Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest filtrowanie powietrza w domu czy mieszkaniu. Większości z Nas wydaje się, że nie ma takiej potrzeby i powietrze w domu nie jest zanieczyszczone w przeciwieństwie do tego za oknem. Nic bardziej mylnego, powietrze, którym oddychamy w domu nie jest wolne od alergenów, smogu, kurzy czy też lotnych związków organicznych. Oczywiście ich stężenie nie jest tak duże jak na zewnątrz, jednak wpływają one na komfort oddychania, z czego możemy nie zdawać sobie sprawy. Czyste powietrze ogranicza ryzyko wystąpienia schorzeń układu oddechowego i co bardzo ważne istotne zmniejsza a wręcz eliminuje objawy kliniczne u alergików. Z drugiej strony oczyszczacz powietrza to urządzenie idealne dla palaczy, domownicy czy goście nie muszą już wdychać szkodliwego dymu papierosowego. Przed zakupem urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, przede wszystkim należy dobrać oczyszczać do wielkości pomieszczenia, ponadto zwróćmy uwagę jaka jest moc urządzenia i jaki rodzaj filtra jest w nim zastosowany. To ostatnie będzie miało duże znaczenie, ponieważ filtr jako serce oczyszczacza należy regularnie wymieniać. Urządzenia dostępne na rynku mogą posiadać także dodatkowe funkcje, do których należą jonizacja oraz nawilżenie powietrza. Spośród setek dostępnych modeli każdy z pewnością znajdzie sprzęt dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Sprawdź ranking najlepszych oczyszczaczy na rynku i wybierz dobry oczyszczacz powietrza dla siebie.

Jaki oczyszczacz powietrza do domu kupić? zobacz ranking oczyszczaczy powietrza

Miejsce 1

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych oczyszczaczy powietrza na rynku zajmuje oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro. Duży obszar efektywnego działania wynoszący 60 m². Idealny do dużych salonów i pomieszczeń sypialnianych/biurowych. Wskaźnik CADR oczyszczacza powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro wynosi 500 m³/h, dzięki czemu jest on w stanie wypuścić 8330 litrów czystego powietrza na minutę. Oczyszczone powietrze dociera do każdego zakątka Twojego domu, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina możecie oddychać zdrowym powietrzem przez cały czas. Dzięki ukierunkowanemu oczyszczaniu substancje zanieczyszczające nie będą miały gdzie się ukryć. Kompleksowe monitorowanie zmian jakości powietrza zapewnia bardziej ukierunkowane i skuteczne oczyszczanie. W trybie automatycznym oczyszczacz monitoruje jakość powietrza w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowuje prędkość oczyszczania. Intuicyjne dane o jakości powietrza w pomieszczeniach dzięki wyświetlaniu cząstek PM2.5/PM10 w czasie rzeczywistym i paskowi oświetleniowemu z oznaczeniami w różnych kolorach. Dostosuj ustawienia oczyszczania za pomocą prostych przycisków sterowanych dotykiem — wystarczy jedno dotknięcie, aby osiągnąć żądaną jakość powietrza w pomieszczeniu. Filtr o wysokiej wydajności i dużej powierzchni wykonany z węgla aktywnego wysokiej jakości wystarcza na 6–12 miesięcy. Bez potrzeby częstej wymiany filtra. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro posiada trzy filtry w jednym, w tym filtr główny, wysokowydajny filtr firmy Xiaomi i wysokiej jakości filtr z węglem aktywnym, które współpracują, aby oczyszczać powietrze i zagwarantować Twoje zdrowie. Użyj aplikacji Xiaomi Home, aby aktywować oczyszczacz powietrza w podróży, dzięki czemu powietrze w Twoim domu będzie świeże na Twój przyjazd. Przełączenie na tryb nocny powoduje wyłączenie jasności wyświetlacza, dzięki czemu oczyszczanie przebiega bez odblasków i hałasu. Oczyszczacz będzie utrzymywał cyrkulację powietrza, zapewniając idealne warunki do spokojnego snu. Aby chronić niemowlęta w Twoim domu, górna kratka jest przykręcona i nie można jej przypadkowo zdjąć. Odkręć i zdejmij kratkę, aby uzyskać łatwy dostęp do łopatek wentylatora i kanałów powietrznych. Wyczyść wnętrze oczyszczacza, aby utrzymać go w czystości. W porównaniu z konwencjonalnym filtrem HEPA wysokowydajny filtr firmy Xiaomi pozwala oczyszczaczowi powietrza na cichszą pracę oraz mniejsze zużycie energii poprzez umożliwienie większego przepływu powietrza przez filtr przy zachowaniu tej samej skuteczności oczyszczania.

Miejsce 2

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L

Drugie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych oczyszczaczy zajmuje dobry i niezawodny oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L z funkcją nawilżania. Oczyszczacz powietrza z technologią jonową Plasmacluster, 3-stopniowym systemem filtracji mechanicznej i wskaźnikiem poziomu zanieczyszczenia powietrza. Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 38 metrów kwadratowych. Ten oczyszczacz powietrza posiada specjalny tryb, który przeznaczony jest do intensywnego oczyszczania powietrza, na przykład po gotowaniu. Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L przez 60 minut emituje silny strumień jonów Plasmacluster o wysokiej gęstości. W krótkim czasie powietrze staje się przyjemnie świeże i czyste, dzięki czemu można zrelaksować się i swobodnie oddychać. Unikalna technologia jonizacji Plasmacluster wykorzystuje jony dodatnie i ujemne, aby w bezpieczny i naturalny sposób zwalczać uciążliwe i szkodliwe wirusy, bakterie, alergeny i nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu. Jej skuteczność została udowodniona licznymi badaniami. Dzięki temu możesz cieszyć się czystszym i zdrowszym powietrzem w pomieszczeniu. Suche powietrze może przyczyniać się do problemów ze skórą, oddychaniem i zdrowiem. System nawilżania pozwala zapobiegać tym dolegliwościom. Pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, przyczyniając się do poprawy naszego zdrowia, samopoczucia oraz jakości powietrza w pomieszczeniu. Potrójny system filtrów: filtr kurzu, filtr pochłaniający zapachy, filtr HEPA. Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L posiada pięć trybów pracy: max / med / low / pollen / sleep. Powietrze nawiewane jest przez oczyszczacz pod kątem 20 stopni. Dzięki temu kurz zgromadzony na podłodze unosi się i kieruje z powrotem do urządzenia w celu przefiltrowania, co sprawia, że pomieszczenie staje się czystsze i świeższe. Oczyszczacz pracujący w trybie inteligentnym lub automatycznym samodzielnie dobiera prędkość pracy wentylatora do warunków panujących w pomieszczeniu na podstawie systemu czujników stale monitorujących jakość powietrza. Dzięki temu zapewnia najbardziej optymalne warunki w pomieszczeniu. Tryb Plasmacluster Spot to wyjątkowy tryb, idealny do odświeżenia tkanin, ubrań lub obuwia. Skoncentrowany strumień jonów ukierunkowany na przedmioty domowe pozwala na skuteczne usunięcie z nich brzydkich zapachów. Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L posiada wskaźnik poziomu zanieczyszczenia powietrza. Oczyszczacz wyposażony jest w następujące czujniki: Czujnik PM2.5, czujnik kurzu, czujnik zapachów, czujnik wilgotności, czujnik temperatury, czujnik natężenia światła, czujnik ruchu. Obszar oddziaływania (z funkcją nawilżania) do 21 m kw. Poziom szumów: 19 – 52 dB. Przepływ powietrza: 60 – 306 m³/h.

Miejsce 3

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD jeden z najlepszych oczyszczaczy, który musiał się wysoko uplasować w naszym rankingu. Przedni wlot oczyszczacza powietrza z łatwością wciąga powietrze. Potężny wentylator szybko rozprzestrzenia czyste powietrze w różnych kierunkach za sprawą trójstronnego przepływu. W efekcie powietrze oczyszczane jest szybciej i dociera dalej, zapewniając wartość CADR (wskaźnik czystości dostarczanego powietrza) wynoszącą 467 metrów sześciennych na godzinę. Zadbaj o jakość powietrza wokół Ciebie i Twojej rodziny, pozbądź się niebezpiecznych zanieczyszczeń dzięki skuteczności 3 filtrów. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy. Następnie niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwa do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛. Poznaj dokładną wartość zanieczyszczenia powietrza. Laserowy czujnik stężenia pyłu wykrywa cząsteczki o wielkości mniejszej niż 1,0 ㎛, jak również zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o wielkościach PM 1,0/2,5/10. Jakość powietrza prezentowana jest również 4 kolorami, niebieski oznacza, że powietrze jest czyste. Znacznie łatwiej przesuwaj oczyszczacz w dowolne miejsce dzięki ukrytym kółkom. Po prostu popchnij lub pociągnij urządzenie tam, gdzie chcesz oczyścić powietrze, np. do salonu czy sypialni. Kółka są ukryte pod obudową urządzenia, dzięki temu urządzenie zachowuje swój design. Dbaj o jakość powietrza i w dowolnym momencie i z każdego miejsca oraz sprawdzaj poziom zanieczyszczenia. Aplikacja SmartThings umożliwia zdalną kontrolę nad oczyszczaczem. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możesz włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, sterować innymi funkcjami i monitorować stan filtra. Ciesz się czystym powietrzem na różne sposoby, które odpowiadają Twoim potrzebom. Tryb automatyczny wyczuwa poziom zanieczyszczenia i automatycznie dostosowuje do niego moc i prędkość pracy wentylatora. W ten sposób oszczędza Ci wysiłku i redukuje zużycie prądu. Tryb nocny pozwala Ci smacznie spać bez hałasu, wyświetlacz jest również wyłączony. Poziom natężenia dźwięku w trybie nocnym to tylko 21 dB(A). Lepiej wykorzystaj swoją przestrzeń, a także z łatwością czyść i wymieniaj filtr. Smukły design urządzenia sprawia, że zmieści się ono niemal wszędzie, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Przedni wlot powietrza umożliwia czyszczenie i wymianę filtra bez potrzeby przemieszczania oczyszczacza czy odsuwania go od ściany. Maksymalna wielkość pomieszczenia do której przeznaczony jest oczyszczacz 60㎡.

Miejsce 4

Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/51

Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/51

Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/51 to świetny oczyszczacz, który usuwa cząsteczki 800x razy mniejsze od smogu – czyli o wielkości 0,003 µm (mikrometra). Usuwa 99,97% zanieczyszczeń mniejszych od najmniejszego wirusa (do 0,003 um), w tym: smog, alergeny, bakterie, kurz, sierść zwierząt i szkodliwe gazy. Głośność pracy w trybie nocnym wynosi zaledwie 15 dB – niemal dwa razy cichszy od szeptu! Nie musisz martwić się kosztem wymiany filtrów aż do 6 lat! Żywotność filtra NanoProtect HEPA w oczyszczaczach Philips Dual Scan wynosi 3 lata, a po rejestracji urządzenia otrzymasz drugi filtr za 1 zł. Jak działa 3 – etapowy proces filtracji: Pierwsza, wstępna warstwa filtra zatrzymuje większe cząsteczki jak kurz i sierść zwierząt. Druga warstwa NanoProtect HEPA filtruje cząsteczki PM2,5 (smog); alergeny; pyłki roślin, alergeny roztoczy, sierść zwierząt, zarodniki pleśni i grzybów, bakterie i wirusy w tym cząsteczki o wielkości nawet do 0,003 μm. Trzecia warstwa filtra z aktywnym węglem neutralizuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, w tym lotne związki organiczne. Jednoczesne wyświetlanie 3 rodzajów zanieczyszczeń: Wskaźnik cząsteczek PM2,5 (smogu), Wskaźnik szkodliwych gazów, Wskaźnik alergenów IAI. Dwa precyzyjne czujniki Dual Scan wykrywają i eliminują nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Daje Ci to podwójną pewność, że powietrze w Twoim domu jest czyste. Stan powietrza sprawdzany jest przez czujniki aż 1000 razy na sekundę. Skutkuje to skuteczniejszym wykrywaniem groźnych cząsteczek, także tych 800 razy mniejszych od smogu, czyli tych najbardziej niebezpiecznych dla naszego zdrowia, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/51 jest idealny do pomieszczeń do 62 m2.

 

Miejsce 5

Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY

Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY

Elegancki, przenośny oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY, z pięciostopniowym systemem oczyszczania powietrza, którym możesz sterować za pomocą smartfona. Dodatkowe akcesoria umożliwiają dopasowanie wyglądu urządzenia do wystroju wnętrza. Ciesz się czystym powietrzem w domu, dzięki wielopoziomowemu oczyszczaczowi powietrza. Możesz go ustawić na podłodze lub powiesić na ścianie, by zaoszczędzić miejsce. Specjalne osłony z tkaniny Kvadrat z przodu urządzenia pozwalają uatrakcyjnić jego wygląd. Dzięki charakterystycznej konstrukcji i różnym osłonom z tkaniny, oczyszczasz Well A7 doskonale harmonizuje z otoczeniem sypialni lub salonu. Szum 23 db, jak delikatny deszcz nie przeszkadza domownikom. Przenośny oczyszczacz Well A7 można ustawić w dowolnym pomieszczeniu i zmienić jego wygląd, aby wyróżniał się lub harmonizował z otoczeniem. Oczyszczacz można ustawić na dwóch nogach pod kątem na podłodze lub powiesić na ścianie, by nie zajmował cennego miejsca. Pięciostopniowy system oczyszczania powietrza umożliwia usuwanie nawet 99,97% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra (μm). Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY pobiera powietrze dookoła — również na krawędziach przedniej ścianki — jest wyposażony w wentylator 3D oraz pięciostopniową filtrację powietrza. Dzięki aplikacji Electrolux Wellbeing można planować i sterować pracą urządzenia. Czujniki cząstek (PM1, 2.5, 10) i lotnych związków organicznych (VOC) umożliwiają oczyszczaczowi Well A7 w trybie pracy inteligentnej regulację intensywności oczyszczania na podstawie pomiarów. Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY otrzymał certyfikat European Centre for Allergy Research Foundation (ECARF). ECARF przyznaje certyfikaty produktom przyjaznym alergikom, które przeszły audyt zwenętrzny i spełniły wszystkie kryteria.Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY przeznaczony jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 59 m2.

Miejsce 6

Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09

Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09

Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 to bardzo dobrej jakości oczyszczacz powietrza, który jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 27 m2. Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 posiada precyzyjny półprzewodnikowy czujnik wykrywający formaldehyd z unikalnym filtrem katalitycznym, który automatycznie go niszczy. Filtr HEPA+Carbon wychwytuje również kurz, alergeny, gazy i inne najdrobniejsze zanieczyszczenia. Oczyszczacze Dyson są wyposażone w zaawansowaną technologię Air Multiplier™, która rozprowadza oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu. Powietrze wewnątrz pomieszczeń może być nawet 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Oczyszczacze powietrza Dyson usuwają zanieczyszczenia domowe oraz pochodzące z zewnątrz takie jak smog. Wbudowane czujniki stale analizują parametry jakości powietrza, a nasz unikalny algorytm sprawdza dane co sekundę. Urządzenie diagnozuje zanieczyszczenia na poziomie molekularnym, wyświetlając wyniki w czasie rzeczywistym na ekranie LCD. Filtr HEPA wychwytuje 99,95% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Filtr z węglem aktywnym usuwa również zapachy i gazy, w tym Lotne Związki Organiczne. Filtr katalityczny Dyson w sposób ciągły zatrzymuje i rozkłada cząsteczki formaldehydu na wodę i dwutlenek węgla. Regeneruje się samoczynnie, dzięki czemu nigdy nie wymaga wymiany. Aby uniemożliwić powrót zanieczyszczonego powietrza do pomieszczenia, w oczyszczaczu DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 nie tylko filtr jest uszczelniony zgodnie ze standardem HEPA H13, ale cała konstrukcja urządzenia. W cieplejsze dni, silny strumień oczyszczonego powietrza może równocześnie Cię chłodzić. W trybie rozproszonym strumień powietrza wydobywa się z tyłu urządzenia. Oczyszcza powietrze bez efektu orzeźwienia. Steruj i monitoruj jakość powietrza w Twoim domu, gdziekolwiek jesteś, poprzez aplikację Dyson Link. Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 został przetestowany pod kątem alergenów przez ECARF.

Miejsce 7

Oczyszczacz powietrza AP850W Smart SETTI

Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP850W

Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP850W to dobry i niezawodny model, który jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 58 m2. Zaawansowane 7-etapowe oczyszczanie usuwa z powietrza zanieczyszczenia o średnicy powyżej 0,3 mikrona. Co to oznacza? Że oczyszczacz zatrzymuje między innymi kurz, dym bakterie, pyłki, pleśń oraz zarodniki grzybów. Dzięki wysokiej wydajności do 488 m³/h skutecznie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach do 58 m². Dzięki 4 filtrom powietrza przechwytywane jest nawet 98% zanieczyszczeń stałych: filtr wstępny przechwytuje większe cząstki, jak na przykład kurz czy sierść. filtr HEPA skutecznie usuwa pyłki roślin, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów. filtr antywirusowy zatrzymuje wirusy i mniejsze bakterie. filtr węglowo-katalityczny pochłania i neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe dla zdrowia lotne związki organiczne. Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP850W wyposażono w funkcję sterylizacji promieniami UV, która niszczy wirusy, bakterie, grzyby i drobnoustroje. Dioda UV-C LED stanowi dodatkowe wsparcie w oczyszczaniu i pozwala pozbyć się tych patogenów, które nie zostały wcześniej przechwycone przez filtry, gwarantując lepszą jakość powietrza i czystsze, zdrowsze otoczenie. Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP850W wyposażony jest również w jonizator, który poprzez wytwarzanie jonów ujemnych eliminuje z powietrza nadmiar jonów dodatnich, mających zdolność do przyciągania bakterii, wirusów i różnych alergenów. Wszelkie zanieczyszczenia zostają strącone z jonów na powierzchnię ścian, mebli i podłogi. Dzięki jonizacji zmniejszysz ryzyko wystąpienia infekcji czy alergii. Dzięki funkcji nawilżacza oraz specjalnemu filtrowi do wody oczyszczacz SETTI+ AP850W dba o optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Zbiornik o pojemności 1,5 litra ze wskaźnikiem poziomu wody wystarczy na długie godziny pracy urządzenia. Urządzenie pracuje z wydajnością 150 ml/h na czwartym poziomie. Zintegrowany czujnik zanieczyszczenia powietrza stale mierzy jego parametry, automatycznie dopasowując do nich intensywność pracy. Zwróć uwagę na kolor podświetlenia oczyszczacza. Zielony oznacza doskonałą jakość powietrza. Jeśli natomiast oczyszczacz świeci na czerwono – to znaczy, że SETTI+ AP850W będzie jeszcze musiał popracować. Cicha praca, zwłaszcza w trybie Sleep Mode, gdzie poziom hałasu wynosi zaledwie 38 dB, sprawia, że możesz spokojnie włączyć oczyszczacz na noc w Twojej sypialni czy pokoju dziecka. Dzięki funkcji Timer ustawisz czas pracy oczyszczacza – godzinę, dwie, cztery lub osiem. Po upływie tego czasu oczyszczacz wyłączy się automatycznie. Prosty w obsłudze, dotykowy panel sterowania pozwala dostosować tryb oraz prędkość pracy urządzenia. Możesz też zdać się całkowicie na oczyszczacz SETTI+ AP850W i pozwolić mu pracować w trybie auto, by dobierał ustawienia w zależności od jakości powietrza w pomieszczeniu. Duży wyświetlacz LED informuje o temperaturze, wilgotności, a także o jakości powietrza oraz stężeniu cząstek PM2,5. Dzięki specjalnej aplikacji na swoim smartfonie możesz w pełni sterować oczyszczaczem z każdego miejsca na ziemi, w którym masz dostęp do Internetu.

Miejsce 8

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY to wysokiej jakości urządzenie, które jest przeznaczone do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 129 m2. Oczyszczacz powietrza Pure A9 z systemem PureSense, który stale mierzy poziom jakości powietrza w pomieszczeniach oraz na zewnątrz i automatycznie dostosowuje parametry pracy do warunków otoczenia, kolor szary. Wyjątkowy system PureSense stale mierzy poziom jakości powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz i automatycznie dostosowuje współczynnik oczyszczania powietrza, aby zachować zdrowe środowisko w domu. Możliwość dostosowania Pure A9 do indywidualnych potrzeb, dzięki spersonalizowanym filtrom z technologią filtracji 360. Każdy filtr ma unikalny inteligentny wskaźnik śledzący zużycie. Nawet jeśli usuniesz filtr i zainstalujesz go w następnym sezonie, pozostały czas życia zostanie automatycznie rozpoznany. Czy jesteś w domu, czy nie, monitoruj i optymalizuj jakość powietrza w domu z aplikacji lub usiądź i pozwól PURE A9 zrobić to za Ciebie. Sprawdź pracę wykonaną w przedziale czasowym, uzyskaj inteligentne podsumowania lub dostosuj preferencje. PURE A9 to idealna pomoc do kontroli jakości powietrza. AirSurround wywołuje silny, ale płynny ruch spiralny powietrza w pomieszczeniu. Cyrkulacja oczyszcza powietrze do 3 razy szybciej niż rozwiązania poprzednich generacji. Pure A9 jest zalecany do pomieszczeń do 129 m2 (na podstawie szwedzkich przepisów o wymianie powietrza na godz.) i 52 m2 (AHAM).

Miejsce 9

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-KIN50E-W

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-KIN50E-W

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-KIN50E-W to bardzo dobrze oceniany oczyszczacz powietrza w internecie, który jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 38 m2. Maksymalny przepływ powietrza jest na poziomie 306m3/h, co rekomenduje go do pomieszczeń o powierzchni do 38m2. Jako że model ten należy do kategorii 2w1, pochwalić się może również higienicznym i inteligentnym nawilżaczem ewaporacyjnym o wydajności 600ml/h. Za inteligentną pracę odpowiada aż 5 czujników, natomiast za pełną higienę powietrza wbudowany najmocniejszy jonizator Plasmacluster HD25000. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN50E-W nawet przy uruchomionym inteligentnym nawilżaczu oraz korzystając jednocześnie z jonizatora Plasmacluster potrafi generować minimalną ilość hałasu (od 17 dB), dzięki czemu zaliczany jest do referencyjnie cichych. Zużycie prądu w przedziale od 5,5 do max 51W pozwala zaliczyć go również do niezwykle energooszczędnych. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa w kolorze białym, natomiast umieszczony na gorze panel sterowania jest z eleganckiego szczotkowanego aluminium. Całość wygląda niezwykle nowocześnie i jakościowo. Oznaczenia przycisków są typowe dla oczyszczaczy Sharp co jest niezwykle przydatne dla osób, które kiedykolwiek wcześniej miały z nimi do czynienia. Połączenie technologii Plasmacluster Ion – potrójnego systemu filtrów – funkcji nawilżania. Możesz swobodnie oddychać w mieszkaniu: wyjątkowa technologia Plasmacluster Ion wykorzystuje działanie dodatnich i ujemnych jonów do bezpiecznego i naturalnego zwalczania irytujących i szkodliwych wirusów, drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów unoszących się w powietrzu pomieszczenia. Równocześnie zmniejsza się elektryczność statyczna. Skuteczność technologii została udowodniona w obszernych badaniach. Dzięki temu możesz korzystać ze świeżego, czystego powietrza i po prostu dobrze się czuć. Plasmacluster 25000, potrójny system filtrów: filtr wstępny, podwójny filtr pochłaniający zapachy, filtr HEPA. Aby zapewnić zdrową atmosferę w pomieszczeniu, urządzenie rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu nawiewane poprzez prowadnicę pod kątem 20 stopni. Podstawowa zaleta polega na tym, że wszelki kurz nagromadzony na podłodze zostanie poruszony, a następnie skierowany wraz z powietrzem powrotnym do oczyszczacza powietrza w celu odfiltrowania, dzięki czemu pomieszczenie będzie czyste i odświeżone. W oczyszczaczu i nawilżaczu powietrza UA-KIN50E-W praca inteligentna odpowiada za kontrolowanie jakości powietrza pod kątem jego czystości oraz optymalnego nawilżenia. Aż 5 czujników steruje niezależnie pracą sekcji oczyszczacza i nawilżacza.

Miejsce 10

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2 zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 66 m2 – w domu i w pracy! Dzięki dwóm czujnikom ten przenośny oczyszczacz powietrza stale mierzy jakość powietrza i natychmiast wykrywa zanieczyszczenia, takie jak nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne (LZO), drobny pył, pyłki, wirusy i bakterie. Jeśli jakość powietrza ulega pogorszeniu, wskaźnik jakości powietrza informuje o tym użytkownika poprzez zmianę koloru i automatycznie dostosowuje wydajność oczyszczania w inteligentnym trybie automatycznym. Im bardziej zanieczyszczone powietrze, tym wyższy będzie poziom wydajności. Oczyszczacz powietrza o pięknym kształcie jest teraz wyposażony w zmywalny, tekstylny filtr wstępny, zapewniający higienę Sanitized®. Dual Filtr™ – serce oczyszczacza powietrza – jest połączeniem filtra HEPA i filtra z węglem aktywnym. Wysoce wydajny filtr HEPA H12 usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak drobny pył, alergeny, pyłki, wirusy i bakterie, podczas gdy filtr z węglem aktywnym adsorbuje gazy obecne w powietrzu. Oprócz funkcji timera i trybu nocnego, imponujące funkcje Roger’a obejmują również WiFi: możesz monitorować jakość powietrza w czasie rzeczywistym i sterować wszystkimi jego funkcjami za pomocą aplikacji na swoim smartfonie – dzięki temu możesz zagwarantować zdrowe powietrze w domu nawet wtedy, gdy jesteś poza nim! CADR 465m3/h. (Clean Air Delivery Rate) wskazuje objętość oczyszczonego powietrza, jaką może zapewnić oczyszczacz powietrza. Nasza wartość została określona na podstawie niezależnych testów laboratoryjnych w oparciu o standard AHAM. Wyższe wartości CADR oznaczają, że oczyszczacz powietrza może być zalecany do większych pomieszczeń. Wskaźnik CADR jest mierzony w metrach sześciennych powietrza na godzinę. Oczyszczacz powietrza Roger nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 66 m2 i wymienia powietrze 3 razy na godzinę. W przypadku silnie zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu oraz gdy jest używany przez alergików, zaleca się by Roger pracował w pomieszczeniach do 39 m2 powierzchni – z częstotliwością wymiany powietrza 5 razy na godzinę. Roger pokazuje jakość powietrza w pomieszczeniu. Stale mierzy jakość powietrza za pomocą swoich czujników. Wskaźnik jakości powietrza informuje Cię o pogorszeniu się jakości powietrza poprzez zmianę koloru (niebieski = dobra, pomarańczowy = średnia, czerwony = zła). Roger jest wyposażony w WiFi i może być sterowany za pomocą aplikacji na smartfony „Smart Life – Smart Living”. Jakość powietrza może być monitorowana i kontrolowana za pomocą aplikacji, która umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami Rogera w czasie rzeczywistym. Dodatkowa funkcja ochrony przed dziećmi, która jest dostępna tylko przez aplikację, dezaktywuje przyciski na urządzeniu na wybrany okres czasu.

Miejsce 11

Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS

Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS

Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS bardzo dobry oczyszczacz powietrza, który musiał się znaleźć w naszym rankingu najlepszych oczyszczaczy powietrza. Ten dobry oczyszczacz powietrza jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 47 m2. Oczyszczacz Cube został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu, pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie. Zadbaj o jakość powietrza wokół Ciebie i Twojej rodziny, pozbądź się niebezpiecznych zanieczyszczeń dzięki skuteczności 3 filtrów. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy. Następnie niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwa do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛. Z łatwością połącz lub rozdziel moduły oczyszczaczy w zależności od pomieszczenia i sytuacji. Modułowy design oferuje wygodny system dokowania z bezprzewodową łącznością Bluetooth. Możesz łączyć moduły bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji, a następnie sterować nimi jak jednym urządzeniem, by oczyścić 2 razy większą przestrzeń. Możesz także używać ich osobno w mniejszych pomieszczeniach. Laserowy czujnik pyłu umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika. Dbaj o jakość powietrza oraz sprawdzaj poziom jego zanieczyszczenia w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji. Aplikacja SmartThings umożliwia zdalną kontrolę nad oczyszczaczem. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możesz włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, sterować innymi funkcjami i monitorować stan filtra.

Miejsce 12

Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC1715/10

Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC1715/10

Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC1715/10 to wydajny oczyszczacz powietrza, który zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie i jest polecany przez dużą liczbę ekspertów. Zaawansowany technologicznie sensor precyzyjnie skanuje powietrze 1000x na sekundę, wykrywając zanieczyszczenia. Filtruje do 99,97% zanieczyszczeń mniejszych od najmniejszego wirusa – 0,020 µm, nawet do 0,003 µm, w tym smog, alergeny, bakterie i niebezpieczne gazy. Niezwykle cicha praca na poziomie 15 dB w trybie nocnym zapewnia domownikom spokojny sen. 3 tryby pracy oczyszczacza powietrza: Tryb automatyczny (Nieustannie skanuje powietrze, wykrywając zanieczyszczenia i dostosowuje moc pracy do aktualnego zapotrzebowania.), Tryb turbo (Oczyszcza powietrze z najwyższą mocą (CADR) 300 m³/h, eliminując pyły i drobnoustroje nawet w 10 minut), Tryb nocny (Urządzenie pracuje niemal w kompletnej ciszy, dbając o właściwą higienę snu. Podświetlenie wskaźników i wyświetlacza można wygasić, by ograniczyć emisję światła.). Oczyszczacz nie ogranicza się do pasywnej filtracji. Wykorzystując elektryczność statyczną, aktywnie przyciąga zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia. W ten sposób zapewnia Ci absolutną pewność co do czystości powietrza w pomieszczeniu.

Miejsce 13

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL to niedrogi oczyszczacz powietrza, który jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 60 m2. Oczyszczacz jest wyposażony w 5-warstwowy filtr True HEPA, dzięki któremu pozbędziesz się aż 99,9% szkodliwych cząstek unoszących się w powietrzu. Wyeliminuj z powietrza kurz, pleśń, bakterie i cząsteczki dymu dzięki wytworzonym przez jonizatory jonom ujemnym. Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL posiada filtr cylindryczny 360⁰, co sprawia, że powietrze jest pobierane do urządzenia z każdej strony. To zapewnia całkowitą wymianę atmosfery w pokoju nawet 10 razy na godzinę. Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL wykrywa niewielkie cząstki PM 2.5 na wlocie do i wylocie z urządzenia. Zawsze możesz sprawdzić, jaka jest jakość wdychanego przez Ciebie powietrza i widzisz, jak ilość cząstek zmniejsza się wraz z postępującym procesem filtrowania. Oczyszczacz jest wyposażony w złożony filtr 5w1, który sprawi, że każdy domownik odetchnie z ulgą. Najpierw sierść i duże pyły są usuwane przez filtr główny, następnie warstwa PET wyłapuje aerozole atmosferyczne o średnicy nie większej niż 2,5 μm, a filtr węglowy skutecznie adsorbuje formaldehyd i LZO. Kolejnymi warstwami jest filtr HEPA, który eliminuje cząsteczki PM0.1, bakterie i alergeny i ostatnia warstwa PET, która przedłuża żywotność całego filtra. Wybieraj spośród 3 prędkości oczyszczania i samodzielnie zdecyduj, jak intensywnie ma pracować urządzenie. Ale możesz też zdać się na nasz oczyszczacz uruchomić tryb automatyczny i zrelaksuj się w ulubionym fotelu – powietrze w mgnieniu oka oczyści się samo. Ciśnienie akustyczne oczyszczacza to 22 dB, a jego moc akustyczna to jedynie 35 dB – oczyszczacz pracuje bezszelestnie! Oba parametry dotyczą trybu nocnego oraz auto (zalecany). Nawet maksymalnie intensywny tryb turbo to jedynie 52 dB hałasu, a to wartość porównywalna do biurowego szumu. Dzięki intuicyjnemu wskaźnikowi zawsze wiesz, w jakiej kondycji jest filtr i czy kwalifikuje się do wymiany. Prosta konstrukcja oczyszczacza gwarantuje łatwą i szybką wymianę, którą wykonasz samodzielnie – bez żadnego problemu. Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL to nie tylko wysoka funkcjonalność, ale też ciekawy, prosty design, który z pewnością wpasuje się w wystrój Twojego mieszkania. Zaprojektowany w duchu minimalizmu, stanie się Twoim ulubionym elementem wyposażenia.

Miejsce 14

Oczyszczacz powietrza AMICA APM3011

Oczyszczacz powietrza AMICA APM3011

Oczyszczacz powietrza AMICA APM3011 to dobry i niezawodny oczyszczacz, który jest bardzo tani i przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni maksymalnej do 24 m2. Jeśli w Twoim domu są małe dzieci i alergicy, a dodatkowo dużo urządzeń elektronicznych t.j. telefony, monitory, sprzęt AGD, jesteście narażeni na działanie emitowanych przez sprzęt jonów dodatnich, które przyciągają zanieczyszczenia i w efekcie sprzyjają infekcjom i alergiom. Funkcja jonizacji powietrza w oczyszczaczu polega na generowaniu jonów ujemnych, co pozwala rozbijać szkodliwe substancje, takie jak roztocza, pleśń i grzyby, będące przyczyną różnego rodzaju alergii. Dzięki jonizacji powietrze staje się świeże jak po burzy, łatwiej się pracuje, zasypia, oddycha. Najpierw filtr wstępny usuwa większe cząsteczki pyłów. Filtr PET zatrzymuje szkodliwe pyły PM 2.5. Następnie HEPA H13 wyłapuje do 99,7% zanieczyszczeń, a na końcu filtr węglowy usuwa to, z czym poprzednie sobie nie poradziły: organiczne zanieczyszczenia gazowe, lotne związki np. z toksycznych środków chemicznych oraz nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy. Z taką ochroną możesz naprawdę głęboko odetchnąć! Certyfikowany FILTR HEPA H13 wyłapie aż do 99,7% zanieczyszczeń! Koniec z tumanami pyłków, roztoczy i kurzu w Twoim mieszkaniu! W dziecięcym pokoju, w salonie, czy w sypialni – zadbaj o jakość i bezpieczeństwo oddychania. Redukcja zanieczyszczeń poprawi samopoczucie Tobie i Twoim bliskim, szczególnie jeśli cierpią na alergie. Dzięki funkcji regulacji stopnia oczyszczania, masz kontrolę nad stopniem działania urządzenia. Wentylator oczyszczacza ma aż cztery różne prędkości, a Ty wybierasz moc urządzenia w zależności od okoliczności i potrzeb. Nie wiesz jaki tryb pracy jest odpowiedni do warunków aktualnie panujących w Twoim domu? Na panelu sterującym oczyszczacza znajduje się odpowiedni wskaźnik zmieniający kolory. Każdy z trzech kolorów sygnalizuje odpowiedni stan jakości powietrza, dzięki czemu możesz sam zdecydować jaki tryb pracy włączyć. Wskaźnik wymiany filtra informuje o konieczności wymiany tego elementu. Nie musisz pamiętać o tym sam.

Miejsce 15

Oczyszczacz powietrza Karcher AF 30 1.024-821.0

Oczyszczacz powietrza Karcher AF 30 1.024-821.0

Nasz ranking oczyszczaczy powietrza zamykam dobry i niezawodny oczyszczacz powietrza Karcher AF 30 1.024-821.0, który przeznaczony jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 30 m2. Perfekcyjne oczyszczanie powietrza w średniej wielkości pomieszczeniach, pokojach i miejscach pracy: Dzięki wielowarstwowemu systemowi filtrującemu oczyszczacz powietrza AF 30 usuwa z powietrza alergeny, zanieczyszczenia, patogeny, nieprzyjemny zapach i opary chemiczne. Urządzenie posiada następujące dodatkowe funkcje: Wkład z węglem aktywnym z dodatkową powłoką antybakteryjną oraz wyświetlacz alfanumeryczny wskazujący ilość pyłu PM2,5 w µg/m³ zawieszonego w powietrzu, jakość powietrza wyświetlaną w postaci kolorowego diagramu, temperaturę i wilgotność względną. Nasz oczyszczacz powietrza warto także wybrać ze względu na funkcję timera, blokadę przed dziećmi, tryb nocny i bardzo cichą pracę, a także skuteczność filtrowania, która wynosi 99,95% w przypadku cząsteczek o rozmiarze 0,3 µm, jak również wysokiej jakości czujnik laserowy w trybie automatycznym. To oznacza, że tryb automatyczny i poziom wydajności są automatycznie dostosowywane do stopnia zanieczyszczenia powietrza. Poza tym w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza i intensywności użytkowania urządzenia, żywotność filtra wynosi około roku. Na wyświetlaczu widoczne są informacje dotyczące temperatury, wilgotności, jakości powietrza oraz stanu filtra i urządzenia. Dzięki znajdującemu się po dwóch stronach wlotowi powietrza urządzenie gwarantuje wysoki wydatek powietrza.

Zdaje sobie sprawę, że ciężko Ci wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do Twojego mieszkania lub domu. Dla Ciebie przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 100 oczyszczaczy powietrza różnych firm, aby zbudować ranking najlepszych oczyszczaczy na rynku. Wybierz oczyszczacz powietrza dostosowany do swoich potrzeb i ciesz się zdrowym powietrzem w swoim mieszkaniu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak stworzyliśmy ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza?

Do stworzenia tego rankingu oczyszczaczy powietrza przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 100 oczyszczy powietrza różnych firm, aby wybrać tylko 15 najlepszy oczyszczaczy. Testowaliśmy i analizowaliśmy oczyszczacze powietrza takich producentów jak: Amica, Sharp, Cecotec, Philips, Teesa, Samsung, Ideal, Electrolux, Webber, Oxymore, Venta, Stadler Form, TCL, AirFree, RAVEN, Toshiba, Boneco, Xiaomi, Hoover, Bissell, Winix, Rowenta, Karcher, Coway, Vesta, Aeris, ETA, Hama, Tefal, Beko, Dyson i wielu innych. Po wykonaniu naszych wewnętrznych testów postanowiliśmy sprawdzić opinie na temat tych urządzeń w internecie. Opinie o oczyszczaczach powietrza sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, Allegro, stronach producentów, rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych, takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po zebraniu tych wszystkich informacji usiedliśmy z naszym zespołem i stworzyliśmy ten rzetelny ranking oczyszczaczy powietrza. Ranking jest stale aktualizowany, dzięki czemu możecie być pewni, że widzicie w zestawieniu tylko aktualne i najlepsze urządzenia. Mamy nadzieje, że nasz ranking oczyszczaczy powietrza ułatwi wybór najlepszego urządzenia.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, kupić?

Wybór i zakup dobrego oczyszczacza powietrza nie należy do łatwych zadań bo na rynku jest dostępnych ok. 300 modeli oczyszczaczy powietrza różnych firm o różnych parametrach. Przed zakupem oczyszczacza powietrza zwróć uwagę na te parametry a Twój zakup będzie udany:
 
Maksymalna wielkość pomieszczenia – Kupując oczyszczacz powietrza musimy zwrócić uwagę na to do jakiej maksymalnej wielkości pomieszczenia jest dedykowany dany model. Producenci podają maksymalną wielkość pomieszczenia do jakiej są dedykowane ich urządzenia w metrach kwadratowych (m2). Na rynku można spotkać oczyszczacze powietrza, które przeznaczone do powierzchni od 6 m2 do nawet 200 m2. Wybierając dobry oczyszczacz powietrza musisz go dostosować do powierzchni w której będzie wykorzystywany.
 
Wydajność oczyszczacza – Kupując oczyszczacz powietrza zwróć uwagę na jego wydajność, która jest podawana w m3. Ten parametr oczyszczacz powietrza informuje nas ile może przefiltrować powietrza dany model w ciągu godziny. Na rynku można spotkać oczyszczacze powietrza, które mają wydajność od 10 m3/h do nawet 1400 m3/h.
 
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza – Kupując oczyszczacz powietrza warto zwrócić czy model, który chcemy wybrać posiada wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. Wskaźnik, który znajduje się w oczyszczaczu powietrza monitoruje jakość powietrza w miejscu w którym działa i przekazują ją nam na wyświetlaczu.
 
Poziom hałasu – Kupując oczyszczacz powietrza warto zwrócić uwagę na to jaki poziom hałasu emituje dane urządzenie. Producenci oczyszczaczy powietrza podają tą informację w decybelach (dB). W ofercie sklepów internetowych możemy spotkać oczyszczacze powietrza, które emitują poziom hałasu od 15 db do 70 db. Im mniej decybeli będzie emitował Twój oczyszczacz powietrza tym ciszej będzie pracował.
 
Filtry w oczyszczaczu – Wybierając dobry i niezawodny oczyszczacz powietrza zwróć uwagę jakie filtry posiadana model, który chcesz wybrać. Od ilości różnych rodzaji filtrów zależy jak bardzo skuteczny będzie oczyszczacz. Szukając oczyszczacza powietrza możemy natrafić na urządzenia, które posiadają takie filtry jak: HEPA, Węglowy, Wstępny, Katalityczny, Nawilżający, Antybakteryjny, EPA.

Najczęściej zadawane pytania o oczyszczacze powietrza:

Co to jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które służy do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu w którym działa. Działanie oczyszczacza powietrza polega na tym, że filtruje on powietrze i usuwa z powietrza różne zanieczyszczenia.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego działanie polega na tym, że zasysa on powietrze z pomieszczenia w którym stoi i przepuszcza przez wbudowane filtry i następnie wypuszcza do pomieszczenia czyste powietrze pozbawione zanieczyszczeń.

Czy jest sens kupować oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które warto kupić bo jego działanie ma wpływ na nasze zdrowie. Oczyszczacz usunie z pomieszczenia różne zanieczyszczenia, bakterie, alergeny.

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza?

Ceny oczyszczaczy powietrza są bardzo zróżnicowane. Za najtańszy oczyszczacz powietrza trzeba zapłacić ok. 200 zł. Za dobry oczyszczacz powietrza trzeba zapłacić od 400 zł do 3000 zł. Za najdroższy oczyszczacz powietrza będziemy musieli zapłacić 5600 zł.

Czy oczyszczacz powietrza usuwa kurz?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które bez problemu usuwa kurz oraz bakterie, wirusy, roztocza i inne zanieczyszczenia w powietrzu.

Ile czasu powinien być włączony oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza powinien być włączony cały czas i pilnować jakości powietrza w jakim pracuje.

Czy można spać przy oczyszczaczu powietrza?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oczyszczacz działał podczas naszego snu. Przed spaniem warto ustawić oczyszczacz na tryb nocny, który emituje mniej hałasu

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza możemy kupić na Allegro, za pomocą porównywarek cenowych lub w sklepach internetowych typu: Media Markt, RTV EURO AGD i kilku innych.

Jaki oczyszczacz powietrza forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone oczyszczaczom powietrza można zauważyć, że najbardziej chwalone są urządzenia takich firm jak: Philips, Sharp, Xiaomi. To właśnie te 3 firmy są najlepiej oceniane na forach internetowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (89 votes)
Opinie o rankingach