Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Drukarka z tanimi tuszami to najlepsze rozwiązanie dla osób, które regularnie drukują dużą ilość dokumentów. Tego typu urządzenie dobrze sprawdzi się w domowych warunkach i małych biurach, gdzie koszty eksploatacji odgrywają dużą rolę. Nie zawsze tanie tusze to małe koszty eksploatacji drukarki. Czasami warto kupić droższe tusze, które mają kilkanaście razy większą wydajność i pozwalają wydrukować więcej stron niż pozornie tanie tusze. Nasi eksperci od drukarek przeanalizowali i przetestowali 120 drukarek różnych firm: Canon, HP, Epson, Brother, aby wybrać 9 najtańszych drukarek w eksploatacji. Do tego przygotowaliśmy poradnik zakupowy, który ułatwi wybrać dobrą drukarkę z tanimi tuszami. Jaka drukarka z tanimi tuszami jest najlepsza? Którą drukarkę warto kupić? Zobacz nasz ranking drukarek z tanimi tuszami i wybierz najlepszą drukarkę dla siebie.

Drukarka z tanimi tuszami

Miejsce 1

Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T520W

Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T520W

Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T520W to najlepsza drukarka z tanimi tuszami według naszych ekspertów. Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T520W to bezprzewodowe urządzenie 3 w 1 formatu A4, stworzone na miarę dla każdego domu lub małego biura. Zapewnia nie tylko wysoką jakość drukowania, kopiowania i skanowania, ale również pozwala zaoszczędzać pieniądze, a zwłaszcza im więcej drukujesz. Wraz z urządzeniem DCP-T520W otrzymasz dwie butelki czarnego atramentu (wydajność do 7500 stron) oraz po jednej w kolorze: cyjan (wydajność do 5000 stron), magenta (wydajność do 5000 stron) i żółtym (wydajność do 5000 stron). Usprawni to Twoją pracę i znacznie obniży koszty druku. W przypadku korzystania z urządzenia DCP-T520W nie musisz stać przy drukarce, aby wykonać swoje zadania. Oprócz połączenia Hi-Speed USB urządzenie posiada również wbudowaną łączność bezprzewodową, dzięki czemu możesz drukować z dowolnego urządzenia przenośnego. Model DCP-T520W oferuje prędkość druku do 9,5 obrazów na minutę w kolorze i 17 obrazów na minutę w czerni, dzięki czemu szybko i łatwo wydrukujesz wielostronicowe dokumenty. Ponadto możesz polegać na wysokiej jakości wydrukach w rozdzielczości 1200 x 6000 dpi. Wszystkie drukarki tej serii mają wytrzymałą konstrukcję oraz są wyposażone w wiele funkcji. Ponadto nowy system uzupełniania tuszu nigdy nie był łatwiejszy. Zbiornik o dużej pojemności można od teraz napełniać butelkami z atramentem bez użycia rąk — wystarczy włożyć butelkę do odpowiedniej przegrody, a po jej opróżnieniu zdjąć i zamknąć zbiornik. Drukarki firmy Brother słyną z tego, że są bardzo tanie w eksploatacji. Jeśli szukasz drukarki z tanimi tuszami to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Drukarka Epson EcoTank L3560

Drukarka Epson EcoTank L3560

Drukarka Epson EcoTank L3560 to druga najlepsza drukarka z tanimi tuszami, którą warto się zainteresować szukając drukarki do domu lub biura. Zintegrowane pojemniki na atrament są łatwe do napełniania dzięki specjalnie zaprojektowanym butelkom z atramentem. Dzięki różnorodnym opcjom łączności, brakiem kartridżów do wymiany i wyświetlaczowi LCD jest to idealna drukarka dla wszystkich, którzy wymagają wysokiej jakości druku przy jego bardzo niskim koszcie. Ta ekonomiczna drukarka pozwala zaoszczędzić do 90% na kosztach druku i zawiera w zestawie dodatkową butelkę z atramentem wystarczającym nawet na 3 lata. Jeden zestaw butelek z atramentem zapewnia wydruk nawet 4300 stron w czerni i 7300 w kolorze, co odpowiada 66 kartridżom! Drukarka EcoTank zapewnia bezproblemowe drukowanie w domu. Pojemniki na atrament o dużej pojemności można uzupełniać bez bałaganu, a butelki z blokadą zaprojektowano tak, aby kolory nie zostały pomieszane. Dzięki kompaktowej konstrukcji, obsłudze Apple AirPrint oraz pełnej łączności Wi-Fi i Wi-Fi Direct możesz z łatwością połączyć drukarkę z istniejącą siecią domową i drukować z telefonów komórkowych, tabletów i laptopów. Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 3,7 cm, drukowaniu zdjęć bez marginesów (do formatu 10 x 15 cm) oraz szybkości drukowania do 15 stron na minutę możesz szybciej wykonywać różne zadania. Dzięki technologii PrecisionCore niewymagającej użycia ciepła możesz cieszyć się mniejszym zużyciem energii i mniejszym zapotrzebowaniem na części zamienne. Głowica jest integralną częścią drukarki, dlatego też jej konfiguracja jest bezproblemowa.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Drukarka HP Smart Tank 580

Drukarka HP Smart Tank 580

Drukarka HP Smart Tank 580 to trzecia drukarka w naszym rankingu, która posiada tanie i wydajne tusze. Atrament wystarczający nawet na 3 lata pozwala drukować za ułamek kosztów. Bezproblemowa konfiguracja ze wskazówkami z urządzenia przenośnego. Rozwiązanie zaprojektowane do drukowania dużych nakładów. Otrzymaj w zestawie butelki z atramentem, pozwalające wydrukować do 6000 stron w czerni lub w kolorze * #ACJ, #AC8, #AKH, #AKY: Otrzymaj w zestawie butelki z atramentem, pozwalające wydrukować do 12 000 stron w czerni lub do 6000 stron w kolorze. Przyciski z funkcją podpowiedzi zapalają się w odpowiednich momentach i prowadzą użytkownika przez proces drukowania, ułatwiając zarządzanie zadaniami. Innowacyjna konstrukcja butelek z atramentem firmy HP zapewnia najczystsze i najłatwiejsze napełnianie drukarek HP Ink Tank. Łatwe monitorowanie i utrzymywanie poziomów atramentu, dzięki zintegrowanym czujnikom atramentu. Ciemny, wyrazisty tekst i wyraziste kolorowe grafiki na wszystkich wydrukach. Chroń natychmiast swoje dokumenty i cenne wspomnienia, dzięki skutecznym zabezpieczeniom przed cyberatakami. Szybkie i niezawodne połączenia, dzięki samonaprawiającej się sieci Wi-Fi®. Z łatwością wykrywa i kopiuje dokumenty tożsamości oraz drukuje je na jednej stronie. Drukowanie i skanowanie z telefonu. Zaawansowane skanowanie dzięki HP Smart Tank. Technologia HP Auto-On/Auto-Off włącza drukarkę, gdy jest potrzebna, i wyłącza ją, gdy nie jest. Docelowa liczba użytkowników i liczba wydruków: Dla zespołów liczących do 3 użytkowników; Do 800 str./miesiąc. Wydajność wkładów (konfiguracyjnych / z zestawu) Ok. 6000 stron w czerni, ok. 6000 stron w kolorze błękitnym, purpurowym, żółtym. Wydajność ok. 12 000 stron w czerni, ok. 6000 stron w kolorze błękitnym, purpurowym, żółtym (wydajność ok. 18 000 stron w czerni, ok. 6000 stron w kolorze błękitnym, purpurowym, żółtym). Zawartość opakowania: Urządzenie wielofunkcyjne HP Smart Tank 580; 3 x butelka z oryginalnym czarnym atramentem HP GT53XL 135 ml (1VV24A); Butelka z oryginalnym błękitnym atramentem HP GT52 50 ml (6ZE03A); Butelka z oryginalnym purpurowym atramentem HP GT52 50 ml (6ZE04A); Butelka z oryginalnym żółtym atramentem HP GT52 50 ml (6ZE05A); Oryginalna głowica drukująca HP, czarna (M0H50A); Oryginalna głowica drukująca HP, trójkolorowa (6ZA18AE); Instrukcja instalacji; Przewodnik referencyjny; Ulotka ostrzegawcza dot. atramentu; Ulotka dotycząca przepisów; Ulotka dotycząca gwarancji; Przewód zasilający.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Drukarka Canon Pixma G3470

Drukarka Canon Pixma G3470

Drukarka Canon Pixma G3470 to wysokiej jakości sprzęt, który zadowoli nawet wymagających użytkowników. Wysokiej klasy sprzęt i do tego tanie tusze, które pozwolą na tanią eksplotację. Ta szybka, wydajna i niedroga drukarka MegaTank z obsługą łączności Wi-Fi umożliwia drukowanie, kopiowanie i skanowanie dokumentów w domu i zapewnia ogromne oszczędności. Bardzo wydajne, uzupełniane zbiorniki na atrament zapewniają duże oszczędności w całym okresie eksploatacji drukarki. Czarny atrament umożliwia wydrukowanie 6000 stron (7600 w trybie ekonomicznym), a kolorowy atrament – 7700 stron (8100 w trybie ekonomicznym). Łatwa, prosta obsługa na co dzień dzięki wyraźnemu panelowi LCD o przekątnej 1,3 cala i możliwości instalacji głowicy drukującej w ramach jednej czynności. Możesz szybciej tworzyć dokumenty dzięki szybkości druku na poziomie 11,0 obr./min (w trybie monochromatycznym) i 6,0 obr./min (w kolorze). Dzięki wymienianym przez użytkownika kasetom konserwacyjnym i niewymagającym ściskania butelkom na atrament z mechanicznym identyfikatorem można skrócić czas przestojów do minimum. Zawartość pudełka: Drukarka atramentowa MegaTank PIXMA G3470 z uzupełnianymi zbiornikami, 4 butelki z atramentem o wysokiej wydajności (1 czarna i po 1 C/M/Y), Przewód zasilający, Instrukcje obsługi i inne dokumenty.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T426W

Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T426W

Drukarka Brother DCP-T426W to kolorowe, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne firmy Brother z serii Inkbenefit Plus. Wraz z urządzeniem DCP-T426W otrzymasz po jednej butelce atramentu koloru: czarnego (wydajność do 7500 stron), cyan (wydajność do 5000 stron), magenta (wydajność do 5000 stron) i żółtego (wydajność do 5000 stron). Usprawni to twoją pracę i znacznie obniży koszty druku. Wszystkie urządzenia z tej serii mają wytrzymałą konstrukcję oraz są wyposażone w wiele funkcji. Ponadto, nowy system uzupełniania tuszu nigdy nie był łatwiejszy. Zbiornik o dużej pojemności, można od teraz napełniać butelkami z atramentem, bez użycia rąk. Wystarczy włożyć butelkę do odpowiedniej przegrody, a po jej opróżnieniu zdjąć i zamknąć zbiornik. Koniec z bałaganem! Urządzenie wielofunkcyjne DCP-T426W pozwala na zdalne wykonywanie zadań bez konieczności przebywania przy modelu. Urządzenie posiada interfejs Hi-Speed USB oraz wbudowaną łączność bezprzewodową, która pozwala na druk z urządzenia przenośnego. Model DCP-T426W oferuje prędkość druku do 9 /16 obrazów na minutę w kolorze/trybie monochromatycznym. Pozwala na szybki i łatwy druk wielostronnicowych dokumentów. Ponadto możesz polegać na wysokiej jakości wydrukach w rozdzielczości 1200 x 6000 dpi. Drukarka Brother InkBenefit Plus DCP-T426W to urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie co świadczy o jej wysokiej jakości. Tanie i wydaje tusze sprawiają, że urządzenie sprawdzi się w każdym domu, mieszkaniu, gdzie liczy się tanie drukowanie dokumentów i nie tylko.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Drukarka HP Smart Tank 515 AiO

Drukarka HP Smart Tank 515 AiO

Drukarka HP Smart Tank 515 AiO to innowacyjna drukarka atramentowa niewymagająca wymiany wkładów – do wysokonakładowego druku w niskiej cenie. W zestawie zapas atramentu na nawet 18 000 stron w czerni lub 8000 stron w kolorze. Dzięki HP Smart – najlepszej w swojej klasie aplikacji do druku mobilnego – możesz pracować praktycznie wszędzie. Szybsze i bardziej niezawodne połączenia dzięki dwuzakresowej sieci Wi-Fi®. Wyeliminuj powtarzające się etapy zadań dzięki konfigurowalnym skrótom za pomocą Smart Tasks. Skanowanie do chmury, wiadomości e-mail i nie tylko – wystarczy jedno dotknięcie. Oryginalne atramenty HP pozwalają drukować zdjęcia, które przetrwają wiele lat. Szybkie drukowanie dokumentów firmowych – nawet o 38% szybciej w porównaniu z poprzednim modelem HP Smart Tank. Łatwe monitorowanie i utrzymywanie poziomu atramentu dzięki zintegrowanemu zbiornikowi i automatycznemu czujnikowi atramentu. Podłącz smartfon lub tablet bezpośrednio do drukarki i drukuj z łatwością bez konieczności nawiązywania połączenia z siecią. Funkcje: Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, komunikacja bezprzewodowa. Prędkość druku: Drukowanie z szybkością do 11 str./min w czerni i 5 str./min w kolorze. Kasety wymienne: Butelka 90 ml z oryginalnym czarnym atramentem HP GT53 1VV22AE; Butelka 135 ml z oryginalnym czarnym atramentem HP GT53XL 1VV21AE; Butelka z oryginalnym błękitnym atramentem HP GT52 M0H54AE; Butelka z oryginalnym purpurowym atramentem HP GT52 M0H55AE; Butelka z oryginalnym żółtym atramentem HP GT52 M0H56AE; Butelka 135 ml z oryginalnym czarnym atramentem HP GT51XL X4E40AE. Liczba użytkowników: 1-3 użytkowników. Średnie zużycie energii: 0,13 kWh/tydzień. Wymiary (szer. x głęb. x wys.)
447 × 373 × 158 mm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Drukarka Epson EcoTank L6270

Drukarka Epson EcoTank L6270

Drukarka Epson EcoTank L6270 to drukarka wysokiej jakości, która umożliwia tanie drukowanie, ale koszt samego urządzenia nie należy do najtańszych. Ciesz się dwustronnym drukowaniem przy bardzo niskich kosztach za sprawą tej szybkiej wielofunkcyjnej drukarki atramentowej z ADF, która idealnie sprawdza się w zapracowanych domach i małych biurach. Oszczędzaj do 90% na kosztach druku dzięki drukarkom EcoTank bez kartridży firmy Epson. Wbudowane pojemniki na atrament są łatwe do napełniania dzięki specjalnie zaprojektowanym, wysoce wydajnym butelkom z atramentem. Ze względu na brak kartridży do wymiany, różnorodne opcje łączności i automatyczny podajnik dokumentów jest to idealna drukarka dla wszystkich osób wymagających wysokiej jakości druku przy nieprawdopodobnie niskim koszcie wydruku strony. Bezproblemowe drukowanie w domu i małym biurze – pojemniki na atrament o dużej pojemności można uzupełniać bez bałaganu, a butelki z blokadą zaprojektowano tak, aby dany kolor atramentu można było wlać tylko do odpowiadającego mu pojemnika. Urządzenie można z łatwością zintegrować z istniejącą infrastrukturą domową i drukować z telefonów komórkowych, tabletów czy laptopów. Ponadto aplikacja Epson Smart panel pozwala sterować drukarką za pomocą urządzenia inteligentnego. Drukuj dokumenty i zdjęcia, konfiguruj, monitoruj i rozwiązuj problemy z poziomu telefonu lub tabletu. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6,1 cm, automatyczne drukowanie dwustronne, podajnik dokumentów na 30 arkuszy, przedni podajnik papieru na 250 arkuszy oraz szybkość drukowania do 15,5 strony na minutę ułatwiają wykonywanie różnych zadań. Zużycie energii: 12 W (kopiowanie autonomiczne, wzorzec normy ISO/IEC 24712), 0,9 W (tryb uśpienia), 5,3 W Gotowy, 0,2 W (wyłączyć), TEC 0,15 kWh/week. Wymiary produktu: 375‎ x 347 x 231 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość). Waga produktu: 6,7 kg.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Drukarka Epson EcoTank L3266

Drukarka Epson EcoTank L3266

Drukarka Epson EcoTank L3266 to urządzenie, które musiał się znaleźć w naszym zestawieniu drukarek z tanimi tuszami. Bezproblemowe drukowanie w domu – pojemniki na atrament o dużej pojemności można uzupełniać bez bałaganu, a butelki z blokadą zaprojektowano tak, aby dany kolor atramentu można było wlać tylko do odpowiadającego mu pojemnika. Urządzenie można z łatwością zintegrować z istniejącą infrastrukturą domową i drukować z telefonów komórkowych, tabletów czy laptopów. Ponadto aplikacja Epson Smart panel pozwala sterować drukarką za pomocą urządzenia inteligentnego. Drukuj dokumenty i zdjęcia, konfiguruj, monitoruj i rozwiązuj problemy z poziomu telefonu lub tabletu. Tylny podajnik papieru na 100 arkuszy, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,7 cm, drukowanie zdjęć bez obramowania (do formatu 10 x 15 cm) i szybkość drukowania do 10 stron na minutę ułatwiają wykonywanie różnych zadań. Drukarka Epson EcoTank L3266 pozwala zaoszczędzić do 90% na kosztach druku i zawiera w zestawie atrament wystarczający nawet na 3 lata. Dołączony atrament pozwala wydrukować do 8100 stron w czerni i 6500 stron w kolorze. Zamienne butelki z atramentem stanowią równowartość 66 kartridży. Rozdzielczość drukowania 5.760 x 1.440 DPI. Formaty papieru: A4 (21.0×29,7 cm), A6 (10,5×14,8 cm), A5 (14,8×21,0 cm), B5, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 16:9, DL (koperta), Nr 10 (koperta), C6 (koperta), Letter, Użytkownika, Legal. Pojemność podajnika papieru: 30 Arkusze. Wymiary produktu: 375‎ x 347 x 179 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość). Waga produktu: 4,1 kg. Kompatybilne systemy operacyjne: Mac OS X 10.6.8 or later, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2008 (32/64-bitowy), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 (64bit), Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Vista, Windows XP Professional x64 Edition SP2 or later, Windows XP SP3 or later (32-bit), Windows Server 2003 R2, Windows Server 2003 SP2 or later.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Drukarka Canon Pixma MG3650S

Drukarka Canon Pixma MG3650S

Drukarka Canon Pixma MG3650S to urządzenie, które zamyka nasz ranking drukarek z tanimi tuszami. Niewielkie i przystępne cenowo urządzenie wielofunkcyjne zapewnia doskonałe zdjęcia bez ramek i wyraźne dokumenty. Bezproblemowe łączenie z usługami w chmurze i inteligentnymi urządzeniami zapewnia łatwą łączność, a opcjonalne kasety z atramentem XL i funkcja automatycznego drukowania dwustronnego oszczędza czas i pieniądze. Możesz bezproblemowo drukować wspaniałe, wypełnione drobnymi szczegółami zdjęcia bez ramek od rozmiaru 4 × 6″ do formatu A4 oraz wysokiej jakości dokumenty z wyraźnym tekstem. Proste drukowanie, kopiowanie i skanowanie za pomocą smartfona, tabletu lub bezpośrednio z pamięci masowej w chmurze za pośrednictwem usługi PIXMA Cloud Link – wszystko dzięki aplikacji CANON PRINT. Dokumenty można drukować, a także skanować do takich usług w chmurze jak Dysk Google, OneDrive i Dropbox. Można także dołączać zeskanowane pliki do wysyłanych wiadomości e-mail – i to bez użycia komputera. Opcjonalne kasety z atramentem XL i automatyczny druk dwustronny umożliwiają ograniczanie ilości odpadów i zwiększanie oszczędności nawet o 50% w porównaniu do stosowania standardowych kaset. Uwolnij swój artystyczny potencjał dzięki Creative Park i aplikacji Easy PhotoPrint Editor. Aplikacja umożliwia projektowanie m.in. kart i kalendarzy, w których można umieszczać zdjęcia z tabletu, komputera lub chmury. Standardowe kasety z atramentem: PG-540 (czarny) CL-541 (kolorowy). Opcjonalne kasety z atramentem XL: PG-540XL (czarny) CL-541XL (kolorowy).

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Szukając drukarki z tanimi tuszami nie można patrzeć tylko na cenę tuszy jednostkową i wybrać drukarkę, która ma najtańsze tusze. Kupując tego typu urządzenie trzeba zwrócić uwagę na cenę tuszy oraz ich wydajność i na tej podstawie wybrać drukarkę z tanimi tuszami do domu lub biura.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking drukarek z tanimi tuszami?

Ranking drukarek z tanimi tuszami, który jest zaprezentowany na tej stronie powstał po przeanalizowaniu 120 drukarek różnych firm: Canon, HP, Epson, Brother. Budując ten ranking zwracaliśmy na to ile kosztują tusze do danej drukarki oraz jak wydajne są tusze. Tego typu spojrzenie na sprzęt pozwala dobrze wybrać drukarkę z tanimi tuszami. Opinie o urządzeniach w internecie to cenne źródło informacji, dlatego postanowiliśmy je przeanalizować. Opinie o drukarkach z tanimi tuszami analizowaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami i w kilku innych miejscach. Po tych czynnościach ja i mój zespół uszeregowaliśmy całe zestawienie i opisaliśmy je prostym oraz zrozumiałym językiem. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że nasz rzetelny ranking drukarek z tanimi tuszami nie jest sponsorowany przez żadną firmę, która produkuje drukarki. Oprócz tego warto wiedzieć o tym, że nasz ranking drukarek z tanimi tuszami jest stale aktualizowany, dzięki czemu nie staje się przestarzały. Kilka razy w miesiącu analizujemy ponownie sprzęty, aby prezentować Państwu tylko rzetelne ranking sprzętów w naszym serwisie. Mamy nadzieje, że nasz ranking pomoże Państwu w wyborze dobrej i niezawodnej drukarki z tanimi tuszami do domu lub biura.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie drukarki z tanimi tuszami?

Wybór i zakup dobrej drukarki z tanimi tuszami to dość trudne zadanie dla osób, które pierwszy raz kupują drukarkę lub nie znają się na tych urządzeniach. W tej kategorii drukarek możemy spotkać urządzenia o lepszej i groszej jakości. Jaka drukarka z tanimi tuszami jest najlepsza? Czym kierować się przy zakupie drukarki z tanimi tuszami? Które drukarki są najtańsze w eksploatacji? Jaką drukarkę z tanimi tuszami kupić? Jeśli chodzą Ci po głowie tego typu pytania to świetnie trafiłeś bo nasi eksperci przygotowali pomocny poradnik zakupowy poniżej.
 
Rodzaje drukarek z tanimi tuszami – Szukając drukarki z tanimi tuszami możemy się spotkać z różnymi rodzajmi urządzeń w sklepach i dlatego warto wiedzieć czym się różnią. Wyróżniamy następujące drukarki: Drukarki atramentowe – wykorzystują one technologię druku strumieniowego, która polega na rozpylaniu atramentu na stronie. Drukarki laserowe – są szybsze i bardziej precyzyjne od drukarek atramentowych, co sprawia, że są popularne w środowisku biznesowym. Wykorzystują one toner (rodzaj proszku), a nie atrament, do tworzenia obrazu na stronie. Urządzenie wielofunkcyjne (laserowe, atramentowe) – To urządzenia, które łączą funkcje kilku urządzeń w jednym np. drukarka, skaner, kopiarka, fax.
 
Kompatybilność i łączność drukarki – Upewnij się, że drukarka jest kompatybilna z systemem operacyjnym komputera, a także sprawdź, jakie opcje łączności oferuje (USB, Wi-Fi, Bluetooth itp.).
 
Cena tuszy i ich wydajność – Kupując drukarkę z tanimi tuszami warto zwrócić szczególną uwagę na to ile kosztują tusze oraz jaką mają wydajność. Na rynku można spotkać tusze do drukarek, które mają wydajność mierzoną w stronach od 100 do nawet 2000 stron. Dlatego cena tyszy nie zawsze idzie z tanimi kosztami drukowania. Wybierz drukarkę z tanimi tuszami i z jak największą wydajnością.
 
Rozmiar drukarki – Przed zakupem drukarki warto zastanowić się, gdzie będzie stała oraz ile miejsca możemy zagospodarować pod to urządzenie. Niektóre drukarki mogą być dość duże, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w swoim pokoju, salonie lub biurze.
 
Szybkość druku (str/min) – Kupując drukarkę z tanimi tuszami do domu warto zwrócić uwagę jaka jest szybkość druku w czerni i kolorze. Producenci podają tą informację w ilości stron na minutę. Warto wybrać urządzenie, które nie jest najwolniejsze jeśli zamierzamy dużo rzeczy drukować w swoim domu.

Najczęściej zadawane pytania o drukarki z tanimi tuszami:

Co to jest drukarka?

Drukarka to urządzenie, które po połączeniu z komputerem, laptopem lub innym urządzeniem umożliwia przenoszenie tekstu, obrazu na papier.

Czy warto kupić drukarkę z tanimi tuszami?

Kupując drukarkę z tanimi tuszami trzeba zwrócić uwagę oprócz ceny tuszy jeszcze na to jak bardzo wydajne są tusze.

Jaka jest najlepsza drukarka z tanimi tuszami?

Najlepsza drukarka z tanimi tuszami to Brother InkBenefit Plus DCP-T520W. Wraz z urządzeniem DCP-T520W otrzymasz dwie butelki czarnego atramentu (wydajność do 7500 stron) oraz po jednej w kolorze: cyjan (wydajność do 5000 stron), magenta (wydajność do 5000 stron) i żółtym (wydajność do 5000 stron).

Ile kosztuje drukarka z tanimi tuszami?

Ceny drukarek z tanimi tuszami są bardzo zróżnicowane. Najtańszą drukarkę z tanimi tuszami można kupić za 400 zł. Za dobrą drukarkę z tanimi tuszami trzeba zapłacić nawet 1700 zł. Na rynku jest dość dużo modeli dobrych drukarek z tanimi tuszami i dlatego każdy znajdzie dla siebie drukarkę dostosowaną do swoich potrzeb.

Jakiej firmy drukarka z tanimi tuszami?

Na rynku najlepsze drukarki z tanimi tuszami produkują takie firmy jak: Brother, Canon, HP, Epson.

Która drukarka jest najtańsza w eksploatacji?

Najtańsza w eksploatacji jest drukarka HP Smart Tank 515 AiO bo w zestawie z urządzeniem dostajemy zapas atramentu na nawet 18 000 stron w czerni lub 8000 stron w kolorze.

Gdzie kupić drukarkę z tanimi tuszami?

Drukarkę z tanimi tuszami można kupić bez problemu w popularnych sklepach z AGD/RTV: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Dobrze też jest porównać ceny drukarek na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Jaka drukarka HP z tanimi tuszami?

Szukając drukarki HP z tanimi tuszami warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne HP Smart Tank 515 AiO. W zestawie otrzymujemy zapas atramentu na nawet 18 000 stron w czerni lub 8000 stron w kolorze.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (18 votes)
Opinie o rankingach