Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Mała pralka do łazienki to dość ogólnikowe hasło, które dla każdego może tak naprawdę oznaczać coś innego, wszystko bowiem zależy od tego jak dużą łazienką dysponujemy i ile miejsca możemy przeznaczyć na pralkę. Najogólniej rzecz biorąc mała pralka to urządzenie, które swoją głębokością nie przekracza 50cm, dzięki temu w każdej łazience znajdziemy miejsce na urządzenie niezbędne w każdym domu. Parametr ten ma szczególne znaczenie w mieszkaniach, które nie posiadają dużej łazienki albo osobnego pomieszczenia na pralkę, każdy centymetr w takiej sytuacji jest na wagę złota, warto więc rozważnie kupić urządzenie aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Przed wyborem konkretnego modelu małej pralki należy zastanowić się przede wszystkim nad tym czy wolimy pralkę ładowaną od góry, czy też z załadunkiem od frontu, każda opcja ma swoje plusy i minusy, na pralce ładowanej od góry nic nie postawimy ale wówczas nie potrzebujemy przestrzeni przed pralką do jej otwarcia. Istotne parametry to wielkość załadunku, którą należy dostosować do ilości osób w gospodarstwie domowym, głośność urządzenia oraz klasa energetyczna, im wyższa tym niższe rachunki za prąd. Dodatkowe opcje jak aktywna piana, możliwość dołożenia ubrań w trakcie prania, blokada przed dziećmi czy specjalne programy piorące to już kwestia indywidualnych potrzeb użytkownika. Zobacz nasz ranking małych pralek i wybierz najlepszą pralkę dla siebie.

Mała pralka

Miejsce 1

Mała pralka ELECTROLUX EW6S404WP

Mała pralka ELECTROLUX EW6S404WP

Pralka ELECTROLUX EW6S404WP to najmniejsza pralka ładowana od przodu w naszym rankingu małych pralek, która ma pojemność 4 kg. Pralka Slim PerfectCare 600 z systemem SensiCare, który dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku, aby zapobiec zbyt długiemu praniu ubrań, z opcją SoftPlus, funkcją Eco TimeManager i programem Antyalergiczny plus para. Kompaktowa pralka PerfectCare 600 z systemem SensiCare dostosowuje czas trwania programu do ilości odzieży, aby zaoszczędzić wodę i energię, a także zapobiec zbyt długiemu praniu. System SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku, aby zapobiec zbyt długiemu praniu ubrań. Dzięki temu dłużej zachowują one swój atrakcyjny wygląd. Opcja SoftPlus zapewnia wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie. Dzięki temu detergent dociera do każdego włókna, a wyprane rzeczy są bardziej miękkie i dłużej pachną świeżością. Program Antyalergiczny plus para pozwala usuwać bakterie z odzieży, łącząc działanie pary wodnej z wysokowydajnym programem prania. Funkcja Eco TimeManager umożliwia dostosowanie długości cyklu prania do potrzeb użytkownika. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię przy zachowaniu doskonałych efektów prania. Zachowaj doskonały wygląd swoich ubrań, wybierając kompaktową pralkę firmy Electrolux. Jej przemyślana konstrukcja pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce i wykorzystać przestrzeń zbyt małą na standardowe urządzenie. I nie musisz przy tym rezygnować z doskonałych efektów prania swoich ulubionych rzeczy. Klasa energetyczna F (dawniej A+). Wymiary tej małej pralki to 34 x 59.5 x 84.5.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Mała pralka Whirlpool TDLR 5030L PL/N

Mała pralka Whirlpool TDLR 5030L PL/N

Druga najmniejsza pralka w naszym rankingu to pralka ładowana od góry Whirlpool TDLR 5030L PL/N o pojemności 5 kg i wymiarach 60 x 40 x 90. Mała pralka Whirlpool TDLR 5030L PL/N posiada klasę energetyczną D (dawniej A++). Ta mała pralka jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich powierzchni. Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1000 obrotów na minutę. Wyjątkowa technologia 6-ty Zmysł dynamicznie dostosowuje ustawienia do każdego prania, tak aby zapewnić jak najlepszą pielęgnację tkanin. Doskonała wydajność i 5-letnia gwarancja na silnik po rejestracji urządzenia. Opcja szybkiego cyklu prania do wykorzystania, gdy się spieszysz. Dzięki programowi prania w 60°C Twoje ubrania są dokładnie zdezynfekowane. Pralka Whirlpool TDLR 5030L PL/N to porządny sprzęt, który zbiera same pozytywne opinie w internecie. Jeśli posiadasz niewielkich rozmiarów łazienkę to koniecznie zobacz ten kompaktowy model pralki ładowanej od góry. W tym przypadku dobra cena i wysoka jakość idą ze sobą w parze.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Mała pralka Samsung WW60A3120BH

Mała pralka Samsung WW60A3120BH

Pralka Samsung WW60A3120BH to kolejna mała pralka, która musiała się znaleźć w naszym rankingu. Ten model pralki posiada pojemność 6 kg i wymiary 595 x 850 x 400 mm. Klasa energetyczna tej małej pralki to C to będzie miało wpływ na niskie rachunki za prąd w Twoim mieszkaniu lub domu. Ciesz się energooszczędnością, niższym poziomem hałasu i długotrwałym działaniem. Technologia Digital Inverter wykorzystuje mocne magnesy, aby zapewnić ciche oraz wydajne działanie pralki, zużywając przy tym mniej energii niż tradycyjne silniki stosowane w innych pralkach, co dodatkowo potwierdza 10-letnia gwarancja. Miej pewność, że zanieczyszczenia będą dokładnie usunięte podczas cyklu prania, a Twoje ubrania higienicznie czyste dzięki zastosowaniu pary. Program z funkcją pary zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, bez konieczności użycia funkcji Prania wstępnego. Pozbywa się nawet trudnych do usunięcia plam i aż do 99,9% bakterii i alergenów. Zachowaj higieniczną czystość wnętrza pralki, bądź przy tym eko i oszczędzaj pieniądze. Program Czyszczenie bębna usuwa osad oraz zanieczyszczenia bez konieczności użycia środków chemicznych. Pozostawia bęben idealnie czysty jedynie przy wykorzystaniu wody i wysokich obrotów wirowania. Funkcja ta pozwala nastawić pranie o dowolnej porze z opóźnieniem nawet do 24 godzin. Możesz np. wstawić pranie rano przed wyjściem do pracy i ustawić czas tak, aby cykl zakończył się, gdy wrócisz do domu. W efekcie masz pewność, że po skończeniu cyklu ubrania nie będą zbyt długo leżały w bębnie, co oznacza, że będą pięknie, świeżo pachnieć. Pralka Samsung WW60A3120BH to wysokiej klasy mała pralka za niewielkie pieniądze.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Mała pralka Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S

Mała pralka Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S

Pralka Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S o klasie energetycznej A to bardzo ciekawa pozycja w naszym rankingu. Wybór pralki w klasie A oznacza oszczędność energii, poprawę wydajności i ochronę środowiska. Pralka w klasie A gwarantuje co najmniej 51% mniejsze zużycie prądu w porównaniu z urządzeniem w klasie G. Wyjątkowa powłoka, która chroni najbardziej wrażliwe obszary pralek Haier. Anti-Bacterial Treatment (ABT®) chroni przed pleśnią i bakteriami w newralgicznych miejscach, takich jak szuflada na detergent i uszczelka otworu załadunkowego, zwiększając higienę cyklu prania do 99%. Wewnętrzna powierzchnia bębna została zaprojektowana tak, aby zapewnić nieskończoność prań, niezależnie od tego, jak delikatne są tkaniny. To osiągnięcie jest możliwe dzięki specjalnym podkładkom w kształcie poduszek, które sprawiają, że pranie delikatnie ślizga się po powierzchni, nie zahaczając tkaniny. W ten sposób pralka zapobiega niszczeniu tkanin i zachowuje jakość Twoich rzeczy. Pralka Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S posiada 60 wyselekcjonowanych programów dla każdego rodzaju tkanin sprosta najbardziej wyszukanym potrzebom. Wolnostojąca, 5 Kg, 1200 RPM, Silnik Inverter BPM, Klasa energetyczna A, Biały, 6 programy, S x G x W (cm) 51x49x70.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Mała pralka Amica WA1S610CLISMT

Mała pralka Amica WA1S610CLISMT

Pralka Amica WA1S610CLISMT to wysokiej jakości sprzęt, który sprawdzi się w każdej małej łazience. Pralka o klasie energetycznej B, ładowności 6 kg i wymiarach 40 x 59.5 x 85 cm. Innowacyjny bezszczotkowy silnik LogicDrive 3.0. dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, pozwala na osiągnięcie bardzo dobrej efektywności prania nawet przy krókich programach. Dodatkowo silnik gwarantuje osiagnięcie najwyższej klasy energetycznej przyczyniając się tym samym do znacznego obniżenia zużycia energii, zapewnia dłuższą żywotność urządzenia i cichą pracę. Para generowana na początku cyklu prania gwarantuje perfekcyjnie czyste, w pełni zdezynfekowane ubrania. Badania potwierdziły, że wytwarzana w trakcie prania para w pralko-suszarkach Amica zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii, dzięki czemu odzież, pościele i inne tkaniny są sterylnie czyste. Para wnika też we włókna tknaniny, rozluźnia je redukując zagniecenia, a prasowanie staje się łatwiejsze. Twoje ubrania po wyjęciu z pralko-suszarki będą higienicznie czyste, miękkie i pachnące. Dzięki wskaźnikowi poboru energii elektrycznej oraz wody odczytasz jakie jest zużycie dla wybranego przez Ciebie programu co pozwoli ci dobrać parametry prania zgodnie z preferencjami. Informacja na wyświetlaczu o rekomendowanym maksymalnym załadunku dla wybranego programu pozwala na dostosowanie ilość wkładanej odzieży tak, aby zapewnić optymalne efekty prania. Specjalny program, który usuwa praktycznie wszystkie alergeny, resztki detergentów, roztocza i bakterie, czego efektem jest zdezynfekowane i wolne od alergenów pranie. Czytelny i przyjazny sposób wyświetlania informacji o parametrach prania. Pralka idealna do małej łazienki. Konstrukcja bębna pozwala na duży załadunek przy głębokości pralki 50 cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Mała pralka Electrolux EW6SNME326X

Mała pralka Electrolux EW6SNME326X

Mała pralka Electrolux EW6SNME326X to kolejny model pralki od firmy Electrolux, który musiał się znaleźć w naszym zestawieniu najmniejszych pralek na rynku. Pralka Electrolux EW6SNME326X posiada bardzo dobrą klasę energetyczną C, ładowność 6 kg i wymiary 37.8 x 59.5 x 84.3 cm. Idealna pralka do małej łazienki. Pralka ładowana od frontu PerfectCare 600 z systemem SensiCare, opcją SoftPlus, programem Antyalergicznym i funkcją EcoTimeManager. Kompaktowa pralka PerfectCare 600 z systemem SensiCare dostosowuje czas trwania programu do ilości odzieży, aby zaoszczędzić wodę i energię, a także zapobiec zbyt długiemu praniu. System SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku, aby zapobiec zbyt długiemu praniu ubrań. Dzięki temu dłużej zachowują one swój atrakcyjny wygląd. Opcja SoftPlus zapewnia wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie. Dzięki temu detergent dociera do każdego włókna, a wyprane rzeczy są bardziej miękkie i dłużej pachną świeżością. Program Antyalergiczny plus para pozwala usuwać bakterie z odzieży, łącząc działanie pary wodnej z wysokowydajnym programem prania. Funkcja Eco TimeManager umożliwia dostosowanie długości cyklu prania do potrzeb użytkownika. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię przy zachowaniu doskonałych efektów prania. Zachowaj doskonały wygląd swoich ubrań, wybierając kompaktową pralkę firmy Electrolux. Jej przemyślana konstrukcja pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce i wykorzystać przestrzeń zbyt małą na standardowe urządzenie. I nie musisz przy tym rezygnować z doskonałych efektów prania swoich ulubionych rzeczy. Pralka bardzo chwalona w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Mała pralka Candy Mini CW50-BP12307-S

Mała pralka Candy Mini CW50-BP12307-S

Candy MiniAqua to idealne rozwiązanie dla ograniczonej przestrzeni bez konieczności rezygnacji z dbałości o odzież, design czy zdrowie naszej planety. Przy zaledwie 70 cm wysokości i 51 cm szerokości Candy MiniAqua może pomieścić aż 5 kg odzieży, zachowując przy tym doskonałą wydajność energetyczną, osiągającą nawet klasę A. Ta pralka, zgodnie z nową etykietą energetyczną, jest urządzeniem klasy A i w porównaniu z klasą G, ma mniejsze zużycie prądu o co najmniej 51%, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze i dbać o środowisko. Innowacyjny system inwerterowy gwarantuje urządzeniom Candy trwałość i wytrzymałość. Mocne, wysokowydajne silniki nowej generacji, w które wyposażone są pralki, zapewniają im cichą pracę na poziomie zaledwie 51 dB.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Mała pralka Beko WUE6512WPBSE

Mała pralka Beko WUE6512WPBSE

Pralka Beko WUE6512WPBSE to dobra i niezawodna pralka, która musiała się znaleźć w naszym rankingu. Technologia SteamCure™ wykorzystuje parę podczas prania dla jeszcze lepszego efektu. Para dodana na początku cyklu pomaga usuwać najtrudniejsze zabrudzenia, z kolei zaaplikowania na końcu zmniejsza zagniecenia. Wysoka temperatura pary pozwala trwale i efektywnie usunąć wszelkie plamy, bez konieczności stosowania dodatkowych detergentów. Możesz odstawić ocet, sok z cytryny i płyn do naczyń. Ich miejsce jest w kuchni – a miejscem do walki z zabrudzonymi ubraniami jest pralka z programem StainExpert™. Bez względu na to czy mowa o kawie, keczupie czy czekoladzie, program StainExpert™ został zaprojektowany specjalnie z myślą o usuwaniu aż 24 różnych rodzajów plam, dzięki czemu nie trzeba już wstępnie wywabiać żadnych z nich. Jeśli uważasz, że życie jest zbyt krótkie, aby siedzieć i czekać, aż pralka skończy prać, oto coś, co pozwoli Ci odzyskać czas. Funkcja Fast+ automatycznie wykrywa rodzaj tkaniny i ilość prania, optymalizując program prania i pozwalając na skrócenie czasu trwania programu nawet o 55% za naciśnięciem jednego przycisku. Pranie może źle wpływać na ubrania. Prezentujemy zakrzywione szklane drzwi systemu AquaWave® i specjalnie zaprojektowane łopatki, które przy pomocy ruchu falowego przemieszczają ubrania wewnątrz bębna, zapewniając delikatniejsze pranie i zwiększając jego skuteczność. Następnym razem, gdy ktoś pochwali Twój strój, a Ty odpowiesz „Ten stary ciuch?” — może się okazać, że się nie mylisz. Jeśli uprawiasz sport lub turystykę, wiesz, że odpowiednia odzież, podobnie jak inne wyposażenie, jest poważną inwestycją. Niskie obroty bębna w ramach programu do odzieży turystycznej/sportowej zapobiegają powstawaniu w bębnie tarcia, co pomaga zachować wodoodporność i przewiewność ubrań. Teraz możesz w pełni cieszyć się przygodą.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Mała pralka Samsung AddWash WW70T552DAT

Mała pralka Samsung AddWash WW70T552DAT

Pralka Samsung AddWash WW70T552DAT to sprzęt o nieco większej pojemności 7 kg również sprawdzi się w małych łazienkach. Wyjątkowo dobra klasa energetyczna B i wymiary 55 x 60 x 85 cm sprawiają, że warto zainteresować się tym sprzętem. Skuteczne usuwanie uporczywych plam, nawet w niskich temperaturach dzięki technologii EcoBubble™. Woda, powietrze i detergent łączą się jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania tworząc aktywną pianę. Piana wnikając w tkaniny rozpuszcza zanieczyszczenia, chroniąc kolor oraz strukturę materiału. Łatwe, wygodne i skuteczne pranie dzięki inteligentnemu panelowi AI Control. Pozwala personalizować ustawienia pralki, zapamiętuje preferencje użytkownika oraz sugeruje programy suszenia w zależności od wybranego programu prania. Dodatkowo aplikacja SmartThings pozwala zdalnie włączać pralkę, ułatwia planowanie prania oraz sugeruje rozwiązania problemów. Zapominane ubrania to już nie problem. Dodatkowe drzwi AddWash™ umożliwiają dodawanie zapomnianych ubrań na każdym etapie prania. Co więcej ubrania wyprane ręcznie mogą być dorzucone tylko na czas płukania i wirowania. Funkcja ta ułatwia również wietrzenie wnętrza pralki, bez konieczności otwierania głównych drzwi pralki. Miej pewność, że zanieczyszczenia będą dokładnie usunięte podczas cyklu prania, a Twoje ubrania higienicznie czyste dzięki zastosowaniu pary. Program z funkcją pary zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, bez konieczności użycia funkcji Prania wstępnego. Pozbywa się nawet trudnych do usunięcia plam i aż do 99,9% bakterii i alergenów. Trwałość, wydajność i cicha praca dzięki silnikowi Digital Inverter™. Higieniczna czystość szuflady na detergenty Szuflada StayClean zapewnia higieniczną czystość bez konieczności ręcznego czyszczenia. Specjalnie zaprojektowany system przepłukiwania wodą usuwa dokładnie pozostałości środków piorących, pozostawiając szufladę na detergenty higienicznie czystą, bez osadów.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Mała pralka Miele WCA030 WCS Active

Mała pralka Miele WCA030 WCS Active

Pralka Miele WCA030 WCS Active to sprzęt z wyższej półki, który zamyka zestawienie najmniejszych pralek. Pojemność 7 kg i klasa energetyczna B. Mocne i oszczędne: silniki inwerterowe Miele ProfiEco nie zużywają się, pracują cicho i energooszczędnie. Silnik ProfiEco firmy Miele to wyjątkowo wydajny napęd falownikowy, który jest niezwykle ekonomiczny i cichy. Ponieważ silnik jest sterowany elektronicznie, nie potrzebuje szczotek węglowych i dzięki temu nie ulega zużyciu. Skuteczna i wygodna pielęgnacja prania przez wiele lat. Dzięki strukturze powierzchni bębna SoftCare Miele w formie plastra miodu pomiędzy ścianką bębna a tekstyliami tworzy się cienka warstwa wody. Pranie ślizga się na niej bardzo delikatnie i jest optymalnie chronione. Dzięki zmniejszonym i wypolerowanym na brzegach dziurkom Państwa tkaniny są chronione przed mechaceniem i zaciąganiem. Ciała obce jak klamerki do bielizny czy druty ze staników nie mogą przedostać się do pompy. System stworzony na specjalne okazje, oparty na kapsułkach zawierających precyzyjną porcję płynu. Te kapsułki z tworzywa sztucznego, które w 100% nadaje się do recyklingu, wkłada się po prostu do komory na płyn zmiękczający. Dokładne dozowanie środka piorącego odpowiednio do wybranego programu. Dostępnych jest 6 specjalnych środków piorących, 3 płyny do płukania, impregnat ImpraProtect, Booster do walki z silnymi zabrudzeniami oraz CottonRepair. Programowanie startu umożliwia swobodny wybór czasu rozpoczęcia następnego programu prania. Jest to szczególnie korzystne w sytuacji, gdy chcą Państwo skorzystać z nocnej taryfy za prąd lub gdy program powinien się zakończyć np. po powrocie z pracy. Rozpoczęcie programu można zaprogramować z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Wyświetlacz pokazuje ponadto, kiedy się zakończy aktualny program.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Na rynku jest bardzo dużo pralek o kompaktowych rozmiarach, pojemności, które można umiejscowić w małej łazience. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy pralki różnych producentów, które nadają się do małych pomieszczeń.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking małych pralek?

Ranking małych pralek do małych łazienek, który jest widoczny na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu pralek o pojemności od 4 kg do 7 kg. Analizowaliśmy i testowaliśmy pralki do małych łazienek od takich producentów jak: Beko, Samsung, Bosch, Electrolux, Amica, Haier, Candy, AEG, Whirlpool, Miele, Indesit, Gorenje, Hotpoint, Midea, Sharp, TCL, LG, Finlux, Toshiba i kilku innych. Wiemy jak cennym źródłem informacji są opinie w internecie, dlatego przeanalizowaliśmy opinie o małych pralkach w internecie. Opinie o pralkach przeznaczonych do małych powierzchni analizowaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, rankingach produktowych. Następnym krokiem w budowie tego zestawienia było uszeregowanie produktów i opisanie całego zestawienia prostym oraz zrozumiałym językiem. Mamy nadzieje, że nasz ranking ułatwi Państwu wybór i zakup małej pralki do małej łazienki lub innego pomieszczenia.

Mała pralka – czym kierować się przy zakupie?

Wybór i zakup pralki do małej łazienki to dość skomplikowane zadanie dla osób, które nie znają się na tego typu urządzeniach. Na rynku jest bardzo dużo modeli pralek do małych łazienek o różnych parametrach i jakości. Jaką pralkę do małej łazienki? Czym kierować się przy zakupie małej pralki? Jaka jest najmniejsza pralka? Jaką małą pralkę kupić? W naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania.
 
Wymiary pralki (GxSxW) – Przed zakupem małej pralki do małej łazienki trzeba na samym początku zmierzyć powierzchnię wnęki, miejsca, gdzie będzie stała nasza mała pralka. Następnie na podstawie pomiarów trzeba szukać urządzenia, które się zmieści w miejscu przeznaczonym na pralkę. Producenci pralek podają informację o wymiarach pralek w centymetrach. Osobno są podawane wymiary dla głębokości, szerokości i wysokości.
 
Sposób załadunku pralki – Szukając małej pralki do małej łazienki możemy spotkać się z urządzeniami, które są ładowane od góry lub od przodu. Pralka ładowana od góry to najczęściej wybierane urządzenie do małych łazienek, ale trafiają się też pralki ładowane od przodu o mniejszej pojemności, które też sprawdzą się świetnie w małych pomieszczeniach.
 
Klasa energetyczna pralki – To bardzo ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując małą pralkę jeśli zależy nam na niskich rachunkach za prąd. W kategorii małych pralek możemy spotkać się z urządzeniami, które mają klasy energetyczne od A do G. Pralki z klasą energetyczną od A do C to najlepszy wybór, który pozwoli nam na spore oszczędności.
 
Pojemność pralki – W przypadku małych pralek musimy się liczyć z tym, że pojemność prania, które możemy załadowania do urządzenia nie będzie tak duża jak w standardowych urządzeniach. Małe pralki do małych łazienek mogą pomieścić od 4 kg do 7 kg prania. Dobierz pojemność pralki do swoich potrzeb i gospodarstwa domowego.

Najczęściej zadawane pytania o małe pralki:

Co to jest pralka?

Pralka to urządzenie elektryczne, które służy do prania ubrań i nie tylko. Na rynku spotykamy pralki, które są ładowane od góry oraz od przodu.

Jakie funkcje mają małe pralki?

Małe pralki do małych łazienek mają takie same funkcje jak urządzenia o standardowych wymiarach. W nowoczesnych małych pralkach spotykamy takie funkcje jak: automatyczne dozowanie środka piorącego, aktywna piana (pranie bąbelkowe), zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne i wiele innych.

Jaka jest najmniejsza pralka automatyczna?

Najmniejsza pralka automatyczna jaka powstała to pralka Electrolux EWC1351 o ładowności prania 3 kg. Pralka jest niedostępna w większości sklepów z AGD/RTV, ale warto poszukać tej pralki w internecie np. na Allegro.

Ile kosztuje mała pralka?

Ceny małych pralek do małych łazienek są bardzo zróżnicowane. Najtańszą małą pralkę można kupić już za 1100 zł. Za najdroższą małą pralkę trzeba będzie zapłacić ok. 3400 zł. Na rynku jest bardzo dużo modeli małych pralek i z pewnością każdy znajdzie dla siebie pralkę w odpowiednim budżecie.

Jakie firmy produkują małe pralki?

Na rynku jest bardzo dużo producentów, którzy produkują małe pralki. Najlepsze małe pralki produkują takie firmy jak: Beko, Samsung, Bosch, Electrolux, Amica, Haier, Candy, AEG, Whirlpool, Miele, Indesit, Gorenje, Hotpoint, Midea, Sharp, TCL, LG, Finlux, Toshiba.

Czy warto kupić małą pralkę?

Zakup małej pralki może mieć plusy i minusy. Do głównych zalet możemy zaliczyć: oszczędność miejsca, energooszczędność, mobilność. Do największy wad małych pralek możemy zaliczyć: pojemność.

Gdzie kupić małą pralkę?

Małą pralkę do małej łazienki możemy kupić w sklepach: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Szukając małej pralki warto sprawdzić oferty na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (34 votes)
Opinie o rankingach