Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Szukasz najlepszej płyty indukcyjnej do kuchni? Nowoczesne płyty indukcyjne to urządzenia, które zrewolucjonizowały domowe gotowanie. Najlepsze płyty indukcyjne umożliwiają bardzo szybkie i bezpieczne gotowanie w przeciwieństwie do starych kuchenek gazowych, gdzie trzeba było pamiętać o tym, aby wyłącznik palnik z gazem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że gdy przychodzi do kupna płyty indukcyjnej to jedyny problem jaki się pojawia to ten jak wybrać tą odpowiednią do swojej kuchni. Nasz zespół postanowił Cię wyręczyć z analizowania rynku płyt indukcyjnych tworząc zestawienie tych najlepszych po wnikliwej analizie. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych płyt indukcyjnych na rynku, które najlepiej gotują, ale też należą do najczęściej polecanych przez użytkowników internetu.

Ranking płyt indukcyjnych - najlepsze modele

Miejsce 1

Płyta indukcyjna Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm

Płyta indukcyjna Electrolux Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm

Zajrzyj do świata nowoczesnej kuchni z naszym liderem rankingu – płytą indukcyjną Bridge 600 SLIM-FIT o szerokości 60 cm, która przedefiniuje sposób, w jaki przygotowujesz swoje ulubione dania. Zaprojektowana z myślą o elastyczności i innowacji, ta płyta indukcyjna przenosi gotowanie na zupełnie nowy poziom, oferując możliwość łączenia dwóch pól grzejnych w jedno obszerne, idealne do obsługi dużych płyt grillowych typu plancha czy pojemnych naczyń do pieczenia. Zaawansowana technologia automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu gwarantuje, że każde danie wyjdzie perfekcyjnie przygotowane, bez względu na jego wielkość czy złożoność. Dzięki strefom grzejnym Infinite, które inteligentnie dostosowują się do rozmiaru Twoich garnków czy patelni, możesz być pewien, że każdy składnik zostanie równomiernie ugotowany, co zapewnia niezrównaną wydajność i doskonałe rezultaty. Płyta Bridge 600 SLIM-FIT wyróżnia się również funkcją Hob2Hood®, która umożliwia bezprzewodową komunikację między płytą a okapem kuchennym, automatycznie regulując moc wyciągu w zależności od intensywności gotowania, co zapewnia optymalne warunki pracy bez zbędnych przeszkód.

Miejsce 2

Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PVS651FC5E 60 cm

Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PVS651FC5E 60 cm

Druga najlepsza płyta indukcyjna na rynku według naszego rankingu to płyta indukcyjna Bosch PVS651FC5E. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania DirectSelect na tej płycie indukcyjnej, można wybrać strefy gotowania i ustawić dokładny poziom mocy. Wybieraj spośród czterech zdefiniowanych poziomów temperatury i uzyskuj zawsze doskonałe efekty. Timer z wyłączeniem pola grzewczego, który wyłącza odpowiednie pole grzewcze po osiągnieciu nastawionego czasu gotowania na płycie indukcyjnej. Ciekawym rozwiązaniem w tej płycie jest wskaźnik zużycia energii, który pokazuje zużycie energii podczas ostatniego gotowania. CombiZone pozwala połączyć dwie okrągłe strefy gotowania w jedną większą. 17 poziomów mocy: dostosuj precyzyjnie ciepło dzięki 17 poziomom mocy (9 poziomów podstawowych oraz 8 pośrednich). Funkcja ReStart: w razie przypadkowego wyłączenia, przywrócisz wszystkie uprzednio nastawione ustawienia włączając płytę w ciągu 4 sekund.

  Miejsce 3

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64B7799GK

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64B7799GK

  Trzecie miejsce w naszym rankingu płyt indukcyjnych zajmuje wysokiej jakości płyta Samsung NZ64B7799GK o szerokości 60 cm, która posiada 4 pola grzejne. Urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w internecie i jest polecana przez ekspertów branżowych. Rozszerzona strefa Flex Zone Plus umożliwia gotowanie znacznie większej liczby potraw jednocześnie. Ta wyjątkowo szeroka przestrzeń obejmuje powierzchnię pola indukcyjnego niemalże od krawędzi do krawędzi, a elementy grzewcze rozprowadzają ciepło bardziej równomiernie. Zapewnia to znacznie większą elastyczność, ponieważ można używać szerokiej gamy naczyń, w tym znacznie większych i dłuższych oraz umieszczać je w dowolnym miejscu. Urządzenie automatycznie wykrywa liczbę, rozmiar i kształt naczyń. Dzięki temu wszystko jest gotowane równomiernie, z mniejszą ilością martwych stref. Oszczędność czasu i mniejszy wysiłek podczas gotowania pysznych dań. Assist Cook posiada wstępnie zaprogramowane, półautomatyczne opcje dla wielu często gotowanych potraw, takich jak wołowina, drób, ryby, makarony i zupy. Wystarczy wybrać potrawę, a urządzenie poprowadzi przez każdy krok i pomoże upewnić się, że używana jest optymalna moc, czas i temperatura gotowania. Posiada również rozmaite opcje menu Sous-vide, które precyzyjnie wyczuwają i optymalizują temperaturę gotowania dla różnych potraw. Tryb Assist Cook można ustawić za pomocą aplikacji SmartThings Cooking, używając termosondy do monitorowania procesu gotowania. Zoptymalizowane gotowanie bez wysiłku! Wystarczy włożyć termosondę do potrawy lub zawiesić ją na garnku. Czujnik mierzy temperaturę i przesyła informację do systemu indukcyjnego. Ciepło płyty grzewczej jest na tej podstawie automatycznie i delikatnie regulowane, aby zapewnić efektywne gotowanie każdej potrawy. Ustawienia grzania płyty indukcyjnej są na bieżąco dostosowywane by utrzymać wybrany program czy żądaną temperaturę. Termosonda dodatkowo posiada dedykowaną ładowarkę, którą można łatwo przechowywać i ładować. Radość z dodatkowej wygody dzięki łączności Wi-Fi. Możliwość monitorowania płyty kuchennej w dowolnym miejscu i czasie za pomocą aplikacji SmartThings App. Pozwala ona sprawdzić, czy pola są włączone, gdy użytkownika nie ma w domu. Istnieje również możliwość zdalnego ustawienia timera i otrzymywania powiadomień.

  Miejsce 4

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64M3NM1BB

  Płyta indukcyjna Samsung NZ64M3NM1BB

  Druga dobrej jakości płyta od Samsunga, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu to model NZ64M3NM1BB. Steruj dotykowo wszystkimi funkcjami na prostym w obsłudze, panelu wyświetlacza. Różnorodne przyciski kontrolne, takie jak włączenie/wyłączenie, Power Boost czy ustawienie poziomu grzania, pozwolą Ci dokonywać precyzyjnych wyborów. Dzięki funkcji Power Boost oszczędzisz czas i szybciej przygotujesz doskonałe potrawy. Po aktywacji nawet przez 5 minut zapewnia ona dodatkową moc każdej strefie grzewczej zwiększając temperaturę grzania. Teraz z łatwością i znacznie szybciej zagotujesz wodę czy podgrzejesz duży garnek zupy. Nie martw się o gorące powierzchnie płyty kuchennej. Po wyłączaniu grzania wskaźniki ciepła resztkowego ‘H’ danych stref pokazują, czy można je bezpiecznie dotykać, czy są jeszcze gorące. Kiedy na środku powierzchni grzewczej umieścisz naczynie, płyta natychmiast wykryje, czy jego średnica i wielkość jest odpowiednia dla wybranej strefy. Jeżeli pokrywa ono mniej niż 60% powierzchni grzewczej, płyta powiadomi Cię o potrzebie użycia innego garnka czy patelni. Zadbaj o bezpieczeństwo w kuchni, uniemożliwiając swoim sprytnym maluchom uruchomienie płyty. Jednym prostym ruchem możesz zablokować cały panel sterowania, aby nikt przypadkiem lub celowo nie włączył urządzenia. Automatycznie wyłącza wybraną powierzchnię grzewczą, jeżeli działa zbyt długo lub przez określony czas nikt nie zmieniał jej ustawienia. Stąd płyta ta zmniejsza ewentualne straty lub obniża ryzyko dojścia do niebezpiecznego wypadku, jeśli podczas rozmowy z rodziną lub przyjaciółmi zapomnisz o gotującym się jedzeniu.

  Miejsce 5

  Płyta indukcyjna Siemens ED651FSB5E

  Płyta indukcyjna Siemens ED651FSB5E

  Płyta indukcyjna Siemens ED651FSB5E to model, który pozwala połączyć dwie strefy na płycie indukcyjnej, gdy chcesz użyć dużego naczynia. TouchSlider zamontowany w tej płycie indukcyjnej pozwala zmieniać temperaturę gotowania bardzo szybko, wystarczy bezpośrednio wybrać pole grzewcze i przesunąć palcem po odpowiedniej skali. PowerBoost zastosowany w tej płycie zwiększa moc strefy grzania na płycie indukcyjnej nawet o 50%. Timer z funkcją wyłączania dezaktywuje płytę gdy nastawiony czas gotowania dobiegnie końca dbając o bezpieczeństwo. Szybka, bezpieczna i łatwa w czyszczeniu – technologia powerInduction marki Siemens.

  Miejsce 6

  Płyta indukcyjna Bosch PUE631BB2E

  Płyta indukcyjna Bosch PUE631BB2E

  Na 6 miejscu w naszym rankingu płyt indukcyjnych znalazła się płyta indukcyjna Bosch PUE631BB2E, która dzięki czytelnemu panelowi sterowania TouchSelect umożliwia łatwe regulowanie poziomu mocy. Możesz od razu zacząć gotowanie i wybrać odpowiedni poziom grzania dla swojego naczynia, bez zbędnej zwłoki. Timer z wyłączeniem pola grzewczego: wyłącza odpowiednie pole grzewcze po osiągnieciu nastawionego czasu gotowania. Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci: blokuje panel sterowania płyty przed przypadkową zmianą ustawień. 17 poziomów mocy: dostosuj precyzyjnie ciepło dzięki 17 poziomom mocy (9 poziomów podstawowych oraz 8 pośrednich). W razie przypadkowego wyłączenia, przywrócisz wszystkie uprzednio nastawione ustawienia włączając płytę w ciągu 4 sekund.

   

  Miejsce 7

  Płyta indukcyjna Amica PIDH6140PHTUN 3.0

  Płyta indukcyjna Amica PIDH6140PHTUN 3.0

  Gotowanie pod pełną kontrolą – bez konieczności mieszania, bez przypalania oraz kipienia? To nareszcie możliwe z technologią HobControl®! 3 precyzyjne programy temperaturowe: do topienia, duszenia i gotowania „na wolnym ogniu” nigdy Cię nie zawiodą – niezależnie od wielkości naczynia, a nawet wtedy, jeśli dolejesz wody do garnka w trakcie gotowania! To za sprawą zastosowania inteligentnych algorytmów, które na bieżąco mierzą temperaturę pola i precyzyjnie dobierają właściwą moc grzania w zależności od tego, co aktualnie dzieje się w garnku. Gotowanie z technologią HobControl® to również mniejsze zużycie energii – płyta zawsze dobiera adekwatną moc grzania i dzięki temu unikamy strat energii. Wybierz odpowiedni program temperaturowy dotykając jeden sensor i zbieraj gratulacje od swoich najbliższych za dania, które zawsze wychodzą i robą wrażenie. Zapomnij o gotowaniu w kąpieli wodnej. Teraz możesz topić czekoladę czy klarować masło mając pewność, że nic się nie zwarzy i nie przypali – wszystkim zajmie się Twoja nowa płyta z technologią HobControl®! Precyzyjny program temperaturowy do topienia działający na zasadzie inteligentnego algorytmu zadba o to, by zdjąć z Ciebie obowiązek stania przy płycie i kontrolowania całego procesu – płyta zrobi to za Ciebie. A efekt będzie zawsze perfekcyjny. Gotowanie dań typu gulasz, leczo, smażenie powideł, przygotowywanie gęstych sosów, które wiecznie przywierają do dna garnka, przestało być problemem! Wszystko dzięki precyzyjnemu programowi temperaturowemu, który zadba o to, by w Twoim garnku nic się nie przypaliło. Ustawiasz program naciskając jeden sensor i od tego momentu kontrolę na procesem przejmuje płyta z technologią HobControl®. Dzięki inteligentnemu algorytmowi będzie ona w odpowiedni sposób precyzyjnie dostosowywać moc grzania – mając na uwadze wielkość i zawartość naczynia. Aranżacja zabudowy kuchennej w zgodzie z najnowszymi trendami? Tak, jeśli wybierzesz uniwersalną płytę indukcyjną Amica! Możesz ją zamontować praktycznie w każdym blacie – nawet tym o grubości zaledwie 12 mm nad szufladą jak i w 28 mm blacie nad piekarnikiem Amica. Nowoczesna konstrukcja płyty nie wymaga zastosowania przedniej wentylacji ani przegrody, dzięki czemu przestrzeń pod płytą wykorzystasz do maksimum. Możesz tam przechowywać nawet ostre akcesoria, bo spód płyty jest dodatkowo zabezpieczony. Wszystko to oznacza elastyczność w projektowaniu kuchni, komfort jej użytkowania i wyjątkowy design.

  Miejsce 8

  Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

  Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

  Pozwól sobie na dotknięcie przyszłości w swojej kuchni z płytą indukcyjną Electrolux EIV63440BW Bridge 600 SLIM-FIT o szerokości 60 cm – prawdziwym dziełem sztuki technologicznej, które przyciąga uwagę nie tylko swoim eleganckim, bezramkowym designem, ale również innowacyjnymi funkcjami, które uczynią Twoje gotowanie bardziej intuicyjnym i efektywnym niż kiedykolwiek wcześniej. Z funkcją Bridge, która magistralnie łączy dwa pola grzejne w jedno większe, ta płyta indukcyjna SLIM-FIT od Electrolux otwiera przed Tobą nowe możliwości kulinarne. Możesz teraz bez problemu używać dużych płyt grillowych czy szerokich naczyń do pieczenia, tworząc potrawy, które zachwycą Twoich gości nie tylko smakiem, ale i prezentacją. Innowacyjne strefy grzejne Infinite inteligentnie dostosowują się do wielkości Twoich garnków i patelni, niezależnie od ich rozmiarów, zapewniając optymalne rozprowadzenie ciepła i równomierne gotowanie. Dodatkowo, niezależne sterowanie każdego pola grzejnego pozwala na łatwą i precyzyjną zmianę ustawień mocy, co sprawia, że każdy etap gotowania jest pod Twoją kontrolą. Funkcja blokady to gwarancja, że Twoje ustawienia pozostaną dokładnie tak, jak chcesz, nawet jeśli panel sterowania zostanie przypadkowo dotknięty. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także pozwala na bezstresowe gotowanie, bez obaw o niechciane zmiany. Ta płyta indukcyjna nie tylko zachwyca swoimi możliwościami, ale jest również zaprojektowana z myślą o łatwej integracji z Twoją kuchnią. Możliwość montażu w blacie o grubości zaledwie 12 mm oznacza, że Electrolux EIV63440BW Bridge 600 SLIM-FIT doskonale wkomponuje się w każde wnętrze, dodając mu nowoczesnego charakteru i elegancji.

  Miejsce 9

  Płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E

  Płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E

  Nie mogło zabraknąć w naszym rankingu tej płyty. Na forach internetowych bardzo dobrze jest oceniana płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E. Sprawdziliśmy parametry tej płyty i recenzje, trzeba przyznać, że jest to sprzęt godny polecenia. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania DirectSelect, można wybrać strefy gotowania i ustawić dokładny poziom mocy. Wskaźnik zużycia energii pokazuje zużycie energii podczas ostatniego gotowania na płycie indukcyjnej. Płyta jest wyposażona w zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci – blokuje panel sterowania płyty przed przypadkową zmianą ustawień. Płyta indukcyjna 60 cm Czarna, montaż nablatowy, płyta bez listw.

  Miejsce 10

  Płyta indukcyjna Beko HII64200MT b300

  Płyta indukcyjna Beko HII64200MT b300

  Płyta indukcyjna Beko HII64200MT b300 to godny polecenia model płyty indukcyjnej. Dzięki funkcji zarządzania energią podczas instalacji można ustawić limity zużycia energii przez płytę grzejną. Można wybrać w tej płycie indukcyjnej jeden z 5 poziomów, a następnie zresetować go w dowolnym momencie. Model ten posiada 4 pola indukcyjne, który w zupełności umożliwią gotowanie obiadów dla całej rodziny. Liczba poziomów gotowania to aż 9.

  Miejsce 11

  Płyta elektryczna Amica PIA6543TSUN 2.1

  Płyta elektryczna Amica PIA6543TSUN 2.1

  Płyta elektryczna Amica PIA6543TSUN 2.1 wyposażona jest w funkcję PowerBooster, która zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Funkcja AutoBridge pozwala na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie. W płytach indukcyjnych Amica zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. Dokładna i płynna regulacja ustawień płyty – wystarczy przesunąć palcem po panelu. Blokada Childlock gwarantuje bezpieczeństwo domowników i przygotowywanych potraw.Płyta zapamięta ustawienia i wróci do nich po ponownym uruchomieniu.

  Przygotowanie tego rzetelnego rankingu płyt indukcyjnych zajął mojemu zespołowi ok. 40 godzin. Testowanie, przeglądanie ocen na forach internetowych i sklepach nie było łatwe, ale dla Was daliśmy radę i z tego jesteśmy bardzo dumni. Liczymy, że nasza praca nie poszła na marne i ten ranking ułatwi Wam wybór tej najlepszej płyty indukcyjnej do Waszego mieszkania lub domu. Pamiętajcie, że ranking płyt ma być wskazówką bo to co kupicie jest zależne od Was!

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking płyt indukcyjnych?

  Wiemy, że bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednią płytę indukcyjną bo przecież płyty indukcyjnej nie kupuje się co miesiąc. Rynek płyt indukcyjnych jest bardzo dynamiczny, technologia bardzo poszła do przodu w tej kategorii urządzeń. Nasz zespół przeanalizował najpopularniejsze modele płyt indukcyjnych na rynku, takich firm jak: Samsung, Electrolux, Whirlpool, Siemens, Amica i kilku innych. Po szczegółowej analizie technicznej nasz zespół rozpoczął analizowanie opinii na forach internetowych oraz w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Zebrane wyniki najlepszych płyt indukcyjnych przekazaliśmy do naszego działu redakcji, który to właśnie stworzył ten ranking najlepszych płyt indukcyjnych. Mamy nadzieje, że nasz ranking indukcji ułatwi wybór i zakup najlepszego urządzenia.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej?

  Zakup płyty indukcyjnej może być problematyczny jeśli nie wiemy na jakie elementy zwracać uwagę przed zakupem. Nasi eksperci przygotowali listę najważniejszych rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem indukcji. Jeśli planujesz zakup płyty indukcyjnej to koniecznie zwróć uwagę na te elementy:

  Rozmiar płyty indukcyjnej – Jeśli gotujesz dla kogoś innego oprócz siebie to koniecznie zdecyduj się na płytę indukcyjną, która posiada minimum 4 pola grzewcze i szerokość min. 58 cm. Na rynku możemy spotkać płyty indukcyjne o szerokości od ok 30 cm (2 pola grzewcze) do 91,6 cm z 5 polami grzewczymi

  Liczba palników płyty indukcyjnej – Najlepiej liczbę palników dostosować do ilości domowników oraz częstotliwości gotowania. W małych płytach o szerokości 30 cm spotykamy najczęściej 1-2 pola grzewcze natomiast w najpopularniejszych 60 cm mamy 4 pola grzewcze. W bardzo dużych płytach indukcyjnych o szerokości ponad 70 cm można spotkać od 5 pól grzewczych wzwyż.

  Przydatne funkcje w płytach indukcyjnych – przed zakupem warto zwrócić na funkcje dodatkowe, które umożliwiają łatwiejsze gotowanie na naszej indukcji. Najpopularniejsze funkcje, które są godne uwagi to: Ustawienia timera (ustawiamy czas i po upływie tego czasu indukcja się wyłącza), Wyświetlacz zużycia energii elektrycznej, Booster (szybsze gotowanie nawet o 50%), Rozpoznawanie obecności garnka, Zdalne sterowanie smartfonem, Czujniki bezpieczeństwa, Zabezpieczenie przed dziećmi.

  Moc przyłączeniowa w płytach indukcyjnych – to bardzo ważny parametr na, który warto zwrócić uwagę przed zakupem indukcji bo on jest odpowiedzialny za zużycie prądu i szybkość gotowania naszej płyty. Standardowe płyty indukcyjne posiadają ok. 7 KW.

  Najczęściej zadawane pytania o płyty indukcyjne:

  Jak działa płyta indukcyjna?

  Działanie płyty indukcyjnej opiera się na tym, że pod warstwą szklaną znajdują się zwoje miedzianego drutu, które pod wpływem prądu wytwarzają pole magnetyczne. Po położeniu naczynia wykonanego z materiału ferromagnetycznego wydzielane jest ciepło, które odpowiada za gotowanie.

  Jakiej firmy płyta indukcyjna jest najlepsza?

  Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć, ale warto celować w zakup płyty indukcyjnej od renomowanej firmy takiej jak: Samsung, Electrolux, Whirlpool, Siemens, Amica i kilku innych.

  Czy płyta indukcyjna jest trudna w użyciu?

  Absolutnie nie. Płyta indukcyjna jest bardzo łatwa w obsłudze. Obejrzyj filmiki na Youtube.

  Czy opłaca się kupić płytę indukcyjna?

  Zakup płyty indukcyjnej jest opłacalny bo dzięki indukcji oszczędzamy czas na gotowaniu w porównaniu do płyty gazowej.

  Jak sprawdzić czy garnek nadaje się na płytę indukcyjna?

  Garnki, które nadają się na płytę indukcyjną możemy sprawdzić poprzez przyłożenie magnesu do dna naszego garnka lub patelni.

  Ile kosztuje najtańsza płyta indukcyjna?

  Najtańszą płytę indukcyjną można już kupić za ok. 720 zł jest to Płyta indukcyjna Candy CID30G3 o wymiarach 28,8 x 52 cm, która posiada 2 pola indukcyjne.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (27 votes)
  Opinie o rankingach