Zaznacz stronę

Roboty sprzątające to urządzenia, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Dzisiejsze roboty sprzątające do bardzo inteligentne urządzenia, które perfekcyjnie radzą sobie z odkurzaniem, mopowaniem, czy wracaniem do bazy. Chcesz mieć czyste podłogi w swoim mieszkaniu lub domu bez kiwnięcia palcem? Zainwestuj w odpowiedniego robota sprzątającego, który Cię wyręczy z obowiązku sprzątania czy mycia podłóg. Nasi eksperci od robotów sprzątających przeanalizowali ok. 50 modeli dostępnych na rynku od tych najtańszych po te bardziej zaawansowane. Poniżej prezentujemy najlepsze roboty sprzątające wybrane przez naszych ekspertów, które zostały zaprezentowane w rankingu robotów sprzątających.

Ranking najlepszych robotów sprzątających

Miejsce 1

Robot sprzątający iRobot Roomba j7+

Robot sprzątający iRobot Roomba j7+

Numerem 1 w naszym rankingu robotów sprzątających jest znany wszystkim Robot sprzątający iRobot Roomba j7+. Zapomnij o odkurzaniu nawet przez 60 dni bo robot odkurzający Roomba® j7+ automatycznie opróżnia pojemnik na brud do stacji ładująco-czyszczącej Clean Base®. Model tego robota sprzątającego jest bogato wyposarzony w różne czujniki, które zapewniają jego świetne działanie: Antykolizyjne, Kierunku ruchu, Kurzu, Przeciw zaplątaniu się w kable, Przeszkód, Ściany, Uskoku podłoża, Wykrywające zabrudzone miejsca. Zbiornik na kurz o pojemności 0.4 l i czas pracy 75 min. wystarczą, aby porządnie wysprzątać każde mieszkanie.

Miejsce 2

Robot sprzątający ROBOROCK S7

Robot sprzątający ROBOROCK S7

Gdyby były możliwe 2 pierwsze miejsca w naszym rankingu to zapewne ten Robot sprzątający ROBOROCK S7 znalazłby się również na pierwszym miejscu. Technologia soniczna zastosowana w robocie sprzątającym S7 myje podłogę z częstotliwością do 3 000 razy na minutę, usuwając zaschnięty brud ze znacznie większą skutecznością niż inne roboty. W tym robocie został zastosowany inteligentny moduł mopa, który unosi się automatycznie po wykryciu dywanu. Stały nacisk o masie prawie 600 g zapewnia równomierne mycie podłóg w całym domu. Udoskonalona, „pływająca” szczotka, która zapewnia lepsze przyleganie i skuteczniejsze sprzątanie. Nowa, żebrowana konstrukcja turboszczotki wykonana została w całości z gumy, dzięki czemu jest trwalsza i bardziej wytrzymała.

Miejsce 3

Robot sprzątający TEFAL X-plorer Serie 95 RG7975

Robot sprzątający TEFAL X-plorer Serie 95 RG7975

Robot odkurzający Tefal X-plorer Serie 95 to bardzo interesujący produkt, który łączy wygodę automatycznego robota odkurzającego i bezkompromisową wydajność zgodną z najwyższymi standardami jakości. Ten robot sprzątający posiada bezszczotkowy silnik o wyjątkowej mocy ssania 12000 Pa, skuteczne działanie 4w1 i ultraprecyzyjna nawigacja z możliwością tworzenia map pomieszczeń gwarantują doskonałe rezultaty sprzątania. Darmowa aplikacja pozwala na ultraprecyzyjną nawigację i personalizację ustawień z dowolnego miejsca, oraz możliwość sterowania głosowego (Asystent Google, Amazon Alexa). Bateria litowo-jonowa zastosowana w tym robocie sprzątającym pozwala na posprzątanie mieszkania o powierzchni aż 220 m2, bez konieczności ładowania. Gdy bateria wymaga naładowania robot sprzątający automatycznie wraca do stacji dokującej.

Miejsce 4

Robot sprzątający ROBOROCK S6 Max V

Robot sprzątający ROBOROCK S6 Max V

Robot sprzątający ROBOROCK S6 MaxV to robot sprzątając, który posiada wbudowany system podwójnych kamer. Ten świetny robot posiada autorski system unikania przeszkód Reactive AI, który sprawia, że urządzenie omija napotykane przeszkody podczas sprzątania automatycznie. Wyposażony został w potężny 8-rdzeniowy procesor Qualcomm, który jest odpowiedzialny za działanie tego niesamowitego sprzętu. Zaprojektowany pod kątem prywatności tzn., że każdy obraz zarejestrowany przez system ReactiveAI jest analizowany lokalnie w urządzeniu. Dzięki ikonom umieszczonym na ekranie możesz zobaczyć, co leży na podłogach. Możesz przeglądać mapy i trasy, które pokonuje Roborock S6 MaxV. Maksymalny czas pracy tego robota wynosi do 180 minut a maksymalna powierzchnia odkurzania do 240m2.

Miejsce 5

Robot sprzątający PURON PR10

Robot sprzątający PURON PR10

Robot sprzątający PURON PR10 to zaawansowany technologicznie robot 3 w 1, który odkurza, mopuje i zwalcza bakterie w Twoim mieszkaniu lub domu. Co wyróżnia tego robota sprzątającego? Precyzyjna laserowa nawigacja przestrzeni 360°, lampa UV (zwalcza drobnoustroje), potężna siła ssąca 2500 Pa, zaawansowana aplikacja mobilna, funkcja mopowania – zbiornik 360 ml, bardzo duży zbiornik na zanieczyszczenia – 600 ml, bardzo cicha praca – poniżej 50 dB, zaawansowane czujniki – robot omija przeszkody, nie spada ze schodów, na bieżąco skanuje i skutecznie omija pojawiające się na drodze przedmioty, komunikaty głosowe i aplikacja w języku polskim, koła off-roadowe – pokonuje przeszkody do 2cm, bardzo pojemna bateria – odkurza powierzchnie ok. 200 m2. Na uwagę zasługuje też fakt, że ten robot sprzątający jest niski, dzięki czemu mieści się pod meblami i nie klinuje się pod nimi.

Miejsce 6

Moneual MBOT 950 Hybrydowy Robot Sprzątający 2w1

Moneual MBOT 950 Hybrydowy Robot Sprzątający 2w1

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć tej pozycji czyli robota automatycznego Moneual MBOT950. Robot sprzątający świetnie zbiera najmniejszy kurz, sierść, piasek oraz wszelkiego rodzaju inne nieczystości. Silnik tego robota sprzątającego ma siłę ssącą aż 2600Pa. Ten nowoczesny robot sprzątający został wyposażony w 0,4-litrowy pojemnik na kurz i 0,1-litrowy zbiornik na wodę. Do zestawu dostajesz za darmo głowicę mopującą wraz z dwoma ściereczkami z mikrofibry. W tym robocie został zastosowany najnowszy system nawigacji, który umożliwia robotowi skanowanie mapy 5500 razy na minutę. Dzięki wbudowanemu systemowi VSLAM robot usunie nieczystości z każdego zakamarku. Moneual MBOT950 wyposażony w baterię litowo-jonową o pojemności aż 3200mAh umożliwi do 2h sprzątania.

 

Miejsce 7

TEFAL X-plorer Serie 75 Total Care RG7687

Robot sprzątający TEFAL X-plorer Serie 75 RG7687

TEFAL X-plorer Serie 75 Total Care RG7687 to inteligentny i skuteczny robot 4w1. Skuteczne działanie 4w1 zapewniają: dwie szczotki boczne do trudno dostępnych miejsc (zamiatanie), elektroszczotka Animal Turbo (zbieranie sierści i większych zabrudzeń), bezszczotkowy silnik o mocy 2,700 Pa (odkurzanie) oraz system Aqua Power (mopowanie). Wbudowany tryb Auto Boost automatycznie dostosowuje moc ssącą do odkurzania dywanów i wykładzin. Technologia rozpoznawania powierzchni pozwala na sprzątanie posadzek, parkietów, dywanów i wykładzin, bez konieczności manualnej adaptacji ustawień urządzenia. Robot automatycznie dostosowuje moc ssania do powierzchni, którą w danym momencie sprząta. Wytrzymała bateria litowo-jonowa, która znajduje się na pokładzie tego robota sprzątającego pozwala na posprzątanie mieszkania o pow. 120m2.

Miejsce 8

Robot sprzątający VIOMI V3

Robot sprzątający VIOMI V3

Odkurzacz automatyczny Viomi V3 z funkcją mycia na mokro bardzo ciekawa propozycja godna rozważnia. Główne zalety tego robota sprzątającego to niezawodny silnik, wytrzymały akumulator (4900mAh) gwarantujący do 1,5 godziny odkurzania, inteligentne oprogramowanie, duży zbiornik na kurz o pojemności 550 ml oraz możliwość wyboru spośród kilku trybów pracy. Na uwagę zasługują w tym robocie sprzątającym 3 tryby sprzątania, która ułatwią posprzątanie każdej powierzchni. Robot sprzątający V3 umożliwia mycie podłóg na 2 sposoby. Możliwość programowania tras sprzątania w tym robocie sprzątającym, który może zapamiętać nawet do 5 map pięter. Viomi skutecznie usuwa aż do 99% bakterii E.coli oraz gronkowca złocistego.

Miejsce 9

Robot sprzątający ZACO A9S

Robot sprzątający ZACO A9S

Na 9 miejscu wśród najlepszych robotów sprzątających znalazł się Robot sprzątający ZACO A9S. ZACO A9s to robot sprzątający z wibrującym mopem, kamerą, aplikacją i wirtualną ścianą. Robot sprzątający ZACO A9S to robot 2w1, który umożliwia odkurzanie i mopowanie. Robotem sprzątającym możemy sterować za pomocą aplikacji. Dwie wymienne szczotki centralne. Inteligentna technologia i-Voice – robot informuje użytkownika o tym, co robi. Robot unika kolizji poprzez nieustanne skanowanie pomieszczeń. W tym robocie sprzątającym jest możliwość ustawienia harmonogramu pracy na każdy dzień tygodnia. Robot bardzo cichy poniżej 63 dB. Robot jest bardzo niski, dzięki czemu dotrze pod większość mebli – 7,6 cm.

 

Miejsce 10

Robot sprzątający TEFAL Xplorer Serie 120 AI RG7865

Robot sprzątający TEFAL Xplorer Serie 120 AI RG7865

Ten Robot sprzątający TEFAL Xplorer Serie 120 AI RG7865 wykorzystuje zaawansowaną technologię do rozpoznawania przeszkód, a sztuczna inteligencja pozwala na najwyższy poziom personalizacji sprzątania. Ten nowoczesny robot sprzątający od firmy Tefal został wyposażony w technologię wykrywającą niskie przeszkody. Technologia laserowego skanowania przestrzeni, która została zastosowana w tym robocie sprzątającym pozwala na skuteczną nawigację, mapowanie pomieszczeń i dostosowanie pracy urządzenia. Ponadto robot sprzątający oferuje możliwość sprzątania miejscowego, rozpoznawanie pięter i poszczególnych pokoi. Dwie szczotki boczne tego wspaniałego robota sprzątającego docierają do trudno dostępnych miejsc, centralna elektroszczotka zbiera większe zabrudzenia i pył, silnik o mocy 2700 Pa pozwala sprawnie odkurzyć każdą powierzchnię, a wbudowany System Aqua Force mopować podłogi.

Miejsce 11

Robot sprzątający ROBOJET X-One

Robot sprzątający ROBOJET X-One

Robot sprzątający ROBOJET X-One to urządzenie, które umożliwia laserowe skanowanie przestrzeni. Ten robot sprzątający odkurza i myje podłogi na mokro. Robot jest bardzo cichy bo emituje hałas na poziomie 55db. Siła ssania na poziomie aż do 2500 Pa umieszcza X-One na podium robotów sprzątających i deklasuje konkurencję. Robot sprzątający ROBOJET X-One posiada duży i inteligentny zbiornik na wodę, aby mopowanie było jeszcze bardziej efektywne aż do 120 minut. Hybrydowy pojemnik na wodę (360 ml) i kurz (300 ml). Filtr podstawowy i gąbkowy zatrzymują największe zanieczyszczenia. Filtr HEPA wychwytuje 99,95% cząstek i wielkości 0,3 mikrona.

Miejsce 12

Robot sprzątający ROBOROCK S5 Max

Robot sprzątający ROBOROCK S5 Max

Robot sprzątający ROBOROCK S5 Max został wyposażony w litowo-jonową baterię o dużej pojemności, która gwarantuje do 3 godzin nieprzerwanego sprzątania. Wewnątrz S5 Max znajduje się wyspecjalizowany wentylator wirujący z prędkością 1500 obr./min., kierujący przepływ powietrza po starannie zaprojektowanych ścieżkach. Moc wytworzona przez tego robota sprzątającego jest tak duża, że może podnieść baterie typu AA. Szereg czujników, takich jak akcelerometr, licznik kilometrów, czujnik podczerwieni, kompas czy zderzak sprawiają, że robot ten jest bezpieczny dla otoczenia w mieszkaniu. Potężny wbudowany 32-bitowy, czterordzeniowy procesor zapewnia robotowi sprzątającemu S5 Max niespotykany poziom sztucznej inteligencji.

Miejsce 13

Robot sprzątający Viomi S9

Robot sprzątający Viomi S9

Robot sprzątający Viomi S9 Alpha UV to robot sprzątający, który ominie wszystkie przeszkody w Twoim mieszkaniu. Solidny silnik zastosowany w tym robocie sprzątającym o wysokiej mocy ssania poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń i zanieczyszczeń. Robot usuwa 99.99% bakterii dzięki lampie UV, skutecznie zbiera sierść i inne alergeny. Dzięki potężnemu akumulatorowi o pojemności 5200mAh robot sprzątający może pracować na jednym naładowaniu aż do 220 min, co równa się 320m² czystej powierzchni. Zbiornik o pojemności 250ml pozwala na umycie 250m² powierzchni. System laserowy LDS pomaga stworzyć precyzyjną mapę pomieszczeń dla jeszcze dokładniejszego czyszczenia.

Miejsce 14

Robot sprzątający ROBOJET X-Level

Robot sprzątający ROBOJET X-Level

Robot sprzątający ROBOJET X-Level to połączenie robota sprzątającego najnowszej generacji, z najpotężniejszą mocą ssącą aż 3000 Pa, rozbudowaną aplikacją mobilną wraz z innowacyjnym wałkiem nylonowym. Laser360° PRO (laserowe skanowanie przestrzeni 360°, 2000 razy na sekundę) zastosowany w tym robocie zapewnia najbardziej inteligentne mapowanie przestrzeni w czasie rzeczywistym. RoboJet X-Level jest także wyposażony w liczne sensory, w tym czujniki umożliwiające prawdopodobnie jako jedynemu robotowi sprzątającemu czyszczenie czarnych powierzchni. 5-stopniowe czyszczenie (+UV), 12 trybów sprzątania, Polskie komunikaty głosowe i sterowanie głosem.

Miejsce 15

Robot sprzątający MIELE Scout RX3 Runner

Robot sprzątający MIELE Scout RX3 Runner

Robot sprzątający MIELE Scout RX3 Runner to robot sprzątający o najwyższej wydajności czyszczenia i sterowaniu za pomocą aplikacji. Mocny na dywanach i twardych podłogach: 4-stopniowy system czyszczenia z 4 trybami sprzątania. Inteligentna nawigacja: 2 kamery z przodu umożliwiają precyzyjne 3D rozpoznanie obiektów dla pełnego czyszczenia. Wszędzie czysto: rozkładane 20-ramienne szczotki boczne wystają poza urządzenie i docierają do każdego rogu. Filtr AirClean Plus zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniu dzięki skutecznej filtracji. Scout RX3 bez problemu pokonuje niskie krawędzie wykładziny i progi do nawet 17 mm. Tylko dwa dotknięcia na dotykowym wyświetlaczu lub pilocie i robot Scout zaczyna pracę. Długi czas pracy akumulatora – bez przerwy 60 min.

Miejsce 16

Robot sprzątający ECOVACS Deebot Ozmo T9

Robot sprzątający ECOVACS Deebot Ozmo T9

Robot sprzątający ECOVACS Deebot Ozmo T9 to kolejny krok w ewolucji inteligentnych robotów z technologią odkurzania i przecierania. Dzięki technologiom TrueDetect 3D 2.0 i TrueMapping 2.0 ten wysokiej klasy robot umiejętnie omija przedmioty i porusza się we wnętrzach z niesamowitą precyzją. Jednoczenie technologia OZMO™ Pro sprawia, że DEEBOT T9 jednoczenie zamiata, mopuje i odkurza z dwukrotnie większą siłą ssania w porównaniu do poprzednich modeli (do 3000 Pa). Dzięki pierwszemu w branży wbudowanemu odświeżaczowi powietrza, DEEBOT T9 utrzymuje dom pachnący świeżością długo po sprzątaniu, usuwając zapach zwierząt domowych i inne nieprzyjemne zapachy. Można wybrać spośród różnych zapachów lub wyłączyć go całkowicie. Porusza się płynnie zarówno w świetle, jak i w całkowitej ciemności, zapewniając dokładne sprzątanie domu bez wysiłku, o każdej porze, bez przerw. Kontrola i dostosowanie sprzątania z dowolnego miejsca za pomocą nowo zaprojektowanej aplikacji ECOVACS HOME. Czas pracy [min]: 175

Miejsce 17

Robot sprzątający BLAUPUNKT RVC201

Robot sprzątający BLAUPUNKT RVC201

Robot sprzątający BLAUPUNKT RVC201 wyposażony został w 3 tryby pracy – losowy, spiralny oraz wzdłuż ścian, zmieniające się regularnie co pewien czas, ustalony fabrycznie. Zastosowano w nim również dwie boczne szczotki zmiatające oraz wydajny silnik ssący o mocy 10 W. Dzięki takim rozwiązaniom mamy pewność, że pomieszczenie zostanie dobrze odkurzone. Sprzyjają temu również kompaktowe rozmiary odkurzacza i niski jego profil, wynoszący tylko 7,5 cm, co sprawia, że robot zmieści się nawet pod niewysokie łóżka czy kanapy. Odkurzacz może pracować bez przerwy przez około 55 minut, po czym czerwona dioda kontrola na przycisku włącznika zasygnalizuje, że bateria została rozładowana. Należy go wtedy podłączyć do lądowania na około 4-5 godzin.

Przygotowanie tego rankingu najlepszych automatycznych robotów sprzątających na rynku zajęło naszemu zespołowi około 50 godzin. Mamy nadzieje, że praca naszego zespołu nie poszła na marne i dzięki temu rankingowi robotów sprzątających znajdą Państwo najlepszego robota, który ułatwi sprzątanie i mycie podłóg w mieszkaniu lub domu. Serwis expertrankingowy.pl ma pomóc w wyborze najlepszego sprzętu na rynku, ale nie podejmie za Was ostatecznej decyzji. To Wy decydujecie co ostatecznie wybieracie i kupujecie.

Ekspert z działu robotów sprzątających

Jak powstał nasz ranking robotów sprzątających?

Nasi eksperci odpowiedzialni za kategorię robotów sprzątających przeanalizowali w tym tygodniu większość urządzeń dostępnych na rynku. Przeanalizowali specyfikacje techniczną, programy, funkcje oraz opinie w internecie oraz w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po przygotowanej analizie robotów sprzątających na rynku przyszedł czas na przekazanie zebranych informacji do naszego działu redakcyjnego, który stworzył ten ranking najlepszych robotów sprzątających na rynku. Ranking robotów sprzątających nie jest sponsorowany przez żadną firmę produkującą te urządzenia, dzięki czemu możesz mieć pewność, że widzisz zestawienie w które nikt nie ingerował. Mamy nadzieje, że nasza praca nie poszła na marne i dzięki naszemu rankingowi robotów sprzątających znajdą Państwo robota sprzątającego, który spełni Wasze oczekiwania i wyręczy w codziennym sprzątaniu.

Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując robota sprzątającego?

Na rynku możemy spotkać roboty sprzątające w kilku wersjach: jako zwykły odkurzacz, mopujący lub jako połączenie odkurzacza z funkcją mopowania. Te informacje są niewystarczające, aby podjąć decyzje o zakupie najlepszego robota sprzątającego. Zanim kupisz robota sprzątającego koniecznie sprawdź te parametry:

Czujniki – to bardzo ważne parametry, który mają wpływ na jakość sprzątania Twojego robota sprzątającego. W przypadku robotów sprzątających najczęściej spotykamy takie czujniki jak: Antykolizyjny (jak sama nazwa wskazuje, pomoże robotowi skutecznie omijać przeszkody, które staną mu na drodze), Krawędzi ( odpowiada on za to, aby nasz robot np. nie spadł ze schodów), Czujnik przeciw zaplątaniu się w kable (jak sama nazwa wskazuje jest on odpowiedzialny za to, aby robot nie zaplątał się w kable). Oprócz tego jest jeszcze wiele innych przydatnych czujników na które warto zwrócić uwagę.

Czas pracy – przed zakupem zwróć uwagę na ten element bo on informuje ile czasu będzie sprzątał robot sprzątający przy pełnym naładowaniu akumulatora. Warto wybierać urządzenia, które oferują minimum 60 minut pracy przy pełnym naładowaniu.

Poziom hałasu – Nikt z nas nie lubi głośnych urządzeń, dlatego warto wybierać robota sprzątającego, który emituje głos na poziomie 50-65 dB.

Automatyczne opróżnianie pojemnika – bardzo pomocna funkcjonalność, która jest stosowana w droższych robotach sprzątających. Jeśli nasz budżet pozwala to warto zainwestować w robota, który posiada automatyczne opróżnianie pojemnika bo dzięki temu sam opróżni kurz po sprzątaniu.

Wysokość urządzenia – warto zwrócić uwagę na ten element, ponieważ im niższy nasz robot sprzątający tym większa szansa, że wciśnie się pod łóżko, gdzie bardzo trudno jest posprzątać za pomocą tradycyjnego odkurzacza.

Najczęściej zadawane pytania o roboty sprzątające:

Co to jest robot sprzątający?

Robot sprzątający (odkurzacz automatyczny) to urządzenie do automatycznego sprzątania powierzchni podłogowych. Robot sprzątający po zeskanowaniu pomieszczenia porusza się po nim sprzątając lub mopując podłogi.

Czy roboty sprzątające są skuteczniejsze od tradycyjnych odkurzaczy?

Roboty sprzątające mniej skuteczne w sprzątaniu niż tradycyjne odkurzacze, którymi można dotrzeć w każdy zakamarek. Technika robotów sprzątających tak poszła do przodu, że urządzenia te bardzo dobrze sobie radzą przy sprzątaniu powierzchni płaskich.

Jak często należy uruchamiać robota sprzątającego?

Częstotliwość uruchamiania robota sprzątającego zależy od tego jakie zapotrzebowanie na sprzątanie ma użytkownik robota sprzątającego.

Czy robot sprzątający się opróżnia z kurzu?

Najnowsze roboty sprzątające na rynku posiadają stacje do której opróżniają kurz, przez co użytkowanie takie robota jest bardzo przyjemne.

Ile kosztuje robot sprzątający?

Najtańszego robota sprzątającego możemy już kupić za niecałe 500 zł (TCL Sweeva 1000) w przypadku najlepszych robotów sprzątających możemy się spotkać z ceną ponad 4000 zł (iRobot Roomba s9+).

Czy warto kupić robota sprzątającego?

W dzisiejszych czasach, gdzie mało kto lubi sprzątać i ma na to mało czasu warto zainwestować w porządnego robota sprzątającego, który wyręczy nas w sprzątaniu. Inwestycja w robota sprzątającego bardzo szybko się zwraca.

Czym się różni drogi robot sprzątający od taniego?

Drogi robot sprzątający za którego zapłacimy powyżej 2500 zł będzie posiadał zaawansowaną technologię, która cały czas jest rozwijana w tych urządzenia. W przypadku tanich urządzeń minusem będzie krótki czas działania i słaba jakość sprzątania.

Czy robot sprzątający dobrze myje podłogi?

Najnowsze roboty sprzątające bardzo dobrze zmywają podłogi, ale trzeba mieć na uwadze, że urządzenie to nie poradzi sobie z bardzo ciężkimi zaschniętymi plamami, gdzie wyręczy nas mop klasyczny.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (31 votes)
Opinie o rankingach