Zaznacz stronę

Najlepsze zamrażarki to urządzenia, które szybko zamrażają żywność, utrzymują jej świeżość, posiadają nowoczesne oraz praktyczne funkcje i do tego są tanie w eksploatacji. Jaką zamrażarkę kupić? Zakup nowej zamrażarki skrzyniowej lub szufladowej może być problematyczny dla osoby, która nie zna się na tych nowoczesnych urządzeniach. Na rynku można znaleźć niezawodne modele zamrażarek oraz te gorszej jakości. Nasi eksperci są tu po to, aby Ci pomóc wybrać odpowiednią zamrażarkę. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy najlepsze modele zamrażarek od takich producentów jak: Haier, MPM, Candy, Indesit, Amica, Whirlpool, Electrolux, Beko, Bosch, Samsung, Miele, Sharp, Siemens, Hisense, Gorenje i zbudowaliśmy rzetelny ranking. Nasz ranking najlepszych zamrażarek i poradnik zakupowy pomogą Ci znaleźć najlepszą zamrażarkę na rynku dostosowaną do Twoich potrzeb i budżetu.

Ranking zamrażarek

Miejsce 1

Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV

Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV

Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV o pojemności 327 L z funkcją NoFrost, dzięki której nie będziesz musiał jej regularnie rozmrażać. W przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń, w chłodziarce NoFrost odczyty wilgotności powietrza są stale rejestrowane w centralnym agregacie chłodniczym, który często automatycznie się rozmraża. Dzięki świeżym kostkom lodu z praktycznej, zdejmowanej kostkarki IceTwister Twoje zimne napoje będą smakowały jeszcze lepiej. Jedno napełnienie wystarczy na 20 kostek. Obsługa kostkarki jest szybka i prosta. Zastosowanie diod LED to zupełnie nowa koncepcja oświetlenia wnętrza chłodziarki zapewniająca równomierne rozłożenie światła w jej wnętrzu. Możesz bez trudu wyjąć wszystkie, znajdujące się w zamrażarce, półki ze szkła hartowanego, by uzyskać większą przestrzeń. Mnóstwo miejsca na mrożone produkty w rozmiarze XXL dzięki szufladzie Big Box. Sygnał alarmowy włączy się w tej zamrażarce, gdy drzwi nie są zamknięte lub wystąpi inny błąd. Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV czuwa nad bezpieczeństwem żywności, powiadamiając o niedomkniętych drzwiach czy wzroście temperatury głośnym sygnałem alarmowym lub sygnalizacją świetlną. Czujniki FreshSense stale monitorują lub regulują temperaturę na zewnątrz oraz wewnątrz chłodziarki i zamrażarki. W rezultacie temperatura wewnątrz chłodziarki jest utrzymywana na stałym poziomie, niezależnie od temperatury zewnętrznej. System MultiAirflow, wspomagany wentylatorem, zapewnia delikatne, równomierne rozprowadzenie zimnego powietrza na wszystkich poziomach, w strefach schładzania i zamrażania. Funkcja Supermrożenie zapewnia szybkie zamrożenie dokładanych produktów i zapobiega rozmrażaniu pozostałej zawartości zamrażarki. Urządzenia z funkcją automatycznego zamrażania przełącza się automatycznie na normalny tryb pracy po osiągnięciu optymalnej temperatury, zapobiegając w ten sposób stratom energii.

Miejsce 2

Zamrażarka Samsung RZ32M753EB1

Zamrażarka Samsung RZ32M753EB1

Zamrażarka Samsung RZ32M753EB1 to drugi z najlepszych modeli w naszym rankingu zamrażarek szufladowych. Urządzenie posiada dużą pojemność 323 l, ale pozostaje dopasowane do głębokości szafek kuchennych. Zajdująca się w tej zamrażarce technologia No Frost poprawia cyrkulację powietrza, by zapewnić równomierną temperaturę, przez co ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę, zwiększa się wytrzymałość systemu chłodzącego i pozwala uniknąć marnowania energii. System All-Around Cooling równomiernie chłodzi każdą część zamrażarki. Zimne powietrze wdmuchiwane jest przez otwory wentylacyjne umieszczone na kilku poziomach, dzięki czemu temperatura wewnątrz jest stabilna, a jedzenie dłużej pozostaje świeże. Metal jest świetnym materiałem izolującym i zatrzymującym zimno. Metalowe wykończenie tylnej ścianki pozwala utrzymywać właściwą temperaturę w każdej części zamrażarki. Stabilna wewnętrzna temperatura oraz wyeliminowanie jej nagłych zmian (np. w wyniku otwarcia drzwi) zapewniają jeszcze lepsze warunki do przechowywania żywności. Wciśnij przycisk Power Freeze i przytrzymaj go przez 3 sekundy, by aktywować intensywne zamrażanie. Funkcja ułatwia i przyspiesza zamrażanie dużej ilości żywności. Jest aktywna przez 50 godzin i przez ten czas w zamrażarce będzie się utrzymywać minimalna temperatura. Technologia Digital Inverter automatycznie dostosowuje prędkość kompresora w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie (aż 7 poziomów), aby zapewnić cichszą i wydajniejszą pracę, a jednocześnie zużywa mniej energii niż uniwersalny kompresor.

  Miejsce 3

  Zamrażarka Beko FS127330N (Szufladowa, 237 L)

  Zamrażarka Beko FS127330N

  Zamrażarka Beko FS127330N (Szufladowa, 237 L) , która posiada drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania. Drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania umożliwiają umieszczenie zawiasów drzwi po lewej i prawej stronie urządzenia, dzięki czemu możesz zdecydować w którą stronę będą się otwierać drzwi lodówki. Dodatkowo można podwoić pojemność chłodzenia, umieszczając dwie lodówki obok siebie i zmieniając kierunek otwierania drzwi jednej z nich. Chłodziarki Beko wyposażone w „Alarm otwartych drzwi” ostrzegą Cię przed pozostawieniem uchylonych lub niedomkniętych drzwi. Wymiary (WxSxG) [cm]: 171 x 59.5 x 64, Klasa hałasu: C, Liczba szuflad w zamrażarce: 5, Liczba półek z klapami: 2, Dzienna zdolność tworzenia lodu (kg/dzień): 1.4 kg, Dzienna zdolność zamrażania (kg/dzień): 13 kg. Roczne zużycie energii (kWh/rok) 268.07, Poziom hałasu (dBA) 37 dBA, Klasa energetyczna F.

  Miejsce 4

  Zamrażarka wolnostojąca AMICA FZ3006.3DFMX

  Zamrażarka wolnostojąca AMICA FZ3006.3DFMX

  Zamrażarka wolnostojąca AMICA FZ3006.3DFMX o pojemności 274 l z technologią NoFrost. Technologia NoFrost zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności w zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. Wykorzystaj IceMaker – wystarczy, że użyjesz pokrętła, a kostki lodu same wypadną z foremek do praktycznego pojemnika. Szybko i łatwo możesz przenieść go w dowolne miejsce, by móc wykorzystać kostki lodu w każdej chwili. Zamrażarka wolnostojąca AMICA z funkcją Cichej pracy skonstruowana tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Amica wyposażyła swoje zamrażarki w Sterowanie sensorowe! Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sterujący z wyświetlaczem LED i czujnikami dotyku ułatwia precyzyjne sterowanie temperaturą. Łatwo możesz nastawić niezależną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki, a także wygodnie korzystać z innych dodatkowych funkcji. Wykorzystaj Funkcję Eco! Ta automatycznie ustawi temperaturę w chłodziarce na 4°C, a w zamrażarce na -18°C – to optymalne warunki dla chłodzenia i zamrażania przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii. Dzięki Funkcji Super zamrażanie szybko zamrozisz dużą liczbę produktów jednocześnie. Zabezpieczenie przed podwyższeniem temperatury w urządzeniu. Zabezpieczenie przed popsuciem się przechowywanych w lodówce produktów, oszronieniem urządzenia i koniecznością rozmrażania. Alarm uruchomi się gdy drzwi są otwarte dłużej niż 90 sekund. Wymiary (WxSxG) [cm]: 185.5 x 59.5 x 71.2

  Miejsce 5

  Zamrażarka HAIER H2F-220WF

  Zamrażarka HAIER H2F-220WF

  Zamrażarka HAIER H2F-220WF o pojemności 226 litrów oferuje inteligentną technologię chłodzenia, która naprawdę dostosuje się do Twoich potrzeb i zapewni, że jedzenie pozostanie na dłużej świeże. Intuicyjny, nowoczesny wyświetlacz cyfrowy pozwala kontrolować ustawienia wewnętrzne zamrażarki bez konieczności otwierania drzwi. Zapobiega to niepotrzebnym wahaniom temperatury, co z kolei zwiększa wydajność i pozwala na dłużej zachować jakość mrożonych produktów. Mądry system ostrzegawczy wydaje alarmujące dźwięki, gdy wewnętrzna temperatura w zamrażarce znacznie wzrasta. Dzięki temu możesz szybko określić źródło problemu i uchronić twoją żywność przed zepsuciem. Technologia Fast Freeze to inteligentna, ekskluzywna funkcja firmy Haier, której można użyć natychmiast po dokonaniu zakupów spożywczych w celu szybkiego zamrożenia produktów, dzięki czemu zachowają swój smak i cenne składniki odżywcze. Innowacyjna technologia Total No Frost firmy Haier sprytnie zapobiega tworzeniu się mrozu w zamrażarce, chroniąc mrożonki i zapobiegając niepotrzebnym stratom energii. Wybór zamrażarek klasy F firmy Haier oznacza oszczędność energii, poprawę wydajności i dbałość o środowisko. Instaluj w dowolnym miejscu dzięki dwustronnym drzwiom. Specjalnie opracowany uchwyt Easy Handle firmy Haier umożliwia łatwy dostęp do żywności.

  Miejsce 6

  Zamrażarka Gorenje FN6192PX

  Zamrażarka Gorenje FN6192PX

  Zamrażarka wolnostojąca Gorenje FN6192PX o pojemności 243 litrów. Model tej zamrażarki szufladowej wyposażony jest w system NoFrost, który zapobiega gromadzeniu się szronu na żywności i lodu na ścianach wewnętrznych zamrażarki, ponadto zapewnia niskie zużycie energii. W rezultacie, pojemność wykorzystana jest optymalnie a rozmrażanie wnętrza nie są już konieczne. Żywność już nie będzie się sklejać ze sobą, a zamrażalnik nie będzie pokrywał się lodem. W porównaniu do konwencjonalnych kompresorów, kompresory inwerterowe lepiej i szybciej dostosowują się do wszelkich zmian temperatury lodówki, czyniąc je bardziej wydajnymi i ekonomicznymi. Mają także dłuższą żywotność i niższy poziom hałasu. Wszystkie lodówki IonGeneration wyróżniają się estetyką. Są wykonane z prawdziwej stali nierdzewnej i pokryte specjalną powłoką TouchFree dla estetycznego i wolnego od śladów dotyku wyglądu. Stal nierdzewna zapewnia trwałość, która wydłuża użytkowanie sprzętu, czyniąc go jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Klasa energetyczna E.

  Miejsce 7

  Zamrażarka szufladowa HISENSE FV306N4CW2

  Zamrażarka szufladowa HISENSE FV306N4CW2

  Zamrażarka szufladowa HISENSE FV306N4CW2 o pojemności 254 litrów z wbudowaną funkcją No Frost, która zapewnia odpowiednie warunki, dzięki którym żywność dłużej pozostaje świeża i pożywna. Pełna kontrola nad funkcjami zamrażarki dzięki przejrzystemu, łatwo dostępnemu panelowi sterowania, który pozwala szybko wybrać żądaną temperaturę w komorze zamrażarki. Nowoczesny design z odwracalnymi drzwiami doskonale komponuje się z każdą aranżacją kuchni. Ponadto drzwi można otwierać z prawej lub lewej strony, w zależności od tego, czy jesteś leworęczny, czy praworęczny. Klasa energetyczna: E, Klasa Głośności: D, Materiał drzwi: stal lakierowana, Klasa klimatyczna: SN, N, ST, T, Rodzaj wyświetlacza: Wyświetlacz LED, Automatyczne rozmrażanie, Szacowane roczne zużycie energii: 239 kWh, Poziom hałasu: 43 dB(A)re1pW, Wymiary urządzenia (sz x w x g): 59,5 × 174,6 × 65,1 cm, Masa urządzenia: 66 kg.

  Miejsce 8

  Zamrażarka ELECTROLUX LUT7ME28X2

  Zamrażarka ELECTROLUX LUT7ME28X2

  Zamrażarka szafkowa seria 700 ELECTROLUX LUT7ME28X2 o pojemności 280 litrów. Technologia No Frost zapobiega gromadzeniu się szronu w zamrażarce, dzięki czemu nie trzeba nigdy jej rozmrażać. Urządzenie to jest bardziej higieniczne i łatwiejsze do czyszczenia, zapewniając jednocześnie dodatkowe miejsce na przechowywanie ulubionych produktów. Zamrażarka o doskonałym wyglądzie jest idealnym dopełnieniem nowoczesnej kuchni. Nowe energooszczędne żarówki LED umożliwią Ci łatwe sprawdzenie zawartości zamrażarki. Jasne oświetlenie zapewni doskonałą widoczność. Kompresor jest objęty 10-letnią gwarancją. Obejmuje ona uszkodzenia, które mogą powstać podczas pracy, transportu, opróżniania i napełniania gazem, a także ogólnej konserwacji urządzenia. Połącz dwie pionowe chłodziarki lub zamrażarki jednakowej wysokości dzięki zestawowi Joining Kit, by uzyskać bezproblemową, podwójną jednostkę. Klasa energetyczna (UE 2017/1369) E, Wydajność zamrażania (komora 4*) (UE 2017/1369) [kg/24h] 14, Roczne zużycie energii [kWh] 248, Poziom hałasu (UE 2017/1369) [dB(A)] 42, Wymiary (WxSxG) [cm]: 186 x 59.5 x 65.

  Miejsce 9

  Zamrażarka MPM-100-ZS-11

  Zamrażarka szufladowa MPM-100-ZS-11

  Zamrażarka szufladowa MPM-100-ZS-11 wykonana w kolorze czarnym to praktyczne, kompaktowe urządzenie przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Pojemność 91 litrów pozwoli na zamrażanie świeżych i przechowywanie mrożonych produktów. Pracuje w klasie energetycznej E. Zamrażarka szufladowa MPM-100-ZS-11 mimo niewielkiej wielkości to szereg praktycznych rozwiązań. Jej konstrukcja umożliwia przechowywanie różnorodnych produktów spożywczych. Cztery transparentne pojemniki pozwalają na segregację żywności i ułatwiają codzienne użytkowanie. Drzwi zamrażarki MPM-100-ZS-11 można zamontować po prawej lub lewej stronie urządzenia. zdolność zamrażania: 4,4 kg/24 h, pojemnik na kostki lodu, czas ocieplania w przypadku braku energii (od -18°C do -9°C): 12 godzin, masa urządzenia netto: 33kg, czynnik chłodniczy: R600a, poziom hałasu: LWA = 40dB, roczne zużycie energii: 166 kWh/rok. Wymiary zamrażarki MPM-100-ZS-11 (WxSxG) [cm]: 85 x 55 x 58.

  Miejsce 10

  Zamrażarka Candy CMIOUS 5142WH/N

  Zamrażarka Candy CMIOUS 5142WH/N

  W naszym rankingu najlepszych zamrażarek szufladowych nie mogło zabraknąć zamrażarki Candy CMIOUS 5142WH/N o pojemności 160 litrów. Wolnostojąca pionowa zamrażarka do przechowywania żywności, pozwoli na przechowywanie jedzenia przez długi czas. Do perfekcyjnego przechowywania dużej ilości jedzenia. Istnieje możliwość odwrócenia zawiasów drzwi, aby otwierać lodówkę z prawej lub lewej strony. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta zamrażarka jest klasy F. W porównaniu z urządzeniami klasy G zmniejsza zużycie do 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko. Łatwe otwieranie i uchylanie drzwi, dzięki ergonomicznemu i funkcjonalnemu uchwytowi tej zamrażarki. Roczne zużycie energii (NEL 2020) 235, Zdolność zamrażania (kg/24h) – Nowa (2010/30/EC) 10, Waga netto (kg) 40, Wymiary (wys. x szer. x gł.) 143 x 55 x 55.

  Ranking zamrażarek skrzyniowych 2023 – TOP 10 produktów

  Miejsce 1

  Wolnostojąca zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121

  Wolnostojąca zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121

  Zamrażarka Whirlpool WHS 2121 z technologią FastFreezing, któa przyspiesza mrożenie żywności, aby zachować jej smak, wygląd i wartość odżywczą. Wzornictwo Space+ daje tyle przestrzeni do wygodnego przechowywania żywności i napojów, ile potrzebujesz. Zamrażarka Whirlpool ma wygodny kosz, w którym przechowasz paczki, pudełka i torebki z mrożonymi produktami, zachowując porządek. Zamrażarka Whirlpool to doskonałe rozwiązanie do mieszkań typu studio oraz do niewielkich kuchni. Zamrażarka Whirlpool ma wbudowany system odprowadzania wody dla łatwiejszego rozmrażania i czyszczenia. Ta zamrażarka Whirlpool ma intuicyjny elektroniczny interfejs użytkownika, który zapewnia Ci najprostszą i najwygodniejszą obsługę, jaką kiedykolwiek wymyślono. Dzięki alarmowi braku prądu temperatura wewnątrz lodówki jest stale monitorowana. Gdy temperatura osiągnie -8°C włączy się czerwone, migające światło. Pojemność zamrażarki Whirlpool WHS 2121 to 204 litrów.

  Miejsce 2

  Zamrażarka skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2

  Zamrażarka skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2

  Drugie miejsce w rankingu najlepszych zamrażarek skrzyniowych zajmuje zamrażarka skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2 o pojemności 99 litrów. Opcja Cool Switch pozwala na ustawienie temperatury w lodówce lub zamrażarce na poziomie +4°C lub -18°C, w zależności od Twoich potrzeb. Zużycie energii169 kWh rocznie na podstawie wyników testu przeprowadzonego w normalnych warunkach w cyklu 24 godzinnym. Rzeczywiste zużycie energii zależy od sposobu użytkowania urządzenia i miejsca, w którym się ono znajduje. Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania (h):22. Klasa efektywności energetycznej: A+. Urządzenie przeznaczone do użytkowania w temperaturze otoczenia od 10°C do 43°C. Wymiary (wys. x szer. x gł.) 86 x 52,7 x 56,9. Wolnostojąca Zamrażarka Skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2 to bardzo ciekawy model obok, którego nie można przejść obojętnie. Jest to jedno z najlepiej ocenianych urządzeń przez internautów.

  Miejsce 3

  Zamrażarka skrzyniowa Amica FS151.3C

  Zamrażarka skrzyniowa Amica FS151.3C

  Zamrażarka wolnostojąca skrzyniowa Amica FS151.3C o pojemności całkowitej 139 litrów to bardzo ciekawy produkt w naszym rankingu. Zamrażarka skrzyniowa Amica FS151.3C z funkcją Cichej pracy skonstruowana jest tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Takie rozwiązanie zapewnia codzienny komfort wszystkim domownikom. Mniej decybeli, więcej rodzinnego spokoju. Stopniowa regulacja mocy chłodzenia jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna, bo nie musisz się przejmować nastawianiem temperatury co do stopnia – wybierasz jeden z predefiniowanych poziomów. A dzięki umieszczeniu pokrętła wewnątrz lodówki na jej froncie brak zbędnych elementów. Zamontowany w zamrażarkach skrzyniowych Amica kosz FreezerBox to idealne rozwiązanie dla łatwego dostępu do mrożonych produktów, optymalizacji przestrzeni i utrzymania porządku. Wybierz zamrażarkę Amica FS151.3C z Zawiasami z utrzymaniem pozycji drzwi! To pełna wygoda – łatwiej załadujesz i rozładujesz produkty z zamrażarki, gdy drzwi zostaną na swoim miejscu zamiast nieznośnie opadać. Wymiary (wys. x szer. x gł.) 84,2 x 69,7 x 55,7.

  Miejsce 4

  Zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB1AF10W0

  Zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB1AF10W0

  Zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB1AF10W0 o pojemności 98 litrów ze zintegrowanym oświetleniem LED i funkcją Action Freeze. Zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB1AF10W0 z funkcją OptiSpace oferuje wiele możliwości przechowywania – zarówno na półkach, jak i między nimi. A jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, szuflady można łatwo wyjąć by dopasować chłodziarkę do konkretnych potrzeb. Kompresor jest objęty 5-letnią gwarancją. Dotyczy ona uszkodzeń, które mogą powstać podczas pracy, transportu, opróżniania i napełniania gazem, a także ogólnej konserwacji urządzenia. Wybierz ustawienia zamrażarki za pomocą elektronicznych elementów sterujących. Funkcja FastFreeze umożliwia szybkie zamrażanie świeżych produktów, powalając lepiej zachować zawarte w nich witaminy, smak, wartości odżywcze i ich konsystencję. Ciesz się doskonałą widocznością w każdym zakamarku zamrażarki, dzięki zintegrowanemu oświetleniu LED. Dyskretne, energooszczędne żarówki świecą jasnym światłem i zużywają dziesięć razy mniej energii niż standardowe oświetlenie. Wymiary (WxSxG) [cm]: 84.5 x 54.5 x 55.5. Te wszystkie zalety tej zamrażarki sprawiają, że warto zastanowić się nad jej zakupem.

  Miejsce 5

  Zamrażarka skrzyniowa Candy CHAE 1462F

  Zamrażarka skrzyniowa Candy CHAE 1462F

   

  Zamrażarka skrzyniowa Candy CHAE 1462F o pojemności 142 litrów i wymiarach (wys. x szer. x gł.) 84,5 x 72 x 55 to ciekawa pozycja. Dzięki ulepszonemu i intuicyjnemu zarządzaniu żywnością możesz w łatwy sposób ją zabezpieczyć przed zepsuciem i utratą wartości odżywczych, a także przechowywać przez długi czas z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Dodatkowo będziesz informowany o terminach ważności, gdziekolwiek jesteś. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta zamrażarka jest klasy F. W porównaniu z urządzeniami klasy G zmniejsza zużycie do 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko. Roczne zużycie energii (NEL 2020) 208 kWh. Zdolność zamrażania (kg/24h) – 11. Bardzo cicha zamrażarka, która emituje hałas na poziomie 40 dB. Niezawodna i bardzo wydajna zamrażarka w znakomitej cenie.

  Miejsce 6

  Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1

  Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1

  Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1 o pojemności całkowitej 198 litrów. Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1 to doskonały wybór do przechowywania luzem mięsa lub warzyw, których nie potrzebujesz w krótkim czasie. Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1 to trwałe i energooszczędne urządzenie ma wiele przegródek wewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania zamrożonej żywności. Oświetlenie LED pomaga równomiernie i jasno oświetlić przestrzeń do przechowywania w tej zamrażarce skrzyniowej. Dwa kosze druciane umożliwiają efektywną organizację, utrzymując zamrożone potrawy w uporządkowany sposób. Łatwe przechowywanie, łatwy dostęp. Zintegrowany uchwyt boczny został zaprojektowany z myślą o łatwym chwycie i wygodnym otwieraniu drzwi. Wymiary urządzenia (sz x w x g): 80,2 × 85,4 × 55,9 cm, Ręczne rozmrażanie części zamrażającej, Alarm świetlny zbyt długo otwartych drzwi w części zamrażającej, Czas przechowywania bez zasilania: 23 h, Klasa energetyczna: F.

  Miejsce 7

  Zamrażarka skrzyniowa BEKO HS221532N

  Zamrażarka skrzyniowa BEKO HS221532N

  Zamrażarka skrzyniowa BEKO HS221532N to urządzenie o pojemności 205 litrów. Szybkie mrożenie w zamrażarce skrzyniowej Beko HS221532N zapewnia szybkie zmrażanie nowo włożonego pożywienia, w sposób zdrowszy oraz nie wpływający na temperaturę wcześniej przechowywanego jedzenia. Dzięki szybkiemu mrożeniu jedzenie pozostanie dłużej świeże i bogatsze w składniki odżywcze. Dzienna zdolność zamrażania (kg/dzień) 9.3 kg, Roczne zużycie energii (kWh/rok) 252, Dzienne zużycie energii (kWh/dzień) 0.621, Poziom hałasu (dBA) 39 dBA, Waga tej zamrażarki skrzyniowej od Beko to 35 kg. Nowoczesny wygląd i funkcjonalność sprawiają, że warto kupić ten model do swojego mieszkania.

  Miejsce 8

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12 to zamrażarka sprężarkowa, która doskonale sprawdzi się jako zakup do celów zarówno domowych jak i przemysłowych. Ma możliwość działania w 3 trybach: zamrażarka, chłodziarka oraz chiller. Jej pojemność wynosi 395 L, a zdolność zamrażania to aż 16 kg/24 h. Pracuje w klasie energetycznej F i jej roczne zużycie energii jest równe 327 kWh. Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12 utrzymuje temperaturę -18°C i czas jej ocieplania w przypadku braku prądu wynosi 37 godzin, więc żywność pozostanie długo świeża w kryzysowej sytuacji. Steruje się nią mechanicznie, a poziom hałasu jaki tworzy nie jest uciążliwy, bo to tylko 40 dB. Wyposażona została w spust wody z odszraniania, co zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu, który normalnie musisz poświęcać na czyszczenie sprzętu związane z jego użytkowaniem. Wnętrze zamrażarki skrzyniowej MPM-407-SK-12 oświetlane jest z pomocą LED, co ułatwi znalezienie wszystkiego, czego potrzebujesz. Porządek podczas przechowywania zagwarantują 2 kosze oraz separatory w komorach na żywność. Gdy pojawi się potrzeba przetransportowania zamrażarki pomogą Ci w tym uchwyty boczne oraz 4 rolki jezdne. Jest też możliwość zamknięcia jej na klucz.

  Miejsce 9

  Zamrażarka skrzyniowa MIDEA MDRC207SLF01G

  Zamrażarka skrzyniowa MIDEA MDRC207SLF01G

  Pojemna zamrażarka skrzyniowa Midea MDRC207SLF01G idealnie sprawdzi się w przechowywaniu mrożonek. Jej pojemność to 142 litry. Praktyczne rozwiązania, jak np. równoważna pokrywa czy wygodny w użyciu zintegrowany uchwyt ułatwiają dostęp do wnętrza urządzenia oraz wkładanie i wyjmowanie produktów. Dzięki klasie energetycznej F jest oszczędna i przyjazna dla środowiska oraz portfela. Zaokrąglone końce dają jej unikalnego, klasycznego wyglądu. Mechaniczne sterowanie tej zamrażarki skyrzniowej pozwala w błyskawicznie w domyślny sposób ustawić żądaną temperaturę wewnątrz danej komory. Łatwy dostęp do pokrętła termostatu ułatwia sterowanie funkcjami urządzenia. Za pomocą prostego przekręcenia pokrętła termostatu możesz zmienić swoją zamrażarkę w chłodziarkę lub odwrotnie. Tryb konwersji sprawia, że Twoje urządzenie to 2 w 1 i możesz korzystać z niego w zależności od aktualnych potrzeb. Dobrze wyprofilowany i pewny zintegrowany uchwyt ułatwia otwieranie i zamykanie pokrywy zamrażarki, zapewniając szybki dostęp do wnętrza urządzenia. Aby ułatwić organizację wewnętrznej przestrzeni, urządzenie jest wyposażone w wyjmowany plastikowy koszyk. Dobrze sprawdza się do przechowywania produktów, po które planujemy najczęściej sięgać. Uchwyty po bokach sprawiają, że koszyk pewnie trzyma się na ścianach bocznych urządzenia. Bezpieczny i łatwy dostęp do wnętrza zamrażarki zapewnia równoważna pokrywa. Po otwarciu urządzenia można otworzyć ją pod kątem od 45° do 75°, a pokrywa po puszczeniu jej zostanie na swoim miejscu.

  Miejsce 10

  Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW

  Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW

  Zamrażarka wolnostojąca skrzyniowa Gorenje FH302CW o pojemności 303 litrów. Niskie temperatury nie stanowią już problemu, ponieważ zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW działa doskonale nawet w temperaturach otoczenia tak niskich jak -15°C, co czyni ją idealnym wyborem do garaży i piwnic lub innych miejsc. Cztery wytrzymałe kółka w połączeniu z wygodnymi bocznymi uchwytami umożliwiają swobodne i łatwe przenoszenie zamrażarki skrzyniowej. Funkcja FastFreeze zamraża żywność w temperaturze około -24°C, aby zachować wartości odżywcze i zachować jakość przechowywanej żywności. Po około 26 godzinach funkcja jest automatycznie wyłączana, a temperatura w komorze zamrażarki wraca do ustawienia początkowego. Zawór odpowietrzający zapewnia, że zamrażarka skrzyniowa jest łatwa do otwarcia za każdym razem, ponieważ wyrównuje ciśnienie powietrza między zamrażarką skrzyniową a jej otoczeniem. Nowe modele Gorenje mają doskonałą izolację termiczną, urządzenia mają ulepszone uszczelnienie drzwi, najnowocześniejsze komponenty systemu chłodzenia i elektroniczną regulację, która ogranicza zużycie energii do minimum. Zużycie energii [kWh/rok] 215.

  Zakup nowej zamrażarki może być nie lada wyzwaniem. Nasi eksperci przeanalizowali dla Ciebie najlepsze modele zamrażarek szufladowych i skrzyniowych, abyś mógł wybrać spośród najlepszych i niezawodnych modeli dostępnych na rynku. Mamy nadzieje, że ten ranking znacznie ułatwi Ci zakup nowej zamrażarki do Twojego mieszkania lub domu. Życzymy udanych zakupów.

  Ekspert od zamrażarek

  Jak powstał nasz ranking zamrażarek?

  Ranking najlepszych zamrażarek, który jest widoczny tutaj zbudowaliśmy tak, aby zawierał dwa osobne rankingi zamrażarek: szufladowych oraz skrzyniowych. Wynika to z tego, że niektóre osoby poszukują wyłącznie zamrażarek szufladowych a inne skrzyniowych. Chcieliśmy Wam zaprezentować najlepsze oferty zamrażarek w sposób przejrzysty i czytelny. Ranking zamrażarek powstał w oparciu o osobiste testy i analizę ponad 50 najpopularniejszych modeli zamrażarek dostępnych na rynku. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy dla Was zamrażarki szufladowe i skrzyniowe takich producentów jak: Haier, MPM, Candy, Indesit, Amica, Whirlpool, Electrolux, Beko, Bosch, Samsung, Miele, Sharp, Siemens, Hisense, Gorenje i kilku innych. Następną czynnością jaką wykonaliśmy to skrupulatna analiza opinii dostępnych w internecie: na forach internetowych, Allegro, stronach producentów oraz w sklepach internetowych, takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Po wykonaniu wszystkich tych czynności materiały, które zebraliśmy przekazaliśmy do naszej redakcji, aby przygotowała czytelny ranking zamrażarek szufladowych i skrzyniowych. Mamy nadzieje, że nasz ranking zamrażarek będzie pomocnym narzędzie podczas zakupów nowej zamrażarki.

  Jak wybrać zamrażarkę? Na co zwrócić uwagę przy zakupie zamrażarki?

  Wybór nowej zamrażarki może nie być łatwym zadaniem dla osób, które po raz pierwszy kupują to urządzenie lub nie znają się na zamrażarkach tak jak my. Nasi eksperci przygotowali dla Was praktyczny poradnik zakupowy z którym zakup nowej zamrażarki będzie znacznie ułatwiony. Kupując nową zamrażarkę szufladową lub skrzyniową, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które są widoczne poniżej aby wybrać najlepsze urządzenie do swojego mieszkania lub domu.

  Rodzaj zamrażarki – na rynku dostępne są dwa rodzaje zamrażarek: szufladowe oraz skrzyniowe. 1) Zamrażarki szufladowe to urządzenia, które otwierają się jak typowa lodówka, produkty w tych urządzeniach są przechowywane szufladach co ułatwia porządkowanie i dostęp do żywności. Modele szufladowe są dostępne w różnych wysokościach: od 80 cm do 2000 cm. Generalnie zamrażarki szufladowe są droższe. 2) Zamrażarki skrzyniowe to urządzenia, których drzwi otwierają się od góry. Te urządzenia są bardzo pojemne, dzięki jednej komorze a ich przestrzeń organizuje się poprzez dołączone kosze. Przed zakupem nowej zamrażarki skrzyniowej warto zwrócić uwagę ile dany model posiada koszy. Modele zamrażarek skrzyniowych bez pojemników do przechowywania produktów mogą być trudne do zorganizowania.

  Pojemność zamrażarki – to bardzo istotny parametr, który powinien być ważny dla rodzin z dziećmi, które planują zamrażać znaczną ilość żywności. Na rynku możemy spotkać zamrażarki, które mają pojemność od 61 litrów (Zamrażarka MPM 61-ZSH-26) do ponad 400 litrów.

  Klasa energetyczna zamrażarki – to parametr, który jest odpowiedzialny za zużycie prądu przez naszą zamrażarkę zgodnie z unijnymi dyrektywami. Na rynku urządzeń AGD spotykamy urządzenia, które mają klasę energetyczną od A do G. Wybierz zamrażarkę, która ma klasę energetyczną ja najbliżej A.

  Organizacja wnętrza zamrażarki – koniecznie przed zakupem nowej zamrażarki zwróć uwagę na półki, pojemniki do przechowywania i szuflady, które pomagają utrzymać porządek w organizacji produktów zamrażanych i łatwo uzyskać do nich dostęp.

  Styl i design zamrażarki – dopasuj swoją nową zamrażarkę do innych urządzeń.

   

   

  Najczęściej zadawane pytania o zamrażarki:

  Co to jest zamrażarka?

  Zamrażarka to urządzenie AGD, które służy do zamrażania produktów żywnościowych i przechowywania ich przez długi okres w niskich temperaturach, aby zachować wartości odżywcze i jakość przechowywanej żywności.

  Na czym polega mrożenie żywności?

  Mrożenie żywności to jedna z najkorzystniejszych pod względem biologicznym form utrwalania żywności. Pozwala w maksymalnym stopniu zachować odżywcze, dietetyczne i organoleptyczne walory świeżych produktów. Proces ten polega na szybkim doprowadzeniu produktu do temperatury ok. -30 °C, po czym następuje przechowywanie w komorach chłodniczych, w temp. ok. -20 °C. Zamrażaniu poddaje się najczęściej mięso, ryby, owoce i warzywa.

  Co to jest zamrażarka skrzyniowa?

  Zamrażarka skrzyniowa to rodzaj zamrażarki, której pokrywa jest otwierana od góry. Urządzenia te posiadają jedną komorę o dużej pojemności. Segregacja żywności w zamrażarkach skrzyniowych odbywa się poprzez kosze na żywność.

  Co to jest zamrażarka szufladowa?

  Zamrażarka szufladowa to rodzaj zamrażarki, który wyglądem przypomina tradycyjną lodówkę. Urządzenia te są znacznie wyższe od zamrażarek skrzyniowych bo na rynku może spotkać zamrażarki skrzyniowe o wysokości od 83 cm do 2000 cm. Organizacja produktów odbywa się w szufladach.

  Ile kosztuje zamrażarka?

  Na rynku zamrażarek ceny są bardzo zróżnicowane bo zależą od pojemności, rodzaju zamrażarki, funkcji, producenta. Najtańszą zamrażarkę możemy kupić już za 599 zł (Zamrażarka MPM 46-ZS-01B), która jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników. Najdroższe i najbardziej zaawansowane zamrażarki potrafią kosztować nawet ponad 7000 zł (Zamrażarka Miele FNS 28463 E BlackBoard).

  Co to znaczy No Frost?

  No Frost – to technologia, która jest odpowiedzialna za ograniczenie osadzania się szronu i lodu na ściankach naszej zamrażarki lub lodów. Lodówka lub zamrażarka z systemem No Frost usuwa zarówno powietrze, jak i wilgoć z komory zamrażarki. W ten sposób wilgoć zamarza poza komorą zamrażarki. Zamrażarka regularnie rozmraża lód i odparowuje go.

  Czy warto kupić zamrażarkę?

  Zakup zamrażarki to bardzo dobry pomysł jeśli mamy w planach oszczędzanie poprzez zakupy dużej ilości produktów po dobrych cenach na okazjach sklepowych lub sami produkujemy żywność np. trzymamy zwierzęta, łowimy ryby, uprawiamy ogród lub działkę pod warzywa, owoce.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (99 votes)
  Opinie o rankingach