Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Ekspres przelewowy to urządzenie, które pojawiło się w latach 90 i od tamtej pory systematycznie rośnie grono jego fanów. Niewątpliwie główną zaletą tego urządzenia jest jego prostota oraz możliwość przygotowania dużej ilości kawy w krótkim czasie. Takie rozwiązanie jest idealne zarówno w domu, dla dużej rodziny jak i w pracy, a przygotowana o poranku aromatyczna kawa każdemu zagwarantuje lepszy początek dnia. Głównymi elementami składowymi ekspresu przelewowego są dzbanek, filtr, pojemnik na zmieloną kawę oraz dysza. Są to jednocześnie elementy na które należy zwrócić największą uwagę podczas zakupu ekspresu przelewowego. Pojemnikiem na kawę poza dzbankiem, który może mieć pojemność nawet 2 litrów, może być też termos lub filiżanka, wybór jest uzależniony przede wszystkim od tego ile osób będzie piło kawę oraz czy zależy Nam na tym aby przez dłuższy czas była ciepła. Filtr znajdujący się w ekspresie przelewowym zapobiega osadzaniu się kamienia co wpływa na większą żywotność ekspresu. Najistotniejszym elementem ekspresu przelewowego jest jednak dysza, powinna mieć wiele otworów co zapewni równomierne parzenie kawy. Co ciekawe niektóre ekspresy przelewowe posiadają dodatkowe funkcje takie jak: obecność płyty grzejnej, możliwość ustawienia czasu startu ekspresu, opcja parzenia herbaty czy też regulacja mocy kawy. Zobacz nasz ranking dobrych i niezawodnych ekspresów przelewowych do kawy. Wybierz najlepszy ekspres przelewowy dla siebie za pomocą naszego rankingu najlepszych ekspresów przelewowych.

Ekspres do kawy przelewowy – ranking

Miejsce 1

Ekspres do kawy przelewowy Philips All-in-1 Brew HD7900/50

Ekspres do kawy przelewowy Philips All-in-1 Brew HD7900/50

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych ekspresów przelewowych zajmuje ekspres do kawy Philips All-in-1 Brew HD7900/50. Urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Pyszna kawa ze świeżych ziaren: możesz obudzić rodzinę pełnym dzbankiem lub zaparzyć ją w ulubionym kubku na popołudniową przerwę. Wybierz intensywność, a ekspres przygotuje idealną kawę w odpowiedniej temperaturze. Zintegrowany stożkowy młynek żarnowy pozwala dostosować stopień zmielenia ziaren i wydobyć z nich pełnię aromatu. Można go również wyłączyć, aby użyć już zmielonych ziaren kawy. Inteligentne dozowanie zapewnia idealny stosunek wody do kawy przy każdym parzeniu, eliminując zgadywanie i umożliwiając rzadsze uzupełnianie. Zawsze najlepsza kawa – nigdy wodnista lub kwaśna. Odłączany pojemnik na dwie kawy ziarniste z uszczelką Aroma Seal umożliwia przechowywanie i mieszanie dwóch różnych mieszanek. Można również przełączać się między kawą bezkofeinową i zwykłą. Jest łatwy w czyszczeniu — również dzięki dołączonej szczoteczce — i łatwy do ponownego napełnienia. Stały filtr może być używany wielokrotnie. Zapewnia idealny czas ekstrakcji dla optymalnego aromatu i smaku. Eliminuje potrzebę stosowania jednorazowych filtrów papierowych. Łatwy do odczytania wyświetlacz LED. Można regulować intensywność (1–3), liczbę filiżanek (od 1 do 10) i stopień rozdrobnienia. Ciesz się kawą dokładnie taką, jaką lubisz, w idealnej temperaturze parzenia. Łatwo mieści się między blatem a szafką dzięki wysokiej jakości konstrukcji oszczędzającej miejsce bez uszczerbku dla pojemności. Wyświetlacz LED pokazuje parzenie sterowane czasowo. Zaprogramuj czas rozpoczęcia parzenia, aby rano obudził Cię zapach świeżej kawy. Ekonomiczny i bezpieczny dzięki funkcji automatycznego wyłączania i utrzymywania ciepła. Ekspres może automatycznie wyłączyć się po zaparzeniu kawy lub utrzymać jej temperaturę do 5 godzin później.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Ekspres do kawy przelewowy Smeg DCF02PBEU

Ekspres do kawy przelewowy Smeg DCF02PBEU

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych ekspresów przelewowych do kawy zajmuje ekspres przelewowy Smeg DCF02PBEU o mocy 1050 W. Lśniący korpus wykonany ze stali nierdzewnej, chromowana podstawa wyposażona w nóżki antypoślizgowe, szklany dzbanek o pojemności dziesięciu filiżanek – całość utrzymana w unikalnej estetyce lat 50. Ekspresy Smeg cechują się również ponadprzeciętną funkcjonalnością. Intuicyjny panel kontrolny składający się z wyświetlacza LED oraz podświetlanych przycisków pozwoli Ci dostosować twardość wody i intensywność kawy czy zaplanować automatyczne uruchomienie urządzenia. Ekspres przelewowy włoskiej marki Smeg pozwoli Ci delektować się aromatyczną kawą w zaciszu własnego domu. Dzbanek filtrowanej kawy (tzw. „Americano”) i filiżanka to idealne towarzystwo zarówno do pracy jak i powolnych poranków. Dzięki unikalnej funkcji utrzymywania temperatury możesz beztrosko rozkoszować się gorącym napojem. Utrzymywanie temperatury 40 min. Regulacja mocy kawy 2 poziomy (lekka lub mocna). Pojemność dzbanka na kawę 1.25 litra.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Ekspres do kawy przelewowy Severin KA 4813

Ekspres do kawy przelewowy Severin KA 4813

Ekspres do kawy z młynkiem żarnowym Severin KA 4813 o mocy 1000 W powinien zainteresować każdego, kto w piciu parzonej kawy ceni sobie nade wszystko jej perfekcyjny aromat. Zastosowana w tym produkcie doskonała technologia mielenia żarnowego pozwala na rozdrobnienie ziaren kawy do najmniejszych rozmiarów. Oferuje również możliwość regulowania stopnia ich rozdrobnienia oraz ilości kawy wedle osobistego uznania. Co więcej daje aż trzy opcje wyboru intensywności aromatu. W ten sposób ekspres przelewowy KA 4813 daje gwarancję uzyskania smaku i aromatu zgodnych z upodobaniami najbardziej wybrednego kawosza. Czego chcieć więcej? Czy nie byłoby miło, gdyby nasz ulubiony samodzielnie dobrany aromat cechował się intensywnością? Ten typ ekspresów przelewowych Severin daje na to szansę, oferując funkcję zaparzenia wstępnego. Ta wyjątkowa metoda polega na zwilżaniu kawy przed właściwym jej zaparzeniem, co sprawia, że uwalniany aromat jest niezwykle intensywny i mocny. Obsługa ekspresu jest wygodna i intuicyjna. W dużym stopniu jest to zasługa wyświetlacza dotykowego LED z opcją ustawiania czasu. Z jego pomocą łatwo uruchamia się poszczególne zadania, na przykład utrzymanie ciepła przez ustalony przez użytkownika czas (do godziny). Pojemność ekspresu pozwala na przygotowanie do 10 filiżanek aromatycznej kawy ze świeżo zmielonych ziaren. Jeśli nie wykorzysta się od razu rozdrobnionych wcześniej ziaren, istnieje możliwość wyłączenia młynka i przygotowania napoju ze zmielonej już kawy. Miłośników cicho pracujących urządzeń ucieszy opcja wyciszania sygnalizacji dźwiękowej. Ekspres wyposażony jest w wychylny filtr z wymiennym wkładem 1 x 4, zaprojektowany tak, by nie trzeba było martwić się kapaniem oraz w dodatkowy filtr stały. Specjalna pokrywka pomaga dłużej utrzymać aromat. Ekspres do kawy z młynkiem żarnowym Severin KA 4813 uzupełnia wygodny w użyciu szklany dzbanek z pokrywką (GK 5546), o pojemności ok. 1,4 l.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Ekspres do kawy przelewowy RUSSELL HOBBS Attentiv 26230-56

Ekspres do kawy przelewowy RUSSELL HOBBS Attentiv 26230-56

Ekspres do kawy przelewowy RUSSELL HOBBS Attentiv 26230-56 o mocy 1500 W to bardzo dobry i niezawodny ekspres przelewowy. Ekspres do kawy Attentiv to wszechstronny dodatek do Twojej kuchennej kolekcji. Potrafi nie tylko zaparzyć mocną czarną kawę, mleczną kawę w stylu latte, czy kawę ze spienionym mlekiem w stylu cappuccino, ale też cold brew – kawy „parzonej” na zimno. Jego możliwości baristyczne pozwalają ustawić moc kawy, która będzie dla Ciebie idealna – od delikatnej po pełen aromat. Zapamięta nawet, jak mocną kawę lubisz najbardziej. Spersonalizowana moc kawy. Znajdź swój idealny aromat i ekstrakcję, aby cieszyć się perfekcyjną mocą i smakiem kawy. Spieniacz do mleka. Ekspres Attentiv daje Ci możliwość tworzenia kaw w stylu latte, mokka i cappuccino. Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Łatwy do wyczyszczenia interfejs z ekranem dotykowym, wystarczy kliknąć żeby otrzymać ulubioną kawę. Funkcja Cold brew. Stwórz pyszny zimny napój lub koncentrat, z którego później uzyskasz aksamitną, gorącą kawę. Po przefiltrowaniu zimnej wody włóż dzbanek do lodówki na 12-24 godziny, aby napar nabrał aromatu kawy i był taki, jak lubisz. Powstały napój można przechowywać do dwóch tygodni. 24-godzinny programator czasowy. Funkcja utrzymywania ciepła.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Ekspres do kawy przelewowy Philips Grind & Brew HD7767/00

Ekspres do kawy przelewowy Philips Grind & Brew HD7767/00

Ekspres do kawy przelewowy Philips Grind & Brew HD7767/00 o mocy 1000 W pozwoli Ci się delektować wyśmienitą kawą ze świeżo zmielonych ziaren. Wbudowany młynek zapewnia świeżo zmieloną kawę. Aby uzyskać wspaniały smak świeżo zmielonej kawy, ziarna są mielone przed parzeniem. Ekspres jest wyposażony w młynek z żarnami stożkowymi, który zapewnia optymalny stopień zmielenia i najlepszy smak. Tłoczek Aroma Twister miesza kawę w celu uzyskania optymalnego smaku. Wyjątkowa dysza zamontowana w dzbanku równomiernie miesza spływającą kawę, aby zapewnić jej optymalny, jednolity aromat od pierwszej do ostatniej filiżanki. Funkcja regulacji mocy kawy umożliwia ustawienie odpowiedniej intensywności kawy. Można dostosować intensywność kawy i wybrać przygotowanie naparu o małej, średniej lub dużej mocy. Odpowiedni również do kawy mielonej. Zamiast ziaren możesz użyć również kawy mielonej. Funkcja wyłączania młynka umożliwia napełnienie filtra mieloną kawą. Pokrętło regulacji grubości mielenia ziaren pozwala ustawić optymalny smak kawy. Dostosuj smak kawy, wybierając między dziewięcioma ustawieniami grubości mielenia ziaren. Możesz wybrać drobne mielenie w celu uzyskania mocniejszego smaku kawy lub grube mielenie, aby uzyskać delikatny smak kawy przelewowej. Pokrętło regulacji parzenia umożliwia łatwy wybór ustawień kawy. Dzięki wygodnemu pokrętłu regulacji parzenia można z łatwością wybrać i dostosować preferowane ustawienia kawy, np. liczbę filiżanek i moc kawy. Regulowany czas utrzymywania temperatury kawy — od 10 minut do 2 godzin. Określ, jak długo kawa ma być gorąca po zaparzeniu. Można ustawić czas utrzymywania temperatury kawy od 10 minut do 2 godzin. Funkcja drip stop umożliwia nalanie kawy do filiżanki przed zakończeniem pełnego cyklu parzenia. Wskaźnik poziomu wody umożliwia łatwe i precyzyjne napełnienie zbiornika wody. Dzięki szczelnemu pojemnikowi z uszczelką Aroma Seal ziarna dłużej zachowują świeżość.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Ekspres do kawy przelewowy Sencor SCE 7000BK

Ekspres do kawy przelewowy Sencor SCE 7000BK

Ekspres do kawy Sencor SCE 7000BK o mocy 900 W wyróżnia się zdecydowanie od klasycznych ekspresów do kawy. Przyrządzisz za jego pomocą aromatyczną kawę, aż z 200 g ziaren mielonej kawy. Ekspres do kawy posiada 1,5 litrowy szklany dzbanek z pokrywką, z którego nalejesz sobie aromatycznej kawy wprost do kubka lub do filiżanki. Filtr wielokrotnego użytku można łatwo wyjąć i wypłukać. Ekspres ten pozwala utrzymać kawę w stałej temperaturze, dzięki czemu możesz ją sobie dozować po trochu przez cały poranek oraz o każdej innej porze dnia. Świeżo zmielone ziarna kawy mają najlepszy smak i aromat zaraz po przygotowaniu- kawa jest tak pyszna, że aż trudno jej się oprzeć. Dzbanek o pojemności 1,5 litra pomieści do 12 filiżanek kawy lub herbaty. Dodatkowo, dzięki eleganckiemu czarnemu wyglądowi, pasuje prawie wszędzie- zarówno do kuchni nowoczesnej jak i klasycznej. Ekspres ten działa dobrze bez jednorazowego filtra. To rozwiązanie dla tych, którym na sercu leży ochrona środowiska, a także chcą oszczędzać. Filtr wielokrotnego użytku można wyjąć i łatwo wyczyścić, nie pochłania on aromatu kawy. Dodatkowo ekspres ten utrzymuje optymalną temperaturę kawy dzięki płycie grzewczej, co sprawia, że cieszyć się możesz gorącym napojem przez długi czas. Zaawansowany technologicznie wyświetlacz pokazuje dokładny czas, pozwala automatycznie zaparzyć kawę, a urządzenie utrzymuje ciepło przez 35 minut. Możesz zaprogramować rozpoczęcie parzenia kawy, aby nawet rano poczuć zapach świeżo przyrządzanego napoju jeszcze zanim podniesiesz się z łóżka. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać czas na kawę lub herbatę. Półtora litrowy dzbanek wykonany jest ze szkła najwyższej jakości, który posiada izolowany termicznie uchwyt, dzięki któremu nalewanie kawy lub herbaty jest w pełni bezpieczne. Ekspres wyposażony jest także w inteligentny system Drip Stop, dzięki któremu nic z niego nie kapie w czasie, gdy wyjmiesz czajnik celem nalania sobie kawy lub herbaty.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Ekspres do kawy przelewowy KitchenAid 5KCM1209EER

Ekspres do kawy przelewowy KitchenAid 5KCM1209EER

Ekspres do kawy przelewowy KitchenAid 5KCM1209EER o mocy 1100 W to dobry i niezawodny sprzęt. Ekspres do kawy KitchenAid na 12 filiżanek pozwala za każdym razem zaparzyć pyszną kawę. Ten ekspres do kawy został zaprojektowany z myślą o doskonałym smaku i aromacie. Pozwala on w prosty i łatwy sposób przygotować dobrą filiżankę kawy. Wyjątkowe, 29-otworowe spiralne sitko równomiernie nasyca zmieloną kawę wodą, zaparzając wyjątkową, aromatyczną filiżankę kawy. Regulator mocy naparu umożliwia wybór zwykłego lub mocnego naparu, tak jak lubisz. Dzięki podziałce w filtrze wielokrotnego użytku oraz miarce dozowania na zbiorniku na wodę nie musisz już zgadywać, jakie ilości kawy i wody są potrzebne, by uzyskać doskonałe rezultaty. Szklany dzbanek ma dziobek o specjalnej konstrukcji, który zapobiega kapaniu i rozlewaniu, umożliwiając łatwe nalewanie do filiżanek o dowolnej wielkości i dowolnym kształcie. Ten ekspres przelewowy ma dwie opcje programowania automatycznego, które pozwalają zaparzyć kawę, kiedy tylko masz na to ochotę – gorący napój będzie na Ciebie czekać o dowolnej porze dnia. Funkcja pauzy i nalewania umożliwia nalanie filiżanki kawy przed zakończeniem parzenia, a programowalna podstawa podgrzewana umożliwia utrzymanie wybranej temperatury kawy nawet przez 40 minut. To idealne rozwiązanie, jeśli rano potrzebujesz więcej czasu. Elegancki, nowoczesny ekspres przelewowy KitchenAid świetnie prezentuje się na blacie kuchennym.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Ekspres do kawy przelewowy Philips Daily Collection Hd7459/20

Ekspres do kawy przelewowy Philips Daily Collection Hd7459/20

Rozkoszuj się smakiem i aromatem świeżo zaparzonej kawy dzięki temu niezawodnemu ekspresowi firmy Philips. Po upływie 30 minut od zaparzenia kawy ekspres wyłącza się automatycznie, zapewniając oszczędzanie energii i bezpieczeństwo. Jest to zgodne z rozporządzeniem UE dotyczącym wszystkich expresów do kawy na terenie UE. Funkcja drip stop umożliwia nalanie kawy do filiżanki przed zakończeniem pełnego cyklu parzenia. Wyjątkowa dysza zamontowana w dzbanku równomiernie miesza spływającą kawę, aby zapewnić jej optymalny, jednolity aromat od pierwszej do ostatniej filiżanki. Łatwe czyszczenie dzięki możliwości mycia części w zmywarce. Dzięki zegarowi możesz budzić się przy zapachu świeżej kawy. Przygotuj ekspres i ustaw czas, a dzbanek świeżej kawy zostanie zaparzony o wybranej porze. Wskaźnik poziomu wody umożliwia łatwe i precyzyjne napełnienie zbiornika wody. Ten ekspres do kawy może zaparzyć od 2 do 10 (dużych) / 15 (małych) filiżanek kawy, maksymalnie 1,2 litra. Jednocześnie ma małe wymiary, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca w kuchni.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Ekspres przelewowy do kawy GRAEF FK 701

Ekspres przelewowy do kawy GRAEF FK 701

Ekspres przelewowy do kawy GRAEF FK 701 o mocy 1200 W to urządzenie, w którym przygotujemy aromatyczną i pyszną kawę. Kompaktowa budowa sprawia, że ekspres nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Ponadczasowa, funkcjonalna i niezwykle elegancka obudowa z tworzywa sztucznego, z elementami ze stali nierdzewnej, Proces parzenia uruchamiany ręcznie przez użytkownika za pomocą innowacyjnego panelu dotykowego „Touchdisplay”, System grzewczy ze stali nierdzewnej, dla optymalnej jakości wody, łatwego utrzymania w czystości oraz odkamieniania, Duża głowica do zaparzania, z ośmioma punktami termicznymi, wysoka temperatura parzenia, ok. +94°C (92 – 96°C), Cichy i szybki proces parzenia, około 5-6 minut dla całego dzbanka kawy, sygnał dźwiękowy po zakończeniu procesu, Wybór żądanej liczby filiżanek – od dwóch do dziesięciu, w krokach co dwa – za pomocą ekranu/ panelu dotykowego, Funkcja „Blooming” dla szybkiego zaparzania kawy przed upływem 30 sekund, system podgrzewania dzbanka z kawą, Funkcja automatycznego uruchamiania podgrzewacza po ręcznym rozpoczęciu procesu zaparzania oraz utrzymywania za jego pomocą (podgrzewacza) przez okres 30 minut, kawy w optymalnej temperaturze +80°C, Automatyczny program usuwania kamienia, który zareaguje (aktywuje się) po 70 cyklach zaparzania kawy, Zbiornik na wodę z czujnikiem poziomu wody, prosty program opróżniania zbiornika na wodę, Nadająca się do mycia w zmywarkach, demontowalna komora na kawę, z zabezpieczeniem przed kapaniem, Nadający się do mycia w zmywarkach przemysłowych dzbanek, wykonany ze szkła hartowanego, Automatyczne wyłączanie urządzenia po 30 minutach bezczynności.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Ekspres przelewowy do kawy Zwilling 531033000

Ekspres przelewowy do kawy Zwilling 531033000

Parzenie kawy to więcej niż przyjemność – to sposób na życie. Dlatego firma ZWILLING przeprojektowała ekspres do kawy. Ekspres przelewowy ZWILLING ENFINIGY jest efektem naszego wieloletniego know-how w obróbce stali: wysokiej jakości bojler wysokotemperaturowy. Z jednej strony przy stałej temperaturze zaparzania od 92 do 96°C zapewnia optymalne przygotowanie i pełny aromat kawy, z drugiej zaś – część wewnętrzna wykonana ze stali nierdzewnej jest bardzo odporna na korozję, a zatem wyjątkowo trwała. Aby kawa była jeszcze bardziej aromatyczna, ekspres, który pasuje do filtrów do kawy w rozmiarze 4, posiada funkcję infuzji – najpierw zaparza kawę mieloną przy użyciu niewielkiej ilości wody, co nadaje jej przyjemnie miękkie odczucie w ustach. W ekspresie znajduje się również wyjmowany lejek aromatu, który zapewnia dobre wymieszanie parzonej kawy w karafce. Oddzielna płyta grzewcza utrzymuje ciepło kawy do 30 minut dzięki funkcji podgrzewania. Jest to szczególnie przydatne, jeśli najdzie Cię ochota na kolejną filiżankę napoju. Bardzo duży zbiornik na wodę ma pojemność 1.5 litra. Dzięki funkcji timera możesz zaprogramować czas uruchomienia ekspresu aby na przykład obudzić się rano zapachem świeżo parzonej kawy. Ponieważ maszyna spełnia wysokie wymagania Specialty Coffee Association, w tym optymalny czas i temperaturę zaparzania, została wyróżniona nagrodą „Certified Home Brewer”. Abyś długo cieszył się swoim sprzętem kuchennym wyposażyliśmy ekspres przelewowy ZWILLING ENFINIGY w inteligentną funkcję odkamieniania, która automatycznie przypomina o konieczności odkamieniania. Ekspres przelewowy został zaprojektowany przez mediolańskich projektantów Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza i zachwyca ponadczasowym, eleganckim designem. Świetnie pasuje do Twojej kuchni i jest idealnym uzupełnieniem zestawu ENFINIGY.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 11

Ekspres przelewowy do kawy BOSCH Styline TKA8A683

Ekspres przelewowy do kawy BOSCH Styline TKA8A683

Ekspres przelewowy do kawy BOSCH Styline TKA8A683 to niedrogi i niezawodny ekspres przelewowy o mocy 1100 W. Aby upewnić się, że Twoja kawa zawsze smakuje doskonale, niezależnie od tego, czy przygotowujesz trzy filiżanki czy dziesięć, czujnik umieszczony w zbiorniku na wodę wykrywa niski poziom napełnienia, a następnie automatycznie dostosowuje czas parzenia i optymalizuje proces powstawania naparu. Ciepła kawa smakuje najlepiej. Dzięki termicznemu dzbankowi z podwójnymi ściankami, Twoja kawa będzie ciepła i pyszna. Podtrzymaj pełen aromat kawy na dłużej dla Twojej przyjemności. Dzięki łatwemu otwieraniu pokrywy za jednym przyciśnięciem przycisku, obsługa dzbanka jest bezproblemowa. Pojemność: 8/12 filiżanek (1.1) l. Wyjmowany filtr uchylny (1×4). Automatyczne wyłączanie po zakończeniu procesu parzenia. Zabezpieczeniem przed skapywaniem kawy.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 12

Ekspres Gastroback 42706 Design Brew Advanced

Ekspres przelewowy do kawy Gastroback 42706 Design Brew Advanced

Nasz ranking najlepszych ekspresów przelewowych zamyka ekspres Gastroback 42706 Design Brew Advanced o wyjątkowo dużej mocy 1550 W. Dzięki regulowanej prędkości przepływu wody kawa jest optymalnie nawilżona, co zapewnia doskonały aromat kawy. Funkcja jednej filiżanki pozwala zaparzyć kawę prosto do filiżanki, kubka na wynos lub szklanki. Oszczędzasz sobie kłopotów z myciem dzbanka, a dzień możesz zacząć bardziej zrelaksowany. 1,25 litra w 6 minut. Nadaje się również do kubków na wynos. Idealna temperatura parzenia 96°C, pozwala uniknąć goryczy i kwasowości w kawie. Szybkie parzenie: 1,25 litra (około 10 filiżanek) w 6 minut. Funkcja pojedynczej filiżanki: zaparzanie bezpośrednio do filiżanki lub filiżanki na wynos. Regulowany czas przepływu wody i blokada kapania na uchwycie filtra. 8-otworowy przepływ wody w celu optymalnego nasączenia mielonej kawy. Wyświetlacz LCD z funkcją czasomierza automatycznego włączania: ustaw żądany czas rozpoczęcia. Funkcja utrzymywania ciepła w temperaturze ok. 80 – 85 ° C przez 40 minut. Płyta grzewcza: 80 – 85 ° C. Maksymalna ilość kawy mielonej: 70 g.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Ekspresy przelewowe to tanie urządzenia w których można zrobić dużo wyśmienitej kawy do dzbanka. Dla Was wybraliśmy najlepsze ekspresy przelewowe do naszego zestawienia, aby ułatwić Wam wybór i zakup dobrego i niezawodnego urządzenia. Ranking ekspresów przelewowych ma pomóc w podjęciu decyzji, a nie za Was zdecydować o zakupie!

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking najlepszych ekspresów przelewowych?

Tworząc ten rzetelny ranking ekspresów przelewowych przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ok. 100 modeli tych urządzeń dostępnych na Polskim rynku. Podczas naszych testów i analiz sprawdziliśmy ekspresy przelewowe takich producentów jak: Amica, Philips, Sencor, Severin, WMF, Morphy Richards, De’Longhi, Graef, KitchenAid, Kalorik, Tefal, Eldom, Smeg, Ariete, Melitta, Caso Germany, Sage, Zwilling, Gastroback, Electrolux, Bosch, Moccamaster, RAVEN, GÖTZE & JENSEN i kilku innych. Po testach i analizach ekspresów przelewowych do kawy postanowiliśmy prześwietlić opinie o tych urządzeniach w różnych miejscach w internecie. Opinie o ekspresach przelewowych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), forach internetowych, serwisie aukcyjnym Allegro, blogach z recenzjami oraz innych rankingach produktowych. Po zebraniu wszystkich materiałów o ekspresach przelewowych, zebrane materiały przekazaliśmy do naszej redakcji, która stworzyła ten najnowszy ranking ekspresów przelewowych. Mamy nadzieje, że nasz ranking najlepszych ekspresów przelewowych do kawy będzie pomocnym narzędzie dla osób, które zastanawiają się jaki kupić ekspres przelewowy do swojego mieszkania, domu lub biura. Ranking ekspresów jest stale aktualizowany, dzięki czemu mają Państwo pewność, że widzą w zestawieniu tylko najlepsze urządzenia na rynku.

Jaki ekspres przelewowy kupić? Czym kierować się przy zakupie?

Wybór i zakup dobrego ekspresu przelewowego do kawy może nie należeć do łatwych zadań. Na rynku jest bardzo dużo modeli ekspresów przelewowych o różnych parametrach. Jak wybrać ekspres przelewowy? Jak wybrać dobry ekspres przelewowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu przelewowego? Na te pytania i inne znajdziesz odpowiedź w poradniku zakupowym po ekspresach przelewowych, który został przygotowany dla Was przez naszych ekspertów. Szukając dobrego i niezawodnego ekspresu przelewowego zwróć uwagę na te parametry:

Moc ekspresu przelewowego – To najważniejszy parametr zakupowy na który trzeba zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu przelewowego. Ten parametr jest odpowiedzialny za to jak szybko ekspres przelewowy przygotuje nam pyszniutką kawę. Decydując się na zakup ekspresu przelewowego do kawy warto wybierać wśród urządzeń, które mają minimalną moc na poziomie 1000 W.

Pojemność naczynia w ekspresie przelewowym – Drugi najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując ekspres przelewowy. Ten parametr informuje ile możemy zrobić kawy podczas jednego cyklu. Na rynku możemy znaleźć ekspresy przelewowe, które umożliwiają zaparzenie od 200 ml do nawet 2 litrów kawy. Wybór urządzenia powinien być dostosowany do ilości spożywanej kawy i ilości domowników pijących kawę.

Młynek w ekspresie przelewowym – Ważny parametr na który warto zwrócić uwagę przed zakupem dobrego i niezawodnego ekspresu przelewowego do mieszkania, domu lub biura. Na rynku możemy spotkać ekspresy przelewowe bez wbudowanego młynka jak i ekspresy przelewowe z wbudowanym młynkiem. Warto zdecydować się na zakup ekspresu przelewowego z wbudowanym młynkiem, dzięki czemu będziemy mieli możliwość przygotowywania pysznej i świeżej kawy każdego dnia.

Funkcje w ekspresie przelewowym – Decydując się na zakup dobrego ekspresu przelewowego warto zwrócić uwagę jakie funkcje dodatkowe posiada ekspres do kawy. W ekspresach przelewowych możemy spotkać takie funkcje jak: Regulacja ilości zaparzanej kawy, Blokada kapania, Regulacja mocy kawy, Spienianie mleka, Wskaźnik poziomu wody, Termos, Programowanie czasu startu, Parzenie innych napojów, Filtrowanie wody, Zabezpieczenie przed przegrzaniem, Pamięć ulubionych kaw i wiele innych. Wybierz ekspres przelewowy z jak największą ilością funkcji, które przydadzą Ci się podczas codziennego zaparzania kawy.

Najczęściej zadawane pytania o ekspresy przelewowe:

Co to jest ekspres przelewowy?

Ekspres przelewowy to rodzaj ekspresu do kawy, który umożliwia zaparzenie dużej ilości kawy do dzbanka. Urządzenia te działają tak, że woda, która jest wlana do ekspresu przelewowego jest podgrzewana przez wbudowaną grzałkę i po podgrzaniu jest przelewana filtra z kawą, następnie kawa spływa do dzbanka.

Czy warto kupić ekspres do kawy przelewowy?

Na zakup ekspresu przelewowego do kawy powinny się zdecydować osoby, które przepadają za zwykłą czarną kawą w dużych ilościach. Tego typu ekspres nie należy do najdroższych urządzeń co jest jego główną zaletą.

Ile kosztuje ekspres przelewowy do kawy?

Ceny ekspresów przelewowych do kawy są bardzo zróżnicowane. Najtańsze ekspresy przelewowe kosztują od 50 do 100 zł. Za dobry ekspres przelewowy będziemy musieli zapłacić w granicach 150 zł do 800 zł. Za najlepsze ekspresy przelewowe trzeba zapłacić nawet ok. 2000 zł.

Jaki wybrać ekspres do kawy przelewowy czy ciśnieniowy?

Zarówno ekspres przelewowy jak ciśnieniowy zrobi pyszną czarną kawę. Jeśli chcesz robić różne napoje kawowe to wybierz ekspres ciśnieniowy. Ekspresy ciśnieniowe są droższe od przelewowych, ale dają nam więcej możliwości. To jaki wybierzesz ekspres powinno zależeć od tego jaki posiadasz budżet i jaką zamierzasz pić kawę.

Czy w ekspresie przelewowym do kawy można zaparzyć herbatę?

Za pomocą ekspresów przelewowych można zaparzyć nie tylko kawę, ale również różne napary ziołowe oraz herbatę.

Jak działa ekspres przelewowy z młynkiem?

Zasada działania ekspresu przelewowego z młynkiem jest bardzo prosta tzn. wsypana kawa ziarnista do młynka jest mielona, następnie poprzez zmieloną kawę w młynku przelewa się gorąca woda podgrzana poprzez wbudowaną grzałkę i następuje spływanie naparu kawowego do dzbanka.

Jakie płyną korzyści z ekspresów przelewowych?

Główną korzyścią ekspresów przelewowych jest to, że za ich pomocą przygotujemy dożo smacznej kawy i oprócz tego mamy możliwość utrzymania temperatury kawy w dzbanku przez określony czas.

Jaki ekspres przelewowy do kawy forum?

Na forach internetowych ekspresy do kawy są bardzo chwalone za to, że są tanie i umożliwiają przygotowanie dużej ilości kawy. W wątkach na forach internetowych polecane są najbardziej ekspresy przelewowe takich producentów jak: Bosch, Philips, Severin, Blaupunkt i kilka innych. Przy wyborze ekspresu przelewowego nie warto kierować się wyłącznie opiniami na forach internetowych, lepiej sprawdzić dobrej jakości rankingi produktowe.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (50 votes)
Opinie o rankingach