Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Najlepsze zamrażarki to urządzenia, które szybko zamrażają żywność, utrzymują jej świeżość, posiadają nowoczesne oraz praktyczne funkcje i do tego są tanie w eksploatacji. Jaką zamrażarkę kupić? Zakup nowej zamrażarki skrzyniowej lub szufladowej może być problematyczny dla osoby, która nie zna się na tych nowoczesnych urządzeniach. Na rynku można znaleźć niezawodne modele zamrażarek oraz te gorszej jakości. Nasi eksperci są tu po to, aby Ci pomóc wybrać odpowiednią zamrażarkę. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy najlepsze modele zamrażarek od takich producentów jak: Haier, MPM, Candy, Indesit, Amica, Whirlpool, Electrolux, Beko, Bosch, Samsung, Miele, Sharp, Siemens, Hisense, Gorenje i zbudowaliśmy rzetelny ranking. Nasz ranking najlepszych zamrażarek i poradnik zakupowy pomogą Ci znaleźć najlepszą zamrażarkę na rynku dostosowaną do Twoich potrzeb i budżetu.

Ranking zamrażarek

Miejsce 1

Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV

Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV

Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV o pojemności 327 L z funkcją NoFrost, dzięki której nie będziesz musiał jej regularnie rozmrażać. W przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń, w chłodziarce NoFrost odczyty wilgotności powietrza są stale rejestrowane w centralnym agregacie chłodniczym, który często automatycznie się rozmraża. Dzięki świeżym kostkom lodu z praktycznej, zdejmowanej kostkarki IceTwister Twoje zimne napoje będą smakowały jeszcze lepiej. Jedno napełnienie wystarczy na 20 kostek. Obsługa kostkarki jest szybka i prosta. Zastosowanie diod LED to zupełnie nowa koncepcja oświetlenia wnętrza chłodziarki zapewniająca równomierne rozłożenie światła w jej wnętrzu. Możesz bez trudu wyjąć wszystkie, znajdujące się w zamrażarce, półki ze szkła hartowanego, by uzyskać większą przestrzeń. Mnóstwo miejsca na mrożone produkty w rozmiarze XXL dzięki szufladzie Big Box. Sygnał alarmowy włączy się w tej zamrażarce, gdy drzwi nie są zamknięte lub wystąpi inny błąd. Zamrażarka Bosch Serie 6 GSN54AWDV czuwa nad bezpieczeństwem żywności, powiadamiając o niedomkniętych drzwiach czy wzroście temperatury głośnym sygnałem alarmowym lub sygnalizacją świetlną. Czujniki FreshSense stale monitorują lub regulują temperaturę na zewnątrz oraz wewnątrz chłodziarki i zamrażarki. W rezultacie temperatura wewnątrz chłodziarki jest utrzymywana na stałym poziomie, niezależnie od temperatury zewnętrznej. System MultiAirflow, wspomagany wentylatorem, zapewnia delikatne, równomierne rozprowadzenie zimnego powietrza na wszystkich poziomach, w strefach schładzania i zamrażania. Funkcja Supermrożenie zapewnia szybkie zamrożenie dokładanych produktów i zapobiega rozmrażaniu pozostałej zawartości zamrażarki. Urządzenia z funkcją automatycznego zamrażania przełącza się automatycznie na normalny tryb pracy po osiągnięciu optymalnej temperatury, zapobiegając w ten sposób stratom energii.

Miejsce 2

Zamrażarka szufladowa Samsung RZ32C7CBEB1

Zamrażarka szufladowa Samsung RZ32C7CBEB1

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje wysokiej jakości zamrażarka szufladowa Samsung RZ32C7CBEB1 o pojemności 323 L. Urządzenie posiada dużą pojemność, ale pozostaje dopasowane do głębokości szafek kuchennych. Wzornictwo Cabinet Fit harmonijnie wpasuje się w Twoją kuchnię. Oferuje mnóstwo miejsca na przechowywanie cotygodniowych zakupów spożywczych i znacznie ułatwia porządkowanie produktów, byś mógł szybko znaleźć i wyjąć to, co potrzebne. System All-Around Cooling równomiernie chłodzi każdą część zamrażarki. Zimne powietrze wdmuchiwane jest przez otwory wentylacyjne umieszczone na kilku poziomach, dzięki czemu temperatura wewnątrz jest stabilna, a jedzenie dłużej pozostaje świeże. Technologia No Frost poprawia cyrkulację powietrza, by zapewnić równomierną temperaturę, przez co ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę, zwiększa się wytrzymałość systemu chłodzącego i pozwala uniknąć marnowania energii. Metal jest świetnym materiałem izolującym i zatrzymującym zimno. Metalowe wykończenie tylnej ścianki pozwala utrzymywać właściwą temperaturę w każdej części zamrażarki. Stabilna wewnętrzna temperatura oraz wyeliminowanie jej nagłych zmian (np. w wyniku otwarcia drzwi) zapewniają jeszcze lepsze warunki do przechowywania żywności. Wciśnij przycisk Power Freeze i przytrzymaj go przez 3 sekundy, by aktywować intensywne zamrażanie. Funkcja ułatwia i przyspiesza zamrażanie dużej ilości żywności. Jest aktywna przez 50 godzin i przez ten czas w zamrażarce będzie się utrzymywać minimalna temperatura. Wąska kostkarka do lodu zajmuje mniej miejsca w zamrażarce, jako że została wbudowana w drzwi. Zyskujesz w ten sposób cenną przestrzeń na przechowywanie na półkach. Kostkarka przechowa pięciokrotnie więcej lodu niż jest w stanie wytworzyć, a uzyskanie kostki wymaga jedynie poruszenia dźwignią. Ekonomiczne, trwałe oświetlenie LED u góry komory zamrażarki jest jaśniejsze i bardziej energooszczędne niż w modelach konwencjonalnych. Oświetla każdy zakamarek, przez co dostrzeżenie poszukiwanych produktów jest znacznie prostsze.

  Miejsce 3

  Zamrażarka Beko FS127330N (Szufladowa, 237 L)

  Zamrażarka Beko FS127330N

  Zamrażarka Beko FS127330N (Szufladowa, 237 L) , która posiada drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania. Drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania umożliwiają umieszczenie zawiasów drzwi po lewej i prawej stronie urządzenia, dzięki czemu możesz zdecydować w którą stronę będą się otwierać drzwi lodówki. Dodatkowo można podwoić pojemność chłodzenia, umieszczając dwie lodówki obok siebie i zmieniając kierunek otwierania drzwi jednej z nich. Chłodziarki Beko wyposażone w „Alarm otwartych drzwi” ostrzegą Cię przed pozostawieniem uchylonych lub niedomkniętych drzwi. Wymiary (WxSxG) [cm]: 171 x 59.5 x 64, Klasa hałasu: C, Liczba szuflad w zamrażarce: 5, Liczba półek z klapami: 2, Dzienna zdolność tworzenia lodu (kg/dzień): 1.4 kg, Dzienna zdolność zamrażania (kg/dzień): 13 kg. Roczne zużycie energii (kWh/rok) 268.07, Poziom hałasu (dBA) 37 dBA, Klasa energetyczna F.

  Miejsce 4

  Zamrażarka szufladowa Samsung RZ32M7115S9

  Zamrażarka szufladowa Samsung RZ32M7115S9

  Zamrażarka szufladowa Samsung RZ32M7115S9 to sprzęt, który musiał się znaleźć w naszym rankingu lodówek. Urządzenie posiada dużą pojemność, ale pozostaje dopasowane do głębokości szafek kuchennych. Wzornictwo Cabinet Fit harmonijnie wpasuje się w Twoją kuchnię. Oferuje mnóstwo miejsca na przechowywanie cotygodniowych zakupów spożywczych i znacznie ułatwia porządkowanie produktów, byś mógł szybko znaleźć i wyjąć to, co potrzebne. Technologia No Frost poprawia cyrkulację powietrza, by zapewnić równomierną temperaturę, przez co ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę, zwiększa się wytrzymałość systemu chłodzącego i pozwala uniknąć marnowania energii. System All-Around Cooling równomiernie chłodzi każdą część zamrażarki. Zimne powietrze wdmuchiwane jest przez otwory wentylacyjne umieszczone na kilku poziomach, dzięki czemu temperatura wewnątrz jest stabilna, a jedzenie dłużej pozostaje świeże. Dzięki płaskim drzwiom i dostosowaniu urządzenia do głębokości szafek kuchennych zamrażarka idealnie wpasuje się do Twojej kuchni. Urządzenie wkomponuje się we fronty szafek, a jego płaskie drzwi nie będą wystawały i będziesz je mógł swobodnie otwierać i nie zawadzisz o nie wysuwając szuflady. Technologia Digital Inverter automatycznie dostosowuje prędkość kompresora w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie (aż 7 poziomów), aby zapewnić wydajniejszą pracę. Dzięki temu oferuje również najdłuższą na rynku 20-letnią gwarancję. Ekonomiczne, trwałe oświetlenie LED u góry komory zamrażarki jest jaśniejsze i bardziej energooszczędne niż w modelach konwencjonalnych. Oświetla każdy zakamarek, przez co dostrzeżenie poszukiwanych produktów jest znacznie prostsze.

  Miejsce 5

  Zamrażarka szufladowa Amica FZ208.3AA

  Zamrażarka szufladowa Amica FZ208.3AA

  Zamrażarka szufladowa Amica FZ208.3AA o klasie energetycznej E i pojemności 152 litrów to sprzęt, który zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie. W mniejszych pomieszczeniach liczy się każdy kawałek przestrzeni. Dlatego swoją kuchnię zaaranżuj efektywnie! Wybierz lodówkę SlimSize żeby optymalnie dopasować sprzęt do powierzchni, którą dysponujesz. Znajdź w kuchni miejsce na wszystko! Dźwięki głośnej pracy lodówki potrafią być irytujące – zwłaszcza wieczorem albo gdy kuchnia połączona jest z salonem. Ale to już żaden problem! Lodówki Amica z funkcją Cichej pracy skonstruowane są tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Takie rozwiązanie zapewnia codzienny komfort wszystkim domownikom. Mniej decybeli, więcej rodzinnego spokoju. Lodówka idealnie pasowałaby do Waszej kuchni, tylko drzwi otwierają się w niewłaściwym kierunku? Żaden problem! W lodówkach z funkcją Uniwersalne drzwi L/P otwory montażowe znajdują się po obu stronach – dlatego drzwi będą otwierać się w tę stronę, w którą chcesz! A jeśli będziesz zmieniać ustawienie w kuchni lub się przeprowadzać? To uniwersalne rozwiązanie – możesz wygodnie przełożyć drzwi na drugą stronę w każdym czasie. Ty montujesz, Ty decydujesz!
  Prościej być nie może – gdy chcesz ustawić temperaturę w chłodziarce i zamrażarce, po prostu przekręcasz wewnętrzne pokrętło. Stopniowa regulacja mocy chłodzenia jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna, bo nie musisz się przejmować nastawianiem temperatury co do stopnia – wybierasz jeden z predefiniowanych poziomów. A dzięki umieszczeniu pokrętła wewnątrz lodówki na jej froncie brak zbędnych elementów.

  Miejsce 6

  Zamrażarka szufladowa MPM MPM-304-ZF-12

  Zamrażarka szufladowa MPM MPM-304-ZF-12

  Zamrażarka szufladowa MPM-304-ZF-12 to nowoczesne urządzenie, które spełni oczekiwania wymagających. Wyposażona w szereg innowacyjnych rozwiązań dla codziennego komfortu użytkowania. Jej sercem jest cichy i wydajny kompresor inwerterowy. Zamrażarka szufladowa MPM-304-ZF-12 korzysta z systemu inteligentnych czujników temperatury. Smart Sensors na bieżąco analizuje warunki panujące wewnątrz i na zewnątrz urządzenia, aby wybrać i ustawić odpowiednie parametry i temperaturę. Dopełnieniem jego działania jest technologia Multi Air Flow, czyli system optymalnego chłodzenia i przepływu powietrza. Dzięki tym rozwiązaniom żywność przechowywana jest w najlepszy możliwy sposób. Przemyślana konstrukcja zamrażarki MPM-304-ZF-12 sprawia, że korzystanie z niej jest maksymalnie wygodne. Full No Frost samoczynnie troszczy się o eliminowanie problemu osadu i szronu. Innowacyjny uchwyt z systemem Easy Handle pozwala bez najmniejszego wysiłku otworzyć drzwi. Wystarczy delikatnie pociągnąć uchwyt, aby uruchomić mechanizm wspomagający. Nie ma przy tym ryzyka, że drzwi pozostaną przypadkowo otwarte. Zadba o to alarm uruchamiający się po 90 sekundach. Zamrażarka MPM-304-ZF-12 posiada także: przyjazne dla oka oświetlenie Sky LED funkcje Super (szybkiego mrożenia) i Eco (oszczędności energii) dotykowy panel sterowania z możliwością blokady odporną na zabrudzenia obudowę Full Metal Body system całkowitego i łatwego wysuwania szuflad pod kątem 90° drzwi prawo/lewo regulację temperatury.

  Miejsce 7

  Zamrażarka szufladowa MPM MPM-182-ZS-13

  Zamrażarka szufladowa MPM MPM-182-ZS-13

  Zamrażarka szufladowa MPM-182-ZS-13 to urządzenie, które posiada sprężarkowy system chłodniczy. Oferuje możliwość zamrożenia nawet do 7,8 kg żywności w 24 godziny. Zamrażarka jest dostępna w kolorze czarnym. Drzwi można zamontować na lewą lub prawą stronę. 5 pojemnych półek z szufladami oraz pojemnik na kostki lodu ułatwi tematyczne ułożenie i odnalezienie żywności. Zamrażarka szufladowa MPM-182-ZS-13 jest idealna do każdej kuchni o ograniczonej przestrzeni do przechowywania. Temperaturę chłodzenia można ustawić ręcznie (nawet do -18°C). W przypadku przerwy w dostawie prądu urządzenie może utrzymać żywność w stanie zamrożenia nawet przez 14 godzin.

  Miejsce 8

  Zamrażarka ELECTROLUX LUT7ME28X2

  Zamrażarka ELECTROLUX LUT7ME28X2

  Zamrażarka szafkowa seria 700 ELECTROLUX LUT7ME28X2 o pojemności 280 litrów. Technologia No Frost zapobiega gromadzeniu się szronu w zamrażarce, dzięki czemu nie trzeba nigdy jej rozmrażać. Urządzenie to jest bardziej higieniczne i łatwiejsze do czyszczenia, zapewniając jednocześnie dodatkowe miejsce na przechowywanie ulubionych produktów. Zamrażarka o doskonałym wyglądzie jest idealnym dopełnieniem nowoczesnej kuchni. Nowe energooszczędne żarówki LED umożliwią Ci łatwe sprawdzenie zawartości zamrażarki. Jasne oświetlenie zapewni doskonałą widoczność. Kompresor jest objęty 10-letnią gwarancją. Obejmuje ona uszkodzenia, które mogą powstać podczas pracy, transportu, opróżniania i napełniania gazem, a także ogólnej konserwacji urządzenia. Połącz dwie pionowe chłodziarki lub zamrażarki jednakowej wysokości dzięki zestawowi Joining Kit, by uzyskać bezproblemową, podwójną jednostkę. Klasa energetyczna (UE 2017/1369) E, Wydajność zamrażania (komora 4*) (UE 2017/1369) [kg/24h] 14, Roczne zużycie energii [kWh] 248, Poziom hałasu (UE 2017/1369) [dB(A)] 42, Wymiary (WxSxG) [cm]: 186 x 59.5 x 65.

  Miejsce 9

  Zamrażarka MPM-100-ZS-11

  Zamrażarka szufladowa MPM-100-ZS-11

  Zamrażarka szufladowa MPM-100-ZS-11 wykonana w kolorze czarnym to praktyczne, kompaktowe urządzenie przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Pojemność 91 litrów pozwoli na zamrażanie świeżych i przechowywanie mrożonych produktów. Pracuje w klasie energetycznej E. Zamrażarka szufladowa MPM-100-ZS-11 mimo niewielkiej wielkości to szereg praktycznych rozwiązań. Jej konstrukcja umożliwia przechowywanie różnorodnych produktów spożywczych. Cztery transparentne pojemniki pozwalają na segregację żywności i ułatwiają codzienne użytkowanie. Drzwi zamrażarki MPM-100-ZS-11 można zamontować po prawej lub lewej stronie urządzenia. zdolność zamrażania: 4,4 kg/24 h, pojemnik na kostki lodu, czas ocieplania w przypadku braku energii (od -18°C do -9°C): 12 godzin, masa urządzenia netto: 33kg, czynnik chłodniczy: R600a, poziom hałasu: LWA = 40dB, roczne zużycie energii: 166 kWh/rok. Wymiary zamrażarki MPM-100-ZS-11 (WxSxG) [cm]: 85 x 55 x 58.

  Miejsce 10

  Zamrażarka szufladowa Candy CVIOUS514FWHE

  Zamrażarka szufladowa Candy CVIOUS514FWHE

  Wolnostojąca pionowa zamrażarka do przechowywania żywności, pozwoli na przechowywanie jedzenia przez długi czas. Ergonomiczny i funkcjonalny uchwyt, który zapewnia łatwe otwieranie i uchylanie drzwi. Istnieje możliwość odwrócenia zawiasów drzwi, aby otwierać lodówkę z prawej lub lewej strony. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta zamrażarka jest klasy F. W porównaniu z urządzeniami klasy G zmniejsza zużycie do 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko.

  Najlepsze zamrażarki skrzyniowe w 2024 – TOP 10 produktów

  Miejsce 1

  Wolnostojąca zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121

  Wolnostojąca zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121

  Zamrażarka Whirlpool WHS 2121 z technologią FastFreezing, któa przyspiesza mrożenie żywności, aby zachować jej smak, wygląd i wartość odżywczą. Wzornictwo Space+ daje tyle przestrzeni do wygodnego przechowywania żywności i napojów, ile potrzebujesz. Zamrażarka Whirlpool ma wygodny kosz, w którym przechowasz paczki, pudełka i torebki z mrożonymi produktami, zachowując porządek. Zamrażarka Whirlpool to doskonałe rozwiązanie do mieszkań typu studio oraz do niewielkich kuchni. Zamrażarka Whirlpool ma wbudowany system odprowadzania wody dla łatwiejszego rozmrażania i czyszczenia. Ta zamrażarka Whirlpool ma intuicyjny elektroniczny interfejs użytkownika, który zapewnia Ci najprostszą i najwygodniejszą obsługę, jaką kiedykolwiek wymyślono. Dzięki alarmowi braku prądu temperatura wewnątrz lodówki jest stale monitorowana. Gdy temperatura osiągnie -8°C włączy się czerwone, migające światło. Pojemność zamrażarki Whirlpool WHS 2121 to 204 litrów.

  Miejsce 2

  Zamrażarka skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2

  Zamrażarka skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2

  Drugie miejsce w rankingu najlepszych zamrażarek skrzyniowych zajmuje zamrażarka skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2 o pojemności 99 litrów. Opcja Cool Switch pozwala na ustawienie temperatury w lodówce lub zamrażarce na poziomie +4°C lub -18°C, w zależności od Twoich potrzeb. Zużycie energii169 kWh rocznie na podstawie wyników testu przeprowadzonego w normalnych warunkach w cyklu 24 godzinnym. Rzeczywiste zużycie energii zależy od sposobu użytkowania urządzenia i miejsca, w którym się ono znajduje. Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania (h):22. Klasa efektywności energetycznej: A+. Urządzenie przeznaczone do użytkowania w temperaturze otoczenia od 10°C do 43°C. Wymiary (wys. x szer. x gł.) 86 x 52,7 x 56,9. Wolnostojąca Zamrażarka Skrzyniowa Indesit OS 1A 100 2 to bardzo ciekawy model obok, którego nie można przejść obojętnie. Jest to jedno z najlepiej ocenianych urządzeń przez internautów.

  Miejsce 3

  Zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121

  Zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121

  Trzecie miejsce w naszym rzetelnym rankingu zamrażarek zajmuje zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS2121 o pojemności 204 litrów i klasie energetycznej F. .Funkcja szybkie zamrażanie ustawia temperaturę zamrażarki na poziomie o 10 stopni niższym od najniższego ustawienia, aby szybko zamrozić żywność, zachowując jej wartości odżywcze. Zamrażarka Whirlpool to doskonałe rozwiązanie do mieszkań typu studio oraz do niewielkich kuchni. Idealne zarządzanie przestrzenią.Zamrażarka Whirlpool ma wygodny kosz, w którym przechowasz paczki, pudełka i torebki z mrożonymi produktami, zachowując porządek.

  Miejsce 4

  Zamrażarka skrzyniowa Beko CF100WN

  Zamrażarka skrzyniowa Beko CF100WN

  Zamrażarka skrzyniowa Beko CF100WN to pozycja, która musiała się znaleźć w naszym rankingu. Dobra i niezawodna zamrażarka skrzyniowa o pojemności 100 litrów. Zamrażarki stojące w garażu lub nieogrzewanej przestrzeni mogą przestać działać w przypadku spadku temperatury — zostawiając Ciebie z urządzeniem pełnym zepsutej żywności. Dzięki technologii FreezerGuard zamrażarka będzie pracować nawet w temperaturze do -15°C. Niezależnie od pogody zamrażarka będzie chłodzić to, co powinna. Dzienna zdolność zamrażania (kg/dzień) 6 kg. Klasa energetyczna F w produktach Beko to gwarancja dbałości o środowisko naturalne i oszczędność dla Twojego budżetu rodzinnego.

  Miejsce 5

  Zamrażarka skrzyniowa Candy CCHH100

  Zamrażarka skrzyniowa Candy CCHH100

  Pierwsza i jedyna seria zamrażarek skrzyniowych, która zamienia klasyczny produkt w inteligentne urządzenie. Dzięki ulepszonemu i intuicyjnemu zarządzaniu żywnością możesz w łatwy sposób ją zabezpieczyć przed zepsuciem i utratą wartości odżywczych, a także przechowywać przez długi czas z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Dodatkowo będziesz informowany o terminach ważności, gdziekolwiek jesteś. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta zamrażarka jest klasy F. W porównaniu z urządzeniami klasy G zmniejsza zużycie do 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko.

  Miejsce 6

  Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1

  Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1

  Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1 o pojemności całkowitej 198 litrów. Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1 to doskonały wybór do przechowywania luzem mięsa lub warzyw, których nie potrzebujesz w krótkim czasie. Zamrażarka skrzyniowa HISENSE FC258D4AW1 to trwałe i energooszczędne urządzenie ma wiele przegródek wewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania zamrożonej żywności. Oświetlenie LED pomaga równomiernie i jasno oświetlić przestrzeń do przechowywania w tej zamrażarce skrzyniowej. Dwa kosze druciane umożliwiają efektywną organizację, utrzymując zamrożone potrawy w uporządkowany sposób. Łatwe przechowywanie, łatwy dostęp. Zintegrowany uchwyt boczny został zaprojektowany z myślą o łatwym chwycie i wygodnym otwieraniu drzwi. Wymiary urządzenia (sz x w x g): 80,2 × 85,4 × 55,9 cm, Ręczne rozmrażanie części zamrażającej, Alarm świetlny zbyt długo otwartych drzwi w części zamrażającej, Czas przechowywania bez zasilania: 23 h, Klasa energetyczna: F.

  Miejsce 7

  Zamrażarka skrzyniowa Amica FS196.3

  Zamrażarka skrzyniowa Amica FS196.3

  Dźwięki głośnej pracy lodówki potrafią być irytujące – zwłaszcza wieczorem albo gdy kuchnia połączona jest z salonem. Ale to już żaden problem! Lodówki Amica z funkcją Cichej pracy skonstruowane są tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Takie rozwiązanie zapewnia codzienny komfort wszystkim domownikom. Mniej decybeli, więcej rodzinnego spokoju. Nie lubisz wysokich rachunków za prąd? Wybierz mądrze klasę energetyczną! Pamiętaj, że lodówka pracuje przez cały rok – 24 godziny na dobę – a każda sekunda jej pracy to potencjalne oszczędności dla Ciebie. Lodówka z klasą E zużywa o 20% energii mniej niż urządzenie z klasą F! Pamiętaj, że ograniczając pobór prądu, troszczysz się też o środowisko. Ekonomia i ekologia w jednym!Przygotowujesz więcej jedzenia i chcesz zamrozić je na później? Funkcja Super zamrażanie pozwoli Ci przygotować urządzenie na szybkie zamrożenie dużej liczby produktów równocześnie. Dlaczego to takie ważne? Bo im krócej trwa ten proces, tym produkty dłużej zachowują świeżość i wartości odżywcze. A dzięki optymalnemu wykorzystaniu energii zamrażane są też… jej koszty. Wygodniej, zdrowiej i oszczędniej!Troska o naturę i elegancja w jednym? Takie są lodówki Amica! Z diodami LED zamontowanymi w chłodziarce zobaczysz wszystko w lepszym świetle! Wykorzystując technologię LED, dbasz o środowisko i stan swojego portfela, bo zużywasz mniej energii. A jeśli doceniasz dobry design, elegancja białego światła spodoba Ci się szczególnie… Ekologicznie, ekonomicznie i ze stylem! Drzwi od zamrażarki opadają? Ich ciągłe podtrzymywanie jest bardzo uciążliwe. Wybierz więc zamrażarkę z Zawiasami z utrzymaniem pozycji drzwi! To pełna wygoda – łatwiej załadujesz i rozładujesz produkty z zamrażarki, gdy drzwi zostaną na swoim miejscu zamiast nieznośnie opadać. To też bezpieczeństwo dla Twojego kręgosłupa – jak i wygoda użytkowania!

  Miejsce 8

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12 to zamrażarka sprężarkowa, która doskonale sprawdzi się jako zakup do celów zarówno domowych jak i przemysłowych. Ma możliwość działania w 3 trybach: zamrażarka, chłodziarka oraz chiller. Jej pojemność wynosi 395 L, a zdolność zamrażania to aż 16 kg/24 h. Pracuje w klasie energetycznej F i jej roczne zużycie energii jest równe 327 kWh. Zamrażarka skrzyniowa MPM-407-SK-12 utrzymuje temperaturę -18°C i czas jej ocieplania w przypadku braku prądu wynosi 37 godzin, więc żywność pozostanie długo świeża w kryzysowej sytuacji. Steruje się nią mechanicznie, a poziom hałasu jaki tworzy nie jest uciążliwy, bo to tylko 40 dB. Wyposażona została w spust wody z odszraniania, co zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu, który normalnie musisz poświęcać na czyszczenie sprzętu związane z jego użytkowaniem. Wnętrze zamrażarki skrzyniowej MPM-407-SK-12 oświetlane jest z pomocą LED, co ułatwi znalezienie wszystkiego, czego potrzebujesz. Porządek podczas przechowywania zagwarantują 2 kosze oraz separatory w komorach na żywność. Gdy pojawi się potrzeba przetransportowania zamrażarki pomogą Ci w tym uchwyty boczne oraz 4 rolki jezdne. Jest też możliwość zamknięcia jej na klucz.

  Miejsce 9

  Zamrażarka skrzyniowa MPM MPM-145-SK-10E

  Zamrażarka skrzyniowa MPM MPM-145-SK-10E

  Zamrażarka skrzyniowa MPM-145-SK-10E to bardzo wydajny model, który świetnie sprawdzi się przy przechowywaniu większych zapasów, w tym na potrzeby profesjonalnych kuchni. Posiada zdolność zamrażania aż 7 kg żywości w ciągu doby. Jest jednocześnie energooszczędna. Pracuje w klasie energetycznej F. MPM-145-SK-10E to zamrażarka o pojemności 142 litrów. Jej wnętrze zaprojektowano tak, aby zapewnić wygodny dostęp do zawartości. Podręczny kosz ułatwia przechowywanie mniejszych produktów. Wewnętrzne oświetlenie LED sprawia, że szukanie po omacku staje się wspomnieniem. Urządzenie możemy z łatwością przestawiać dzięki rolkom jezdnym. Temperaturę ustawimy za pomocą panelu elektronicznego sterowania. rodzaj: sprężarkowa zdolność zamrażania: 7 kg/24 h temperatura zamrażarki: -18°C czas ocieplania w przypadku braku energii (od -18°C do -9°C): 20 godzin spust wody z odszraniania oświetlenie wnętrza LED sterowanie elektroniczne możliwość pracy w temperaturze od 10 °C

  Miejsce 10

  Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW

  Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW

  Zamrażarka wolnostojąca skrzyniowa Gorenje FH302CW o pojemności 303 litrów. Niskie temperatury nie stanowią już problemu, ponieważ zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH302CW działa doskonale nawet w temperaturach otoczenia tak niskich jak -15°C, co czyni ją idealnym wyborem do garaży i piwnic lub innych miejsc. Cztery wytrzymałe kółka w połączeniu z wygodnymi bocznymi uchwytami umożliwiają swobodne i łatwe przenoszenie zamrażarki skrzyniowej. Funkcja FastFreeze zamraża żywność w temperaturze około -24°C, aby zachować wartości odżywcze i zachować jakość przechowywanej żywności. Po około 26 godzinach funkcja jest automatycznie wyłączana, a temperatura w komorze zamrażarki wraca do ustawienia początkowego. Zawór odpowietrzający zapewnia, że zamrażarka skrzyniowa jest łatwa do otwarcia za każdym razem, ponieważ wyrównuje ciśnienie powietrza między zamrażarką skrzyniową a jej otoczeniem. Nowe modele Gorenje mają doskonałą izolację termiczną, urządzenia mają ulepszone uszczelnienie drzwi, najnowocześniejsze komponenty systemu chłodzenia i elektroniczną regulację, która ogranicza zużycie energii do minimum. Zużycie energii [kWh/rok] 215.

  Zakup nowej zamrażarki może być nie lada wyzwaniem. Nasi eksperci przeanalizowali dla Ciebie najlepsze modele zamrażarek szufladowych i skrzyniowych, abyś mógł wybrać spośród najlepszych i niezawodnych modeli dostępnych na rynku. Mamy nadzieje, że ten ranking znacznie ułatwi Ci zakup nowej zamrażarki do Twojego mieszkania lub domu. Życzymy udanych zakupów.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking zamrażarek?

  Ranking najlepszych zamrażarek, który jest widoczny tutaj zbudowaliśmy tak, aby zawierał dwa osobne rankingi zamrażarek: szufladowych oraz skrzyniowych. Wynika to z tego, że niektóre osoby poszukują wyłącznie zamrażarek szufladowych a inne skrzyniowych. Chcieliśmy Wam zaprezentować najlepsze oferty zamrażarek w sposób przejrzysty i czytelny. Ranking zamrażarek powstał w oparciu o osobiste testy i analizę ponad 50 najpopularniejszych modeli zamrażarek dostępnych na rynku. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy dla Was zamrażarki szufladowe i skrzyniowe takich producentów jak: Haier, MPM, Candy, Indesit, Amica, Whirlpool, Electrolux, Beko, Bosch, Samsung, Miele, Sharp, Siemens, Hisense, Gorenje i kilku innych. Następną czynnością jaką wykonaliśmy to skrupulatna analiza opinii dostępnych w internecie: na forach internetowych, Allegro, stronach producentów oraz w sklepach internetowych, takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Po wykonaniu wszystkich tych czynności materiały, które zebraliśmy przekazaliśmy do naszej redakcji, aby przygotowała czytelny ranking zamrażarek szufladowych i skrzyniowych. Mamy nadzieje, że nasz ranking zamrażarek będzie pomocnym narzędzie podczas zakupów nowej zamrażarki.

  Jak wybrać zamrażarkę? Na co zwrócić uwagę przy zakupie zamrażarki?

  Wybór nowej zamrażarki może nie być łatwym zadaniem dla osób, które po raz pierwszy kupują to urządzenie lub nie znają się na zamrażarkach tak jak my. Nasi eksperci przygotowali dla Was praktyczny poradnik zakupowy z którym zakup nowej zamrażarki będzie znacznie ułatwiony. Kupując nową zamrażarkę szufladową lub skrzyniową, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które są widoczne poniżej aby wybrać najlepsze urządzenie do swojego mieszkania lub domu.

  Rodzaj zamrażarki – na rynku dostępne są dwa rodzaje zamrażarek: szufladowe oraz skrzyniowe. 1) Zamrażarki szufladowe to urządzenia, które otwierają się jak typowa lodówka, produkty w tych urządzeniach są przechowywane szufladach co ułatwia porządkowanie i dostęp do żywności. Modele szufladowe są dostępne w różnych wysokościach: od 80 cm do 2000 cm. Generalnie zamrażarki szufladowe są droższe. 2) Zamrażarki skrzyniowe to urządzenia, których drzwi otwierają się od góry. Te urządzenia są bardzo pojemne, dzięki jednej komorze a ich przestrzeń organizuje się poprzez dołączone kosze. Przed zakupem nowej zamrażarki skrzyniowej warto zwrócić uwagę ile dany model posiada koszy. Modele zamrażarek skrzyniowych bez pojemników do przechowywania produktów mogą być trudne do zorganizowania.

  Pojemność zamrażarki – to bardzo istotny parametr, który powinien być ważny dla rodzin z dziećmi, które planują zamrażać znaczną ilość żywności. Na rynku możemy spotkać zamrażarki, które mają pojemność od 61 litrów (Zamrażarka MPM 61-ZSH-26) do ponad 400 litrów.

  Klasa energetyczna zamrażarki – to parametr, który jest odpowiedzialny za zużycie prądu przez naszą zamrażarkę zgodnie z unijnymi dyrektywami. Na rynku urządzeń AGD spotykamy urządzenia, które mają klasę energetyczną od A do G. Wybierz zamrażarkę, która ma klasę energetyczną ja najbliżej A.

  Organizacja wnętrza zamrażarki – koniecznie przed zakupem nowej zamrażarki zwróć uwagę na półki, pojemniki do przechowywania i szuflady, które pomagają utrzymać porządek w organizacji produktów zamrażanych i łatwo uzyskać do nich dostęp.

  Styl i design zamrażarki – dopasuj swoją nową zamrażarkę do innych urządzeń.

   

   

  Najczęściej zadawane pytania o zamrażarki:

  Co to jest zamrażarka?

  Zamrażarka to urządzenie AGD, które służy do zamrażania produktów żywnościowych i przechowywania ich przez długi okres w niskich temperaturach, aby zachować wartości odżywcze i jakość przechowywanej żywności.

  Na czym polega mrożenie żywności?

  Mrożenie żywności to jedna z najkorzystniejszych pod względem biologicznym form utrwalania żywności. Pozwala w maksymalnym stopniu zachować odżywcze, dietetyczne i organoleptyczne walory świeżych produktów. Proces ten polega na szybkim doprowadzeniu produktu do temperatury ok. -30 °C, po czym następuje przechowywanie w komorach chłodniczych, w temp. ok. -20 °C. Zamrażaniu poddaje się najczęściej mięso, ryby, owoce i warzywa.

  Co to jest zamrażarka skrzyniowa?

  Zamrażarka skrzyniowa to rodzaj zamrażarki, której pokrywa jest otwierana od góry. Urządzenia te posiadają jedną komorę o dużej pojemności. Segregacja żywności w zamrażarkach skrzyniowych odbywa się poprzez kosze na żywność.

  Co to jest zamrażarka szufladowa?

  Zamrażarka szufladowa to rodzaj zamrażarki, który wyglądem przypomina tradycyjną lodówkę. Urządzenia te są znacznie wyższe od zamrażarek skrzyniowych bo na rynku może spotkać zamrażarki skrzyniowe o wysokości od 83 cm do 2000 cm. Organizacja produktów odbywa się w szufladach.

  Jaką temperaturę powinno się utrzymywać w zamrażarce?

  Zaleca się utrzymanie temperatury w zamrażarce na poziomie -18°C lub niższym, aby zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania żywności i zminimalizować rozwój bakterii.

  Ile kosztuje zamrażarka?

  Na rynku zamrażarek ceny są bardzo zróżnicowane bo zależą od pojemności, rodzaju zamrażarki, funkcji, producenta. Najtańszą zamrażarkę możemy kupić już za 599 zł (Zamrażarka MPM 46-ZS-01B), która jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników. Najdroższe i najbardziej zaawansowane zamrażarki potrafią kosztować nawet ponad 7000 zł (Zamrażarka Miele FNS 28463 E BlackBoard).

  Czy mogę przechowywać żywność w zamrażarce na nieograniczony czas?

  Nie, różne typy żywności mają różne okresy przydatności do spożycia po zamrożeniu. Przykładowo, mięso można przechowywać w zamrażarce od kilku miesięcy do roku, w zależności od typu, natomiast warzywa i owoce zazwyczaj zachowują świeżość przez 8-12 miesięcy.

  Co to znaczy No Frost?

  No Frost – to technologia, która jest odpowiedzialna za ograniczenie osadzania się szronu i lodu na ściankach naszej zamrażarki lub lodów. Lodówka lub zamrażarka z systemem No Frost usuwa zarówno powietrze, jak i wilgoć z komory zamrażarki. W ten sposób wilgoć zamarza poza komorą zamrażarki. Zamrażarka regularnie rozmraża lód i odparowuje go.

  Czy warto kupić zamrażarkę?

  Zakup zamrażarki to bardzo dobry pomysł jeśli mamy w planach oszczędzanie poprzez zakupy dużej ilości produktów po dobrych cenach na okazjach sklepowych lub sami produkujemy żywność np. trzymamy zwierzęta, łowimy ryby, uprawiamy ogród lub działkę pod warzywa, owoce.

  Jakie są korzyści z posiadania zamrażarki z funkcją No Frost?

  Funkcja No Frost zapobiega gromadzeniu się lodu i szronu w zamrażarce, co ułatwia konserwację urządzenia, zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i eliminuje konieczność rozmrażania zamrażarki.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (99 votes)
  Opinie o rankingach