładnie będzie prezentował się w każdej kuchni. Regulator czasowy w formie pokrętła w tym jajowarze umożliwia nam ustawienie czasu pracy do 40 minut. Ten jajowar wydaje sygnał dźwiękowy na koniec czasu gotowania i automatycznie się wyłącza. Dobrej jakości jajowar, który przyda się każdemu kto uwielbia gotowane jajka. Wymiary jajowara (SxWxG mm): 170x230x180. Waga jajowara (kg): 1,3. To najlepiej oceniany jajowar w sklepach internetowych i nie tylko.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Jajowar WMF STELIO

Jajowar WMF STELIO

Jajowar WMF z kolekcji Stelio o mocy 380 Wat bezproblemowo ugotuje jajka w szybki i bezproblemowy sposób. Ponadto, urządzenie jest wstanie ugotować jednorazowo do siedmiu jajek. Jajowar WMF z kolekcji Stelio został wykonany ze szczotkowanej stali nierdzewnej Cromargan® 18/10 podkreślając tym samym elegancką linie stylistyczną oraz wysokie wykonanie jajowaru. Ponadto, kompaktowe wymiary jajowaru sprawią, że jajowar nie zajmie dużo miejsca w Twojej kuchni a przy okazji będzie wysoce energooszczędny. W zależności jaki stopień ugotowania jajka chcielibyśmy osiągnąć (miękko, półmiękko i twardo) – na urządzeniu mamy wygodne pokrętło, na którym możemy wybrać interesujący nas stopień ugotowania. Po zakończeniu procesu gotowania jajka, zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym. Dodatkowo, urządzenie posiada podświetlany przycisk do włączania i wyłączania oraz automatyczny wyłącznik po zakończeniu procesu gotowania jajek. W zestawie znajdziemy plastikowy kubek miarowy ze zintegrowanym nakłuwaczem do jajek. Wymiary urządzenia: Wysokość: 15m x Długość: 20cm x Szerokość: 17,5cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Jajowar Gastroback 42800 Mini

Jajowar Gastroback 42800 Mini

Jajowar Gastroback Design Mini 42800 to dobry i niezawodny jajowar o mocy 350 watów w którym szybko przygotujesz od 1 do 3 jaj na raz. Jajowar Gastroback 42800 Mini jest szczególnie poręczny i zajmujący niewiele miejsca. W zestawie z tym jajowarek miarka ze skalą do jajek na miękko, średnio ściętych lub na twardo oraz praktyczny nóż do jajek. Nowoczesna konstrukcja ze stali nierdzewnej. Podświetlany włącznik/wyłącznik jajowara. Funkcja automatycznego wyłączania i sygnał dźwiękowy. Długość przewodu zasilającego: ok. 75 cm. Wymiary: ok. 209 mm x 68 mm x 142 mm (szerokość x głębokość x wysokość). Bardzo dobra cena jak za tak dobrej jakości jajowar jest główną zaletą tego urządzenia.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Jajowar Clatronic EK 3321

Jajowar Clatronic EK 3321

Jajowar na 7 jaj Clatronic EK 3321 to urządzenie dzięki któremu klasyczne francuskie śniadanie może gościć na twoim stole bez żadnego wysiłku. Pozornie proste ugotowanie jajka na miękko może być nie lada wyzwaniem – nie dotyczy to sytuacji, w której korzystasz z jajowara. Urządzenie samo dopasowuje czas gotowania do twardości jajek. Wystarczy wybrać przy pomocy pokrętła stopień ugotowania jajek: na miękko, średnio czy na twardo. Po przekłuciu skorupek oraz wlaniu odpowiedniej ilości wody do urządzenia, umieszczasz jaja na podkładce i zamykasz urządzenie. Gdy jajka będą gotowe, urządzenie wyda sygnał dźwiękowy, aby móc go wyłączyć. Nieskomplikowana, prosta budowa i trwałe materiały sprawiają, że jajowar Clatronic EK 3321 długo i stabilnie pracuje. Przed włożeniem jaj do pojemnika nakłuj każde jajo przekłuwaczem do jajek aby uniknąć pęknięć . Przekłuwacz umieszczony jest w dolnej części miarki. Jaja ułożyć należy nakłutą strona do góry. Produkt został odznaczony certyfikatem FOCUS – TEST DEUTSCHLANDS BESTE. Certyfikat TEST DEUTSCHLANDS BESTE został przyznany na podstawie badań przeprowadzonych przez „Germanys best household electronics”. W ramach testu porównane zostały produkty z ponad 20 000 marek z 274 segmentów rynkowych.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Jajowar Sencor SEG 720BS

Jajowar Sencor SEG 720BS

Piąte miejsce w rankingu najlepszych urządzeń do gotowania jajek zajmuje jajowar Sencor SEG 720BS o mocy 380 W. W tym jajowarze mamy 3 stopnie gotowania jajek: na miękko – doskonałe na śniadanie, na półmiękko – zalecane do ryb, na twardo – najlepsze do sałatek. Proste czyszczenie jajowaru Sencor SEG 720BS dzięki ergonomicznej konstrukcji z wyjmowanym zasobnikiem. Jajowar Sencor SEG 720BSW posiada budowany timer elektroniczny z sygnałem dźwiękowym. Urządzenie jest proste w użyciu, dzięki temu, że jest w pełni automatycznym jajowarem. Jajowar posiada ochronę przed przegrzaniem. Włącznik z kontrolką świetlną. Zdejmowana pokrywa ułatwiająca czyszczenie. Miarka z wbudowaną końcówką. Waga: 575g. Bardzo tani jajowar Sencor SEG 720BS, który zadowoli niejednego smakosza jajek.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Jajowar WMF Kitchenminis

Jajowar WMF Kitchenminis

Jajowar WMF z kolekcji Kitchenminis o mocy 250 Wat bezproblemowo ugotuje jajka w szybki i bezproblemowy sposób. Urządzenie charakteryzuje się kompaktowym wymiarem ze zintegrowaną pokrywą wykonanej z Tritanu®. Urządzenie zostało wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej Cromargan® 18/10 podkreślając tym samym elegancką linie stylistyczną oraz wysokie wykonanie jajowaru. Ponadto, kompaktowe wymiary urządzenia sprawią, że jajowar nie zajmie dużo miejsca w Twojej kuchni a przy okazji będzie wysoce energooszczędny. W zależności jaki stopień ugotowania jajka chcielibyśmy osiągnąć (miękko, półmiękko i twardo) – do miarki należy wlać odpowiednią ilość wody. Po zakończeniu procesu gotowania jajka, zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym. Jajowar umożliwia jednorazowe przygotowania do 2 jajek w rozmiarze S-XL. Dodatkowo, urządzenie posiada podświetlany przycisk do włączania i wyłączania oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia. Wraz z plastikową podstawką do jajek – znajdziemy kubek miarowy ze zintegrowanym nakłuwaczem do jajek.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Jajowar Adler AD 4459

Jajowar Adler AD 4459

Jajowar Adler AD 4459 o mocy 360 W mieszczący do 7 jajek zapewni idealne ugotowanie jajek, w formie wybranej przez Ciebie – na miękko, średnio lub na twardo. Od tej pory nie musisz już czekać z zegarkiem, by wyłączyć gotowanie w odpowiednim momencie – automat zrobi to za Ciebie i dodatkowo poinformuje Cię o tym dźwiękowo. Do miarki na wodę dołączono specjalny nakłuwak, którego użycie zmniejsza ryzyko pęknięcia jajka w czasie gotowania. Śniadanie – tak jak lubisz. W zestawie znajdziemy też nakłuwacz do jaj, dzięki któremu unikniemy pęknięcia jajka w trakcie gotowania. Co więcej, niewielkie rozmiary pozwolą schować urządzenie w każdej szafce i zaoszczędzimy nieco miejsca na blacie kuchennym.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Jajowar urządzenie do gotwania jaj Bomann EK 5022 CB

Jajowar Bomann EK 5022

Jajowar urządzenie do gotwania jaj Bomann EK 5022 CB o mocy 400 W solidnej, niemieckiej firmy Bomann przygotuje jajka idealne, bez konieczności odliczania i kontrolowania czasu. Gdy wlejesz odpowiednią ilość wody do niecki urządzenia, osiągniesz ulubiony stan twardości gotowanych jaj: na miękko, średnio i zupełnie na twardo. Za jednym razem ugotujesz 6 jaj. Gdy jajka będą gotowe, jajowar wyda sygnał dźwiękowy, żebyś mógł go wyłączyć. Naczynie grzewcze (z nieprzywierającą powłoką). Zdejmowany uchwyt na jajka. Włącznik/wyłącznik (podświetlany). W komplecie miarka z nabijakiem do jajek. Jajowar Bomann EK 5022 został odznaczony certyfikatem FOCUS – TEST DEUTSCHLANDS BESTE. Certyfikat TEST DEUTSCHLANDS BESTE został przyznany na podstawie badań przeprowadzonych przez „Germanys best household electronics”. W ramach testu porównane zostały produkty wybrane z ponad 20 000 marek z 274 segmentów rynkowych. Celem wyróżnienia „Focus” jest wskazywanie produktów cieszących się największym uznaniem konsumentów. Certyfikat przyznany jest na podstawie badań niemieckiego rynku i potwierdza wysoką jakość produktów a także świadczy o dużym zaufaniu konsumentów i renomie marki.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Jajowar ELDOM EM101C

Jajowar ELDOM EM101C

Jajowar ELDOM EM101C, będący częścią ekskluzywnej serii DIAMOND COLLECTION, stanowi nieodzowny element każdej nowoczesnej kuchni. Ten kompaktowy i efektywny sprzęt jest uosobieniem niezawodności i funkcjonalności, idealnie odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających miłośników jajek. Wbrew pozorom, gotowanie jajek to sztuka, która nieraz sprawia niespodziewane niespodzianki – twarde zamiast miękkich, płynne zamiast dobrze ściętych. Kto choć raz doświadczył takich kulinarnych wpadek, ten z pewnością doceni precyzję i niezawodność jajowaru EM101C eggo. Oferując możliwość ugotowania do 7 jajek jednocześnie, jajowar EM101C jest idealnym rozwiązaniem zarówno na codzienne śniadanie, jak i przygotowanie posiłków dla większej liczby osób. Wyposażony w miarkę wody z praktycznym nakłuwaczem do jajek i podziałką, zapewnia idealne dostosowanie czasu gotowania do preferowanego stopnia twardości – od miękkich po twardo ugotowane. Jego płyta grzewcza, wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, gwarantuje długotrwałą wydajność i łatwość w czyszczeniu. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia zabezpieczenie przed przegrzaniem, a o zakończeniu procesu gotowania urządzenie poinformuje użytkownika przyjemnym i wyraźnym sygnałem dźwiękowym. Jego kompaktowe wymiary sprawiają, że jajowar EM101C eggo jest nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale również elegancki i nie zajmuje wiele miejsca na blacie kuchennym. Dzięki temu urządzeniu, każde przygotowywanie jajek staje się proste, szybkie i przede wszystkim zawsze udane.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Jajowar WMF Kitchenminis na 1 jajko

Jajowar WMF Kitchenminis na 1 jajko

Nasz ranking najlepszych jajowarów na rynku zamyka jajowar WMF Kitchenminis na 1 jajko o mocy 60 Wat. Jajowar WMF z kolekcji Kitchenminis bezproblemowo ugotuje jajka w szybki i bezproblemowy sposób. Urządzenie charakteryzuje się niewielką formą ze zintegrowaną pokrywą wykonanej z Tritanu® oraz kieliszkiem na jajko ze stali nierdzewnej Cromargan® 18/10. Jajowar WMF Kitchenminis na 1 jajko został wykonany ze szczotkowanej stali nierdzewnej Cromargan® 18/10 podkreślając tym samym elegancką linie stylistyczną oraz wysokie wykonanie jajowaru. Ponadto, kompaktowe wymiary jajowaru sprawią, że jajowar nie zajmie dużo miejsca w Twojej kuchni a przy okazji będzie wysoce energooszczędny. W zależności jaki stopień ugotowania jajka chcielibyśmy osiągnąć (miękko, półmiękko i twardo) – do miarki należy wlać odpowiednią ilość wody. Po zakończeniu procesu gotowania jajka, zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym. Jajowar umożliwia jednorazowe przygotowania 1 jajka w rozmiarze S-XL. Dodatkowo, urządzenie posiada podświetlany przycisk do włączania i wyłączania oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia. W zestawie znajdziemy plastikowy kubek miarowy ze zintegrowanym nakłuwaczem do jajek. Wymiary urządzenia: Wysokość: 11,8m x Długość: 5cm x Szerokość: 6,9cm.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Jeśli jesteś osobą, która uwielbia gotowane jajka i nie przepada za ich gotowaniem to powinieneś pomyśleć o zakupie jajowara. Jajowary nie są drogimi urządzeniami i znacznie ułatwiają gotowanie pysznych jajek. Dla Ciebie mój zespół przygotował zestawienie najlepszych jajowarów na rynku, aby ułatwić Ci wybór najlepszego urządzenia do gotowania jajek.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking najlepszych jajowarów?

Do stworzenia rankingu najlepszych jajowarów (urządzeń do gotowania jajek) przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 20 modeli tych urządzeń. Testowaliśmy i analizowaliśmy jajowary takich producentów jak: ProfiCook, Caso Germany, Gastroback, MPM, Clatronic, Severin, Unold, WMF, Sencor, Esperanza, Steba, Mesko i kilku innych firm. Po naszych wewnętrznych testach i analizach postanowiliśmy sprawdzić co sądzą użytkownicy internetu o każdym z modeli jajowarów. Sprawdzaliśmy opinie o jajowarach w takich miejscach jak: sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na blogach z recenzjami, na forach internetowych, na innych rankingach produktowych, stronach producentów oraz na Allegro.pl. Po zebraniu tych wszystkich informacji o jajowarach usiedliśmy w jednym z pomieszczeń naszego biura z naszą redakcją, aby przygotować dla Was ten ranking dobrych i niezawodnych jajowarów. Kilka razy w miesiącu analizujemy rynek jajowarów w poszukiwaniu nowości, aby pokazywać tylko najlepsze oferty jajowarów w naszym rankingu jajowarów. Mamy nadzieje, że nasz rzetelny ranking jajowarów ułatwi Wam wybór najlepszego urządzenia do gotowania jajek.

Jaki jajowar wybrać i kupić? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru jajowaru?

Zakup dobrego jajowara może być problematyczny dla osoby, która poraz pierwszy ma styczność z tego typu urządzeniami AGD. Na rynku możemy spotkać jajowary o różnej pojemności, mocy czy funkcjach. Jak wybrać najlepszy jajowar? Czym kierować się przy wyborze jajowaru? Jaki jajowar kupić? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku po jajowarach, który został przygotowany przez eksperów do tych urządzeń. Przed zakupe jajowara zwróć uwagę na te parametry techniczne a wybierzesz dobre i niezawodne urządzenie do gotowania jajek.

Pojemność jajowara – to bardzo ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując dobry jajowar. Od tego parametru zależy ile jednorazowo ugotujesz jajek w aparacie do gotowania jajek. Jajowary to urządzenia, które umożliwiają gotowanie od 1 jajka do nawet 14 jajek jednocześnie. Przed zakupem zastanów się dobrze kto w Twoim gospodarstwie domowym będzie korzystał z tego urządzenia i wybierz urządzenie odpowiedniej wielkości.

Moc jajowaru – to drugi najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując jajowar do swojej kuchni. Moc jajowarów jest wyrażana w Watach (W). Im większa moc jajowara tym urządzenie do gotowania jajek szybiej ugotuje jajka. My polecamy wybierać jajowary, które mają moc na poziomie minimum 350 W. Wybierając taki jajowar będziesz mieć pewność, że jajowar będzie wydajny i niezawodny.

Opcje regulacji w jajowarze – bardzo ważny parametr zakupowy na, który warto zwrócić uwagę przy zakupie automatu do gotowania jajek. Dobre jajowary umożliwiają regulację czasu gotowania jajek czy też regulację twardości gotowania jaj: miękko, półmiękko, twardo. Wybierz jajowar, który będzie umożliwiał regulację gotowania, stopnia twardości jajek a będziesz bardzo zadowolony z urządzenia.

Funkcje dodatkowe w jajowarze – kupując nowy jajowar warto zwrócić uwagę jakie posiada funkcje dodatkowe urządzenie do gotowania jajek. Na rynku można spotkać jajowary, które posiadają takie funkcje dodatkowe jak: automatyczne wyłączanie po zakończeniu programu, gotowanie na parze, lampka kontrolna, sygnał dźwiękowy końca pracy, podstawka do podawania jaj, podtrzymanie ciepła, podświetlany włącznik/wyłącznik, antypoślizgowość, ochrona przed przegrzaniem. Wybierz jajowar, który posiada jak najwięcej przydatnych funkcji dodatkowych.

Najczęściej zadawane pytania o jajowary:

Czym jest Jajowar?

Jajowar to urządzenie elektryczne, które jest przeznaczone do gotowania jaj. Jajowar składa się z płyty grzewczej i przykrywki w kształcie kopuły. Te urządzenia automatyzują gotowanie jajek i są bardzo proste w użyciu.

Jak się robi jajka w jajowarze?

Jajka w jajowarze robi się bardzo prosto. Wkładamy odpowiednią ilość jajek do urządzenia, wlewamy wodę, zamykamy pokrywkę i ustawiamy czas gotowania lub odpowiedni program.

Czy warto kupić jajowar?

Zakup jajowara to bardzo dobry pomysł jeśli zależy nam na wygodzie oraz tym, aby nasze jajka były odpowiednio ugotowane.

Jak długo gotować jajka w jajowarze?

Jeśli jajowar jest wyposażony w programy do gotowania typu miękko, półmiękko lub twardo to wystarczy wybrać jeden z nich. W przypadku jajowarów, które nie posiadają takiej opcji jajka należy gotować następująco: Jajka na miękko od 3 do 5 minut, Jajka na półmiękko ok. 6 minut, Jajka na twardo od 10 do 15 minut.

Ile kosztuje jajowar?

Ceny jajowarów nie są jakoś zbytnio wygórowane. Najtańszy jajowar kupimy za ok. 50 zł. Za najdroższy jajowar będziemy musieli zapłacić ok. 300 zł.

Gdzie kupić Jajowar?

Jajowar możemy kupić w sklepach Media Expert, RTV EURO AGD, Lidlu, Allegro oraz za pomocą porównywarek cenowych.

Co można robić w Jajowarze?

Jajowar jak sama nazwa wskazuje to urządzenie, które głównie jest przeznaczone do gotowania jaj. Na rynku można spotkać modele jajowarów, które umożliwiają oprócz gotowania jaj przygotowanie ryb, warzyw, ziemniaków.

Jaki jajowar wybrać forum?

Przeglądając fora internetowe można zobaczyć, że prawie wszyscy zachwalają te urządzenia. Najpopularniejsze na forach internetowych są jajowary od takich producentów jak: Lidl, Caso Germany, Gastroback, MPM, Clatronic. Te jajowary zbierają na forach internetowych same pozytywne opinie.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (47 votes)
Opinie o rankingach