Zaznacz stronę

Generator pary, inaczej zwany stacją parową to urządzenie, które z pewnością każdy z Nas kojarzy ze sklepu odzieżowego, gdzie wykorzystywane jest do prasowania ubrań na wieszakach czy też na manekinach. Nie musi to jednak oznaczać, że nie możemy przenieść takiego rozwiązania do warunków domowych, stacja parowa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku bardzo pogniecionych ubrań, które trudno wyprasować standardowym żelazkiem bądź dla wykonanych z delikatnych tkanin rzeczy, które z kolei obawiamy się prasować klasycznie. Co więcej generator pary umożliwia prasowanie w pionie, bez użycia deski do prasowania, co jest oszczędnością czasu i miejsca, choć jeśli zachodzi taka konieczność przy użyciu stacji parowej można prasować na desce do prasowania, wystarczy postawić na niej urządzenie. Przed zakupem generatora pary warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, przede wszystkim istotna jest moc urządzenia oraz ilość pary wytwarzanej na minutę. Każda stacja parowa wyposażona jest w bojler, który należy uzupełnić wodą, pod wpływem wysokiego ciśnienia wytwarzana jest para wodna, istotna jest więc pojemność bojlera, im większy tym rzadziej będzie wymagał uzupełnienia i pozwoli na dłuższą pracę urządzenia bez konieczności robienia przerwy. Spośród setek modeli dostępnych na rynku, z pewnością każdy znajdzie urządzenie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zobacz nasz ranking dobrych i niezawodnych generatorów pary i wybierz najlepszy dla siebie.

generator pary ranking

Miejsce 1

Generator pary PHILIPS PerfectCare 9000 PSG9040/80

Generator pary PHILIPS PerfectCare 9000 PSG9040/80

W naszym rankingu najlepszych generatorów pary/stacji parowych na pierwszym miejscu znalazł się generator pary PHILIPS PerfectCare 9000 PSG9040/80 o mocy 3100 W z wbudowaną kamerą. Jedyny generator pary, który wie, co prasujesz. Technologia ActiveSense zastosowana w tej stacji parowej rozpoznaje rodzaj tkaniny za pomocą wbudowanej kamery i sztucznej inteligencji. Generator pary automatycznie reguluje temperaturę i ilość pary, zapewniając doskonałe rezultaty na każdej tkaninie. Nowa technologia czujnika ruchu, która wykrywając ruch żelazka, automatycznie uwalnia parę i zapewnia szybkie i łatwe prasowanie. Silny, ciągły strumień pary z łatwością poradzi sobie nawet z najgrubszymi tkaninami. Oporne zagniecenia znikną pod wpływem silnego uderzenia pary. Gwarancja bezpieczeństwa wszystkich ubrań przeznaczonych do prasowania. Dzięki systemowi szybkiego chłodzenia żelazko nigdy nie przypali żadnej tkaniny, którą można prasować, nawet jeśli pozostawi się je bez nadzoru. Można po prostu pozostawić je na prasowanym ubraniu lub desce do prasowania. Żelazko jest niesamowicie lekkie i wygodne w obsłudze, przesuwa się gładko po tkaninie i zmniejsza obciążenie nadgarstka. Minimalna waga sprawia również, że doskonale nadaje się do prasowania w pozycji pionowej zasłon i wiszących ubrań. Przezroczysty zbiornik wody tego generatora pary o pojemności 1,8 l zapewnia do dwóch godzin ciągłego prasowania. Gdy zacznie brakować wody, zaświeci się odpowiednia dioda. Zbiornik tej stacji parowej można łatwo napełnić pod kranem, wlewając wodę przez duży otwór. Stopa SteamGlide Elite to najlepsza stopa, która zapewnia wyjątkowo dobry poślizg i maksymalną odporność na zarysowania. Jej podstawa ze stali szlachetnej jest dwa razy twardsza niż zwykłe aluminiowe stopy, a opatentowana 6-warstwowa powłoka z zaawansowaną tytanową warstwą z łatwością przesuwa się po tkaninie, pozwalając na szybsze prasowanie. Regularne usuwanie kamienia chroni żelazko, przedłuża jego żywotność oraz zapewnia optymalną wydajność wytwarzania pary. Wyjątkowy system Easy De-Calc Plus na bieżąco gromadzi kamień, a wskaźnik i sygnał dźwiękowy informują o konieczności opróżnienia zbiornika. Wystarczy wyjąć zatyczkę i wylać wodę razem z cząsteczkami kamienia. Żelazko można zablokować w stacji bazowej na czas przenoszenia, co przy okazji zmniejsza ryzyko przypadkowego dotknięcia gorącej stopy. Jeśli żelazko z generatorem pary nie jest używane przez kilka minut, funkcja automatycznego wyłączania samoczynnie wyłączy urządzenie. Pozwala to zaoszczędzić energię i zapewnia spokój ducha odnośnie do bezpieczeństwa. Wyciszające filtry minimalizują dźwięki generowania pary, więc mocny strumień pary nie będzie Ci przeszkadzał podczas oglądania telewizji, słuchania muzyki lub rozmowy z rodziną. Ten generator pary zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Ta stacja parowa nie należy do najtańszych, ale za jakość trzeba zapłacić.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Generator pary TEFAL Pro Express Vision GV9820 z oświetleniem LED

Generator pary TEFAL Pro Express Vision GV9820 z oświetleniem LED

Drugie miejsce w rankingu najlepszych generatorów pary zajmuje dobry i niezawodny generator pary TEFAL Pro Express Vision GV9820 z oświetleniem LED o mocy 3000 W. Dbanie o tkaniny nigdy nie było tak proste: generator pary Tefal Pro Express Vision zapewnia moc, która sprosta wszystkim Twoim potrzebom, a dzięki zaawansowanej technologii możesz cieszyć się doskonałymi rezultatami bez wysiłku. Urządzenie zostało wyposażone w system Smart LED Vision – oświetlenie LED zlokalizowane na nosku żelazka, które włącza się automatycznie, kiedy żelazko znajduje się w pozycji poziomej. To innowacyjne rozwiązanie zwiększa precyzję prasowania nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu, zapewniając doskonałe rezultaty za każdym razem. Ta pomysłowa konstrukcja została połączona z wyjątkową skutecznością pary tzn. ciągłym wytwarzaniem pary o mocy 180 g/min pod ciśnieniem 9 barów oraz wyrzutem pary o mocy 750 g/min, który zapewnia wyjątkowo łatwe usuwanie uporczywych zagnieceń. Ciesz się urządzeniem 2w1: używaj jak klasycznego żelazka podczas dłuższych sesji prasowania lub korzystaj z pary podczas poprawek na ostatnią chwilę. Jeden z lepszych generatorów pary, który warto kupić. Wyjmowana szufladka Calc Collector zbiera do 10 razy więcej cząsteczek kamienia, zapewniając sprawne funkcjonowanie urządzenia przez lata.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Generator pary PHILIPS PerfectCare 8000 PSG8030/20

Generator pary PHILIPS PerfectCare 8000 PSG8030/20

W czołówce naszego rankingu generatorów znalazł się drugi model tej samej firmy czyli generator pary PHILIPS PerfectCare 8000 PSG8030/20 o mocy 2700 W. Generator pary PHILIPS PerfectCare 8000 PSG8030/20 zapewnia prasowanie bez wysiłku dzięki automatycznie wytwarzanej parze. Czujniki ruchu, które znajdują się w tej stacji parowej wiedzą dokładnie, kiedy żelazko porusza się na ubraniach i automatycznie wytwarza odpowiednią ilość pary, podczas gdy Ty możesz się zrelaksować i cieszyć prasowaniem bez wysiłku. Silna, stale wytwarzana para w tym generatorze pary pozwala na skuteczne usuwanie zagnieceń, także tych najbardziej upartych na najgrubszych tkaninach. Stopa SteamGlide Elite zapewnia wyjątkowo dobry poślizg po tkaninie. Jej podstawa ze stali szlachetnej jest dwa razy twardsza niż zwykłe aluminiowe stopy, a opatentowana 6-warstwowa powłoka z zaawansowaną tytanową warstwą z łatwością przesuwa się po tkaninie, pozwalając na szybsze prasowanie Twoich ubrań. Odłączany zbiornik wody o pojemności 1,8 l zapewnia do 2 godzin ciągłego użytkowania. Gdy zbiornik wody jest pusty, wskaźnik stanu przypomina o konieczności uzupełnienia wody w dowolnym momencie, co – dzięki dużym drzwiczkom otworu wlewowego – można zrobić po prostu wlewając do zbiornika wodę z kranu. Automatyczne wyłączanie to mniejsze zużycie energii i większy spokój. Żelazko można zablokować w stacji bazowej na czas przenoszenia, co przy okazji zmniejsza ryzyko przypadkowego dotknięcia gorącej stopy. Automatyczny pionowy strumień pary pozwala prasować i odświeżać ubrania. Bardzo mała waga żelazka ułatwia prasowanie w pozycji pionowej. Wyjątkowy system Easy De-Calc Plus na bieżąco gromadzi kamień, a wskaźnik i sygnał dźwiękowy informują o konieczności opróżnienia zbiornika. Wystarczy wyjąć zatyczkę i wylać wodę razem z cząsteczkami kamienia. Dzięki technologii OptimalTEMP żelazko nigdy nie przypali żadnej tkaniny, którą można prasować, nawet jeśli pozostawi się je bez nadzoru. Można po prostu pozostawić je na prasowanym ubraniu lub desce do prasowania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Generator pary PHILIPS PSG8130/80

Generator pary PHILIPS PSG8130/80

Generator pary PHILIPS PSG8130/80 o mocy 2700 W to bardzo dobrej jakości stacja parowa, która sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Ilość wytwarzanej pary w tym generatorze pary jest dostosowana do szybkości prasowania. Czujniki ruchu, które znajdują się w stacji parowej PHILIPS PSG8130/8 wiedzą dokładnie, kiedy żelazko porusza się na ubraniach i automatycznie wytwarza odpowiednią ilość pary, podczas gdy Ty możesz się zrelaksować i cieszyć prasowaniem bez wysiłku. Generator pary PHILIPS PSG8130/80 jest niesamowicie lekkie i wygodne w obsłudze, przesuwa się gładko po tkaninie i zmniejsza obciążenie nadgarstka. Minimalna waga sprawia również, że doskonale nadaje się do prasowania w pozycji pionowej zasłon i wiszących ubrań. Silna, stale wytwarzana para pozwala na skuteczne usuwanie zagnieceń, także tych najbardziej upartych na najgrubszych tkaninach. Minimalna waga (800 g) sprawia również, że doskonale nadaje się do prasowania w pozycji pionowej zasłon i wiszących ubrań. Stopa SteamGlide Elite zapewnia wyjątkowo dobry poślizg po tkaninie. Odłączany zbiornik wody o pojemności 1,8 l zapewnia do 2 godzin ciągłego użytkowania. Gdy zbiornik wody jest pusty, wskaźnik stanu przypomina o konieczności uzupełnienia wody w dowolnym momencie, co – dzięki dużym drzwiczkom otworu wlewowego – można zrobić po prostu wlewając do zbiornika wodę z kranu. Funkcja Easy De-Calc Plus wydłuża czas eksploatacji żelazka. Żelazko można zablokować w stacji bazowej na czas przenoszenia, co przy okazji zmniejsza ryzyko przypadkowego dotknięcia gorącej stopy. Funkcja automatycznego wyłączania powoduje wyłączenie żelazka zostawionego bez nadzoru. Długość przewodu zasilającego tego generatora pary to 1,8 m.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Generator pary TEFAL Pro Express Vision GV9812 z oświetleniem LED

Generator pary TEFAL Pro Express Vision GV9812 z oświetleniem LED

Generator pary TEFAL Pro Express Vision GV9812 z oświetleniem LED zapewnia moc, która sprosta wszystkim Twoim potrzebom, a dzięki zaawansowanej technologii możesz cieszyć się doskonałymi rezultatami bez wysiłku. Urządzenie zostało wyposażone w system Smart LED Vision – oświetlenie LED zlokalizowane na nosku żelazka, które włącza się automatycznie, kiedy żelazko znajduje się w pozycji poziomej. To innowacyjne rozwiązanie zwiększa precyzję prasowania nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu, zapewniając doskonałe rezultaty za każdym razem. Ta pomysłowa konstrukcja została połączona z wyjątkową skutecznością pary tzn. ciągłym wytwarzaniem pary o mocy 180 g/min pod ciśnieniem 8,1 bara oraz wyrzutem pary o mocy 700 g/min, który zapewnia wyjątkowo łatwe usuwanie uporczywych zagnieceń. Ciesz się urządzeniem 2w1: używaj jak klasycznego żelazka podczas dłuższych sesji prasowania lub korzystaj z pary podczas poprawek na ostatnią chwilę.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Generator pary MORPHY RICHARDS Speed Steam Pro Pressurised

Generator pary MORPHY RICHARDS Speed Steam Pro Pressurised

Generator pary MORPHY RICHARDS Speed Steam Pro Pressurised o mocy 3000W to najmocniejszy generator pary znanej i cenionej marki Morphy Richards. Idealny dla gospodarstw domowych z dużą ilością prasowania. 7-barowa pompa wytwarza 140 g ciągłej pary, zapewniając bezproblemowe prasowanie wszystkich rodzajów tkanin. Dzięki temu możesz prasować wiele warstw jednocześnie i skrócić czas prasowania. Dodatkowe uderzenie pary o masie 600 g umożliwia szybkie rozprasowanie nawet najbardziej uporczywymi zagnieceń. Duży zbiornik na wodę o pojemności 1,6 litra zapewnia wygodę użytkowania i dłuższe utrzymanie wysokiego poziomu pary bez konieczności napełniania zbiornika. Unikalne funkcje Auto Clean & Descale usuwają kamień i zapewniają najlepsze rezultaty pracy generatora. Kamień jest automatycznie wypłukiwany – wystarczy go wylać. Nie ma też potrzeby stosowania filtrów. Ceramiczna, nieprzywierająca stopa żelazka gwarantuje długotrwałe użytkowanie i sprawia, że żelazko z łatwością przesuwa się po wszystkich rodzajach tkanin. Intuicyjna obsługa za pomocą elektronicznych elementów sterujących zapewnia prostotę użytkowania. Dzięki podświetlanym przyciskom kontrolującym parę, możesz na pierwszy rzut oka zobaczyć, którego z trzech zmiennych ustawień pary używasz. Wybierz dokładnie taki poziom pary, jakiego potrzebujesz i uzyskaj najlepsze rezultaty, niezależnie od tego, czy ma być prasowana delikatna odzież, czy też wytrzymałe tkaniny. Dla zwiększenia bezpieczeństwa generator pary Speed Steam Pro został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania. Żelazko wyłącza się, jeśli nie jest używane przez 8 minut. Dodatkowo żelazko bezpiecznie blokuje się na podstawie, co zapewnia łatwe, bezpieczne i pewne przenoszenie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Generator pary BRAUN CareStyle 3 IS 3157BL

Generator pary BRAUN CareStyle 3 IS 3157BL

Generator pary BRAUN IS3157BL o mocy 2400 W to bardzo dobrej jakości stacja parowa w dobrej cenie. Mniejsze, lżejsze i mocniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zaprojektowany z myślą o oszczędności miejsca i łatwej obsłudze, nowy model CareStyle 3 ma o 11% bardziej kompaktowe rozmiary, w porównaniu do poprzedniej wersji. Pomimo niewielkich rozmiarów, ma bardzo duży 2-litrowy zbiornik na wodę, który umożliwia prasowanie do 2,5 godziny bez konieczności uzupełniania wody. Zastosowano w nim również szereg inteligentnych funkcji, które zaoszczędzą Twój czas. Dzięki unikalnemu połączeniu technologii FreeGlide 3D i DoubleSteam, które są standardem w całej serii CareStyle, zaoszczędzisz 50% czasu poświęcając go na to, co naprawdę ważne. Dodatkowo, innowacyjny system usuwania kamienia Easy CalcClean, umożliwia odkamienianie żelazka w zaledwie dwie minuty. Ten generator pary produkuje ponad dwa razy więcej pary niż tradycyjne żelazko parowe, skracając czas prasowania o połowę. Wyrzut pary jest o 100% większy, więc wystarczy jeden ruch żelazkiem po tkaninie zamiast dwóch, aby rozprasować zagniecenia. Unikatowe wygięcie stopy i zaokrąglone krawędzie dają możliwość manewrowania w zakresie 360° po tkaninie. Prasuj do tyłu wokół każdej przeszkody, takiej jak guziki, kieszenie czy zamki. Prosty system usuwania kamienia CalcClean zapewnia długotrwałą żywotność stacji parowej, dzięki automatycznemu powiadomieniu o osadzeniu się kamienia. Gdy dioda z alertem CalcClean zacznie migać, wystarczą Ci dwie minuty, aby przeprowadzić pełny proces odkamieniania.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Generator pary Breville Pressxpress VIN411X

Generator pary Breville Pressxpress VIN411X

Spraw by prasowanie było łatwe i przyjemne dzięki generatorowi pary Breville PressXpress 2600 W z technologią soleTEMP. Generator Pary szybko usuwa zagniecenia przy użyciu stałej temperatury, a ciśnienie 6 barów i wyrzut pary 115 g/min oraz dodatkowe uderzenie pary 245 g/min poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Dociera do trudnych miejsc: precyzyjna końcówka kieruje parę między plisy i wokół guzików; ceramiczna, wielokierunkowa stopa żelazka przesuwa się po tkaninach bez wysiłku. Łatwy w użyciu: wyjmowany, bardzo duży zbiornik na wodę o pojemności 1,7 l z ostrzeżeniem Dry Tank (pusty zbiornik) pozwala na bezproblemowe napełnianie i dłuższe sesje prasowania. Przewód o długości 1,9 m oraz przewód parowy o długości 1,6 m zapewniają swobodę użytkowania. Bezpieczeństwo: automatyczne wyłączanie. Żelazko wyłącza się po 5 minutach bezczynności. Łatwość czyszczenia: inteligentny wskaźnik Anti Scale i taca samoczyszcząca ułatwiają proces odkamieniania.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Generator pary ZELMER ZIS6450

Generator pary ZELMER ZIS6450

Generator pary ZELMER ZIS6450 to tani i niezawodny generator pary o mocy 2400 W, który musiał się znaleźć w naszym rankingu najlepszych stacji parowych. Generator pary to rewolucja w prasowaniu! Staje się ono szybsze i łatwiejsze. Dzięki mocy 2400 W, ciśnieniu 8 barów oraz wbudowanemu bojlerowi urządzenie wytwarza 150 g pary wodnej na minutę. Dodatkowo żelazko w urządzeniu jest lżejsze niż konwencjonalne, ponieważ nie ma wbudowanego zbiornika na wodę. To zaś zapewnia większą wygodę użytkowania. Wytwarzana para wnika głęboko w strukturę tkaniny i łagodnie, ale skutecznie ją prostuje. Para wodna odświeża także ubrania, co jest świetnym rozwiązaniem, gdy Ci się spieszy! Masz już dość białych lub brązowych plam, które zostają na Twoich ubraniach po prasowaniu? To wszystko wina kamienia osadzającego się na stopie urządzenia. Od teraz przestanie on być tak dużym problemem! System zapobiegający gromadzeniu się kamienia zwiększa efektywność generatora pary, przedłuża jego żywotność i gwarantuje szybsze prasowanie! Zmagasz się z naprawdę silnymi zagnieceniami, które mimo wielu prób wciąż nie chcą się wygładzić? Z pomocą przychodzi tryb Boost w żelazku parowym Zelmer. Silny wyrzut pary sprawia, że prasowanie jest nie tylko szybsze, ale też po prostu skuteczniejsze. Para wnika głęboko w tkaninę i wygładza wszystkie włóka, tak abyś mógł cieszyć się idealnie wyprasowanymi ubraniami. Tryb ECO to po pierwsze oszczędność energii elektrycznej, a po drugie – mniejszy jednorazowy wyrzut pary. Dzięki temu tryb ECO sprawdzi się też przy delikatnych tkaninach, takich jak jedwab czy wełna. Dzięki wmontowanemu schowkowi na przewód urządzenie zajmuje mniej miejsca, a kabel nie plącze się w najmniej oczekiwanych momentach. To też sposób na uniknięcie uszkodzeń przewodu, bo o nic nim nie zaczepisz. Po skończeniu pracy chowasz najpierw kabel, a potem całe urządzenie i niczym się nie martwisz. Nie musisz pamiętać o odkamienianiu – jeżeli pojawi się taka konieczność na wyświetlaczu urządzenia zapali się lampka kontrolna. Wystarczy, że użyjesz programu Calc’nClean i po kłopocie. Nie wszystkie materiały lubią wodę, nawet tę w postaci pary wodnej. Z pomocą przychodzi generator pary Zelmer z funkcją prasowania na sucho!

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Generator pary MPM MZE-23

Generator pary MPM MZE-23

Generator pary MPM MZE-23 o mocy 3000 W to bardzo fajna stacja parowa, która zasługuję na uwagę. Prasowanie nie musi być nudne! Poznaj Generator pary MPM MZE-23, prasuj szybko i wygodnie. Wysoka moc i silny wyrzut pary sprawi, że wszystkie zagniecenia znikną w oka mgnieniu. Urządzenie gotowe jest do pracy już po upływie 30 sekund. To kompaktowe, lekkie i łatwe w obsłudze żelazko MZE-23 ułatwia prasowanie. Bez trudu przechowasz je w swojej szafie, czy zmieścisz na desce. Jest niezwykle wydajne, pracuje szybko i sprawnie. Co ważne, urządzenie posiada schowek na przewód sieciowy. Uderzenia pary ok. 400 gram na minutę i system optymalizacji temperatury sprawi, że z łatwością wyprasujesz jeansowe spodnie, sztruksową koszulę czy bawełnianą bluzkę. Żelazko z generatorem pary MZE-23 zostało wyposażone w stopę ceramiczną, która płynnie przesuwa się po każdej tkaninie. Jest odporna na zarysowania, łatwa w czyszczeniu i nie przywiera. Przezroczysty zbiornik na wodę o pojemności 1,5 litra gwarantuję długą pracę i widoczność. W każdej chwili możesz sprawdzić ile wody zostało i uzupełnić wedle potrzeby. Generator paru MPM MZE-23 to niezawodne urządzenie! Wyprasuj wygodnie zasłony, firany, czy sukienkę na wieszaku, dzięki możliwości pracy w pionie. Taka możliwość znacznie skraca czas prasowania. Nie musisz wyciągać deski, aby szybko przeprasować ulubioną koszulę na wieczorne wyjście! Ten generator pary można zablokować w stacji bazowej na czas przenoszenia, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko poparzenia. System samooczyszczenia ułatwia konserwację sprzętu! W odpowiednim momencie żelazko przypomni o konieczności odkamieniania sygnalizując to na panelu sterującym. Funkcja automatycznego wyłączania samoczynnie wyłączy urządzenie po upływie kilku minut. To gwarancja bezpieczeństwa i możliwość zaoszczędzenia energii.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 11

Generator pary G3FERRARI G40001<br />

Generator pary G3FERRARI G40001

Generator pary G3FERRARI G40001 jest wyposażony w kompletny panel sterowania, bardzo łatwy w użyciu, który zawiera oddzielne przełączniki dla bojlera i żelazka z kontrolkami pracy i temperatury. Ergonomiczny uchwyt żelazka wykonany jest z wysoce izolującego korka i umożliwia łatwy dostęp do każdej funkcji sterującej. Tuttovapore jest również wyposażony w manometr do ciągłej wizji mocy i kontroler do prasowania różnych tkanin. Kocioł wykonany jest z tworzywa żaroodpornego i odpornego na zarysowania, a dzięki doskonałej pojemności 1,2 litra zapewnia około 2 godzin ciągłego prasowania bez konieczności ponownego napełniania. Przy ciśnieniu 3 bar zawsze uzyskasz profesjonalne rezultaty, a dzięki silnej i efektywnej emisji pionowej pary z łatwością wyprasujesz także wiszące zasłony. To tania i bardzo dobra stacja parowa, która sprawdzi się w każdym mieszkaniu lub domu.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 12

Generator pary SENCOR SSI 0710VT

Generator pary SENCOR SSI 0710VT

W naszym rankingu najlepszych generatorów pary nie mogło zabraknąć generatora SENCOR SSI 0710VT o mocy 2500 W. Prasowanie za pomocą stacji parowej jest aż o połowę szybsze niż prasowanie klasycznym żelazkiem z parą. Ręczna jednostka, dzięki brakowi zbiornika z wodą, jest bardzo lekka i przyjemnie się z nią pracuje. Prasując przy pomocy stacji parowej nie trzeba obracać ubrań na drugą stronę aby chronić nadruki lub wyszywane aplikacje. Pojemność zdejmowanego zbiornika na wodę 2 L. Stacja parowa jest gotowa do prasowania już po 1 minucie od włączenia. Ten generator pary posiada 2 ustawienia intensywności pary: ECO – do wystarczającej mocy parowej do zwykłego prasowania z małym zużyciem energii oraz MAX – do maksymalnej mocy parowej do wymagającego lub pionowego prasowania. Wbudowana kontrolka świetlna sygnalizuje gotowość do prasowania tym generatorem pary. Wbudowany czujnik w tej stacji parowej sam ostrzeże Cię o konieczności wymiany filtra kamienia w wodzie. Non-stop system pozwoli Ci uzupełnić wodę w zbiorniku podczas pracy bez konieczności wyłączania stacji parowej.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Kupując dobrej jakości generator pary będziesz mógł/a szybko i łatwo wyprasować różne tkaniny nie tylko w poziomie, ale także w pionie. Dla Ciebie przetestowaliśmy większość stacji parowych, aby wybrać tylko najlepsze generatory pary do naszego rankingu. Mamy nadzieje, że nasz ranking ułatwi Ci wybór odpowiedniej stacji parowej do Twojego mieszkania lub domu.

Ekspert od generatorów pary

Jak stworzyliśmy nasz ranking generatorów pary?

Do zbudowania rankingu najlepszych generatorów pary, który widzą Państwo na naszej stronie wzieliśmy do testów i analiz ponad 50 różnych modeli stacji parowych. Wybraliśmy 12 najlepszych urządzeń, które umieściliśmy w naszym rankingu. Testowaliśmy i analizowaliśmy stacje parowe od takich producentów jak: Braun, Beko, Philips, Tefal, Russell Hobbs, Laurastar, Sencor, Morphy Richards, Ariete, ETA, Blaupunkt, Cecotec, Bosch, RAVEN, MPM, G3FERRARI i kilku innych. Po wykonaniu wewnętrznych testów postanowiliśmy sprawdzić opinie o każdym generatorze pary w internecie, aby zobaczyc co sądzą o urządzeniach osoby z zewnątrz. Opinie o generatorach pary sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na blogach z recenzjami sprzętów AGD, rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych. Po zebraniu tych wszystkich informacji został stworzony ranking najlepszych stacji parowych, który pokazuje tylko 12 najlepszych modeli według nas. Mamy nadzieje, że nasz ranking generatorów pary zaoszczędzi Państwu wiele cennego czasu, który trzeba byłoby poświęcić na samodzielne analizy tych urządzeń. Nasz ranking stacji parowych nie jest sponsorowany przez żadną firmę produkującą te urządzenia, dzięki temu można być pewnym tego, że widzi się najlepsze urządzenia w których ranking nikt nie ingerował. Ten ranking generatorów pary ma Państwu pomóc w wyborze najlepszego urządzenia, ale nie zdecyduje jakie urządzenie ostatecznie wybrać.

Jakie wybrać generator pary? Co jest ważne przy wyborze generatora pary?

Wybór dobrej jakości generatora pary nie zależy do najłatwiejszych zadań. Na rynku jest bardzo dużo modeli stacji parowych różnych producentów. Jedne generatory pary są lepsze lub gorsze. Jaki generator pary kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie generatora pary? Jaką stacje parową wybrać i kupić? Zobacz nasz poradnik zakupowy o generatorach pary, gdzie znajdziesz informację na jakie parametry trzeba zwracać uwagę, aby wybrać dobry i niezawodny generator pary. Zwróć uwagę na te parametry:
 
Moc generatora pary (W) – Moc generatora pary, która jest wyrażana w watach (W) to najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę jeśli chemy kupić dobrą i niezawodną stację parową. Od mocy zależy to jak szybko nagrzeje się nasz generator pary i będzie gotowy do pracy. Na rynku można spotkać gegeneratory pary o mocy od 2000 W do 3200 W. Wybierz urządzenie o jak największej mocy jeśli pozwala Ci na to budżet.
 
Ciśnienie w generatorze pary (bar) – Drugi najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę kupując dobrej jakości stację parową to ilość barów. Jest to parametr, który informuje nas pod jakim ciśnieniem wyrzucana jest para z naszego generatora pary. Im wyższe ciśnienie w generatorze pary tym skuteczniejsze prasowanie. W sklepach możemy spotkać generatory pary, które mają ciśnienie pary w barach od 3 barów do 10 barów. Wybierzmy stację parową, która ma ciśnienie minimu 6 barów.
 
Pojemność zbiornika na wodę w generatorze pary (l) – Kupując stację parową warto zwrócić uwagę różnież na to jaką pojemność ma zbiornik na wodę w generatorze pary. Najczęściej spotyka się generatory pary z pojemnością zbiornika na wodę o pojemności od 1 litra do 2,5 litrów. Im większy zbiornik tym rzadziej trzeba go uzupełniać. Na pojemność zbiornika powinny zwróćić uwagę osoby, które chcą dość często i dość dużo rzeczy prasować. Większy pojemnik znacznie ułatwi prasowanie.
 
Funkcje w generatorze pary – Decydując się na zakup generatora pary warto zwrócić uwagę jakie funkcje posiada dany model. W generatorach pary możemy spotkać takie funkcje jak: Funkcja samooczyszczenia, Pionowy wyrzut pary, Regulacja strumienia pary, System antywapienny, Automatyczne wyłączenie żelazka, Blokada kapania, Automatyczny dobór temperatury i wiele innych.

Najczęściej zadawane pytania o generatory pary/stacje parowe:

Co to jest generator pary?

Generator pary nazywany również stacją parową to urządzenie, które pozwala na skuteczne prasowanie rzeczy w pionie i poziomie przy użyciu pary wodnej. Generator pary składa się z żelazka, które jest podłączone poprzez wężyk do bazy z pojemnikiem na wodę.

Co to jest stacja parowa?

Stacja parowa nazywana zamiennie generatorem pary to urządzenie, które pozwala na skuteczne prasowanie rzeczy w pionie i poziomie przy użyciu pary wodnej. Urządzenie to jest o wiele bardziej skuteczniejsze w prasowaniu niż tradycyjne żelazko.

Czym się różni stacja parowa od generatora pary?

Stacja parowa niczym się nie różni od generatora pary, ponieważ te dwie nazwy określają to samo urządzenie.

Co jest lepsze generator pary czy Parownica?

Generator pary jest urządzeniem, które jest przeznaczone do skutecznego prasowania. Parownice to urządzenia, które służą do rozprostowywania drobnych zgnieceń, odświeżania. Parownice nie są tak skuteczne w prasowaniu jak generatory pary.

Ile kosztuje generator pary?

Najtańszy generator pary można kupić już za ok. 300 zł. Za najdroższy generator pary trzeba zapłacić ok. 3200 zł. Jak widać ceny generatorów pary są bardzo zróżnicowane i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie urządzenie.

Jaki generator pary forum?

Na forach internetowych największą popularnością cieszą się generatory pary od Philipsa. Użytkownicy forum chwalą urządzenia tego producenta za niezawodność i dobrą jakość. Nie kieruj się wyłącznie opiniami na forach internetowych przy wyborze generatora pary bo dość często jest tam prowadzony marketing szeptany przez różne firmy.

Jakiej firmy generator pary kupić?

Na rynku jest wielu bardzo dobrych producentów, którzy oferują dobrej jakości generatory pary np. Braun, Beko, Philips, Tefal, Russell Hobbs, Laurastar, Sencor, Morphy Richards, Ariete, ETA, Blaupunkt, Cecotec, Bosch, RAVEN, MPM, G3FERRARI i kilku innych.

Gdzie kupić generator pary?

Generator pary można kupić w sklepach internetowych i stacjonarnych: Media Markt, RTV EURO AGD i kilku innych. Stacje parowe możemy również kupić na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (99 votes)
Opinie o rankingach