Zaznacz stronę

Odpowiednio gorące i dobrze prasujące żelazko do ubrań to kluczowy przedmiot, którego nie może zabraknąć w Twoim mieszkaniu. Nikt z nas tak na prawdę nie lubi prasowania, ale czasami trzeba to zrobić i warto to zrobić dobrze. Dzięki dobremu żelazku zaoszczędzisz swój czas podczas codziennego prasowania i dobrze wyprasujesz rzeczy nie pozostawiając zagnieceń na ubraniach. Nasi eksperci od żelazek pomogą Ci przebrnąć w wyborze najlepszego żelazka przez przytłaczającą liczbę żelazek parowych dostępnych na rynku. Przeanalizowaliśmy większość najlepszych żelazek od wiodących producentów: Brau, Beko , Philips, Tefal, Russell Hobbs , RAVEN, Severin, Sencor, Morphy Richards, Black&Decker, Ariete, Vesta, Zelmer, Teesa, Cecotec, Bosch, aby móc Ci zaprezentować poniższy ranking najlepszych żelazek parowych na rynku:

Najlepsze żelazka parowe

Miejsce 1

Żelazko PHILIPS Azur Advanced GC4934/30

Żelazko PHILIPS Azur Advanced GC4934/30

Żelazko PHILIPS Azur Advanced GC4934/30 parowe z technologią OptimalTEMP to numer 1 w naszym rankingu żelazek parowych. Zastosowana technologia OptimalTEMP umożliwia prasowanie wszystkich materiałów, od dżinsu po jedwab, bez ryzyka przypalenia. Stopa żelazka SteamGlide Plus z zaawansowaną powłoką z tytanu i 6-warstwową powierzchnią zapewnia wyjątkowo dobry poślizg na każdej tkaninie. Dzięki strumieniowi 55 g w tkaninę wnika do 20% więcej pary. Moc żelazka PHILIPS Azur Advanced GC4934/30 3000 W zapewnia szybkie nagrzewanie się i skuteczną pracę. Funkcja szybkiego usuwania kamienia w 15 s zapewnia długotrwały strumień pary. Funkcja automatycznego wyłączania powoduje wyłączenie żelazka zostawionego bez nadzoru.

Miejsce 2

Żelazko Tefal Ultimate Pure FV9834

Żelazko Tefal Ultimate Pure FV9834

Żelazko Tefal Ultimate Pure FV9834 to model, który zajął drugie miejsce w naszym rankingu żelazek. Nowy opatentowany filtr Micro-Calc, który został zastosowany w tym modelu żelazka skutecznie zapobiega powstawaniu plam w trakcie prasowania, podczas gdy stały strumień pary o mocy do 55 g/min sprawia, że żelazko pracuje w efektywny sposób. Dzięki dużej mocy (3000 W) żelazko szybko się nagrzewa i jest w stanie wytworzyć parę o stałym poziomie aż do 55 g/min, co sprawia, że prasowanie przebiega niezwykle sprawnie. Wyjątkowa stopa wykonana w technologii Durilium AirGlide Autoclean nie wymaga pielęgnacji i należy do najlepszych rozwiązań gwarantujących lekki ślizg żelazka po tkaninie.

  Miejsce 3

  Żelazko TEFAL Turbo Pro Anti-Calc FV5655

  Żelazko TEFAL Turbo Pro Anti-Calc FV5655 Turbo

  Trzecie miejsce w rankingu żelazek zajmuje żelazko Turbo Pro Anti-Calc wyposażone w funkcję Turbo Boost generującą mocny wyrzut pary, który wnika głęboko w tkaninę usuwając najbardziej oporne zagniecenia. Te żelazko posiada szufladkę antywapienną, która gwarantuje dłuższą żywotność. Ciągły wyrzut pary na poziomie 50 g/m gwarantuje szybkie i wydajne rezultaty, a moc 2600 W zapewnia krótki czas nagrzewania. Stopa Durilium AirGlide Autoclean zapewnia zawsze najlepszy ślizg po tkaninie wśród żelazek Tefal i nie brudzi się mimo upływu czasu.

  Miejsce 4

  Żelazko parowe Philips DST8050/20 Azur 8000 Series

  Żelazko parowe Philips DST8050/20 Azur 8000 Series

  Żelazko parowe Philips DST8050/20 to żelazko z nowej serii żelazek Philips Azur 8000, gdzie prasowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Wysoka moc 3000 W tego żelazka zapewnia błyskawiczne nagrzewanie się żelazka i pozwala bardzo szybko rozpocząć prasowanie. Silne uderzenie pary 240 g w tym żelazku pozwala usunąć najbardziej oporne zagniecenia. Technologia OptimalTEMP zastosowana w tym żelazku parowym gwarantuje brak przypaleń w przypadku wszystkich rodzajów tkanin. Funkcja Quick Calc Release, która usuwa wapienny osad lub kamień, pozwala zachować maksymalną wydajność żelazka. Automatyczne wyłączanie żelazka po 8 minutach. Zbiornik wody o pojemności 300 ml umożliwi Ci więcej pracowania za jednym razem.

  Miejsce 5

  Żelazko BRAUN TexStyle 5 Steam iron SI 5037 Violet

  Żelazko BRAUN TexStyle 5 Steam iron SI 5037 Violet

  Żelazko BRAUN TexStyle 5 Steam iron SI 5037 Violet to żelazko zaprojektowane z myślą o wygodnym i łatwym prasowaniu. Model TexStyle 5 łączy w sobie doskonałą wydajność z unikalnym, otwartym uchwytem o ergonomicznej konstrukcji, zapewniając maksymalną swobodę ruchów i przyjemniejsze prasowanie. Żelazko zostało również wyposażone w pierwszą na świecie technologię FreeGlide 3D — uznany standard marki Braun — oraz w tryb Smart iCare. Chroni Twoje ubrania, zapewniając bezpieczną temperaturę dla wszystkich rodzajów tkanin i gwarantując doskonałą ochronę materiału. W żelazku zastosowana została funkcja automatycznego wyłączania po 8 minutach w pozycji pionowej lub po 30 sekundach w pozycji poziomej. Żelazko o mocy 2700 W zapewnia dobre rezultaty prasowania.

  Miejsce 6

  Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

  Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

  Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56 o mocy 3100 W gwarantuje o 15% szybsze prasowanie. Żelazko wyposażono w system zapobiegający powstawaniu osadu, silny strumień pary i funkcję samoczyszczenia. Osad nie tworzy się, a urządzenie jest znacznie bardziej trwałe. W żelazku tym zastosowano ceramiczną stopę. Power Steam Ultra ma zbiornik na wodę o pojemności 350 ml. Uderzenie pary wynoszące 210 g/min wyraźnie ułatwia prasowanie dżinsu czy lnu. Z kolei ciągły strumień pary o wartości 45 g/min umożliwia skuteczne prasowanie bawełnianych rzeczy. Pojemnik na wodę 350 ml, funkcja blokady kapania oraz samoczyszczenia i gwarancja 3 lata.

   

  Miejsce 7

  Żelazko parowe Beko SIM 3124 D

  Żelazko parowe Beko SIM 3124 D

  Żelazko parowe Beko SIM 3124 D to bardzo ciekawy wybór za dość nieduże pieniądze. Żelazko posiada ciekawe funkcje takie jak: Blokada kapania, Funkcja samoczyszczenia, Automatyczne wyłączanie, Prasowanie w pionie. Moc tego żelazka wynosi 2400 W i w zupełności poradzi sobie ze wszystkim zagnieceniami na ubraniach. W tym żelazku została zastosowana ceramiczna stopa. Pojemność zbiornika na wodę 240 ml.

  Miejsce 8

  Żelazko parowe Philips DST5030/80

  Żelazko parowe Philips DST5030/80

  Żelazko parowe Philips DST5030/80 to żelazko stworzone z myślą o codziennej pracy. Specjalna stopa SteamGlide Plus płynnie przesuwa się po każdej tkaninie. Nie przywiera, jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Moc 2400 W zapewnia szybkie nagrzewanie i wydaje prasowanie za pomocą tego żelazka. Zbiornik tego żelazka można napełniać zwykłą wodą z kranu. Wbudowana funkcja czyszcząca Calc-Clean ułatwia usuwanie kamienia z żelazka i gwarantuje najwyższą wydajność. Ergonomiczny uchwyt o specjalnej fakturze zapewnia wygodę i ułatwia trzymanie żelazka bez ryzyka, że się wyślizgnie. Silne uderzenie pary do 180 g ułatwia rozprasowywanie najbardziej opornych zagnieceń. Pionowy strumień pary umożliwia prasowanie wiszących tkanin.

  Miejsce 9

  Żelazko TEFAL Turbo Pro FV5648

  Żelazko TEFAL Turbo Pro FV5648

  Na 9 miejcu w naszym ranking najlepszych żelazek znalazło się żelazko TEFAL Turbo Pro FV5648, które posiada nową funkcję Turbo Boost generującą mocny wyrzut pary, która wnika głęboko w tkaninę, aby usunąć nawet najbardziej oporne zagniecenia. To wydajne żelazko parowe zostało zaprojektowane w sposób gwarantujący maksymalną trwałość włączając unikalną szufladkę antywapienną zapewniającą długotrwałe działanie żelazka. Ciągły wyrzut pary na poziomie 50 g/m gwarantuje szybkie i wydajne rezultaty, a moc 2600 W zapewnia krótki czas nagrzewania. Stopa Durilium AirGlide Autoclean zapewnia zawsze najlepszy ślizg po tkaninie wśród żelazek Tefal i nie brudzi się mimo upływu czasu.

   

  Miejsce 10

  Żelazko Philips DST5010/10

  Żelazko Philips DST5010/10

  W naszym rankingu żelazek nie mogło zabraknąć żelazka Philips DST5010/10, które zbiera same pozytywne opinie na rynku. Moc 2400 W tego żelazka zapewnia szybkie nagrzewanie i wydajne prasowanie. Specjalna stopa SteamGlide Plus zastosowana w tym żelazku parowym nie przywiera, jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. Blokada kapania, która znajduje się w tym żelazku pozwala spokojnie prasować delikatne tkaniny przy niskiej temperaturze. Wbudowana funkcja czyszcząca Calc-Clean ułatwia usuwanie kamienia z żelazka i gwarantuje najwyższą wydajność. Silne uderzenie pary do 160 g usuwa uporczywe zagniecenia. Żelazko to posiada funkcje prasowania w pionie, która pozwala odświeżyć tkaniny na wieszaku i usunąć zagniecenia z wiszących zasłon.

  Trochę czasu zajęło nam przygotowanie tego rankingu żelazek. Mamy nadzieje, że dzięki naszemu najnowszemu rankingowi znajdą Państwo najlepsze żelazko, które ułatwi prasowanie i poradzi sobie z najcięższymi zagnieceniami na ubraniach. Serwis expertrankingowy.pl ma pomóc w wyborze najlepszego sprzętu na rynku, ale nie podejmie za Państwa ostatecznej decyzji. To Wy decydujecie co ostatecznie wybieracie i kupujecie.

  Ekspert z działu żelazek

  Jak powstał nasz ranking żelazek do prasowania?

  Nasz zespół ekspertów z działu żelazek parowych przeanalizował ok. 50 modeli żelazek wiodących producentów na rynku, aby przygotować ten ranking najlepszych żelazek parowych. Przeanalizowaliśmy specyfikacje techniczne, funkcje, programy oraz opinie w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Następnie nasz dział redakcyjny zebrane materiały podczas naszej analizy ubrał w ten ranking żelazek, który właśnie jest zaprezentowany wyżej. Mamy nadzieje, że dzięki temu rankingowi najlepszych żelazek parowych wybiorą Państwo najlepszy produkt w rozsądnej cenie!

  Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując żelazko?

  Decydując się na zakup nowego żelazka parowego do domu warto zwrócić uwagę na niektóre elementy. Poniżej prezentujemy na jakie elementy warto zwrócić uwagę przed zakupem żelazka:

  Moc żelazka – to ona jest odpowiedzialna za szybkość nagrzewania naszego żelazka. Kupując nowe żelazko zwróć uwagę na nią bo im większa moc Twojego żelazka tym szybciej ono osiągnie odpowiednią temperaturę i będziesz mógł zacząć prasować. Na rynku możemy spotkać żelazka o mocy zaczynającej się od 900 W (żelazka turystyczne) do 3200 W.

  Stopa żelazka – to ona odpowiada za trwałość żelazka, łatwość prasowania. Na rynku można spotkać takie stopy w żelazkach jak: Stopa stalowa, Stopa ceramiczna, Stopa durilium, Stopa non-stick, Stopa eloksalowa, Stopa SteamGlide, Stopa teflonowa.

  Funkcje żelazka – przed zakupem nowego żelazka warto zwrócić uwagę na niektóre funkcje, które mogą się okazać bardzo przydatne. W codziennym prasowaniu przydatne mogą być takie funkcje żelazka jak: wbudowany sustem antywapienny, funkcja oczyszczania z kamienia, funkcja automatycznego wyłączania, prasowanie w pionie.

  Ergonomia – to bardzo ważna rzecz na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem żelazka. Łatwość użytkowania żelazka jest ważnym czynnikiem przy zakupie urządzenia. Uchwyt żelazka musi być zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniał jak największą wygodę podczas prasowania.

  Pojemność zbiornika na wodę – warto zdecydować się na jak największy zbiornik na wodę, który umożliwi nam dłuższe prasowanie bez konieczności robienia przerw na uzupełnienie wody. Wybierz żelazko parowe o pojemności zbiornika co najmniej 200 ml.

  Najczęściej zadawane pytania o żelazka:

  Co jest lepsze żelazko czy generator pary?

  Żelazko wydaje się lepszym wyborem niż generator pary z racji tego, że nowoczesne żelazka posiadają systemy wytwarzania pary. Generatory z racji swojej objętości mogą zabierać zbyt dużo miejsca w mieszkaniu, dlatego bardziej są rekomendowane dla miejsc, gdzie trzeba więcej rzeczy wyprasować

  Jakie są rodzaje żelazek?

  Na rynku możemy spotkać takie rodzaje żelazek jak: żelazka turystyczne, żelazka parowe, żelazka z generatorem pary, żelazka suche.

  Czy Parownica może zastąpić żelazko?

  Parownica nie zastąpi żelazka.

  Jaka firma robi najlepsze żelazka?

  Najlepsze żelazka robią tacy producenci jak: Philips, Tefal, Braun.

  Ile kosztuje najtańsze żelazko?

  Najtańsze żelazko możemy już kupić za 49,99 zł jest to żelazko turystyczne.

  Ile warto zapłacić za dobre żelazko parowe?

  Za dobre żelazko, które posłuży nam przez długi czas warto zapłacić od 300-600 zł.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  4.9/5 - (23 votes)
  Opinie o rankingach