Zaznacz stronę

Aktualizacja: 16 maja.2024 r.

Odkurzacz ręczny to niezbędne urządzenie, które pomoże skutecznie odkurzyć trudnodostępne zakamarki mieszkania, domu lub wnętrza samochodu. Zakup ręcznego odkurzacza może być problematyczny z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Postanowiliśmy Wam ułatwić wybór najlepszego odkurzacza ręcznego poprzez stworzenie rankingu odkurzaczy ręcznych. Przetestowaliśmy najpopularniejsze modele odkurzaczy ręcznych dostępne na rynku i dzięki temu można zobaczyć poniżej ranking najlepszych odkurzaczy. Nasz ranking odkurzaczy ręcznych jest aktualizowany kilka razy w miesiącu przez naszych pracowników, dzięki czemu możesz być pewny/a, że widzisz aktualne zestawienie najlepszych urządzeń. Wybierz odpowiedni odkurzacz ręczny za pomocą naszego rankingu.

Ranking odkurzaczy ręcznych – najlepsze odkurzacze ręczne

Miejsce 1

Odkurzacz ręczny Karcher CVH 2 11984010

Odkurzacz ręczny Karcher CVH 2 11984010

Numerem 1 w naszym rankingu odkurzaczy ręcznych jest odkurzacz Karcher CVH 2 11984010. Odkurzacz Karcher CVH 2 to urządzenie, które jest lekkie, kompaktowe i stanowi praktyczne wsparcie w codziennym czyszczeniu kuchni, salonu, sypialni i samochodu. Akumulatorowo zasilany odkurzacz ręczny CVH 2 bez trudu i z odpowiednią mocą usuwa pył, okruchy, kurz, sierść i włosy z mebli, posadzek oraz samochodów. Odkurzacz ten został wyposażony w dwustopniowy system zmywalnych filtrów, który zapewnia bardzo czyste powietrze wylotowe. Filtr przeznaczony do dużych zanieczyszczeń, sierści i włosów został wykonany z drobnej, stalowej siatki. Drugi filtr to higieniczny filtr HEPA 12 (EN 1822:1998). odkurzacz Karcher CVH 2 11984010 posiada zbiornik o pojemności 0,15 l.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini 40W

Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini 40W

Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini 40W to sprzęt, który zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu odkurzaczy ręcznych. Odkurzacz, który zbiera same pozytywne opinie w internecie i jest polecany przez większość ekspertów branżowych. Mi Vacuum Cleaner mini to poręczny komapktowy odkurzacz, który dzięki zastosowanym technologiom umożliwia skuteczne czyszczenie wielu różnych powierzchni czy zakamarków. Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini 40W waży tylko 500g. Akumulator w Mi Vacuum Cleaner mini zapewnia do 30 minut pracy na jednym ładowaniu. Bezszczotkowy silnik z konstrukcja zawierającą dwa otwory wentylacyjne poprawia wydajność czyszczenia przy jednoczesnym zmniejszeniu straty energii. Silnik bezszczotkowy zapewnia moc ssania na poziomie 6000 Pa. Jeśli szukasz wysokiej jakości odkurzacza ręcznego to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

  Ocena naszego eksperta: 9,9 / 10

  Miejsce 3

  Odkurzacz ręczny SENCOR SVC 190W

  Odkurzacz ręczny SENCOR SVC 190W

  Na 3 miejscu wśród najlepszych odkurzaczy ręcznych znalazł się model SENCOR SVC 190W do czyszczenia na mokro i sucho. W pełni naładowany akumulator tego odkurzacza ręcznego od firmy SENCOR pozwala na 15 minut pracy. Bateria w tym odkurzaczu posiada wbudowany wskaźnik stanu baterii, informujący o konieczności ponownego naładowania urządzenia. W zestawie tego odkurzacza znajdują się takie akcesoria jak: dysza szczotkowa, dysza szczelinowa, głowica czyszcząca z gąbki. Lekki, cichy i łatwy w obsłudze odkurzacz ręczny marki SENCOR to proste rozwiązanie do codziennego czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, którego nie może zabraknąć.

  Ocena naszego eksperta: 9,8 / 10

  Miejsce 4

  Odkurzacz ręczny Hoover Ultra Vortex MBC500UV

  Odkurzacz ręczny Hoover Ultra Vortex MBC500UV

  Bardzo dobrym odkurzaczem ręcznym jest innowacyjny odkurzacz ręczny Ultra Vortex, który skutecznie usuwa alergeny, kurz i roztocza z łóżek, miękkich mebli takich jak kanapy, fotele i poduszki. Ten odkurzacz ręczny to świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię. Odkurzacz ręczny Hoover Ultra Vortex MBC500UV oferuje 3 tryby głębokiego czyszczenia: tryb próżniowy, tryb „trzepania materiału” i tryb oświetlania lampą UV. Dzięki tym funkcjom zabija 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy. Ultra Vortex uzyskał certyfikat Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej jako produkt skutecznie eliminujący alergeny, roztocza, kurz i bakterie.

  Ocena naszego eksperta: 9,7 / 10

  Miejsce 5

  Odkurzacz ręczny Baseus CRXCQ01-01

  Odkurzacz ręczny Baseus CRXCQ01-01

  Odkurzacz ręczny Baseus Capsule CRXCQ01-01 to niezwykle mały, poręczny ale wydajny odkurzacz posiadający dużą siłę ssania 4 kpa. Na obudowie odkurzacza Baseus Capsule CRXCQ01-01 znajduje się tylko jeden przycisk zasilania, a także wskaźnik poziomu naładowania. W modelu tego odkurzacza ręcznego zastosowano filtr, który można bez problemu wyjąć i umyć pod wodą. Pełne naładowanie baterii tego odkurzacza ręcznego wystarcza na nieprzerwaną pracę do 21 minut, a czas ładowania to 3 godziny. Odkurzacz ten został wykonany z oksydowanego aluminium i ABS, dzięki czemu jest trwały i wytrzymały.

  Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

  Miejsce 6

  Odkurzacz ręczny Bosch BHN20L

  Odkurzacz ręczny Bosch BHN20L

  Odkurzacz ręczny Bosch BHN20L to urządzenie, które musiało się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych odkurzaczy ręcznych na rynku. Zapomnij o ograniczeniach i szukaniu gniazdka. Bezprzewodowy odkurzacz zapewnia wszechstronne odkurzanie bez ograniczeń. Urządzenie jest lekkie, poręczne i perfekcyjne do szybkiego odkurzania. Doskonale sprawdzi się również do odkurzania wnętrza samochodu. Technologia litowo-jonowa Bosch sprawdziła się i potwierdziła swoją jakość w dziedzinie elektronarzędzi oraz stała się synonimem wysokiej efektywności i długiej żywotności akumulatorów. Charakteryzuje się długim czasem pracy i krótkim cyklem ładowania. System High Airflow gwarantujący wysoki przepływ powietrza i wydajną separacje kurzu. Maksymalny czas pracy: do 45 min. 2 poziomy mocy.

   

  Ocena naszego eksperta: 9,4 / 10

  Miejsce 7

  Odkurzacz ręczny ARIETE 2474 Wet & Dry Cordless

  Odkurzacz ręczny ARIETE 2474 Wet & Dry Cordless

  Odkurzacz ręczny ARIETE 2474 Wet & Dry Cordless to lekki, poręczny przyjaciel porządku w Twoim domu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca i możesz go mieć zawsze pod ręką. Nowoczesny wygląd w połączeniu z super technologią dodają mu skrzydeł przy dbaniu o porządek w Twoim domu. Czy zdarzyło Ci się rozsypać przyprawy, mąkę lub inne drobne ziarenka, które trudno później posprzątać? To już nie jest problem od kiedy pojawił się podręczny odkurzacz, który wspomoże Cię w codziennych zmaganiach i zachowaniu porządku. Podręczny i bezprzewodowy odkurzacz, który pomoże Ci w utrzymaniu czystości w Twoim domu. Kompaktowe urządzenie dzięki swoim niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca. Jego przeznaczeniem jest sprzątanie rozsypanych okruchów bądź pyłków. Idealnie sprawdza się w kuchni w sytuacjach kiedy rozsypie Ci się cukier, mąka lub inne produkty podobnego typu. Doskonale sprawdzi się do sprzątania okruszków na kanapie lub fotelu. Pojemność zbiornika 400 ml dla cząstek stałych i 45 ml dla cieczy. Napięcie 3,6 V. Bateria niklowa / NI-MH 1200 mAH. Czas ładowania 15h.

  Ocena naszego eksperta: 9,2 / 10

  Miejsce 8

  Odkurzacz ręczny Einhell TE-VC 18 Li solo 2347120

  Odkurzacz ręczny Einhell TE-VC 18 Li solo 2347120

  Na 8 miejscu w naszym rankingu odkurzaczy ręcznych znalazł się odkurzacz samochodowy akumulatorowy TE-VC 18 Li solo 2347120 marki Einhell. Przy użyciu załączonych akcesoriów do tego odkurzacza ręcznego można nim czyścić tapicerki, odkurzyć powierzchnie twarde i miękkie podłóg oraz trudno dostępnych obszarów. Pojemnik na kurz tego odkurzacza samochodowego ręcznego ma pojemność 540 ml. W celu zaoszczędzenia miejsca jest zintegrowany uchwyt ścienny. Istnieje możliwość dokupienia akumulatorów o różnej pojemności (od 2 Ah do 6 Ah) i różnych typów ładowarek. Urządzenie dostarczane jest bez akumulatora i ładowarki. W zestawie znajdziemy rurę do podłóg, ssawkę miękką z włosiem, ssawkę do podłóg i ssawkę szczelinową.

  Ocena naszego eksperta: 9 / 10

  Miejsce 9

  Odkurzacz ręczny akumulatorowy Clatronic AKS 832

  Odkurzacz ręczny akumulatorowy Clatronic AKS 832

  Odkurzacz akumulatorowy Clatronic AKS 832 to urządzenie z możliwością odkurzania suchych pyłów i mokrych płynów. Odkurzacz Clatronic AKS 832 posiada filtr cząstek stałych, który można myć pod bieżącą wodą. Po całkowitym rozładowaniu odkurzacz ręczny Clatronic można zacząć używać od razu w trybie zasilania 12V. Wielkość maksymalna zbiornika na płyn to 100ml. Czas pracy tego odkurzacza ręcznego (akumulator): 20 minut. Do tego odkurzacza zostały dodane ciekawe akcesoria w postaci: końcówka szczelinowa (13cm), końcówka szczelinowa (26cm), nasadka do odkurzania na mokro, nasadka szczotkowa, kabel przyłączeniowy zasilacza DC 12V, 5.2A, ładowarka do gniazda sieciowego 230V. Produkt został odznaczony certyfikatem FOCUS – TEST DEUTSCHLANDS BESTE

  Ocena naszego eksperta: 8,9 / 10

  Miejsce 10

  Odkurzacz bezprzewodowy ręczny Hyundai HVC101

  Odkurzacz bezprzewodowy ręczny Hyundai HVC101

  10 miejsce w naszym rankingu zajmuje ręczny akumulatorowy odkurzacz Hyundai do suchego i mokrego odkurzania. Odkurzacz marki Hyundai jest lekki i kompaktowy. Czas pracy tego odkurzacza ręcznego bez zasilania to 15 min. Wszelkie zanieczyszczenia są zbierane w zbiorniku, filtrowanie zapewnia stały zmywalny filtr. Do największych zalet odkurzacza ręcznego należą jego niewielkie rozmiary i mała waga. O ładowaniu odkurzacza ręcznego informuje nas wbudowany wskaźnik ładowania, baza do ładowania może być również praktycznie przymocowana do ściany. Akcesoria dołączone do tego odkurzacza ręcznego marki Hyundai to dysza szczelinowa oraz dysza do ssania wody.

  Ocena naszego eksperta: 8,7 / 10

  Przygotowanie tego rankingu odkurzaczy ręcznych nie było łatwym zadaniem z racji tak wielu odkurzaczy dostępnych na rynku. Naszemu zespołowi przygotowanie tego rzetelnego rankingu zajęło 5 dni roboczych. Mam cichą nadzieje, że nasz ranking odkurzaczy ręcznych ułatwi Ci wybór najlepszego urządzenia. Ranking odkurzaczy ręcznych ma Ci pomóc w wyborze odpowiedniego urządzenia a nie za Ciebie zdecydować co masz kupić. To Ty decydujesz ostatecznie jaki odkurzacz ręczny wybierasz i kupujesz. Życzę udanych zakupów.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking odkurzaczy ręcznych?

  Nasz ranking odkurzaczy ręcznych powstał w oparciu o wnikliwą analizę większości urządzeń dostępnych na rynku. Nasi pracownicy przeanalizowali odkurzacze ręczne najpopularniejszych firm, takich jak: Bosch, Karcher, Electrolux, Blaupunkt i wielu innych. Przeanalizowaliśmy szczegółowo parametry techniczne odkurzaczy ręcznych oraz różne rankingi w internecie. Następnie nasi pracownicy odpowiedzialni za ręczne odkurzacze przeanalizowali opinie na na forach internetowych oraz w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Materiały powstałe podczas analizy odkurzaczy ręcznych dostępnych na rynku zostały przekazane do naszego działu redakcji, który stworzył ten ranking sprawdzonych odkurzaczy ręcznych. Liczymy na to, że nasza praca nie poszła na marne i dzięki naszemu rankingowi odkurzaczy ręcznych zakup odpowiedniego urządzenia będzie znacznie ułatwiony. Wybieraj tylko sprawdzone urządzenia, które posiadają najlepsze oceny w rankingach, forach internetowych i sklepach a zakup będzie udany.

  Jak wybrać najlepszy odkurzacz ręczny?

  Czym kierować się przy zakupie odkurzacza ręcznego? Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza ręcznego? Jeśli zadajesz sobie te pytania to konicznie zobacz nasz przewodnik po zakupie najlepszego odkurzacza ręcznego. Poniżej wymieniamy najważniejsze parametry na które należy zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza ręcznego. Przed zakupem odkurzacza ręcznego koniecznie na to zwróć uwagę:

  Czas pracy odkurzacza ręcznego – bardzo ważny parametr, który warto wziąć uwagę przed zakupem bo informuje on ile czasu będzie pracował nasz odkurzacz na akumulatorze. Urządzenia te dość długo się ładują więc warto wybierać odkurzacze, które pracują minimum 15 minut na akumulatorze.

  Pojemność zbiornika odkurzacza – Parametr wyrażony w litrach (l), który informuje nas ile nieczystości może pomieścić nasz odkurzacz ręczny.

  Praca na mokro odkurzacza ręcznego – patrząc na ten parametr dowiemy się czy model, którym jesteśmy zainteresowani umożliwia odkurzanie na mokro. Praca na mokro odkurzaczem ręcznym polega na tym, że nieczystości gromadzą się w pojemniku odkurzacza z wodą.

  Rodzaj zasilania odkurzacza ręcznego – to bardzo ważny parametr na który warto zwrócić uwagę bo na rynku możemy spotkać odkurzacze, które będą działały bezprzewodowo oraz za pomocą przewodu. Odkurzacze ręczne przewodowe lepiej się sprawdzą w przypadku dłuższych prac takich jak kompleksowe i częste sprzątanie samochodu.

  Producent odkurzacza ręcznego – osoby, które chcą ciągle pracować z pomocą odkurzacza ręcznego powinny skupić swoją uwagę na zakupie odkurzacza renomowanego producenta.

  Najczęściej zadawane pytania o odkurzacze ręczne:

  Jaka powinna być moc odkurzacza ręcznego?

  Dobry odkurzacz ręczny powinien mieć moc na poziomie 550–750 W, wówczas możemy być pewni, że nasze odkurzanie będzie skuteczne.

  Ile kosztuje ręczny odkurzacz?

  Na rynku możemy spotkać odkurzacze ręczne w cenie od 64,99 zł (Baseus CRXCQC2-02) do 1 590 zł (Odkurzacz Karcher HV 1/1 Bp Fs Pack 1.394-260.0).

  Ile kosztuje najtańszy ręczny odkurzacz?

  Najtańszy odkurzacz ręczny możemy kupić za 64,99 zł (Baseus CRXCQC2-02). 

  Co to jest odkurzacz ręczny?

  Odkurzacz ręczny to niewielkie przenośne urządzenie, które jest przeznaczone do sprzątania niewielkich powierzchni w mieszkaniu lub samochodzie. Urządzenie najczęściej jest wyposażone w akumulator, który umożliwia pracę bezprzewodową do 20 minut.

  Czy warto kupić odkurzacz ręczny?

  Warto kupić odkurzacz ręczny bo jest to urządzenie, które pomoże nam posprzątać rozsypany cukier lub inne mniejsze nieczystości w domu lub samochodzie bez konieczności wyciągania klasycznego odkurzacza.

  Jaki odkurzacz przewodowy czy bezprzewodowy?

  Wybór odkurzacza powinien zależeć od jego przeznaczenia. Odkurzacze przewodowe to najczęściej standardowe odkurzacze do sprzątania większych powierzchni. Natomiast bezprzewodowe odkurzacze to małe kompaktowe urządzenia do sprzątania niewielkich powierzchni lub samochodów.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (41 votes)
  Opinie o rankingach