Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Okap teleskopowy to najpopularniejszy typ okapów podszafkowych. Zadowolenie klientów i swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim rozmiarom i łatwości zabudowania. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności posiadania okapu w kuchni, projektując kuchnię należy rozpocząć od umiejscowienia tego właśnie urządzenia, to istotne ponieważ okap powinien znajdować się jak najbliżej komina wentylacyjnego oraz w pobliżu gniazdka elektrycznego. Zaletą okapu teleskopowego jest fakt, że może on pracować w trybie otwartym a więc za pomocą połączenia go rurą z zewnętrznym przewodem wentylacyjnym ale także w obiegu zamkniętym. Wynika to z faktu, że w niektórych sytuacjach nie ma możliwości skorzystania z komina wentylacyjnego, wtedy można wykorzystać filtry węglowe, które umieszcza się w okapie i systematycznie wymienia. Pozostaje jeszcze pytanie skąd nazwa okap teleskopowy? Otóż od mechanizmu umożliwiającego wysuwanie części urządzenia, w zależności od modelu po wysunięciu włącza się dodatkowe oświetlenie bądź uruchamia się mechanizm wentylowania. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, “złożony” okap nie zajmuje dużo miejsca, idealnie sprawdzi się w małej kuchni a jednocześnie pozwala na pozbycie się niechcianych zapachów, oparów tłuszczu i wilgoci z pomieszczenia. Praktycznym aspektem jest również fakt, że okapy teleskopowe są zwykle tańsze od tradycyjnych okapów kominowych. Sprawdź nasz ranking okapów teleskopowych i wybierz najlepszy okap teleskopowy dla siebie.

Okapy teleskopowe - ranking

Miejsce 1

Okap teleskopowy Siemens LI67SA531

Okap teleskopowy Siemens LI67SA531

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych okapów teleskopowych zajmuje dobry i niezawodny okap teleskopowy Siemens LI67SA531 o klasie efektywności energetycznej A. Okapy z silnikiem iQdrive skutecznie uwalniają kuchnię od oparów i zapachów. Są również niezwykle ciche – możesz bez trudu wsłuchiwać się w miłe bulgotanie i skwierczenie Twoich potraw. Okap teleskopowy Siemens LI67SA531 posiada oświetlenie LED, które jest optymalne i komfortowe podczas gotowania. Sterowanie za pomocą płaskich przycisków, ze wskaźnikami LED. Elektroniczne sterowanie za pomocą Sterowanie za pomocą płaskich przycisków ze wskaźnikami LED. Sterowanie za pomocą płaskich przycisków (3 stopniowa regulacja oraz tryb intensywny) z ze wskaźnikami LED. Automatyczny powrót do trybu normalnej wentylacji po około 6 min. trwania trybu intensywnego. Funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia po 10 min. Metalowy filtr przeciwtłuszczowy do mycia również w zmywarce. Wydajność wentylatora zgodnie z normą EN 61591 ø 15 cm w obiegu otwartym: maks. tryb norm.:399m³/h; tryb int.:728 m³/h. Hałas min./maks. Tryb normalny: 41/53 dB. Wymiary urządzenia (WxSxG): 426 x 598 x 290 mm. Średnica rury do pracy w obiegu otwartym Ø 150 mm (Ø 120 mm dołączone). Kabel zasilający 1.75 m z wtyczką. Wysuwany uchwyt na prowadnicy teleskopowej ze stali szlachetnej.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Okap teleskopowy GORENJE BHP643ORAW

Okap teleskopowy GORENJE BHP643ORAW

Drugie miejsce w rankingu najlepszych okapów zajmuje wyjątkowy i niezawodny okap teleskopowy GORENJE BHP643ORAW o klasie energetycznej B. Okap wykrywa poziom zanieczyszczeń i automatycznie dostosowuje prędkość wentylatora, a nawet zatrzymuje go całkowicie, gdy nie jest już potrzebny. I możesz zwrócić całą uwagę na wspaniały posiłek. Okap może zostać automatycznie wyłączony po 10, 20 lub 30 minutach. Funkcja odświeżania jest aktywowana co godzinę i automatycznie rozpoczyna odświeżanie powietrza na dziesięć minut. Oświetlenie LED zapewnia doskonałe oświetlenie płyty kuchennej i dodaje elegancji Twojej kuchni. Jego żywotność jest trzydziestokrotnie większa niż w przypadku zwykłych żarówek i pozwala zaoszczędzić nawet dziesięć razy więcej energii. Funkcja GentleClose umożliwia proste, ciche i eleganckie zamknięcie wyciągniętego kaptura. Wystarczy delikatne naciśnięcie, aby okap delikatnie się wsunął do obudowy. Liczba poziomów prędkości 3. Wydajność na 1 biegu 260 m³/h. Wydajność na 3 biegu 425 m³/h. Roczne zużycie energii 58.6 kWh. Rodzaj sterowania: Sterowanie sensorowe. Airflow boost position (PowerBoost 1) – extraction: 670 m³/h. Poziom hałasu: 63 dB(A). Szerokość: 600 mm, Wysokość: 310 mm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Okap teleskopowy Electrolux LFP539X

Okap teleskopowy Electrolux LFP539X

Okap teleskopowy Electrolux LFP539X to dyskretny okap zintegrowany o szerokości 90 cm z oświetleniem LED. Jeśli zależy Ci na szybkim oczyszczeniu powietrza w kuchni, potrzebujesz okapu 600 ExtractionTech. Dzięki mocnemu silnikowi, który zapewnia dwie opcje prędkości, już nie musisz się zmagać z usuwaniem niepożądanych zapachów i oparów w kuchni. Ten wydajny silnik okapu zapewnia, że kuchnia jest wolna od niepożądanych oparów i zapachów powstających podczas gotowania. Szybko i skutecznie oczyszcza powietrze. Ciesz się profesjonalnym oświetleniem w swojej kuchni. Nasze diody LED zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania, dzięki czemu posiłki można przygotowywać z większą pewnością siebie i sprawniej. Niezawodny filtr przeciwtuszczowy pozwala zawsze cieszyć się czystością w kuchni. Gdy ulegnie zabrudzeniu, można go łatwo umyć lub wymienić na nowy. Dzięki temu kuchnia dłużej będzie czysta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, aby mieć pełną kontrolę nad okapem. Zmniejszając lub zwiększając w ten sposób wydajność wyciągu, można cieszyć się czystym powietrzem w kuchni. Liczba stopni regulacji mocy tego okapu teleskopowego to 3. Klasa efektywności oświetlenia A. Roczne zużycie energii [kWh] 86,5. Klasa efektywności filtra tłuszczowego D. Min. poziom hałasu [dB(A)]: 49. Maks. poziom hałasu [dB(A)]: 68. Rodzaj instalacji: teleskopowy, szerokość: 90 cm. Wydajność (min.) [m3/h]: 250. Wydajność (maks.) [m3/h]: 600. Wymiary WxSzxG [mm]: 339x861x298. Długość przewodu [m]: 1,5.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Okap teleskopowy SeeNERGY Telescopica Led 60 BL

Okap teleskopowy SeeNERGY Telescopica Led 60 BL

Czwarte miejsce w zestawieniu najlepszych okapów teleskopowych na rynku zajmuje okap teleskopowy SeeNERGY Telescopica Led 60 BL o największej wydajności 785 m3/h do szafki 30 cm. Bardzo dobrze oceniany okap teleskopowy w internecie. Okap teleskopowy SeeNERGY Telescopica Led 60 BL wykonany: stal malowana proszkowo oraz panel szklany. Okap teleskopowy SeeNERGY Telescopica Led 60 BL występuje w dwóch rozmiarach 60 oraz 90 cm. Oświetlenie dwoma Strip LED o mocy 6 W . Sterowanie dotykowe, kolor wyświetlacza biały, wskaźnik czyszczenia lub wymiany filtrów. Super cichy. Możliwość korzystania jako wyciąg jak i pochłaniacz. Klasa energetyczna tego okapu teleskopowego to A. Poziom hałasu 50/65 dB. Okap będzie się pięknie prezentował w każdej kuchni za sprawą eleganckiego wykończenia z czarnego szkła. Ilość poziomy mocy 3+1.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Okap teleskopowy Bosch Serie 2 DFM064W54

Okap teleskopowy Bosch Serie 2 DFM064W54

Okap teleskopowy Bosch Serie 2 DFM064W54 o klasie energetycznej B na skali klasy efektywności energetycznej od A+++ do D to bardzo dobrej jakości okap teleskopowy. Dzięki filtrom przeciwtłuszczowym Bosch atmosfera w kuchni jest zawsze świeża; przed, podczas i po gotowaniu. Wysoki poziom filtracji: specjalny filtr wychwytuje nawet do 85% tłuszczu z oparów powstających podczas gotowania. Światło LED: doskonałe, bardzo energooszczędne oświetlenie płyty grzewczej. W przypadku pracy w trybie otwartym (wywiew powietrza na zewnątrz) powietrze jest oczyszczane przez filtr przeciwtłuszczowy, a następnie odprowadzane na zewnątrz, co zapewnia optymalną jakość powietrza w kuchni. Szerokość: 60 cm. Do zabudowy w szafce wiszącej szer. 60cm. Kolor urządzenia: srebrny metalik. Praca w obiegu otwartym lub zamkniętym. Automatyczne włączanie i wyłączanie gdy element teleskopowy jest wysuwany lub chowany. 3 stopniowa regulacja wentylatora. Oświetlenie stanowiska roboczego 2 x 1,5W moduł LED. Filtr metalowy do mycia również w zmywarce. Wydajność wentylatora według EN 61591 w obiegu otwartym maks. 389 m³/h. Hałas min./maks. Tryb normalny: 59/67 dB. Silnik kondensatorowy. Średnica rury do pracy w obiegu otwartym Ø 150 mm (Ø 120 mm dołączone). Kabel zasilający 1.75 m z wtyczką. Wysuwany uchwyt na prowadnicy teleskopowej ze stali szlachetnej.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Okap teleskopowy Electrolux LFP326FB

Okap teleskopowy Electrolux LFP326FB

Okap teleskopowy Electrolux LFP326FB o klasie energetycznej C to wysuwany PerfectFit z oświetleniem LED, szerokość 60 cm. Okap teleskopowy Electrolux LFP326FB z technologią LEDlights zużywa znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, a żywotność diod jest przy tym dłuższa. Te diody LED są wydajne i praktyczne. Zapewniają wyjątkowo precyzyjne oświetlenie spełniające wszystkie potrzeby wymagających kucharzy. Ten wydajny okap kuchenny pomoże Ci zapewnić odpowiednią atmosferę do gotowania, jedzenia i odpoczynku. Jego niezawodny silnik skutecznie odprowadza opary towarzyszące gotowaniu, pozwalając przyjemniej spędzać czas w kuchni. Niezawodny filtr przeciwtuszczowy pozwala zawsze cieszyć się czystością w kuchni. Gdy ulegnie zabrudzeniu, można go łatwo umyć lub wymienić na nowy. Dzięki temu kuchnia dłużej będzie czysta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, aby mieć pełną kontrolę nad okapem. Zmniejszając lub zwiększając w ten sposób wydajność wyciągu, można cieszyć się czystym powietrzem w kuchni. Rozwiązania PerfectFit zapewniają przyjazną dla użytkownika wymianę dotychczasowego okapu kuchennego. O 25% mniej czynności montażowych dzięki opcjom bez narzędziowym, co zapewnia szybką, dokładną i najlepszą w swojej klasie instalację nowego okapu kuchennego. Roczne zużycie energii [kWh] 56.6. Liczba stopni regulacji mocy 3, mikroprzełącznik. Wydajność pracy (max./min.): 410 / 170 m³/h. Możliwa praca w trybie wywiewowym i recyrkulacyjnym, jeśli jest zainstalowany filtr węglowy (opcja). Min. poziom hałasu [dB(A)]: 48. Maks. poziom hałasu [dB(A)]: 69.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB

Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB

Okap teleskopowy Whirlpool AKR 749/1 NB o klasie energetycznej D to tani i niezawodny okap, który sprawdzi się w każdej kuchni. Ten okap teleskopowy posiada oświetlenie LED. Zwiększona wydajność energetyczna i ekonomiczność. Oświetlenie LED to 10-krotnie dłuższa żywotność niż w przypadku tradycyjnych żarówek i o 90% mniejsze zużycie energii. Doskonała praca, wyjątkowe oszczędności. Okapy Whirlpool stworzono tak, by dawały doskonałe rezultaty, zmniejszając koszty energii. Idealne dopasowanie. Ten okap do zabudowy Whirlpool jest łatwy w montażu i stworzony, by doskonale pasować do zabudowy Twojej kuchni. Okap Whirlpool ma trzy prędkości, co daje Ci pełną kontrolę nad jego wydajnością. Okap Whirlpool ma dwie wbudowane żarówki zapewniające idealne oświetlenie, dzięki któremu zawsze widzisz, co jest gotowane. Ciesz się bezustannie świeżym powietrzem w swojej kuchni. Okap Whirlpool ma węglowy filtr powietrza, który skutecznie chroni Twoją kuchnię przed nieprzyjemnymi zapachami i tłuszczem. Okap Whirlpool może pracować w trybie wywiewowym lub recyrkulacyjnym (wymaga filtra), dzięki czemu urządzając swoją kuchnię, możesz cieszyć się całkowitą swobodą. Okap Whirlpool ma prosty, łatwy w użyciu analogowy interfejs. Okap do zabudowy to doskonałe rozwiązanie do kuchni, w których nie znajduje się on bezpośrednio na widoku.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Okap teleskopowy Amica OTP6641BG

Okap teleskopowy Amica OTP6641BG

Okap teleskopowy Amica OTP6641BG o klasie energetycznej D to bardzo dobrej jakości okap teleskopowy. Jeden rzut oka na wyświetlacz i wiesz wszystko o ustawieniach okapu – na którym pracuje poziomie, czy kiedy się wyłączy. A przy większości modeli nie musisz nawet ręcznie sprawdzać, czy potrzebne jest przeczyszczenie lub wymiana filtra, bo same Cię o tym poinformują! Okapy Amica wyposażone zostały w nowoczesne i niezwykle wydajne turbiny, które całkowicie usuną kuchenne zapachy. Zyskaj pełen komfort pracy w kuchni! Zapomnij o uciążliwym czyszczeniu brudu gromadzącego się w okolicach przycisków! Okapy Amica wyposażone zostały w panele dotykowe umieszczone pod szklaną powłoką. Dzięki temu nie tylko szybko i bez przeszkód przetrzesz panel, ale zyskasz łatwy dostęp do wszystkich funkcji okapu. Przekonaj się, jak wciągający może być komfort! Dzięki Funkcji czasowego włączenia możesz ustawić czas, przez jaki Twój okap będzie pracował, po zakończeniu przygotowywania posiłku, by usunąć wszystkie niepożądane zapachy. A jak już oczyści powietrze, samoczynnie się wyłączy. Rozsmakuj się w wygodzie i odetchnij pełną piersią. By zagwarantować pełen komfort, okapy Amica wyposażone zostały w innowacyjny system energooszczędnego oświetlenia diodowego. Diody LED są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu. Wybierz okap Amica i korzystaj z najlepszych rozwiązań! Teraz, dzięki pomniejszonej głębokości konstrukcji, okap bez problemu zmieści się w standardowych, 30. centymetrowych szafkach. Instalacja nie wymaga więc dodatkowych, uciążliwych prac stolarskich oraz zmian w aranżacji kuchennej zabudowy. Okapy meblowe to wygoda, funkcjonalność oraz doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają kuchnie z zabudowanym ciągiem szafek. Wystarczy wsunąć panel okapu, aby wyłączyć urządzenie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Okap teleskopowy TEKA TL 6310

Okap teleskopowy TEKA TL 6310

Okap teleskopowy TEKA TL 6310 o klasie energetycznej E to tani i niezawodny okap teleskopowy, który zadowoli większość osób. Twój okap zawsze będzie czysty. 12-warstwowe filtry metalowe pochłaniają do 98% tłuszczu, dzięki czemu Twój okap jest zawsze czysty. Dodatkowo możesz je myć w zmywarce. Maksymalna wydajność przy najniższym zużyciu. Klasa energetyczna E zapewni znaczne oszczędności w opłatach za energię elektryczną. Perfekcyjne pochłanianie oparów. Okapy Teka to gwarancja doskonałego pochłaniania. Uwolnij Swoją kuchnię od oparów i nieprzyjemnych zapachów. Oświetlenie halogenowe: moc światła przyjazna środowisku. Oświetlenie halogenowe 2 x 20 W zapewni perfekcyjne oświetlenie strefy gotowania. To idealne rozwiązanie, by obniżyć zużycie energii oraz chronić środowisko naturalne. Ten model okapu posiada 2 prędkości turbiny. Wydajność (max.): 332 m3/h.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Okap teleskopowy Electrolux LFP326S

Okap teleskopowy Electrolux LFP326S

Okap wysuwany Electrolux LFP326S LEDLights 300 60 cm o klasie energetycznej C to bardzo dobrej jakości urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w sklepach internetowych oraz na forach internetowych. Po naszym testach z czystym sumieniem możemy polecić ten okap teleskopowy. Okap z technologią LEDlights zużywa znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, a żywotność diod jest przy tym dłuższa. Te diody LED są wydajne i praktyczne. Zapewniają wyjątkowo precyzyjne oświetlenie spełniające wszystkie potrzeby wymagających kucharzy. Ten wydajny okap kuchenny pomoże Ci zapewnić odpowiednią atmosferę do gotowania, jedzenia i odpoczynku. Jego niezawodny silnik skutecznie odprowadza opary towarzyszące gotowaniu, pozwalając przyjemniej spędzać czas w kuchni. Filtr przeciwtłuszczowy zapewniający czystość w kuchni. Okap teleskopowy Electrolux LFP326S posiada niezawodny filtr przeciwtłuszczowy pozwala zawsze cieszyć się czystością w kuchni. Gdy ulegnie zabrudzeniu, można go łatwo umyć lub wymienić na nowy. Dzięki temu kuchnia dłużej będzie czysta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, aby mieć pełną kontrolę nad okapem. Zmniejszając lub zwiększając w ten sposób wydajność wyciągu, można cieszyć się czystym powietrzem w kuchni.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Okap teleskopowy Candy CBT625/2W

Okap teleskopowy Candy CBT625/2W

Okap teleskopowy Candy CBT625/2W o klasie energetycznej B świetnie się sprawdzi w każdej kuchni. Dzięki prostej konstrukcji i maksymalnej funkcjonalności, okapy do zabudowy Candy pasują idealnie do każdej kuchennej aranżacji. Filtr aluminiowy gwarantuje lepszą trwałość i wydajność. Oświetlenie LED zapewnia lepsze światło w strefie gotowania, pomagając w przygotowaniu żywności, zużywając 90% mniej energii i gwarantując o wiele większą żywotność, niż tradycyjne żarówki. Filtry węglowe, by powietrze zawsze było czyste. Utrzymuj zawsze czyste powietrze w swojej kuchni dzięki filtrom węglowym, które pochłaniają brud i zanieczyszczenia. Ten okap teleskopowy Candy CBT625/2W posiada 2 stopnie prędkości. Przepływ powietrza QMax (m3/h) 332. Wymiary tego okapu teleskopowego od Candy to 60 x 17,6 x 43 cm. Poziom hałasu jaki emituje ten okap teleskopowy to 62 dB.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Okap teleskopowy GÖTZE & JENSEN TH201KM

Okap teleskopowy GÖTZE & JENSEN TH201KM

Okap teleskopowy GÖTZE & JENSEN TH201KM to funkcjonalny i estetycznie wykonany okap teleskopowy GÖTZE & JENSEN TH201KM można rozłożyć do pełnych rozmiarów podczas intensywnego gotowania. Gdy nie gotujesz, złożony okap jest dyskretny i zajmuje mało miejsca. Dzięki szerokości 59,6 cm okap GÖTZE & JENSEN będzie idealnie pasował nad standardową płytę kuchenną. Może pracować w 2 trybach – wyciągu, dzięki podłączeniu do wentylacji, i pochłaniacza – z opcjonalnym filtrem węglowym CF001M. Możesz mieć pewność, że skutecznie oczyści Twoją kuchnię z nagromadzonych zapachów i pary wodnej. Trzy stopnie regulacji pozwolą Ci na ustawienie większej lub mniejszej mocy pochłaniania. Jest to zwykle zależne od ilości palników, których używasz podczas gotowania. Daną moc szybko wybierzesz za pomocą przycisków mechanicznych umieszczonych na okapie GÖTZE & JENSEN TH201KM. W okapie GÖTZE & JENSEN TH201KM zainstalowany jest filtr aluminiowy, który ma postać siateczki montowanej od spodu urządzenia. Z łatwością go wyjmiesz i umyjesz w zmywarce. Jest on bardzo ważny, ponieważ oczyszcza powietrze z brudnych cząsteczek – tłuszczu, bakterii, wirusów, grzybów i alergenów. Ma niebagatelny wpływ na zdrowie wszystkich domowników. Bardzo przydatne jest oświetlenie LED, które jest zainstalowane w okapie GÖTZE & JENSEN TH201KM. Szczególnie jeśli gotujesz wieczorem lub w nocy. Dzięki niemu zawsze widzisz, co dzieje się z Twoimi potrawami podczas gotowania. Możesz go również używać jako światła bocznego w kuchni, ponieważ doskonale oświetla kuchenkę i blat obok.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 13

Okap teleskopowy Beko HNT62340B

Okap teleskopowy Beko HNT62340B

Okap teleskopowy Beko HNT62340B o klasie energetycznej E posiada filtry dostosowane do mycia w zmywarkach. Nikt nie chce ręcznie myć tłustych filtrów z okapów. Teraz nie musisz już tego robić dzięki filtrom dostosowanym do mycia w zmywarkach. Po prostu włóż je do zmywarki, uruchom normalny cykl, a następnie włóż je z powrotem do okapu. To proste! Ten okap teleskopowy posiada 3 poziomy mocy. Liczba filtrów przeciwtłuszczowych 2. Wydajność – tryb min. 225 m³/h. Maksymalna wydajność 366 m³/h. Poziom hałasu – tryb min. 55 dBA. Maksymalny poziom hałasu 65 dBA.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Zakup odpowiedniego okapu teleskopowego może być trudny z racji tak wielu dostępnych modeli na rynku. Mój zespół przygotował dla Ciebie zestawienie najlepszych okapów teleskopowych, aby ułatwić Ci wybór najlepszego urządzenia. Mam nadzieje, że będziesz zadowolony z naszego rankingu i nowego okapu teleskopowego w swojej kuchni.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking okapów teleskopowych?

Do stworzenia tego rankingu najlepszych okapów teleskopowych przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 100 modeli okapów teleskopowych. Do naszych testów i analiz okapów teleskopowych wzieliśmy urządzenia takich producentów jak: Amica, Akpo, Bosch, Electrolux, Candy, Whirlpool, Samsung, Beko, Faber, Smeg, Franke, Siemens, Elica, Teka, VDB, SeeNERGY i kilku innych. Po skończeniu testów przyszedł czas na prześwietlenie opinii w internecie na temat okapów teleskopowych. Opinie na temat okapów teleskopowych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), forach internetowych, serwisie aukcyjnym Allegro, grupach na Facebooku, blogach z recenzjami oraz innych rankingach produktowych. Po zebraniu całościowego materiału badawczego o okapach teleskopowych przyszedł czas na napisanie rankingu. Razem z naszą redakcją stworzyliśmy czytelny ranking najlepszych okapów teleskopowych. Ranking okapów teleskopowych jest stale aktualizowany przez nasz zespół, dzięki czemu masz pewność, że widzisz tylko najlepsze okapy teleskopowe na rynku. Mamy nadzieje, że za pomocą naszego rzetelnego rankingu okapów teleskopowych znajdziesz i wybierzesz najlepszy okap teleskopowy dla siebie. Z rankingiem okapów teleskopowych przyszły klient może dokonać bardziej świadomego wyboru.

Jaki okap teleskopowy wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Wybór okapu teleskopowego w gąszczu tak wielu modeli dostępnych na rynku może być problematyczny dla osób, które nie znajdą się na tego typu urządzeniach lub kupują okap kuchenny po raz pierwszy w życiu. W ofertach sklepów możemy spotkać okapy teleskopowe, które cieszą się dużą popularnością, niezawodnością oraz te, które są gorzej oceniane. Jak wybrać i kupić okap teleskopowy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okapu teleskopowego? Jaki okap teleskopowy jest najlepszy? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych pracowników. Przed zakupem okapu teleskopowego zapoznaj się z tymi parametrami technicznymi a wybierzesz dobry i niezawodny okap teleskopowy do swojego mieszkania, domu.

Wydajność okapu teleskopowego – to najważniejszy parametr na jaki należy zwrócić uwagę kupując okap teleskopowy. Parametr ten jest wyrażony w m3/h. Im większa maksymalna wydajność naszego okapu teleskopowego tym większą ilość powietrza jest wstanie przefiltrować okap w naszej kuchni. Jak dobrać wydajność okapu teleskopowego do kuchni? Wystarczy skorzystać z tego wzoru: metraż kuchni w m2 + wysokość pomieszczenia = powierzchnia w m3, Powierzchnia w m3 x 6 = wydajność jaką powinien mieć nasz okap teleskopowy. Wybierz okap teleskopowy, który będzie miał jak największą wydajność maksymalną.

Poziom hałasu w okapie teleskopowym – okapy to urządzenia, które są dość głośne. Głośność okapu teleskopowego jest wyrażona w decybelach (dB). Im mniej decybeli będzie miał nasz okap teleskopowy tym lepiej. Na rynku można spotkać okapy teleskopowe, które mają poziom hałasu w takich przedziałach jak: od 51 do 55 dB, od 56 do 60 dB, od 61 do 65 dB, od 66 dB.

Oświetlenie w okapach teleskopowych – to bardzo ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę kupując nowoczesny i niezawodny okap teleskopowy. Na rynku można spotkać okapy teleskopowe z oświetleniem LEDowym, halogenowym, żarówkowym. Najlepsze są okapy teleskopowe z oświetleniem LED bo tego typu oświetlenie jest oszczędniejsze, wyrzymalsze, wygodniejsze w codziennej eksploatacji.

Tryb pracy okapu teleskopowego – kupując okap teleskopowy zwróć uwagę jakie tryby pracy obsługuje dany model. Okapy teleskopowe mogą pracować jako wyciąg (powietrze zassysane i wyrzucane do szybu wentylacyjnego) lub pochłaniacz (powietrze zassysane przez filtry i wracające spowrotem do naszej kuchni). Najlepiej wybrać okap teleskopowy, który pracuje w trybie wyciągu bo jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie.

Klasa energetyczna okapu teleskopowego – to bardzo ważny parametr zakupowy, który należy wziąć pod uwagę kupując okap teleskopowy. Parametr ten informuje nas jak prądożerny jest nasz okap. Okapy teleskopowe posiadają klasy energetyczne w skali od A do G. Wybierz okap teleskopowy o klasie energetycznej jak najbliżej litery A.

Najczęściej zadawane pytania o okapy teleskopowe:

Co to jest okap teleskopowy?

Okap teleskopowy to rodzaj okapu kuchennego do zabudowy pod szafką kuchenną, który posiada wysuwaną szufladę na teleskopach. Wysuwana szuflada umożliwia lepsze oświetlenie płyty grzewczej, kuchenki gazowej co znacznie ułatwia gotowanie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Oprócz tego wysuwanie szuflady okapu teleskopowego może załączać nasz okap.

Jak działa okap teleskopowy?

Okap teleskopowy to urządzenie, które może pracować 1 trybie pracy (Pochłaniacz) lub 2 trybach pracy (Pochłaniacz, Wyciąg). Okap teleskopowy z trybem pochłaniacza pracuje w obiegu zamkniętym i pochłania zapachy do filtru węglowego po czym powietrze wraca do pomieszczenia. Okap teleskopowy z trybem wyciągu wydala pochłonięte zapachy do kratki wentylacyjnej mieszkania.

Czym różni się okap teleskopowy od okapu podszafkowego?

Okap teleskopowy to rodzaj okapu kuchennego, które szuflada jest wysuwana na teleskopach przez co zwiększa się efektywność pochłaniania okapu oraz polepsza oświetlenie nad płytą grzewczą. Okapy podszawkowe to prostsze urządzenia, które są umiejscowione w pozycji w której zostały zamontowane.

Jakie są główne zalety okapu teleskopowego?

Główne zalety okapu teleskopowego to jego kompaktowy rozmiar, dyskretny wygląd, a także efektywność w usuwaniu dymu, pary i zapachów z kuchni. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych kuchni lub dla osób, które preferują minimalistyczny wystrój.

Czy okap teleskopowy można zamontować pod szafką?

Okapy teleskopowe to urządzenia, które montuje się pod szafkami kuchennymi nad płytą grzewczą lub kuchenką gazową.

Ile kosztuje okap teleskopowy?

Najtańszy okap teleskopowy można już kupić za ok. 300 zł. Za dobrej jakości okap teleskopowy będzie trzeba zapłacić od 400 do 800 zł. Za najlepsze okapy teleskopowe będziemy musieli zapłacić od 900 zł do nawet 2000 zł. Jak widać ceny okapów teleskopowych są bardzo zróżnicowane.

Jakiej firmy okap teleskopowy?

Na rynku jest bardzo dużo firm, które oferują okapy teleskopowe. Najpopularniejsi producenci okapów teleskopowych to: Amica, Akpo, Bosch, Electrolux, Candy, Whirlpool, Samsung, Beko, Faber, Smeg, Franke, Siemens, Elica, Teka, VDB, SeeNERGY. Przy zakupie nie kieruj się wyłącznie firmą okapu teleskopowego. Wybierz okap teleskopowy dostosowany do swoich potrzeb.

Gdzie kupić okap teleskopowy?

Okap teleskopowy możemy kupić w sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych: (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro lub za pomocą porównywarek cenowych.

Jaki okap teleskopowy polecacie Forum?

Na forach internetowych okapy teleskopowe cieszą się duża popularnością. Urządzenia te są chwalone za skuteczność oraz ich kompaktową budową. Na forach internetowych są polecani tacy producenci okapów teleskopowych jak: Samsung, Amica, Bosch, Siemens, Whirlpool, Electrolux. Nie wybieraj okapu teleskopowego wyłącznie w oparciu o opinie na forach internetowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (53 votes)
Opinie o rankingach