Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Nawet najlepsza męska golarka jest urządzeniem często niedocenianym przez większość mężczyzn zajmujących się goleniem. Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w dobrą golarkę elektryczną i ułatwić sobie codzienne obowiązki związane z goleniem zarostu na twarzy lub innym miejscu. Oszczędność czasu, brak konieczności nakładania pianki do golenia, brak zacięć, brak podrażnień, brak konieczności kupowania nowych maszynek jednorazowych to tylko niektóre powody, dla których warto zainwestować w sprawdzoną golarkę męską. Na rynku możemy spotkać proste golarki męskie oraz zaawansowane golarki premium, które umożliwią golenie bez podrażnień, golenie na mokro i sucho i wiele innych możliwości. Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest znaleźć najlepszą golarkę męską z racji tak wielu modeli różnych producentów dostępnych na rynku. Nasi eksperci postanowili przeanalizować golarki męskie, aby ułatwić Wam wybór tej najlepszej. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych golarek męskich dostępnych na rynku. Wybierz najlepszą golarkę męską z naszym rankingiem!

Ranking golarek męskich

Miejsce 1

Golarka Philips OneBlade Pro 360 Face + Body QP6651/61

Golarka Philips OneBlade Pro 360 Face + Body QP6651/61

Piersze miejsce w naszym rankingu golarek męskich zajmuje golarka Philips OneBlade Pro 360 Face + Body QP6651/61, która przycina i goli włosy każdej długości oraz stylizuje ich krawędzie. Ta profesjonalna golarka zawiera ostrze do twarzy oraz ostrze z nasadką ochronną do ciała. System podwójnej ochrony — gładka powłoka i zaokrąglone końcówki — ułatwiają golenie i sprawiają, że jest ono bardziej komfortowe. Golarka zawiera szybko poruszający się nożyk (12 000 razy na minutę), dlatego doskonale sprawdza się nawet w przypadku dłuższych włosów. Przytnij zarost na odpowiednią długość za pomocą regulowanej precyzyjnej nasadki, którą znajdziesz w zestawie. Innowacyjne ostrze OneBlade 360 porusza się we wszystkich kierunkach, aby dostosować się do kształtów twarzy. Akumulator litowo-jonowy umożliwia 120 minut ciągłej pracy po 1-godzinnym ładowaniu. Ostrza zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałej efektywności. Urządzenie OneBlade jest wodoodporne, dlatego łatwo je wyczyścić, opłukując pod kranem. Można go używać do golenia na mokro lub na sucho, z użyciem pianki lub bez.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Golarka Panasonic ES-LV67-A803

Golarka Panasonic ES-LV67-A803

Drugie miejsce w naszym rzetelnym rankingu golarek zajmuje wysokiej klasy golarka Panasonic ES-LV67-A803. Urządzenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Odkryj wyjątkową golarkę LV67 o najszybszym czasie reakcji. Dzięki wykorzystaniu zestawu wyjątkowo precyzyjnych ostrzy, mocnemu silnikowi i czujnikom bazującym na nowoczesnych technologiach golarka zapewnia sprawną pielęgnację nawet grubej, twardej i szybko rosnącej brody, a skóra jest idealnie gładka nawet przez 8 godzin. 5-ostrzowa golarka elektryczna ES-LV67 do golenia na mokro i sucho z precyzyjnym czujnikiem zarostu. Aby umożliwić urządzeniu ES-LV67 dostosowywanie golenia do konturów twarzy oraz grubości i gęstości zarostu, wyposażono je w technologię regulacji działania na podstawie informacji z czujnika zarostu. Umożliwia to zwiększenie intensywności golenia w miejscach, w których zarost jest gęsty, i zmniejszenie go w innych miejscach. Zapobiega to podrażnieniom skóry, zapewnia równomierne golenie i pozwala utrzymać efekt nawet przez osiem godzin. Opierając się na japońskiej tradycji wytwarzania mieczy samurajskich, Panasonic opracował trwałe ostrza wewnętrzne ze stali Yasuki-Hagane, które są nanoostrzone w celu uzyskania kąta o wartości zaledwie 30 stopni. Oznacza to, że radzą sobie z nawet najgrubszym zarostem blisko nasady włosa, dzięki czemu efekt golenia utrzymuje się nawet przez osiem godzin. Ponadto nie tępią się ani nie podrażniają skóry. 5 specjalnie zaprojektowanych zakrzywionych ostrzy poradzi sobie z zarostem wszelkiego rodzaju: ostrze Quick Slit służy do wstępnego przycinania długich włosów, folia Quick Lift unosi płasko leżące włosy, a folia wykańczająca drugi raz dokładniej przycina dłuższe włosy. Nieważne jak gęsty masz zarost, ultraszybki silnik liniowy LV67 zapewnia dokładne golenie ze stałą szybkością przycinania i długotrwały efekt. W golarce zastosowano zaawansowaną technologię lewitacji magnetycznej i najsilniejsze magnesy na świecie, zapewniając 70 000 cykli cięcia na minutę, co przekłada się na imponujący efekt. Możliwość mycia i łatwa konserwacja.

  Ocena naszego eksperta: 10 / 10

  Miejsce 3

  Golarka Braun Series 9 Pro+ 9577CC

  Golarka Braun Series 9 Pro+ 9577CC

  Trzecie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych golarek na rynku zujmuje wysokiej klasy golarka Braun Series 9 Pro+ 9577CC. Golarka Braun Series 9 Pro+ 9577CC to sprzęt, który jest polecany przez ekspertów w całym internecie i zbiera same pozytywne opinie co świadczy o jej wysokiej jakości. Skuteczna i delikatna przy każdym pociągnięciu. W przypadku wszystkich rodzajów zarostu: 1-, 3- i 7-dniowego. 5 doskonale zsynchronizowanych elementów golących zapewnia wyjątkową skuteczność golenia za jednym pociągnięciem i komfort skóry, nawet w przypadku najdłuższych i najtrudniej dostępnych włosów. Wbudowany precyzyjny trymer ProTrimmer wykonany z nierdzewnej stali klasy chirurgicznej zapewnia maksymalną skuteczność podczas przycinania wąsów, bokobrodów i włosów rosnących pod nosem. Dzięki 10 000 wibracji dźwiękowych i technologii AutoSense możliwe jest golenie najgęstszego zarostu kilkoma pociągnięciami. Adaptacyjna głowica goląca o zakresie ruchu 40° dostosowuje się do zarostu i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, umożliwiając golenie okolic pod brodą i szyi. Golarka Series 9 PRO+ jest w całości produkowana w Niemczech i dostępna ze SmartCare Center 6 w 1, dzięki któremu urządzenie będzie jak nowe za dotknięciem przycisku. Mobilne etui ładujące PowerCase zapewnia +50% mocy akumulatora litowo-jonowego, zapewniając do 90 minut golenia.

  Ocena naszego eksperta: 10 / 10

  Miejsce 4

  Golarka PHILIPS Shaver series 5000 5000 S5587/10

  Golarka PHILIPS Shaver series 5000  S5587/10

  Golarka elektryczna PHILIPS S5587/10 jest wyposażona w inteligentny czujnik zarostu, który odczytuje grubość włosów 125 razy na sekundę. Technologia automatycznie dostosowuje moc cięcia, aby zapewnić bezproblemowe i łagodne golenie. Elastyczne głowice golarki elektrycznej firmy Philips dopasowują się do kształtu twarzy i obracają się o 360°, zapewniając dokładne i wygodne golenie. Skuteczna i delikatna golarka Philips jest wyposażona w 45 samoostrzące się ostrza SteelPrecision, które wykonują do 90 000 ruchów na minutę, przycinając więcej włosów za jednym pociągnięciem. Aby wyczyścić golarkę, wystarczy nacisnąć przycisk i otworzyć głowicę golącą, którą następnie można opłukać wodą.  1 godzina ładowania wystarcza na 60 minut golenia. Możesz też podłączyć urządzenie do prądu. Golarka Philips nie tylko informuje o konieczności naładowania, ale także posiada wskaźniki zablokowania, czyszczenia i wymiany głowicy.

  Ocena naszego eksperta: 10 / 10

  Miejsce 5

  Golarka Remington RX7 XR1600

  Golarka Remington RX7 XR1600

  Podążaj za trendem perfekcyjnie ogolonej głowy lub uporządkuj swoją dotychczasową fryzurę dzięki golarce do głowy Remington RX7. Urządzenie ma wszystko to, czego potrzebujesz do bezproblemowego i wygodnego golenia. 5 głowic tnących zapewnia o 30% większą elastyczność ruchu, co gwarantuje maksymalny kontakt ze skórą i szybkie rezultaty. Podczas, gdy dwutorowe ostrza golą włosy przy samej skórze – do zaledwie 0,2 mm – funkcja Turbo Speed zwiększa moc i prędkość obrotów przy gęstszych włosach. Z pomogą golarki rotacyjnej RX7 ogolisz głowę w mniej niż 2 minuty – przy 60-minutowym czasie użytkowania na jednym ładowaniu pozwala to na ponad miesiąc golenia bez konieczności podłączania do ładowarki. Dzięki wysuwanemu trymerowi, ruchomym ostrzom i wyświetlaczowi LED, który wskazuje, ile energii pozostało w golarce, utrzymanie Twojej ulubionej fryzury nigdy nie było tak proste.

   

  Ocena naszego eksperta: 10 / 10

  Miejsce 6

  Golarka PHILIPS Skin Protect X3003/00

  Golarka PHILIPS Skin Protect X3003/00

  Elektryczna golarka serii 3000X firmy Philips do golenia na mokro i sucho gwarantuje szybkie i dokładne golenie w przystępnej cenie. 27 samoostrzących się ostrzy, możliwość używania na mokro i na sucho oraz wysuwany trymer zapewniają łatwość obsługi i niezawodność. 27 samoostrzących się ostrzy ścina każdy włos tuż przy skórze, zapewniając gładkie golenie za każdym razem. Nasze samoostrzące się ostrza zachowują jakość porównywalną z pierwszym dniem użytkowania przez dwa lata. Wybierz wygodne golenie na sucho lub połącz z ulubioną pianką lub żelem, aby wykonać odświeżające golenie na mokro, nawet pod prysznicem. Głowice golące wychylają się w czterech kierunkach, aby zagwarantować równomierne golenie i chronić Twoją skórę przed zacięciami i skaleczeniami. Ostrza golarki PHILIPS Skin Protect X3003/00 są wykonane z hipoalergicznej stali klasy chirurgicznej, co zapewnia ochronę przed korozją, zapobiega powstawaniu niedoskonałości i chroni Twoją skórę. Głowica goląca otwiera się po naciśnięciu przycisku, co umożliwia wyczyszczenie jej pod bieżącą wodą. W godzinę wytrzymały akumulator NiMH naładuje się do pełna, co wystarcza na 13 cykli golenia. Musisz się szybko ogolić? Wystarczy 5-minutowe ładowanie. Ergonomiczny, gumowy uchwyt gwarantuje wygodę i pewny chwyt, nawet gdy jest mokry. Nie daj się zaskoczyć przez rozładowany akumulator. Wskaźnik stanu naładowania akumulatora informuje, czy akumulator jest bliski rozładowania, rozładowany lub ładuje się. Możliwość płukania pod bieżącą wodą oraz golenia pod prysznicem. Klasa wodoszczelności IPX7 oznacza, że urządzenia można zanurzyć w wodzie na głębokość 1 metra na 30 minut.

  Ocena naszego eksperta: 10 / 10

  Miejsce 7

  Golarka samoczyszcząca SENCOR SMS 7000BK

  Golarka samoczyszcząca SENCOR SMS 7000BK

  Golarka SENCOR SMS 7000BK to urządzenie, które posiada unikatową głowicę samoczyszczącą. Bardzo cichy, profesjonalny silnik wysokoobrotowy gwarantuje komfortowe golenie brody i włosów. Ostrza tej golarki męskiej zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Ergonomiczny uchwyt zapobiega ślizganiu się w dłoni. Wskaźnik LED wskazujący poziom naładowania akumulatorka. Czas pracy golarki SENCOR SMS 7000BK na akumulatorku to nawet 3 godziny.
  Technologia szybkiego ładowania zastosowane w tym modelu umożliwia pełne naładowanie już za około 3,5 godziny. Polecamy wybór tej golarki.

  Akcesoria w zestawie:
  – Szczoteczka do czyszczenia
  – Trymer
  – USB przewód zasilający
  – Ładowarka USB

  Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

  Miejsce 8

  Golarka hybrydowa REMINGTON Omniblade Face & Body HG3000

  Golarka hybrydowa REMINGTON Omniblade Face & Body HG3000

  Pielęgnacja od stóp do głów za pomocą golarki hybrydowej Remington HG3000 Omniblade Face and Body z 40-minutową pracą bezprzewodową. Dzięki zdejmowanej głowicy w tej golarce i 6 wymiennym nakładkom stworzysz wiele stylów i zapewnisz sobie bardzo dokładne golenie. Jej intuicyjna konstrukcja zapewnia pełną kontrolę, nie musisz też martwić się o wymianę ostrzy, ponieważ mają one gwarantowaną żywotność do 5 lat. Dzięki nowej konstrukcji ostrzy z tłoczonej i szlifowanej stali możesz doświadczyć bardzo precyzyjnego cięcia, na długość zaledwie 0,15 mm. Wielostopniowy wskaźnik naładowania z żółtą diodą LED. Warto zaznaczyć, że ta golarka hybrydowa od Remington jest w 100% wodoodporna.

  Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

  Miejsce 9

  Golarka do golenia na mokro i na sucho Series 9 Pro 9410s

  Golarka Braun do golenia na mokro i na sucho Series 9 Pro 9410s

  Golarka Braun Series 9 Pro 9410s jest skuteczna i delikatna w przypadku zarostu 1-, 3- i 7-dniowego: dzięki unikalnemu trymerowi ProLift ta golarka elektryczna dla mężczyzn unosi i przycina trudne do usunięcia włosy. Wychwytuje uporczywe włosy w trudno dostępnych miejscach: zaprojektowany od nowa i ulepszony precyzyjny przełącznik unieruchamia głowicę golącą, aby zapewnić jeszcze większą kontrolę i z łatwością wychwytywać włoski w trudno dostępnych obszarach. Golarka elektryczna Braun Series 9 Pro 9410s jest w 100% wodoodporna i może być stosowana z pianką do golenia, żelem, a nawet pod prysznicem. Wydajna bateria litowo-jonowa wystarcza na 60 minut użytkowania i jest wyposażona w 5-minutową opcję szybkiego ładowania.

  Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

  Miejsce 10

  Golarka elektryczna WAHL Aqua Shave 07061-916

  Golarka elektryczna WAHL Aqua Shave 07061-916

  Golarka elektryczna WAHL Aqua Shave 07061-916 to urządzenie, które dopasowuje się do konturów twarzy, tnie zarost rosnący nawet w różnych kierunkach i zapewnia idealnie bliski kontakt ze skórą. W fabrykach Wahl ostrza powstają w procesie szlifowania, a nie tłoczenia. Dzięki temu na długo zachowują walory użytkowe i przez wiele lat są idealnie ostre. Maszynka sprawdza się w każdych warunkach, świetnie goli zarost na sucho, jak i pod prysznicem. Po zakończonej pielęgnacji można wypłukać jej głowicę pod bieżącą wodą. Golarka męska WAHL Aqua Shave 07061-916 działa długo i to bez konieczności ładowania. Opcja ekspresowego ładowania pozwala na użycie maszynki po zalewie 5 minutach ładowania. Aqua Shave potrzebuje 60 minut ładowania, by działać nieprzerwanie przez 90 minut. W golarce Aqua Shave został zastosowany antypoślizgowy, gumowy uchwyt o ergonomicznym kształcie by zapewnić 100% niezawodności i kontroli podczas golenia.

  Ocena naszego eksperta: 9 / 10

  Ten ranking przedstawia najlepsze golarki męskie dostępne na rynku. Ranking ten jest na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu masz pewność, że widzisz wyłącznie najlepsze oferty. Zdajmy sobie sprawę, że na rynku jest bardzo wiele golarek męskich i wybór odpowiedniej może być niełatwym zadaniem dla osoby, która nie korzystała nigdy z golarki męskiej lub porostu nie zna się na tych urządzeniach. Nasz zespół postanowił Ci pomóc tworząc ranking najlepszych golarek męskich. Mamy nadzieje, że wybór nowej golarki z tym rankingiem golarek będzie bardzo łatwy i przyjemny. Życzymy udanych zakupów.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking golarek męskich?

  Ranking najlepszych golarek widoczny na tej stronie powstał w oparciu o osobiste testy golarek przez naszych pracowników, analizę kart produktowych oraz skrupulatną analizę opinii dostępnych w internecie na forach internetowych, w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Do tego rankingu przeanalizowaliśmy najpopularniejszych producentów golarek męskich, takich jak: Philips, Remington, Xiaomi, Braun, Esperanza, Gillette, Panasonic, GÖTZE & JENSEN, Sencor i kilku innych. Nasza dogłebna analiza golarek męskich trwała dwa tygodnie. Wyniki naszej analizy przekazaliśmy do naszej redakcji, która stworzyła ten rzetelny ranking golarek męskich i to ona dba o aktualizacje ofert. Mamy nadzieje, że nasza praca nie poszła na marne i dzięki naszemu rankingowi golarek męskich Twój zakup będzie znacznie ułatwiony bo nie będziesz musiał sam analizować poszczególnych golarek.

  Czym się kierować przy wyborze golarki męskiej?

  Niezależnie od tego czy kupujesz pierwszą golarkę męską w życiu, czy zmieniasz starszy model na nowszy to przed zakupem powinieneś zwrócić uwagę na pewne parametry i funkcje tego urządzenia, aby wybrać najlepszy model. Nasi eksperci pomogą Ci w wyborze odpowiedniej golarki przedstawiając najważniejsze parametry na które należy zwrócić uwagę przed zakupem elektrycznej golarki. Przed zakupem golarki męskiej koniecznie zwrócić uwagę na to:

  Rodzaj golarki – Na rynku golarek męskich możemy spotkać urządzenia, które należą do jednej z trzech kategorii: 1) Golarki rotacyjne to maszynki do golenia, które wykorzystują okrągłe ostrza. Większa ilość głowic w takiej golarce zagwarantuje szybsze i dokładniejsze golenie. Golarki rotacyjne są szybsze niż golarki foliowe., 2) Golarki foliowe to urządzenia, które posiadają folię tnącą (jedną, dwie, trzy lub cztery w danym modelu). Im więcej folii i noży posiada golarka foliowa tym lepsze i dokładniejsze zapewnia golenie., 3) Golarki hybrydowe to maszynki, które łączą zalety klasycznych i elektrycznych golarek.

  Zasilanie golarki – bardzo ważny parametr na, który warto zwrócić uwagę wybierając golarkę męską. Na rynku możemy spotkać golarki, które posiadają zasilanie akumulatorowe, akumulatorowo-sieciowe, sieciowe. Warto zdecydować się na golarkę, która posiada zasilanie akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe. Tego typu urządzenia zapewnią Ci elastyczność i wygodę golenia w dowolnym miejscu i czasie.

  Golenie na mokro lub sucho – to bardzo przydatna funkcjonalność, którą warto wziąć pod uwagę kupując nową golarkę. Każda golarka posiada możliwość golenia na sucho, ale są też urządzenia, które umożliwiają golenie na mokro np. podczas prysznica, kąpieli. Przed użyciem golarki na mokro przeczytaj instrukcje, która wyjaśnia jak można dokładnie eksploatować golarkę na mokro!

  Producent – Na rynku golarek elektrycznych są producenci, którzy oferują dobrej jakości urządzenia: Philips, Braun, Panasonic, Remington i kilku innych. Wybierając golarkę wybierz zaufaną i renomowaną markę.

  Cena – Na rynku golarek męskich ceny są bardzo zróżnicowane bo najtańsze golarki męskie zaczynają się od 60 zł a te bardziej zaawansowane urządzenia kosztują nawet 2700 zł. Na nową golarkę męską warto wydać tyle, na ile pozwala nasz budżet. Dobrej jakości golarka będzie służyła nam przez lata więc nie warto na tym oszczędzać.

  Najczęściej zadawane pytania o golarki męskie:

  Co to jest golarka męska?

  Golarka męska to urządzenie elektryczne (akumulatorowe, akumulatorowo-sieciowe), które umożliwia łatwe i dokładne golenie zarostu, owłosienia przy samej skórze. Na rynku możemy spotkać golarki męskie, które należą do takich kategorii urządzeń jak: rotacyjne i foliowe.

  Czy golarka elektryczna goli na gładko?

  Golarki elektryczne nie golą tak dokładnie jak maszynki klasyczne. Jest to spowodowane tym, że ostrza maszynki eklektycznej nie dotykają bezpośrednio skóry jak ma to miejsce w przypadku klasycznych maszynek.

  Czy golarki elektryczne powodują mniej podrażnień skóry?

  Golarki elektryczne powodują mniej podrażnień skóry niż maszynki jednorazowe, ponieważ nie dotykają bezpośrednio skóry. Golarka elektryczna będzie wygodniejsza, a tym samym lepsza dla wrażliwej skóry w porównaniu z tradycyjnymi maszynkami.

  Czy golarką elektryczną można golić głowę?

  Golarką elektryczną można bez problemu golić głowę. W praktyce jest to najprawdopodobniej szybsza, bezpieczniejsza i ogólnie lepsza metoda golenia głowy niż tradycyjnymi maszynkami jednorazowymi.

  Czy mogę używać golarki podłączonej do gniazdka?

  Większość elektrycznych maszynek do golenia na sucho umożliwia golenie, gdy urządzenie jest podłączone do gniazdka. Informację o tym przeczytasz w opisie urządzenia na karcie produktu lub w instrukcji urządzenia.

  Jaka golarka jest lepsza głowicowa czy foliowa?

  Golarki głowicowe i foliowe to skuteczne i komfortowe urządzenia w które warto zainwestować, aby ułatwić sobie golenie zarostu. Osoby, które zmagają się z podrażnieniami po goleniu powinny się zdecydować na golarki foliowe. Golarki foliowe i głowicowe mają swoje zalety i wady. Zakup urządzenia z jednej z dwóch kategorii golarek będzie lepszym wyborem niż korzystanie z maszynek jednorazowych przy codziennym goleniu.

  Jaka golarka do 500 zł?

  Posiadając budżet do 500 zł na golarkę możemy już przebierać spośród dużej gamy produktów. W tej kategorii golarek do 500 zł znajdziemy urządzenia, które zadowolą wymagających użytkowników. W budżecie do 500 zł znajdziemy golarki rotacyjne, foliowe oraz hybrydowe. Przeznaczając do 500 zł na golarkę znajdziemy urządzenia od takich producentów jak: Sencor, RAVEN, Panasonic, Braun, Remington, Soocas, Philips. Za takie pieniądze można kupić model, który będzie posiadał ciekawe funkcje, takie jak: blokada przypadkowego włączenia, szybkie ładowanie, wskaźnik naładowania, wyświetlacz LED.

  Jaka golarka elektryczna do 200 zł?

  Dysponując budżetem do 200 zł możemy znaleźć golarkę męską wśród takich producentów jak: Sencor, Raven, Panasonic, Braun, Remington, Philips. W tym budżecie możemy znaleźć urządzenia w kategorii: golarek rotacyjnych i foliowych. Budżet do 200 zł pozwala nam na zakup urządzenia, które będzie mogło golić na sucho i mokro.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (58 votes)
  Opinie o rankingach