Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Mini wieża to funkcjonalny system audio służący nie tylko do odtwarzania muzyki z różnych źródeł ale także wzmacniania dźwięku z telewizora i streamingu audio w standardzie Bluetooth lub Wi-Fi. Zakup mini wieży pozwoli Nam na odtwarzanie ulubionej muzyki z płyt CD, CD-R, CD-RW i MP3. Sama budowa sprzętu jest uzależniona od konkretnego modelu, mini wieża może być wyposażona w tuner analogowy lub tuner cyfrowy a kolumny głośnikowe mogą być odrębnym modułem lub stanowić integralną część mini wieży. Przed zakupem konkretnego urządzenia zwróćmy uwagę na parametry techniczne a przede wszystkim na moc urządzenia, od niej bowiem będzie zależeć jakość odtwarzanego dźwięku oraz dodatkowe udogodnienia jak chociażby wyłącznik czasowy. Nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny, dostępne na rynku modele mini wieży różnią się między sobą gabarytami, kolorystyką i designem. Wszystko to sprawia, że sprzęt możemy dopasować do wystroju salonu i zyskać dodatkowy efekt. Przeglądając dostępne modele mini wieży możemy również zauważyć duży rozstrzał cenowy pomiędzy poszczególnymi modelami, istotne jest więc znalezienie kompromisu pomiędzy ceną a jakością sprzętu. Zobacz ranking miniwież przygotowany przez ekspertów w którym prezentujemy 10 najlepszych modeli na rynku. Porównaj miniwieże i wybierz najlepszą miniwieże dla siebie.

Mini wieża

Miejsce 1

Mini Wieża Panasonic SC-PMX90EG-K

Mini Wieża Panasonic SC-PMX90EG-K

Mini Wieża Panasonic SC-PMX90EG-K to najlepsza wieża w naszym rankingu. Mini Wieża Panasonic SC-PMX90EG-K wzbogaca wrażenia podczas słuchania muzyki w większym niż kiedykolwiek stopniu. Technologia LincsD-Amp i 3-drożny system głośnikowy z wysokotonowym głośnikiem z jedwabną kopułką zapewniają bogaty dźwięk z różnych źródeł, a port USB DAC ułatwia odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości. Funkcja AUX-IN Auto Play umożliwia obsługę różnych urządzeń. Ponadto dodano wejście optyczne w celu łatwego połączenia z telewizorem. Dzięki technologii LincsD-Amp możesz usłyszeć muzykę w takim brzmieniu, jakiego chcieli jej twórcy. Najnowsza wersja tej technologii zapewnia korekcję zjawisk, które zwykle są powodem obniżenia jakości odtwarzanej muzyki (na przykład drżenie fazy czy hałas generowany przez źródła zasilania). Aby w pełni oddać jakość dźwięku zapisanego we współczesnych formatach audio wysokiej rozdzielczości, niezbędne jest wykorzystanie komponentów najwyższej jakości. Dlatego właśnie Panasonic dokłada wszelkich starań, by do produkcji PMX90 używać jedynie najlepszych materiałów w celu zapewnienia, że jego budowa wyróżnia się pod względem dźwięku Hi-Fi. Proszek z miki syntetycznej jest połączony z papierem elektrolitycznym, a jako druty przewodzące w tych aluminiowych elektrolitycznych kondensatorach audio używane są druty stalowe pokryte miedzią. Powstały w ten sposób dźwięk jest wyraźny i czysty, cechując się silną obecnością. PMX90 wykorzystuje unikatowy system kontrolera DAC i sterownika USB, by zagwarantować, że usłyszysz każdy detal i całe bogactwo współczesnych formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD, FLAC, WAV i AIFF. Remastering Bluetooth® kompensuje sygnały utracone w wyniku kompresji danych podczas streamingu dźwięku Bluetooth®. Umożliwia to odtwarzanie dźwięku o wysokiej jakości z urządzeń zgodnych z technologią Bluetooth®, takich jak smartfony i tablety. Po prostu podłącz swoje urządzenie audio lub urządzenie obsługujące serwisy streamingowe, takie jak Chromecast Audio, do wejścia AUX-IN. Nawet gdy zasilanie systemu PMX90 będzie wyłączone, sygnał audio z urządzenia zostanie rozpoznany — system włączy się automatycznie, a muzyka będzie odtwarzana z wejścia AUX. PMX90 wyposażono w wejścia optyczne w celu łatwego połączenia z telewizorem. Możesz słuchać dźwięku o doskonałej jakości podczas oglądania obrazu na ekranie. Panel przedni, panel górny i pokrętło głośności dźwięku jednostki głównej wykorzystują aluminium, aby zapewnić prosty wygląd wysokiej klasy. Obudowa głośnika jest wykonana z drewna o wysokiej jakości. Ta wszechstronna konstrukcja o wysokiej jakości pasuje do wielu różnych wystrojów pomieszczeń.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Mini Wieża Denon Ceol N11 DAB

Mini Wieża Denon Ceol N11 DAB

Mini Wieża Denon Ceol N11 DAB to druga najlepsza mini wieża w naszym zestawieniu. Mini Wieża Denon Ceol N11 DAB jest dostępna w 3 wersjach kolorystycznych. Doświadcz praktycznie nieograniczonych możliwości dźwiękowych dzięki CEOL N11DAB. Słuchaj swoich ulubionych płyt CD, streamuj listy odtwarzania za pośrednictwem Spotify, Deezer Premium lub Tidal, korzystaj z odtwarzania multi room dzięki platformie HEOS Built-in, wykorzystując Bluetooth® lub sieć domową. Ciesz się radiem internetowym i AirPlay2. I dla zapewnienia wygody: łatwo steruj tym mini systemem HiFi za pomocą głosu korzystając z asystentów głosowych Amazon Alexa, Google Assistant lub Siri za pośrednictwem Apple AirPlay 2. Wybierz piosenkę lub źródło, które lubisz, zwiększ głośność lub przejdź do następnego utworu. Możesz zrobić to wszystko i wiele więcej za pomocą prostych poleceń głosowych. Ponieważ mini system CEOL-N11DAB jest kompatybilny z urządzeniem Amazon Echo i Alexa Voice Service, dosłownie odczyta każde Twoje życzenie z Twoich ust. Poproś głośnik Google Home, aplikację Google lub inne urządzenia z wbudowanym asystentem Google Assistant, aby kontrolowały odtwarzanie dźwięku w Twoim środowisku słuchowym. Uruchom muzykę w aplikacji HEOS, a następnie poproś asystenta Google Assistant o sterowanie głośnością, odtwarzanie, wstrzymywanie lub pomijanie utworów. Funkcja „Works with the Google Assistant” jest stale aktualizowana – kolejne ulepszenia będą dodane w przyszłych aktualizacjach oprogramowania systemowego. CEOL-N11DAB został stworzony w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku dzięki oryginalnej konfiguracji głośników dwudrożnych, która dostarcza klarowny, precyzyjny dźwięk. Usłyszysz wyraźnie każdy instrument w doskonałej jakości. CEOL N11DAB ma kompaktową budowę, która pasuje do Twojego stylu. Piękny mini system Denon jest dostępny w wysokiej jakości matowym wykończeniu w kolorze czarnym, białym i szarym. Wyrafinowane wzornictwo industrialne CEOL N11DAB idealnie wkomponuje się w wystrój Twojego domu łącząc się z Twoimi preferencjami estetycznymi. Konfiguracja CEOL N11DAB jest szybka i intuicyjna, od rozpakowania pudełka tylko kilka minut dzieli Cię do wypełnienia domu piękną muzyką. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami by łatwo połączyć się z ulubionymi serwisami streamingowymi. Lub po prostu włóż płytę CD. Wybór należy do Ciebie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Mini Wieża Blaupunkt MS50BT

Mini Wieża Blaupunkt MS50BT

Miłośnicy dobrych brzmień z pewnością docenią nową mikrowieżę MS50BT marki Blaupunkt, która doskonale wkomponuje się w aranżację każdego, nawet niewielkiego mieszkania. Nie dość, że zajmuje mało miejsca, to w zintegrowanej, kompaktowej obudowie łączy odtwarzacz płyt CD, wzmacniacz i radio. Cóż więcej potrzeba, by cieszyć się ulubioną muzyką! Mikrowieżę MS50BT docenić należy przede wszystkim za bogactwo funkcji, wysoką jakość wykonania i intuicyjną obsługę. Dzięki pilotowi zdalnego sterowania jest to naprawdę dziecinnie łatwe. Model MS50BT wyposażony został w napęd do odtwarzania płyt CD, CD-R i CD-RW. Co więcej, oprócz tradycyjnego formatu audio, odtwarzacz czyta również pliki MP3 zapisane na płytach pojedynczego lub wielokrotnego zapisu. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, tablety czy laptopy, wyposażonych w ten sam moduł. Do dyspozycji użytkownika jest również radio FM z cyfrową syntezą częstotliwości PLL i pamięcią 40 ulubionych stacji. Z przodu mikrowieży usytuowano port USB, do którego możliwe jest podłączenie pendrive lub dysku przenośnego, na których nagrane zostały pliki muzyczne w formacie MP3. Urządzenie obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności do 32 GB. Złącze USB może służyć również do ładowania urządzeń mobilnych. Tuż obok portu USB znajduje się wejście AUX, dzięki któremu do wieży (za pomocą dedykowanych przewodów) można podłączyć wszelkie urządzenia wyposażone w wyjście sygnału audio. Na wyświetlaczu LED prezentowana jest kolejność odtwarzanych utworów, słuchana właśnie rozgłośnia radiowa lub aktualna godzina. Przyciski funkcyjne rozmieszczono na panelu w sposób intuicyjny, a duże, ergonomiczne pokrętło do regulacji głośności pozwala na wygodne sterowanie natężeniem dźwięku. Model MS50BT wyposażony został w wydajny wzmacniacz, który generuje 360 W mocy maksymalnej. Łączna moc znamionowa wynosi 120 W RMS. Mikrowieżę MS50BT wyróżnia również minimalistyczny design. Czarna, wykonana z aluminium obudowa jednostki głównej oraz modernistycznie wyglądające obudowy głośników z pewnością zadowolą nie tylko fanów muzyki, ale również poszukiwaczy dobrego stylu i nowoczesnego designu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Mini Wieża Panasonic SC-PMX802E-S

Mini Wieża Panasonic SC-PMX802E-S

Mini Wieża Panasonic SC-PMX802E-S to kolejna wieża od firmy Panasonic, którą warto się zainteresować. Wysokiej jakości sprzęt, który zbiera same pozytywne opinie i recenzje w internecie. Mini Wieża Panasonic SC-PMX802E-S wykorzystuje uznany wzmacniacz JENO Engine firmy Technics – specjalistów z branży Hi-Fi. Dzięki temu system plasuje się w zdecydowanej czołówce swojej kategorii ze względu na wyjątkową jakość dźwięku oraz obsługę dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Muzyka brzmi tak, jak powinna – zgodnie z zamysłem twórców. Aby w pełni oddać jakość dźwięku zapisanego we współczesnych formatach audio wysokiej rozdzielczości, niezbędne jest wykorzystanie komponentów najwyższej jakości. PMX802 wykonano z zaawansowanych materiałów i wyposażono w wysokiej jakości komponenty audio, co pozwala na odtwarzanie muzyki o wysokiej rozdzielczości w doskonałej jakości. Dzięki obsłudze Chromecast, AirPlay 2 oraz Bluetooth®, PMX802 jest idealny do słuchania wszelkich treści – muzyki na spotify, podcastów oraz radia internetowego. Wbudowany Chromecast jest zgodny z wieloma usługiami audio o wysokiej rozdzielczości np. Tidal. Urządzenie PMX802 zapewnia pełny ekspresji i dynamiki dźwięk, dzięki czemu doskonałe nadaje się do odtwarzania muzyki o wysokiej rozdzielczości. Trójdrożne głośniki tego zestawu wyposażono w wysokotonowe głośniki z jedwabną kopułką, które są w stanie odtwarzać dźwięk o częstotliwości do 50 kHz. Drewniana obudowa głośników ma z przodu piękne drewniane wykończenie w czarnym kolorze, dzięki czemu wyglądają one równie dobrze, jak brzmią. PMX802 został wyposażony w technologię Re-master. Sprawia ona, że odtwarzana z płyt CD muzyka brzmi jeszcze lepiej! Funkcja ta jest też bardzo przydatna podczas odtwarzania muzyki w formacie MP3. PMX802 wyposażono w optyczne gniazdo wejściowe oraz gniazdo wejściowe AUX służące do połączenia z telewizorem. Funkcja automatycznego odtwarzania umożliwia automatyczne włączenie systemu Hi-Fi po włączeniu telewizora. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na regulację głośności za pomocą pilota do telewizora.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Mini Wieża Panasonic SC-PM250

Mini Wieża Panasonic SC-PM250

Mini Wieża Panasonic SC-PM250 to niedroga wieża, którą warto się zainteresować. Mikrowieża CD zgodna z różnorodnymi technologiami audio oraz obsługą technologii Bluetooth®. Dane muzyki ze zgodnych urządzeń mogą być bezprzewodowo przesyłane do urządzenia głównego. Dzięki temu możesz cieszyć się muzyką zapisaną na smartfonie lub tablecie, odtwarzając ją w wysokiej jakości za pomocą systemu kina domowego. Mini Wieża Panasonic SC-PM250 to urządzenie, które świetnie będzie wyglądało w nowoczesnych małych apartamentach. Jeśli szukasz dobrej mini wieży w rozsądnej cenie to koniecznie sprawdź ten model. Mini Wieża Panasonic SC-PM250 jest dostępna w 2 wersjach kolorystycznych: Srebrny / Czarny. Całkowita moc RMS 20 W. Zasilacz AC 220 – 240V, 50Hz. Urządzenie główne Wymiary (szer. x wys. x gł.) 184 x 123 x 228 mm. Głośnik Wymiary (szer. x wys. x gł.) 139 x 224 x 136 mm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Mini Wieża TechniSat DIGITRADIO 700

Mini Wieża TechniSat DIGITRADIO 700

Mini Wieża TechniSat DIGITRADIO 700 to kompaktowa wieża stereo, który doskonale sprawdza się w salonie, sypialni lub kuchni. Jest niezastąpiony także podczas spontanicznych imprez. Dwa 2-drożne głośniki półkowe Hi-Fi zapewniają mocny bas i doskonały dźwięk. Wewnątrz tej mikrowieży kryją się najnowocześniejsze możliwości muzyczne: DIGITRADIO 700 odbiera programy radiowe poprzez DAB+, UKF lub Internet. Dodatkowo wieża wyposażona jest również w odtwarzacz CD i bezprzewodowy streaming audio przez Bluetooth. Wygodne sterowanie za pomocą pilota zdalnego sterowania lub aplikacji CONNECT. Dzięki funkcji radia internetowego zyskacie Państwo dostęp od tysięcy stacji radiowych z całego Świata, np. dzięki podłączeniu do sieci lokalnej urządzenie ma dostęp do internetu. Streaming audio umożliwia nieograniczony dostęp do zasobów w sieci UPnP np. plików multimedialnych zapisanych na komputerze lub na dysku twardym wbudowanym w dekoderze czy telewizorze. Teraz łatwo odtworzysz na telewizorze np. film zapisany na Twoim komputerze. Możesz słuchać swojej pełnej kolekcji płyt CD na zintegrowanym odtwarzaczu CD. Odtwarzacz CD obsługuje klasyczne płyty audio CD, a także formaty CD-R i CD-RW. Ponadto można również odtwarzać płyty MP3 CD. Dzięki strumieniowaniu audio Bluetooth możesz przesyłać muzykę ze smartfona, tabletu lub komputera, bez podłączania kabli i słuchać jej w najlepszej jakości dźwięku na Twoim urządzeniu TechniSat. Na wbudowanym ekranie obok informacje o stacji, wykonawcy, tytule utworu wyświetlana jest także aktualna godzina. Dane są automatycznie pobierane wraz z odbieranym programem. Produkt ten jest wyposażony w praktyczną funkcję programowania czasu jego wyłączenia. Dzięki, której mogą Państwo spokojnie oddać się wieczornemu relaksowi, nie zaprzątając sobie głowy wyłączaniem urządzenia. Do Państwa dyspozycji jest również funkcja radio-budzika, która na życzenie obudzi Państwa muzyką z ulubionego programu. Ręcznie wyreguluj wysokie i niskie tony, aby uzyskać indywidualną i optymalną kompozycję dźwięku. Moc muzyczna 40 (RMS).

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Mini Wieża Blaupunkt MS40BT

Mini Wieża Blaupunkt MS40BT

Mini Wieża Blaupunkt MS40BT kolejny sprzęt w naszym rankingu, którym warto się zainteresować szukając mini wieży do mieszkania lub domu. MS40BT to kolejna mikrowieża w ofercie marki Blaupunkt, która posiada bardzo atrakcyjny, nowoczesny wygląd oraz niezwykłą ergonomię. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i bogactwem funkcji przy zachowaniu bardzo łatwej obsługi. Urządzenie wyposażone jest w napęd do odtwarzania klasycznych płyt CD. Odtwarzacz pozwala na odtwarzanie również płyt nagrywanych CD-R oraz wielokrotnego zapisu CD-RW. Oprócz tradycyjnego formatu CD-Audio, możliwe jest odtwarzanie plików MP3 nagranych na wyżej wymienionych nośnikach. Mikrowieża posiada również wbudowany moduł Bluetooth, który obsługuje bezprzewodową transmisję plików muzycznych zawartych w kompatybilnych urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony czy tablety. Użytkownik ma również do dyspozycji wbudowany tuner obsługujący częstotliwości FM i mający możliwość wprowadzenia do pamięci aż 50 ulubionych stacji radiowych. W dolnej części przedniego panelu znajduje się gniazdo USB, do którego możliwe jest podłączenie wszelkich kompatybilnych przenośnych nośników USB i odtwarzanie z nich plików muzycznych zapisanych w formacie MP3. Urządzenie obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności do 32 GB. Złącze USB może służyć również do ładowania urządzeń mobilnych prądem o wartości 5 V 500 mA. Obok gniazda USB umiejscowione jest złącze słuchawkowe, które pozwala na dyskretny odsłuch wszelkich dostępnych źródeł dźwięku. Wejście AUX, które znajduje się tuż obok gniazda słuchawkowego, pozwala na przewodowe podłączenie wszelkich innych urządzeń, które posiadają wyjście sygnału audio. Na wyświetlaczu LED dostępny jest zegar z funkcją alarmu, dzięki czemu mikrowieżę można zaprogramować tak, aby włączała się automatycznie o wcześniej ustalonej godzinie. Tuż obok wyświetlacza znajduje się duże pokrętło do regulacji głośności, a przyciski funkcyjne zostały umieszczone na górnej części obudowy. Do urządzenia dołączony jest również pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego możliwa jest pełna obsługa wszystkich dostępnych funkcji. MS40BT posiada niesamowite brzmienie, które zawdzięcza niezwykle wydajnemu wzmacniaczowi, generującemu aż 300 W mocy maksymalnej. Łączna moc znamionowa wynosi 100 W RMS. MS40BT to propozycja dla każdego, kto ceni sobie bardzo dobre brzmienie, dużą funkcjonalność, nowoczesną technologię i oryginalny wygląd oraz wysoką jakość wykonania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Mini Wieża Blaupunkt MS30BT

Mini Wieża Blaupunkt MS30BT

Mini Wieża Blaupunkt MS30BT to kolejna wieża od firmy Blaupunkt, która musiała się znaleźć wysoko w naszym rankingu mini wież. MS30BT EDITION wyróżnia się eleganckim, białym kolorem i stanowić będzie idealny element każdego nowoczesnego wnętrza. Urządzenie posiada moduł Bluetooth, dzięki któremu możliwe jest bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych zgromadzonych w pamięciach smartfonów, tabletów oraz innych kompatybilnych urządzeniach. Klasyczny napęd odtwarzający płyty CD, CD-R, CD-RW oraz pliki MP3 nagrane na tych nośnikach pozwolą nam cieszyć się ulubioną muzyką. Wbudowany tuner FM z syntezą cyfrową PLL oraz możliwością programowania 30 stacji w pamięci urządzenia pozwala na szybki wybór i słuchanie stacji radiowych. Na przedniej ściance jednostki głównej znajduje się również port USB, wejście AUX, a także wyjście słuchawkowe. Dzięki tym rozwiązaniom można podłączyć przenośną pamięć USB i również odtwarzać pliki muzyczne zapisane w formacie MP3, wprowadzić każdy sygnał z zewnętrznego odtwarzacza, a także słuchać muzyki w sposób dyskretny wykorzystując do odsłuchu słuchawki. MS30BT EDITION jest również wyjątkowo ergonomicznym urządzeniem. Duże pokrętło regulacji głośności, wygodne przyciski do obsługi odtwarzacza, widoczny, niebieski wyświetlacz LED pozwalają na wyjątkowo łatwą obsługę wszelkich funkcji urządzenia. Dołączony pilot zdalnego sterowania jeszcze bardziej zwiększa komfort i wygodę użytkowania. Wbudowany wzmacniacz posiada moc wyjściową 20 W na każdy kanał, co w połączeniu ze skutecznymi i wydajnymi głośnikami zapewnia bardzo dobry dźwięk i niezapomniane wrażenia odsłuchowe.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Mini Wieża Sharp XL-B517D(BK)

Mini Wieża Sharp XL-B517D(BK)

Mini Wieża Sharp XL-B517D(BK) to bardzo dobra wieża, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych mini wież na rynku. Dzięki 2-kanałowemu dźwiękowi stereo urządzenie audio firmy Sharp tworzy przestrzenne wrażenia słuchowe. Wielu fanów muzyki uwielbia właśnie taką akustykę, ponieważ instrumenty brzmią naprawdę autentycznie. Zaprogramowane filtry korektora brzmienia pozwalają wybrać ustawienie najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb i rodzaju odtwarzanego dźwięku. Włączanie/wyłączanie, głośniej/ciszej – przy pomocy pilota możesz łatwo sterować tymi i innymi ustawieniami dźwięku urządzeń Sharp. Nie ruszając się na przykład ze swojej kanapy. Drewno to kawałek natury – a jako materiał na głośnik firmy Sharp posiada wyraźne zalety. Po pierwsze zapewnia bogaty, przyjemny dźwięk bez zniekształceń. Po drugie drewno posiada ogromne znaczenia pod względem jakości i i wyglądu. Moc głośnika (W) 45W (maks.). Mini Wieża Sharp XL-B517D(BK) to sprzęt, który jest bardzo dobrze oceniany w internecie.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Mini Wieża Blaupunkt MS20BK

Mini Wieża Blaupunkt MS20BK

Mikrowieża MS20BK marki Blaupunkt to idealne rozwiązanie do domu i na małe przyjęcia w gronie znajomych. Właściwy nastrój i dobrze dobrana, wysokiej jakości muzyka to najważniejsze punkty przy realizacji takich spotkań. W jednej, drewnianej obudowie w klasycznym czarnym kolorze, połączono wszystkie funkcje oraz głośniki, dzięki czemu rozmiar urządzenia jest mniejszy i dopasuje się do absolutnie każdego wnętrza. Model MS20BK wyposażony jest w odtwarzacz do odtwarzania klasycznych płyt CD, który poza tradycyjnym formatem CD-Audio, umożliwia odtwarzanie plików MP3 z ulubionymi utworami. Wbudowany moduł Bluetooth, który obsługuje bezprzewodową transmisję plików muzycznych zawartych w kompatybilnych urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony czy tablety, umożliwia odtwarzanie wybranych piosenek zapisanych na powyższych urządzeniach. Użytkownik ma również do dyspozycji wbudowany tuner obsługujący częstotliwości FM i mający możliwość wprowadzenia do pamięci aż 40 ulubionych stacji radiowych. Wbudowane gniazdo USB pozwala na podłączenie wszelkich kompatybilnych przenośnych nośników USB i odtwarzanie z nich plików muzycznych zapisanych w formacie MP3. Wejście AUX pozwala zaś na przewodowe podłączenie wszelkich innych urządzeń, które posiadają wyjście sygnału audio. Na wyświetlaczu LED dostępny jest zegar z funkcją alarmu, dzięki czemu mikrowieżę można zaprogramować tak, aby włączała się automatycznie o wcześniej ustalonej godzinie. Urządzenie posiada wbudowany wzmacniacz o mocy 40 W RMS oraz regulację wysokich i niskich tonów, co oferuje bardzo dobre brzmienie. W celu dopasowania profilu brzmienia do rodzaju odsłuchiwanego materiału dostępny jest korektor z fabrycznymi ustawieniami typu POP, ROCK, JAZZ, CLASSIC, NORMAL. Funkcja LOUDNESS, która podnosi poziom wysokich i niskich tonów, pozwala natomiast zwiększyć ogólną dynamikę dźwięku. Do modelu MS20BT dołączony jest również pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego możliwa jest pełna obsługa wszystkich dostępnych funkcji, co dopełnia komfortu obsługi.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Dysponując małą powierzchnią w salonie, pokoju nie musimy rezygnować z zakupu wieży. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy mini wieże dostępne na rynku, aby zbudować ranking najlepszych miniwież dostępnych na rynku. Porównaj mini wieże dostępne w naszym rankingu i wybierz najlepsze urządzenia dla siebie.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking miniwież?

Ranking najlepszych miniwież, który prezentujemy na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu ponad 100 modeli miniwież różnych producentów. Budując ten ranking przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy urządzenia takich firm jak: Philips, Blaupunkt, Yamaha, Denon, LG, Sharp, Kenwood, Panasonic, TechniSat, JVC i wielu innych. Mamy świadomość tego, że opinie zamieszczone w internecie to bardzo cenne źródło informacji o różnych produktach. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić opinie o miniwieżach w internecie. Opinie analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po tych czynnościach uszeregowaliśmy produkty w naszym rankingu oraz opisaliśmy całe zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. W naszym rankingu nie występują oferty sponsorowane, dzięki czemu możesz mieć pewność, że patrzysz na najrzetelniejszy ranking w internecie. Ranking miniwież jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu nie staje się przestarzały.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie mini wieży?

Mini wieże podobnie jak wiele innych urządzeń audio mają wiele parametrów na, które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że z racji tak wielu modeli mini wież dostępnych na rynku wybór i zakup odpowiedniego sprzętu może stanowić problem dla osób, które nie znają się na tego typu urządzeniach. Nasz zespół przygotował dla Państwa poradnik zakupowy, który ułatwi zakup najlepszego urządzenia do Państwa salonu lub pokoju.
 
Moc RMS – to najważniejszy parametr na, który trzeba zwrócić uwagę kupują mini wieżę. RMS (Root Mean Square) jest miarą średniej mocy, jaką urządzenie może bezpiecznie dostarczyć. Generalnie rzecz biorąc, im wyższa moc RMS, tym głośniej system może grać bez zniekształceń. Na rynku można spotkać w tej kategorii wież urządzenia o mocy od 16 W do nawet 2400 W. Naszym zdaniem dla przeciętnego słuchacza wystarczy mini wieża o mocy od 50 W wzwyż.
 
Źródła dźwięku – Szukając mini wieży do swojego mieszkania lub domu koniecznie sprawdź jakie źródła dźwięku obsługuje mini wieża. Może to obejmować CD, Bluetooth, radio FM/AM, USB, wejście AUX, a nawet wbudowane aplikacje strumieniujące muzykę.
 
Rozmiar i design – Jeżeli planujesz umieścić mini wieżę w konkretnym miejscu, rozmiar i wygląd urządzenia mogą być ważne. Niektóre modele mogą być bardziej kompaktowe, podczas gdy inne mogą mieć bardziej atrakcyjny design. Wybierz mini wieżę dopasowując do swoich potrzeb.
 
Funkcje dodatkowe – Przed zakupem mini wieży warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe. Niektóre mini wieże mogą oferować dodatkowe funkcje, takie jak: wbudowany budzik, pilot zdalnego sterowania, wyłącznik czasowy, możliwość łączenia z innymi głośnikami do tworzenia systemu wielopokojowego itp.

Najczęściej zadawane pytania o mini wieże:

Co to jest mini wieża?

Mini wieża to kompaktowych rozmiarów system audio, który składa się głównego elementu sterującego oraz kolumn. Mini wieża jest zazwyczaj zaprojektowana tak, aby być samodzielnym systemem dźwiękowym, który może być łatwo umieszczony na półce lub biurku.

Jaka mini wieża do domu?

Wybór mini wieży do domu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Do domu najlepiej jest wybrać mini wieżę o mocy na minimalnym 50 W.

Jaka mini wieża do 500 zł?

Poniżej kilka przykładowych modeli mini wież, które mogą być dostępne w cenie do 500 zł: PHILIPS TAM3205/12, SHARP XL-B512 BK, MANTA MMS10, BLAUPUNKT MS12BT, BLAUPUNKT MS14BT, SHARP XL-B520D BK, PANASONIC SC-PM250EC-S.

Czym różni się mini wieża od mikro wieży?

Terminy „mini wieża” i „mikro wieża” są często używane wymiennie, ale zasadniczo odnoszą się do rozmiaru i mocy urządzenia.

Jaka mini wieża do 400 zł?

Poniżej znajdują się przykładowe modele mini wież, które mogą być dostępne w cenie do 400 zł: Wieża BLAUPUNKT MS14BT, Wieża ELTRA Neptun Blue 3060BT, Wieża PANASONIC SC-HC200EG-K, Wieża SHARP XL-B512, Wieża CAMRY CR 1173, Wieża SENCOR SMC 4120B.

Jaka mini wieża do 1000?

Posiadając budżet w wysokości 1000 zł możemy sobie pozwolić na zakup następujących mini wież: Wieża PANASONIC SC-UX100E-K, Wieża TECHNISAT DigitRadio 700, Wieża BLAUPUNKT MS45BT, Wieża BLAUPUNKT MS30BT, Wieża BLAUPUNKT MS30BT, Wieża PHILIPS TAM4505/12, Wieża PANASONIC SC-PM600EG-K.

Ile kosztuje dobra mini wieża?

Ceny mini wież są bardzo zróżnicowane. Najtańszą mini wieżę można kupić za 250 zł. Za wysokiej jakości mini wieżę trzeba zapłacić nawet 3000 zł. Na rynku jest bardzo dużo modeli mini wież wobec czego każdy znajdzie sprzęt dostosowany do swojego budżetu.

Gdzie kupić mini wieżę?

Mini wieżę można kupić w popularnych sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Szukając mini wieży warto sprawdzić oferty na Allegro.

Jakiej firmy mini wieżę kupić?

Szukając mini wieży warto postawić na sprzęt od sprawdzonej firmy. Najlepsze mini wieże produkują takie firmy jak: Philips, Blaupunkt, Yamaha, Denon, LG, Sharp, Kenwood, Panasonic, TechniSat, JVC.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (37 votes)
Opinie o rankingach