Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Odpowiednio gorące i dobrze prasujące żelazko do ubrań to kluczowy przedmiot, którego nie może zabraknąć w Twoim mieszkaniu. Nikt z nas tak na prawdę nie lubi prasowania, ale czasami trzeba to zrobić i warto to zrobić dobrze. Dzięki dobremu żelazku zaoszczędzisz swój czas podczas codziennego prasowania i dobrze wyprasujesz rzeczy nie pozostawiając zagnieceń na ubraniach. Nasi eksperci od żelazek pomogą Ci przebrnąć w wyborze najlepszego żelazka przez przytłaczającą liczbę żelazek parowych dostępnych na rynku. Przeanalizowaliśmy większość najlepszych żelazek od wiodących producentów: Brau, Beko , Philips, Tefal, Russell Hobbs , RAVEN, Severin, Sencor, Morphy Richards, Black&Decker, Ariete, Vesta, Zelmer, Teesa, Cecotec, Bosch, aby móc Ci zaprezentować poniższy ranking najlepszych żelazek parowych na rynku:

Najlepsze żelazka parowe

Miejsce 1

Żelazko parowe Philips DST8050/20 Azur 8000 Series

Żelazko parowe Philips DST8050/20 Azur 8000 Series

Żelazko parowe Philips DST8050/20 to najlepsze żelazko według naszych ekspertów, które zajmuje pierwsze miejsce w rankingu żelazek. Żelazko parowe Philips DST8050/20 to sprzęt, który zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Moc 3000 W zapewnia szybkie nagrzewanie się i skuteczną pracę. Żelazka z serii Azur 8000 wytwarzają mocny, ciągły strumień pary 85 g/min, pozwalając szybciej usuwać zagniecenia. Długotrwały i silny strumień pary pozwala usuwać uporczywe zagniecenia z grubszych tkanin, np. ulubionej pary dżinsów. Silny strumień pary do 260 g to jeszcze bardziej skuteczne prasowanie. Jedno optymalne ustawienie temperatury dla wszystkich tkanin przeznaczonych do prasowania bez ryzyka przypalenia. Dzięki zastosowaniu w tym żelazku technologii OptimalTEMP gwarantujemy brak ryzyka przypaleń wszystkich tkanin przeznaczonych do prasowania. Możesz prasować wszystko od dżinsu po jedwab i od płótna po kaszmir w dowolnej kolejności, bez konieczności czekania na zmianę temperatury i bez potrzeby wstępnego sortowania ubrań. Supergładka stopa SteamGlide Elite przesuwa się po zagnieceniach bez trudu, a jednocześnie z należytą delikatnością. Jest wytrzymała, odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Nowa technologia czujnika ruchu, która, wykrywając ruch żelazka, automatycznie uwalnia parę i zapewnia szybkie i łatwe prasowanie. Funkcja prasowania w pionie pozwala odświeżyć tkaniny na wieszaku i usunąć zagniecenia z wiszących zasłon. Bez rozkładania deski. Dzięki dużej pojemności zbiornika wody (350 ml) nie trzeba go tak często napełniać. Można wyprasować większą liczbę ubrań za jednym razem. Aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa, żelazko parowe zostało wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania po 8 minutach. Funkcja Quick Calc Release, która usuwa wapienny osad lub kamień, pozwala zachować maksymalną wydajność żelazka.

Miejsce 2

Żelazko Tefal FV5695

Żelazko Tefal FV5695

Żelazko Tefal FV5695 o mocy 3000 W to drugie najlepsze żelazko w naszym rankingu najlepszych żelazek na rynku. Żelazko Tefal Turbo Pro Anti-Calc [+] FV5695 to bardzo dobre żelazko, które zbiera same pozytywne opinie. Nowa technologia wyrzutu pary w żelazku Turbo Pro Anti-Calc [+] sprawia, że para wnika głęboko w tkaninę. Wyrzut pary na poziomie 50 g/min. gwarantuje zawsze doskonałe rezultaty prasowania. Funkcja Turbo Boost pozwala generować aż 270 gramów pary na minutę, by usunąć nawet najtrudniejsze zagniecenia. Dzięki szufladce antywapiennej Calc Collector kamień usuwany jest wyjątkowo sprawnie, co gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia. Żelazko bardzo szybko się nagrzewa dzięki dużej mocy 3000 W. Zawsze czysta stopa Durilium AirGlide Autoclean odpowiada za lekkie prowadzenie po tkaninie i najlepszą dystrybucję pary. Wszystko to sprawia, że Turbo Pro Anti-Calc [+] to idealny sposób na łatwe usunięcie wszelkich zagnieceń! Wyzwól moc pary wyrzucanej z dużym przyspieszeniem (270 g/min), która wnika w głąb materiału i usuń tym samym najtrudniejsze zagniecenia. Nowa powłoka stopy Durilium AirGlide sprawia, że żelazko wręcz ślizga się po tkaninie, zapewniając o 33% łatwiejsze prowadzenie. Stopa Durilium AirGlide Autoclean zapewnia zawsze najlepszy ślizg po tkaninie wśród żelazek Tefal i nie brudzi się mimo upływu czasu. Nie martw się, jeśli zapomnisz wyłączyć żelazko. Funkcja Auto Stop automatycznie wyłącza pozostawione w pionie żelazko po 8 minutach. W przypadku, jeśli urządzenie zostawione zostało na stopie lub boku, wyłączenie nastąpi już po 30 sekundach.

  Miejsce 3

  Żelazko BRAUN TexStyle 9 SI 9281BK

  Żelazko BRAUN TexStyle 9 SI 9281BK

  Trzecie miejsce w naszym rankingu żelazek zajmuje dobre i niezawodne żelazko BRAUN TexStyle 9 SI 9281BK o mocy 3100 W. TexStyle 9 to seria najszybszych żelazek Braun wyposażonych w pierwszą na świecie stopę z innowacyjną technologią FreeGlide 3D. Stopa Braun o najlepszym poślizgu po tkaninie. Ułatwia prasowanie do tyłu przez każdą przeszkodę, taką jak guziki, kieszenie czy zamki błyskawicze. Żelazka z serii TexStyle 9 zostały również wyposażone w inteligentny tryb iCare, który chroni Twoje ubrania, zapewniając bezpieczną temperaturę dla wszystkich rodzajów tkanin i gwarantując doskonałą ochronę materiału. Modele żelazek z serii TexStyle 9 są teraz dostępne w nowych, odświeżonych kolorach, zostały udoskonalone o miękki uchwyt zapewniający większy komfort użytkowania i lepszą kontrolę pracy, a moc została zwiększona do 3100W. Inteligentny tryb iCare chroni ubrania dzięki ustawieniu bezpiecznej dla wszystkich tkanin temperatury. Szybsze i łatwiejsze prasowanie. Precyzyjny wyrzut pary z czubka żelazka umożliwia łatwe usuwanie najbardziej uporczywych zagnieceń z trudno dostępnych miejsc, takich jak kołnierze i szwy. Udoskonalony system blokady kapania gwarantuje brak wycieków wody ze stopy żelazka, nawet podczas prasowania w niskiej temperaturze. Po 8 minutach w pozycji pionowej lub po 1 minucie w pozycji poziomej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i oszczędności energii.

  Miejsce 4

  Żelazko PHILIPS Azur 8000 Series DST8041/80

  Żelazko PHILIPS Azur 8000 Series DST8041/80

  Żelazko PHILIPS Azur 8000 Series DST8041/80 to numer 4 w naszym rankingu żelazek parowych. Moc 3000 W zapewniająca błyskawiczne nagrzewanie się żelazka pozwala bardzo szybko rozpocząć prasowanie. Silny ciągły strumień pary 80 g/min pozwala szybciej i efektywniej uporać się z zagnieceniami na Twoich ubraniach. Długotrwały i silny strumień pary pozwala usuwać uporczywe zagniecenia z grubszych tkanin, np. ulubionej pary dżinsów. Silny strumień pary do 260 g to jeszcze bardziej skuteczne prasowanie. Funkcja prasowania w pionie pozwala odświeżyć tkaniny na wieszaku i usunąć zagniecenia z wiszących zasłon. Bez rozkładania deski. Aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa, żelazko parowe zostało wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania po 8 minutach. Dzięki dużej pojemności zbiornika wody (350 ml) nie trzeba go tak często napełniać. Można wyprasować większą liczbę ubrań za jednym razem. Jedno optymalne ustawienie temperatury dla wszystkich tkanin przeznaczonych do prasowania bez ryzyka przypalenia. Dzięki zastosowaniu w tym żelazku technologii OptimalTEMP gwarantujemy brak ryzyka przypaleń wszystkich tkanin przeznaczonych do prasowania. Możesz prasować wszystko od dżinsu po jedwab i od płótna po kaszmir w dowolnej kolejności, bez konieczności czekania na zmianę temperatury i bez potrzeby wstępnego sortowania ubrań. Supergładka stopa SteamGlide Elite przesuwa się po zagnieceniach bez trudu, a jednocześnie z należytą delikatnością. Jest wytrzymała, odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Nowa technologia czujnika ruchu, która, wykrywając ruch żelazka, automatycznie uwalnia parę i zapewnia szybkie i łatwe prasowanie. Funkcja Quick Calc Release, która usuwa wapienny osad lub kamień, pozwala zachować maksymalną wydajność żelazka. Jeśli szukasz dobrego i niezawodnego żelazka parowego to koniecznie zainteresuj się tym modelem.

  Miejsce 5

  Żelazko BRAUN TexStyle 5 Steam iron SI 5037 Violet

  Żelazko BRAUN TexStyle 5 Steam iron SI 5037 Violet

  Żelazko BRAUN TexStyle 5 Steam iron SI 5037 Violet to żelazko zaprojektowane z myślą o wygodnym i łatwym prasowaniu. Model TexStyle 5 łączy w sobie doskonałą wydajność z unikalnym, otwartym uchwytem o ergonomicznej konstrukcji, zapewniając maksymalną swobodę ruchów i przyjemniejsze prasowanie. Żelazko zostało również wyposażone w pierwszą na świecie technologię FreeGlide 3D — uznany standard marki Braun — oraz w tryb Smart iCare. Chroni Twoje ubrania, zapewniając bezpieczną temperaturę dla wszystkich rodzajów tkanin i gwarantując doskonałą ochronę materiału. W żelazku zastosowana została funkcja automatycznego wyłączania po 8 minutach w pozycji pionowej lub po 30 sekundach w pozycji poziomej. Żelazko o mocy 2700 W zapewnia dobre rezultaty prasowania.

  Miejsce 6

  Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

  Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

  Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56 o mocy 3100 W gwarantuje o 15% szybsze prasowanie. Żelazko wyposażono w system zapobiegający powstawaniu osadu, silny strumień pary i funkcję samoczyszczenia. Osad nie tworzy się, a urządzenie jest znacznie bardziej trwałe. W żelazku tym zastosowano ceramiczną stopę. Power Steam Ultra ma zbiornik na wodę o pojemności 350 ml. Uderzenie pary wynoszące 210 g/min wyraźnie ułatwia prasowanie dżinsu czy lnu. Z kolei ciągły strumień pary o wartości 45 g/min umożliwia skuteczne prasowanie bawełnianych rzeczy. Pojemnik na wodę 350 ml, funkcja blokady kapania oraz samoczyszczenia i gwarancja 3 lata.

   

  Miejsce 7

  Żelazko parowe Beko SIM 3124 D

  Żelazko parowe Beko SIM 3124 D

  Żelazko parowe Beko SIM 3124 D to bardzo ciekawy wybór za dość nieduże pieniądze. Żelazko posiada ciekawe funkcje takie jak: Blokada kapania, Funkcja samoczyszczenia, Automatyczne wyłączanie, Prasowanie w pionie. Moc tego żelazka wynosi 2400 W i w zupełności poradzi sobie ze wszystkim zagnieceniami na ubraniach. W tym żelazku została zastosowana ceramiczna stopa. Pojemność zbiornika na wodę 240 ml.

  Miejsce 8

  Żelazko parowe Philips DST5030/80

  Żelazko parowe Philips DST5030/80

  Żelazko parowe Philips DST5030/80 to żelazko stworzone z myślą o codziennej pracy. Specjalna stopa SteamGlide Plus płynnie przesuwa się po każdej tkaninie. Nie przywiera, jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Moc 2400 W zapewnia szybkie nagrzewanie i wydaje prasowanie za pomocą tego żelazka. Zbiornik tego żelazka można napełniać zwykłą wodą z kranu. Wbudowana funkcja czyszcząca Calc-Clean ułatwia usuwanie kamienia z żelazka i gwarantuje najwyższą wydajność. Ergonomiczny uchwyt o specjalnej fakturze zapewnia wygodę i ułatwia trzymanie żelazka bez ryzyka, że się wyślizgnie. Silne uderzenie pary do 180 g ułatwia rozprasowywanie najbardziej opornych zagnieceń. Pionowy strumień pary umożliwia prasowanie wiszących tkanin.

  Miejsce 9

  Żelazko GÖTZE & JENSEN IG850 z wbudowanym generatorem pary

  Żelazko GÖTZE & JENSEN IG850 z wbudowanym generatorem pary

  Żelazko GÖTZE & JENSEN IG850 z wbudowanym generatorem pary i o wysokiej mocy 3000 W sprawi, że prasowanie stanie się przyjemniejsze. Zastosowana w nim technologia Burst Steam dzięki wbudowanej pompie zapewnia imponujące uderzenie pary o sile 200g/min lub ciągły wyrzut pary do 60g/min, która przenika przez powierzchnię tkaniny, eliminując nawet najbardziej uporczywe zagniecenia. Anodowana stopa została specjalnie wyprofilowana, by łatwiej było Ci manewrować żelazkiem, np. pomiędzy guzikami czy ozdobnymi nitami. Taki rodzaj stopy wyróżnia się wysoką odpornością na zadrapania, więc nie musisz obawiać się przypadkowego przejechania nią zamka czy guzików. Do tego charakteryzuje się doskonałym poślizgiem bez ryzyka przywierania oraz przypalenia tkanin. GÖTZE & JENSEN IG850 ma również opcję prasownia w pionie, dzięki której łatwiej rozprostujesz firanki czy zasłony, albo odświeżysz przed wyjściem ulubioną koszulę. Gorąca para rozprostuje ubrania bez dotykania materiału, więc nadaje się nawet do najdelikatniejszych tkanin. Cyfrowy regulator sprawia, że obsługa GÖTZE & JENSEN IG850 jest całkowicie intuicyjna, wystarczy wybrać rodzaj prasowanego materiału, by żelazko dobrało prawidłową temperaturę. Technologia Touch Sensor pozwala łatwo kontrolować generowanie pary – para jest wytwarzana tylko wtedy, kiedy żelazko jest trzymane za uchwyt. Kolejnym atutem żelazka GÖTZE & JENSEN IG850 jest duży pojemnik na wodę, mieszczący aż 400 ml – dzięki niemu nie będzie trzeba często uzupełniać wody, co znacznie skróci czas pracy. Dzięki Systemowi AntiDrip, który zapobiega wydzielaniu się kropel skondensowanej wody na stopie oraz Systemowi Anti-Calc, który zapobiega gromadzeniu się kamienia wewnątrz urządzenia, żelazko nie pozostawi na Twoich ubraniach irytujących przebarwień. Myśl o tym, że możesz zapomnieć o wyłączeniu żelazka, nie daje Ci spokoju? GÖTZE & JENSEN IG850 zostało wyposażone w System Auto Off, który wyłącza urządzenie, gdy o nim zapomnisz lub gdy się przewróci. Skierowane stopą do dołu lub na bok żelazko wyłączy się już po 30 sekundach! Jeśli odstawisz je i zapomnisz odłączyć z zasilania, urządzenie wyłączy się automatycznie po 8 minutach.

   

  Miejsce 10

  Żelazko Philips DST5010/10

  Żelazko Philips DST5010/10

  W naszym rankingu żelazek nie mogło zabraknąć żelazka Philips DST5010/10, które zbiera same pozytywne opinie na rynku. Moc 2400 W tego żelazka zapewnia szybkie nagrzewanie i wydajne prasowanie. Specjalna stopa SteamGlide Plus zastosowana w tym żelazku parowym nie przywiera, jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Blokada kapania, która znajduje się w tym żelazku pozwala spokojnie prasować delikatne tkaniny przy niskiej temperaturze. Wbudowana funkcja czyszcząca Calc-Clean ułatwia usuwanie kamienia z żelazka i gwarantuje najwyższą wydajność. Silne uderzenie pary do 160 g usuwa uporczywe zagniecenia. Żelazko to posiada funkcje prasowania w pionie, która pozwala odświeżyć tkaniny na wieszaku i usunąć zagniecenia z wiszących zasłon.

  Trochę czasu zajęło nam przygotowanie tego rankingu żelazek. Mamy nadzieje, że dzięki naszemu najnowszemu rankingowi znajdą Państwo najlepsze żelazko, które ułatwi prasowanie i poradzi sobie z najcięższymi zagnieceniami na ubraniach. Serwis expertrankingowy.pl ma pomóc w wyborze najlepszego sprzętu na rynku, ale nie podejmie za Państwa ostatecznej decyzji. To Wy decydujecie co ostatecznie wybieracie i kupujecie.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking żelazek do prasowania?

  Nasz zespół ekspertów z działu żelazek parowych przeanalizował ok. 50 modeli żelazek wiodących producentów na rynku, aby przygotować ten ranking najlepszych żelazek parowych. Przeanalizowaliśmy specyfikacje techniczne, funkcje, programy oraz opinie w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Następnie nasz dział redakcyjny zebrane materiały podczas naszej analizy ubrał w ten ranking żelazek, który właśnie jest zaprezentowany wyżej. Mamy nadzieje, że dzięki temu rankingowi najlepszych żelazek parowych wybiorą Państwo najlepszy produkt w rozsądnej cenie!

  Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując żelazko?

  Decydując się na zakup nowego żelazka parowego do domu warto zwrócić uwagę na niektóre elementy. Poniżej prezentujemy na jakie elementy warto zwrócić uwagę przed zakupem żelazka:

  Moc żelazka – to ona jest odpowiedzialna za szybkość nagrzewania naszego żelazka. Kupując nowe żelazko zwróć uwagę na nią bo im większa moc Twojego żelazka tym szybciej ono osiągnie odpowiednią temperaturę i będziesz mógł zacząć prasować. Na rynku możemy spotkać żelazka o mocy zaczynającej się od 900 W (żelazka turystyczne) do 3200 W.

  Stopa żelazka – to ona odpowiada za trwałość żelazka, łatwość prasowania. Na rynku można spotkać takie stopy w żelazkach jak: Stopa stalowa, Stopa ceramiczna, Stopa durilium, Stopa non-stick, Stopa eloksalowa, Stopa SteamGlide, Stopa teflonowa.

  Funkcje żelazka – przed zakupem nowego żelazka warto zwrócić uwagę na niektóre funkcje, które mogą się okazać bardzo przydatne. W codziennym prasowaniu przydatne mogą być takie funkcje żelazka jak: wbudowany sustem antywapienny, funkcja oczyszczania z kamienia, funkcja automatycznego wyłączania, prasowanie w pionie.

  Ergonomia – to bardzo ważna rzecz na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem żelazka. Łatwość użytkowania żelazka jest ważnym czynnikiem przy zakupie urządzenia. Uchwyt żelazka musi być zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniał jak największą wygodę podczas prasowania.

  Pojemność zbiornika na wodę – warto zdecydować się na jak największy zbiornik na wodę, który umożliwi nam dłuższe prasowanie bez konieczności robienia przerw na uzupełnienie wody. Wybierz żelazko parowe o pojemności zbiornika co najmniej 200 ml.

  Najczęściej zadawane pytania o żelazka:

  Co jest lepsze żelazko czy generator pary?

  Żelazko wydaje się lepszym wyborem niż generator pary z racji tego, że nowoczesne żelazka posiadają systemy wytwarzania pary. Generatory z racji swojej objętości mogą zabierać zbyt dużo miejsca w mieszkaniu, dlatego bardziej są rekomendowane dla miejsc, gdzie trzeba więcej rzeczy wyprasować

  Jakie są rodzaje żelazek?

  Na rynku możemy spotkać takie rodzaje żelazek jak: żelazka turystyczne, żelazka parowe, żelazka z generatorem pary, żelazka suche.

  Czy Parownica może zastąpić żelazko?

  Parownica nie zastąpi żelazka.

  Jaka firma robi najlepsze żelazka?

  Najlepsze żelazka robią tacy producenci jak: Philips, Tefal, Braun.

  Ile kosztuje najtańsze żelazko?

  Najtańsze żelazko możemy już kupić za 49,99 zł jest to żelazko turystyczne.

  Ile warto zapłacić za dobre żelazko parowe?

  Za dobre żelazko, które posłuży nam przez długi czas warto zapłacić od 300-600 zł.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  4.9/5 - (23 votes)
  Opinie o rankingach