Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Suszarka do prania to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym mieszkaniu lub domu. Dobrze wybrana suszarka bębnowa do prania sprawi, że nie będziesz już się przejmować wilgocią w pomieszczeniu, tym czy zdążysz wysuszyć pranie na czas. Zakup nowej suszarki bębnowej do prania nie jest tak ciężkim zadaniem jak zakup nowej pralki. Technologia suszarek bębnowych do prania poszła znacząco do przodu bo dzisiejsze urządzenia posiadają sporo nowych udogodnień, takich jak: odświeżanie parowe, zaawansowane programy suszenia, zdalne sterowanie smartfonem. Ten postęp technologiczny wśród suszarek do prania sprawia, że możemy mieć mały kłopot, gdy zastanawiamy się jaką suszarkę kupić. Nasi eksperci od suszarek do prania testują suszarki do prania biorąc pod uwagę: funkcje urządzenia, pojemność bębna, wymiary, wydajność, łatwość użytkowania. Następnie analizują opinie dostępne w internecie na temat suszarek do prania co pomaga im w stworzeniu rzetelnych rankingów. Poniżej przedstawiamy ranking polecanych suszarek bębnowych do prania przez nasz zespół. Wybierz z naszym rankingiem suszarek do prania tą najlepszą!

ranking polecanych suszarek do prania

Miejsce 1

Suszarka do prania Samsung DV16T8520BV

Suszarka do prania Samsung DV16T8520BV

Pierwsze miejsce w naszym rankingu suszarek do prania zajmuje suszarka do ubrań Samsung DV16T8520BV o pojemności 16 kg i klasie energetycznej A+++. Dobra suszarka do prania Samsung DV16T8520BV to sprzęt dla wymagających użytkowników. Hybrydowa pompa ciepła wstępnie podgrzewa powietrze do optymalnej temperatury aby jak najszybciej rozpocząć proces suszenia. Następnie utrzymuje ją dzięki zastosowaniu czynnika chłodzącego. Zaoszczędź czas i wysiłek dzięki dużej, 16-kilogramowej pojemności. Świetna suszarka do prania, która pozwala  na suszenie większej ilości prania w tym samym czasie – ponad 4 pełne kosze upranych ubrań w jednym załadunku. Duża pojemność pozwala również skutecznie suszuć duże przedmioty, takie jak kołdra, koc czy narzuty na łóżka. Dbaj o higieniczną czystość ubrań. Pozbądź się bakterii, roztoczy i alergenów z odzieży oraz inny przedmiotów, takich jak pluszowe zabawki, poduszki lub koce. Suszarka Samsung posiada program Higiena +, który dezynfekuje zarówno suchy jak i mokry wsad, zachowując pełną skuteczność suszenia. Podgrzane powietrze eliminuje aż do 99% zarazków w trakcie procesu suszenia. Susz pranie wygodnie dzięki inteligentnym rozwiązaniom. Aplikacja SmartThings pozwala na zdalne monitorowanie i kontrolowanie procesu suszenia. Funkcja Harmonogram prania pomaga zarządzić zadaniami w ciagu dnia, podczas gdy Asystent prania rekomenduje najlepszy cykl. HomeCare Wizard natomiast, zdalnie identyfikuje problemy i umożliwia ich szybkie rozwiązanie. Zmniejsz ilość pyłków na ubraniach i utrzymaj suszarkę w najlepszym stanie dzięki 3-wartstwowemu systemowi filtrów. Wychwytuje kurz i włókna, które pojawiają się podczas suszenia ubrań, dwa razy poprzez filtr 2 w 1 pod bębnem i trzeci raz dzięki mikromiękkiemu filtrowi przed wymiennikiem ciepła. Miej pewność, że każdy przedmiot będzie wysuszony całkowicie, niezależnie od tego, w którym miejscu bębna się znajdzie. System wentylacji ma aż 360 otworów, które ulepszają cyrkulację powietrza i równomiernie rozprowadzają w każdym kierunku. Dzięki temu zawartość całego bębna suszona jest naprawdę skutecznie i równomiernie, niezależnie od wagi załadunku. Jeśli szukasz tańszej suszarki do prania to zobacz inne modele w naszym rankingu. Aktualny ranking suszarek do ubrań prezentuje tylko najlepsze urządzenia na rynku.

Miejsce 2

Suszarka do prania Bosch WTW876S0PL

Suszarka do prania Bosch WTW876S0PL

Drugie miejsce w naszym rankingu suszarek do prania zajmuje wysokiej jakości suszarka Bosch WTW876S0PL o klasie energetycznej A+++ i ładowności 8 kg. Suszarka otrzymuje same pozytywne opinie w internecie i co świadczy o jej jakości. System SensitiveDrying umożliwia suszenie prania łagodnymi, podawanymi ze wszystkich stron podmuchami ciepłego powietrza, a także delikatne mieszanie ubrań za pomocą zakrzywionych, miękkich zabieraków, w bębnie o gładkiej powierzchni. Rezultatem jest delikatnie wysuszone pranie, miękkie i puszyste, bez zagnieceń. Cykl suszenia jest znacznie szybszy dzięki technologii optymalizującej pracę kompresora. Specjalna konstrukcja paneli bocznych usztywnia ścianki urządzenia dzięki czemu wibracje są zredukowane a sam cykl suszenia znacznie cichszy. Innowacyjne ścianki boczne AntiVibration zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić większą stabilność i optymalnie zmniejszyć wibracje. Ulepszona izolacja reguluje również poziom hałasu, dzięki czemu suszarki Bosch są wyjątkowo ciche. Program czasowy jest przeznaczony w celu otrzymania najlepszych efektów suszenia dla małej liczby suszonych rzeczy, zwłaszcza tych delikatnych oraz ubrań z wielu warstw o różnych właściwościach. Programu tego należy również używać jeśli dokupiony został kosz do suszenia wełny lub butów. W zależności od wilgotności resztkowej i rodzaju prania może być konieczne uruchomienie cyklu więcej niż jeden raz. Jeśli szukasz innej suszarki to koniecznie sprawdź całe nasze porównanie suszarek.

 

Miejsce 3

Suszarka do prania Samsung DV90TA020AE

Suszarka do prania Samsung DV90TA020AE

Na trzecim miejscu w naszym rankingu najlepszych suszarek do prania znalazł się Samsung DV90TA020AE. Dobra i niezawodna suszarka do prania o ładowności 9 kg i klasie energetycznej A++. Technologia pompy ciepła zapewnia energooszczędny, ekonomiczny i delikatny dla tkanin proces suszenia ubrań. Zastosowanie czynnika chłodzącego zamiast elektryczności do podgrzania powietrza pozwoliło osiągnąć najwyższą klasę efektywności energetycznej A++. Zdecyduj w którą stronę mają otwierać się drzwi suszarki, abyś mógł wygodnie korzystać z urządzenia. Elastyczna zmiana kierunku otwierania drzwi pozwala na dostosowanie się do Twoich potrzeb oraz miejsca instalacji. Rozwiązanie to pozwala nie martwić się bliskością ściany. Dodatkowo drzwi suszarki są przezroczyste, dzięki czemu możesz sprawdzić co dzieje się wewnątrz urządzenia. Włącz funkcję Bez zagnieceń, a Twoje ubrania po wyjęciu z suszarki nie będą wymagały prasowania lub prasowanie ich będzie o wiele łatwiejsze. Nie musisz też pamiętać o niezwłocznym wyjęciu ubrań z suszarki po zakończonym cyklu. Bęben pralki będzie obracał się jeszcze przez 180 minut, aby uniknąć powstania zagnieceń. Zapewnij ubraniom bezpieczne dla tkanin i efektywne suszenie. Funkcja OptimalDry wykorzystuje 3 czujniki, które optymalizują parametry suszenia by zapewnić najlepsze rezultaty, dbając o tkaniny. Monitoruje wilgotność i dostosowuje czas suszenia, dzięki czemu ubrania suszone są szybciej i przy minimalnym zużyciu energii. Ponadto zapobiega niszczeniu odzieży dostosowując temperaturę suszenia oraz przypomina o konieczności wyczyszczenia wymiennik ciepła. Dbaj o suszarkę w łatwy i wygodny sposób. Innowacyjny filtr 2w1 został wyposażony w dwie warstwy siatki, które wyłapują kurz i włókna. Rozwiązanie to eliminuje konieczność stosowania filtra wymiennika ciepła, ułatwiając utrzymanie urządzenia w czystości i zapewnienie optymalnej wydajności suszenia. Co więcej specjalny alarm powiadomi Cię o konieczności wyczyszczenia filtra.

Miejsce 4

Suszarka do prania Electrolux EW8H358SP PerfectCare

Suszarka do prania Electrolux EW8H358SP PerfectCare

Odkryj gwiazdę naszego rankingu: suszarkę ELECTROLUX EW8H358PSP PerfectCare, która zyskała uznanie użytkowników dzięki swoim innowacyjnym funkcjom. Ta suszarka nie jest zwykłym urządzeniem – to prawdziwy rewolucjonista w świecie pielęgnacji tkanin, obiecujący, że Twoje ubrania nie tylko wspaniale się prezentują, ale i doskonale noszą. Z sercem pulsującym technologią DelicateCare, suszarka Electrolux EW8H358SP PerfectCare jest niczym osobisty konsjerż dla Twoich tkanin. Inteligentnie dostosowuje temperaturę i ruchy bębna, by idealnie dopasować się do potrzeb każdego rodzaju materiału. To, co ją wyróżnia, to nie tylko dbałość o każdy szczegół Twojej garderoby, ale także optymalna pielęgnacja, która przedłuża żywotność Twoich ulubionych ubrań. System SmartSense to jak szósty zmysł tej suszarki, który z precyzją wykrywa poziom wilgotności każdej pojedynczej rzeczy, zapewniając, że wszystko jest równomiernie wysuszone, jednocześnie chroniąc przed ryzykiem uszkodzenia przez zbyt wysoką temperaturę. Z GentleCare, suszarka obiecuje delikatność, która jest niemal magiczna, susząc Twoje ubrania w temperaturze znacznie niższej niż tradycyjne urządzenia i tym samym chroniąc ich strukturę i kolor. Dodatkowo, z programami „Pościel XL” i „Mieszane XL”, przekracza ona granice możliwości, umożliwiając Ci wysuszenie większej ilości prania jednorazowo, bez konieczności uruchamiania kilku cykli. To nie tylko oszczędność czasu, ale i gwarancja, że nawet największe i najcięższe partie prania będą idealnie suche i gotowe do ponownego użycia. Wybierz suszarkę ELECTROLUX EW8H358PSP PerfectCare i pozwól sobie na luksus, który zmieni Twoje codzienne pranie w wyjątkowo delikatną i skuteczną pielęgnację, na jaką zasługują Twoje ubrania.

Miejsce 5

Suszarka do prania Samsung Optimal Dry DV80T6220LH

Suszarka do prania Samsung Optimal Dry DV80T6220LH

Samsung posiada fajny model suszarki do prania Optimal Dry DV80T6220LH, który zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej, dzięki pompie ciepła i klasie energetycznej A+++. Intuicyjne i wygodne suszenie odzieży dzięki panelowi AI Control. Pozwala spersonalizować parametry suszenia, ponieważ zapamiętuje preferencje użytkownika. Rekomenduje również program suszenia w zależności od wybranego programu prania. Program Higiena dezynfekuje zarówno suchy jak i mokry wsad w suszarce do prania, zachowując pełną skuteczność suszenia. Podgrzane powietrze eliminuje aż do 99% zarazków podczas procesu suszenia. Elastyczna zmiana kierunku otwierania drzwi pozwala na dostosowanie się do Twoich potrzeb oraz miejsca instalacji.  Funkcja OptimalDry wykorzystuje 3 czujniki, które optymalizują parametry suszenia by zapewnić najlepsze rezultaty, dbając o tkaniny.

Miejsce 6

Suszarka do prania Beko B5T68243WPB

Suszarka do prania Beko B5T68243WPB

Suszarka do prania Beko B5T68243WPB o pojemności 8 kg i klasie energetycznej A++ to bardzo dobry sprzęt za fajne pieniądze, który warto kupić do swojego mieszkania. Codzienne prasowanie ubrań może być męczące. Suszarki IronFinish marki Beko zajmą się tym obowiązkiem, sprawiając, że Twoje ubrania są całkowicie suche i gotowe do noszenia . Specjalna dysza aplikuje wybraną dawkę pary w idealnym momencie, w idealnej temperaturze, dzięki czemu tkaniny są gładkie i gotowe do noszenia, tak jakby zostały wyprasowane! Pozwól, aby Twoja suszarka wykonała prasowanie za Ciebie, a ty zajmij się się ważniejszymi rzeczami w życiu! Nie stresuj się rachunkiem za prąd, ani nie martw się przy każdym suszeniu ubrań. Dzięki bezszczotkowej konstrukcji silnika technologia ProSmart™ zapewnia energooszczędność, niższy poziom hałasu i większą trwałość — a to wszystko w jednym urządzeniu. Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać możliwości suszarki bez uszczerbku dla domowego budżetu czy też spokoju ducha. Kiedyś zdarzało Ci się nosić ubrania w jaskrawych kolorach, ale Twoja garderoba przybrała pastelowe odcienie? Co się stało? To wszystko przez suszarkę. Teraz dostępna jest jednak technologia EcoGentle™, która zachowuje kolory ubrań dzięki innowacyjnej technologii suszenia. Standardowe suszenie kondensacyjne działa w połączeniu z układem klimatyzacji w celu delikatniejszego traktowania ubrań i zwiększenia efektywności energetycznej suszarki. Suszenie może być dla ubrań uciążliwe. Prezentujemy zakrzywione szklane drzwi systemu AquaWave® i specjalnie zaprojektowane łopatki, które przy pomocy ruchu falowego przemieszczają ubrania wewnątrz bębna, zapewniając delikatniejsze suszenie i zwiększając jego skuteczność. Następnym razem, gdy ktoś pochwali Twój strój, a Ty odpowiesz „Ten stary ciuch?” — może się okazać, że się nie mylisz.

Miejsce 7

Suszarka do prania Siemens iQ500 WQ44G2D4PL

Suszarka do prania Siemens iQ500 WQ44G2D4PL

Suszarka do prania Siemens iQ500 WQ44G2D4PL o ładowności 9 kg i klasie energetycznej A+++ to sprzęt, którym warto się zainteresować szukając nowej suszarki do prania. selfCleaning condenser utrzymuje niezmiennie niskie zużycie energii dzięki automatycznemu czyszczeniu wymiennika ciepła. Do Ciebie należy jedynie opróżnienie filtra przy drzwiach. Program smartFinish używa pary, by delikatnie wygładzić zagniecenia na ubraniach i ograniczyć czas poświęcany na prasowanie. Nawet bardzo pogniecione koszule i bluzki zostaną znacznie wygładzone. Oto skuteczna pomoc. Inteligentne sensory monitorują pranie dla zapewnienia równomiernego, łagodnego suszenia. Czujniki temperatury zapobiegają przegrzaniu, a czujniki wilgoci mierzą wilgotność, aby uniknąć przesuszenia ubrań. Twoje pranie jest suszone delikatnie i precyzyjnie – oszczędzając energię i czas poświęcany na prasowanie. W innych programach suszenia, bęben obraca się w jednym kierunku, co może powodować zwijanie się dużych tkanin jak prześcieradła lub pościel. Dzięki specjalnemu programowi plątanie się dużych tkanin nie stanowi to już problemu. Obrót bębna zmienia kierunek, a tym samym zapobiega plątaniu się dużych tkanin. Oświetlenie bębna LED włącza się po uruchomieniu urządzenia, po otwarciu i zamknięciu drzwi oraz po uruchomieniu programu suszenia. Światła wyłączają się automatycznie, aby oszczędzać energię.

Miejsce 8

Suszarka do prania Haier HD90-A2979

Suszarka do prania Haier HD90-A2979

Suszarka Haier I-Pro 7 HD90-A2979 to wysokiej jakości suszarka do prania o klasie energetycznej A++ i ładowności 9 kg. Suszarki Haier I-Pro Seria 7 zostały stworzone, aby zapewnić profesjonalne rezultaty prania w zaciszu własnego domu. Każda z funkcji została zaprojektowana tak, aby poprawić wydajność, jednocześnie zmniejszając hałas i zużycie energii, oszczędzając czas, a nawet umożliwiając precyzyjne dostrojenie czasu trwania cykli suszenia. Dlatego Haier I-Pro Seria 7 jest naprawdę serią dla tych, którzy oczekują najlepszych rezultatów prania w krótszym czasie i bez żadnych kompromisów. Funkcja i-Refresh w suszarce bębnowej Haier I-Pro Series 5 gwarantuje idealnie suche i czyste ubrania. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu można regulować temperaturę i czas trwania każdego cyklu, w zależności od rodzaju tkaniny: od bawełny po najdelikatniejsze tekstylia. W ten sposób Twoje ubrania i materiały będą wolne od zapachów, zagnieceń i kurzu. Nowy system filtrowania w profesjonalnej suszarce bębnowej umożliwia użytkownikowi łatwe gromadzenie kłaczków i włókien w jednym miejscu dzięki trójwarstwowej konstrukcji, której wewnętrzna pozycja jest bardzo ceniona za wygodę, innowacyjność i design. Bęben suszarki firmy Haier ma powierzchnię zaprojektowaną tak, aby nawet najdelikatniejsze tkaniny pozostały w idealnym stanie, bez względu na to, ile razy je suszysz. Specjalne podkładki w kształcie poduszki sprawiają, że pranie delikatnie ślizga się po powierzchni, gdy bęben się obraca, nigdy nie chwytając tkaniny i nie powodując jej pogorszenia jakości. i-Time to funkcja, dzięki której możesz wydłużyć czas wybranego cyklu prania., aby to zrobić wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk. Różne programy dodają różne ilości czasu, w zależności od czasu trwania oryginalnego cyklu. Sprytna funkcja od firmy Haier, która umożliwia zaprogramowanie rozpoczęcia cyklu suszenia w takim czasie, jaki Ci odpowiada. Ta innowacja to kolejny sposób, aby uzyskać pewność, że pranie dopasuje się do Twoich planów, a nie odwrotnie.

Miejsce 9

Suszarka do prania AMICA AD2C83KISTVAD

Suszarka do prania AMICA ładowana od frontu AD2C83KiStVAD

Suszarka do prania AMICA AD2C83KISTVAD o pojemności bębna 8 kg będzie odpowiedni urządzeniem dla rodziny z dziećmi. Innowacyjna funkcja UV Hygiene Technology pozwala na niezwykle skuteczną eliminację groźnych patogenów światłem ultrafioletowym podczas suszenia. Ciekawą funkcją w tej suszarce do prania jest SteamTouch, gdzie cząsteczki pary wnikają we włókna tkanin, rozluźniają je, prostują i czyszczą. Zabijają też drobnoustroje, dlatego ubrania są zdezynfekowane i zawsze świeżo pachną. Nowa generacja bezszczotkowego silnika LogicDrive 3.0 to oszczędność podczas każdego suszenia dzięki klasie energetycznej A+++ oraz rozwiązania technologiczne, które pozwolą znacznie wydłużyć żywotność sprzętu. Czytelny wskaźnik poinformuje cię o przybliżonym zużyciu energii w danym programie i przy użyciu konkretnej funkcji.

Miejsce 10

Suszarka do prania Gorenje DNS93/PL

Suszarka do prania Gorenje DNS93/PL

Suszarka Kondensacyjna Gorenje DNS93/PL o ładowności 9 kg i klasie energetycznej A+++ to urządzenie, które zamyka nasze zestawienie najlepszych suszarek do prania. Suszarki Gorenje zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w Europie przez zespół profesjonalistów będących pionierami najnowszych trendów technologicznych. Każde urządzenie jest starannie wykonane, aby jak najlepiej dopasować się do Twoich potrzeb. Uprość swoje życie i miej wszystkie możliwości sterowania i sprawdzania swojej suszarki bębnowej za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym.Zdalne sterowanie, powiadomienia mobilne i obsługa to funkcjonalności, które pomogą Ci zarządzać wszystkimi operacjami suszarki bębnowej płynniej i szybciej z dowolnego miejsca. Łatwy w obsłudze interfejs z centralnie umieszczonym pokrętłem wyboru pozwala rozpocząć suszenie w zaledwie 3 prostych krokach: włączyć suszarkę, wybrać program i nacisnąć start! Bez żadnych opcji podrzędnych do wyboru dodatkowych funkcji i ustawień. Mają Państwo swobodę wyboru parametrów na dużym interfejsie dotykowym, więc mogą być Państwo pewni, że ubrania będą suszone tak, jak Państwo sobie tego życzą. Technologia inteligentnych czujników automatycznie kontroluje proces suszenia w zależności od wybranego programu, rodzaju prania i pożądanego poziomu suchości. Czujniki zatrzymają suszenie, gdy ubrania osiągną ten poziom, dzięki czemu nie przesuszysz ich nadmiernie. Unikalny wzór bębna w kształcie fali zmiękcza włókna. Otrzymasz idealnie suche pranie z minimalną ilością zagnieceń.

Głównym celem naszych rankingów jest przedstawienie czytelnych zestawień dla ludzi nieznających się na zaawansowanej technologii, które ułatwią zakup wysokiej jakości urządzenia w przystępnej cenie. Liczymy na to, że dzięki naszemu rankingowi suszarek do prania wybierzesz urządzenie, które będzie służyło przez długi okres czasu i pomoże w codziennych obowiązkach związanych z suszeniem prania w Twoim domu lub mieszkaniu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking suszarek do prania?

Ranking suszarek do prania widoczny na naszej stronie powstał w oparciu o osobiste testy naszych pracowników, analizę techniczną urządzeń, analizę opinii dostępnych w internecie na forach internetowych, w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Do stworzenia tego rankingu sprawdziliśmy urządzenia najpopularniejszych producentów suszarek bębnowych: Bosch, Electrolux, Samsung, Candy, Beko, Siemens, Miele, LG, AEG, Amica, Whirlpool, Haier, Sharp i kilku innych. Po wykonaniu dogłębnej analizy otrzymane wyniki przekazaliśmy do naszego działu redakcji, który stworzył ten rzetelny ranking suszarek do prania. Przygotowanie tego rankingu zajęło naszemu zespołowi ponad dwa tygodnie. Mamy nadzieje, że zakup nowej suszarki do prania z pomocą tego rankingu suszarek bębnowych będzie czystą przyjemnością.

Najlepsi producenci suszarek do prania na rynku

Na rynku suszarek do prania jest bardzo dużo producentów tych urządzeń. Najpopularniejszymi producentami suszarek bębnowych, którzy dostarczają porządne urządzenia to: Bosch, Electrolux, Samsung, Candy, Beko, Siemens, Miele, LG, AEG, Amica, Whirlpool, Haier, Sharp. Producenci Ci produkują najlepsze suszarki na rynku, które służą przez bardzo długi okres zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów. Od Ciebie zależy czy będziesz kierował się przed zakupem marką urządzenia, budżetem, opiniami czy funkcjami jakie oferuje dana suszarka.

Czym się kierować przy wyborze suszarki do prania?

Zastanawiasz się czym kierować się przed zakupem suszarki do prania? Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę do prania? Jak wybrać najlepszą suszarkę do prania? Co jest ważne przy wyborze suszarki do prania? Jeśli te pytania nie są Ci obce to nie musisz się martwić bo chętnie pomożemy Ci w zakupie nowej suszarki do prania. Osoba, która stoi przed zakupem nowej suszarki do prania koniecznie powinna wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych parametrów. Nasi pracownicy przygotowali najważniejsze punkty na jakie należy zwrócić uwagę kupując suszarkę do prania. Kierując się tymi rzeczami podczas zakupu na pewno wybierzesz tą najlepszą:

Pojemność suszarki (wielkość załadunku) to bardzo ważny parametr wyrażony w kilogramach na który trzeba zwrócić uwagę przed zakupem suszarki do prania. Parametr ten informuje o tym jak dużo prania możemy wysuszyć za jednym razem. Na rynku spotykamy suszarki do prania najczęściej o pojemności: do 7 kg, od 8 do 9 kg, od 10 kg. Dla osoby mieszkającej samotnie idealnie sprawdzi się suszarka o pojemności 7 kg, natomiast dla rodziny z dziećmi warto wybrać urządzenie o pojemności od 8 do 9 kg.

Klasa energetyczna suszarki jeśli zależy nam na oszczędnym urządzeniu to warto zwrócić uwagę na ten parametr wybierając suszarkę do prania. Parametr ten informuje o zużyciu prądu przez suszarkę do prania zgodnie z unijnymi dyrektywami. Na rynku spotykamy suszarki do prania, które posiadają klasę energetyczną w skali od A+++ do G. Urządzenia o klasie energetycznej A+++ będą najmniej zużywającymi prąd suszarkami. Warto wybierać suszarkę do prania w klasie energetycznej minimum A.

Poziom hałasu suszarki do prania – ważny parametr wyrażony dB (decybel), który informuje nas jak bardzo głośna jest nasza suszarka do prania. Warto wybierać bardzo ciche urządzenia, które nie będą przeszkadzały podczas nocnego suszenia ubrań w suszarce. Za ciche suszarki do prania uważa się urządzenia do 65 dB, natomiast za suszarki umiarkowanie ciche od 66 dB.

Silnik inwerterowy – to bardzo ważny parametr na który warto zwrócić uwagę przed wyborem suszarki do prania. Suszarka wyposażona w taki silnik emituje mniej hałasu oraz pobiera mniej prądu. Suszarki z silnikiem inwerterowym są bardziej trwalsze.

Najczęściej zadawane pytania o suszarki do prania:

Jakie są rodzaje suszarek do prania?

Na rynku spotykane są dwa rodzaje suszarek do prania: wywiewowe i kondensacyjne, których różnica polega na usuwaniu wody. Aktualnie na rynku są głównie sprzedawane suszarki do prania kondensacyjne w których woda podczas suszenia prania zbiera się w zbiorniku lub jest usuwana poprzez wąż podłączony do kanalizacji.

Co to jest suszarka do prania?

Suszarka do prania to urządzenie domowe lub profesjonalne służące do suszenia odzieży, który wygląda jak pralka do prania. Najczęściej używa się suszarki elektryczne bębnowe do których wkłada się mokre rzeczy po wypraniu i ustawiając odpowiedni program czekamy na wysuszenie rzeczy.

Czy suszarka do prania musi mieć odpływ?

Suszarka do prania nie musi mieć odpływu bo woda jest zbierana do zbiorniczka. Trzeba pamiętać o regularnym opróżnianiu zbiorniczka na wodę po każdy użyciu urządzenia.

Ile kosztuje najtańsza suszarka do prania?

Najtańszą suszarkę do prania możemy już kupić za niecałe 1800 zł jest to Suszarka Candy RapidO RO H8A2TE-S o pojemności 8 kg i klasie energetycznej A++.

Czego nie powinno się suszyć w suszarce?

W suszarce bębnowej nie powinno się suszyć takich rzeczy jak: biustonoszy, odzieży z kryształkami lub cekinami, kożuchów, rajstop.

Jakich ubrań nie należy suszyć w suszarce bębnowej?

W suszarce bębnowej nie należy suszyć skóry naturalnej, koronkowej bielizny, dżinsów, niektórych firanek.

Ile kosztuje najdroższa suszarka do prania?

Jedną z najdroższych suszarek do prania jest suszarka Miele TWV 780 WP, którą można kupić za 12 499 zł.

Jakie są najmniejsze suszarki do prania?

Najmniejsze suszarki do prania to urządzenia, które są oznaczone jako „slim”.

Czy suszarki do prania są dobre?

Nowoczesne suszarki do prania to świetne urządzenia, które pokocha każdy kto robi regularnie pranie. Rzeczy suszone w suszarce są bardzo szybko i dokładnie wysuszone bez wygnieceń.

Czy warto kupić suszarkę z funkcją pary?

Suszarki do prania z funkcją pary to świetne urządzenia, które usuwają zagniecenia i nieprzyjemne zapachy z ubrań.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (47 votes)
Opinie o rankingach