Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Głośniki komputerowe są jednym z elementów zestawu komputerowego kiedy decydujemy się na zakup komputera stacjonarnego, w przypadku zakupu laptopa nie jest to zakup obowiązkowy ale warty przemyślenia. Głośniki wbudowane w laptopie mogą okazać się niewystarczające gdy chcemy obejrzeć film z dobrej jakości dźwiękiem czy gramy w profesjonalne gry komputerowe. Dzięki głośnikom uzyskamy nie tylko większą liczbę decybeli ale także lepszą jakość dźwięku, która z pewnością zwiększy komfort użytkowników. Do wyboru mamy głośniki przewodowe oraz bezprzewodowe. Z pewnością głośniki bezprzewodowe są wygodniejsze w użytkowaniu, ograniczamy ilość kabli a także nie blokujemy gniazd USB, w które możemy wpiąć inne elementy. Ponadto takie głośniki można położyć w dowolnym miejscu, niekoniecznie blisko komputera. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, możliwość sterowania pilotem czy też podłączenia słuchawek. Nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny i ilość elementów, nowoczesne głośniki to urządzenia odznaczające się ciekawym designem w bogatej gamie kolorystycznej, każdy może znaleźć więc zestaw dopasowany do pozostałego wyposażenia pokoju. Jakie głośniki do komputera? Zobacz nasz ranking głośników do komputera, który został przygotowany przez naszych ekspertów dla Ciebie.

głośniki do komputera

Miejsce 1

Głośniki do komputera Logitech Z906 5.1 THX

Głośniki do komputera Logitech Z906 5.1 THX

Pierwsze miejsce w naszym rankingu głośników do komputera zajmuje zestaw głośników Logitech Z906 5.1 Surround Sound Speaker System. Certyfikowany dźwięk zapewniający wrażenia jak w kinie. W pełni zanurz się w doskonałej, kinowej jakości dźwięku w zaciszu własnego domu. Ten zestaw głośników 5.1 posiada moc szczytową 1000 W/ RMS 500 W, dzięki czemu zapewnia bogaty dźwięk przestrzenny z certyfikatem THX. Dzięki możliwości dekodowania ścieżek dźwiękowych zakodowanych w Dolby Digital i DTS, Z906 przenosi Twoje wrażenia z filmów i muzyki na zupełnie nowy poziom. Logitech Z906 zapewnia autentyczny dźwięk przestrzenny zaraz po wyjęciu z pudełka. Dostrojony do najwyższych standardów, ten zestaw głośników 5.1 z certyfikatem THX jest przystosowany do dekodowania ścieżek dźwiękowych zakodowanych w systemach Dolby Digital i DTS, zapewniając doskonałe wrażenia dźwiękowe. Dzięki największej mocy wśród głośników 5.1 firmy Logitech model Z906 zapewnia bogaty dźwięk i potężne basy, które pozwalają naprawdę usłyszeć i poczuć każdy szczegół. Czy to film, muzyka, czy gra – zanurz się w świecie dźwięku. Skonfiguruj głośnik tak, jak chcesz. Podłącz Z906 do aż sześciu kompatybilnych urządzeń poprzez różne wejścia – 3,5 mm, RCA, sześciokanałowe bezpośrednie, cyfrowe koncentryczne lub optyczne. Płynnie przełączaj się między źródłami sygnału wejściowego za pomocą konsoli sterującej lub pilota. Twoje doświadczenie zaczyna się od Twojej kanapy. Uzyskaj łatwy dostęp do wszystkich elementów sterujących – zasilania, głośności, kanałów dźwiękowych i innych – za pomocą jednego zintegrowanego pilota. Ciesz się elastycznością, regulując oddzielnie poziomy głośności każdego głośnika satelitarnego i subwoofera. Dodatkowo możesz dostosować własne wrażenia podczas słuchania, wybierając dźwięk przestrzenny 2.1, 4.1 lub 3D.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Głośniki do komputera Creative SBS E2500 2.1

Głośniki do komputera Creative SBS E2500 2.1

Drugie miejsce w naszym rankingu głośników do komputera zajmują wysokiej klasy głośniki komputerowe Creative SBS E2500 2.1. Wysokiej klasy system głośników 2.1 Bluetooth® z subwooferem przeznaczony do komputerów i telewizorów. Creative SBS E2500 jest wysokiej klasy systemem głośników 2.1, który zapewnia bogaty i mocny dźwięk dzięki szerokiej gamie możliwości połączenia. Strumieniuj bezprzewodowo za pośrednictwem połączenia Bluetooth, słuchaj ulubionych kanałów radiowych FM lub odtwarzaj bezpośrednio z każdego urządzenia USB. Urządzenia przewodowe można podłączać do gniazda AUX 3,5 mm. Głośniki umożliwiają też łatwe sterowanie odtwarzaniem i ustawieniami dźwięku bezpośrednio na głośnikach, a także zmianę ustawień korektora dźwięku za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterownia na podczerwień. System Creative SBS E2500 jest idealnym rozwiązaniem zaspokajającym potrzeby entuzjastów dźwięku. Wysokiej klasy system głośników 2.1 Bluetooth oferujący bogaty i pełny dźwięk dzięki mocy 30 W RMS i mocy maksymalnej 60 W. Głośniki są też wyposażone we wbudowane, dostrojone przetworniki dalekiego pola zapewniające niesamowity dźwięk. Subwoofer typu down-firing w obudowie z płyty MDF poprawia dźwięk dzięki immersyjnym niskim tonom — idealny do filmów i występów na żywo. Słuchaj ulubionych stacji radiowych lub Dj-ów dzięki wbudowanemu analogowemu tunerowi FM wyposażonemu w automatyczne wyszukiwanie stacji. System zapamiętuje ostatnio ustawioną stację radiową FM, ułatwiając późniejsze jej słuchanie. Poruszaj się w rytm ulubionych melodii z dysku flash USB, używając wbudowanego odtwarzacza MP3 z funkcją Plug and Play. Wejście AUX 3,5 mm umożliwia analogowe podłączanie komputera, telewizora i nie tylko. Łatwo uzyskuj dostęp do elementów sterowania odtwarzaniem muzyki i głośnością za pomocą przednich przycisków sterowania. Aby ułatwić obsługę systemu głośników, dołączony został pilot zdalnego sterowania na podczerwień, który pozwala sterować ustawieniami dźwięku, głośnością i odtwarzaniem muzyki. Można też wybrać różne ustawienia wstępne korektora dźwięku⁵ za pomocą pilota zdalnego sterowania, aby dopasować dźwięk do gatunku słuchanej muzyki lub nastroju.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Głośniki do komputera Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1

Głośniki do komputera Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1

Trzecie miejsce w naszym rankingu głośników do komputera zajmują głośniki komputerowe Trust GXT 635 Rumax RGB 2.1. Potężny zestaw głośników 2.1 z konfigurowalnym podświetleniem LED RGB, wejściem HDMI i bezprzewodową technologią Bluetooth. Wejdź do nowego świata rozrywki dzięki zestawowi głośników 2.1 Trust GXT 635 Rumax RGB LED. Te głośniki stereo są wyposażone w mocny subwoofer, można je dostosować do własnych upodobań pod względem jakości dźwięku i są wyposażone w wiele stref RGB, zapewniających najwyższej jakości wrażenia dźwiękowe z przyjemnym akcentem wizualnym. Dzięki Trust Rumax doświadczysz dźwięku w zupełnie nowy sposób. Zestaw ten zapewnia moc szczytową 80 W (40 W RMS) i jest wyposażony w 5-calowy subwoofer zapewniający grzmiące basy. Dostosuj basy i tony wysokie według własnych upodobań za pomocą elementów sterujących z tyłu głośnika lub za pomocą bezprzewodowego pilota. Rumax jest wyposażony w wiele stref oświetlenia LED RGB, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Przód i przetwornik każdego głośnika są podświetlone, a z tyłu każdego satelity znajduje się nawet dioda LED RGB, która wyświetla piękne światło na ścianie. Dzięki 6 wstępnie zdefiniowanym trybom oświetlenia w tym zestawie głośników stworzysz atmosferę niepodobną do żadnej innej, na przykład obracające się efekty RGB lub efekty zsynchronizowane z basem, aby całkowicie zanurzyć się w grze. Dlaczego warto wybrać zestaw głośników z jakiego połączenia korzysta? Trust Rumax współpracuje z praktycznie wszystkim: HDMI ARC, optycznym, 3,5 mm. Dostępny jest moduł Bluetooth, dzięki czemu możesz podłączyć telefon bezprzewodowo lub po prostu podłączyć dysk flash USB z plikami MP3. Możliwości są nieskończone; podłącz Trust Rumax do swojego komputera PC lub laptopa, konsoli do gier, telewizora lub dekodera. Poznaj nowy sposób grania w gry, oglądania filmów i słuchania muzyki. Trust Rumax jest wyposażony w poręczny pilot zdalnego sterowania, który pozwala w pełni kontrolować muzykę, jakość dźwięku i efekty świetlne. Można regulować głośność i włączyć tryb Eco, który wyłączy zestaw głośnikowy, gdy nie będzie używany. Z tyłu głośnika znajdują się również pokrętła sterujące umożliwiające regulację tonów niskich i wysokich, jeśli wolisz z nich korzystać. Dzięki Rumax masz pełną kontrolę.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Głośniki do komputera Genesis Helium 800BT ARGB

Głośniki do komputera Genesis Helium 800BT ARGB

Głośniki do komputera Genesis Helium 800BT ARGB to sprzęt, który musiał się znaleźć wysoko w naszym zestawie najlepszych głośników komputerowych. Poznaj Genesis Helium 800 BT zestaw przewodowych głośników 2.1 z funkcją Bluetooth i złączem RCA. Nieprawdopodobna moc basu, wysoka jakość dźwięku oraz efekty świetle wypełnią twój pokój gamingowym charakterem. Wbudowany moduł ARGB pozwala na kontrolę podświetlenia za pomocą płyty głównej PC, a tryb ECO przełączy głośniki w tryb czuwania, gdy nie będą używane. Głośniki do komputera Helium 800 BT zostały wyposażone w kompatybilne podświetlenie z Polychrome RGB, Mystic Light Sync, RGB Fusion oraz AuraSync. Wybranie dowolnego koloru jest możliwe także gdy głośniki nie są podłączone pod płytę główną, to zależy od Ciebie! Wejście optyczne toslink zagwarantuje najwyższą jakość przekazywanego dźwięku, jaki otrzymały od źródła dźwięku. To standard interfejsu umożliwiającego przesyłanie sygnału cyfrowego audio (S/PDIF), dzięki czemu możesz cieszyć się maksymalną wiernością przekazu. Głośniki zapewniają świetne doznania słuchowe dzięki dołączonemu głośnikowi niskotonowemu. Z łatwością można dostosować ich głośność oraz poziom basów dzięki potencjometrom umieszczonym na boku subwoofera. Zestaw został wyposażony w duża moc RMS sięgającą 60 W. Ciesz się potężnym dźwiękiem i basami , które możesz usłyszeć i poczuć. Pilot ułatwia obsługę tych potężnych głośników komputerowych. Możesz po prostu wyregulować lub wyciszyć głośność, wzmocnić basy lub zmienić kolor podświetlenia lub po prostu wyłącz głośniki za pomocą tylko jednego przycisku. Design głośników to połączenie stonowanego wyglądu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Stonowana matowa czerń obudowy Helium 800 BT z dodatkiem podświetlenia RGB oraz nietypowymi bryłami geometrycznymi wokół membrany głośników, z pewnością zostaną docenione przez fanów nowoczesnych rozwiązań. Metalowe kratki na głośnikach chronią urządzenie przed uszkodzeniem oraz dodają odpowiedniego charakteru.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Głośniki do komputera Tracer 2.1 Hi-Cube RGB Flow

Głośniki do komputera Tracer 2.1 Hi-Cube RGB Flow

Głośniki do komputera Tracer 2.1 Hi-Cube RGB Flow to bardzo dobrze oceniane głośniki do PC, których nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Zanurz się w niezwykłej jakości dźwięku, jaką oferuje zestaw Tracer Hi-Cube RGB flow Bluetooth i odkryj na nowo niesamowite brzmienie Twoich ulubionych utworów. Tracer Hi-Cube RGB flow Bluetooth to multimedialny zestaw działający w systemie 2.1. Idealne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących wysokiej jakości i mocy dźwięku. Unikalny gamingowy design oraz rewelacyjny dźwięk pochodzący z drewnianego subwoofera i dwóch satelit sprawia, że ten zestaw zadowoli każdego fana muzyki. Głośniki są stworzonej specjalnie dla graczy ceniących połączenie najwyższej jakości wykonania z zaawansowanymi funkcjami urządzeń gamingowych. Wyraź swój styl i podkreśl wnętrze dzięki niesamowitej iluminacji zestawu Tracer Hi-Cube RGB Flow Bluetooth. Zjawiskowe tęczowe podświetlenie w technologii RGB LED sprawia, że głośniki idealnie wpisują się w gamingowy styl dodatkowo wzbogacając wnętrze Twojego mieszkania. Tęczowe podświetlenie RGB głośników w połączeniu z Twoją ulubioną muzyką stworzy niezwykły nastrój. Ciesz się swobodą łączności bezprzewodowej podczas intensywnej gry, lub odpoczynku w domu na kanapie. Zestaw Tracer Hi-Cube RGB Flow Bluetooth łączy się w nowoczesnej technologii Bluetooth 5.0 z każdym urządzeniem obsługującym tę funkcję. Technologia Bluetooth 5.0 to stabilne połączenie z urządzeniami oddalonymi nawet do 10 metrów. Rozkoszuj się ulubioną muzyką w każdym miejscu bez plątaniny zbędnych kabli. Głośniki Tracer Hi-Cube RGB Flow Bluetooth skrywają w sobie łączną moc 20 W. Zastosowanie wysokiej jakości przetworników to gwarancja czystego brzmienia oraz idealne odwzorowanie tonów niskich i wysokich. Zestaw Tracer Hi-Cube zapewnia porywającą jakość dźwięku oraz głębokie i mocne basy. Zastosowanie drewnianej konstrukcji subwoofera zapewnia większą wyrazistość dźwięku oraz zniwelowanie zniekształceń. Odpowiedzialny za generowanie mocnego i wyraźnego basu głośnik niskotonowy doskonale porazi sobie z odtwarzaniem dźwięków eksplozji lub wystrzałów podczas sesji gamingowych. Dodatkowo wyposażony został w pokrętła do regulacji poziomu basu, dzięki czemu łatwo dostosujesz ustawienia do każdego rodzaju muzyki. Zestaw głośników komputerowych Tracer Hi-Cube zaprojektowano tak, by maksymalnie zwiększyć ich efektywność i podnieść głośność zachowując przy tym nowoczesny gamingowy design. Solidna obudowa głośnika niskotonowego z wysokiej jakości drewna zapewni trwałość na długie lata. Ciesz się pełnią szczegółów Twoich ulubionych utworów. Dodatkowo zestaw jest niezwykle kompaktowy, dzięki czemu zmieści się nawet w mniejszych pomieszczeniach.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Głośniki do komputera Creative Pebble Plus 2.1

Głośniki do komputera Creative Pebble Plus 2.1

Głośniki Creative Pebble Plus 2.1 to pomimo swoich małych rozmiarów, głośniki o niezwykle dużej mocy. Idealnie sprawdzają się w roli następcy serii Creative Pebble, uznanej przez PC Mag za najlepsze głośniki komputerowe 2018 r. W porównaniu do swoich poprzedników zestaw Pebble Plus zapewnia jeszcze lepszą jakość dźwięku jednocześnie podtrzymując minimalistyczny wygląd serii oraz wygodne zasilanie przez złącze USB. Głośniki do komputera Creative Pebble Plus 2.1 wyposażone są w dwa przetworniki ustawione pod kątem 45 stopni i subwoofer, dzięki czemu charakteryzują się krystalicznie czystym dźwiękiem i mocniejszymi, głębszymi basami. Głośniki Creative Pebble Plus wyposażone są specjalnie zaprojektowany subwoofer. Ten zestaw zapewni Ci najlepszej jakości dźwięk komputerowy z dynamicznymi tonami wysokimi oraz głębokimi basami. Czy chcesz wykorzystać pełen potencjał głośników Creative Pebble Plus? Wystarczy, że przełączysz przycisk, a głośniki wejdą w tryb High Gain, zwiększając moc wyjściową do 8 W RMS. Większa moc to głębsze basy i donośniejszy dźwięk, wypełniający całe pomieszczenie. To wszystko bez kompromisu wobec jakości! Głośniki Pebble Plus posiadają bardzo wydajne 2-calowe przetworniki średniego zasięgu ustawione pod kątem 45 stopni zapewniające wysoce szczegółowe brzmienie. Zostały one specjalnie zaprojektowane z myślą o słuchaczu, dzięki czemu dostarczają wciągającą i niezwykle szeroką scenę dźwiękową. Proste, wykonane z dbałością o szczegóły głośniki Creative Pebble Plus idealnie łączą w sobie minimalizm i wysokie osiągi, wtapiając się w miejsce użytkowania. Głośniki zasilane są za pomocą pojedynczego kabla USB bez potrzeby korzystania z gniazdka elektrycznego. Wystarczy podłączyć dowolne źródło dźwiękowe do głośników Pebble Plus uniwersalnym kablem AUX 3,5 mm i oddać się muzyce! Pokrętła regulacji głośności umieszczono z przodu głównego głośnika, dzięki czemu są łatwo dostępne i wygodne w obsłudze.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Głośniki do komputera GENESIS Helium 610BT

Głośniki do komputera GENESIS Helium 610BT

Głośniki do komputera GENESIS Helium 610BT to drugi model głośników od firmy GENESIS, który musiał się znaleźć w naszym zestawieniu. Dobre nagłośnienie jest w stanie znacznie uatrakcyjnić emocjonującą rozgrywkę. Dlatego warto wybrać takie głośniki, które są stworzone z myślą o graczach i ich potrzebach. Najlepszym rozwiązaniem są zestawy wielokanałowe z mocnym subwooferem, który oprócz mocnego basu zapewni też przestrzenność dźwięku. Mile widziane są tutaj również dodatkowe funkcje umożliwiające sterowanie, połączenie Bluetooth czy na przykład podłączenie konsoli. Takie właśnie są głośniki Helium 610BT 2.1 Surround. Zestawem możemy sterować zarówno poprzez potencjometry umieszczone na panelu bocznym subwoofera, jak również za pomocą poręcznego pilota, który oprócz gałki zmiany głośności wyposażony jest również w wyjście mini-jack na słuchawki oraz wejście mini-jack na smartfon lub tablet. Pilot jest podłączany do subwoofera za pomocą kabla o długości 1,7 metra, dzięki czemu z łatwością umieścimy go w najwygodniejszym miejscu na naszym biurku. Ponadto głośniki posiada moduł Bluetooth do komunikacji bezprzewodowej i odtwarzania utworów np. ze smartfona. Helium 610BT to również 2 wysokiej klasy głośniki satelitarne, każdy o mocy RMS 15 W, co w połączeniu z subwooferem daje łączną moc RMS zestawu na poziomie 60 W. Głośniki satelitarne zapewniają wysokiej jakości dźwięk w zakresie fal średnich i wysokich. Każdy z głośników wyposażono w membrany o średnicy 3 cali. Dzięki zastosowaniu ekranowania magnetycznego głośniki nie wchodzą w interferencję z innymi urządzeniami. Za odpowiedni poziom niskich tonów odpowiada subwoofer o mocy RMS 30 W. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, wyposażeniu w 6,5-calowy głośnik, drewnianej obudowie oraz zastosowaniu bass reflex w tylnej części otrzymujemy potężny i głęboki bas. Na bocznej ścianie subwoofera znajdziemy przejrzysty panel sterowania z potencjometrami zmiany basu i głośności. Zestaw Helium 610BT to połączenie nowoczesnego designu z nutą stylowej klasyki. Głośniki posiadają ciekawy kształt a ich obudowy zostały wykonane z drewna. Również subwoofer posiada stylową drewnianą obudowę oraz designerską obręcz dookoła głośnika. Takie wykończenie dobrze oddaje ich charakter i sprawia, że są jeszcze bardziej atrakcyjnym uzupełnieniem zestawu prawdziwego gracza.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Głośniki do komputera Logitech Z-623

Głośniki do komputera Logitech Z-623

Głośniki do komputera Logitech Z-623 to porządne głośniki, które zadowolą nawet bardzo wymagających użytkowników. Więcej dźwięku, więcej wymiaru. Dźwięk z certyfikatem THX® cechuje się mocą szczytową 400 W / mocą RMS 200 W, dodającą bogactwa muzyce, filmom i grom – wszystko to z Twojego pulpitu. Podłącz trzy zgodne urządzenia przy użyciu wejść 3,5 mm lub RCA. Wszystkie elementy sterujące znajdują się bezpośrednio na głośniku satelitarnym, dzięki czemu piękny, wciągający dźwięk jest na wyciągnięcie ręki. Stworzony w celu zapewniania najwierniejszego dźwięku natychmiast po wyjęciu z pudełka. Te głośniki z certyfikatem THX zostały dostrojone zgodnie ze specyfikacjami, aby wiernie oddawać wizję artysty w Twoim salonie. Ten zestaw głośników do komputera 2.1 zapewnia wyraźny dźwięk i potężne basy podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania. Usłysz wyraźnie wysokie tony dzięki kompaktowym głośnikom satelitarnym i głębokie uderzenia dzięki subwooferowi z bocznym tunelem. To potężny dźwięk, który można poczuć. Trzy gniazda, aby potroić zabawę. Dwa gniazda 3,5 mm i wejścia RCA umożliwiają podłączenie ulubionych urządzeń, takich jak telewizor, komputer, smartfon, a nawet konsola do gier. Jeśli chcesz, możesz mieć je wszystkie połączone i przełączać się między nimi do woli. Dzięki gniazdu słuchawkowemu umieszczonemu wygodnie na prawym głośniku, możesz w każdej chwili podłączyć się do swojego osobistego pejzażu dźwiękowego. Zasilanie, głośność, basy i gniazdo słuchawkowe – wszystko to znajduje się na głośniku satelitarnym, dzięki czemu doskonały dźwięk jest na wyciągnięcie ręki. Dedykowane pokrętło basu pozwala na jego podkręcenie (lub ściszenie) w sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Z623 to zaufana i sprawdzona część katalogu głośników firmy Logitech, z profesjonalnie dostrojonym profilem dźwięku i strukturą produktu, która przetrwała próbę czasu. Jeden z najlepiej sprzedających się głośników do komputerów stacjonarnych firmy Logitech, potwierdza, że jakość mówi sama za siebie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Głośniki do komputera Genesis Helium 100BT RGB

Głośniki do komputera Genesis Helium 100BT RGB

Głośniki do komputera Genesis Helium 100BT RGB to głośniki stworzone z myślą o graczach i ich potrzebach. Dzięki niewielkim gabarytom zajmują nie dużo miejsca na biurku, natomiast nowoczesne technologie sprawiają, że dźwięk wydobywający się z głośników jest nieskazitelny i okryty milionami kolorów. Z Helium 100BT poczujesz się, jakbyś był na miejscu rozgrywki. Głośniki do komputera Helium 100 BT zostały wyposażone w specjalną funkcję Bass reflex, głośniki generują większa liczbę niskich tonów, redukując przy tym zniekształcenia przy wyższym poziomie głośności. Dzięki temu głośniki sprawiają, że zacięte rozgrywki gamingowe, słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów wchodzi na zupełnie inny wymiar. Głośniki Helium 100BT to zestaw 2.0 o mocy 10 W wsparty systemem bezprzewodowego połączenia. Reprodukcja basów oraz wysokich tonów stoi na wysokim poziomie dzięki dobremu zbalansowaniu niskich częstotliwości jak i tych średnich. Dźwięk jest pozbawiony zniekształceń nawet na najwyższych poziomach głośności. Helium 100 BT posiada zawansowany system podświetlenie RGB, dzięki któremu zapewnisz sobie jeszcze lepsze wrażenia podczas gry. Za pomocą przycisku znajdującego się na przednim panelu obudowy głośnika możesz łatwo zmienić, włączyć i wyłączyć kolorowe efekty. Dodaj wyjątkowego klimatu wieczornym sesją przed komputerem i wejdź do gry w najlepszy stylu. To co wyróżnia te głośniki to unikatowy design połączony z hipnotyzującym pokazem świetlnym RGB. Dzięki połączeniu matowej czarnej obudowy z frontem wzbogaconym o srebrny szczotkowany panel głośniki prezentują się znakomicie na biurku każdego gracza. Zestawem możemy sterować dzięki panelowi umieszczonym na froncie głośników, który zapewnia stały i wygodny dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji pauza, odtwarzanie, czy regulacja głośności. Poczuj się jak w samym sercu zaciętej batalii i bądź o jeden krok dalej od swojego przeciwnika. Po prostu podłącz słuchawki do łatwo dostępnego gniazda z przodu prawego głośnika.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 10

Głośniki do komputera Tracer 2.0 Mark

Głośniki do komputera Tracer 2.0 Mark

Głośniki do komputera Tracer 2.0 Mark to głośniki, które zamykają nasze zestawienie. Głośniki 2.0 TRACER Mark USB BLUETOOTH to zaawansowany zestaw dedykowany specjalnie dla osób poszukujących jakości i mocy. Gotowy do bezprzewodowego odtwarzania dźwięku z urządzeń wyposażonych w moduł Bluetooth, zarówno tabletów, smartfonów, odtwarzaczy mp3, czy laptopów. Teraz można swobodnie słuchać ulubionej muzyki, bez trudności z plątaniną zbędnych kabli. Duże rozmiary głośnika pozwalają cieszyć się czystym brzmieniem z mocnym i głębokim basem. Dzięki technologii bezprzewodowej komunikacji obejdziesz się bez kabli! Moduł Bluetooth zapewni Ci wygodne i szybkie połączenie produktu Tracer z drugim urządzeniem, zapewniając stabilną i wydajną komunikację (np. jakość i płynność dźwięku) w zasięgu do 10 metrów. Wyjście słuchawkowe pozwala na podłączenie słuchawek wyposażonych w złącze mini-jack 3.5mm. Podłącz urządzenie Tracer bezpośrednio do swojego komputera i ciesz się lepszym brzmieniem. Niedrogie głośniki do komputera dla osób, które chcą polepszyć dźwięk w swoim komputerze i nie posiadają wygórowanych oczekiwań.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Wybór i zakup dobrych głośników komputerowych to dość trudne zadanie przy tak szerokiej ofercie rynku. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy 200 modeli głośników komputerowych różnych firm, aby wybrać 10 najlepszych do naszego rankingu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking głośników do komputera?

Ranking głośników do komputera, który jest dostępny na naszej stronie powstał poprzez szczegółową analizę różnych modeli dostępnych na rynku. Budując ten ranking głośników komputerowych braliśmy pod uwagę takie rzeczy jak: jakość dźwięku, cenę, design, funkcje oraz opinie i recenzje użytkowników. Opinie o głośnikach do komputera sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na grupach na Facebooku, na Allegro, na blogach z recenzjami, na rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Podczas budowy naszego rankingu głośników do komputera przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy głośniki takich firm jak: Creative, JBL, Defender, Genesis, Natec, SteelSeries, Trust, Hama, Genius, HP, UGo, Razer, Omega, Logitech, Tracer, FiiO, Edifier, Kruger & Matz, Marvo, Sven, Havit, Fenda, Redragon. Na końcu po zebraniu materiałów przyszedł czas na uszeregowanie produktów w naszym rankingu i opisanie całego rankingu prostym i zrozumiałym językiem. Ranking głośników do komputera jest stale aktualizowany przez nasz zespół ekspertów, dzięki czemu produkty w nim widoczne nie stają się przestarzałe.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie głośników komputerowych?

Wybór dobrych i niezawodnych głośników do komputera to dość skomplikowane zadanie z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Duża ilość modeli głośników komputerowych dostępnych na rynku powoduje to, że można trafić na lepsze jak i gorsze modele. Jakie głośniki do komputera kupić? Czym kierować się przy zakupie głośników do komputera? Jakie głośniki komputerowe wybrać? Przy zakupie głośników komputerowych warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:
 
Moc głośników (RMS) – To najważniejszy parametr zakupowy na, który trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać dobre głośniki do komputera. Określa jak głośno głośniki mogą grać bez zniekształceń dźwięku. Wyższa moc RMS oznacza głośniejszy i zazwyczaj czystszy dźwięk.
 
Rodzaj podłączenia – W sklepach można spotkać głośniki komputerowe, które mogą być połączone z komputerem za pomocą kabla (USB, 3.5mm jack) lub bezprzewodowo (Bluetooth). Wybierz rodzaj podłączenia dostosowując do własnych potrzeb.
 
Ilość kanałów – Ilość kanałów w głośnikach komputerowych odgrywa ważną rolę w jakości i doświadczeniu odtwarzanego dźwięku. Różne konfiguracje kanałów zapewniają różne doznania audio, a wybór odpowiedniej konfiguracji zależy od tego, do czego głównie będą używane głośniki. Oto kilka popularnych konfiguracji: Głośniki stereo (2.0) – Dwa kanały (lewy i prawy). Jest to standardowa konfiguracja dla większości muzyki. Dobra do słuchania muzyki, oglądania filmów i ogólnego użytku. Głośniki 2.1 – Dwa kanały stereo plus subwoofer (dedykowany do niskich tonów, czyli basów). Subwoofer znacznie poprawia jakość basów, co jest przydatne w muzyce i filmach z intensywnymi efektami dźwiękowymi. Głośniki 5.1 – Pięć kanałów (przedni lewy, przedni prawy, centralny, tylny lewy, tylny prawy) plus subwoofer. Jest to popularny wybór do domowego kina, zapewniający bogate doświadczenie przestrzenne dźwięku, szczególnie w filmach i grach.
 
Dodatkowe funkcje – Szukając głośników do komputera zwróć uwagę na przydatne dodatkowe funkcje, takie jak:  regulacja tonów, radio FM, odtwarzacz MP3, pilot, wbudowany equalizer, czy możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń (np. słuchawek).

Najczęściej zadawane pytania:

Co to są głośniki komputerowe?

Głośniki komputerowe to rodzaj głośników, które są używane do odtwarzania dźwięku z komputera. Są one zazwyczaj zaprojektowane tak, aby zapewnić lepszą jakość dźwięku niż wbudowane głośniki w większości komputerów.

Do czego służą głośniki komputerowe?

Głośniki komputerowe używane są do różnych celów na komputerze: od słuchania muzyki, przez oglądanie filmów, po granie w gry lub uczestnictwo w rozmowach wideo.

Jakie są różne typy głośników komputerowych?

Istnieje wiele typów głośników komputerowych, w tym proste systemy stereo, systemy wielokanałowe (np. 5.1, 7.1), soundbary oraz przenośne głośniki Bluetooth.

Jak podłączyć głośniki komputerowe?

Głośniki komputerowe można podłączyć za pomocą kabla USB, kabel audio (3,5 mm) lub bezprzewodowo przez Bluetooth. Wybór metody zależy od modelu głośników i dostępnych portów na komputerze.

Czy potrzebuję specjalnego oprogramowania do korzystania z głośników komputerowych?

Większość głośników komputerowych działa od razu po podłączeniu i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Jednak niektóre zaawansowane modele mogą oferować specjalne oprogramowanie do regulacji ustawień dźwięku.

Ile kosztują głośniki komputerowe?

Cena głośników komputerowych może znacznie się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak marka, jakość dźwięku, funkcje dodatkowe i typ. Najtańsze głośniki komputerowe można kupić za ok. 50 zł. Za najbardziej zaawansowane trzeba zapłacić nawet 3000 zł. Dobre głośniki do komputera idzie kupić w przedziale cenowym od 200 do 1400 zł.

Czy mogę używać głośników komputerowych z urządzeniami innymi niż komputer?

Tak, wiele głośników komputerowych może być używanych z innymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety lub telewizory, o ile te urządzenia dysponują odpowiednimi portami do podłączenia lub obsługują Bluetooth.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (12 votes)
Opinie o rankingach