Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Robot sprzątający z funkcją mopowania to w dzisiejszych czasach nie wyimaginowane marzenie z seriali science-fiction ale realny sprzęt dostępny w wielu sklepach w atrakcyjnych cenach. Urządzenie to łączy w sobie funkcje klasycznego odkurzacza i mopa a co najważniejsze wszystko robi sam bez angażowania Nas w domowe obowiązki. Dzięki temu mamy więcej czasu na przyjemności i nie musimy spędzać wolnego czasu na dokładnym odkurzaniu każdego zakamarka, szczególnie jeśli w domu mamy małe dzieci i zależy Nam na utrzymaniu idealnej czystości lub zwierzaka i jesteśmy zmuszeni do częstego odkurzania sierści. Robot sprzątający z funkcją mopowania to urządzenie które obsługujemy zwykle za pomocą smartfona po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, możemy w dowolnym momencie uruchomić sprzęt i co ważne nie musimy w tym czasie przebywać w domu. Kształty robotów sprzątających i umieszczone w nich czujniki zostały zaprojektowane tak aby dotrzeć do rogów, kątów, swobodnie poruszać się po różnych powierzchniach a także przemieszczać się pomiędzy znajdującymi się na podłodze przeszkodami. Zwykle robot mopujący sam wraca do bazy i rozpoczyna automatyczne ładowanie, jak również informuje Nas o ewentualnych problemach, które uniemożliwiają jego dalszą pracę, jak chociażby wciągnięty element garderoby. Przed wyborem konkretnego modelu zwróćmy uwagę na głośność urządzenia, czas pracy, pojemność zbiornika na kurz i ilość zamontowanych czujników. Zobacz najlepsze roboty sprzątające z funkcją mopowania w naszym zestawieniu.

Robot sprzątający z funkcją mopowania ranking

Miejsce 1

Robot sprzątający z funkcją mopowania Roborock Q8 Max+

Robot sprzątający z funkcją mopowania Roborock Q8 Max+

Pierwsze miejsce w rankingu robotów sprzątających z mopem zajmuje dobry i niezawodny robot sprzątający z funkcją mopowania Roborock Q8 Max+. Dołącz do rewolucji w sprzątaniu i doświadcz sprzątania bez wysiłku dzięki zupełnie nowej szczotce DuoRoller™. Całkowicie pozbądź się brudu i kurzu dzięki imponującej mocy ssania 5 500 Pa i inteligentnej nawigacji, której sercem jest system unikania przeszkód Reactive Tech. Sprzątanie nigdy nie było łatwiejsze. Moc ssania technologii HyperForce™ zwiększyliśmy do 5 500 Pa, co pozwala Q8 Max łatwo usuwać brud i sierść zwierząt z różnych typów powierzchni i zostawiać Twoją przestrzeń życiową nieskazitelnie czystą. Q8 Max czyści drewniane podłogi poruszając się wzdłuż łączeń i dostając się pomiędzy nie, co zapewnia lepszą skuteczność czyszczenia nie pozwalając brudowi się ukryć. Q8 Max może jednocześnie odkurzać i myć podłogę wychwytując bardzo drobny kurz, który mógłby zostać przeoczony podczas samego odkurzania. Dzięki 30 poziomom przepływu wody możesz dostosować funkcję mycia do Twoich konkretnych potrzeb. Q8 Max z łatwością wykrywa i unika obiektów na podłodze, przez co nie musisz już podnosić ich z podłogi przed rozpoczęciem sprzątania. Inteligentne sugerowanie stref wykluczonych jak schody i miejsca, w których można łatwo utknąć pomoże zapobiegać nieszczęściom, zapewniając spokój ducha podczas poruszania się robota po domu. Nawigacja laserowa PreciSense® tworzy szczegółowe i dokładne mapy pozwalając Q8 Max ustalić najbardziej efektywną ścieżkę pozwalającą optymalnie posprzątać Twój dom. Dzięki ogromnej baterii o pojemności 5200 mAh Q8 Max może sprzątać aż do 4 godzin non-stop, zapewniając długotrwałe sprzątanie bez przerw. Przejmij dowodzenie wydając robotowi komendę posprzątania całego domu lub jedynie konkretnych pomieszczeń. Pomogą Ci w tym Amazon Alexa, Google Home lub Apple Siri – Ty wybierasz.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Robot sprzątający z funkcją mopowania Ecovacs Deebot X1 Omni

Robot sprzątający z funkcją mopowania Ecovacs Deebot X1 Omni

Drugie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych robotów sprzątających z mopem zajmuje wysokiej jakości robot sprzątający z funkcją mopowania Ecovacs Deebot X1 Omni. DEEBOT X1 OMNI to pierwsza w branży stacja OMNI typu All-in-One, która zapewnia całkowitą swobodę pracy bez użycia rąk. Doskonałe rozwiązanie niewymagające użycia rąk, które oddziela czystą wodę od ścieków, obsługuje automatyczne pranie i suszenie ścierek do mopa oraz samoczynnie uzupełnia czystą wodę. Silna moc ssania do 21 kPa sprawia, że automatyczne opróżnianie pojemnika na kurz DEEBOT trwa zaledwie 10 sekund. Duży jednorazowy worek na kurz o pojemności 3 l może być używany nawet przez 60 dni. Stacja OMNI może czyścić się sama za jednym dotknięciem, bez konieczności częstego demontażu i mycia. Po zakończeniu czyszczenia urządzenie podgrzewające może szybko wysuszyć wyczyszczony mop, aby zapobiec powstawaniu bakterii i nieprzyjemnego zapachu. DEEBOT X1 OMNI, wyposażony w podwójne szczotki boczne, unoszącą się szczotkę główną, moc ssania 5000 Pa i system mopowania rotacyjnego OZMO™ Turbo 2.0, oferuje zintegrowane zamiatanie, ssanie i mocny mop dla głębokiego i skutecznego czyszczenia, zapewniając, że nie pozostaną żadne uporczywe plamy. Wyjątkowy system mopów rotacyjnych OZMO™ Turbo™ 2.0 obraca się do 180 razy na minutę, zapewniając głębokie czyszczenie. Siła ssania została zwiększona o 230% do 5000 Pa, co zapewnia długotrwałe sprzątanie i skuteczne odkurzanie zarówno twardych podłóg, jak i dywanów. Moc obliczeniowa sztucznej inteligencji i kamera RGB klasy astrofotograficznej z technologią Autopilot zwiększają możliwości omijania przeszkód i rozpoznawania ludzi. Optymalna technologia TrueMapping 2.0 umożliwia łatwe tworzenie i zapisywanie mapy domu oraz szybką i sprawną nawigację po nim. Zupełnie nowa technologia sterowania głosem AI pomaga Ci poprowadzić DEEBOTa, aby bez wysiłku rozpoczął sprzątanie. Jest to pierwszy robot odkurzający ECOVACS z asystentem głosowym i technologią lokalizacji źródła dźwięku. DEEBOT X1 OMNI, zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną firmę JACOB JENSEN DESIGN, to wysokiej klasy, modny robot odkurzający i mopujący, który idealnie pasuje do Twojego domu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Robot sprzątający z funkcją mopowania IRobot Roomba Combo j7+

Robot sprzątający z funkcją mopowania IRobot Roomba Combo j7+

Trzeci najlepszy robot sprzątający z mopem według naszych ekspertów to rsprzątający z funkcją mopowania IRobot Roomba Combo j7+. Jedyny robot odkurzająco-mopujący z całkowitym automatycznym unoszeniem modułu mopującego, łącznością Wi-Fi, 2 gumowymi szczotkami głównymi do wszystkich powierzchni oraz stacją ładująco-czyszczącą Clean Base. Przygotuj się na zupełnie nowego robota odkurzająco-mopującego, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki sprzątasz – na zawsze! Roomba Combo® j7+ dysponuje 10x większą mocą ssącą i jest wyposażony w wyjątkową, inteligentną technologię, która pozwala mu omijać przewody i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe. W przeciwieństwie do innych robotów 2 w 1 ten model po wykryciu dywanu unosi nakładkę mopującą na samą górę, nie pozostawiając mokrych śladów na dywanie. Roomba Combo® j7+ samodzielnie opróżnia swój pojemnik na brud do stacji ładująco-czyszczącej Clean Base nawet do 60 dni. Innowacyjna technologia, dzięki której robot po wykryciu dywanu unosi ramię z nakładką mopującą na samą górę, nie pozostawiając mokrych śladów na dywanie. Za pomocą zaawansowanych czujników, robot wykrywa najbardziej zabrudzone obszary w Twoim domu i koncentruje na nich swoją pracę, sprzątając je dokładniej. Rozpoznaje w czasie rzeczywistym przeszkody, takie jak przewody ładowarek czy „niespodzianki” pozostawione przez zwierzęta domowe i omija je. Pozwala sterować robotem sprzątającym za pomocą komunikatów głosowych – nie musisz odrywać się od swoich codziennych zajęć lub wstawać z kanapy, kiedy odpoczywasz.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Robot sprzątający z funkcją mopowania iRobot Roomba Combo j7

Robot sprzątający z funkcją mopowania iRobot Roomba Combo j7

Robot odkurzająco-mopujący Roomba Combo® j7 to jedyny robot odkurzająco-mopujący z całkowitym automatycznym unoszeniem modułu mopującego, łącznością Wi-Fi oraz 2 gumowymi szczotkami głównymi do wszystkich powierzchni. Innowacyjna technologia, dzięki której robot po wykryciu dywanu unosi ramię z nakładką mopującą na samą górę, nie pozostawiając mokrych śladów na dywanie. Za pomocą zaawansowanych czujników, robot wykrywa najbardziej zabrudzone obszary w Twoim domu i koncentruje na nich swoją pracę, sprzątając je dokładniej. Rozpoznaje w czasie rzeczywistym przeszkody, takie jak przewody ładowarek czy „niespodzianki” pozostawione przez zwierzęta domowe i omija je. Połącz się z Twoim iRobotem Roomba® i rozpocznij sprzątanie z każdego miejsca, w którym się znajdujesz, dzięki aplikacji iRobot Home na urządzenia mobilne. Zaprogramuj zdalnie jego pracę na wszystkie dni tygodnia, sprawdzaj zmiany statusów i raporty, korzystaj z dostępnego w aplikacji wsparcia. Roomba Combo® j7 to pierwszy na świecie robot odkurzająco-mopujący obsługiwany całkowicie bez użycia rąk. Po prostu pozwól mu działać, a podczas jednego cyklu sprzątania zajmie się podłogami i dywanami o powierzchni do 92 metrów kwadratowych. Inne urządzenia typu 2 w 1 unoszą mopa zaledwie na kilka milimetrów nad dywan — albo wcale. Nasz robot unosi mopa na samą górę, nie pozostawiając po sobie mokrych śladów.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Robot sprzątający z funkcją mopowania Dreame W10<br />

Robot sprzątający z funkcją mopowania Dreame W10

Robot sprzątający z funkcją mopowania Dreame W10 posprząta podłogi za Ciebie. Zajmij się czymś przyjemnym, podczas gdy Dreame W10 posprząta podłogi za Ciebie. Siła ssania do 4000 Pa i dwie obrotowe nakładki sprawiają, że ten inteligentny robot świetnie radzi sobie nawet z wyjątkowo trudnymi zanieczyszczeniami. Nie musisz też tracić czasu na jego czyszczenie – wchodząca w skład zestawu stacja zrobi to automatycznie. Dwie obrotowe nakładki i siła ssania aż do 4000 Pa – to gwarancja porządku w Twoim domu. Dreame W10 doskonale poradzi sobie z brudem i uporczywymi plamami. Siła nacisku 10 N na nakładki mopujące, które obracają się nawet 180 razy na minutę, zapewni dokładne czyszczenie, a 3 tryby pracy pozwolą optymalnie dostosować pracę robota do Twoich potrzeb. Kiedy Dreame W10 wykryje, że jego nakładki stały się brudne, automatycznie powróci do stacji dokującej. Tam zostaną one spryskane wodą, a następnie wyczyszczone dzięki szybkim obrotom. W tym samym czasie dysza u dołu stacji pompuje brudną wodę do odpowiedniego zbiornika, aby zapobiec wymieszaniu się płynów i ponownemu zabrudzeniu. Gdy Dreame W10 zakończy pracę i powróci do stacji dokującej po raz ostatni, jego nakładki zostaną wypłukane, a następnie wysuszone gorącym powietrzem. Ten proces nie tylko zapewni czystość robota i gotowość do kolejnego sprzątania, ale też pozwoli uniknąć powstawania pleśni i mnożenia się bakterii. Dreame W10 aktualizuje mapę otoczenia około 12 razy szybciej niż jego poprzednicy. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu opartego na LiDAR, ulepszonego systemu nawigacji SLAM, który doskonale działa również w ciemności. Robot planuje też regularne trasy sprzątania i może zapamiętać aż 3 mapy pięter. Sprzątanie nigdy nie było tak proste. Dzięki kompatybilności z Amazon Alexa możesz zlecić sprzątanie mieszkania głosowo, nie ruszając się z miejsca ani nie sięgając po telefon. Po prostu powiedz kilka słów i patrz, jak Dreame W10 zabiera się do pracy!

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Robot sprzątający z funkcją mopowania Tefal X-Plorer Serie 75 S+ RG8597

Robot sprzątający z funkcją mopowania Tefal X-Plorer Serie 75 S+ RG8597

Robot odkurzający Tefal X-plorer Serie 95 łączy zaawansowaną technologię i nowoczesny design, oferując wyjątkową wygodę i doskonałe rezultaty sprzątania. Ten przełomowy robot odkurzający posiada funkcję 4w1, którą zapewniają: dwie szczotki boczne do trudno dostępnych miejsc (zamiatanie), 3 różne elektroszczotki do wszystkich rodzajów powierzchni (zbieranie zabrudzeń), bezszczotkowy silnik o mocy 12000 Pa (odkurzanie) oraz elektroniczny system Smart Aqua Force (mopowanie). Darmowa aplikacja pozwala na ultraprecyzyjną nawigację i personalizację ustawień z dowolnego miejsca, oraz możliwość sterowania głosowego (Asystent Google, Amazon Alexa). Dodatkowe zalety urządzenia to m.in. specjalne rozwiązania dla posiadaczy zwierząt: elektroszczotka Animal Turbo, która zbiera sierść i kurz, oraz nakładka mopująca Animal Scrub usuwająca nawet uporczywe plamy, oraz komfortowo cicha praca. Tefal X-plorer Serie 95 pozostawi Twój dom lśniąco czysty, dzień po dniu!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Robot sprzątający z funkcją mopowania COBBO PRO 27 UV

Robot sprzątający z funkcją mopowania COBBO PRO 27 UV

COBBO PRO 27 UV to robot odkurzająco-mopujący, który łączy w sobie najnowocześniejsze technologie zmywania, odkurzania, czujników podłoża i nawigacji oraz dezynfekcje systemem UV. Robot sprzątający z funkcją mopowania COBBO PRO 27 UV posiada najbardziej zaawansowaną funkcję mopowania z możliwością stosowania detergentów. Robot sprzątający z mopem COBBO PRO 27 UV ma duży zasięg mopowania na jednym pojemniku. Siła ssania o mocy 2700Pa z 4-stopniową regulacją i wykrywaniem dywanów. Możliwość 3-stopniowej podciśnieniowej regulacji intensywności mopowania. Robot sprzątający z mopem COBBO PRO 27 UV posiada najnowsze czujniki i sensory pozwalające na pracę robota po czarnych powierzchniach i dywanach o grubym włosiu. Efektywna lampa UV dezynfekuje czyszczone powierzchnie. Nawet 99% mniej bakterii po każdym cyklu sprzątania w Twoim domu lub mieszkaniu. Robot sprzątający z funkcją mopowania COBBO PRO 27 UV posiada pojemnik na kurz o pojemności 600 ml oraz pojemnik na wodę o pojemności 300 ml. Czas pracy na baterii 200 minut. Zasięg pracy na baterii 300 m2. Robot z mopem obsługuje komunikaty głosowe w języku polskim.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Robot sprzątający z funkcją mopowania Xiaomi Robot Vacuum S10+

Robot sprzątający z funkcją mopowania Xiaomi Robot Vacuum S10+

Robot sprzątający z funkcją mopowania Xiaomi Robot Vacuum S10+ to sprzęt, który zbiera bardzo dużo pozytywny opinii w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Większa moc ssania dmuchawy pozwala na bardziej efektywne sprzątanie Twojego domu. Dzięki mocy ssania dmuchawy wynoszącej 4000 Pa z łatwością zaspokoisz swoje codzienne wymagania w zakresie sprzątania. Dzięki 4 ustawieniom mocy ssania usuniesz kurz, włosy i duże cząsteczki za jednym razem. Nominalna pojemność akumulatora 5200 mAh. Wytrzymuje do 2 godzin w trybie standardowym, zapewniając Ci większy spokój. Odkurzacz jest w stanie wyczyścić ponad 200 ㎡ powierzchni za jednym przebiegiem w trybie standardowym, co w zupełności wystarczy do sprzątania dużych pomieszczeń. Podwójne podkładki do mopa obracają się z dużą prędkością, symulując efekt ręcznego mopowania ciśnieniowego, znacznie zwiększając moc czyszczenia i skutecznie usuwając mokre, suche i inne plamy. Podkładki do mopa wykonane z tkaniny (80% poliester + 20% modyfikowane włókno polipropylenowe) równomiernie zatrzymują wilgoć. Wydajne czyszczenie skutecznie usuwa plamy z podłogi podczas mopowania i może skutecznie chronić powierzchnie podłogowe w całym domu. Inteligentny, elektronicznie sterowany zbiornik na wodę o zwiększonej pojemności 200 ml uwalnia wodę równomiernie bez wycieków. Mopowanie przy stałej wilgotności do 80 minut, wystarczające do zaspokojenia potrzeb w zakresie czyszczenia podłóg w gospodarstwie domowym o powierzchni 150 ㎡ w jednym przebiegu. Identyfikacja przeszkód z dokładnością do milimetra. Nie więcej niż 5 mm marginesu błędu między wykrytą odległością a rzeczywistą odległością. Odkurzacz precyzyjnie omija przeszkody i chroni pomalowane powierzchnie mebli, znacznie zmniejszając ryzyko utknięcia i zapewniając mniejszą liczbę kolizji nawet przy słabym oświetleniu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Robot sprzątający z funkcją mopowania Xiaomi Robot Vacuum E10

Robot sprzątający z funkcją mopowania Xiaomi Robot Vacuum E10

Robot sprzątający z funkcją mopowania Xiaomi Robot Vacuum E10 to wszechstronny specjalista do spraw sprzątania podłóg. 4 regulowane poziomy ssania dla łatwego czyszczenia kurzu i zanieczyszczeń oraz usuwania drobnych cząstek kurzu. 110-minutowy czas pracy akumulatora w trybie standardowym (odkurzacz z mopem) dzięki pojemności 2600 mAh. Wyposażony w wysokiej jakości części, w tym szczotkę boczną, szczotkę główną i filtr pojemnika na kurz, z wielokierunkową koordynacją dla pełnego i wydajnego czyszczenia. Wyposażony w inteligentny zbiornik na wodę z 3 poziomami przepływu wody, urządzenie może regulować wypływ wody w oparciu o różne rodzaje podłóg, aby chronić je przed nadmiernym nasiąkaniem. Szuflady pojemnika na kurz i zbiornika na wodę zostały zaprojektowane tak, aby można je było szybko wyjąć i łatwo wyczyścić.Przełączaj między 3 trybami czyszczenia podłóg, aby ułatwić czyszczenie w jednym kroku. Smukła jednostka centralna może swobodnie poruszać się pod większością łóżek, szafek i sof, umożliwiając czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Zygzakowata ścieżka czyszczenia zapewnia odmierzony proces czyszczenia i zwiększoną wydajność sprzątania. Wbudowane czujniki zapewniają elastyczność w obsłudze złożonych środowisk domowych oraz zapewniają bezproblemowe sprzątanie. Funkcja powiadomień głosowych umożliwia śledzenie postępów sprzątania w czasie rzeczywistym. Połącz się z aplikacją Mi Home / Xiaomi Home w celu łatwej obsługi, gdy jesteś poza domem i ustawiania zaplanowanych zadań czyszczenia.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Robot sprzątający z funkcją mopowania SETTI+ RV800

Robot sprzątający z funkcją mopowania SETTI+ RV800

Robot sprzątający z funkcją mopowania SETTI+ RV800 to jeden z tańszych robotów sprzątających z mopem, który jest warty uwagi. Robot sprzątający SETTI+ RV800 został zaprojektowany tak, by bez trudu sprzątał we wszystkich zakamarkach, nie blokując się. Jego wysokość to zaledwie 9 cm, więc bez trudu wjedzie pod większość mebli i usunie zbierający się tam kurz. Za sprawą funkcji mopowania robot nie tylko odkurza, ale i myje podłogi. Dzięki nawigacji żyroskopowej potrafi sporządzić dokładną mapę odkurzanego pomieszczenia, a potem tak dobrać swoją optymalną trasę, by odkurzanie było najdokładniejsze i zajęło jak najmniej czasu. Dzięki aplikacji SETTI+ możesz zobaczyć, jak tworzona jest mapa, a potem śledzić drogę odkurzacza w czasie rzeczywistym i podglądać, jak pracuje. Bez zbędnych ruchów, bez pustych przebiegów – systematycznie odkurzając miejsce po miejscu. Wspomaga go w tym zaawansowany algorytm SLAM, czyli Simultaneous Localization and Mapping, wykorzystywany nie tylko w najnowocześniejszych odkurzaczach, ale także w kosmicznych łazikach NASA. Dzięki SLAM i rozbudowanemu zestawowi czujników podczerwieni, zderzeniowych i wspomnianych wcześniej żyroskopów, odkurzacz z gracją ominie przeszkody na swojej drodze, a po zakończonym sprzątaniu szybko i sprawnie wróci do stacji ładowania. Za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej możesz zdalnie zarządzać robotem sprzątającym SETTI+ RV800. Aplikacja SETTI+ pozwala na śledzenie trasy odkurzacza lub sprawdzenie, która część mieszkania została odkurzona. Za jej pomocą możesz także postawić wirtualną ścianę, jeśli chcesz, by odkurzacz ominął dany obszar lub pomieszczenie, np. pokój, w którym śpi dziecko. Z robotem sprzątającym SETTI+ RV800 sprzątanie będzie łatwe i przyjemne. W aplikacji SETTI+ możesz zapisać 5 map pomieszczeń, dzięki którym urządzenie planuje trasę sprzątania i jest bardziej efektywne. Możesz zapisać mapy dla różnych poziomów np. parteru i piętra, by na każdym poziomie robot sprzątał tak samo wydajnie.Robot sprzątający SETTI+ RV800 posiada 4 tryby pracy, które możesz wybrać również za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu dopasujesz sprzątanie do własnych preferencji i potrzeb.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Robot sprzątający z mopem to urządzenie, które pozwoli Ci skutecznie umyć podłogi bez konieczności używania tradycyjnego mopa. Urządzenia te tak poszły do przodu, że mopowanie jest tak skuteczne jak ręczna praca z mopem. Dla Ciebie ja i mój zespół wybraliśmy 10 najlepszych robotów sprzątających z mopem, aby ułatwić Ci wybór i zakup najlepszego robota mopującego.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking robotów mopujących?

Ranking robotów mopujących, który jest widoczny na tej stronie powstał po przeprowadzeniu wielogodzinnych testów i analiz przeprowadzonych przez nasz zespół. Do budowy tego rankingu robotów mopujących przetestowaliśmy ponad 100 modeli takich firm jak: iRobot, Xiaomi, Roborock, Tefal, Beko, Dreame, Viomi, Sencor, Lenovo, Ecovacs, Cecotec, Midea, RAVEN i wielu innych. Następnym krokiem w budowie rankingu robotów sprzątających z funkcją mopowania było sprawdzenie opinii o nich w internecie. Opinie o robotach sprzątających z funkcją mopowania sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po tych wszystkich czynnościach uszeregowaliśmy nasz ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania. Nasza redakcja opisała ranking prostymi i zrozumiałymi słowami. Ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania widoczny na naszej stronie jest stale aktualizowany przez naszych ekspertów, dzięki czemu oferty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe. Zaoszczędź swój cenny czas wybierając z naszego zestawienia najlepszy model robota mopującego dla siebie.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie robota mopującego?

Robot mopujący to bardzo zaawansowane urządzenie, którego wybór i zakup może być dużym wyzwaniem. Na rynku jest bardzo dużo modeli robotów mopujących od różnych firm. Tak jak w przypadku każdego urządzenia AGD możemy spotkać roboty o lepszej jak i gorszej jakości. Jaki robot mopujący kupić? Czym kierować się przy zakupie robota mopującego? Jaki robot mopujący wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów.
 
Czas pracy robota mopującego – Szukając robota sprzątającego z funkcją mopowania musimy zwrócić uwagę na to jaki czas pracy posiada model, który nam się podoba. Ten parametr informuje nas jak długo czasu może pracować robot mopujący po pełnym naładowaniu. Ten parametr będzie się różnił w zależności od modelu. Na rynku można spotkać roboty mopujące, które mogą pracować od 45 minut do 280 minut.
 
Czas ładowania robota mopującego – Drugi bardzo ważny parametr na, który warto zwrócić uwagę przy zakupie robota mopującego to czas ładowania urządzenia. Na rynku można spotkać roboty sprzątające z funkcją mopowania, które ładuje się od 120 minut do 390 minut. Jeśli chcesz często korzystać z robota to wybierz model, który szybko się ładuje.
 
Poziom hałasu robota mopującego – Nikt z nas nie przepada za głośnymi urządzeniami, dlatego warto zwrócić uwagę na to ile decybeli emituje podczas pracy robot mopujący. W ofercie sklepów internetowych możemy trafić na roboty mopujące, które emitują poziom hałasu od 50 dB do 80 dB.
 
Czujniki w robocie mopującym – Kupując tak zaawansowane urządzenie jakim jest robot sprzątający z funkcją mopowania warto zwrócić uwagę na to jakie czujniki posiada model, który chcemy kupić. Czujniki mają wpływ na pracę urządzenia, bezpieczeństwo itp. W najlepszych robotach mopujących możemy spotkać takie czujniki jak: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, odometr, optyczny kierunku ruchu, optyczny vSLAM (kamera), przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca, zabezpieczenie przy podnoszeniu.

Najczęściej zadawane pytania o roboty mopujące:

Czym jest robot mopujący?

Robot mopujący to robot sprzątający, który jest wyposażony w funkcje mopowania. Urządzenie to spryskuje powierzchnię płaską wodą lub wodą z detergentem i następnie wyciera nakładką, która posiada zamontowanego mopa.

Jak działa robot mopujący?

Robot sprzątający (odkurzający) z funkcją mopowania działa tak, że po uzupełnieniu zbiornika z wodą i namoczeniu mopa zamontowanego na specjalnej nakładce rozpoczyna mycie podłóg. Mycie podłóg przy pomocy robota mopującego wygląda tak, że robot mopujący podczas pracy spryskuje powierzchnię przed sobą i przejeżdża przez nią wycierając podstawą, która ma zamontowanego mopa.

Ile kosztuje robot sprzątający z funkcją mopowania?

Ceny robotów mopujących są bardzo zróżnicowane. Najtańszy robot mopujący możemy kupić już od 500 zł do 1000 zł. Za najdroższego robota mopującego trzeba zapłacić ponad 6000 zł.

Gdzie kupić robota sprzątającego z funkcją mopowania?

Robota sprzątającego z funkcją mopowania możemy kupić w sklepach z AGD/RTV znanych marek. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ofert na Allegro, w porównywarkach cenowych oraz na stronach producentów.

Czy warto kupić robot sprzątający z funkcją mopowania?

Robot sprzątający z funkcją mopowania to świetne rozwiązanie, które umożliwia utrzymać czystość w mieszkaniu. Oszczędza nasz cenny czas, który trzeba byłoby poświęcić na mycie podłóg w mieszkaniu.

Na czym polega funkcja mopowania?

Funkcja mopowania w odkurzaczach automatycznych czyli robotach sprzątających polega na tym, że robot sprzątający wyposażony w specjalną nakładkę mopującą myje podłogi w pomieszczeniu w którym działa.

Na co patrzeć przy zakupie robota mopującego?

Przed zakupem robota mopującego warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak: czas pracy urządzenia, czas ładowania, cena oraz marka.

Jakiej firmy kupić robota mopującego?

Szukając robota mopującego do mieszkania warto postawić na sprawdzoną firmę. Na rynku najlepsze roboty mopujące produkują takie firmy jak: iRobot, Xiaomi, Roborock, Tefal, Beko, Dreame, Viomi, Sencor, Lenovo, Ecovacs, Cecotec, Midea, RAVEN.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (59 votes)
Opinie o rankingach