Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Nebulizatory to urządzenia, które ostatnio dość mocno zyskują na popularności. Infekcje dróg oddechowych to najczęstsze schorzenia występujące w okresie jesienno-zimowym. Ból gardła, kaszel, katar czy gorączka potrafią skutecznie pozbawić Nas energii i uziemić w łóżku. Jednym ze sposobów walki z patogenami, szczególnie u dzieci jest stosowanie inhalacji do której wykorzystuje się urządzenia zwane nebulizatorami. Rolą tego sprzętu jest rozbicie leku na drobne kropelki, dzięki czemu może on drogą wziewną dostać się do oskrzeli i płuc. Co ważne każdy nebulizator jest inhalatorem ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem. Dlaczego? Ponieważ nebulizator to część inhalatora, niezbędna do efektywnego podawania leków. Wybór dobrego nebulizatora to nie lada wyzwanie, należy zwrócić uwagę choćby na wielkość frakcji respirabilnej, MMAD i objętości martwej a także na dobór odpowiedniej maseczki. Jaki nebulizator wybrać? Jaki nebulizator jest najlepszy? Który inhalator kupić? Sprawdź nasz stale aktualizowany ranking najlepszych nebulizatorów na rynku i zobacz jaki nebulizator warto kupić.

Ranking najlepszych nebulizatorów

Miejsce 1

Nebulizator Flaem Nebulair +

Nebulizator Flaem Nebulair +

Najlepszy nebulizator w naszym rankingu to Flaem Nebulair +. Profesjonalne urządzenie do terapii aerozolowej. Nadaje się do użytku szpitalnego, opieki domowej, wynajmu. Inhalator tłokowy do aerozoterpaii, dostosowany do pracy przy intensywnej eksploatacji w szpitalach i klinikach. Inhalator przystosowany do pracy ciągłej. Mocny i wytrzymały kompresor pozwala na pracę ciągłą, oraz cechuję się niskim poziomem hałasu. Szybka i skuteczna nebulizacja wszelkich dostępnych na rynku leków, również stosowanych przy astmie, alergiach, POChP i in. Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoka jakość wykonania, mocny i wydajny silnik zapewniają wygodne i bezpieczne użytkowanie inhalatora. Skuteczne urządzenie dla wszystkich – również dzieci i osób starszych. Specjalna, mocna pompa kompresorowa inhalatora zapewnia wydajną inhalację oraz szybkie i skuteczne podawanie aerozolu. Inhalator posiada wygodny schowek na wszelkie akcesoria, a kabel zasilający chowany jest w tylnej części obudowy. Przestrzeń na akcesoria ułatwia higieniczne przechowywanie akcesoriów. Dzięki specjalnej rączce, jest łatwy do transportu. Powietrze do inhalacji pobierane jest z zewnątrz i filtrowane przez wysokiej jakości filtr. Nowoczesny nebulizator Rapid Flaem 7 Dual Speed (RF7 Dual Speed) sprawia że terapia inhalacyjna staje się skuteczna i komfortowa. Nebulizator posiada możliwość dwukrotnego przyspieszenia inhalacji. Nadaje się do dezynfekcji, zatem może być stosowany nawet przez długi okres czasu (do roku czasu). Specjalny zaworek nebulizatora umożliwia podawanie aerozolu jedynie w fazie wdechu, dzięki czemu oszczędzamy połowę leku. Dla porównania w tradycyjnym nebulizatorze lek podawany był w sposób ciągły i w fazie wydechu marnowany. Ergonomiczne, silikonowe maseczki dopasowane do kształtu dziecięcej i dorosłej twarzy odpowiednio przylegają by lekarstwo nie uciekało. Maski wykonane są z tworzywa wolnego od ftalanów i BPA. Maski są stworzone tak, by można je było wielokrotnie myć w ciepłej wodzie lub zmywarce. Przed każdym użyciem i po każdym użyciu należy je wyczyścić. Umyć akcesoria w ciepłej (około 40 °C) wodzie pitnej z płynem do mycia naczyń lub umyć w zmywarce. Zdezynfekować akcesoria przez zanurzenie w roztworze zawierającym 60% wody i 40% białego octu. Dokładnie opłukać wodą i osuszyć. Parametry certyfikowane przez TÜV: tak. MMAD wg. nowej normy EN13544-1: 2,21 μm. Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% : 84,2% < 5 μm. Średni czas nebulizacji 2 ml leku 3 minuty. Szybkość nebulizacji/podawania 0,65 ml/min. To dobry inhalator, który musiał wygrać nasz ranking inhalatorów.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Inhalator pneumatyczno-tłokowy MEDEL Professional z nebulizatorem

Nebulizator Medel Professional

Inhalator pneumatyczno-tłokowy MEDEL Professional z nebulizatorem to niewielkich rozmiarów kompaktowy dobry inhalator dla dorosłych, który jest urządzeniem bezkompromisowym i gwarantuje najwyższą skuteczność terapii. Został wyposażony w nowoczesny kompresor o wzmocnionej wytrzymałości, przeznaczony do pracy ciągłej. Jest dedykowany jako wyposażenie dla placówek medycznych, szpitali oraz pacjentom, którzy często korzystają z kompleksowej terapii aerozolowej w domu i chcą uzyskiwać najwyższej jakości efekty. Bardzo cichy o głośności pracy jedynie 52 dB. Dzięki temu inhalacje są o wiele przyjemniejsze dla pacjenta. Nebulizator to jedna z najważniejszych części inhalatora, mały pojemnik, z którego dawkowany jest lek. Medel Professional w swoim zestawie posiada aż dwa nebulizatory. Medel Jet Plus to zaawansowany technicznie nebulizator aktywowany wdechem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie całej porcji leku w trakcie inhalacji. Wielkość uzyskanej cząsteczki umożliwia dotarcie leku do górnych dróg oddechowych, tchawicy, oskrzeli, oskrzelików a także pęcherzyków płucnych. Średnia wielkość cząsteczki wynosi 0,8 μm, dlatego w zależności od schorzenia, inhalator może być wykorzystywany w leczeniu zarówno górnych dróg oddechowych jak i dolnych dróg oddechowych. Drugi nebulizator Medel Jet Rhino jest przeznaczony do leczenia górnych dróg oddechowych, pomaga oczyścić i nawilżyć błonę śluzową nosa. Nebulizatory Medel Jet Plus i Medel Jet Rhino mogą być stosowane zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Maski to akcesoria o szczególnym znaczeniu dla pacjentów korzystających z częstych inhalacji. Delikatna skóra twarzy ma bezpośredni kontakt z mgiełką leku, a profilowana maska Medel Soft Touch posiada miękkie zakończenie, łagodne dla skóry, elastycznie dopasuje się do kształtu twarzy i zminimalizuje wszelkie podrażnienia mogące się pojawić wokół miejsc poddanych działaniu leku. W zestawie znajduje: nebulizator Medel Jet Plus, ustnik, maska Medel Soft Touch dla dzieci, maska Medel Soft Touch dla dorosłych, ustnik, przewód powietrzny, zamienne filtry powietrza, pojemnik na akcesoria i do sterylizacji. Nebulizator Medel Jet Rhino, widełki nosowe, natrysk nosowy, karta gwarancyjna, instrukcja w języku polskim. MMAD wg. nowej normy EN13544-1 : 0,8 μm. Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% : 92,6 %. Chcesz inny inhalator? Nasza lista najlepszych modeli prezentuje tylko najlepsze inhalatory na rynku.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Nebulizator Sanity Inhalator PRO

Nebulizator Sanity Inhalator PRO

Nebulizator Sanity Inhalator PRO przeznaczony jest do użytku przez całą rodzinę. Wielkość cząsteczek regulować można w zakresie 1,82μm – 5μm, a prędkości nebulizacji – 0,2 – 0,5ml/min. To pozwala dostosować pracę urządzenia zarówno do wieku użytkownika, jak też rodzaju podawanej substancji i miejsca, w którym ma ona zostać wchłonięta. Profesjonalne urządzenie, będące jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w ofercie marki Sanity. To wsparcie dla rodziców i ich dzieci w trakcie infekcji, choroby i alergii. Inhalator PRO jest kompletnym aparatem przeznaczonym do terapii inhalacyjnej, która jest skuteczną przy takich schorzeniach, jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, a także inne choroby układu oddechowego. Inhalator pozwala na szybkie podawanie leków, które wchłaniane są bezpośrednio w miejscu przyczyny problemu, nie obciążający przy tym żołądka, ponieważ lek w formie aerozolu omija układ trawienny. Inhalator można ponadto stosować w celach profilaktycznych dla oczyszczenia i nawilżenia dróg oddechowych dzięki irygatorowi Nosalek Jet, który znajduje się w zestawie. Dwufunkcyjne urządzenie – inhaluje i oczyszcza drogi oddechowe. Łatwy i szybki sposób podawania leków w formie leczniczej mgiełki z cząsteczkami o małych rozmiarach. W zestawie irygator do oczyszczania dróg oddechowych. Możliwość regulacji wielkości cząsteczek i szybkości inhalacji. Pracuje w trybie ciągłym. Do terapii inhalacyjnej przy chorobach układu oddechowe, jak też w celach profilaktycznych i przy alergiach. Wysoki poziom wchłaniania leku. Interesuje Cię inny model? Zobacz nasz cały ranking inhalatorów i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Nebulizator Inhalator certyfikowany FLAEM 4Neb

Nebulizator Inhalator certyfikowany FLAEM 4Neb

Certyfikowany inhalator Flaem 4Neb z nebulizatorem RF9 i najmniejszą na rynku cząsteczką MMAD. Mocny i wytrzymały kompresor pozwala na pracę ciągłą, oraz cechuję się niskim poziomem hałasu. Szybka i skuteczna nebulizacja wszelkich dostępnych na rynku leków, również stosowanych przy astmie, alergiach, POChP i in. Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoka jakość wykonania, mocny i wydajny silnik zapewniają wygodne i bezpieczne użytkowanie inhalatora. Skuteczne urządzenie dla wszystkich – również dzieci i osób starszych. Specjalna, mocna pompa kompresorowa inhalatora zapewnia wydajną inhalację oraz szybkie i skuteczne podawanie aerozolu. Inhalator posiada wygodny schowek na wszelkie akcesoria, a kabel zasilający chowany jest w tylnej części obudowy. Przestrzeń na akcesoria ułatwia higieniczne przechowywanie akcesoriów. Dzięki specjalnej rączce, jest łatwy do transportu. Powietrze do inhalacji pobierane jest z zewnątrz i filtrowane przez wysokiej jakości filtr. Inhalacja zorientowana na leczenie wybranych części układu oddechowego dzięki innowacyjnemu nebulizatorowi RF9 z 4 trybami. Bardzo mała objętość roztworu pozostająca w nebulizatorze – nie wykorzystana do produkcji chmury: 0,3ml. System zaworów optymalizuje dostarczanie pacjentowi lekarstwa i ogranicza jego rozproszenie. Nebulizator jest łatwy w czyszczeniu, wszystkie elementy można zdemontować i umyć. Nebulizator pozwala na prostą zmianę wielkości cząsteczek przez przekręcenie pokrywy RF9. Rozmiar cząstek certyfikowany przez TUV Rheinland. Poziom hałasu (na 1 m) – 55 dB (A) (około). Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% : 83,1%. To odpowiedni inhalator dla osób, które szukają dobrego urządzenia. Jeśli szukasz innego urządzenia sprawdź nasz ranking najpopularniejszych produktów z kategorii inhalatory.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Nebulizator Omron A3 Complete

Nebulizator Omron A3 Complete

Nebulizator OMRON A3 Complete to kompleksowe rozwiązanie zaprojektowane z myślą o różnych chorobach dróg oddechowych. Urządzenie to pozwala leczyć infekcje i choroby przewlekłe zarówno dolnych, jak i górnych dróg oddechowych. Mowa tu m.in o przeziębieniach i alergiach, ale także astmie i przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Skuteczność leku wziewnego zależy od tego, czy dotrze do zainfekowanej części dróg oddechowych. Aby ją zmaksymalizować, należy podać lek w formie aerozolu o różnej wielkości cząsteczek. W ten sposób większe cząsteczki trafią do górnych, a mniejsze do dolnych dróg oddechowych. Co znajduje się w pudełku? Nebulizator A3 Complete, Zestaw nebulizatora, Maska dla dzieci, Maska dla dorosłych, Wężyk, Końcówka do nosa, Ustnik, Instrukcja obsługi. Prędkość nebulizacji: Pozycja 1: 0,7 ml/min. Pozycja 2: 0,5 ml/min. Pozycja 3: 0,3 ml/min. Pojemność leków: 2-12 ml. Rozmiar cząstek: Pozycja 1: 10 μm. Pozycja 2: 5 μm. Pozycja 3: 3 μm. Porządny inhalator dla dorosłych i dla dzieci.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Nebulizator Omron C101 Essential

Nebulizator Omron C101 Essential

Nebulizator Omron C101 Essential to cichy i łatwy w użyciu nebulizator dla całej rodziny, przeznaczony do wspierania leczenia dolnych dróg oddechowych. Umożliwia skuteczne podanie leku bezpośrednio do płuc. Stosunkowo niewielkie rozmiary i mała waga inhalatora Essential sprawiają, że jest on kompaktowy i praktyczny, dzięki czemu sprawdzi się również w podróży. Jest prosty w obsłudze, wydajny i zapewnia szybkie oraz niezawodne leczenie. Inhalator Omron C101 pracuje w trybie pracy ciągłej, może być więc używany naprzemiennie przez każdego członka rodziny. Inhalator Omron C101 Essential to rozwiązanie niezwykle skuteczne i praktyczne. Bardzo mały rozmiar wytwarzanych cząsteczek sprawia, że lek z łatwością przenika do płuc i osiada w ich pęcherzykach, tym samym gwarantując wysoką skuteczność. Zapewnia wygodną terapię przy astmie, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, obustronnym zapaleniu płuc, alergiach i innych chorobach układu oddechowego. Dla bezproblemowej aplikacji nebulizator podaje leki poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Szybkość inhalacji: 0,35-0,4 ml/min .Średnia wielkość cząsteczek MMAD: 2,5µm-3,0µm. Pojemność zbiornika: 12ml. Zasilanie: Sieciowe. Nebulizator Omron C101 Essential to wysokiej jakości nebulizator, który zbiera same pozytywne opinie co świadczy o jego wysokiej jakości.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Nebulizator membranowy ORO-MED ORO-Mesh

Nebulizator membranowy ORO-MED ORO-Mesh

OROMED ORO-MESH to bardzo mały i cichy inhalator membranowy. Znakomicie sprawdza się jako urządzenie przenośne.Jest to najmniejszy inhalator na rynku polskim. Zastosowana technologia membranowa gwarantuje wysokie parametry inhalacji i bardzo ciche pracę. Przenośmy, rozmiar kieszonkowy. Ultralekki 98 gram (bez baterii). Duża objętość leku (maks. ok. 8 ml). Niska szczątkowa objętość leku (min. 0,5 ml). Wielkość cząstek MMAD – 3,6 µm. Frakcja respirabilna (0,5–5 µm) 95% ± 0,3%. Długi czas nebulizacji: 30 minut. Bardzo efektywna praca urządzenie. Szybkość nebulizacji >0,25 ml/min. Funkcja samooczyszczenia: dzięki temu membrana nie zapycha się. Niskie zużycie energii, długie działanie urządzenia na bateriach (do 3 godzin przy ciągłym użyciu). Wykrywanie braku leku lub jej małej ilości. Membrana nie nagrzewa się i struktura leku na poziomie molekularnym nie ulega zmianie. Wyrób medyczny. W inhalatorze OROMED ORO-MESH można stosować tylko leki przeznaczone do inhalacji w inhalatorach ultradźwiękowych/siateczkowych. Takie informacje znajdują się w ulotkach leków. Przed zastosowaniem należy się z nią zapoznać. Nie wolno stosować substancji o dużej gęstości (oleistych i produktów na bazie olejów oraz roztworów, które zawierają tłuste lub zawieszone cząstki). Nie należy stosować preparatu Nebu-dose hialuronic oraz Nebu-dose plus, ponieważ roztwory ten wykazuje optymalne działanie tylko przy użyciu inhalatorów pneumatyczno-tłokowych, w związku z czym mogą wystąpić problemy w przypadku stosowania z innym typem inhalatora.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy to wyrób medyczny klasy IIa. Adamed Nebulizator Air Pro tworzy aerozol na skutek wymuszonego drganiami o wysokiej częstotliwości przechodzenia roztworu leku przez kalibrowane otwory siatki/membrany. Dzięki temu aerozol składa sie z niemal jednorodnych drobin. Drgania rezonansowe są generowane przez ceramiczny element piezoelektryczny zasilany przez układ elektroniczny. Liczne, zatomizowane cząstki są kierowane do dróg oddechowych pacjenta przez maskę lub ustnik dla osięgnięcia określonego celu terapeutycznego. Nebulizator może być stosowany w takich chorobach jak: Przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych tj. nieżyt nosa, gardła i krtani (alergiczne i niealergiczne), Nawracające i przewlekle zapalenia zatok przynosowych, Nawracające zapalenia oskrzeli, Rozstrzenia oskrzeli, Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP),,Astma oskrzelowa (zwłaszcza postać ciężka lub jej zaostrzenie), Grzybice układu oddechowego, Pneumocystoza, Mukowiscydoza leczenie przewlekłe i w zaostrzeniach, Ostre infekcje dolnych dróg oddechowych. Zestaw Nebulizator Air Pro zawiera: Mobilny nebulizator membranowo/siateczkowy, Maseczkę dla dorosłych, Maseczkę dla dziecka, Ustnik, Kabel USB, Adapter, Ściereczkę do czyszczenia, Zamykane na suwak etui. Nebulizator nie nadaje się do leków pentamidynowych. Urządzenie nie nadaje się do nebulizacji produktów oleistych, tłustych, estrów i zawiesin (np. ekstraktów z ziół) oraz kwasu hialuronowego. To innowacyjny inhalator siateczkowy, którym warto się zainteresować.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Nebulizator Beurer SI 40

Nebulizator Beurer SI 40

Nebulizator Beurer SI 40 to innowacyjne urządzenie, które zostało zaprojektowane, by wspierać Twoje zdrowie w sezonie przeziębień. Jego cicha praca i dobroczynne działanie sprawiają, że jest on niezastąpionym pomocnikiem w domowej apteczce. Dzięki możliwości rozpylania roztworów soli kuchennej oraz olejków eterycznych, nebulizator parowy SI 40 efektywnie zwalcza objawy przeziębienia, oferując szybką i skuteczną ulgę. Urządzenie zostało wyposażone w elastyczną, uniwersalną maskę, która dopasowuje się zarówno do kształtu ust, jak i nosa, co gwarantuje komfort i skuteczność inhalacji. Nebulizator Beurer SI 40 charakteryzuje się również regulacją ilości pary, co pozwala na indywidualne dostosowanie terapii do potrzeb użytkownika. Efektywne działanie urządzenia przy stałej temperaturze zapewnia maksymalną skuteczność w krótkim czasie stosowania. Obsługa nebulizatora jest niezwykle łatwa i intuicyjna, dzięki zastosowaniu jednego przycisku. Dodatkowo, urządzenie zasilane jest z sieci, co eliminuje konieczność częstej wymiany baterii i jest wygodne w codziennym użytkowaniu. Nebulizator Beurer SI 40 to doskonały wybór dla osób szukających efektywnej i łatwej w obsłudze pomocy w sezonie przeziębień.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Nebulizator NOVAMA Familino by Flaem

Nebulizator NOVAMA Familino by Flaem

Nasz ranking inhalatorów zamyka model NOVAMA Familino by Flaem. Nebulizator NOVAMA Familino by Flaem to urządzenie odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, w tym dzieci. Zastosowanie tego nebulizatora: zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani, zapalenie płuc, przeziębienie, kaszel, katar, astma, zapalenie zatok. Produkt o nienagannej jakości potwierdzonej przez TÜV Rheinland – czołową jednostke certyfikującą na rynku europejskim. Novama Familino to kompletny zestaw do terapii aerozolowej, idealny do użytku domowego, w którego skład wchodzi cichy kompresor z możliwością nieprzerwanej bezawaryjnej pracy (praca ciągła), o miłej dla ucha barwie dźwięku i kompletny zestaw akcesoriów wraz z innowacyjnym nebulizatorem RF8 Evo z systemem oszczędzania leku i 2 trybami nebulizacji. Wiarygodność parametrów i jakość urządzenia potwierdzają badania TÜV Rheinland. Efektywna terapia niższym kosztem. Drugsaver – czyli nakładka na nebulizator pomaga oszczędzać lek, zmniejszając jego rozproszenie. Nakładka ma jeszcze jedną zaletę, lek nie ulatnia się i nie podrażnia twarzy i oczu, nie powoduje ich zaczerwienienia. Maski i wszystkie elementy zestawu wykonane są bez użycia BPA i ftalanów w fabryce w Włoszech. Miejsce działania: oskrzela, oskrzeliki, tchawica (nebulizator w trybie większych cząsteczek bez założonej rurki przełącznika), pęcherzyki płucne (nebulizator w trybie mniejszych cząsteczek z włożoną rurką przełącznika). Spektrum leków i preparatów: większość leków do nebulizacji, sól fizjologiczna, hipertoniczny roztwór soli fizjologicznej, sól fizjologiczna z kwasem hialuronowym (wyjątek na rynku inhalatorów). Parametry mgiełki są zgodne z Normą Unijną Polskiego Komitetu Normalizacyjnego PN – EN 13544-1, a wielkość cząsteczki została zbadana i potwierdzona przez TÜV Rheinland LGA Products GmbH. MMAD: 3,74 μm. Frakcja wdychana< 5 μm (FPF): 63,2 %.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Nebulizator to urządzenie, które zyskuje ostatnio na popularności i coraz częściej jest stosowane w schorzeniach dróg oddechowych zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, przy takich chorobach jak: Astma, Ostre zapalenie krtani, Zapalenie płuc, Zapalenie oskrzelików i wielu innych. Mój zespół przeanalizował dla Was najlepsze nebulizatory na Polskim rynku. Mam nadzieje, że nasz ranking dobrych i sprawdzonych nebulizatorów znacznie ułatwi zakup odpowiedniego dla Ciebie urządzenia.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking najlepszych nebulizatorów?

Ten ranking nebulizatorów został stworzony przez naszych ekspertów we współpracy z zewnętrznymi ekspertami, którzy zajmują się tymi urządzeniami na co dzień w swojej pracy. Nasz zespół ekspertów od nebulizatorów przetestował i przeanalizował najpopularniejsze modele nebulizatorów jakie są dostępne na Polskim rynku. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy nebulizatory od następujących producentów: FLAEM, Medel, Sanity, PiC Solution, Soho, Philips, Oromed, Neno i kilku innych. Po przeprowadzonych testach i analizach przyszedł czas na skrupulatne sprawdzenie opinii w internecie na temat każdego nebulizatora. Opinie na temat nebulizatorów sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, Allegro, stronach producentów oraz specjalistycznych portalach medyczny, w sklepie Media Expert i kilku innych miejscach. Po wytypowaniu najlepszych nebulizatorów przekazaliśmy wyniki naszych testów i analiz do naszej redakcji, która stworzyła ten rzetelny ranking nebulizatorów. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych nebulizatorów znacznie ułatwi zakup odpowiedniego nebulizatora.

Jaki nebulizator wybrać? Czym kierować się przy zakupie nebulizatora?

Zakup dobrego nebulizatora nie jest łatwym zadaniem dla osoby, która nie posiada wiedzy medycznej lub nie miała doczynienia z tymi urządzeniami. Na szczęście nasi eksperci przygotowali poradnik zakupowy po nebulizatorach, dzięki któremu wybierzesz odpowiednie urządzenie. Przed zakupem nebulizatora zwróć uwagę na te parametry, a będziesz zadowolony z zakupu:

Współczynnik FPF% (frakcja respirabilna) w nebulizatorze – najważniejszy parametr nebulizatora, który określa, jaki procent cząsteczek produkowanych przez urządzenie ma właściwy rozmiar, w dobrych nebulizatorach parametr ten wynosi ponad 70%. Staraj się wybierać wśród profesjonalnych nebulizatorów, które spełniają ten parametr.

Parametr MMAD w nebulizatorze – wskazuje na rozmiar wytworzonych cząsteczek, najlepszy nebulizator to taki wytwarzający cząsteczki o średnicy 2-3 µm (maksymalnie do 5µm), nie warto kupować nebulizatora, w którym parametr ten wynosi 1µm, ponieważ tak małe cząsteczki nie deponują się w płucach tylko są zwrotnie wydalane.

Objętość martwa w nebulizatorze – czyli ilość płynu, która pozostaje w nebulizatorze i nie jest rozpraszana, wybierajmy nebulizator o jak najmniejszej martwej objętości.

Funkcję ciągłego tryby pracy – takie nebulizatory są nieco droższe, ale bardziej stabilne.

Dodatkowe elementy urządzenia – jeśli z nebulizatora będą korzystać dzieci warto upewnić się, że w zestawie są maseczki lub ustniki dla dziecka, ewentualnie czy można je dokupić.

Tryb pracy urządzenia – szczególnie w przypadku dzieci, ale nie tylko warto zwrócić uwagę jak głośna jest praca urządzenia i wybrać model pracujący możliwie najciszej.

Najczęściej zadawane pytania o nebulizatory:

Czym jest nebulizacja?

Nebulizacja to metoda rozpraszania roztworów lub zawiesin w leczeniu inhalacyjnym chorób układu oddechowego za pomocą nebulizatora.

Co to jest nebulizator?

Nebulizator to urządzenie, które służy do podawania płynnych leków w postaci rozpylonej mgiełki. Każdy nebulizator jest inhalatorem ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem.

Do czego służy nebulizator?

Nebulizator to urządzenie, które służy do inhalacji. Rolą tego sprzętu jest rozbicie leku na drobne kropelki, dzięki czemu może on drogą wziewną dostać się do oskrzeli i płuc. Co ważne każdy nebulizator jest inhalatorem ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem.

Jakie są rodzaje nebulizatorów?

Ze względu na sposób wytwarzania aerozolu wyróżniamy takie nebulizatory jak: Nebulizatory ultradźwiękowe, Nebulizatory pneumatyczne, Nebulizatory siateczkowe.

Jakie są najczęściej kupowane nebulizatory?

Najczęściej kupowanymi przez pacjentów i często polecanym przez lekarzy i farmaceutów są nebulizatory pneumatyczne. Nie oznacza to, że inne rodzaje urządzeń są gorsze.

Ile kosztuje nebulizator?

Najtańszy nebulizator kupimy za ok. 200 zł. Profesjonalne nebulizatory dobrej jakości o bardzo dobrych parametrach, które sprawdzą się do użytku domowego możemy kupić w cenie od 500-1000 zł.

Jaki nebulizator kupić?

Polecamy kupić nebulizator Flaem Nebulair + bo jest to profesjonalne urządzenie do terapii aerozolowej. Nadaje się do użytku szpitalnego, opieki domowej, wynajmu. Inhalator tłokowy do aerozoterpaii, dostosowany do pracy przy intensywnej eksploatacji w szpitalach i klinikach. Inhalator przystosowany do pracy ciągłej.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (37 votes)
Opinie o rankingach