Zaznacz stronę

Aktualizacja: 29 kwietnia.2024 r.

Zakup lodówki do mieszkania lub domu nie jest łatwym zadaniem z racji tak wielu dostępnych modeli na rynku. Kupując lodówkę należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, takich jak: producent, wygląd, poziom hałasu, klasa energetyczna, ilość drzwi, liczbę termostatów, położenie zamrażarki, wymiary, pojemność, funkcje dodatkowe i wiele innych. Jak wybrać najlepszą lodówkę? Jaką lodówkę kupić? Czym kierować się przy zakupie lodówki? Na szczęście jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc w wyborze najlepszej lodówki. Przetestowaliśmy dla Ciebie i przeanalizowaliśmy ponad 400 modeli lodówek od takich producentów jak: Samsung, Bosch, LG, Amica, Beko, Whirlpool, Electrolux, Liebherr, Siemens, Sharp, Indesit, Candy, Polar, Miele, MPM, Haier, Hitachi, Ravanson, AEG, Toshiba i kilku innych, aby wybrać dla Ciebie najlepsze urządzenia. Nasze wieloletnie doświadczenie ze sprzętami takimi jak lodówki pozwoliło nam stworzyć ranking najlepszych lodówek na rynku. Sprawdź nasz ranking najlepszych lodówek na rynku i kup urządzenie dostosowane do swoich potrzeb oraz budżetu.

Ranking lodówek

Miejsce 1

Lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6AAP

Lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6AAP

Najlepsza lodówka na rynku według naszych ekspertów to lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6AAP o klasie energetycznej A i pojemności 273 litrów chłodziarka oraz 114 litrów zamrażarka. Lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6AAP to urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie co świadczy o jej wysokiej jakości. Możliwość wymiany paneli przednich to najprostszy sposób na odświeżenie wystroju wnętrza. Jeśli znudzi Ci się wygląd Twojej lodówki, wystarczy że dokupisz panel w innym kolorze, i gotowe! Nie musisz wymieniać sprzętu, żeby zmienić oblicze swojej kuchni i nadać jej niepowtarzalny charakter. Dostosuj wnętrze swojej lodówkę do Twojego stylu życia. Wielofunkcyjna półka Rack & Shelf™ o szerszym i bardziej płaskim kształcie pomieści szersze butelki wina lub potrawy takie jak pizza. Z kolei dwustopniowa składana półka wsuwa się i wysuwa, a następnie składa na pół, umożliwiając przechowywanie wysokich butelek i przedmiotów o niestandardowych kształtach. Monitoruj i oszczędzaj zużycie energii w lodówkach z wbudowanym modułem Wi-Fi. AI Energy w aplikacji SmartThings pozwala na łatwe sprawdzenie zużycia energii w wybranym dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym okresie. Po wybraniu AI Saving Mode aplikacja sama zoptymalizuje zużycie energii, tak aby zużywać jej nawet do 15% mniej. Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania. Zmiany temperatury mogą wpłynąć na stan przechowywanych w lodówce produktów. Technologia SpaceMax™ zapewnia większą pojemność lodówki przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Dzięki nowemu systemowi wydajnej izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, co zapewnia więcej miejsca wewnątrz na produkty spożywcze. Zastosowanie technologii Twin Cooling Plus™ umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór gwarantują utrzymanie niskiej temperatury i optymalnej wilgotności, tak by wszystko – nawet najmniej trwałe owoce i warzywa – mogło pozostać świeże jak najdłużej. System zapobiega również mieszaniu się zapachów. Technologia Metal Cooling to doskonała izolacja i niezwykła funkcjonalność chłodzenia. Specjalny panel tylnej ścianki urządzenia kumuluje niską temperaturę, dzięki czemu doskonale zatrzymuje zimno we wnętrzu lodówki nawet przy jej częstym otwieraniu. Zapewnia oszczędność czasu chłodzenia i energii. Technologia pełnego No Frost marki Samsung zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Lodówka Bosch Serie 4 KGN392LAF

Lodówka Bosch Serie 4 KGN392LAF

Drugie miejsce w naszym rankingu lodówek zajmuje lodówka o klasie energetycznej A Bosch Serie 4 KGN392LAF. Lodówka Bosch Serie 4 KGN392LAF to sprzęt polecany przez ekspertów, który zbiera same pozytywne opinie w internecie i nie tylko. Gdy korzystasz z energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego, oszczędzasz cenne zasoby. Dlatego przy zakupie sprzętu AGD warto wziąć pod uwagę niskie zużycie energii. Etykieta energetyczna określa klasę wydajności, poziom hałasu i klasę energetyczną danego urządzenia. Chłodziarko-zamrażarki Bosch osiągają najlepszą efektywność energetyczną i poziom hałasu klasy A, dzięki czemu w Twoim domu jest ciszej niż wcześniej. Chłodziarko-zamrażarki Bosch o najlepszej klasie A zapewniają wydajne i skuteczne chłodzenie. Czujniki temperatury stale monitorują temperaturę wewnątrz i na zewnątrz wbudowanej chłodziarki. Wykryte zmiany są natychmiast przekazywane do układu elektronicznego, co gwarantuje dopasowanie tempa pracy sprężarki odpowiednio do bieżącej sytuacji. Przestronna strefa VitaFresh XXL <0°C> oferuje idealne warunki do przechowywania świeżej żywności. Utrzymuje temperaturę niższą dla mięsa i ryb oraz zapewnia wyjątkową świeżość owocom i warzywom w szufladzie z perfekcyjnie dobranym poziomem wilgotności. Owoce i warzywa dzięki odpowiednim warunkom będą w dobrej kondycji zachowując cenne witaminy i pozostaną świeże na dłuższy czas. Zastosowanie diod LED to zupełnie nowa koncepcja oświetlenia wnętrza chłodziarki zapewniająca równomierne rozłożenie światła w jej wnętrzu. Trwałe, energooszczędne diody LED automatycznie oświetlają wnętrze wspaniałym białym światłem oraz zapewniają komfortowe jasne, jednolite i nieoślepiające oświetlenie wnętrza. Oświetlenie LED pomaga mieć oko na wszystko w lodówce. Ustaw swoją chłodziarkę, gdzie tylko chcesz. Wyeliminowanie szpar znacznie poprawia estetykę zabudowy. Pełen dostęp do wszystkich szuflad zapewnia 90° kąt otwarcia drzwi. Umieść lodówkę w dowolnym miejscu. Dzięki Perfect Fit nasza wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka może być ustawiona bezpośrednio przy ścianach bocznych i meblach. Szerokość chłodziarko-zamrażarki odpowiada wymiarom wnęki.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Lodówka Haier 3D A3FE737CMJ

Lodówka Haier 3D A3FE737CMJ

Trzecia najlepsza lodówka w naszym rankingu to lodówka Haier 3D A3FE737CMJ o pojemności 257 chłodziarka + 114 zamrażarka litrów. Klasa energetyczna tego urządzenia to E. System Haier Daylight LED oświetla zawartość Twojej lodówki, sprawiając, że każdy jej zakamarek jest doskonale widoczny. Dzięki temu wyszukiwanie produktów spożywczych, nawet tych rzadziej używanych, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo jaśniejsze światło sprawia, że uzupełnianie zapasów i porządkowanie lodówki jest znacznie prostsze i przyjemniejsze. Diody LED oświetlają wnętrze lodówki miękkim i przyjaznym dla oczu światłem za sprawą inteligentnego, progresywnego systemowi oświetlenia. Fresher Shield chroni mrożoną żywność, jednocześnie zmniejszając zużycie energii podczas automatycznego procesu rozmrażania. Ogranicza wahania temperatury i zapobiega przedostawaniu się ciepła z zewnątrz, co redukuje negatywny wpływ na trwałość i smak żywności niemal do zera. Praktyczna szuflada Humidity Zone utrzymuje świeżość delikatnej żywności dwa razy dłużej*. Dzieje się tak dzięki technologii HCS (Humidity Control System) – membranie z włókien roślinnych, która utrzymuje wilgotność na poziomie 90% i automatycznie nią zarządza, co pozwala uniknąć kondensacji wody wewnątrz szuflady. Odpowiednia cyrkulacja chłodnego powietrza wewnątrz strefy sprawia, że przechowywane artykuły spożywcze dłużej zachowują swoje wartości odżywcze. *zgodnie z certyfikatem VDE N°ID.40046454. Czujniki Fresher Sensors firmy Haier znajdują się na każdej półce, monitorując temperaturę i zapewniając kierowanie chłodnego powietrza do tych części lodówki, w których jest potrzebne. Ekskluzywny system antybakteryjny ABT® firmy Haier redukuje ilość bakterii w powietrzu przepływającym w lodówce, zachowując smaki żywności i wydłużając czas jej przechowywania. ABT® wykorzystuje światło ultrafioletowe do aktywacji reakcji fotokatalizy, która drastycznie ogranicza namnażanie się bakterii w powietrzu, usuwając do 99,9% bakterii. Zmniejszenie zanieczyszczenia krzyżowego żywności pomaga zachować jej pierwotny smak, poprawiając tym samym higienę w lodówce i chroniąc Twoje zdrowie.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Lodówka LG GBV3100CEP

Lodówka LG GBV3100CEP

Lodówka LG GBV3100CEP to dobra i niezawodna lodówka, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych lodówek na rynku. Ciesz się świeżą żywnością dzięki opracowanej przez firmę LG technologii kontroli temperatury i chłodzenia, która pozwala dłużej zachować jej świeżość. LinearCooling™ redukuje wahania temperatury do ±0,5℃, zapewniając świeżość aż do 7 dni. TechnologiaDoorCooling+(tm) zapewnia szybsze chłodzenie. Zimne powietrzejest równomiernie rozprowadzane najpierw wzdłuż drzwi, tam gdzie powietrze po otwarciu lodówki nagrzewa się najszybciej.Dzięki temuprzechowywane napoje są chłodniejsze, a przechowana żywnośćswieża na dłużej. Nie musisz już ręcznie usuwać szronu dzięki Multi Air Flow., które zapewnia cyrkulację zimnego powietrza, przedłużając przy tym świeżość przechowywanych produktów. Kompresor Smart Inverter™ dostosowuje prędkość silnika w celu wydajnego chłodzenia, oszczędzając jednocześnie energię i gwarantując trwałą wydajność dzięki 10-letniej gwarancji. Jeśli szukasz porządnej lodówki do swojego mieszkania lub domu to koniecznie sprawdź ten sprzęt bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Lodówka Whirlpool W7X 94T KS

Lodówka Whirlpool W7X 94T KS

Bezszronowa lodówka Whirlpool W7X 94T KS o klasie energetycznej C i pojemności 263 chłodziarka + 104 zamrażarka litrów. Innowacyjna budowa chłodziarkozamrażarki Whirlpool zapewnia przestrzeń i wszechstronność, której potrzebujesz, by wygodnie i z łatwością przechowywać żywność i napoje. Lodówka Whirlpool dzięki specjalnej półce – balkonikowi stanowi idealne miejsce do przechowywania butelek. Innowacyjna technologia EnergySaving zapewnia superszybkie przywracanie temperatury, gwarantujące małe zużycie energii i długotrwałą świeżość. Lodówka Whirlpool ma szklane półki zaprojektowane tak, by połączyć piękno i funkcjonalność oraz zapewnić Ci najwygodniejsze korzystanie. Chłodziarko-zamrażarka Whirlpool ma dwustronne drzwi, które można otwierać od prawej lub lewej strony – a wszystko to dla Twojej wygody. Alarm ostrzega Cię, gdy temperatura w Twojej lodówce rośnie, pomagając Ci zapobiegać psuciu się żywności. Technologia NoFrost zmniejsza wilgotność w zamrażalniku i zapobiega zbieraniu się lodu. Temperatura we wnętrzu Twojej lodówki spada natychmiast, gdy wkładasz do niej nowe produkty. Wbudowane czujniki automatycznie dostosowują temperaturę chłodzenia, co zapewnia małe zużycie energii i długotrwałą świeżość. Brak lodu w komorze zamrażarki, dzięki technologii Total NoFrost. Ta chłodziarko-zamrażarka Whirlpool ma elektroniczny system sterowania, który zapewnia stałe utrzymanie prawidłowych parametrów, a więc doskonałą pracę urządzenia i kontrolę temperatury. Energooszczędne diody LED rozprowadzają światło równomiernie po komorze lodówki, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć to, czego się szuka. Funkcja szybkie zamrażanie ustawia temperaturę zamrażarki na poziomie o 10 stopni niższym od najniższego ustawienia, aby szybko zamrozić żywność, zachowując jej wartości odżywcze.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Lodówka Samsung RB34T672DBN

Lodówka Samsung RB34T672DBN

Lodówka Samsung RB34T672DBN o pojemności 230 l chłodziarka oraz 114 litrów zamrażarka o klasie energetycznej D to bardzo ciekawe urządzenie w naszym rankingu. Technologia SpaceMax™ umożliwiła uzyskanie większej przestrzeni użytkowej wewnątrz chłodziarko-zamrażarki Samsung. Wyjątkowy i wysoko wydajny system izolacji sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Wnętrze lodówki daje Ci teraz nawet o 18 l więcej pojemności do dyspozycji. Technologia pełnego No Frost marki Samsung zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania. System All-Around Cooling delikatnie i równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całym urządzeniu. Funkcja Power Cool to intensywne wdmuchiwanie zimnego powietrza do chłodziarki. Szybko schłodzone produkty oraz ulubione napoje w czasie krótszym o 32%. Natomiast funkcja Power Freeze ustawia temperaturę w zamrażalniku na najniższy poziom i uruchamia intensywny nadmuch zimnego powietrza. Dzięki temu zrobisz kostki lodu lub głęboko zamrozisz żywność w czasie szybszym nawet o 35%. Wielofunkcyjna półka na wino. Półki zaprojektowano tak, by swobodnie można było na nich ustawiać produkty o różnych kształtach i wielkości. Ciesz się doskonałą wydajnością, mniejszym hałasem i bezawaryjnością swojej lodówki. Technologia Digital Inverter automatycznie dostosowuje prędkość kompresora w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie (aż 7 poziomów), aby zapewnić cichszą i wydajniejszą pracę, a jednocześnie zużywa mniej energii niż uniwersalny kompresor.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Lodówka HISENSE RB390N4GBE

Lodówka HISENSE RB390N4GBE

Lodówka HISENSE RB390N4GBE o pojemności 207 chłodziarka + 97 zamrażarka litrów i klasie energetycznej E. Ta funkcjonalna chłodziarko-zamrażarka Hisense stanie się Twoim niezawodnym pomocnikiem w dbaniu o świeżą i pełnowartościową żywność. Dzięki drzwiom, otwierającym się pod kątem 90° oraz dopracowanej konstrukcji, doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Lodówka posiada specjalną szufladę 0° Cooling Plus, utrzymującą temperaturę o 2-3°C niższą niż w pozostałych strefach, która ułatwia przechowywanie mięsa, ryb i nabiału. Innowacyjna technologia Total No Frost równomiernie dysponuje zimnym powietrzem w całej lodówce i zamrażarce, aby zapobiec tworzeniu się kryształków lodu. Zapewnia odpowiednie warunki przechowywania, dzięki czemu żywność pozostaje dłużej świeża i zdrowa. Nie musisz tracić czasu i sił na rozmrażanie urządzenia. Elektroniczny panel sterowania, z czytelnym podglądem, sprawia, że kontrola temperatury jest dokładniejsza, a ustawienie różnych trybów pracy lodówki – łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki dopracowanej konstrukcji oraz znacznej głębokości konstrukcji lodówki, chłodziarko-zamrażarki Hisense perfekcyjnie wkomponują się w układ Twojej kuchni, oferując jednocześnie pełną elastyczność możliwości przechowywania produktów spożywczych. Nowoczesny design sprawia, że lodówka Hisense doskonale sprawdzi się w każdym układzie kuchni. Dla pełnego komfortu użytkowania, uniwersalne drzwi można otwierać z prawej lub lewej strony, w zależności od tego, czy jesteś lewo- czy praworęczny. Pojemnik na świeże produkty pozwala łatwo dostosować wilgotność wewnątrz szuflady, do rodzaju przechowywanej żywności, dzięki czemu wszystko pozostanie jędrne i smaczne. Półki z wytrzymałego, hartowanego szkła są wystarczająco mocne, aby przechowywać cięższe produkty, garnki i naczynia. Lodówka posiada tryb wajacyjny. W tym trybie komora lodówki ustawi temperaturę na 15 ℃, dzięki czemu możesz w pełni cieszyć się wakacyjnymi wojażami – bez troski o wysokie zużycie energii w domu. Łatwy w obsłudze ekran LED sprawia, że sterowanie temperaturą i trybami chłodzenia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Lodówka AMICA FK3356.4GBDF No frost

Lodówka Amica FK3356.4GBDF

Lodówka AMICA FK3356.4GBDF o pojemności 223 chłodziarka + 94 zamrażarka litrów i klasie energetycznej F to bardzo dobrej jakości urządzenie. Technologia Total NoFrost zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. A brak szronu to brak potrzeby rozmrażania! Ale NoFrost to też większa higiena i dłuższa świeżość Twoich produktów, bo stała temperatura w całej lodówce ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. Nie musisz już codziennie chodzić do sklepu, kiedy masz pojemnik VitControl! Specjalny suwak regulacji poziomu wilgotności pozwoli Ci idealnie dopasować warunki przechowywania produktów do zaleceń – zmniejszać wilgotność dla owoców i zwiększać dla warzyw. Lodówki Amica z funkcją Cichej pracy skonstruowane są tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Takie rozwiązanie zapewnia codzienny komfort wszystkim domownikom. Mniej decybeli (41 dB), więcej rodzinnego spokoju. Amica wyposażyła swoje lodówki w Sterowanie sensorowe! Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sterujący z wyświetlaczem LED i czujnikami dotyku ułatwia precyzyjne sterowanie temperaturą. Łatwo możesz nastawić niezależną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki, a także wygodnie korzystać z innych dodatkowych funkcji. System AirFlow poprzez utrzymanie stałej cyrkulacji powietrza w lodówce zapewni Ci jednakową temperaturę w całej objętości komory chłodziarki. Unikniesz przymrażania produktów przy tylnej ścianie. Funkcja Wakacje pozwoli Ci na przełączenie chłodziarki w tryb oszczędny, gdy planujesz dłuższą nieobecność w domu. Funkcja Eco automatycznie ustawi temperaturę w chłodziarce na 4°C, a w zamrażarce na -18°C – to optymalne warunki dla chłodzenia i zamrażania przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii. Dzięki Funkcji Super chłodzenie szybko schłodzisz dużą liczbę produktów jednocześnie. Dzięki Funkcji Super zamrażanie szybko zamrozisz dużą liczbę produktów jednocześnie. Zabezpieczenie przed popsuciem się przechowywanych w lodówce produktów, oszronieniem urządzenia i koniecznością rozmrażania. Alarm uruchomi się gdy drzwi są otwarte dłużej niż 90 sekund.Nowoczesny, elegancki wygląd produktu doskonale wpasowuje się do nowoczesnej kuchni.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Lodówka Electrolux LNT7ME34G1

Lodówka Electrolux LNT7ME34G1

Lodówka Electrolux LNT7ME34G1 o pojemności 266 chłodziarka + 101 zamrażarka litrów i klasie energetycznej E. Elegancka lodówka DesignLine z dolnym zamrażalnikiem i technologią TwinTech No Frost, funkcją Cooling 360° oraz szufladą chłodzącą. Lodówka z systemem chłodzenia 800 Cooling 360° jest wyposażona w zaawansowany obieg powietrza. Specjalnie zaprojektowany system zapewnia obieg zimnego powietrza w każdym zakątku urządzenia przez odpowiednio rozmieszczone otwory wentylacyjne, zachowując świeżość żywności. Inteligentny system TwinTech® No Frost pomaga utrzymać naturalną wilgotność produktów. W odróżnieniu od standardowych systemów lodówka i zamrażarka mają niezależne obiegi chłodzenia. W zamrażarce nie gromadzi się szron. Odpowiedni poziom wilgotności zmniejsza o 60% utratę masy żywności. Chroń jakość, smak i świeżość pokrojonych wędlin i serów dzięki szufladzie Extra Chill. W szufladzie jest utrzymywana niższa temperatura niż w pozostałej części urządzenia, z aktywną cyrkulacją chłodnego powietrza. Kompresor inwerterowy zapewnia równomierne chłodzenie z wyższą wydajnością, niższym zużyciem energii i niższym poziomem hałasu. 10 lat gwarancji na kompresor. Gwarancja obejmuje usuwanie i napełniane gazu, ogólną konserwację oraz usterki, które mogą powstać podczas pracy kompresora. Roczne zużycie energii [kWh] 250.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Lodówka MPM-182-KB-39

Lodówka MPM-182-KB-39

Lodówka MPM-182-KB-39 to lodówka sprężarkowa w ponadczasowym czarnym kolorze i o uniwersalnym kształcie. Jej drzwi mogą otwierać się w obie strony. Montaż możesz zmienić w dowolnym momencie, więc przyda Ci cię nawet po remoncie lub przeprowadzce. Jeśli nie lubisz głośno pracujących urządzeń to lodówka MPM-182-KB-39 jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie! Należy do klasy energetycznej E i jej roczne zużycie energii to 194 kWh/rok. Lodówka MPM-182-KB-39 ma automatyczne odszranianie w chłodziarce, a w zamrażarce należy to robić ręcznie. Zdolność zamrażania to 2,6 kg na dobę, a w przypadku braku energii będzie pracować jeszcze przez 7 godzin. Jej pojemność całkowita to 182 l. Wyposażona została w 3 półki w chłodziarce, 1 pojemnik wysuwany i 3 przedziały w zamrażarce. czas ocieplania w przypadku braku energii (od -18°C do -9°C): 7 godzin , drzwi lewo/prawo , kompresor sprężarkowy , system odszraniania (chłodziarka/zamrażarka): automatycznie/ręcznie , temperatura zamrażarki: -18°C , zdolność zamrażania: 2,6 kg/24 h , ilość pojemników wysuwanych: 1 , ilość przedziałów w zamrażarce: 3 , ilość półek w chłodziarce: 3 , pojemnik na jajka , pojemnik na kostki lodu , czynnik chłodniczy: R600a/53 g , klasa energetyczna E , kolor czarny , masa urządzenia brutto: 42 kg , masa urządzenia netto: 39 kg , pojemność całkowita: 182 l brutto , roczne zużycie energii: 194 kWh/rok , wymiary: 142 x 50 x 56 (cm) , zasilanie: 230V ~50Hz.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Lodówka Siemens iQ500 KG49NAXDP

Lodówka Siemens iQ500 KG49NAXDP

Lodówka Siemens iQ500 KG49NAXDP o pojemności 330 chłodziarka + 108 zamrażarka litrów i klasie energetycznej D. Lodówka XXL bigCapacity: wyjątkowo pojemna chłodziarko-zamrażarka o szerokości 70 cm marki Siemens to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje dużo miejsca na cotygodniowe duże zakupy. Większe wnętrze ułatwia lokalizowanie produktów i zapewnia maksymalną elastyczność. Ponadto chłodziarko-zamrażarki marki Siemens bigCapacity mogą być umieszczane we wnękach oraz stawiane bezpośrednio przy ścianach. Technologia No distance zmieniła specyfikę instalowania chłodziarko-zamrażarek noFrost, umożliwiając postawienie urządzeń bezpośrednio przy ścianie bocznej lub w ciągu mebli kuchennych bez konieczności zachowywania odstępów. Dodatkowo specjalna konstrukcja chłodziarko-zamrażarek zapewnia pełny dostęp do zawartości komór, umożliwiając wysuwanie szuflad i półek już przy 90° kącie otwarcia drzwi. Technologia noFrost nie tylko zapobiega powstawaniu lodu, ale również eliminuje potrzebę ręcznego rozmrażania. System multiAirflow równomiernie rozprowadza powietrze w komorze chłodziarki, zapewniając stałą temperaturę na wszystkich poziomach. Minimalizuje wahania temperatury i skraca czas chłodzenia. Suwak pozwala dostosować poziom wilgotności w szufladzie hyperFresh plus do jej zawartości. Gwarantuje to idealny poziom wilgotności, który zachowuje smak, witaminy i składniki odżywcze nawet dwa razy dłużej. Aby zwiększyć wygodę podczas wkładania i wyciągania jedzenia, szklane półki można teraz wysunąć aż do połowy na szynach profilowanych. Zapewnia to optymalny widok, dzięki czemu nic nie przeoczysz. Wszystkie szklane półki są wykonane z bardzo mocnego, łatwego w czyszczeniu bezpiecznego szkła.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Lodówka wolnostojąca Indesit LI8 S1E K

Lodówka wolnostojąca Indesit LI8 S1E K

Lodówka wolnostojąca Indesit LI8 S1E K o pojemności 228 chłodziarka + 111 zamrażarka litrów i klasie energetycznej F. Wygodny design zamrażarki Open Space pozwala Ci na łatwiejsze umieszczenie większych produktów w zamrażarce poprzez wyjęcie dwóch górnych szuflad. Design Low Frost zawiera zabudowany parownik ze stylowymi, szklanymi półkami, który skutecznie zapobiega formowaniu się kryształków lodu w Twoim urządzeniu. Technologia Silent Cooling dodaje coś ekstra do jakości i wytrzymałości produktów Indesit: odrobinę ciszy i spokoju. Dzięki technologii Silent Cooling Twoje urządzenie będzie pracowało nie głośniej niż na poziomie 38 dB(A), więc ledwo słyszalnie. Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania (h):24. Ilość półek –chłodziarka:4. Sposób rozmrażania –chłodziarka: Automatyczny. Szklane półki zapewniają wytrzymałość i elegancję. Praktyczna półka do bezpiecznego przechowywania butelek. Lodówka, która kosztuje niewiele a oferuje bardzo dużo.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 13

Lodówka MPM-125-CZ-08H

Lodówka MPM-125-CZ-08H

Lodówka MPM-125-CZ-08H o pojemności 89 chłodziarka + 28 zamrażarka litrów w dobrej cenie. Klasa energetyczna tej lodówki od MPM to F. We wnętrzu części chłodniczej chłodziarko-zamrażarki MPM-125-CZ-08H znajdziesz dwie praktyczne półki, które można ustawić na dowolnej wysokości oraz praktyczny, wysuwany pojemnik do przechowywania owoców i warzyw. Na drzwiach chłodziarki zamocowano trzy przedziały, balkoniki na butelki i drobne produkty. Zamrażalnik lodówki umiejscowiony jest w górnej partii i zawiera dwie komory. Drzwi lodówki MPM-125-CZ-08H można zamontować po prawej lub lewej stronie urządzenia. Dzięki temu z łatwością dostosujesz ergonomię sprzętu do Twojej kuchni. Lodówka MPM-125-CZ-08H posiada termostat, który kontroluje temperaturę wewnątrz chłodziarki, można ustawić go na jednym z siedmiu poziomów. Zdolność zamrażania: 2 kg/24 h. Czynnik chłodniczy: R600a. Roczne zużycie energii: 206 kWh/rok. Poziom hałasu: LWA = 40 dB.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 14

Lodówka LIEBHERR CU281-22

Lodówka LIEBHERR CU281-22

Lodówka LIEBHERR CU281-22 o pojemności 212 chłodziarka + 54 zamrażarka litrów i klasie energetycznej F. W porównaniu do innych zamrażarek ze statycznym układem chłodzenia technologia SmartFrost firmy Liebherr szybciej mrozi żywność i zapobiega osadzaniu się lodu, dzięki czemu rozmrażanie jest łatwe i szybkie. To zwiększa również przestrzeń w urządzeniu i sprzyja mniejszemu zużyciu energii, a tym samym obniża koszty eksploatacji. Półka na butelki to praktyczny i atrakcyjny sposób na przechowywanie butelek. Przechowywane na niej butelki zajmują niewiele miejsca. Za sprawą technologii FrostSafe niezwykle wysokie i wyjmowane szuflady są zamknięte ze wszystkich stron. To znacznie obniża straty zimna podczas otwierania drzwi urządzenia. Przezroczyste fronty szuflad umożliwiają optymalny przegląd przechowywanych produktów. Wszystkie urządzenia z technologiami NoFrost i SmartFrost są wyposażone w szuflady, pod którymi znajdują się łatwe do wyjęcia szklane półki. W ten sposób tworzy się VarioSpace – praktyczne rozwiązanie, które zapewnia dodatkową przestrzeń na większe produkty. Przezroczyste pojemniki na warzywa zapewniają dużo przestrzeni do przejrzystego przechowywania owoców i warzyw. Co więcej, są łatwe w czyszczeniu. Fabrycznie drzwi w urządzeniach są zamontowane po prawej stronie. Kierunek otwierania drzwi można zmienić, dopasowując w ten sposób urządzenie do miejsca ustawienia.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 15

Lodówka Amica FK2525.4UNTX

Lodówka Amica FK2525.4UNTX

Praktycznie zapomnisz, jak rozmraża się zamrażarkę. Z technologią FrostControl lód nie osadza się między szufladami a czyszczenie i rozmrażanie urządzenia jest wyjątkowo łatwe i szybkie. To zasługa unikalnego usytuowania parownika. Dodatkowo zyskujesz więcej miejsca na produkty. FrostControl to nie tylko mniej obowiązków, ale i więcej higieny i przestrzeni. Od teraz każde rozmrażanie to dosłownie chwila! Świeże owoce i warzywa zawsze pod ręką? Nie musisz już codziennie chodzić do sklepu, kiedy masz pojemnik VitControl Plus! Specjalny suwak regulacji wilgotności pozwoli Ci zmniejszać wilgotność dla owoców i zwiększać dla warzyw, a dzięki dołączonej tacy FreshPad produkty nie przywieraja do dna szuflady. To wszystko sprawia, że owoce i warzywa będą świeże i apetyczne aż do 3 razy dłużej! Możesz robić zakupy rzadziej – oszczędzasz czas i pieniądze! W mniejszych pomieszczeniach liczy się każdy kawałek przestrzeni. Dlatego swoją kuchnię zaaranżuj efektywnie! Wybierz lodówkę SlimSize żeby optymalnie dopasować sprzęt do powierzchni, którą dysponujesz. Znajdź w kuchni miejsce na wszystko! Dźwięki głośnej pracy lodówki potrafią być irytujące – zwłaszcza wieczorem albo gdy kuchnia połączona jest z salonem. Ale to już żaden problem! Lodówki Amica z funkcją Cichej pracy skonstruowane są tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Takie rozwiązanie zapewnia codzienny komfort wszystkim domownikom. Mniej decybeli, więcej rodzinnego spokoju. Przyjęcie? Spodziewasz się gości? Gdy potrzebujesz schłodzić więcej produktów naraz, skorzystaj z Funkcji Super chłodzenie! Dzięki niej schłodzisz dużą liczbę produktów w krótkim czasie. Dlaczego to takie ważne? Bo im krócej trwa ten proces, tym dłużej produkty zachowują świeżość i wartości odżywcze. A dzięki optymalnemu wykorzystaniu energii mniejsze są też… jej koszty. Wygodniej, zdrowiej i oszczędniej! Przygotowujesz więcej jedzenia i chcesz zamrozić je na później? Funkcja Super zamrażanie pozwoli Ci przygotować urządzenie na szybkie zamrożenie dużej liczby produktów równocześnie. Dlaczego to takie ważne? Bo im krócej trwa ten proces, tym produkty dłużej zachowują świeżość i wartości odżywcze. A dzięki optymalnemu wykorzystaniu energii zamrażane są też… jej koszty. Wygodniej, zdrowiej i oszczędniej!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 16

Lodówka Candy CCTOS 542BN

Lodówka Candy CCTOS 542BN

Lodówka Candy CCTOS 542BN o pojemności 95 chłodziarka + 14 zamrażarka litrów i klasie chłodzenia F w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki mechanicznemu systemowi sterowania możesz łatwo ustawić poziom temperatury swojej lodówki. Technologia statyczna to idealna ochrona przechowywanej żywności. Dzięki zmiennemu systemowi wentylacji zapewnia bardziej równomierny rozkład temperatury, co wydłuża świeżość produktów. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta lodówka pracuje w klasie F. W porównaniu z urządzeniami klasy G zmniejsza zużycie do 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko. Roczne zużycie prądu: 174 kWh = 133.98 zł. Poziom hałasu [dB]: 40. Półki tej lodówki są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego. Lodówka świetnie sprawdzi się do małego mieszkania studenckiego lub kawalerki.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Mój zespół przetestował i przeanalizował dla Ciebie ponad 400 modeli lodówek podczas 6 miesięcznych testów. Mam nadzieje, że nasz ranking najlepszych lodówek znacznie ułatwi Ci wybór najlepszego urządzenia. Wybieraj świadomie urządzenia do swojego mieszkania lub domu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking niezawodnych lodówek?

Tworząc ten ranking najlepszych lodówek przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy ponad 400 modeli lodówek. Do budowy tego rzetelnego rankingu lodówek przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy lodówki następujących producentów: Samsung, Bosch, LG, Amica, Beko, Whirlpool, Electrolux, Liebherr, Siemens, Sharp, Indesit, Candy, Polar, Miele, MPM, Haier, Hitachi, Ravanson, AEG, Toshiba i kilku innych, aby wybrać dla Ciebie najlepsze urządzenia. Po wykonaniu testów i analiz lodówek przyszedł czas na prześwietlenie opinii na temat każdej lodówki w internecie. Sprawdzaliśmy opinie na temat lodówek w takich miejscach jak: Allegro, fora internetowe, Facebooku, stronach producentów oraz w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych.). Po zebraniu wszystkich materiałów badawczych, przekazaliśmy zebrane informację o lodówkach do naszej redakcji. Nasza redakcja stworzyła ranking, który stale aktualizuje. Ranking dobrych i niezawodnych lodówek nie jest sponsorowany przez żadnego producenta. Mamy nadzieje, że z naszym najnowszym rankingiem lodówek wybierzesz najlepsze urządzenie.

Jaką lodówkę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki?

Zakup nowej i niezawodnej lodówki może być nie lada wyzwaniem dla osób, które nie znają się na tych nowoczesnych urządzeniach. Na rynku jest kilkaset modeli lodówek o różnych parametrach i funkcjach. Jak wybrać najlepszą lodówkę? Na co zwrócić uwagę kupując lodówkę? Nasi eksperci po przygotowaniu tego rankingu najlepszych lodówek stworzyli poradnik zakupowy po lodówkach, który ma Wam pomóc wybrać najlepsze urządzenie. Przed zakupem lodówki zwróć uwagę na te parametry:

Klasa energetyczna lodówki – to jeden z najważniejszych parametrów na który trzeba zwrócić uwagę kupując lodówkę. Klasa energetyczna informuje nas o zużyciu prądu przez naszą lodówkę. Z racji tego, że lodówka jest urządzeniem, które na stałe jest podłączone do sieci warto wybrać urządzenie, które ma klasę energetyczną jak najbliższą literce A. Na rynku spotykamy lodówki, które mają klasy energetyczne od A do G.

Pojemność lodówki – kupując lodówkę zwróć uwagę na pojemność użytkową chłodziarki i zamrażarki, która jest wyrażona w litrach. Producenci podają dla każdego urządzenia osobne wartości dla chłodziarki i zamrażarki. Parametr ten informuje ile litrów żywności zmieści się komorze chłodziarki i zamrażarki.

Poziom hałasu lodówki – bardzo ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę kupując każde urządzenie do mieszkania lub domu. Parametr ten informuje nas o tym jak głośne jest urządzenie. Parametr ten jest wyrażany w decybelach [dB]. Warto wybrać lodówkę, która ma jak najmniejszą ilość decybeli.

Bezszronowa (No Frost) – zwróć uwagę przed zakupem lodówki czy dany model posiada system No Frost. Ten system zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach lodówki. Na rynku możemy spotkać lodówki, które posiadają system No Frost w jednej komorze lub w 2 jednocześnie. Jeśli pozwoli nam na to budżet to warto wybrać lodówkę, która posiada system No Frost w dwóch komorach jednocześnie.

Funkcje lodówki – lodówkę kupujemy na lata, dlatego warto wybrać urządzenie, które posiada jak najwięcej przydatnych funkcji.

Najczęściej zadawane pytania o lodówki:

Co to jest lodówka?

Lodówka (chłodziarka) to elektryczne urządzenia, które służy do przechowywania produktów żywnościowych w odpowiednim środowisku. Produkty trzymane w lodówce znacznie dłużej zachowują swoją świeżość i wartości odżywcze.

Ile kosztuje lodówka?

Ceny lodówek są bardzo zróżnicowane. Za najtańszą lodówkę zapłacimy ok. 500 zł (Lodówka MPM 46-CJ-01/H). Lodówki ze średniej półki cenowej kosztują od 1500 zł do 3000 zł. Lodówki klasy premium kosztują ponad 10 000 zł.

Jakie są rodzaje lodówek?

Lodówki możemy podzielić głównie na lodówki wolnostojące (jednodrzwiowe lodówki, standardowe lodówki dwudrzwiowe, lodówki side by side, lodówki french door, lodówki multidoor) i do zabudowy.

Czy warto kupić lodówkę z systemem No Frost?

Warto kupić lodówkę z systemem No Frost bo są to urządzenia w których nie powstaje szron. Dzięki systemowi No Frost nie musimy rozmrażać lodówki jak ma to miejsce w urządzeniu bez tego systemu.

Jakie lodówki są najmniej awaryjne?

Najmniej awaryjne lodówki to urządzenia od takich producentów jak: Samsung, Bosch LG. Lodówki tych producentów są najlepiej ocenianie przez społeczność internetową.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (24 votes)
Opinie o rankingach