Zaznacz stronę

Nebulizatory to urządzenia, które ostatnio dość mocno zyskują na popularności. Infekcje dróg oddechowych to najczęstsze schorzenia występujące w okresie jesienno-zimowym. Ból gardła, kaszel, katar czy gorączka potrafią skutecznie pozbawić Nas energii i uziemić w łóżku. Jednym ze sposobów walki z patogenami, szczególnie u dzieci jest stosowanie inhalacji do której wykorzystuje się urządzenia zwane nebulizatorami. Rolą tego sprzętu jest rozbicie leku na drobne kropelki, dzięki czemu może on drogą wziewną dostać się do oskrzeli i płuc. Co ważne każdy nebulizator jest inhalatorem ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem. Dlaczego? Ponieważ nebulizator to część inhalatora, niezbędna do efektywnego podawania leków. Wybór dobrego nebulizatora to nie lada wyzwanie, należy zwrócić uwagę choćby na wielkość frakcji respirabilnej, MMAD i objętości martwej a także na dobór odpowiedniej maseczki. Jaki nebulizator wybrać? Jaki nebulizator jest najlepszy? Sprawdź nasz stale aktualizowany ranking najlepszych nebulizatorów na rynku i zobacz jaki nebulizator warto kupić.

Ranking najlepszych nebulizatorów

Miejsce 1

Nebulizator Flaem Nebulair +

Nebulizator Flaem Nebulair +

Najlepszy nebulizator w naszym rankingu to Flaem Nebulair +. Profesjonalne urządzenie do terapii aerozolowej. Nadaje się do użytku szpitalnego, opieki domowej, wynajmu. Inhalator tłokowy do aerozoterpaii, dostosowany do pracy przy intensywnej eksploatacji w szpitalach i klinikach. Inhalator przystosowany do pracy ciągłej. Mocny i wytrzymały kompresor pozwala na pracę ciągłą, oraz cechuję się niskim poziomem hałasu. Szybka i skuteczna nebulizacja wszelkich dostępnych na rynku leków, również stosowanych przy astmie, alergiach, POChP i in. Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoka jakość wykonania, mocny i wydajny silnik zapewniają wygodne i bezpieczne użytkowanie inhalatora. Skuteczne urządzenie dla wszystkich – również dzieci i osób starszych. Specjalna, mocna pompa kompresorowa inhalatora zapewnia wydajną inhalację oraz szybkie i skuteczne podawanie aerozolu. Inhalator posiada wygodny schowek na wszelkie akcesoria, a kabel zasilający chowany jest w tylnej części obudowy. Przestrzeń na akcesoria ułatwia higieniczne przechowywanie akcesoriów. Dzięki specjalnej rączce, jest łatwy do transportu. Powietrze do inhalacji pobierane jest z zewnątrz i filtrowane przez wysokiej jakości filtr. Nowoczesny nebulizator Rapid Flaem 7 Dual Speed (RF7 Dual Speed) sprawia że terapia inhalacyjna staje się skuteczna i komfortowa. Nebulizator posiada możliwość dwukrotnego przyspieszenia inhalacji. Nadaje się do dezynfekcji, zatem może być stosowany nawet przez długi okres czasu (do roku czasu). Specjalny zaworek nebulizatora umożliwia podawanie aerozolu jedynie w fazie wdechu, dzięki czemu oszczędzamy połowę leku. Dla porównania w tradycyjnym nebulizatorze lek podawany był w sposób ciągły i w fazie wydechu marnowany. Ergonomiczne, silikonowe maseczki dopasowane do kształtu dziecięcej i dorosłej twarzy odpowiednio przylegają by lekarstwo nie uciekało. Maski wykonane są z tworzywa wolnego od ftalanów i BPA. Maski są stworzone tak, by można je było wielokrotnie myć w ciepłej wodzie lub zmywarce. Przed każdym użyciem i po każdym użyciu należy je wyczyścić. Umyć akcesoria w ciepłej (około 40 °C) wodzie pitnej z płynem do mycia naczyń lub umyć w zmywarce. Zdezynfekować akcesoria przez zanurzenie w roztworze zawierającym 60% wody i 40% białego octu. Dokładnie opłukać wodą i osuszyć. Parametry certyfikowane przez TÜV: tak. MMAD wg. nowej normy EN13544-1: 2,21 μm. Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% : 84,2% < 5 μm. Średni czas nebulizacji 2 ml leku 3 minuty. Szybkość nebulizacji/podawania 0,65 ml/min.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Inhalator pneumatyczno-tłokowy MEDEL Professional z nebulizatorem

Nebulizator Medel Professional

Inhalator pneumatyczno-tłokowy MEDEL Professional z nebulizatorem to niewielkich rozmiarów kompaktowy inhalator, który jest urządzeniem bezkompromisowym i gwarantuje najwyższą skuteczność terapii. Został wyposażony w nowoczesny kompresor o wzmocnionej wytrzymałości, przeznaczony do pracy ciągłej. Jest dedykowany jako wyposażenie dla placówek medycznych, szpitali oraz pacjentom, którzy często korzystają z kompleksowej terapii aerozolowej w domu i chcą uzyskiwać najwyższej jakości efekty. Bardzo cichy o głośności pracy jedynie 52 dB. Dzięki temu inhalacje są o wiele przyjemniejsze dla pacjenta. Nebulizator to jedna z najważniejszych części inhalatora, mały pojemnik, z którego dawkowany jest lek. Medel Professional w swoim zestawie posiada aż dwa nebulizatory. Medel Jet Plus to zaawansowany technicznie nebulizator aktywowany wdechem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie całej porcji leku w trakcie inhalacji. Wielkość uzyskanej cząsteczki umożliwia dotarcie leku do górnych dróg oddechowych, tchawicy, oskrzeli, oskrzelików a także pęcherzyków płucnych. Średnia wielkość cząsteczki wynosi 0,8 μm, dlatego w zależności od schorzenia, inhalator może być wykorzystywany w leczeniu zarówno górnych dróg oddechowych jak i dolnych dróg oddechowych. Drugi nebulizator Medel Jet Rhino jest przeznaczony do leczenia górnych dróg oddechowych, pomaga oczyścić i nawilżyć błonę śluzową nosa. Nebulizatory Medel Jet Plus i Medel Jet Rhino mogą być stosowane zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Maski to akcesoria o szczególnym znaczeniu dla pacjentów korzystających z częstych inhalacji. Delikatna skóra twarzy ma bezpośredni kontakt z mgiełką leku, a profilowana maska Medel Soft Touch posiada miękkie zakończenie, łagodne dla skóry, elastycznie dopasuje się do kształtu twarzy i zminimalizuje wszelkie podrażnienia mogące się pojawić wokół miejsc poddanych działaniu leku. Do zestawu z Inhalatorem Medel Professional zostały dołączone: nebulizator Medel Jet Plus, ustnik, maska Medel Soft Touch dla dzieci, maska Medel Soft Touch dla dorosłych, ustnik, przewód powietrzny, zamienne filtry powietrza, pojemnik na akcesoria i do sterylizacji. Nebulizator Medel Jet Rhino, widełki nosowe, natrysk nosowy, karta gwarancyjna, instrukcja w języku polskim. MMAD wg. nowej normy EN13544-1 : 0,8 μm. Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% : 92,6 %.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Nebulizator Sanity Inhalator PRO

Nebulizator Sanity Inhalator PRO

Nebulizator Sanity Inhalator PRO przeznaczony jest do użytku przez całą rodzinę. Wielkość cząsteczek regulować można w zakresie 1,82μm – 5μm, a prędkości nebulizacji – 0,2 – 0,5ml/min. To pozwala dostosować pracę urządzenia zarówno do wieku użytkownika, jak też rodzaju podawanej substancji i miejsca, w którym ma ona zostać wchłonięta. Profesjonalne urządzenie, będące jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w ofercie marki Sanity. To wsparcie dla rodziców i ich dzieci w trakcie infekcji, choroby i alergii. Inhalator PRO jest kompletnym aparatem przeznaczonym do terapii inhalacyjnej, która jest skuteczną przy takich schorzeniach, jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, a także inne choroby układu oddechowego. Inhalator pozwala na szybkie podawanie leków, które wchłaniane są bezpośrednio w miejscu przyczyny problemu, nie obciążający przy tym żołądka, ponieważ lek w formie aerozolu omija układ trawienny. Inhalator można ponadto stosować w celach profilaktycznych dla oczyszczenia i nawilżenia dróg oddechowych dzięki irygatorowi Nosalek Jet, który znajduje się w zestawie. Dwufunkcyjne urządzenie – inhaluje i oczyszcza drogi oddechowe. Łatwy i szybki sposób podawania leków w formie leczniczej mgiełki z cząsteczkami o małych rozmiarach. W zestawie irygator do oczyszczania dróg oddechowych. Możliwość regulacji wielkości cząsteczek i szybkości inhalacji. Pracuje w trybie ciągłym. Do terapii inhalacyjnej przy chorobach układu oddechowe, jak też w celach profilaktycznych i przy alergiach. Wysoki poziom wchłaniania leku.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Nebulizator Inhalator certyfikowany FLAEM 4Neb

Nebulizator Inhalator certyfikowany FLAEM 4Neb

Certyfikowany inhalator Flaem 4Neb z nebulizatorem RF9 i najmniejszą na rynku cząsteczką MMAD. Mocny i wytrzymały kompresor pozwala na pracę ciągłą, oraz cechuję się niskim poziomem hałasu. Szybka i skuteczna nebulizacja wszelkich dostępnych na rynku leków, również stosowanych przy astmie, alergiach, POChP i in. Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoka jakość wykonania, mocny i wydajny silnik zapewniają wygodne i bezpieczne użytkowanie inhalatora. Skuteczne urządzenie dla wszystkich – również dzieci i osób starszych. Specjalna, mocna pompa kompresorowa inhalatora zapewnia wydajną inhalację oraz szybkie i skuteczne podawanie aerozolu. Inhalator posiada wygodny schowek na wszelkie akcesoria, a kabel zasilający chowany jest w tylnej części obudowy. Przestrzeń na akcesoria ułatwia higieniczne przechowywanie akcesoriów. Dzięki specjalnej rączce, jest łatwy do transportu. Powietrze do inhalacji pobierane jest z zewnątrz i filtrowane przez wysokiej jakości filtr. Inhalacja zorientowana na leczenie wybranych części układu oddechowego dzięki innowacyjnemu nebulizatorowi RF9 z 4 trybami. Bardzo mała objętość roztworu pozostająca w nebulizatorze – nie wykorzystana do produkcji chmury: 0,3ml. System zaworów optymalizuje dostarczanie pacjentowi lekarstwa i ogranicza jego rozproszenie. Nebulizator jest łatwy w czyszczeniu, wszystkie elementy można zdemontować i umyć. Nebulizator pozwala na prostą zmianę wielkości cząsteczek przez przekręcenie pokrywy RF9. Rozmiar cząstek certyfikowany przez TUV Rheinland. Poziom hałasu (na 1 m) – 55 dB (A) (około). Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% : 83,1%.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Nebulizator OMRON CompAIR C28P

Nebulizator OMRON CompAIR C28P

Nebulizator OMRON CompAIR C28P został zaprojektowany z myślą o intensywnym użytkowaniu i doskonale sprawdza się podczas leczenia chorób dolnych dróg oddechowych, takich jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza i rozedma płuc. Dzięki wydajnemu kompresorowi i technologii Virtual Valve (VVT) ten niezwykle skuteczny nebulizator zapewnia krótki czas inhalacji ze skutecznym podawaniem leku. Technologia VVT dostosowuje się do tempa oddechu użytkownika. Pozwala to wyeliminować marnotrawstwo leku podczas wydychania i maksymalizuje jego dostępność podczas wdychania. Nebulizator jest wykonany z łatwego do czyszczenia polipropylenu i jest pozbawiony zaworów silikonowych stosowanych powszechnie w nebulizatorach konwencjonalnych. Nebulizator OMRON CompAIR C28P jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci. Rozmiar cząsteczki (MMAD) 3.0 μm. Głośność (dB) 60 dB. Kupują nebulizator OMRON CompAIR C28P w zestawie znajdziemy: Nebulizator C28P, zestaw nebulizatora, ustnik, końcówka do nosa, wężyk (PCW), pięć filtrów powietrza, maska dla dorosłych (PCW), maska dla dzieci (PCW), etui, instrukcja obsługi.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Nebulizator Philips Respironics Inno Spire Deluxe

Nebulizator Philips Respironics Inno Spire Deluxe

Nebulizator Philips Respironics Inno Spire Deluxe to przeznaczony do podawania leków w aerozolu system InnoSpire Deluxe, który ma wbudowane udogodnienia sprzyjające przestrzeganiu przez pacjentów planu leczenia lekami w aerozolu. Model Deluxe, wchodzący w skład rodziny InnoSpire sprężarkowych systemów nebulizacji, jest wyposażony w solidną sprężarkę, a jego nowoczesna konstrukcja zapewnia niezawodne podawanie leku w aerozolu. Solidna rękojeść ułatwia transport, a uchwyt nebulizatora poprawia stabilność podczas napełniania naczynia lub w spoczynku. System InnoSpire Deluxe jest wyposażony w wygodny schowek na zapas leku lub akcesoria nebulizatora. Przewód zasilania można wygodnie schować w obszarze schowka, a solidny uchwyt ułatwia przenoszenie. System jest objęty pięcioletnią gwarancją i zgodny z międzynarodową normą bezpieczeństwa podstawowego i podstawowych parametrów funkcjonalnych IEC 60601-1, wyd III, z późniejszymi zmianami. InnoSpire Deluxe współpracuje z nebulizatorami SideStream, aby zapewnić szybkie i sprawne podawanie leku. Nebulizatory SideStream są wyposażone w system aktywnej zwężki Venturiego, który zapewnia dodatkowy przepływ powietrza oprócz wytwarzanego przez sprężarkę, czego efektem jest lepsze podawanie leku i wykorzystanie czasu leczenia.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Nebulizator membranowy ORO-MED ORO-Mesh

Nebulizator membranowy ORO-MED ORO-Mesh

OROMED ORO-MESH to bardzo mały i cichy inhalator membranowy. Znakomicie sprawdza się jako urządzenie przenośne.Jest to najmniejszy inhalator na rynku polskim. Zastosowana technologia membranowa gwarantuje wysokie parametry inhalacji i bardzo ciche pracę. Przenośmy, rozmiar kieszonkowy. Ultralekki 98 gram (bez baterii). Duża objętość leku (maks. ok. 8 ml). Niska szczątkowa objętość leku (min. 0,5 ml). Wielkość cząstek MMAD – 3,6 µm. Frakcja respirabilna (0,5–5 µm) 95% ± 0,3%. Długi czas nebulizacji: 30 minut. Bardzo efektywna praca urządzenie. Szybkość nebulizacji >0,25 ml/min. Funkcja samooczyszczenia: dzięki temu membrana nie zapycha się. Niskie zużycie energii, długie działanie urządzenia na bateriach (do 3 godzin przy ciągłym użyciu). Wykrywanie braku leku lub jej małej ilości. Membrana nie nagrzewa się i struktura leku na poziomie molekularnym nie ulega zmianie. Wyrób medyczny. W inhalatorze OROMED ORO-MESH można stosować tylko leki przeznaczone do inhalacji w inhalatorach ultradźwiękowych/siateczkowych. Takie informacje znajdują się w ulotkach leków. Przed zastosowaniem należy się z nią zapoznać. Nie wolno stosować substancji o dużej gęstości (oleistych i produktów na bazie olejów oraz roztworów, które zawierają tłuste lub zawieszone cząstki). Nie należy stosować preparatu Nebu-dose hialuronic oraz Nebu-dose plus, ponieważ roztwory ten wykazuje optymalne działanie tylko przy użyciu inhalatorów pneumatyczno-tłokowych, w związku z czym mogą wystąpić problemy w przypadku stosowania z innym typem inhalatora.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy to wyrób medyczny klasy IIa. Adamed Nebulizator Air Pro tworzy aerozol na skutek wymuszonego drganiami o wysokiej częstotliwości przechodzenia roztworu leku przez kalibrowane otwory siatki/membrany. Dzięki temu aerozol składa sie z niemal jednorodnych drobin. Drgania rezonansowe są generowane przez ceramiczny element piezoelektryczny zasilany przez układ elektroniczny. Liczne, zatomizowane cząstki są kierowane do dróg oddechowych pacjenta przez maskę lub ustnik dla osięgnięcia określonego celu terapeutycznego. Nebulizator może być stosowany w takich chorobach jak: Przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych tj. nieżyt nosa, gardła i krtani (alergiczne i niealergiczne), Nawracające i przewlekle zapalenia zatok przynosowych, Nawracające zapalenia oskrzeli, Rozstrzenia oskrzeli, Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP),,Astma oskrzelowa (zwłaszcza postać ciężka lub jej zaostrzenie), Grzybice układu oddechowego, Pneumocystoza, Mukowiscydoza leczenie przewlekłe i w zaostrzeniach, Ostre infekcje dolnych dróg oddechowych. Zestaw Nebulizator Air Pro zawiera: Mobilny nebulizator membranowo/siateczkowy, Maseczkę dla dorosłych, Maseczkę dla dziecka, Ustnik, Kabel USB, Adapter, Ściereczkę do czyszczenia, Zamykane na suwak etui. Nebulizator nie nadaje się do leków pentamidynowych. Urządzenie nie nadaje się do nebulizacji produktów oleistych, tłustych, estrów i zawiesin (np. ekstraktów z ziół) oraz kwasu hialuronowego.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Nebulizator Microlife Neb Pro

Nebulizator Microlife Neb Pro

Nebulizator Microlife NEB PRO 2 w 1 Professional to kompletny system aerozoloterapii do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Jest wyposażony w mocny i cichy kompresor przystosowany do ciągłego użytkowania. Wybierz pomiędzy systemem zaworów wspomagania oddechu, który optymalnie dostosowuje przepływ leku podczas wdechu, zmniejszając utratę leku podczas wydechu. Lub opcja krótkiej terapii do leczenia dolnych dróg oddechowych. Nebulizator Microlife NEB PRO 2 w 1 Professional z wyjątkowo miękką maską na twarz dla dorosłych i dzieci, ustnikiem z zaworem wydechowym, końcówką do nosa, 5 wymiennymi filtrami powietrza. Do pracy ciągłej. Na co dzień i w każdej sytuacji. Skuteczna terapia aerozolowa 2 w 1: Nebulizator ze wzmocnionym oddechem do dolnych dróg oddechowych i myjka do nosa do górnych dróg oddechowych, Płukanka do nosa do leczenia górnych dróg oddechowych. Wydajna pompa tłokowa. Niski poziom hałasu (52 dBA). Tempo nebulizacji 0.37 ml/min. Wielkość cząstki: 3.5 µm (MMAD).

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 10

Nebulizator NOVAMA Familino by Flaem

Nebulizator NOVAMA Familino by Flaem

Nebulizator NOVAMA Familino by Flaem to urządzenie odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, w tym dzieci. Zastosowanie tego nebulizatora: zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani, zapalenie płuc, przeziębienie, kaszel, katar, astma, zapalenie zatok. Produkt o nienagannej jakości potwierdzonej przez TÜV Rheinland – czołową jednostke certyfikującą na rynku europejskim. Novama Familino to kompletny zestaw do terapii aerozolowej, idealny do użytku domowego, w którego skład wchodzi cichy kompresor z możliwością nieprzerwanej bezawaryjnej pracy (praca ciągła), o miłej dla ucha barwie dźwięku i kompletny zestaw akcesoriów wraz z innowacyjnym nebulizatorem RF8 Evo z systemem oszczędzania leku i 2 trybami nebulizacji. Wiarygodność parametrów i jakość urządzenia potwierdzają badania TÜV Rheinland. Efektywna terapia niższym kosztem. Drugsaver – czyli nakładka na nebulizator pomaga oszczędzać lek, zmniejszając jego rozproszenie. Nakładka ma jeszcze jedną zaletę, lek nie ulatnia się i nie podrażnia twarzy i oczu, nie powoduje ich zaczerwienienia. Maski i wszystkie elementy zestawu wykonane są bez użycia BPA i ftalanów w fabryce w Włoszech. Miejsce działania: oskrzela, oskrzeliki, tchawica (nebulizator w trybie większych cząsteczek bez założonej rurki przełącznika), pęcherzyki płucne (nebulizator w trybie mniejszych cząsteczek z włożoną rurką przełącznika). Spektrum leków i preparatów: większość leków do nebulizacji, sól fizjologiczna, hipertoniczny roztwór soli fizjologicznej, sól fizjologiczna z kwasem hialuronowym (wyjątek na rynku inhalatorów). Parametry mgiełki są zgodne z Normą Unijną Polskiego Komitetu Normalizacyjnego PN – EN 13544-1, a wielkość cząsteczki została zbadana i potwierdzona przez TÜV Rheinland LGA Products GmbH. MMAD: 3,74 μm. Frakcja wdychana< 5 μm (FPF): 63,2 %.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Nebulizator to urządzenie, które zyskuje ostatnio na popularności i coraz częściej jest stosowane w schorzeniach dróg oddechowych zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, przy takich chorobach jak: Astma, Ostre zapalenie krtani, Zapalenie płuc, Zapalenie oskrzelików i wielu innych. Mój zespół przeanalizował dla Was najlepsze nebulizatory na Polskim rynku. Mam nadzieje, że nasz ranking dobrych i sprawdzonych nebulizatorów znacznie ułatwi zakup odpowiedniego dla Ciebie urządzenia.

Ekspert od nebulizatorów

Jak powstał nasz ranking najlepszych nebulizatorów?

Ten ranking nebulizatorów został stworzony przez naszych ekspertów we współpracy z zewnętrznymi ekspertami, którzy zajmują się tymi urządzeniami na co dzień w swojej pracy. Nasz zespół ekspertów od nebulizatorów przetestował i przeanalizował najpopularniejsze modele nebulizatorów jakie są dostępne na Polskim rynku. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy nebulizatory od następujących producentów: FLAEM, Medel, Sanity, PiC Solution, Soho, Philips, Oromed, Neno i kilku innych. Po przeprowadzonych testach i analizach przyszedł czas na skrupulatne sprawdzenie opinii w internecie na temat każdego nebulizatora. Opinie na temat nebulizatorów sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, Allegro, stronach producentów oraz specjalistycznych portalach medyczny, w sklepie Media Expert i kilku innych miejscach. Po wytypowaniu najlepszych nebulizatorów przekazaliśmy wyniki naszych testów i analiz do naszej redakcji, która stworzyła ten rzetelny ranking nebulizatorów. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych nebulizatorów znacznie ułatwi zakup odpowiedniego nebulizatora.

Jaki nebulizator wybrać? Czym kierować się przy zakupie nebulizatora?

Zakup dobrego nebulizatora nie jest łatwym zadaniem dla osoby, która nie posiada wiedzy medycznej lub nie miała doczynienia z tymi urządzeniami. Na szczęście nasi eksperci przygotowali poradnik zakupowy po nebulizatorach, dzięki któremu wybierzesz odpowiednie urządzenie. Przed zakupem nebulizatora zwróć uwagę na te parametry, a będziesz zadowolony z zakupu:

Współczynnik FPF% (frakcja respirabilna) w nebulizatorze – najważniejszy parametr nebulizatora, który określa, jaki procent cząsteczek produkowanych przez urządzenie ma właściwy rozmiar, w dobrych nebulizatorach parametr ten wynosi ponad 70%. Staraj się wybierać wśród profesjonalnych nebulizatorów, które spełniają ten parametr.

Parametr MMAD w nebulizatorze – wskazuje na rozmiar wytworzonych cząsteczek, najlepszy nebulizator to taki wytwarzający cząsteczki o średnicy 2-3 µm (maksymalnie do 5µm), nie warto kupować nebulizatora, w którym parametr ten wynosi 1µm, ponieważ tak małe cząsteczki nie deponują się w płucach tylko są zwrotnie wydalane.

Objętość martwa w nebulizatorze – czyli ilość płynu, która pozostaje w nebulizatorze i nie jest rozpraszana, wybierajmy nebulizator o jak najmniejszej martwej objętości.

Funkcję ciągłego tryby pracy – takie nebulizatory są nieco droższe, ale bardziej stabilne.

Dodatkowe elementy urządzenia – jeśli z nebulizatora będą korzystać dzieci warto upewnić się, że w zestawie są maseczki lub ustniki dla dziecka, ewentualnie czy można je dokupić.

Tryb pracy urządzenia – szczególnie w przypadku dzieci, ale nie tylko warto zwrócić uwagę jak głośna jest praca urządzenia i wybrać model pracujący możliwie najciszej.

Najczęściej zadawane pytania o nebulizatory:

Czym jest nebulizacja?

Nebulizacja to metoda rozpraszania roztworów lub zawiesin w leczeniu inhalacyjnym chorób układu oddechowego za pomocą nebulizatora.

Co to jest nebulizator?

Nebulizator to urządzenie, które służy do podawania płynnych leków w postaci rozpylonej mgiełki. Każdy nebulizator jest inhalatorem ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem.

Do czego służy nebulizator?

Nebulizator to urządzenie, które służy do inhalacji. Rolą tego sprzętu jest rozbicie leku na drobne kropelki, dzięki czemu może on drogą wziewną dostać się do oskrzeli i płuc. Co ważne każdy nebulizator jest inhalatorem ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem.

Jakie są rodzaje nebulizatorów?

Ze względu na sposób wytwarzania aerozolu wyróżniamy takie nebulizatory jak: Nebulizatory ultradźwiękowe, Nebulizatory pneumatyczne, Nebulizatory siateczkowe.

Jakie są najczęściej kupowane nebulizatory?

Najczęściej kupowanymi przez pacjentów i często polecanym przez lekarzy i farmaceutów są nebulizatory pneumatyczne. Nie oznacza to, że inne rodzaje urządzeń są gorsze.

Ile kosztuje nebulizator?

Najtańszy nebulizator kupimy za ok. 200 zł. Profesjonalne nebulizatory dobrej jakości o bardzo dobrych parametrach, które sprawdzą się do użytku domowego możemy kupić w cenie od 500-1000 zł.

Jaki nebulizator kupić?

Polecamy kupić nebulizator Flaem Nebulair + bo jest to profesjonalne urządzenie do terapii aerozolowej. Nadaje się do użytku szpitalnego, opieki domowej, wynajmu. Inhalator tłokowy do aerozoterpaii, dostosowany do pracy przy intensywnej eksploatacji w szpitalach i klinikach. Inhalator przystosowany do pracy ciągłej.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (37 votes)
Opinie o rankingach