Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie łączące w sobie funkcje tradycyjnego odkurzacza oraz sprzętu myjącego. Odkurzacz pozwala Nam szybko usunąć kurz, zabrudzenia, sierść czy też inne nieczystości, a dodatkowa funkcja mycia sprawia, że w ciągu kilku chwil umyjemy płytki czy panele bez konieczności używania mopa. W porównaniu do swoich klasycznych odpowiedników odkurzacz pionowy ma mniejsze gabaryty i wagę, a to przekłada się na jego codzienne użytkowanie, w przypadku ograniczonego miejsca na przechowywanie czy dużego domu taki odkurzacz z pewnością ułatwi Nam prace domowe. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, przede wszystkim na sposób zasilania odkurzacza. Może to być akumulator lub zasilanie sieciowe, w przypadku akumulatora ważna jest jego żywotność, lepiej wybrać model, który po jednorazowym naładowaniu może pracować przez dłuższy czas, z kolei przy zasilaniu sieciowym sprawdźmy jakiej długości jest kabel, krótki kabel spowoduje, że co pomieszczenie będziemy musieli przełączać odkurzacz do kolejnych gniazd. Wielkość pojemnika na zanieczyszczenia oraz poziom hałasu jaki generuje sprzęt to kolejne istotne parametry urządzenia, które należy sprawdzić. Kwestia dodatkowych funkcji zależy z kolei od Naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Zobacz nasz ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia i wybierz najlepszy dla siebie.

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia

Miejsce 1

Odkurzacz Dyson V15s Detect Submarine™

Odkurzacz Dyson V15s Detect Submarine™

Numer 1 w naszym rankingu odkurzaczy pionowych z funkcją mycia to Dyson V15s Detect Submarine™. Odkurzacz, który zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakosci. Myje podłogi twarde czystą wodą przez cały czas sprzątania. Napędzana silnikiem elektroszczotka do czyszczenia na mokro usuwa rozlane płyny, zanieczyszczenia i uporczywe plamy, które z każdym obrotem wałka są z niego usuwane. 8 punktów rozprowadzania wody równomiernie nawilża wałek na całej jego szerokości, aby zapewnić równomierne mycie podłogi. Zapobiega nadmiernemu rozlewaniu wodu i nie pozostawia smug. Czyści do 110 m² powierzchni przy jednym napełnieniu zbiornika na wodę. Z łatwością omija przeszkody, aby szybko zebrać rozsypane zabrudzenia i rozlane płyny dzięki bardzo zwrotnej i lekkiej konstrukcji. Ultra wygodne manewrowanie przy krzesłach, a nawet w narożnikach. Potężna i inteligentna technologia odkurzania Dyson dokładnie sprząta wszystkie rodzaje podłóg. Odkurzacz posiada 4 wszechstronne elektroszczotki do sprzątania na mokro i na sucho. 14 cyklonów generuje siłę odśrodkową o wartości do 100 000G, aby usunąć kurz z przepływającego powietrza — bez utraty mocy ssania. Silnik Dyson Hyperdymium™ obraca się z prędkością do 125 000 obrotów na minutę, generując potężną moc ssania i zapewniając dokładne sprzątanie. Zaawansowany 7-ogniwowy akumulator umożliwia dokładne sprzątanie całego domu bez utraty mocy. Wyjmij i wymień akumulator (dostępny osobno w sprzedaży) dla dłuższego korzystania z odkurzacza. Wbudowany czujnik piezoelektryczny zlicza zbierane cząsteczki kurzu. W pełni uszczelniony system filtracji zatrzymuje mikroskopijny kurz i rozprowadza czyste powietrze — dla zapewnienia zdrowszego domu.Zaawansowana i szczelna filtracja całego urządzenia wychwytuje 99,99% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,3 mikrometra (µm).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Odkurzacz Philips AquaTrio XW9383/01

Odkurzacz Philips AquaTrio XW9383/01

Odkurzacz Philips AquaTrio XW9383/01 z funkcją aktywnego mycia to drugi najlepszy sprzęt w naszym rankingu odkurzaczy pionowych z funkcją mycia. Najbardziej wszechstronny odkurzacz bezprzewodowy wyposażony w dwie stale czyste szczotki o wysokiej prędkości obrotowej. Wyjątkowa nasadka z technologią AquaSpin w tym samym czasie odkurza i aktywnie myje twarde podłogi, zbierając za jednym pociągnięciem brud znajdujący się z przodu i z tyłu nasadki. Nie musisz już dłużej myć podłogi dopiero po jej odkurzeniu. To prawdziwa oszczędność czasu i zdecydowanie mniej wysiłku. Technologia AquaSpin powstała z myślą o usuwaniu brudu, kurzu, plam, rozlanych płynów oraz do 99,9% bakterii z twardych podłóg już po jednym sprzątaniu. W celu odkurzania bez użycia wody wystarczy w prosty sposób przełączyć się na odkurzacz z nasadką z podświetleniem LED. Zapewnia ona precyzyjne i skuteczne zbieranie zabrudzeń z każdego rodzaju podłóg, usuwając za każdym pociągnięciem aż 98% kurzu i brudu. Umieszczone na nasadce światła LED pozwalają uwidocznić dotąd ukryte zabrudzenia, takie jak drobinki kurzu, kłaczki, włosy i okruszki, zwłaszcza pod meblami lub w mniej oświetlonych miejscach. Na kolorowym, cyfrowym, inteligentnym ekranie LCD wyświetlane są wszystkie informacje potrzebne w trakcie sprzątania i po jego zakończeniu – między innymi stan akumulatora, tryby sprzątania czy wskazówki dotyczące konserwacji. Dwie wyjątkowo miękkie szczotki Power Brush z mikrofibry obracają się z prędkością 4500 obrotów na minutę. Tak duża prędkość powoduje, że brud zbierany z podłogi jest od razu zasysany do zbiornika na brudną wodę, pozostawiając szczotki stale czyste. Wyjątkowa zwrotność na wszystkich typach podłóg i łatwy dostęp do miejsc pod niskimi meblami. Potężny akumulator litowo-jonowy zapewnia energię umożliwiającą sprzątanie nawet przez 25 minut w normalnym trybie z nasadką AquaSpin do odkurzania i aktywnego mycia. W przypadku odkurzacza z nasadką z podświetleniem LED czas ten wydłuża się do 45 minut w normalnym trybie i nawet do 25 minut w trybie turbo. W przypadku posiadania dodatkowego akumulatora czas pracy urządzenia można wydłużyć do 90 minut. Po zakończeniu sprzątania wystarczy umieścić urządzenie w stacji dokującej 2 w 1 w celu przeprowadzenia automatycznego cyklu samoczyszczenia obejmującego całkowite opłukanie urządzenia i szczotek PowerBrush. Po zakończeniu całe urządzenie wraz ze szczotkami można przechowywać razem na stacji dokującej, dzięki czemu urządzenie jest czyste i gotowe na kolejne sprzątanie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Odkurzacz Tefal X-Force Flex Aqua 14.60 TY99C0

Odkurzacz Tefal X-Force Flex Aqua 14.60 TY99C0

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Tefal X-Force Flex Aqua 14.60 TY99C0 to trzeci najlepszy sprzęt w naszym rankingu. Odkurzacz bezprzewodowy Tefal X-Force Flex 14.60 Aqua to połączenie innowacyjności i rozwiązań poprawiających komfort sprzątania. Moc ssąca do 200 Airwattów, tryb Auto z mocą dostosowującą się do sprzątanej powierzchni, technologia Flex, dzięki której bez trudu usuniesz kurz z każdego zakamarka, od podłogi aż po sufit. Dodatkowa głowica Aqua pozwala odkurzać i myć podłogi jednocześnie, oszczędzając aż połowę czasu przeznaczonego na porządki. Skuteczne sprzątanie dzięki inteligentnej technologii. TRYB AUTO: Technologia Smart Brush sprawia, że silnik automatycznie dostosowuje moc ssącą do sprzątanej powierzchni, dając perfekcyjne rezultaty za każdym razem. WSKAŹNIK CZYSZCZENIA FILTRA: Symbol „F” na wyświetlaczu informuje, kiedy filtr wymaga wyczyszczenia zapewniając prawidłowe działanie urządzenia. Poczuj różnicę i zobacz jak nowoczesne technologie ułatwiają codzienne porządki. W zestawie z tym odkurzaczem otrzymasz: Bezprzewodowy odkurzacz, baza ładująca, dwie szczotki EasyBrush, dodatkowy filtr, ssawka szczelinowa, szczotka do tapicerki oraz zintegrowana szczotka Turbo Brush, głowica Aqua, 2 nakładki mopujące, końcówka Mini Flex i ładowarka. Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Tefal X-Force Flex Aqua 14.60 TY99C0 to wysokiej jakości sprzęt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Odkurzacz, który zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Postaw na sprawdzony sprzęt.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Odkurzacz Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Odkurzacz Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU to wielozadaniowy odkurzacz 4w1 z technologią aktywnego mopowania, który wychwytuje 99% kurzu i którym odkurzysz wszystkie rodzaje podłóg, nawet 5 razy mocniej. Odkurzacz posiada technologię aktywnego mopowania, innowacyjną technologię UV oraz daje możliwość polerowania podłóg. Unikalna budowa szczotki PowerPro Mop z obrotowymi dyskami skutecznie usunie uporczywy brud a nawet zaschnięte plamy z podłóg twardych. Wyposażone w silnik nakładki mopujące wykończone delikatną warstwą mikrofibry zapewniają ochronę przed zarysowaniem wszystkich rodzajów podłóg twardych. Prędkość dysków wynosi aż 260 obrotów na minutę. W porównaniu do pasywnego mopowania, technologia AKTYWNEGO MOPOWANIA – POWER PRO MOP rotujących dysków z prędkością 260 obrotów/minutę. Indukcyjny silnik wytwarza 5-krotnie większą moc ssania zapewniającą dokładne odkurzanie dywanów i podłóg twardych. Cyfrowy wyświetlacz LED wskazuje poziom naładowania akumulatora oraz aktualny tryb pracy. Możesz regulować moc ssania pracy pomiędzy 4 trybami. Umieszczone na panelu ikony poinformują o zatkaniu systemu i konieczności wyczyszczenia filtra, aby utrzymać doskonałą moc odkurzacza. Dodatkowo, panel sygnalizuje tryb pracy na mokro oraz konieczności przeprowadzenia pielęgnacji lub wymiany filtra, gdy jest taka potrzeba. Pady polerujące wykonane są z miękkiej mikrofibry, dzięki czemu mogą posłużyć do polerowania podłóg, pozostawiając efekt lśniącej podłogi. Można je prać w pralce i używać ponownie. Innowacyjna stacja myjąca Electrolux PowerPro na zawsze zmienia sposób i jakość mycia podłóg. Technologia separacji brudnej wody gwarantuje mycie podłóg zawsze w czystej wodzie. W komplecie z odkurzaczem otrzymasz: elektroszczotkę PowerPro do różnych powierzchni, elektroszczotkę z technologią mopowania PowerPro Mop, elektroszczotkę z technologią UV BedProPower+, ssawkę do delikatnych powierzchni, elastyczną końcówkę, szczotkę szczelinową, szczotkę do kurzu, zbiornik na wodę, nakładki mopujące i polerujące, wieszaki na akcesoria, akumulator 25.2V HD, filtr emisji i filtr progresywny, stację ładowania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Odkurzacz Bissell Crosswave X7

Odkurzacz Bissell Crosswave X7

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Bissell Crosswave X7 (3401N) to kolejne urządzenie, które musiało się znaleźć wysoko w naszym rankingu odkurzaczy pionowych mopujących. Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Bissell Crosswave X7 (3401N) to urządzenie nowej generacji do czyszczenia na mokro i na sucho, dedykowane dla właścicieli zwierząt. To wydajne i lekkie urządzenie jest rozwiązaniem na wszystkie wyzwania związane ze sprzątaniem: pozwala na szybkie odkurzenie mieszkania oraz gruntowne czyszczenie na mokro. Wytrzymały silnik cyfrowy o wysokiej wydajności 45000 obr./min zapewnia mocne ssanie i do 30 minut bezprzewodowej pracy. To urządzenie podczas sprzątania na mokro jednocześnie odkurza i myje twarde powierzchnie oraz dywany, łącząc te etapy sprzątania i oszczędzając Twój czas. Dzięki technologii Two-Tank oddziela czystą i brudną wodę, nie wprowadzając zanieczyszczeń z powrotem na podłogę. Produkt ten stworzony został przez inżynierów i właścicieli zwierząt jednocześnie. W połączeniu z płynem wielozadaniowym Multi-Surface Pet eliminuje zapachy zwierząt, pozostawiając podłogi czyste i pachnące. Po zakończonej pracy urządzenie samodzielnie oczyszcza się wewnątrz oraz czyści wałek szczotki, dzięki czemu oszczędza Twój czas na konserwację urządzenia. Dzięki silnemu ssaniu urządzenie z łatwością zbiera sierść zwierząt i suche zanieczyszczenia z twardych podłóg. Urządzenie posiada reflektory LED, które oświetlają sierść zwierząt, brud i zanieczyszczenia podczas czyszczenia wzdłuż listew przypodłogowych i narożników. Poziom hałasu 75-77 dB w zależności od trybu. Prędkość obrotu szczotki 2000 obr./min. Czas pracy (Przy wysokim i niskim trybie) do 30 minut w trybie podłóg i do 20 minut w trybie TURBO PET™.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Odkurzacz PHILIPS Aqua 8000 XC8057/01

Odkurzacz PHILIPS Aqua 8000 XC8057/01

Odkurzacz bezprzewodowy Aqua 8000 firmy Philips usuwa plamy i aż 99% bakterii dzięki nasadce odkurzająco-mopującej Aqua Plus. 5-stopniowy system filtracji wyłapuje do 99,9% drobnego kurzu, bakterii i alergenów. System filtracji składa się z najnowszego cylindra PowerCyclone 12 z łopatkami Aerodynamic Vortex Blades, 3-stopniowym filtrem piankowym i elektretowym filtrem końcowym drobnych cząsteczek. Nasadka odkurzająco-mopująca o przemyślanej konstrukcji pozwala jednocześnie odkurzać i myć podłogę, umożliwiając usuwanie kurzu, brudu, klejących się plam oraz do 99% bakterii z twardych podłóg w Twoim domu. Osiągaj optymalne rezultaty, używając środka do czyszczenia podłóg firmy Philips (XV1792). Nasadka odkurzająco-mopująca automatycznie dostosowuje ssanie, gdy potrzebne jest zwiększenie wydajności, wykorzystując podwójne kanały ssania — jeden z przodu, drugi z tyłu. Oba kanały ssania mają zygzakowaty kształt i wyjątkowy, opatentowany układ rozprowadzania wody, który zapewnia maksymalną skuteczność. Cyfrowy silnik PowerBlade został stworzony z myślą o generowaniu bardzo silnego przepływu powietrza (do 1100 l/min), dzięki czemu wystarczy jeden ruch, aby usunąć większość kurzu i brudu. Do 30 minut pracy w trybie Turbo — najdłuższy czas pracy spośród wszystkich bezprzewodowych odkurzaczy. Cyfrowy kolorowy wyświetlacz pozwala sterować urządzeniem i zapewnia dostęp do niezbędnych informacji podczas sprzątania i po jego zakończeniu. ześć diod LED w nasadce odkurzającej oraz technologia PrecisionLED w większości akcesoriów pozwalają uwidocznić ukryty kurz i brud na podłogach i w zakamarkach.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Odkurzacz Tefal X-Force Flex 12.60 Aqua TY98C0

Odkurzacz Tefal X-Force Flex 12.60 Aqua TY98C0

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Tefal X-Force Flex 12.60 Aqua TY98C0 to sprzęt, który zapewnia wyjątkową skuteczność dzięki mocy ssącej na poziomie 150 Airwattów i wydajnej baterii pozwalającej na 45 minut bezprzewodowej pracy. Odkurzacz bezprzewodowy Tefal X-Force Flex 12.60 Auto przenosi sprzątanie na nowy poziom. Pomysłowy design zapewnia wygodę sprzątania i pozwala na odkurzanie nawet pod niskimi meblami, bez konieczności schylania się. Moc ssąca do 150 Airwattów, tryb Auto z mocą dostosowującą się do sprzątanej powierzchni, filtracja na poziomie 99,9% i możliwość jednoczesnego sprzątania i mycia podłóg, to tylko niektóre z rozwiązań, które sprawiają, że urządzenie jest wyjątkowo skuteczne. Technologia Smart Brush sprawia, że silnik automatycznie dostosowuje moc ssącą do sprzątanej powierzchni, dając perfekcyjne rezultaty za każdym razem. Regulacja mocy, stan baterii i przycisk Boost są łatwo dostępne, dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania. Elastyczna rura z technologią Flex ułatwia dotarcie do kurzu, nawet pod niskimi meblami. Zbiornik na kurz o pojemności 0,9 L, łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Czas sprzątania krótszy o połowę z nakładką Aqua, dzięki której jednocześnie odkurzysz i umyjesz podłogi.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Odkurzacz Amica VM XPro Aqua

Odkurzacz Amica VM XPro Aqua

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Amica VM XPro Aqua to niedrogi odkurzacz pionowy mopujący, który zbiera same pozytywne opinie w internecie. Tryb Auto sam dostosowuje moc ssania odkurzacza do stopnia zabrudzenia powierzchni, a wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego czujnika DustSensor umieszczonego w głównej szczotce. Dodatkowo kiedy wjeżdżasz na dywan, odkurzacz rozpozna, że powierzchnia się zmieniła i automatycznie dopasuje swoją moc. Uciążliwe i czasochłonne odkurzanie, a potem mycie podłogi mopem? To już przeszłość! Teraz możesz uzyskać pełną czystość korzystając z jednego odkurzacza 3 w 1. Z ręcznym, bezprzewodowym odkurzaczem pionowym sprawnie posprzątasz na sucho i jednocześnie umyjesz podłogę na mokro. Trudno dostępne miejsca, meble, a także tapicerkę samochodu wygodnie posprzątasz, dzięki możliwości skorzystania ze skróconej rączki. Ergonomiczne rozwiązania podnoszą jakość pracy i efekty sprzątania. Wszystko z myślą o pełnym porządku! Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu stanowią dla ciebie zagrożenie? Szukasz rozwiązań, które redukują uciążliwy i zagrażający zdrowiu kurz, pyłki, roztocza czy bakterie? Wybierz odkurzacz wyposażony w filtr EPA. Filtr eliminuje z wydmuchiwanego powietrza od 85 do nawet 99,5% niepożądanych cząstek. Zagwarantuj sobie bezpieczeństwo i czyste, zdrowe powietrze. Teraz możesz jednocześnie odkurzać i myć na mokro podłogi w całym swoim domu! Odkurzacz wyposażony jest w specjalny system myjący – jeśli chcesz usunąć nie tylko kurz, ale również brud i plamy, napełnij pojemnik na wodę, załóż nakładkę mopującą wraz ze ściereczką a całość przymocuj do szczotki. Odkurzaj bez obaw, że coś Ci umknie – specjalny czujnik kurzu umieszczony we wlocie odkurzacza automatycznie wykryje zabrudzenia na odkurzanej powierzchni. W mocniej zabrudzonych miejscach, przy włączonym Trybie Auto, odkurzacz zwiększy moc ssania, żeby sprzątanie było maksymalnie skuteczne. Elektroszczotka z wbudowanym podświetleniem LED pozwoli Ci na dokładnie odkurzenie nawet słabo widocznych miejsc, takich jak podłoga pod kanapą czy komodą. Podczas sprzątania nie przeoczysz już żadnych zabrudzeń!

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Odkurzacz Karcher FC 5 1.055-400.0

Odkurzacz Karcher FC 5 1.055-400.0

Mycie bez konieczności przeprowadzenia uprzedniego odkurzania to niespotykana do tej pory oszczędność czasu i energii. Elektrycznie napędzane pady z łatwością suną po podłodze obracając się z prędkością 500 obrotów na minutę. W połączeniu z innowacyjną funkcją samooczyszczania w trakcie pracy urządzenie uzyskuje o 20% lepsze rezultaty czyszczenia niż tradycyjny mop. Zbiornik wody czystej wypełniany wodą i środkiem czyszczącym automatycznie zwilża pady walcowe z mikrofibry. Napędzane elektrycznie 2 pady walcowe obracają się w przód usuwając luźne/suche zabrudzenia i wycierają podłogę w jednym przejściu. System odkurzający znajdujący się nad padami zasysa wodę z zabrudzeniami z padów do zbiornika na brudną wodę. Udoskonalona głowica czyszcząca zbiera więcej suchych i mokrych zanieczyszczeń. System 2 zbiorników: Stałe zwilżanie padów ze zbiornika wody czystej, podczas gdy zabrudzenia zbierane są w zbiorniku wody brudnej. Bez wysiłku: bez noszenia wiadra, bez ręcznego wyżymania ścierki do podłóg, bez szorowania. Pady można prać w pralce w 60°C.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Odkurzacz ETA Sonar Aqua+ 323290000

Odkurzacz ETA Sonar Aqua+ 323290000

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia ETA Sonar Aqua+ 323290000 to bardzo dobry odkurzacz, który zamyka nasz ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia. Niezwykle wydajny odkurzacz pionowy ETA Sonar Aqua Plus przeznaczony jest dla wszystkich, którzy szukają efektywnego i jednocześnie łatwego sposobu na utrzymanie idealnie czystych podłóg. Oprócz odkurzania doskonale sprawdza się również w mopowaniu, pozostawiając całe mieszkanie czystym. Wydajny silnik cyfrowy zapewnia dużą moc ssącą i długą żywotność. Sonar Aqua Plus zagości w twoim domu na naprawdę długi czas. Unikalna technologia SMART DUST SENSOR automatycznie dostosowuje siłę ssącą do poziomu zabrudzenia podłogi. Odkurzacz zwiększy siłę ssania, jeśli wjedzie na mocno zanieczyszczony obszar, a następnie zmniejszy ją po jego odkurzeniu. W ten sposób nie tylko dokładnie i wygodnie odkurzysz podłogi, ale także zoptymalizujesz zużycie energii i zaoszczędzisz baterię. ETA Sonar Aqua Plus pozytywnie zaskoczy Cię swoją mocą. Jego siła ssąca sięga do 125 watów. Możesz skorzystać z trybu automatycznego, ale odkurzacz daje również możliwość ręcznej regulacji siły odkurzania w 6 stopniach według własnego uznania. Większa moc jest idealna do odkurzania dywanów i dużych zabrudzeń. Mniejsza moc przyda się przy odkurzaniu mniej zabrudzonego parkietu i innych twardych podłóg. Wymienny akumulator litowo-jonowy 25,2 V zapewnia do 25 minut skutecznego odkurzania na jednym ładowaniu. Możesz monitorować stan baterii i aktualną moc na czytelnym wyświetlaczu LED. Jeśli bateria całkowicie się rozładuje, jej ponowne naładowanie do pełna trwa 4-6 godzin. Po zużyciu baterii możesz łatwo ją wyjąć i wymienić na zapasową (dodatkowa bateria nie jest w zestawie). Kurz i nieczystości trafiają do zbiornika o pojemności 0,5 l. Skuteczną filtrację zapewniają natomiast 2 wysokiej jakości filtry HEPA, które zbierają nawet najmniejsze cząsteczki pyłu.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, gdzie lubi się w sposób tradycyjny odkurzać i myć podłogi. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy tą kategorię urządzeń, aby zbudować nasz ranking. Mamy nadzieje, że nasz ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia będzie pomocnym narzędziem przy wyborze sprzętu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia?

Ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia, który prezentujemy tutaj powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 70 modeli różnych firm. Testowaliśmy i analizowaliśmy odkurzacze pionowe z funkcją mopowania od takich firm jak: Electrolux, Tefal, Samsung, Philips, Karcher, Beko, Sencor, Roidmi, Bissell, Xiaomi, Amica, Hoover, Sharp, Vileda, Cecotec, Dreame, Ezviz, Thomas i kilku innych. Po naszych wewnętrznych testach i analizach postanowiliśmy przeanalizować opinie dostępne w internecie o odkurzacza pionowych myjących. Opinie o odkurzaczach pionowych z funkcją mycia analizowaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, rankingach produktowych. Po tych czynnościach uszeregowaliśmy nasze zestawienie odkurzaczy pionowych z funkcją mycia oraz opisaliśmy całe zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. Ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu możesz mieć pewność, że widzisz w nim tylko aktualne i najlepsze produkty dostępne rynku. Warto tutaj dodać, że nasz ranking nie jest sponsorowany przez żadną firmę, która produkuje te urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że widzisz rzetelne zestawienie w które nikt nie ingerował.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza pionowego z funkcją mycia?

Wybór i zakup dobrego odkurzacza pionowego z funkcją mycia to dość skomplikowane zadanie z racji tego, że na rynku jest bardzo dużo modeli tego typu sprzętów o różnej jakości. Jaki odkurzacz pionowy z funkcją mycia kupić? Czym kierować się przy zakupie odkurzacza pionowego myjącego? Jaki odkurzacz pionowy z funkcją mycia wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany dla Ciebie przez nasz zespół.
 
Sposób zasilania – Szukając odkurzacza pionowego z funkcją mycia warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to jak urządzenie jest zasilane. Na rynku można spotkać odkurzacze pionowe z funkcją mycia, które są zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Jedne jak i drugie mają swoje plusy i minusy. Tutaj musisz dobrać odkurzacz pionowy z funkcją mycia do swoich potrzeb.
 
Pojemność pojemnika – Kupując odkurzacz pionowy z funckją mycia warto zwrócić uwagę na pojemność pojemnika/worka na zanieczyszczenia. Pojemność ta jest wyrażona w litrach (l) i informuje nas jak dużo kurzu lub innych zanieczyszczeń zmieści się w naszym odkurzaczu. Na rynku można spotkać urządzenia, które mają pojemność pojemnika lub wordka od 0.2 litra do 1.2 litra. Pojemność najlepiej jest wybrać kierując się tym jaką powierzchnię będziemy odkurzacz.
 
Czas pracy na jednym ładowaniu – Jeśli to model bezprzewodowy to dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu oznacza, że można posprzątać większą powierzchnię bez przerw. W ofercie sklepów możemy spotkać odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia, które mają czas pracy wyrażony w minutach od 20 do 120 minut.
 
Poziom hałasu – Nikt z nas nie przepada za głośnymi urządzeniami, dlatego kupując odkurzacz pionowy z funkcją mycia warto zwrócić jaki poziom hałasu emituje urządzenie. Na rynku można spotkać odkurzacze pionowe z funkcją mycia, które emitują poziom hałasu wyrażony w decybelach (dB) od 60 do 90. Im mniej decybeli będzie miał odkurzacz tym ciszej będzie pracował.
 
Dodatkowe akcesoria – Kupując odkurzacz pionowy warto też zwrócić uwagę na to jakie dodatkowe akcesoria są dodawane w zestawie przez producenta. Niektóre modele mogą być dostarczane z dodatkowymi dyszami czy szczotkami, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc czy specyficznych powierzchni. Naszym zdaniem warto wybierać urządzenia, które mają jak najwięcej akcesoriów bo to znacznie ułatwia pracę.

Najczęściej zadawane pytania o odkurzacze pionowe z funkcją mycia:

Co to jest odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia to urządzenie sprzątająco-myjące, które łączy w sobie cechy tradycyjnego odkurzacza pionowego oraz mopu do mycia podłóg. Dzięki tej kombinacji pozwala nie tylko na usuwanie kurzu i brudu z powierzchni, ale również na jednoczesne mycie podłogi. Jest to szczególnie przydatne w gospodarstwach domowych, gdzie chce się zaoszczędzić czas i miejsce na przechowywanie oddzielnych urządzeń do sprzątania czy mycia.

Czy warto kupić odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Warto kupić odkurzacz pionowy z funkcją mycia bo to sprzęt 2w1, który łączy odkurzacz i mopa w sobie. Dzięki temu urządzeniu zaoszczędzimy miejsce w swoim mieszkaniu i usprawnimy porządki w mieszkaniu.

Jakie modele odkurzaczy pionowych mają funkcję mycia?

Na rynku jest bardzo dużo odkurzaczy pionowych z funkcją mycia. Polecane odkurzacze pionowe z funkcją mycia to: Odkurzacz Tefal X-Force Flex Aqua 14.60 TY99C0, Odkurzacz Philips AquaTrio XW9383/01, Odkurzacz Samsung Jet 90 Pro Extra VS20R9079T7/GE, Odkurzacz Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU, Odkurzacz Bissell Crosswave X7 i kilka innych w naszym rankingu.

Jak zasilane są odkurzacze pionowe z funkcją mycia?

Na rynku można spotkać odkurzacze pionowe z funkcją mycia, które są zasilane sieciowo lub akumulatorowo.

Ile kosztuje odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Ceny odkurzaczy pionowych z funkcją mycia są bardzo zróżnicowane. Najtańszy odkurzacz pionowy z funkcją mycia można kupić za ok. 500 zł. Za najbardziej zaawansowany trzeba zapłacić 4300 zł. Na rynku jest bardzo dużo modeli tego typu sprzętu więc każdy znajdzie odkurzacz pionowy z funkcją mycia w swoim budżecie.

Jakiej firmy odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Najlepsze odkurzacze pionowe z funkcją mycia produkują takie firmy jak: Electrolux, Tefal, Samsung, Philips, Karcher, Beko, Sencor, Roidmi, Bissell, Xiaomi, Amica, Hoover, Sharp, Vileda, Cecotec, Dreame, Ezviz, Thomas. Kupując sprzęt od tych firm masz pewność, że odkurzacz posłuży przez bardzo długi czas.

Gdzie kupić odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia można kupić w popularnych sklepach: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Przed zakupem warto też odwiedzić serwis Allegro oraz porównywarki cen bo dość często można tam spotkać ciekawe promocje na odkurzacze pionowe z funkcją mycia.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (72 votes)
Opinie o rankingach