Zaznacz stronę

Szukasz najlepszej płyty indukcyjnej do kuchni? Nowoczesne płyty indukcyjne to urządzenia, które zrewolucjonizowały domowe gotowanie. Najlepsze płyty indukcyjne umożliwiają bardzo szybkie i bezpieczne gotowanie w przeciwieństwie do starych kuchenek gazowych, gdzie trzeba było pamiętać o tym, aby wyłącznik palnik z gazem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że gdy przychodzi do kupna płyty indukcyjnej to jedyny problem jaki się pojawia to ten jak wybrać tą odpowiednią do swojej kuchni. Nasz zespół postanowił Cię wyręczyć z analizowania rynku płyt indukcyjnych tworząc zestawienie tych najlepszych po wnikliwej analizie. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych płyt indukcyjnych na rynku, które najlepiej gotują, ale też należą do najczęściej polecanych przez użytkowników internetu.

Ranking płyt indukcyjnych - najlepsze modele

Miejsce 1

Płyta indukcyjna Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm

Płyta indukcyjna Electrolux Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm

Numerem 1 w naszym rankingu płyt indukcyjnych jest płyta indukcyjna Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm, która umożliwia łączenie dwóch pól grzejnych w jedno większe. Dzięki automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu w tej płycie indukcyjnej jest to idealne rozwiązanie do użycia płyt grillowych typu plancha i naczyń do pieczenia. Strefy grzejne Infinite zastosowane w tej płycie indukcyjnej dostosowują się do rozmiarów Twoich garnków lub patelni niezależnie od ich wielkości, zapewniając najlepszą wydajność. Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie pomiędzy płytą a okapem. Szybko reguluj temperaturę za pomocą dotykowych sliderów Direct Touch. Wybierz funkcję PowerBoost, aby włączyć tryb szybkiego podgrzewania.

Miejsce 2

Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PVS651FC5E 60 cm

Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PVS651FC5E 60 cm

Druga najlepsza płyta indukcyjna na rynku według naszego rankingu to płyta indukcyjna Bosch PVS651FC5E. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania DirectSelect na tej płycie indukcyjnej, można wybrać strefy gotowania i ustawić dokładny poziom mocy. Wybieraj spośród czterech zdefiniowanych poziomów temperatury i uzyskuj zawsze doskonałe efekty. Timer z wyłączeniem pola grzewczego, który wyłącza odpowiednie pole grzewcze po osiągnieciu nastawionego czasu gotowania na płycie indukcyjnej. Ciekawym rozwiązaniem w tej płycie jest wskaźnik zużycia energii, który pokazuje zużycie energii podczas ostatniego gotowania. CombiZone pozwala połączyć dwie okrągłe strefy gotowania w jedną większą. 17 poziomów mocy: dostosuj precyzyjnie ciepło dzięki 17 poziomom mocy (9 poziomów podstawowych oraz 8 pośrednich). Funkcja ReStart: w razie przypadkowego wyłączenia, przywrócisz wszystkie uprzednio nastawione ustawienia włączając płytę w ciągu 4 sekund.

  Miejsce 3

  Płyta indukcyjna szklano-ceramiczna Whirlpool - WB S2560 NE

  Płyta indukcyjna Whirlpool WB S2560 NE

  Płyta indukcyjna szklano-ceramiczna Whirlpool WB S2560 NE uplasowała się na 3 miejscu w naszym rankingu najlepszych płyt indukcyjnych na rynku. Nowy panel sterowania z suwakami przypisanymi do każdej strefy grzewczej. Funkcja Rozpuszczanie pozwala Ci gotować w bardzo niskich temperaturach – to idealne rozwiązanie, gdy rozpuszczasz czekoladę, masło lub przygotowujesz lekkie, delikatne sosy. Funkcja powolnego gotowania umożliwia perfekcyjne przygotowanie potraw wymagających długiego czasu gotowania. Płyta grzejna Whirlpool ma funkcję Connection Zone, która umożliwia połączenie dwóch osobnych stref gotowania w jedną. Intuicyjny dotykowy suwak pozwala kontrolować moc każdej płyty grzejnej, podczas gdy podświetlany wyświetlacz pokazuje, które strefy gotowania są aktualnie w użyciu. 

  Miejsce 4

  Płyta indukcyjna SenseBoil SLIM-FIT 60 cm EIS62441

  Płyta indukcyjna Electrolux SenseBoil SLIM-FIT 60 cm EIS62441

  Płyta indukcyjna SenseBoil 700 SLIM-FIT 60 cm to bardzo ciekawa płyta od marki Electrolux z 4 strefami grzejnymi. Czujnik w tej płycie indukcyjnej wykrywa moment, gdy woda w garnku zbliża się do temperatury wrzenia i odpowiednio reguluję temperaturę, aby spowodować delikatne gotowanie się wody. Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie pomiędzy płytą a okapem. Każde z pól grzejnych ma oddzielne sterowanie, co pozwala łatwo zmieniać ustawienia mocy. Strefy grzejne Infinite dostosowują się do rozmiarów Twoich garnków lub patelni niezależnie od ich wielkości, zapewniając najlepszą wydajność.

  Miejsce 5

  Płyta indukcyjna Siemens ED651FSB5E

  Płyta indukcyjna Siemens ED651FSB5E

  Płyta indukcyjna Siemens ED651FSB5E to model, który pozwala połączyć dwie strefy na płycie indukcyjnej, gdy chcesz użyć dużego naczynia. TouchSlider zamontowany w tej płycie indukcyjnej pozwala zmieniać temperaturę gotowania bardzo szybko, wystarczy bezpośrednio wybrać pole grzewcze i przesunąć palcem po odpowiedniej skali. PowerBoost zastosowany w tej płycie zwiększa moc strefy grzania na płycie indukcyjnej nawet o 50%. Timer z funkcją wyłączania dezaktywuje płytę gdy nastawiony czas gotowania dobiegnie końca dbając o bezpieczeństwo. Szybka, bezpieczna i łatwa w czyszczeniu – technologia powerInduction marki Siemens.

  Miejsce 6

  Płyta indukcyjna Bosch PUE631BB2E

  Płyta indukcyjna Bosch PUE631BB2E

  Na 6 miejscu w naszym rankingu płyt indukcyjnych znalazła się płyta indukcyjna Bosch PUE631BB2E, która dzięki czytelnemu panelowi sterowania TouchSelect umożliwia łatwe regulowanie poziomu mocy. Możesz od razu zacząć gotowanie i wybrać odpowiedni poziom grzania dla swojego naczynia, bez zbędnej zwłoki. Timer z wyłączeniem pola grzewczego: wyłącza odpowiednie pole grzewcze po osiągnieciu nastawionego czasu gotowania. Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci: blokuje panel sterowania płyty przed przypadkową zmianą ustawień. 17 poziomów mocy: dostosuj precyzyjnie ciepło dzięki 17 poziomom mocy (9 poziomów podstawowych oraz 8 pośrednich). W razie przypadkowego wyłączenia, przywrócisz wszystkie uprzednio nastawione ustawienia włączając płytę w ciągu 4 sekund.

   

  Miejsce 7

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K z dotykowym panelem sterowania typu slider. Funkcja Safety Shutoff gwarantuje pełny spokój ducha. Automatycznie wyłącza wszystkie strefy gotowania, jeśli zostały pozostawione włączone zbyt długo lub jeśli użytkownik nie ingerował w pracę płyty przez określony czas. Płyta indukcyjna Samsung posiada strefę Flex Zone, czyli duże, prostokątne, otwarte pole na płycie, zaprojektowane specjalnie z myślą o gotowaniu wielu dań. Model tej płyty indukcyjnej posiada funkcję Ready Pan, która umożliwia szybkie podgrzanie naczyń kuchennych. Płyta indukcyjna jest wyposażona w prosty interfejs użytkownika, który pokazuje, co zrobić na każdym etapie. Urządzenie posiada 2-stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego.

  Miejsce 8

  Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

  Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

  Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm to model, który zasługuje na uwagę. Bez ramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT Electrolux z funkcją Bridge, która umożliwia łączenie dwóch pól grzejnych w jedno większe. Strefy grzejne Infinite dostosowują się do rozmiarów garnków lub patelni niezależnie od ich wielkości. Każde z pól grzejnych ma oddzielne sterowanie, co pozwala łatwo zmieniać ustawienia mocy. Dzięki funkcji blokady Twoje ustawienia pozostaną niezmienione, nawet gdy panel zostanie przypadkowo dotknięty. Ten model płyty indukcyjnej można zamontować w blacie 12mm.

  Miejsce 9

  Płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E

  Płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E

  Nie mogło zabraknąć w naszym rankingu tej płyty. Na forach internetowych bardzo dobrze jest oceniana płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E. Sprawdziliśmy parametry tej płyty i recenzje, trzeba przyznać, że jest to sprzęt godny polecenia. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania DirectSelect, można wybrać strefy gotowania i ustawić dokładny poziom mocy. Wskaźnik zużycia energii pokazuje zużycie energii podczas ostatniego gotowania na płycie indukcyjnej. Płyta jest wyposażona w zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci – blokuje panel sterowania płyty przed przypadkową zmianą ustawień. Płyta indukcyjna 60 cm Czarna, montaż nablatowy, płyta bez listw.

  Miejsce 10

  Płyta indukcyjna Beko HII64200MT b300

  Płyta indukcyjna Beko HII64200MT b300

  Płyta indukcyjna Beko HII64200MT b300 to godny polecenia model płyty indukcyjnej. Dzięki funkcji zarządzania energią podczas instalacji można ustawić limity zużycia energii przez płytę grzejną. Można wybrać w tej płycie indukcyjnej jeden z 5 poziomów, a następnie zresetować go w dowolnym momencie. Model ten posiada 4 pola indukcyjne, który w zupełności umożliwią gotowanie obiadów dla całej rodziny. Liczba poziomów gotowania to aż 9.

  Miejsce 11

  Płyta elektryczna Amica PIA6543TSUN 2.1

  Płyta elektryczna Amica PIA6543TSUN 2.1

  Płyta elektryczna Amica PIA6543TSUN 2.1 wyposażona jest w funkcję PowerBooster, która zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Funkcja AutoBridge pozwala na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie. W płytach indukcyjnych Amica zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. Dokładna i płynna regulacja ustawień płyty – wystarczy przesunąć palcem po panelu. Blokada Childlock gwarantuje bezpieczeństwo domowników i przygotowywanych potraw.Płyta zapamięta ustawienia i wróci do nich po ponownym uruchomieniu.

  Przygotowanie tego rzetelnego rankingu płyt indukcyjnych zajął mojemu zespołowi ok. 40 godzin. Testowanie, przeglądanie ocen na forach internetowych i sklepach nie było łatwe, ale dla Was daliśmy radę i z tego jesteśmy bardzo dumni. Liczymy, że nasza praca nie poszła na marne i ten ranking ułatwi Wam wybór tej najlepszej płyty indukcyjnej do Waszego mieszkania lub domu. Pamiętajcie, że ranking płyt ma być wskazówką bo to co kupicie jest zależne od Was!

  Ekspert od płyt indukcyjnych

  Jak powstał nasz ranking płyt indukcyjnych?

  Wiemy, że bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednią płytę indukcyjną bo przecież płyty indukcyjnej nie kupuje się co miesiąc. Rynek płyt indukcyjnych jest bardzo dynamiczny, technologia bardzo poszła do przodu w tej kategorii urządzeń. Nasz zespół przeanalizował najpopularniejsze modele płyt indukcyjnych na rynku, takich firm jak: Samsung, Electrolux, Whirlpool, Siemens, Amica i kilku innych. Po szczegółowej analizie technicznej nasz zespół rozpoczął analizowanie opinii na forach internetowych oraz w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Zebrane wyniki najlepszych płyt indukcyjnych przekazaliśmy do naszego działu redakcji, który to właśnie stworzył ten ranking najlepszych płyt indukcyjnych. Mamy nadzieje, że nasz ranking indukcji ułatwi wybór i zakup najlepszego urządzenia.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej?

  Zakup płyty indukcyjnej może być problematyczny jeśli nie wiemy na jakie elementy zwracać uwagę przed zakupem. Nasi eksperci przygotowali listę najważniejszych rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem indukcji. Jeśli planujesz zakup płyty indukcyjnej to koniecznie zwróć uwagę na te elementy:

  Rozmiar płyty indukcyjnej – Jeśli gotujesz dla kogoś innego oprócz siebie to koniecznie zdecyduj się na płytę indukcyjną, która posiada minimum 4 pola grzewcze i szerokość min. 58 cm. Na rynku możemy spotkać płyty indukcyjne o szerokości od ok 30 cm (2 pola grzewcze) do 91,6 cm z 5 polami grzewczymi

  Liczba palników płyty indukcyjnej – Najlepiej liczbę palników dostosować do ilości domowników oraz częstotliwości gotowania. W małych płytach o szerokości 30 cm spotykamy najczęściej 1-2 pola grzewcze natomiast w najpopularniejszych 60 cm mamy 4 pola grzewcze. W bardzo dużych płytach indukcyjnych o szerokości ponad 70 cm można spotkać od 5 pól grzewczych wzwyż.

  Przydatne funkcje w płytach indukcyjnych – przed zakupem warto zwrócić na funkcje dodatkowe, które umożliwiają łatwiejsze gotowanie na naszej indukcji. Najpopularniejsze funkcje, które są godne uwagi to: Ustawienia timera (ustawiamy czas i po upływie tego czasu indukcja się wyłącza), Wyświetlacz zużycia energii elektrycznej, Booster (szybsze gotowanie nawet o 50%), Rozpoznawanie obecności garnka, Zdalne sterowanie smartfonem, Czujniki bezpieczeństwa, Zabezpieczenie przed dziećmi.

  Moc przyłączeniowa w płytach indukcyjnych – to bardzo ważny parametr na, który warto zwrócić uwagę przed zakupem indukcji bo on jest odpowiedzialny za zużycie prądu i szybkość gotowania naszej płyty. Standardowe płyty indukcyjne posiadają ok. 7 KW.

  Najczęściej zadawane pytania o płyty indukcyjne:

  Jak działa płyta indukcyjna?

  Działanie płyty indukcyjnej opiera się na tym, że pod warstwą szklaną znajdują się zwoje miedzianego drutu, które pod wpływem prądu wytwarzają pole magnetyczne. Po położeniu naczynia wykonanego z materiału ferromagnetycznego wydzielane jest ciepło, które odpowiada za gotowanie.

  Jakiej firmy płyta indukcyjna jest najlepsza?

  Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć, ale warto celować w zakup płyty indukcyjnej od renomowanej firmy takiej jak: Samsung, Electrolux, Whirlpool, Siemens, Amica i kilku innych.

  Czy płyta indukcyjna jest trudna w użyciu?

  Absolutnie nie. Płyta indukcyjna jest bardzo łatwa w obsłudze. Obejrzyj filmiki na Youtube.

  Czy opłaca się kupić płytę indukcyjna?

  Zakup płyty indukcyjnej jest opłacalny bo dzięki indukcji oszczędzamy czas na gotowaniu w porównaniu do płyty gazowej.

  Jak sprawdzić czy garnek nadaje się na płytę indukcyjna?

  Garnki, które nadają się na płytę indukcyjną możemy sprawdzić poprzez przyłożenie magnesu do dna naszego garnka lub patelni.

  Ile kosztuje najtańsza płyta indukcyjna?

  Najtańszą płytę indukcyjną można już kupić za ok. 720 zł jest to Płyta indukcyjna Candy CID30G3 o wymiarach 28,8 x 52 cm, która posiada 2 pola indukcyjne.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (27 votes)
  Opinie o rankingach