Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Zgrzewarka próżniowa to urządzenie służące do szczelnego pakowania produktów. Choć większości z Nas kojarzy się raczej z przemysłowymi zastosowaniami i pakowaniem posiłków “na wynos”, nic bardziej mylnego zgrzewarka próżniowa to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w domowym zaciszu. Urządzenie to pozwoli Nam na szczelne, próżniowe zapakowanie każdego produktu, warzyw, owoców czy ciasta, dzięki temu żywność dłużej zachowa świeżość, nie będzie wchłaniała obcych zapachów, nie odda własnych aromatów i będzie zabezpieczona przed rozwojem drobnoustrojów. Ponadto stosując w przyrządzaniu posiłków metodę sous vide, niezbędne jest zapakowanie produktów przy użyciu zgrzewarki próżniowej. Domowe zgrzewarki to urządzenia niewielkie, co jest istotną zaletą ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca. Przed wyborem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim na długość listwy zgrzewającej, która do użytku domowego nie musi przekraczać 30cm, wydajność pompy oraz ilość zgrzewów. Do każdego urządzenia producent musi dołączyć informację jaka grubość folii jest stosowana w zgrzewarce, parametr ten determinuje rodzaj worków jakie należy mieć w zapasie. Nowoczesne urządzenia posiadają przydatne funkcje jak możliwość pakowania mokrych składników lub program do pulsacyjnego i delikatnego zasysania powietrza. Warto ponadto wybrać urządzenie zbudowane z odpornych materiałów i z dłuższym okresem gwarancji. Spośród setek dostępnych modeli każdy znajdzie więc sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zobacz ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych i wybierz dobrą i niezawodną zgrzewarkę próżniową dla siebie.

Ranking zgrzewarek próżniowych

Miejsce 1

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS006X

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS006X

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zgrzewarek próżniowych zajmuje dobra i niezawodna zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS006X o mocy 130 W. Prosta obsługa, automatyczne wykrywanie cieczy i szereg trybów uszczelniania żywności – zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS006X ma wszystko. Pionowa konstrukcja zgrzewarki próżniowej pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie, a wygodna funkcjonalność zmniejsza liczbę czynności wykonywanych przy tworzeniu torebki z rolki o 50% i zmniejsza straty folii o 30%. Elegancki kształt i estetyczny wygląd sprawią, że idealnie dopasuje się do kuchni każdej wielkości. Zgrzewarka próżniowa FoodSaver® pozwala zachować świeżość i wysoką jakość artykułów spożywczych, bez utraty smaku i zapachu oraz wchłaniania innych aromatów. W odróżnieniu od tradycyjnych sposobów pakowania pozwala na dłuższe przechowywanie produktów spożywczych, a także chroni przed bakteriami. Jest odpowiednia do każdego rodzaju żywności, włącznie z mięsem, warzywami, owocami, sosami, zupami oraz artykułami suchymi. Zgrzewarka do pakowania próżniowego FoodSaver® FFS006x poradzi sobie z każdym rodzajem żywności. Zgrzewarka posiada tryb pulsacyjny (do produktów delikatnych), do pojemników, a nawet do marynowania żywności. Praktyczny tryb „zgrzewanie” pozwala na uszczelnianie zawartości bez usuwania powietrza, co zapewnia szybkie i łatwe przechowywanie krótkotrwałe. Urządzenie samo przełącza tryby, wykrywając rodzaj żywności. Posiada również funkcję automatycznego wykrywania worków i ciekłych produktów. Co więcej, zgrzewarka ma wbudowane ręczne urządzenie do uszczelniania zaprojektowane do użytku z torebkami strunowymi FoodSaver® Fresh i pojemnikami Fresh 2.0. Zintegrowany schowek i gilotyna do rolek zapewnia więcej miejsca na wszystko, co niezbędne do przygotowania posiłków.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS005X

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS005X

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazła się zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS005X o mocy 140 W. Wysokiej jakości zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS005x ze stali nierdzewnej, dzięki dwóm trybom pracy umożliwia pakowanie próżniowe dostosowane do rodzaju żywności: suchej lub wilgotnej. FoodSaver® jest liderem w kategorii próżniowego pakowania produktów. Dzięki tym urządzeniom Twoja żywność pozostanie świeża do 5 razy dłużej. Wystarczy użyć worka lub folii, do której wkładamy produkt, następnie krawędź worka wkładamy do tacki ociekowej, zamykamy wieko i włączamy przycisk pakowania próżniowego. Potem następuje wyssanie powietrza i automatyczne zgrzanie worka po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia. W ten sposób uzyskujemy zapakowany próżniowo produkt, który jest gotowy do przechowywania. Urządzenie korzysta z dwóch trybów pracy: do żywności mokrej lub suchej, a dodatkowy tryb pulsacyjny ułatwia pakowanie produktów delikatnych. FoodSaver® FFS005x wygląda rewelacyjnie w każdej kuchni, a dzięki możliwości przechowywania w pionie możesz dodatkowo zaoszczędzić miejsce. Wbudowany schowek na rolkę i gilotyna sprawiają, że urządzenie jest uniwersalne. Zgrzewarka jest kompatybilna ze wszystkimi akcesoriami FoodSaver®. Ten model zgrzewarki próżniowej jest bardzo dobrze oceniany na forach internetowych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Zgrzewarka próżniowa CONCEPT VA0050

Zgrzewarka próżniowa CONCEPT VA0050

Bardzo dobra zgrzewarka próżniowa CONCEPT VA0050, której nie mogło zabraknąć w naszym rankingu najlepszych zgrzewarek próżniowych. Zgrzewarka próżniowa do folii przedłuży okres przydatności żywności. Zapobiega utracie ważnych substancji zawartych w żywności, a jednocześnie zachowuje ich świeży smak i aromat. Ten sposób przechowywania żywności oszczędza również miejsce w lodówce i zamrażarce. Zgrzewanie próżniowe można również wykorzystać do przygotowania sous-vide lub przyspieszenia marynowania mięsa. Opakowanie zawiera 10 worków oraz wąż do pojemników próżniowych. Zgrzewarka próżniowa posiada 4 tryby pracy. Umożliwia pakowanie żywności suchej i mokrej oraz żywności w puszkach w pojemnikach. Każda funkcja ma osobny przycisk, dzięki czemu obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Auto Vac/Cancel – ta funkcja uruchamia automatyczne zasysanie powietrza i późniejsze zgrzewanie worka. Jednocześnie za pomocą tego przycisku można natychmiast przerwać działanie urządzenia podczas pracy. Food – dzięki tej funkcji możesz wybierać między pakowaniem suchej i wilgotnej żywności. Zgrzewarka wyposażona jest w zbiornik, do którego odprowadzana jest wilgoć resztkowa. Canister – dzięki specjalnemu wężowi możesz wykorzystać tę funkcję do usuwania powietrza z pojemników. Powietrze jest zasysane, a wysokiej jakości uszczelka zapobiega zassaniu go z powrotem. Twoje jedzenie będzie doskonale chronione przed wilgocią. Zgrzewarka próżniowa VA0050 jest w pełni kompatybilna z zestawem Concept VD8100. Pulse – za pomocą tego przycisku będziesz mieć precyzyjną kontrolę nad usuwaniem powietrza. Naciśnij go, aby rozpocząć wyciąganie, zwolnij, aby przerwać wyciąganie. Pozwala to precyzyjnie regulować podciśnienie w worku. W ten sposób zapobiegasz na przykład kruszeniu/zgniataniu delikatnej żywności. Seal – służy do zgrzewania folii. Podczas tej funkcji zgrzewarka nie wyciąga powietrza, a jedynie zgrzewa worek.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Zgrzewarka próżniowa SAM COOK PSC-30/B

Zgrzewarka próżniowa SAM COOK PSC-30/B

Zgrzewarka próżniowa SAM COOK PSC-30/B posiada elektroniczny panel w górnej pokrywie, który wyświetla podstawowe parametry produktu. Daje też możliwość regulacji poziomu próżni i czasu zgrzewania. Jest to ważne w przypadku pakowania produktów o delikatniejszej strukturze (np. pasztet lub świeże pieczywo). O zakończeniu pracy poinformuje nas sygnał dźwiękowy i zmiana koloru diody. Wewnątrz urządzenia znajdziemy zintegrowany nóż do odcinania folii i zasobnik na folię. W wyposażeniu zgrzewarki PSC-30/B dostępny jest rękaw z folii moletowanej (tłoczonej) o wymiarach 28 x 600 cm. Przy pakowaniu żywności można używać ogólnodostępnej folii do celów spożywczych, zarówno w postaci rękawa jak i woreczków. Ze zgrzewarką PSC-30/B pakować próżniowo możemy praktycznie większość produktów żywnościowych. Surowych, gotowanych, także tych płynnych (np. zup). W takim przypadku zalecane jest wcześniejsze zmrożenie. Dużą zaletą przechowywania produktów w woreczkach jest oszczędność miejsca w lodówce oraz niemieszanie się zapachów (np. ryby wędzonej czy sera). Sam Cook Zgrzewarka próżniowa PSC-30/B to kompaktowe urządzenie: posiada schowek na przewód sieciowy i stabilne nóżki, dzięki którym urządzenie nie przesuwa się po blacie kuchennym w trakcie pracy. Zgrzewarka próżniowa pozwala na ekonomiczne gospodarowanie zakupioną żywnością. Po zakupach porcjujemy żywność i przetrzymujemy w chłodziarce lub zamrażarce. Wyjmujemy porcję wtedy, kiedy jest potrzeba, mając pewność, że nie straciła ona swoich wartości i była przechowywana w sposób bezpieczny. Dobrze jest opisywać woreczki z żywnością, uwzględniając datę pakowania i zawartość.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS014X

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS014X

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS014X o mocy 140 W pozwala zachować wysoką jakość produktów spożywczych, które nie tracą wartości odżywczych ani aromatu. Wystarczy użyć worka lub folii, do której wkładamy produkt, następnie krawędź worka wkładamy do tacki ociekowej, zamykamy wieko i włączamy przycisk pakowania próżniowego. Potem następuje wyssanie powietrza i automatyczne zgrzanie worka po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia. W ten sposób uzyskujemy zapakowany próżniowo produkt, który jest gotowy do przechowywania. FoodSaver® FFS014x wygląda rewelacyjnie w każdej kuchni, a dzięki możliwości przechowywania w pionie możesz dodatkowo zaoszczędzić miejsce. Dzięki ręcznemu urządzeniu do uszczelniania zgrzewarka jest kompatybilna ze wszystkimi akcesoriami FoodSaver®, w tym pojemnikami FoodSaver® Fresh i zapinanymi torebkami próżniowymi do świeżej żywności. Ten model zgrzewarki zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Zgrzewarka próżniowa folii CONCEPT VA0040

Zgrzewarka próżniowa CONCEPT VA0040

Zgrzewarka próżniowa folii CONCEPT VA0040 posiada 4 tryby pracy. Umożliwia pakowanie żywności suchej i mokrej oraz żywności w puszkach w pojemnikach. Każda funkcja ma osobny przycisk, dzięki czemu obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Zgrzewarka próżniowa do folii przedłuży okres przydatności żywności. Zapobiega utracie ważnych substancji zawartych w żywności, a jednocześnie zachowuje ich świeży smak i aromat. Ten sposób przechowywania żywności oszczędza również miejsce w lodówce i zamrażarce. Zgrzewanie próżniowe można również wykorzystać do przygotowania sous-vide lub przyspieszenia marynowania mięsa. Opakowanie zawiera 10 worków oraz wąż do pojemników próżniowych. Vacuum & Seal (Ta funkcja służy do automatycznego wyciągu powietrza i późniejszego zgrzewania worka.), Seal (Służy do zgrzewania folii. Podczas tej funkcji zgrzewarka nie wyciąga powietrza, a jedynie zgrzewa worek.), Dry/Moist (Dzięki tej funkcji możesz wybierać między pakowaniem suchej i wilgotnej żywności. Zgrzewarka wyposażona jest w zbiornik, do którego odprowadzana jest wilgoć resztkowa.), Normal Turbo (Ta funkcja służy do doboru ciśnienia powietrza zasysanego w zależności od rodzaju żywności. Normal nadaje się do odkurzania miękkiej żywności, Turbo do żywności o wyższej twardości, która nie ulegnie degradacji pod wpływem wyższego ciśnienia.).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Zgrzewarka próżniowa Gorenje VS 120 E

Zgrzewarka próżniowa Gorenje VS 120 E

Zgrzewarka próżniowa Gorenje VS 120 E to dobra i niezawodna zgrzewarka próżniowa o mocy 120 W. Urządzenia do pakowania próżniowego nie wyglądają już tak, jak w przeszłości. Gorenje dostarcza urządzeń w tej kategorii w kompaktowym rozmiarze o smukłym i atrakcyjnym wyglądzie. Nie zabierają dużo przestrzeni na blacie kuchni. Również kabel został przygotowany tak, żeby chował się w środku urządzenia co sprawia, że nie ma żadnych problemów z powodu plączących się przewodów tam, gdzie przygotowujesz różne potrawy. Mamy możliwość pakowania żywności niezależnie od tego czy jest w formie stałej czy płynnej. Zapakowanie próżniowe zapobiega utracie aromatów. Zapakowana żywność jest również doskonale przygotowana do długiego gotowania w niskich temperaturach – sous-vide. Mozesz teraz mieć doskonale zapakowaną żywność za jednym dotknięciem przycisku. Niezależnie od tego czy chcesz tylko zapakować do torebki czy próżniowo zapakować żywność nasze urządzenie spełni to zadanie. Umieść po prostu żywność w folii, umieść otwartą część opakowania w urządzeniu, wciśnij pokrywę i wybierz pożądany sposób zapakowania naciskając odpowiedni przycisk. Kiedy światełko zgaśnie proces pakowania zostanie zakończony. Opakowanie zostanie hermetycznie zamknięte i zawartość zostanie zabezpieczona od wpływu otoczenia. Zgrzewarka próżniowa Gorenje VS 120 E pozwoli na zapakowanie nie tylko żywności. Jest to wielka pomoc w pakowaniu urządzeń które mogą mieć kontakt z wodą w trakcie naszych aktywności poza domem.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Zgrzewarka próżniowa PROFI COOK PC-VK 1080

Zgrzewarka próżniowa PROFI COOK PC-VK 1080

Wysokiej klasy zgrzewarka próżniowa, dzięki której łatwo podzielisz produkt spożywczy na mniejsze porcje i błyskawicznie zamkniesz je hermetycznie we folii. ProfiCook PC-VK 1080 to urządzenie całkowicie zautomatyzowane, a do tego trwałe – obudowa wykonana ze stali nierdzewnej. Produkty umieszczone w workach próżniowych dłużej zachowują świeżość bez żadnych konserwantów. Niezawodne i zdrowe magazynowanie żywności jest bardzo łatwe, gdy zaopatrzysz się w urządzenie do pakowania próżniowego ProfiCook PC-VK 1080. Tak zapakowane produkty na długo pozostaną świeże, a do tego można je gotować w wodzie, kuchence mikrofalowej i próżniowo. Wszystko to sprawia, że zgrzewarka próżniowa ProfiCook PC-VK 1080 ułatwia zachowanie witamin i składników odżywczych w żywności, a Twoja rodzina może odżywiać się zdrowo. Szerokie i wytrzymałe zamknięcie hermetyczne daje pewność niezawodnego magazynowania. Moc zasysania: 12 l/min. W pełni automatyczne, jednoczesne zgrzewanie i separowanie. Czuła pompa próżniowa oraz elektroniczny monitoring temperatury doskonale sprawdzają się w przypadku delikatnych produktów żywnościowych. Możliwość stosowania dostępnej w handlu folii strukturalnej w rolce oraz strukturalnych torebek plastikowych. Maksymalna szerokość folii 30 cm, długość według potrzeb. W komplecie 18 profesjonalnych, hermetycznych torebek (10 sztuk o wymiarach 22×30 cm i 8 sztuk 28×40 cm, dostępnych również jako wyposażenie dodatkowe. Miejsce na przewód zasilający w podstawie urządzenia zapewniające wygodne składowanie. Stabilna praca dzięki gumowanym nóżkom. Produkt został odznaczony certyfikatem FOCUS – TEST DEUTSCHLANDS BESTE. Certyfikat TEST DEUTSCHLANDS BESTE został przyznany na podstawie badań przeprowadzonych przez „Germanys best household electronics”. W ramach testu porównane zostały produkty z ponad 20 000 marek z 274 segmentów rynkowych.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Zgrzewarka próżniowa GÖTZE & JENSEN SV800

Zgrzewarka próżniowa GÖTZE & JENSEN SV800

Zgrzewarka próżniowa GÖTZE & JENSEN SV800 to bardzo ciekawa pozycja, która musiała się znaleźć w naszym rankingu najlepszych zgrzewarek próżniowych. Dzięki zgrzewarce próżniowej GÖTZE & JENSEN SV800 możesz wydłużyć termin przydatności do spożycia produktów nawet pięciokrotnie, bez utraty smaku i wartości odżywczych. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, jeśli chcesz wcześniej przygotować potrawy na święta czy inne uroczystości lub po prostu nie marnować jedzenia i przechować tak resztki. Zgrzewarka próżniowa GÖTZE & JENSEN SV800 to urządzenie, które automatycznie pakuje próżniowo produkty żywnościowe – zarówno suche, jak i wilgotne. Pakowanie próżniowe umożliwia gotowanie sous-vide, które uznawane jest za jedną z najzdrowszych metod gotowania. Ugotowane w ten sposób potrawy zachowują wartości odżywcze, witaminy i mikroelementy oraz zachowują cały swój smak, więc nie trzeba wiele przypraw. Wielofunkcyjny panel dotykowy sprawia, że obsługa urządzenia GÖTZE & JENSEN SV800 nie sprawi Ci trudności. Za jego pomocą możesz wybrać jeden z trybów zgrzewarki: tryb SEAL, czyli zgrzewanie worka próżniowego, tryb MOIST przeznaczony do żywności z zawartością wody (np. sos, sok, przecier), tryb DRY przeznaczony do suchej żywności oraz tryb EXTERNAL VACUUM, w którym można wykonać próżnię zewnętrzną za pomocą rurki przeznaczonej do pakowania próżniowego. Utrzymanie zgrzewarki próżniowej GÖTZE & JENSEN SV800 w czystości jest naprawdę proste, dzięki temu, że została wyposażona w wyjmowaną tackę, do której ściekają płyny, takie jak np. sos czy tłuszcz. Po zakończeniu pakowania można umyć ją w zmywarce, co jest nie tylko bardzo wygodne, ale i higieniczne. W zestawie ze zgrzewarką próżniową GÖTZE & JENSEN SV800 znajdują się: chowany wężyk do pakowania próżniowego, nożyk do folii, folia o szerokości 28 cm i długości 3 metrów oraz instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Zgrzewarka próżniowa CAMRY CR 4470

Zgrzewarka próżniowa CAMRY CR 4470

Pakowarka próżniowa ze zgrzewarką do folii w jednym. W prosty sposób zabezpiecz żywność i przedłuż jej przydatność do spożycia! Zgrzewarka/foliarka CR 4470 pełni dwie funkcje: – umożliwia pakowanie próżniowe, dzięki usunięciu powietrza z plastikowego worka, oraz – pozwala na zgrzanie brzegów tego worka i zamknięcie go hermetycznie. Możesz wybrać, czy korzystasz z obu tych funkcji jedna po drugiej, czy też zamykasz tylko worek szczelnie bez odsysania z niego powietrza. Maksymalna moc odsysania na minute to 12L. Linia zgrzewania ma długość 30 cm ale polecamy używanie torebek nie szerszych niż 28 cm. Żywność zapakowana hermetycznie jest zabezpieczona przed unoszącymi się w powietrzu drobinkami kurzu oraz mikroorganizmami – w tym przed zarazkami i zarodnikami pleśni. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów, które mogą się szybko zepsuć. Próżniowo zapakujesz: mięso i wędliny, ryby, warzywa i owoce, sery, żywność przeznaczoną do zamrożenia, wyroby garmażeryjne i potrawy przygotowane na później i inne produkty, nie tylko spożywcze. Za pomocą zgrzewarki hermetycznej CR 4470 możesz wygodnie przygotować posiłki Sous vide i cieszyć się ich smakiem oraz wartościami odżywczymi. Pakowarka próżniowa CR 4470 została zaplanowana nie tylko jako urządzenie domowe. Możesz ją z powodzeniem wykorzystać w sklepie mięsnym, rybnym czy spożywczym, na stoisku handlowym, a także w lokalach gastronomicznych.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Zgrzewarka próżniowa ETA Freshie II 276290000

Zgrzewarka próżniowa ETA 276290000

Zgrzewarka próżniowa ETA Freshie II 276290000 to urządzenie do próżniowego pakowania żywności. W pełni automatyczna funkcja: zamknięcie mocno przytrzyma folię, odprowadza powietrze, zgrzeje połączenie. Funkcja próżni. Oddzielna funkcja zgrzewania. Doskonała jakość połączenia z mocnym pojedynczym spawem.Doskonały asystent w przechowywaniu żywności, aby zapewnić dłuższy okres przechowywania. Żywność w woreczkach można zamrozić i podgrzać (metoda „gotowania w workach”). Nadaje się również do ochrony różnych przedmiotów, dokumentów, biżuterii itp. przed wilgocią i innymi niepożądanymi wpływami. Worki można ponownie wykorzystać po umyciu. Opakowanie zawiera 5 specjalnych worków 20 x 30 cm i folię 2 m długości oraz 20 cm szerokości. Sygnalizacja świetlna odsysania i zgrzewania ułatwiające śledzenie funkcji zgrzewania. Moc ssania maks. 0,8 bar. Prosta obsługa za pomocą przycisków. Bezpieczny bezpiecznik termiczny dla bezpiecznej pracy. Długość kabla zasilającego 1,2 m. Zużycie energii 110 W. To bardzo dobrej jakości zgrzewarka próżniowa za nieduże pieniądze.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Zgrzewarka próżniowa Sencor SVS 4010SS

Zgrzewarka próżniowa Sencor SVS 4010SS

Nasz ranking najlepszych zgrzewarek próżniowych zamyka dobra i niezawdona zgrzewarka próżniowa Sencor SVS 4010SS o mocy 120 W. Zapobiega wysuszaniu/odwadnianiu żywności. Bardzo prosta i intuicyjna obsługa. Każdy z programów aktywowany jest wciśnięciem jednego przycisku. Dwie prędkości pakowania próżniowego. Możliwość pakowania próżniowego suchej i wilgotnej żywności. Nóżki antypoślizgowe utrzymują urządzenie podczas pracy bezpiecznie w swoim miejscu. Konstrukcja z folią umieszczoną w środku gwarantuje maksymalny komfort użytkowania. Możliwość podłączenia wężyka do zewnętrznego odsysania z pudełek, pojemników, butelek itp. Zgrzewarka próżniowa Sencor SVS 4010SS posiada bezpiecznik termiczny zapobiegający przegrzaniu. Dobra zgrzewarka próżniowa Sencor SVS 4010SS, która przyda się w każdej kuchni. warzywa i owoce, sery, żywność przeznaczoną do zamrożenia, wyroby garmażeryjne i potrawy przygotowane na później i inne produkty, nie tylko spożywcze. Za pomocą zgrzewarki hermetycznej CR 4470 możesz wygodnie przygotować posiłki Sous vide i cieszyć się ich smakiem oraz wartościami odżywczymi. Pakowarka próżniowa CR 4470 została zaplanowana nie tylko jako urządzenie domowe. Możesz ją z powodzeniem wykorzystać w sklepie mięsnym, rybnym czy spożywczym, na stoisku handlowym, a także w lokalach gastronomicznych.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Zgrzewarka próżniowa to bardzo przydatne urządzenie, które musi się znaleźć w każdej kuchni. Dla Ciebie mój zespół przeanalizował większość modeli dostępnych na rynku, aby wybrać najlepsze urządzenia i ułatwić Ci wybór.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak zbudowaliśmy nasze zestawienie najlepszych zgrzewarek próżniowych?

Do budowy rankingu zgrzewarek próżniowych przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 40 modeli zgrzewarek różnych producentów. Testowaliśmy i analizowaliśmy zgrzewarki takich producentów jak: Caso Germany, Laica, FoodSaver, Anova, ChefOne, ETA, Gastroback, MPM, Sencor, Severin, Waco, Concept, WMF, Teesa, GÖTZE & JENSEN, Catler, Lund i wielu innych. Następie postanowiliśmy sprawdzić opinie o zgrzewarkach próżniowych w internecie. Opinie o zgrzewarkach próżniowych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na forach internetowych, na blogach z recenzjami, na stronach producentów, na rankingach produktowych oraz na Allegro. Na samym końcu usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy ranking oraz go opisaliśmy prostym językiem. Mamy nadzieje, że nasz ranking zgrzewarek próżniowych będzie pomocnym narzędziem przy wyborze nowej zgrzewarki do Twojej kuchni. Ranking zgrzewarek próżniowych nie jest sponsorowany przez żadną firmę, dzięki czemu możesz mieć pewność, że widzisz zestawienie produktowe w które nikt nie ingerował.

Jaką zgrzewarkę próżniową wybrać? Poradnik zakupowy

Wybór i zakup dobrej jakości zgrzewarki próżniowej może nie należeć do łatwych zadań bo na rynku jest dość dużo modeli tych urządzeń do wyboru. Jak w przypadku każdego sprzętu kuchennego i nie tylko możemy trafić na lepszej jakości urządzenie jak i te gorszej jakości. Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze zgrzewarki prózniowej? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie zgrzewarki próżniowej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym po zgrzewarkach próżniowych. Przed zakupem zgrzewarki próżniowej weź pod uwagę te parametry:
 
Moc zgrzewarki próżniowej (W) – Szukając dobrej jakości zgrzewarki próżniowej musimy zwrócić uwagę na to jaką moc ma urządzenie. Na rynku można spotkać zgrzewarki o mocy od 25 W do 400 W. Moc urządzenia ma wpływ na wydajnośc zgrzewarki, pompy odsysającej powietrze. Wybierz zgrzewarkę o mocy minimalnej na poziomie od 100 W w górę.
 
Szerokość worków (cm) – Wybierając zgrzewarkę warto zwrócić uwagę jaką szerokość worków obsługuje dana zgrzewarka próżniowa. Na rynku można spotkać urządzenia, które najczęściej obłsugują worki od 20 cm do 30 cm. Zastanów się dobrze do czego będzie wykorzystywana Twoja zgrzewarka i wybierz urządzenie z odpowiednią szerokością.
 
Funkcje dodatkowe – Kupując dobrej jakości zgrzewarkę musimy zwrócić jakie funkcje dodatkowe posiada urządzenie. Funkcje dodatkowe potrafią ułatwić znacząco użytkowanie zgrzewarki. Szukając zgrzewarki próżniowej możemy natrafić na urządzenia, które mają funkcje dodatkowe takie jak: automatyczne wyłączenie, elektroniczna regulacja temperatury zgrzewu, funkcja Stop, możliwość ręcznej regulacji odsysanego powietrza, system monitorujący temperaturę zgrzewania, funkcja suche/mokre itp. Wybierz zgrzewarkę próżniową z funkcjami dostosowanymi do Twoich potrzeb.

Najczęściej zadawane pytania o zgrzewarki próżniowe:

Co to jest zgrzewarka próżniowa?

Zgrzewarka próżniowa to kompaktowe urządzenie, które służy do pakowania próżniowego produktów żywnościowych i nie tylko.

Jak działa zgrzewarka próżniowa?

Zgrzewarka próżniowa to urządzenie, które zasysa powietrze z worka foliowego i zamyka go poprzez zgrzanie foli woreczka pod działaniem wysokiej temperatury.

Czy warto mieć zgrzewarkę próżniową?

Zakup zgrzewarki próżniowej to świetny sposób na nie marnowanie jedzenia i oszczędność pieniędzy. Urządzeniem tym możemy pakować próżniowo nie tylko produkty żywnościowe, ale także przedmioty, które zabieramy nad wodę, aby nie zamokły.

Czy można zapakować próżniowo zupę?

Za pomocą zgrzewarki próżniowej bez problemu możemy zapakować zupę, którą przygotowaliśmy.

Ile kosztuje zgrzewarka próżniowa?

Ceny zgrzewarek próżniowych są bardzo zróżnicowane. Najtańszą zgrzewarkę próżniową możemy kupić za ok. 100 zł. Za profesjonalną zgrzewarkę trzeba będzie zapłacić ok. 2500 zł (Caso Germany VacuChef 70). Dobrej jakości zgrzewarkę próżniową można kupić od 150 zł do 1000 zł.

Jaką zgrzewarkę próżniową wybrać forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone zgrzewarką próżniowym można zobaczyć, że największą popularnością cieszą się urządzenia tych firm: FoodSaver, Caso Germany, Gastroback, MPM, Sencor, Severin. To właśnie te firmy cieszą się największą popularnością na forach internetowych.

Gdzie kupić zgrzewarkę próżniową?

Zgrzewarki w dobrych cenach możemy znaleźć w sklepach internetowych typu: Media Expert, RTV EURO AGD, na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (47 votes)
Opinie o rankingach