Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Lodówka no frost to typ lodówki, która nie wymaga regularnego rozmrażania dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Dzięki równomiernej cyrkulacji ciepłego i zimnego powietrza w komorach lodówki unikamy tworzenia się lodu na ścianach sprzętu. To zresztą nie jedyne rozwiązanie stosowane w lodówkach no frost, specjalne osłony ograniczają dopływ ciepłego powietrza do zamrażarki co chroni żywność a wentylatory eliminują ewentualną wilgoć. Lodówka z funkcją no frost to więc przede wszystkim higiena i wygoda, lód nie osadza się na żywności, woreczki z zamrożonymi produktami nie sklejają się a metody Naszych babć, w których produkty z lodówki wędrowały w chłodne noce na balkon a pod lodówką rozkładano ręczniki odchodzą w zapomnienie. Należy jednak pamiętać, że system no frost nie jest równoznaczny z systemem bezszronowym, w lodówkach bezszronowych woda spływa po tylnej ścianie do specjalnego zbiornika, to jednak nie eliminuje całkowicie tworzenia się lodu na ścianie lodówki i taki sprzęt co pewien czas trzeba rozmrażać, Systemu no frost nie znajdziemy ponadto w niskich lodówkach, zwłaszcza tych z minizamrażalnikami. Nie powinno Nas to jednak zrażać ponieważ większość modeli lodówek o standardowych wymiarach oferuje system no frost, lodówkę można więc z powodzeniem dopasować do innych sprzętów kuchennych i mebli na wymiar. Zobacz ranking najlepszych lodówek no frost i wybierz najlepszą do swojej kuchni.

Ranking lodówek No Frost

Miejsce 1

Lodówka No Frost Samsung Bespoke RB38C7B6AAP

Lodówka No Frost Samsung Bespoke RB38C7B6AAP

Pierwsze miejsce w naszym rankingu lodówek z sytemem No Frost zajmuje dobra i niezawodna lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6AAP o klasie energetycznej A. Możliwość wymiany paneli przednich to najprostszy sposób na odświeżenie wystroju wnętrza. Jeśli znudzi Ci się wygląd Twojej lodówki, wystarczy że dokupisz panel w innym kolorze, i gotowe! Nie musisz wymieniać sprzętu, żeby zmienić oblicze swojej kuchni i nadać jej niepowtarzalny charakter. Dostosuj wnętrze swojej lodówkę do Twojego stylu życia. Wielofunkcyjna półka Rack & Shelf™ o szerszym i bardziej płaskim kształcie pomieści szersze butelki wina lub potrawy takie jak pizza. Z kolei dwustopniowa składana półka wsuwa się i wysuwa, a następnie składa na pół, umożliwiając przechowywanie wysokich butelek i przedmiotów o niestandardowych kształtach. AI Energy – inteligentne zarządzanie zużyciem energii z aplikacją SmartThings. Technologia SpaceMax™ zapewnia większą pojemność lodówki przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Dzięki nowemu systemowi wydajnej izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, co zapewnia więcej miejsca wewnątrz na produkty spożywcze. Zastosowanie technologii Twin Cooling Plus™ umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór gwarantują utrzymanie niskiej temperatury i optymalnej wilgotności, tak by wszystko – nawet najmniej trwałe owoce i warzywa – mogło pozostać świeże jak najdłużej. System zapobiega również mieszaniu się zapachów. Strefa Cool Select+ pozwala na elastyczność w przechowywaniu żywności. Za pomocą dotknięcia możesz zmienić zamrażalnik w chłodziarkę albo wybrać tryb schładzania czy lekkiego mrożenia. Jednym słowem, sam dostosujesz funkcje urządzenia do swoich aktualnych potrzeb, zależnie od sytuacji. Technologia Metal Cooling to doskonała izolacja i niezwykła funkcjonalność chłodzenia. Specjalny panel tylnej ścianki urządzenia kumuluje niską temperaturę, dzięki czemu doskonale zatrzymuje zimno we wnętrzu lodówki nawet przy jej częstym otwieraniu. Zapewnia oszczędność czasu chłodzenia i energii. Technologia pełnego No Frost marki Samsung zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Lodówka No Frost HAIER HTR3619FWMN

Lodówka No Frost HAIER HTR3619FWMN

Lodówka No Frost HAIER HTR3619FWMN to druga najlepsza lodówka w naszym rankingu o klasie energetycznej F i pojemności 231 l chłodziarka + 114 l zamrażarka. Lodówka No Frost HAIER HTR3619FWMN to trzydrzwiowa chłodziarka o szerokości 60 cm, która posiada ciekawie zaprojektowany system szuflad zamrażarki, który umożliwia bardziej wydajne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej na zamrożone produkty, zapewniając przy tym szybki dostęp do całej zamrażarki, co pozwala zaoszczędzić nawet o 60% energii więcej w porównaniu do podobnych zamrażarek montowanych pod chłodziarką. Technologie Fresher Techs® zapewniają stałe dostosowywanie warunków, aby zapewnić zachowanie jakości żywności. Chłodziarki Haier 3D 60 Series 3 gwarantują doskonałe przechowywanie żywności dzięki specjalnym strefom umożliwiającym zarządzanie temperaturą i/lub wilgotnością, co umożliwia dłuższe przechowywanie jedzenia. asne oświetlenie diodowe sprawia, że zawartość zamrażarki i chłodziarki jest lepiej widoczna niż w przypadku zwykłego oświetlenia lodówkowego. Diody zastosowane w chłodziarkach marki Haier nie tylko zużywają mniej energii niż konwencjonalne oświetlenie, ale są od nich także znacznie trwalsze. Automatyczny dystrybutor zapewnia czystą filtrowaną wodę, kiedy tylko chcesz. Zimny napój gotowy w jednej chwili! MyZone to efekt zaangażowania firmy Haier w ciągłe doskonalenie, innowacyjność i wyprzedzanie oczekiwań klientów. Zaawansowana technologicznie szuflada My Zone Plus, wyposażona w ułatwiające życie technologie Fresher Techs®, pozwala za jednym dotknięciem stworzyć optymalne warunki dla przechowywanych w niej produktów. W zależności od aktualnych potrzeb możemy ustawić temperaturę w szufladzie w zakresie od -1°C do +3°C. Przedział od -1°C do 0°C jest idealny dla mięs, +1°C do +2°C dla warzyw, a +3°C to najlepsza temperatura dla owoców.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Lodówka No Frost Bosch KGN492LDF

Lodówka No Frost Bosch KGN492LDF

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych lodówek z systemem No Frost zajmuje dobra lodówka No Frost Bosch KGN492LDF. Ta dobra lodówka Bosch KGN492LDF ma klasę energetyczną D i pojemność w litrach: 311 chłodziarka + 129 zamrażarka. Ekstra duża chłodziarko-zamrażarka marki Bosch o szerokości 70 cm, to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje dużo miejsca na perfekcyjne przechowywanie żywności. Większe wnętrze ułatwia lokalizowanie produktów i zapewnia maksymalną elastyczność. Ponadto chłodziarko-zamrażarki marki Bosch w rozmiarze XXL mogą być umieszczane we wnękach oraz stawiane bezpośrednio przy ścianach. Doskonały wybór dla dużych rodzin i zwolenników porządku w chłodziarce. Inteligentna technologia inwerterowa to niezawodność i oszczędność. W rezultacie otrzymujemy perfekcyjną interakcję czujników temperatury, elektroniki oraz sprężarki. Czujniki temperatury stale monitorują temperaturę wewnątrz i na zewnątrz wbudowanej chłodziarki. Wykryte zmiany są natychmiast przekazywane do układu elektronicznego, co gwarantuje dopasowanie tempa pracy sprężarki odpowiednio do bieżącej sytuacji. Nierównomierne chłodzenie w lodówce może znacznie wpłynąć na smak i trwałość żywności. Dzięki High-Glossy Backwall błyszczącej ściance tylnej z Multi Airflow wilgotność i temperatura są równomiernie rozprowadzane w całym obszarze chłodzenia, od pojemników na drzwiach po tylne rogi. Ciesz się świeżością przez cały czas! Równomierny obieg suchego zimnego powietrza zapobiega tworzeniu się lodu w całym wnętrzu chłodziarko-zamrażarki. W rezultacie na tylnej ściance lodówki nie gromadzi się lód, a szuflady zamrażarki można zawsze łatwo otwierać i zamykać bez warstwy lodu. Funkcja No Frost nie tylko zapobiega powstawaniu lodu, ale również eliminuje potrzebę ręcznego rozmrażania. Zastosowanie diod LED to zupełnie nowa koncepcja oświetlenia wnętrza chłodziarki zapewniająca równomierne rozłożenie światła w jej wnętrzu. Trwałe, energooszczędne diody LED automatycznie oświetlają wnętrze wspaniałym białym światłem oraz zapewniają komfortowe jasne, jednolite i nieoślepiające oświetlenie wnętrza. 2 oddzielne obiegi chłodzenia umożliwiają niezależne sterowanie komorą chłodzenia i zamrażania. Proste w użyciu elektroniczne elementy obsługi pozwalają na indywidualną regulację temperatury.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Lodówka No Frost SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6CAP EF

Lodówka No Frost SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6CAP EF

Lodówka No Frost SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6CAP EF to bardzo dobra lodówka o klasie energetycznej C (Poprzednio A+++) i pojemności 276 l chłodziarka + 114 l zamrażarka, która zbiera same pozytywne opinie w internecie. Bez problemu stworzysz urządzenie odpowiadające Twoim potrzebom. Twoja lodówka dostosuje się do rytmu Twojego życia i jego kolejnych etapów, a możliwość idealnego dopasowania do siebie wszystkich urządzeń BESPOKE sprawi, że konfiguracja optymalnego zestawu będzie prosta jak układanka. Możliwość wymiany paneli przednich to najprostszy sposób na odświeżenie wystroju wnętrza. Jeśli znudzi Ci się wygląd Twojej lodówki, wystarczy że dokupisz panel w innym kolorze, i gotowe! Nie musisz wymieniać sprzętu, żeby zmienić oblicze swojej kuchni i nadać jej niepowtarzalny charakter. Wielofunkcyjna półka Rack & Shelf™ o szerszym i bardziej płaskim kształcie pomieści szersze butelki wina lub potrawy takie jak pizza. Z kolei dwustopniowa składana półka wsuwa się i wysuwa, a następnie składa na pół, umożliwiając przechowywanie wysokich butelek i przedmiotów o niestandardowych kształtach. Technologia SpaceMax™ zapewnia większą pojemność lodówki przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Dzięki nowemu systemowi wydajnej izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, co zapewnia więcej miejsca wewnątrz na produkty spożywcze. System All-Around Cooling delikatnie i równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całym urządzeniu. Nowa linia lodówek Samsung zapewnia skuteczniejsze i łatwiejsze chłodzenie na każdym poziomie. Precyzyjnie, szybko i bez tzw. martwych stref. Technologia Metal Cooling to doskonała izolacja i niezwykła funkcjonalność chłodzenia. Specjalny panel tylnej ścianki urządzenia kumuluje niską temperaturę, dzięki czemu doskonale zatrzymuje zimno we wnętrzu lodówki nawet przy jej częstym otwieraniu. Zapewnia oszczędność czasu chłodzenia i energii. Technologia pełnego No Frost marki Samsung zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania. Komora zero Optimal Fresh + pozwala na dwa różne sposoby użytkowania. Tryb pojedynczy, w którym ustawiona jest jedna, stała temperatura. Tryb podwójny, który pozwala na wydzielenie dwóch stref z różnym poziomem temperatur*. Lewa część z niższą temperaturą (np. -1°C) stwarza optymalne warunki do przechowywania mięsa, wędlin oraz ryb, a prawa, z wyższą temperaturą (np. 1°C), jest idealna dla owoców i warzyw. Przesuwna podziałka pozwoli Ci dostosować wielkość każdej ze stref do Twoich potrzeb, a na zewnętrznym panelu wybierzesz tryb chłodzenia – pojedynczego lub podwójnego. Szuflada Humidity Fresh+ zapewnia wyjątkowe warunki o wysokim poziomie wilgotności, aby Twoje warzywa i owoce pozostały dłużej świeże, bez utraty wartości odżywczych, chrupkości, zapachu czy smaku. Prosta regulacja dostosuje poziom wilgotności do rodzaju przechowywanych produktów: owoców (do 70%) lub warzyw (do 80%). Technologia Digital Inverter automatycznie dostosowuje prędkość kompresora w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie (aż 7 poziomów), aby zapewnić wydajniejszą pracę. Dzięki temu oferuje również najdłuższą na rynku 20-letnią gwarancję.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Lodówka No Frost LG GBB72MCDGN

Lodówka No Frost LG GBB72MCDGN

Lodówka No Frost LG GBB72MCDGN to dobra lodówka o klasie energetycznej D i pojemności: Chłodziarka 277 l / Zamrażarka 107 l. Inwerterowa sprężarka LG pomaga dłużej utrzymać świeży wygląd i smak produktów, obniżając wahania temperatury. 24 godziny równomiernego chłodzenia. Otwory wentylacyjne z przodu lodówki pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę do zapewnienia świeżości żywności. FRESHBalancer™ zachowuje wilgoć na bezpiecznym poziomie, a ruchome kontrolery utrzymują optymalną wilgotność dla owoców i warzyw, w zależności od ustawionego trybu. Półka na wino i 2-częściowa składana półka ułatwiają porządkowanie produktów. 2-częściowa składana półka mieści produkty dowolnej wielkości, w tym duże i wysokie. Za pomocą kompatybilnego smartfona i aplikacji LG SmartThinQ™ możesz zdalnie dostosowywać ustawienia temperatury lodówki do wszystkich przechowywanych w niej produktów. Nowa lodówka z zamrażarką na dole stanowi uosobienie doskonałego stylu i funkcjonalności. Jej minimalistyczny design zapewnia maksymalną elegancję i wygodę. Teraz możesz cieszyć się w swojej kuchni zarówno praktycznością jak i luksusem. W którą stronę powinna otwierać się Twoja lodówka? Wybierając lodówkę LG masz aż 30 dni na bezpłatne zamówienie technika, który zmieni kierunek otwierania drzwi Twojego urządzenia. Lodówka No Frost LG GBB72MCDGN to urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o wysokiej jakości tej lodówki.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Lodówka No Frost Amica FK2695.4FTHAA

Lodówka No Frost Amica FK2695.4FTHAA

Lodówka No Frost Amica FK2695.4FTHAA o klasie energetycznej E (wcześniej A++) i pojemności chłodziarki 161 l, zamrażarki 70 l to niedrogi sprzęt, który sprawdzi się w każdej kuchni. Technologia Total NoFrost zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. A brak szronu to brak potrzeby rozmrażania! Ale NoFrost to też większa higiena i dłuższa świeżość Twoich produktów, bo stała temperatura w całej lodówce ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. W mniejszych pomieszczeniach liczy się każdy kawałek przestrzeni. Dlatego swoją kuchnię zaaranżuj efektywnie! Wybierz lodówkę SlimSize żeby optymalnie dopasować sprzęt do powierzchni, którą dysponujesz. Dźwięki głośnej pracy lodówki potrafią być irytujące – zwłaszcza wieczorem albo gdy kuchnia połączona jest z salonem. Ale to już żaden problem! Lodówki Amica z funkcją Cichej pracy skonstruowane są tak, by jak najbardziej ograniczyć poziom hałasu generowanego przez mechaniczne elementy. Takie rozwiązanie zapewnia codzienny komfort wszystkim domownikom. Mniej decybeli, więcej rodzinnego spokoju. Idealnie urządzona kuchnia łączy wygodę użytkowania ze stylem. Dlatego panel kontrolny lodówek z elektronicznym sterowaniem Simple InsideControl umieszczony jest wewnątrz chłodziarki. Wygodnie regulujesz ustawienia lodówki, a jej gustowny wygląd cieszy oko. Brak zbędnych elementów na froncie urządzenia to ergonomia w parze z elegancją! Lubisz sprzęty, które są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne? Właśnie dla Ciebie Amica wyposażyła swoje lodówki w Sterowanie sensorowe! Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sterujący z wyświetlaczem LED i czujnikami dotyku ułatwia precyzyjne sterowanie temperaturą. Łatwo możesz nastawić niezależną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki, a także wygodnie korzystać z innych dodatkowych funkcji. Styl i ergonomia, idealne połączenie! Dzięki Funkcji Super chłodzenie szybko schłodzisz dużą liczbę produktów jednocześnie – im krócej trwa ten proces, tym dłużej produkty zachowują świeżość i wartości odżywcze. Bezpieczne przechowywanie produktów w szklanych butelkach. Dopasowany kształt półki utrzyma butelki na swoim miejscu, a przy okazji ułatwi Ci optymalne wykorzystanie przestrzeni w komorze chłodziarki. W lodówkach z funkcją Uniwersalne drzwi L/P otwory montażowe znajdują się po obu stronach – dlatego drzwi będą otwierać się w tę stronę, w którą chcesz!

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Lodówka No Frost Whirlpool WB70I 952 X AQUA

Lodówka No Frost Whirlpool WB70I 952 X AQUA

Lodówka No Frost Whirlpool WB70I 952 X AQUA to kolejny wysokiej jakości sprzęt, który musiał się znaleźć w naszym rankingu. Pojemność 304 l chłodziarka + 153 l zamrażarka oraz klasa energetyczna E. Innowacyjna technologia EnergySaving zapewnia superszybkie przywracanie temperatury, gwarantujące małe zużycie energii i długotrwałą świeżość. Bezpieczne przechowywanie. Lodówka Whirlpool dzięki specjalnej półce – balkonikowi stanowi idealne miejsce do przechowywania butelek. Technologia NoFrost zmniejsza wilgotność w zamrażalniku i zapobiega zbieraniu się lodu. Tyle przestrzeni, ile potrzebujesz.Innowacyjna budowa chłodziarkozamrażarki Whirlpool zapewnia przestrzeń i wszechstronność, której potrzebujesz, by wygodnie i z łatwością przechowywać żywność i napoje. Lodówka Whirlpool ma szklane półki zaprojektowane tak, by połączyć piękno i funkcjonalność oraz zapewnić Ci najwygodniejsze korzystanie. Temperatura we wnętrzu Twojej lodówki spada natychmiast, gdy wkładasz do niej nowe produkty. Wbudowane czujniki automatycznie dostosowują temperaturę chłodzenia, co zapewnia małe zużycie energii i długotrwałą świeżość. Technologia Activ0° zapewnia idealne warunki przechowywania świeżego mięsa i ryb, gdyż utrzymuje stały poziom temperatury, co pozwala zachować smak, wygląd i wartości odżywcze produktów. Powłoka zapobiegająca pozostawianiu śladów palców sprawia, że ślady te, podobnie jak kurz i zadrapania, z łatwością się usuwa. Czyszczenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Alarm ostrzega Cię, gdy temperatura w Twojej lodówce rośnie, pomagając Ci zapobiegać psuciu się żywności. Energooszczędne diody LED rozprowadzają światło równomiernie po komorze lodówki, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć to, czego się szuka. Ta chłodziarko-zamrażarka Whirlpool ma elektroniczny system sterowania, który zapewnia stałe utrzymanie prawidłowych parametrów, a więc doskonałą pracę urządzenia i kontrolę temperatury. Szuflada ze specjalnym suwakiem kontroli wilgotności pozwala Ci przechowywać świeże owoce i warzywa do 15 dni. Technologia Total No Frost zapobiega tworzeniu się lodu w zamrażarce i szronu w komorze lodówki.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Lodówka No Frost Candy Fresco CCE3T620FW

Lodówka No Frost Candy Fresco CCE3T620FW

Lodówka No Frost Candy Fresco CCE3T620FW to wolnostojąca 2-drzwiowa lodówka w bardzo atrakcyjnej cenie, którą warto się zainteresować. Pojemność w litrach: 259 chłodziarka i 119 zamrażarka. Klasa energetyczna tej lodówki to F. Fresco to zupełnie nowa lodówka Candy, montowana od dołu, zaprojektowana we Włoszech, dostępna w różnych wymiarach, aby z łatwością dopasować się do każdego stylu kuchni. Możliwość dostosowania wnętrza lodówki do własnych potrzeb, dzięki elastycznemu systemowi, sprawia że ​​lodówkę można modyfikować, gdy zajdzie taka potrzeba. Co więcej, dzięki aplikacji hOn możesz osiągnąć pełny potencjał lodówki, zarówno w modelach podłączonych do sieci wi-fi, jak i tych z dostępem tylko do treści w aplikacji. Dopasuj swoją lodówkę do każdego układu kuchennego dzięki odwracalnym drzwiom. Szybki montaż pozwala na umieszczenie zawiasów drzwi po lewej i prawej stronie urządzenia. Dostosuj temperaturę lodówki od 2° do 8° i aktywuj funkcję Super Cool za pomocą wewnętrznego wyświetlacza. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta lodówka jest w klasie F. W porównaniu do urządzeń klasy G, zmniejsza zużycie do 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko. Ogranicz rozprzestrzenianie się pleśni zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce dzięki uszczelkom higienicznym. Przenoś swoje półki i balkoniki, zmieniając ich układ i ciesz się nawet setką różnych kombinacji aranżacji wnętrza, aby zapewnić sobie pełną elastyczność przechowywania. Nowa, ergonomiczna i funkcjonalna klamka pasuje do zaokrąglonych krawędzi drzwi, nadając produktowi miękki wygląd i zapewniając lepszy uchwyt. Zapomnij o ręcznym rozmrażaniu zamrażarki! Nowa technologia Total No Frost zapobiega tworzeniu się szronu i lodu w szufladach zamrażarki i na jej ścianach oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się pleśni i bakterii do 94%. Za każdym razem, gdy potrzebujesz szybko schłodzić jedzenie i napoje, po prostu aktywuj funkcję Super Freezing lub Super Cooling, aby szybko zwiększyć chłodzenie i osiągnąć optymalną temperaturę.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Lodówka No Frost Beko B3RCNA344HXB

Lodówka No Frost Beko B3RCNA344HXB

Lodówka No Frost Beko B3RCNA344HXB to dobra i niezawodna lodówka, która jest polecana przez większość ekspertów w branży AGD. Dobry sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie, który warto kupić do swojej kuchni. Lodówka posiada technologię HarvestFresh. Jest to innowacyjna technologia 3 kolorów, dzięki której możemy na dłużej zachować witaminy A i C w przechowywanych warzywach i owocach. Dzięki temu nasze produkty zachowają świeżość na dłużej. W dedykowanej szufladzie HarvestFresh imitowany jest 24-godzinny cykl słońca za pomocą światła w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Szybkie mrożenie w lodówce Beko zapewnia szybkie zmrażanie nowo włożonego pożywienia, w sposób zdrowszy oraz nie wpływający na temperaturę wcześniej przechowywanego jedzenia. Dzięki szybkiemu mrożeniu Twoje jedzenie pozostanie dłużej świeże i bogatsze w składniki odżywcze. W niektórych kuchniach urządzenia są rozmieszczone w nietypowych miejscach. Drzwi SmoothFit™ licują się po otwarciu ich pod kątem 90 stopni, co oznacza, że lodówkę można łatwo ustawić w narożniku pomieszczenia lub tuż przy ścianie — bez uszczerbku dla łatwości użytkowania. Szuflady również wysuwają się do końca! Chłodziarki Beko wyposażone w „Alarm otwartych drzwi” ostrzegą Cię przed pozostawieniem uchylonych lub niedomkniętych drzwi. Gdy wyjeżdżasz na wakacje, Twoja lodówka też zostanie w wakacyjnym nastroju. Tryb wakacyjny pozwala zaoszczędzić energię, wyłączając część chłodząca, ale utrzymując działanie zamrażarki. Mrożona żywność zachowa świeżość, a Ty zaoszczędzisz na rachunkach za energię.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Lodówka No Frost MPM MPM-312-FF-37

Lodówka No Frost MPM MPM-312-FF-37

Lodówka No Frost MPM MPM-312-FF-37 to sprzęt, który zamyka nasze zestawienie najlepszych lodówek z technologią No Frost. Pojemność w litrach 210 chłodziarka + 83 zamrażarka sprawiają, że sprzęt świetnie się sprawdzi w każdym gospodarstwie domowym. Klasa energetyczna E pomoże zaoszczędzić na rachunkach. Lodówka z zamrażalnikiem dolnym Full No Frost MPM-312-FF-37 to urządzenie, które spełni oczekiwania wymagających. Nowoczesna, szlachetna linia nadaje jej eleganckiego wyglądu. Jest więc znakomitym dopełnieniem kuchni urządzonej ze smakiem. MPM-312-FF-37 posiada wiele przydatnych rozwiązań podnoszących komfort codziennego użytkowania. To m.in. Full No Frost, czyli system automatycznego odszraniania w chłodziarce i w zamrażarce, wygodne i intuicyjne sterowanie elektroniczne, oświetlenie LED czy możliwość montażu drzwi po prawej lub lewej stronie. Lodówka z zamrażalnikiem dolnym Full No Frost MPM-312-FF-37 to także bogato wyposażone i przestronne wnętrze. W środku znajdziemy odpowiednio zaprojektowane półki do przechowywania, półkę na butelki, pojemnik na jajka, wysuwany pojemnik oraz pojemnik do lodu kostkowego i półki na drzwiach chłodziarki. To odpowiednio dużo miejsca, aby przechować większe zapasy, w tym produkty o niestandardowych rozmiarach. Uniwersalne rozmiary lodówki MPM-312-FF-37 pozwalają bez trudu dopasować ją do wnętrza lub projektu. Wysokość urządzenia to 185 cm, szerokość i głębokość: 60 cm.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Lodówka z technologią No Frost to w dzisiejszych czasach konieczność. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ciężko jest znaleźć odpowiednią lodówkę do swojej kuchni wśród tak wielu modeli dostępnych na rynku. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy 350 modeli, aby wybrać 10 najlepszych do naszego rankingu i ułatwić Ci wybór oraz zakup. Pamiętaj, że nasz ranking lodówek z technologią No Frost ma Ci pomóc w wyborze dobrej lodówki do Twojego mieszkania, ale ostatecznie to Ty podejmujesz decyzje co wybierasz i kupujesz.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking lodówek No Frost?

Ranking lodówek z technologią No Frost, który prezentujemy na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 350 modeli różnych firm. Do budowy tego rankingu przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy urządzenia takich firm jak: Samsung, Bosch, LG, Amica, Beko, Whirlpool, Electrolux, Siemens, Sharp, Candy, Miele, MPM, Haier, Hitachi, AEG, Toshiba, Sam Cook, Haier, Grundig, Finlux, Hotpoint, Smeg, Gorenje i wielu innych. Wiedząc jak cennym źródłem informacji są opinie o sprzętach w internecie postanowiliśmy je przeanalizować. Opinie o lodówkach No Frost analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po tych czynnościach przyszedł czas na poskładanie wszystkiego w jedną całość. Usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy produkty w rankingu oraz opisaliśmy cały ranking prostym i zrozumiałym językiem. Mamy nadzieje, że z naszym rankingiem lodówek No Frost zakup odpowiedniej lodówki do Twojego mieszkania będzie prostszy niż bez niego. Ranking jest stale aktualizowany, dzięki czemu produkty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe.

Czym kierować się przy zakupie lodówki No Frost?

Wybór i zakup dobrej lodówki z technologią No Frost to nie łatwe zdanie. Na rynku jest bardzo dużo modeli lodówek z technologią No Frost o różnej jakości. Jaką lodówkę No Frost wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując lodówkę No Frost? Jaką lodówkę No Frost kupić? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku zakupowym.
 
Klasa energetyczna lodówki No Frost – Szukając lodówki z technologią No Frost zwróćmy uwagę na to jaką klasę energetyczną posiada model, który nam się podoba. Parametr ten jest wyrażany w skali od A do G i informuje nas o zużyciu prądu przez urządzenie elektryczne. W tej kategorii urządzeń możemy spotkać lodówki No Frost o klasie energetycznej: A, B, C, D, E, F. Jeśli budżet Ci na to pozwala to celuj w lodówkę o jak najlepszej klasie energetycznej czyli A lub B.
 
Pojemność lodówki No Frost – Drugim bardzo ważnym parametrem na, który trzeba zwrócić uwagę kupując lodówkę jest jej pojemność. Producenci podają pojemność lodówek całkowitą oraz osobną dla chłodziarki oraz zamrażarki. Duże gospodarstwa domowe powinny celować w modele z jak największą pojemnością.
 
Poziom hałasu lodówki No Frost – Bardzo ważny parametr, który informuje nas o tym jak głośna jest lodówka. Na rynku można spotkać lodówki z technologią No Frost, które mają poziom hałasu od 35 (dB) do 44 (dB). Jeśli lubimy ciszę to celujmy w lodówki, które emitują jak najmniejszą ilość decybeli.
 
Kompresor inwerterowy – Kupując lodówkę z technologią No Frost warto zwrócić uwagę na to, aby lodówka, którą kupujemy miała kompresor inwerterowy. Kompresor inwerterowy to rodzaj silnika, który jest trwalszy i cichszy od tradycyjnych silników.
 
Dodatkowe funkcje lodówki – Ostatnią rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę kupując lodówkę z technologią No Frost są przydatne funkcje dodatkowe. Funkcje dodatkowe potrafią ułatwić korzystanie z lodówki. Na rynku można spotkać lodówki No Frost z takimi funkcjami jak: funkcja wakacje, High-Glossy Blackwall, Technologia Active Fresh, VarioRoom, Oświetlenie LED, SoftClose, My Zone Plus, Smart Cool, AeroFlow, Safety Glass, Fresh Zone +, Vit Control i wiele innych. Z racji tego, że lodówkę kupujemy na długi okres użytkowania, warto nabyć model z jak największą ilością dodatkowych funkcji.

Najczęściej zadawane pytania o lodówki No Frost:

Co to jest lodówka No Frost?

Lodówka No Frost to typ lodówki, który jest wyposażony w technologię No Frost. Technologia No Frost w lodówce odpowiada za to, aby w urządzeniu nie gromadził się szron i przez to nie potrzeba było rozmrażać lodówki jak ma to miejsce w zwykłych lodówkach.

Co to jest No Frost?

Technologia „No Frost” to funkcja dostępna w wielu nowoczesnych lodówkach i zamrażarkach. Jest to system zapobiegający tworzeniu się lodu i szronu wewnątrz urządzenia, co zwykle wiąże się z regularnym rozmrażaniem tradycyjnych lodówek i zamrażarek. System „No Frost” działa poprzez cykliczne wymuszanie obiegu powietrza wewnątrz urządzenia. Kiedy powietrze przechodzi przez chłodnicę, wilgoć z niego jest usuwana i nie ma możliwości, aby skondensowała się i zamieniła w lód. Dzięki temu użytkownik nie musi ręcznie rozmrażać lodówki ani zamrażarki. Oprócz eliminacji konieczności rozmrażania, technologia „No Frost” ma kilka innych zalet. Zapewnia ona bardziej stałą temperaturę wewnątrz urządzenia, co pomaga utrzymać jakość przechowywanych produktów. Ponadto, ponieważ nie ma lodu ograniczającego przepływ powietrza, lodówka czy zamrażarka „No Frost” może chłodzić bardziej efektywnie.

Czy warto kupić lodówkę z systemem No Frost?

Warto kupić lodówkę z system No Frost bo dzięki tej funkcji w lodówce nie pojawia nam się szron oraz lód, przez co nie trzeba rozmrażać regularnie lodówki. Do tego lodówki z systemem No Frost zapewniają stała temperaturę wewnątrz komory co ma wpływ na przechowywanie produktów żywnościowych.

Jak działa lodówka no frost?

Lodówka wyposażona w funkcję No Frost działa w ten sposób, że funkcja ta zapewnia stałą wentylację wewnątrz lodówki oraz usuwa wilgoć. Dzięki temu rozwiązaniu w naszej lodówce nie powstaje szron.

Czy lodówkę no frost trzeba rozmrażać?

Lodówkę No Frost również rozmraża się, aby dokładnie wyczyścić wnętrze lodówki. Rekomenduje się rozmrażanie raz lub dwa razy w roku.

Co oznacza pełny no frost?

Termin pełny No Frost (full No Frost) jest stosowany przez producentów jak w ich urządzeniach funkcja No Frost występuje w zamrażarce oraz chłodziarce.

Czy No Frost jest dobry?

No Frost to jedna z lepszych funkcji jakie stosuje się w lodówkach. Ta funkcja odpowiada za brak szronu, lodu w urządzeniu oraz za lepsze przechowywania produktów żywnościowych.

Czym się różni No Frost od pełny No Frost?

Jeśli sprzęt jest posiada tylko No Frost to znaczy, że funkcja obejmuje zamrażalnik. W przypadku pełnego No Frosta funkcja obejmuje chłodziarkę oraz zamrażarkę czyli całe urządzenie.

Ile kosztuje lodówka No Frost?

Ceny lodówek No Frost są bardzo zróżnicowane. Najtańszą lodówkę No Frost można kupić za 1400 zł. Najdroższą lodówkę No Frost kupimy za 19000 zł.

Gdzie kupić lodówkę No Frost?

Lodówkę z systemem No Frost można kupić w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro lub za pomocą porównywarek cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (36 votes)
Opinie o rankingach