Zaznacz stronę

Suszarka do prania to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym mieszkaniu lub domu. Dobrze wybrana suszarka bębnowa do prania sprawi, że nie będziesz już się przejmować wilgocią w pomieszczeniu, tym czy zdążysz wysuszyć pranie na czas. Zakup nowej suszarki bębnowej do prania nie jest tak ciężkim zadaniem jak zakup nowej pralki. Technologia suszarek bębnowych do prania poszła znacząco do przodu bo dzisiejsze urządzenia posiadają sporo nowych udogodnień, takich jak: odświeżanie parowe, zaawansowane programy suszenia, zdalne sterowanie smartfonem. Ten postęp technologiczny wśród suszarek do prania sprawia, że możemy mieć mały kłopot, gdy zastanawiamy się jaką suszarkę kupić. Nasi eksperci od suszarek do prania testują suszarki do prania biorąc pod uwagę: funkcje urządzenia, pojemność bębna, wymiary, wydajność, łatwość użytkowania. Następnie analizują opinie dostępne w internecie na temat suszarek do prania co pomaga im w stworzeniu rzetelnych rankingów. Poniżej przedstawiamy ranking polecanych suszarek bębnowych do prania przez nasz zespół. Wybierz z naszym rankingiem suszarek do prania tą najlepszą!

ranking polecanych suszarek do prania

Miejsce 1

Suszarka do prania Whirlpool FFT M22 9X2B PL

Suszarka do prania Whirlpool FFT M22 9X2B PL

Suszarka do prania Whirlpool FFT M22 9X2B PL z pompą ciepła zajmuje pierwsze miejsce w rankingu polecanych suszarek do prania. Ta suszarka do prania posiada wyjątkową pojemność bębna wynoszącą 9,0 kg, dzięki której nigdy nie zabraknie miejsca. Wyjątkowa technologia 6-ty zmysł, która została zastosowana w tej suszarce do prania stale monitoruje poziom wilgotności wewnątrz bębna, chroniąc Twoje ubrania i zapewniając perfekcyjne rezultaty. Technologia pompy ciepła skutecznie ponownie podgrzewa powietrze w urządzeniu, znacząco ograniczając zużycie energii. Suszarka Whirlpool została zaprojektowana tak, aby zapewniać idealne rezultaty, pracując bardzo cicho. Dzięki swojej klasie energetycznej A++, ta suszarka Whirlpool pozwoli Tobie cieszyć się idealnymi rezultatami i bardzo niskim zużyciem energii. Innowacyjna funkcja FreshCare+ dba o świeżość odzieży i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Miejsce 2

Suszarka do prania LG RC90V9EV2Q 9 kg ThinQ

Suszarka do prania LG RC90V9EV2Q 9 kg ThinQ

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych suszarek bębnowych do prania znalazła się suszarka do prania LG RC90V9EV2Q 9 kg ThinQ. Suszarka DUAL Inverter Heat Pump™ to efektywne urządzenie wysokiej jakości. Efektywność energetyczna tej szuszarki do prania to A+++ co pozwoli na oszczędne użytkowanie urządzenia. Producent tej suszarki do prania daje 10 lat gwarancji na PODWÓJNĄ sprężarkę inwerterową i 10 lat gwarancji na inwerterowy silnik. Doskonała skuteczność suszenia dzięki skraplaczowi z funkcją automatycznego czyszczenia. Cykl Allergy Care usuwa 99,9% żywych roztoczy kurzu domowego, które mogą powodować alergie i problemy z układem oddechowym. Podwójny filtr zastosowany w tej suszarce do prania wspomaga suszenie, eliminując kłaczki. Niskotemperaturowa technologia pompy ciepła zmniejsza ilość zagnieceń i pielęgnuje delikatne tkaniny. Czujniki automatycznie wykrywają poziom wilgotności i temperaturę, aby dobrać optymalny czas suszenia. 

  Miejsce 3

  Suszarka do prania z pompą ciepła Bosch WTR87TW0PL

  Suszarka do prania z pompą ciepła Bosch WTR87TW0PL

  Suszarka do prania z pompą ciepła Bosch WTR87TW0PL 8 kg to bardzo ciekawa propozycja w naszym rankingu suszarek na którą warto zwrócić uwagę. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A + + + w tej suszarce do prania wpływa na oszczędność eksploatacji urządzenia a cykl suszenia przebiega wyjątkowo efektywnie. Funkcja AutoDry wysuszy pranie dokładnie tak, jak oczekujesz – w zależności od wybranego efektu: do prasowania albo suche i gotowe do złożenia. SensitiveDrying System doskonale chroni Twoje pranie, łagodnie dostarczając ze wszystkich stron, ciepłe powietrze. Elastyczne, zakrzywione zabieraki bębna wprawiają załadunek w ciągły ruch, aby zapobiec zagnieceniom powstających na leżących tekstyliach. Suszenie prania w ciągu zaledwie 40 minut, dzięki programowi Program Super 40’. Specjalny program do suszenia wypełnionych pierzem lub puchem tkanin, takich jak kurtki, śpiwory.

  Miejsce 4

  Suszarka do prania Electrolux EW8H358SP PerfectCare

  Suszarka do prania Electrolux EW8H358SP PerfectCare

  W naszym rankingu nie mogło zabraknąć suszarki do prania ELECTROLUX EW8H358PSP PerfectCare, która w wielu miejscach zbiera pozytywne opinie.
  Suszarka do prania Electrolux EW8H358SP PerfectCare posiada system DelicateCare, który daje gwarancję, że ubrania będą wyglądać i nosić się doskonale. Dostosowuje on odpowiednią temperaturę do rodzaju odzieży oraz obroty bębna do typu tkaniny. Zapewnia to optymalną pielęgnację ubrań. System SmartSense wykrywa wilgotność każdej rzeczy w bębnie urządzenia. Dzięki temu wszystkie ubrania zostają równomiernie wysuszone przy zachowaniu precyzyjnej ochrony przed zbyt wysoką temperaturą. System GentleCare umożliwia suszenie odzieży w temperaturze niemal o połowę niższej niż w konwencjonalnych suszarkach. Programy „Pościel XL” i „Mieszane XL” pozwalają skutecznie wysuszyć jeszcze więcej prania bez potrzeby włączania kilku cykli.

  Miejsce 5

  Suszarka do prania Samsung Optimal Dry DV80T6220LH

  Suszarka do prania Samsung Optimal Dry DV80T6220LH

  Samsung posiada fajny model suszarki do prania Optimal Dry DV80T6220LH, który zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej, dzięki pompie ciepła i klasie energetycznej A+++. Intuicyjne i wygodne suszenie odzieży dzięki panelowi AI Control. Pozwala spersonalizować parametry suszenia, ponieważ zapamiętuje preferencje użytkownika. Rekomenduje również program suszenia w zależności od wybranego programu prania. Program Higiena dezynfekuje zarówno suchy jak i mokry wsad w suszarce do prania, zachowując pełną skuteczność suszenia. Podgrzane powietrze eliminuje aż do 99% zarazków podczas procesu suszenia. Elastyczna zmiana kierunku otwierania drzwi pozwala na dostosowanie się do Twoich potrzeb oraz miejsca instalacji.  Funkcja OptimalDry wykorzystuje 3 czujniki, które optymalizują parametry suszenia by zapewnić najlepsze rezultaty, dbając o tkaniny.

  Miejsce 6

  Suszarka do prania Beko MDF7444CXM

  Suszarka do prania Beko MDF7444CXM

  Suszarka automatyczna do prania od Beko (Slim, Pompa ciepła, 7 kg) to urządzenie, które posiada technologię EcoGentle™, która zachowuje kolory ubrań dzięki innowacyjnej technologii suszenia. Drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania umożliwiają zmianę sposobu otwierania drzwi suszarki. Model tej suszarki jest bardzo cichy bo emituje jedynie 65 dBA. Klasa energetyczna A++ pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Producent tej suszarki zadbał o bezpieczeństwo wyposażając suszarkę do prania w takie funkcje jak: Blokada rodzicielska, Wskaźnik blokady, Wskaźnik poziomu wody, Wskaźnik czyszczenia filtra, Wskaźnik czyszczenia skraplacza, Sygnał zakończenia programu. Suszarka ta posiada 16 programów suszenia prania: Bawełna do prasowania, Bawełna Eco, Bawełna do szafy, Bawełna Extra suszenie, Syntetyki do prasowania, Wełna odświeżanie, Mix / Codzienny i kilka innych, które ułatwią suszenia prania.

   

  Miejsce 7

  Suszarka do prania BOSCH WTW8546KPL z pompą ciepła 9 kg

  Suszarka do prania BOSCH WTW8546KPL z pompą ciepła 9 kg

  7 miejsce w naszym rankingu najlepszych suszarek do prania zajmuje suszarka BOSCH WTW8546KPL z pompą ciepła. Suszarki z pompą ciepła i funkcją SelfCleaning Condenser chronią odzież i zachowują najwyższą efektywność. Dzięki technologii SelfCleaning Condenser, wymiennik ciepła oczyszcza się automatycznie do czterech razy podczas procesu suszenia, co pozwala zachować niezmiennie niskie zużycie energii. Funkcja AutoDry wysuszy pranie dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Czujniki stale mierzą temperaturę i wilgotność dla ochrony prania przed przegrzaniem i przesuszeniem. Programy specjalne: Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Suszenie wełny w koszu, Delikatne, Ciepły Program czasowy pozwolą dostosować suszenie pod indywidualne potrzeby. Duży wyświetlacz LED z informacją o szacowanym czasie do końca suszenia i 24 h opóźnieniu, przebiegu programu i specjalnych funkcjach.

  Miejsce 8

  Suszarka do prania SHARP KD-HHH8S7GW2

  Suszarka do prania SHARP KD-HHH8S7GW2

  Suszarka do prania SHARP KD-HHH8S7GW2 to urządzenie o pojemności 8 kg, które doskonale nadaje się dla dużych rodzin i gospodarstw domowych, w których obecne są zwierzęta domowe. Dzięki funkcji szybkiego suszenia Jet Dry, możesz wysuszyć swoje ubrania w niecałe 12 minut. W celu ograniczenia konieczności prasowania po suszeniu, każdy program posiada funkcję zapobiegania zagnieceniom. Efektywność energetyczna A++, która pozwala obniżyć koszt rachunków za prąd. Łatwość wkładania i wyjmowania odzieży dzięki dużym drzwiom oraz otworowi wsadowemu. Oświetlenie bębna zapewnia doskonałą widoczność wnętrza podczas wkładania i wyjmowania tkanin. W celu równomiernego wysuszenia prania i zminimalizowania zagnieceń, bęben obraca się w obu kierunkach. Dzięki zastosowaniu technologii 8 Sensor SHARP oferuje najbezpieczniejszą suszarkę bębnową na rynku. Technologia ta zapewnia pełną kontrolę nad pracą urządzenia.

  Miejsce 9

  Suszarka do prania AMICA AD2C83KISTVAD

  Suszarka do prania AMICA ładowana od frontu AD2C83KiStVAD

  Suszarka do prania AMICA AD2C83KISTVAD o pojemności bębna 8 kg będzie odpowiedni urządzeniem dla rodziny z dziećmi. Innowacyjna funkcja UV Hygiene Technology pozwala na niezwykle skuteczną eliminację groźnych patogenów światłem ultrafioletowym podczas suszenia. Ciekawą funkcją w tej suszarce do prania jest SteamTouch, gdzie cząsteczki pary wnikają we włókna tkanin, rozluźniają je, prostują i czyszczą. Zabijają też drobnoustroje, dlatego ubrania są zdezynfekowane i zawsze świeżo pachną. Nowa generacja bezszczotkowego silnika LogicDrive 3.0 to oszczędność podczas każdego suszenia dzięki klasie energetycznej A+++ oraz rozwiązania technologiczne, które pozwolą znacznie wydłużyć żywotność sprzętu. Czytelny wskaźnik poinformuje cię o przybliżonym zużyciu energii w danym programie i przy użyciu konkretnej funkcji.

  Miejsce 10

  Suszarka do prania Haier I-Pro 5 HD80-A3959

  Suszarka do prania Haier I-Pro 5 HD80-A3959

  Nasz ranking najlepszych suszarek do prania zamyka suszarka HAIER I-Pro 5 HD80-A3959, która jest wysokiej klasy urządzeniem. Aplikacja hOn i sztuczna inteligencja zastosowana w tej suszarce bębnowej zapewniają zdalne sterowanie, dzięki czemu możesz zarządzać swoją suszarką bębnową I-Pro Series 5 w dowolnym miejscu i czasie. Nowa funkcja Higiena pomaga utrzymać pranie w idealnym stanie dezynfekcji, zabijając wszelkie bakterie. Do tego elegancki i wyrafinowany pół-dotykowy ekran dodaje szyku i doskonale komponuje się z urządzeniem. i-Time to funkcja, dzięki której możesz dodać czas do wybranego cyklu. Funkcja i-Refresh w suszarce bębnowej Haier I-Pro Series 5 gwarantuje idealnie suche i czyste ubrania. Nowy system filtrujący Haier umożliwia użytkownikowi łatwe zbieranie kłaczków i włókien w jednym miejscu dzięki trójwarstwowej konstrukcji. Technologia pompy ciepła utrzymuje ciepło w bębnie suszarki, nie tylko obniżając zużycie energii nawet o 50%, ale także zapewniając o wiele lepszą pielęgnację prania w porównaniu ze zwykłą suszarką bębnową.

  Głównym celem naszych rankingów jest przedstawienie czytelnych zestawień dla ludzi nieznających się na zaawansowanej technologii, które ułatwią zakup wysokiej jakości urządzenia w przystępnej cenie. Liczymy na to, że dzięki naszemu rankingowi suszarek do prania wybierzesz urządzenie, które będzie służyło przez długi okres czasu i pomoże w codziennych obowiązkach związanych z suszeniem prania w Twoim domu lub mieszkaniu.

  Ekspert od suszarek do prania

  Jak powstał nasz ranking suszarek do prania?

  Ranking suszarek do prania widoczny na naszej stronie powstał w oparciu o osobiste testy naszych pracowników, analizę techniczną urządzeń, analizę opinii dostępnych w internecie na forach internetowych, w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Do stworzenia tego rankingu sprawdziliśmy urządzenia najpopularniejszych producentów suszarek bębnowych: Bosch, Electrolux, Samsung, Candy, Beko, Siemens, Miele, LG, AEG, Amica, Whirlpool, Haier, Sharp i kilku innych. Po wykonaniu dogłębnej analizy otrzymane wyniki przekazaliśmy do naszego działu redakcji, który stworzył ten rzetelny ranking suszarek do prania. Przygotowanie tego rankingu zajęło naszemu zespołowi ponad dwa tygodnie. Mamy nadzieje, że zakup nowej suszarki do prania z pomocą tego rankingu suszarek bębnowych będzie czystą przyjemnością.

  Najlepsi producenci suszarek do prania na rynku

  Na rynku suszarek do prania jest bardzo dużo producentów tych urządzeń. Najpopularniejszymi producentami suszarek bębnowych, którzy dostarczają porządne urządzenia to: Bosch, Electrolux, Samsung, Candy, Beko, Siemens, Miele, LG, AEG, Amica, Whirlpool, Haier, Sharp. Producenci Ci produkują najlepsze suszarki na rynku, które służą przez bardzo długi okres zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów. Od Ciebie zależy czy będziesz kierował się przed zakupem marką urządzenia, budżetem, opiniami czy funkcjami jakie oferuje dana suszarka.

  Czym się kierować przy wyborze suszarki do prania?

  Zastanawiasz się czym kierować się przed zakupem suszarki do prania? Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę do prania? Jak wybrać najlepszą suszarkę do prania? Co jest ważne przy wyborze suszarki do prania? Jeśli te pytania nie są Ci obce to nie musisz się martwić bo chętnie pomożemy Ci w zakupie nowej suszarki do prania. Osoba, która stoi przed zakupem nowej suszarki do prania koniecznie powinna wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych parametrów. Nasi pracownicy przygotowali najważniejsze punkty na jakie należy zwrócić uwagę kupując suszarkę do prania. Kierując się tymi rzeczami podczas zakupu na pewno wybierzesz tą najlepszą:

  Pojemność suszarki (wielkość załadunku) to bardzo ważny parametr wyrażony w kilogramach na który trzeba zwrócić uwagę przed zakupem suszarki do prania. Parametr ten informuje o tym jak dużo prania możemy wysuszyć za jednym razem. Na rynku spotykamy suszarki do prania najczęściej o pojemności: do 7 kg, od 8 do 9 kg, od 10 kg. Dla osoby mieszkającej samotnie idealnie sprawdzi się suszarka o pojemności 7 kg, natomiast dla rodziny z dziećmi warto wybrać urządzenie o pojemności od 8 do 9 kg.

  Klasa energetyczna suszarki jeśli zależy nam na oszczędnym urządzeniu to warto zwrócić uwagę na ten parametr wybierając suszarkę do prania. Parametr ten informuje o zużyciu prądu przez suszarkę do prania zgodnie z unijnymi dyrektywami. Na rynku spotykamy suszarki do prania, które posiadają klasę energetyczną w skali od A+++ do G. Urządzenia o klasie energetycznej A+++ będą najmniej zużywającymi prąd suszarkami. Warto wybierać suszarkę do prania w klasie energetycznej minimum A.

  Poziom hałasu suszarki do prania – ważny parametr wyrażony dB (decybel), który informuje nas jak bardzo głośna jest nasza suszarka do prania. Warto wybierać bardzo ciche urządzenia, które nie będą przeszkadzały podczas nocnego suszenia ubrań w suszarce. Za ciche suszarki do prania uważa się urządzenia do 65 dB, natomiast za suszarki umiarkowanie ciche od 66 dB.

  Silnik inwerterowy – to bardzo ważny parametr na który warto zwrócić uwagę przed wyborem suszarki do prania. Suszarka wyposażona w taki silnik emituje mniej hałasu oraz pobiera mniej prądu. Suszarki z silnikiem inwerterowym są bardziej trwalsze.

  Najczęściej zadawane pytania o suszarki do prania:

  Jakie są rodzaje suszarek do prania?

  Na rynku spotykane są dwa rodzaje suszarek do prania: wywiewowe i kondensacyjne, których różnica polega na usuwaniu wody. Aktualnie na rynku są głównie sprzedawane suszarki do prania kondensacyjne w których woda podczas suszenia prania zbiera się w zbiorniku lub jest usuwana poprzez wąż podłączony do kanalizacji.

  Co to jest suszarka do prania?

  Suszarka do prania to urządzenie domowe lub profesjonalne służące do suszenia odzieży, który wygląda jak pralka do prania. Najczęściej używa się suszarki elektryczne bębnowe do których wkłada się mokre rzeczy po wypraniu i ustawiając odpowiedni program czekamy na wysuszenie rzeczy.

  Czy suszarka do prania musi mieć odpływ?

  Suszarka do prania nie musi mieć odpływu bo woda jest zbierana do zbiorniczka. Trzeba pamiętać o regularnym opróżnianiu zbiorniczka na wodę po każdy użyciu urządzenia.

  Ile kosztuje najtańsza suszarka do prania?

  Najtańszą suszarkę do prania możemy już kupić za niecałe 1800 zł jest to Suszarka Candy RapidO RO H8A2TE-S o pojemności 8 kg i klasie energetycznej A++.

  Czego nie powinno się suszyć w suszarce?

  W suszarce bębnowej nie powinno się suszyć takich rzeczy jak: biustonoszy, odzieży z kryształkami lub cekinami, kożuchów, rajstop.

  Jakich ubrań nie należy suszyć w suszarce bębnowej?

  W suszarce bębnowej nie należy suszyć skóry naturalnej, koronkowej bielizny, dżinsów, niektórych firanek.

  Ile kosztuje najdroższa suszarka do prania?

  Jedną z najdroższych suszarek do prania jest suszarka Miele TWV 780 WP, którą można kupić za 12 499 zł.

  Jakie są najmniejsze suszarki do prania?

  Najmniejsze suszarki do prania to urządzenia, które są oznaczone jako „slim”.

  Czy suszarki do prania są dobre?

  Nowoczesne suszarki do prania to świetne urządzenia, które pokocha każdy kto robi regularnie pranie. Rzeczy suszone w suszarce są bardzo szybko i dokładnie wysuszone bez wygnieceń.

  Czy warto kupić suszarkę z funkcją pary?

  Suszarki do prania z funkcją pary to świetne urządzenia, które usuwają zagniecenia i nieprzyjemne zapachy z ubrań.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (47 votes)
  Opinie o rankingach