Zaznacz stronę

Aktualizacja: 29 kwietnia.2024 r.

Dekoder DVB-T2 HEVC to po zmianie nadawania sygnału telewizji naziemnej w czerwcu 2022 roku niezbędne wyposażenie wielu gospodarstw domowych. Nowy system przesyłania sygnału telewizji naziemnej ma wiele zalet, skompresowanie danych do minimum oznacza, że w tym samym czasie przesłanych zostaje więcej danych a to przekłada się na lepszą jakość obrazu. W przypadku nowszych telewizorów dekoder DVB-T2 HEVC nie jest potrzebny ponieważ urządzenia te są wyposażone w tuner odbierający sygnał telewizji naziemnej, jednak starsze urządzenia nie mają tego modułu przez co wymagają instalacji dekodera, który odbierze sygnał z anteny i przekaże go do telewizora. Jeśli posiadamy w domu dekoder starszego typu niezbędne jest wymienienie go na nowy moduł dekodera DVB-T2-HEVC. Warunkiem prawidłowego odbioru sygnału jest bowiem kompatybilność tunera i dekodera z rodzajem transmisji. Przed zakupem konkretnego modelu dekodera należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozdzielczość sygnału jaką odbierzemy przy pomocy dekodera a także na to czy producent oferuje dodatkowe funkcje jak np. kontrola rodzicielska, elektroniczny przewodnik po programach, nagrywanie czy timeshift. Zobacz najlepsze dekodery DVB-T2 HEVC w naszym zestawieniu.

Ranking dekoderów DVB-T2 HEVC

Miejsce 1

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva 255 Combo S

Dekoder DVB T2 Ferguson Ariva 255 Combo S

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu i miano najlepszego dekodera DVB-T2 według naszych ekspertów otrzymuje wysokiej jakości dekoder DVB T2 Ferguson Ariva 255 Combo S. Dekoder Ferguson Ariva 255 Combo S to uniwersalny odbiornik oferujący dostęp zarówno do telewizji satelitarnej w standardzie DVB-S2, jak i cyfrowej telewizji naziemnej nadawanej w standardzie DVB T2. Dekoder jest także kompatybilny ze standardem DVB T2 kodowanym kodekiem H.265/HEVC – nową generacją transmisji telewizyjnej, oferującą lepszą jakość i zasięg programów nadawanych w standardzie DVB-T2. Dekoder został wyposażony w dwie głowice, pozwala na jednoczesne oglądanie jednego i nagrywanie treści drugiego z oglądanych kanałów. Wysokie walory funkcjonalne Ariva 255 Combo idą w parze z niskim zużyciem energii (pobór prądu w stanie czuwania nie przekracza 0,5W). Szeroka gama obsługiwanych kontenerów i kodeków zapewni bezproblemowe odtwarzanie większości plików multimedialnych. Najważniejsze cechy tego dekodera to: Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition), Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p, Obsługa teletekstu i napisów ekranowych, Obsługa E-AC3, Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS, Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265, Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2, Czytnik kart dla płatnych telewizji CA, Gniazdo Common Interface CI. Dekoder posiada to co powinien, dlatego jest najlepszym wyborem.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Dekoder DVB-T2 Wiwa MAXX H.265

Dekoder DVB-T2 Wiwa MAXX H.265

Dekoder DVB-T2 Wiwa MAXX H.265 to urządzenie, które znalazło się na drugim miejscu w naszym zestawieniu dekoderów DVB-T2. Nowoczesny tuner drugiej generacji WIWA H.265 MAXX obsługuje darmowe kanały nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej w najnowszej technologii H.265/HEVC. Jest to standard, który będzie obowiązywał w Polsce. Tuner jest kompatybilny ze starszymi technologiami H.264 i MPEG-4, które są aktualnymi standardami nadawania w Polsce. Szybki procesor drugiej generacji i większa pamięć RAM (1GB) sprawiają, że dekoder ma lepsze możliwości współpracy z aplikacjami internetowymi. Pilot z funkcją Memo Control posiada fluoroscencyjne, programowalne przyciski umożliwiające obsługę dekodera i odbiornika TV jednym pilotem. Dodatkowo dwa złącza USB oraz wyjście COAXIAL zapewniają większą funkcjonalność w trakcie użytkowania. Na przednim panelu sprzęt posiada czytelny cyfrowy wyświetlacz z funkcją zegara wyświetlanego podczas uśpienia oraz podstawowe przyciski funkcyjne. OSD w języku polskim wyświetlane na ekranie telewizora jest przejrzyste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Całość zamknięta w solidnej metalowej obudowie. Najnowszy tuner z serii H.265 w wersji MAXX zapewnia dekodowanie cyfrowej jakości kanałów Naziemniej Telewizji DVB-T2 i DVB-T w technologii H.265/HEVC, MPEG-4, AVC/H.264, MPEG-2. Odbiór kanałów HD wysokiej rozdzielczości (High Definition) i SD standardowej rozdzielczości. Skanowanie sygnału PAL do rozdzielczości 576p, 720p, 1080i, 1080p. Po podłączeniu dysku twardego USB lub Pendrive do jednego z dwóch portów USB, WIWA H.265 staje się doskonałą nagrywarką sygnału telewizji cyfrowej HD (funkcja PVR). Wyjście audio/wideo HDMI oraz możliwość sprzętowego odtwarzania plików wideo Full HD – H.265, H.264, MKV, XVID itp. dekodowane do 1920 x 1080P czynią z tego urządzenia doskonały odtwarzacz Full HD. Doskonale radzi sobie z polskimi plikami .TXT we wszystkich odtwarzacz Full HD. Doskonale radzi sobie z polskimi plikami .TXT we wszystkich formatach (TXT, SRT, SUB, SSA, SMI, obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV). Dostęp do internetu może być realizowany bezprzewodowo za pośrednictwem anteny WiFi podłączonej do jednego z dwóch dostępnych portów USB (zestaw nie zawiera anteny).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75

Praktyczny dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75 to uniwersalny odbiornik telewizji naziemnej nadawanej w standardzie DVB-T/T2. Odbiornik obsługuje najnowsze standardy kodowania obrazu H.265 10bit i dźwięku E-AC-3 zgodne z najnowszymi europejskimi standardami nadawania telewizji naziemnej. Niewielka, estetyczna bryła odbiornika doskonale wpisze się w każdą przestrzeń wokół telewizora. Dla estetów chcących zminimalizować ilość urządzeń wokół swojego centrum rozrywki producent przewidział ułatwienia w postaci parowalnego pilota Bluetooth pozwalającego na zdalne sterowanie odbiornikiem bez potrzeby celowania pilotem w diodę IR. Dodatkowo oferowany jest specjalny koszyczek, dzięki któremu można odbiornik przymocować za telewizorem. Bogaty zestaw złącz umożliwia stworzenie z odbiornika Ariva T75 prawdziwego centrum multimedialnego. Dzięki łączu S/PDIF użytkownik może cieszyć się dźwiękiem przestrzennym a dzięki dwóm portom USB, może jednocześnie podłączyć zewnętrzny dysk twardy do zapisywania ulubionych audycji. Dodatkowo dzięki podłączeniu do sieci odbiornik ma możliwość aktualizacji oprogramowania. Ferguson Ariva T75 to oferujący wiele możliwości odbiornik telewizji naziemnej gotowy na najnowsze standardy tej telewizji w Polsce i Europie. Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75 to najlepiej oceniany dekoder DVB-T2 w internecie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Dekoder DVB-T2 BLOW 7000FHD MINI H.265 HEVC

Dekoder DVB-T2 BLOW 7000FHD MINI H.265 HEVC

Nowoczesny Dekoder DVB-T2 BLOW 7000FHD MINI H.265 HEVC w wersji MINI. Jego niewielkie wymiary sprawiają, że nie zajmuje on dodatkowego miejsca oraz może zostać zainstalowany w niewidocznym miejscu z tyłu telewizora. W zestawie znajduje się również wyświetlacz, który podnosi komfort użytkowania. Tuner jest w pełni przystosowany i gotowy na nadchodzącą zmianę kodowania DVB-T2 HEVC. Urządzenie odbiera programy telewizyjne nadawane w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080. Podłączenie tunera do każdego rodzaju monitora jest możliwe dzięki zastosowaniu złącza HDMI. Wyposażony w gniazdo USB tuner umożliwia odtwarzanie naszych ulubionych filmów, seriali, muzyki czy zdjęć za pomocą pamięci zewnętrznej jakiej jak np. pendrive, dysk przenośny. Tuner przystosowany jest do pracy w najnowszej technologii DVB-T2 oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszą jakością obraz i dźwięku. Dodatkowo nowa technologia sprawia, że sieć telewizyjna będzie bardziej odporna na wszelkie zakłócenia. Funkcja PVR pozwala nam na nagrywanie naszych ulubionych seriali na pamięć zewnętrzną oraz odtworzenie jej w dowolnie wybranym momencie. Funkcja TimeShift dzięki której możemy w dowolnie wybranym momencie zatrzymać, przewinąć i wznowić odtwarzanie praktycznie każdego programu. Już nigdy nie ominą Cię ciekawe i przegapione momenty oglądane w telewizji. Elektroniczny przewodnik po programach czyli funkcja, dzięki której nie musisz kupować dodatkowego programu telewizyjnego ani wyszukiwać go w Internecie. Informacje o tym, co jest emitowane na danym kanale przeczytasz na ekranie swojego telewizora za pomocą naszego dekodera. Obsługiwane języki: Polski Niemiecki Chorwacki Francuski Hiszpański Angielski Czeski. Dzięki programowalnym przyciskom możemy odłożyć pilot od naszego telewizora i wszystkim zarządzać pilotem od dekodera. Pilot posiada możliwość zaprogramowania 4 przycisków: TV/AV, VOL-,VOL+,POWER. Standard: DVB-T, DVB-T2, H.264, H265 HEVC. Obsługiwane formaty: MP3, WMA, JPEG, BMP, AVI, MKV. Tani Dekoder DVB-T2 BLOW 7000FHD MINI H.265 HEVC, którym warto się zainteresować.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 5

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T30

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T30

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T30 to uniwersalny odbiornik oferujący dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej nadawanej w standardzie DVB-T. Dekoder jest także kompatybilny ze standardem DVB-T2 kodowanym kodekiem H.265/HEVC 10bit – nową generacją transmisji telewizyjnej, oferującą lepszą jakość i zasięg programów nadawanych w standardzie DVB-T2. Wysokie walory funkcjonalne Ariva T30 idą w parze z niskim zużyciem energii (pobór prądu w stanie czuwania nie przekracza 0,5W). Ferguson Ariva T30 to prawdziwe centrum multimedialne dla Twojego domu. Szeroka gama obsługiwanych kontenerów i kodeków zapewni bezproblemowe odtwarzanie większości plików multimedialnych. Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T30 to urządzenie, które jest bardzo dobrze oceniane na forach internetowych i grupach na Facebooku. Jeśli szukasz sprawdzonego dekodera DVB-T2 w dobrej cenie to koniecznie zainteresuj się tym model bo warto.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

Dekoder DVB-T2 Skymaster STB M265

Dekoder DVB-T2 Skymaster STB M265

Dekoder do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej Skymaster HD STB M265 jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku przystosowanym do odbioru sygnału Naziemnej Telewizji Cyfrowej DRUGIEJ GENERACJI. Jest w 100% przygotowany do odbioru sygnału po zmianach systemu nadawania, która nastąpi w pierwszej połowie 2022 roku. Stworzony przez polskich inżynierów zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych. Dwurdzeniowy procesor nowej generacji zastosowany w dekoderze OPTICUM R265 Lite DVB-2/HEVC umożliwia efektywną pracę w najbardziej wymagającym środowisku. Najwyższej jakości obraz i dźwięk uzyskano dzięki zastosowaniu najnowszych technologii przesyłu danych DVB-T2, kompresji obrazu High Efficiency Video Coding HEVC/H.265 oraz kompresji dźwięku E-AC3. Obecnie telewizja nadawana jest w proporcji 16:9 aby obraz dobrze wyglądał na nowoczesnych płaskich telewizorach. Dekoder pozwala na ustalenie proporcji ekranu która pozwoli osiągnąć idealnie skalowany obraz wyglądający dobrze nawet na starych telewizorach z ekranem w proporcji 4:3. Można ustawić proporcję zmniejszającą obraz przez dodanie pasów na górze i dole ekranu (opcja 4:3 LB) lub rozciągającą obraz poza ekran telewizora kineskopowego (4:3 PS) w obu przypadkach efektem jest idealnie wyskalowany obraz rozwiązujący problem złej proporcji obrazu na starych Telewizorach. Dekoder współpracuje z wykorzystywanym obecnie (stan na 08/2021) w Polsce standardem DVB-T/MPEG4. Ulepszony software pozwala na jeszcze szybsze przełączanie oraz wyszukiwanie kanałów. Urządzenie zapewnia doskonałą jakość obrazu zarówno w rozdzielczości SD jak i HD. Z uwagi na kompaktowe rozmiary i niską cenę jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli telewizorów, które nie są przygotowane do odbioru DVB-T2/HEVC.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Dekoder DVB-T2 Kruger&Matz KM0550B

Dekoder DVB-T2 Kruger&Matz KM0550B

Twój stary dekoder telewizji naziemnej odmawia posłuszeństwa i zastanawiasz się jaki tuner DVB-T kupić? Wybierz model KM0550 marki Kruger&Matz z procesorem GX6702S5, który umożliwia odbiór kanałów cyfrowych w standardzie DVB-T i DVB-T2. Co więcej, tuner dvb t Kruger&Matz obsługuje wiele formatów, m.in. H.265 HEVC, dzięki czemu gwarantuje prawidłowe działanie po wprowadzeniu zmian standardu kodowania. Tuner Kruger&Matz KM0550B wyposażony został w gniazdo HDMI, które umożliwia podłączenie do wszystkich nowszych modeli telewizorów i oglądanie programów w jakości FullHD. Jeśli jednak posiadasz starszy model TV, bez problemu podłączysz tuner za pomocą złącza SCART, potocznie zwanego eurozłączem. KM0550B umożliwia odbiór programów naziemnej telewizji cyfrowej w jakości Full HD. Dodatkowo umieszczony na przednim panelu port USB pozwala odtwarzać Twoje ulubione filmy, zdjęcia czy pliki muzyczne, zapisane na pendrive lub dysku zewnętrznym. Tuner Kruger&Matz odtwarza dźwięk zgodnie ze standardem kodowania E-AC-3. Dzięki temu możesz w zaciszu własnego domu możesz poczuć się jak w kinie. Jakość Dolby Digital Plus to doskonałej jakości, przestrzenny dźwięk Twoich ulubionych filmów i programów. Elegancka, czarna obudowa w połączeniu z niewielkim rozmiarem sprawia, że tuner DVBT Kruger&Matz będzie niemal niewidoczny na Twojej szafce RTV. Komfort obsługi urządzenia gwarantuje poręczny pilot z programowalnymi przyciskami. Odpowiednie ich zaprogramowanie sprawi, że jednym pilotem szybko i bez problemu będziesz mógł zarządzać funkcjami zarówno telewizora, jak i tunera.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Dekoder DVB-T2 Strong SRT 8119

Dekoder DVB-T2 Strong SRT 8119

Dzięki temu odbiornikowi telewizji naziemnej SRT 8119 możesz odbierać niekodowane programy telewizyjne w wysokiej rozdzielczości. Możesz nagrywać swoje ulubione programy i cieszyć się pojemnością pamięci 700 kanałów. Odbiornik obsługuje standard H.265, a port USB umożliwia odtwarzanie plików. Wśród innych funkcji znajduje się elektroniczny przewodnik po programach (EPG), kontrola rodzicielska, lista ulubionych i kilka opcji edycji kanałów, które zapewniają wspaniałe wrażenia podczas oglądania. Odbiornik HDTV dla odbioru programów DVB-T2 Free-To-Air TV i programów radiowych dzięki zewnętrznej lub wewnętrznej antenie. Port USB: nagrywanie programów, Timeshift, odtwarzanie plików, aktualizacja oprogramowania odbiornika za pomocą urządzenia pamięci masowej USB. Obsługa HEVC/H.265. Dolby® Digital Plus2 dostępne na HDMI. Szybka i łatwa instalacja oraz przyjazne menu. Regulacja zasilania USB dla oszczędzania energii w trybie czuwania.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Dekoder DVB-T2 SAVIO DT-DV02

Dekoder DVB-T2 SAVIO DT-DV02

Dekoder SAVIO DT-DV02 to uniwersalny odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej. Jego podstawową zaletą jest możliwość uzyskania wysokiej rozdzielczości emitowanego obrazu. Kompaktowy rozmiar sprawia, że urządzenie idealnie wkomponuje się w centrum domowej rozrywki. Dekoder cechuje się intuicyjną obsługą oraz posiada szereg dodatkowych funkcji wpływających na wygodę użytkowania. Dzięki urządzeniu SAVIO DT-DV02 nie tylko odbierasz aktualne programy telewizji naziemnej, ale również dostosowany jest do nowej generacji transmisji telewizyjnej. Wszystko zgodne ze standardem HEVC/H.265. Urządzenie posiada wbudowane gniazdo SCART i HDMI, dzięki czemu współpracuje z większością odbiorników TV dostępnych na rynku. Dekoder TV naziemnej DT-DV02 dostosowany jest do obsługi formatu FULL HD, który gwarantuje wysoką rozdzielczość (1920 x 1080 pikseli). Obraz obsługiwany jest w standardzie HEVC/H.265, umożliwiając oglądnie wszystkich kanałów bezpłatnej telewizji naziemnej. Dekoder TV SAVIO DT-DV02 został wyposażony w gniazdo USB 2.0, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość podłączenia zewnętrznych nośników pamięci i odtwarzanie z nich plików oraz zdjęć w formatach JPG, MP, GIF. Szeroka gama obsługiwanych kodeków zapewni obsługę różnych formatów multimedialnych m.in. HEVC (H.265), H264, MPEG, MPEG2, MPEG4. SAVIO DT-DV02 to więcej niż dekoder telewizji naziemnej, ponieważ posiada dodatkowe funkcje, które znacząco wpływają na komfort użytkowania. Wszystkie są łatwo dostępne w Menu, a niektóre bezpośrednio z pilota dołączonego do zestawu.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Dekoder DVB-T2 WIWA H.265 MINI

Dekoder DVB-T2 WIWA H.265 MINI

Nowoczesny tuner drugiej generacji WIWA H.265 MINI do montażu w niewidocznym miejscu z tyłu telewizora. Komunikacja z pilotrem odbywa się za pomocą dołączonego dyskretnego odbiornika podczerwieni. Tuner obsługuje darmowe kanały nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej w najnowszej technologii H.265/HEVC. Jest to standard, który będzie obowiązywał w Polsce. Tuner jest kompatybilny ze starszymi technologiami H.264 i MPEG-4, które są aktualnymi standardami nadawania w Polsce. Tuner posiada dostęp do Internetu realizowany za pośrednictwem anteny Wi-Fi łączonej przez port USB (zestaw nie zawiera anteny Wi-Fi). Tuner jest sterowany pilotem z funkcją Memo Control (programowalne przyciski – umożliwiające obsługę dekodera i odbiornika TV jednym pilotem). OSD w języku polskim wyświetlane na ekranie telewizora jest przejrzyste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Całość zamknięta w małej solidnej obudowie. Najnowszy tuner z serii H.265 w wersji MINI dzięki bardzo małej obudowie daje możliwość dyskretnego ukrycia z tyłu telewizora. Tuner zapewnia dekodowanie cyfrowej jakości kanałów Naziemniej Telewizji DVB-T2 i DVB-T w technologii H.265/HEVC, MPEG-4, AVC/H.264, MPEG-2. Odbiór kanałów HD wysokiej rozdzielczości (High Definition) i SD standardowej rozdzielczości. Skanowanie sygnału PAL do rozdzielczości 576p, 720p, 1080i, 1080p. Po podłączeniu dysku twardego USB lub Pendrive WIWA H.265 staje się doskonałą nagrywarką sygnału telewizji cyfrowej HD (funkcja PVR). Wyjście audio/wideo HDMI oraz możliwość sprzętowego odtwarzania plików wideo Full HD – H.265, H.264, MKV, XVID itp. dekodowane do 1920 x 1080P czynią z tego urządzenia doskonały odtwarzacz Full HD. Doskonale radzi sobie z polskimi plikami .TXT we wszystkich odtwarzacz Full HD. Doskonale radzi sobie z polskimi plikami .TXT we wszystkich formatach (TXT, SRT, SUB, SSA, SMI, obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV).Koniec ze stojącymi przy telewizorze dodatkowymi urządzeniami. Jedynym elementem widocznym, niezbędnym do wygodnego sterowania tunerem za pomocą pilota jest estetyczny i dyskretny odbiornik podczerwieni. Dostęp do internetu może być realizowany za pośrednictwem anteny WiFi podłączonej do portu USB (zestaw nie zawiera anteny).

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Dekoder do telewizora DVB-T2 to niezbędne urządzenie do odbioru naziemnej telewizji. Dla Ciebie ja i mój zespół przetestowaliśmy te urządzenia, aby wybrać 10 najlepszych urządzeń do naszego rankingu i ułatwić Ci wybór. Ranking najpopularniejszych dekoderów DVB-T2 HEVC 2024 ma Ci pomóc w wyborze, ale ostatecznie to Ty decydujesz co wybierasz i kupujesz. Sprawdź już teraz nasz top 10 najlepszych modeli.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking tunerów DVB-T2 HEVC?

Tworząc ranking dekoderów DVB-T2 pod lupę wzięliśmy około 30 urządzeń różnych firm, między innymi Wiwa, Ferguson, Opticum, TechniSat, Manta, Strong, Thomson, New Digital, SmartGPS, Telmor i Tesla. Przeanalizowaliśmy parametry poszczególnych urządzeń a także sprawdziliśmy jak wygląda ich obsługa i użyteczność w codziennej praktyce. Nasze wrażenia z testowania poszczególnych sprzętów a także analiza opinii innych użytkowników dzielących się swoimi odczuciami na forach internetowych, w sklepach internetowych czy też Facebookowych grupach pozwoliły Nam stworzyć ranking dekoderów DVB-T2. Opinie innych użytkowników to ważna część Naszej analizy, zdajemy sobie sprawę, że na pewne aspekty mogliśmy nie zwrócić uwagi dlatego postępujemy w myśl zasady im więcej opinii tym lepiej. Ponieważ na sklepowych półkach ciągle pojawiają się nowości Nasz ranking jest na bieżąco aktualizowany, tak aby w każdej chwili użytkownicy mieli dostęp do najświeższych informacji. Mamy nadzieję, że rzetelne zestawienie ułatwi każdemu wybór odpowiedniego sprzętu.

Jaki dekoder DVB-T2 wybrać?

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo dekoderów DVB-T2, różniących się między sobą ceną i parametrami. Wybór tego właściwego, zwłaszcza dla osób nie znających się na nowinkach technologicznych nie jest łatwą sprawą. Z pewnością nie warto postępować w myśl zasady im coś jest droższe tym lepsze, ponieważ możemy przepłacić. Na co więc jeśli nie tylko na cenę zwracać uwagę? Czym kierować się przy wyborze dekodera DVB-T2? Który model dekodera wybrać? W odpowiedzi na te i inne pytania przygotowaliśmy krótki poradnik, na które parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie dekodera DVB-T2. 

Zgodność ze standardem H.265/HEVC – to kluczowy parametr, który należy wziąć pod uwagę. To właśnie H.265/HEVC jest obecnie obowiązującym rodzajem kompresji sygnału, obsługuje rozdzielczość 8K, odświeża obraz z częstotliwością 300 klatek na sekundę i zapewnia 16 bitową głębię koloru. Wszystkie telewizory i dekodery wyprodukowane po 2020 roku obsługują a przynajmniej powinny obsługiwać ten standard, jednak dobrze jest upewnić się, że tak rzeczywiście jest. 

Dostępność złączy w dekoderze DVB-T2 – absolutne minimum to złącze pozwalające na połączenie telewizora z dekoderem, w przypadku nowszych sprzętów jest to złącze HDMI a nieco starszych SCART bądź inne dostosowane do danego odbiornika telewizyjnego. Dla posiadaczy telewizji kablowej dekoder powinien posiadać także złącze DVB-C. Warto także wybrać sprzęt, który ma możliwość podłączenia głośników zewnętrznych czy też zewnętrznych nośników pamięci a więc choćby złącze USB czy też wejście koncentryczne.

Funkcjonalność dekodera – oczywiście sprzęt ten ma Nam pozwolić przede wszystkim na odbiór telewizji naziemnej, ale nowsze dekodery potrafią o wiele więcej. Wybierając bardziej zaawansowany sprzęt mamy możliwość nagrywania programów i filmów na dysk zewnętrzny, odtwarzania własnych plików multimedialnych, dostęp do elektronicznego przewodnika po programach a także możliwość przeglądania stron internetowych. 

Jakość wykonania – choć na ten parametr często zwracamy mniejszą uwagę, jest on równie istotny, musimy wziąć pod uwagę, że sprzęt może chociażby spaść z szafki i dobrze aby nie skończyło się to koniecznością wymiany dekodera na nowy. Najtrwalsze będą dekodery DVB-T2 wykonane z metalu lub twardego plastiku, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Najczęściej zadawane pytania:

Co to dekoder DVB-T2 HEVC?

Dekoder DVB-T2 z kodekiem HEVC to urządzenie elektryczne, które podłącza się do telewizora, aby móc odbierać telewizje naziemną po wprowadzonych zmianach.

Jak sprawdzić czy telewizor odbiera DVB-T2 HEVC?

Sprawdzić to czy telewizor ma wbudowany dekoder DVB-T2 HEVC możemy na kilka sposobów: 1) Szukamy tej informacji na karcie produktu 2) Szukamy tej informacji w internecie. 3) Wpisz model i markę telewizora i dowiedz się czy Twój telewizor odbiera nowy standard https://telewizjanaziemna.pl/.

Czy do dekodera DVB-T2 potrzebna jest antena?

Aby móc odbierać telewizję naziemną za pomocą dekodera DVB-T2 jest potrzebna antena.

Jakiej firmy dekoder do telewizji naziemnej?

Szukając dekodera DVB-T2 z HEVC warto postawić na sprawdzoną firmę. Do sprawdzonych firm oferujących dekodery DVB-T2 z HEVC należą: Wiwa, Ferguson, Opticum, TechniSat, Manta, Strong, Thomson, New Digital, SmartGPS, Telmor, Tesla.

Ile kosztuje dekoder DVB-T2 z HEVC?

Ceny dekoderów DVB-T2 z HEVC zaczynają się od 99 zł a kończą na 350 zł.

Kiedy wszedł nowy standard DVBT-2/HEVC?

Nowy standard DVBT-2/HEVC został wdrożony w 2022 r.

Jak otrzymać dofinansowanie do dekodera DVB-T2?

Nabór wniosków o dofinansowanie do dekodera DVB-T2 się zakończył zgodnie z informacją na https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dofinansowanie-do-dekodera-dvbt2

Gdzie kupić dekoder DVB-T2 z HEVC?

Dekoder DVB-T2 z HEVC można kupić w popularnych sklepach z AGD/RTV typu: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Dobrym pomysłem na kupno dekodera jest sprawdzenie ofert na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

Źródła:

https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-255-combo-s/
https://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery/wiwa-h-265-maxx
https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-t75/
https://blow.pl/produkty/tuner-dvb-t2-blow-7000fhd-mini-h265-d-2708/
https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-t30/
https://skymaster24.pl/sklep/strona-glowna/220-tuner-dvb-t2-skymaster-hd-stb-m265.html
https://www.krugermatz.com/km0550b
https://www.smart-test.pl/najnowsze-testy/1523-tuner-dvb-t2-strong-srt-8119-recenzja-tunera-dvb-t2-z-h-265-hevc.html
https://www.savio.net.pl/produkt/savio-dt-dv02-dekoder-tv-naziemnej-dvb-t2-h-265-hevc/
https://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery/wiwa-h-265-mini
5/5 - (20 votes)
Opinie o rankingach