Zaznacz stronę

Wentylator kolumnowy to rodzaj wentylatora charakteryzujący się większą liczbą śmigieł a co za tym idzie większą mocą w porównaniu do klasycznego wentylatora. Urządzenie to ma na celu wprawienie w ruch powietrza dzięki czemu w upalne dni możemy poczuć przyjemne orzeźwienie, choć nie obniża on temperatury powietrza w pomieszczeniu co jest zasadniczą różnicą pomiędzy klimatyzatorem a wentylatorem. Wentylator kolumnowy ze względu na swoje niewielkie rozmiary to idealne rozwiązanie gdy chcemy poczuć w domu lub pracy delikatne ochłodzenie i nie mamy możliwości zamontowania klimatyzacji a klasyczny wentylator stojący nie spełnia swojej funkcji. Najważniejszym parametrem na który należy zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia jest jego moc, im większa tym lepsza wydajność pracy. Ponadto sprawdźmy jaki poziom hałasu generuje urządzenie, zbyt duża ilość decybeli sprawi, że wentylator może przeszkadzać w pracy czy codziennym funkcjonowaniu. Nowoczesne urządzenia mają kilka regulacji prędkości a często również tryb nocny, cichy i niezakłócający snu. Ciekawą opcją w niektórych modelach wentylatorów kolumnowych jest również funkcja oscylacji, która zapewnia równomierne orzeźwienie w całym pomieszczeniu a także timer, dzięki któremu można zaprogramować włączenie i wyłączenie się urządzenia. Spośród wielu dostępnych modeli każdy znajdzie więc sprzęt dostosowany do indywidualnych preferencji. Zobacz nasz stale aktualizowany ranking wentylatorów kolumnowych i wybierz najlepszy dla siebie.

Ranking wentylatorów kolumnowych

Miejsce 1

Wentylator kolumnowy TEFAL Silent Comfort 3w1 HE8120F0

Wentylator kolumnowy TEFAL Silent Comfort 3w1 HE8120F0

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znalazł się wentylator kolumnowy TEFAL Silent Comfort 3w1 HE8120F0. Wentylator kolumnowy TEFAL Silent Comfort 3w1 HE8120F0 to jedyny ultracichy wentylator kolumnowy, który: chłodzi, grzeje a także filtruje powietrze! Podczas gdy tryb wentylatora zapewnia ciche (38 db(A)) odświeżenie latem, a tryb grzejnika natychmiastowe uczucie ciepła zimą dzięki dużej mocy (2400 W), technologia filtracji powietrza skutecznie usuwa cząsteczki o wielkości do 500 mikronów, takie jak kurz czy sierść zwierząt. Dzięki ustawieniu Smart urządzenie wykrywa aktualną temperaturę w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje do niej prędkość grzania lub chłodzenia, jednocześnie zmniejszając zużycie energii. Z kolei ustawienie Eko w trybie grzania pozwala zaoszczędzić do 50% energii. Dodatkowo komfort użytkowania zwiększają: automatyczna oscylacja o kącie rozprowadzania powietrza 70°, timer wraz z funkcją opóźnionego startu oraz bardzo duży ekran dotykowy wraz z możliwością sterowania za pomocą pilota. W trybie wentylatora można ustawić następujące prędkości: – 3 ultraciche poziomy nawiewu, w tym jeden niesłyszalny, który zapewnia spokojny sen i niweluje ryzyko wychłodzenia dzięki lekkiej bryzie; – Średnie poziomy nawiewu – idealne, aby cieszyć się orzeźwiającym powietrzem bez hałasu podczas rozmowy lub oglądania telewizji; – Maksymalną prędkość z mocnym nawiewem, który sprawdzi sie podczas letnich upałów. Ciesz się idealną temperaturą przez cały rok za sprawą ustawienia automatycznego Smart, który monitoruje aktualne warunki i dostosowuje do nich poziom grzania lub chłodzenia. Ustawienie Smart to oszczędność energii i Twojego czasu. Dzięki bezszczotkowej technologii Silent Comfort 3w1 pracuje ekonomiczniej: w trybie wentylatora przy ustawieniu min. prędkości urządzenie zużywa tyle energii (lub nawet mniej!), ile energooszczędna żarówka LED (tylko 2,3 W), a w przypadku ustawienia maks.prędkości – 3 razy mniej od standardowego wentylatora (tylko 25 W).

Miejsce 2

Wentylator kolumnowy Unold 86865

Wentylator kolumnowy Unold 86865

Wentylator kolumnowy Unold 86865 posiada stylowy design i wysokość prawie 96 cm, jest to wentylator, który pasuje wszędzie. Sypialnia, pokój dzienny lub biuro: gdziekolwiek potrzebujesz świeżego powietrza, jest ono we właściwym miejscu! Dzięki 9 różnym prędkościom wentylator TOWER FAN Black Tower wnosi pożądaną bryzę do każdego pomieszczenia. Opcjonalna oscylacja 90° gwarantuje perfekcyjne rozprowadzenie powietrza. W gorące letnie noce można nawet wybrać opcjonalny tryb nocny. Praktyczny pilot zdalnego sterowania z czytelnym wyświetlaczem LED oraz dotykowy panel sterowania umożliwiają przyjazną obsługę. Baterie do pilota są oczywiście dołączone! Funkcja timera pozwala na wybór okresu od 1 do 8 godzin.

Miejsce 3

Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter

Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter

Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter to bardzo dobrej jakości wentylator kolumnowy, który musiał się znaleźć w naszym zestawieniu. Ze swoją smukłą i elegancką sylwetką wentylator kolumnowy Peter wytwarza dużo wiatru. Dzięki trybowi oscylacji zapewnia równomierny i przyjemny powiew powietrza w całym pomieszczeniu. Dzięki kształtowi kolumny wentylator zajmuje bardzo mało miejsca i idealnie sprawdzi się nawet w ciasnych przestrzeniach. Wentylator kolumnowy Peter posiada kilka sprytnych cech, takich jak timer 1-7 godzinny, tryb naturalnej bryzy i poręczny pilot zdalnego sterowania. Wszystkie funkcje są też dostępne za delikatnym dotknięciem panelu sterowania. Energiczny wentylator Peter oferuje trzy prędkości pracy do wyboru by regulować siłę wiatru. Zmywalny filtr powietrza pozwala chronić wentylator kolumnowy przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter przeznaczony jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 40m2.

Miejsce 4

Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC

Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC

Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC to wysokiej jakości urządzenie, które idealnie sprawdza się w większych pomieszczeniach. Wydajność modelu TF1101BRC wynosi 500 m3/h. Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dzięki funkcji automatycznej oscylacji wentylator może chłodzić nie tylko powietrze na wprost siebie, ale również po bokach. Funkcja oscylacji gwarantuje równomierne chłodzenie dużych powierzchni. Zastosowanie funkcji jonizacji sprawia, że wentylator również oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. Timer umożliwia ustawienie czasu automatycznego wyłączenia się wentylatora. Po osiągnięciu ustawionej godziny wentylator wyłącza się. Dzięki 3 regulowanym prędkościom nawiewu możesz zmieniać siłę nadmuchu. Wybierz mniejsze obroty do lekkiego schłodzenia lub silniejsze w przypadku wysokiej temperatury powietrza. Wyświetlacz LED pokazujący aktywne funkcje wentylatora. Automatyczna oscylacja w poziomie – kąt 80°. 3 prędkości nawiewu – najwyższa nadmuchu 7 m/s. 3 tryby pracy – NORMAL/NATURAL/SLEEP.

 

Miejsce 5

Wentylator kolumnowy MPM MWP-31

Wentylator kolumnowy MPM MWP-31

Wentylator kolumnowy MPM MWP-31 o mocy 50 W to urządzenie bezpieczne dla dzieci i zwierząt- brak łopat stanowi pełne bezpieczeństwo użytkowe. Co ważne, model MWP-31 to również ciekawy detal w Twoim domu. Dzięki designerskiej konstrukcji stanowi też elegancki i modny dodatek. Cicha praca nie zakłóci spokoju domowników. Wentylator bezśmigłowy z pilotem MWP-31 dzięki trzystopniowej regulacji siły prędkości obrotowej pozwoli łatwo dostosowywać jego działanie do potrzeb. Niezależnie czy jest Ci lekko duszno czy bardzo gorąco. Wybierz jedną z dostępnych funkcji: normal, natural, sleep. Co ważne, urządzenie posiada również funkcję swing, która zapewnia zmienny kierunek nadmuchu powietrza. Wentylator bezłopatkowy z pilotem MWP-31jest bardzo prosty w obsłudze. Panel dotykowy pozwoli szybko i sprawnie dokonać zmian w ustawieniach. Co więcej, nie musisz nawet wstawać z fotela aby włączyć swój wentylator! W zestawie z urządzeniem znajdziesz Pilot, który umożliwi zdalne sterowanie. Wentylator kolumnowy MPM MWP-31 posiada 3 stopniowa regulacja prędkości obrotowej. Funkcja Swing (zmienny kierunek nadmuchu powietrza). Timer – od 0,5 do 7,5 godzin. Dotykowy panel sterowania i dźwiękowa sygnalizacja wyboru funkcji.

Miejsce 6

Wentylator kolumnowy ZELMER ZTW1500

Wentylator kolumnowy ZELMER ZTW1500

Wentylator kolumnowy ZELMER ZTW1500 to wysokiej jakości urządzenie od znanego i cenionego producenta. Minimalistyczny i nowoczesny design tego wentylatora zachwyca każdego! A do tego urządzenie zajmuje naprawdę mało miejsca, więc ustawisz je nawet w niewielkim pomieszczeniu. Moc 45 W, regulacja prędkości i pilot zdalnego sterowania – tak właśnie wygląda wentylacja na miarę naszych czasów i potrzeb! Dzięki pilotowi zdalnego sterowania obsługa domowego wentylatora będzie bajecznie prosta! Możesz włączać urządzenie, wyłączać je i regulować prędkość pracy bez ruszania się np. z fotela! Strumień zimnego powietrza w jednym kierunku to przepis na szybkie ochłodzenie. Jednak gdy zależy Ci na delikatniejszym efekcie, wybierz wentylator z oscylacją w obie strony. Co to znaczy? Otóż tylko i aż tyle, że Twój wentylator może wykonywać ruch w prawo i w lewo. A dzięki temu rozprowadza on chłodne powietrze w różnych kierunkach. Wentylator nigdy nie stoi w jednym miejscu, bo i Ty często je zmieniasz. Salon, kuchnia, sypialnia – wszędzie możesz go potrzebować. Dlatego wyposażyliśmy wentylator w uchwyt transportowy, ułatwiający przenoszenie. Chwytasz, przenosisz i cieszysz się przyjemnym powiewem chłodnego powietrza. Korzystaj z 3 stopni regulacji nawiewu i ustaw urządzenie tak, jak tego potrzebujesz. Czasem przyda Ci się wysoka prędkość, ale na co dzień, po prostu dla zwiększenia komfortu, może ona być niższa. Sprawdź, co sprawi, że poczujesz się przyjemnie nawet podczas upałów. Teraz nie musisz pamiętać o tym, żeby wyłączyć wentylator, np. przed pójściem spać. Wystarczy, że ustawisz timer – urządzenie wyłączy się samo. A Ty możesz zasnąć w dużo przyjemniejszej atmosferze. 7 godzin i 30 minut – tyle masz do dyspozycji na timerze. Korzystaj!

Miejsce 7

Wentylator kolumnowy ADLER AD 7857

Wentylator kolumnowy ADLER AD 7857

Biało-czarny wentylator kolumnowy ADLER AD 7857 o mocy 50 W to właściwy wybór dla osób oczekujących urządzenia, które skutecznie chłodzi nie zajmując dużej powierzchni pomieszczenia. Funkcja oscylacji umożliwia obrót poziomy kolumny rozsyłając powietrze w promieniu 50 stopni w lewą i prawą stronę lub ustawienie w pozycji nieruchomej. Trzy prędkości nawiewu, wyświetlacz LED, pilot zdalnego sterowania i timer to główne zalety produktu. Trzy prędkości nawiewu do wyboru. Zakres czasomierza 1-12 godzin. W kolumnie znajduje się wygodny uchwyt do przenoszenia. Pilot (1 szt. CR2025). Wysokość wentylatora kolumnowego to 96 cm. Jeśli szukasz dobrego i niezawodnego wentylatora kolumnowego w przystępnej cenie to zainteresuj się tym modelem bo warto.

Miejsce 8

Wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT801

Wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT801

Wentylator kolumnowy AFT801 marki Blaupunkt to nowoczesne urządzenie, które wspomoże nas w dni, w których temperatura przekracza poziom komfortowy dla naszego organizmu, zapewniając bardzo mocny strumień powietrza przy maksymalnej prędkości wentylatora. Dzięki trzem stopniom prędkości nadmuchu oraz dostępnym czterem trybom pracy, możemy dopasować działanie wentylatora do własnych potrzeb. Po wyborze trybu standardowego urządzenie pracuje z ustawioną prędkością. Tryb naturalny spowoduje, że wentylator będzie symulował przyjemne dla ciała i zmysłów podmuchy wiatru, zmieniając co pięć sekund jego prędkość od najszybszej do najmniejszej. To zawsze dobry wybór, gdy chcemy się odprężyć po ciężkim dniu pracy lub spotkaniu w biurze. Po ustawieniu trybu nocnego wentylator zacznie pracę z najszybszą prędkością, po 30 minutach zmniejszy prędkość do średniej, po kolejnych 30 minutach do najniższej i będzie tak kontynuować pracę do momentu wyłączenia go lub zmiany trybu pracy przez użytkownika. Wybór trybu dziecięcego gwarantuje, że wentylator wyłączy się sam po 3 godzinach pracy. W czasie gdy dziecko rozpocznie spokojne zasypianie, urządzenie będzie pracowało z najszybszą prędkością, która zmieni się do średniej po 15 minutach, po kolejnych 15 osiągnie najniższą prędkość. Wybierając ten tryb, jednocześnie zostanie uruchomiona funkcja oscylacji, która rozprowadzi powietrze po całym pokoju. Jeśli chcemy z niej zrezygnować, można ją wyłączyć jednym przyciskiem. Wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT801 posiada funkcję regulacji kąta nachylenia, dzięki czemu można skierować nawiew powietrza ku górze i zminimalizować uczucie podmuchu w kierunku konkretnej osoby, poprawiając jednocześnie cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Model AFT801 pracuje bardzo cicho (40 dB przy najniższej prędkości nadmuchu), można go zatem postawić np. tuż przy łóżku dziecka, bez obaw o jego spokojny sen lub w biurze gdzie preferowana jest praca w ciszy. Elektroniczne sterowanie za pomocą pilota, funkcja opóźnionego wyłączenia za pomocą timer oraz wyświetlacz LED przedstawiający tryb pracy i temperaturę otoczenia, dopełniają komfortu obsługi.

Miejsce 9

Wentylator kolumnowy TEESA TSA8032

Wentylator kolumnowy TEESA TSA8032

Wentylator kolumnowy TEESA TSA8032 w przeciwieństwie do tradycyjnych wiatraków model TSA8032 nie posiada śmigieł, co pozwoliło stworzyć urządzenie ze smukłą, stylową obudową, które nie zajmuje wiele miejsca i idealnie komponuje się z wystrojem nowoczesnych wnętrz. Na górze wentylatora znalazły się: miejsce na pilot zdalnego sterowania oraz przyciski umożliwiające wybór preferowanych ustawień nawiewu, które są wyświetlane na przednim panelu. Wentylator Teesa z silnikiem o mocy 50 W i automatyczną oscylacją 90°, posiada 3 tryby pracy m.in. tryb normalny ze stałą siłą nawiewu oraz naturalny, który symuluje przepływ powietrza w warunkach naturalnych. Osoby, które chciałyby używać wentylatora także w upalne noce, ale obawiają się przeziębienia, mogą wykorzystać tryb nocny, podczas którego prędkość nawiewu jest stopniowo zwiększana i zmniejszana. Jeśli natomiast możliwość przeziębienia jest powodem, dla którego nie chcesz ryzykować spania przy włączonym wentylatorze nawet w trybie SLEEP, możesz wykorzystać funkcję Timer, dzięki której urządzenie automatycznie wyłączy się po ustawionym przez Ciebie czasie. Dużą zaletą wentylatora Teesa jest 3-stopniowa regulacja prędkości nawiewu, dzięki czemu z pewnością uda Ci się uzyskać idealne warunki w pomieszczeniu.

Miejsce 10

Wentylator kolumnowy Webber WB 1807R

Wentylator kolumnowy Webber WB 1807R

W naszym rankingu najlepszych wentylatorów kolumnowych nie mogło zabraknąć dobrego i niezawodnego wentylatora kolumnowego Webber WB 1807R. Planujesz postawić wentylator z dala od miejsca pracy lub kanapy? Do sterowania jego pracą przyda Ci się pilot dołączony do zestawu. Dzięki niemu włączysz lub wyłączysz wentylator nie ruszając się z miejsca. Wentylator kolumnowy Webber WB 1807R umożliwia zmianę prędkości nawiewu. Do dyspozycji mamy 3 szybkości, dzięki którym w łatwy sposób można zmienić prędkość, a tym samym siłę nadmuchu. Urządzenie posiada timer umożliwiający ustawienie czasu pracy do 4 godzin. Po osiągnięciu ustalonej godziny wentylator automatycznie się wyłączy, dzięki czemu nie musisz pamiętać o jego wyłączeniu. Wentylator kolumnowy Webber WB 1807R o mocy 40 W waży 3 kg. Ten model wentylatora kolumnowego sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Wentylator kolumnowy to urządzenie, które sprawdzi się doskonale latem, gdy panują upały. Dla Ciebie mój zespół przetestował i przeanalizował ponad 40 modeli tych urządzeń, aby wybrać 10 najlepszych i ułatwić Ci wybór.

Eksperci od wentylatorów kolumnowych

Jak powstał ranking wentylatorów kolumnowych?

Do zbudowania tego ranking przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 40 wentylatorów kolumnowych różnych firm: Webber, Honeywell, ETA, RAVEN, Tefal, Columbia Vac, Sencor, Teesa, Unold, Kepland, Zelmer, Stadler Form, Kalorik, Vesta, LTC, Eldom, MPM, HB, Concept i wielu innych. Podczas naszych testów i analiz sprawdzaliśmy: dokumentację i parametry urządzeń, wykonanie, łatwość obsługi, cenę oraz inne rzeczy. Po naszych testach i analizach postanowiliśmy sprawdzić opinie o wentylatorach kolumnowych w internecie. Opinie o wentylatorach kolumnowych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na blogach z recenzjami, w sklepach internetowych typu: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i wielu innych miejscach. Po zebraniu tych wszystkich informacji usiedliśmy z naszym zespołem i stworzyliśmy ten ranking dobrych i niezawodnych wentylatorów kolumnowych. Nasz ranking wentylatorów kolumnowych nie jest sponsorowany przez żadną firmę produkującą te urządzenia. Ranking wentylatorów kolumnowych widoczny na tej stronie jest stale aktualizowany, dzięki czemu prezentuje zawsze aktualne i najlepsze sprzęty dostępne na rynku. Nasz ranking wentylatorów kolumnowych ma Ci pomóc w wyborze sprzętu, ale nie zdecyduje za Ciebie co masz ostatecznie wybrać i kupić!

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora kolumnowego?

Wybór i zakup wentylatora kolumnowego nie należy do łatwych zadań z racji tak wielu urządzeń dostępnych na rynku. Szukając wentylatora kolumnowego możemy natrafić na urządzenia wysokiej jakości jak i te troszkę gorsze. Jaki wentylator kolumnowy wybrać i kupić? Czym kierować się przy zakupie wentylatora kolumnowego? Jaki wentylator kolumnowy? Sprawdź nasz poradnik zakupowy o wentylatorach kolumnowych i dokonaj właściwego wyboru. Przy wyborze i zakupie wentylatora kolumnowego należy zwrócić uwagę na te parametry:
 
Moc wentylatora kolumnowego (W) – Przed wyborem wentylatora kolumnowego zwróć uwagę na moc urządzenia. Na rynku można spotkać wentylatory kolumnowe o mocy od 25 W do 65 W. To właśnie moc wentylatora kolumnowego jest odpowiedzialna za wydajność urządzenia. My radzimy wybierać wśród najmocniejszych wentylatorów jeśli budżet nam na to pozwala.
 
Liczbę poziomów mocy w wentylatorze – Kupując wentylator kolumnowy warto zwrócić na to ile poziomów mocy posiada dane urządzenie. Najczęściej wentylatory mają 3 poziomy mocy/prędkości np.  niski, średni, wysoki, ale zdarzą się też urządzenia, które mają tylko 1 poziom lub bardziej zaawansowane urządzenia, które posiadają ich aż 8. Wybierz wentylator kolumnowy, która ma minimum 3 poziomy.
 
Ilość decybeli (dB) – Wybierając wentylator kolumnowy warto zwrócić uwagę na to ile decybeli emituje dany wentylator. To od ilości decybeli zależne jest to czy urządzenie jest ciche i nie przeszkadza. Wybierz wentylator kolumnowy z jak najmniejszą ilością decybeli.
 
Funkcje dodatkowe – Kupując dobrej jakości wentylator kolumnowy warto zwrócić uwagę na to jakie funkcje dodatkowe posiada dany model. To właśnie funkcje dodatkowe ułatwiają codzienne użytkowanie wentylatora. Producenci wentylatorów kolumnowych dodają takie funkcje dodatkowe jak: oscylacja, sterowanie pilotem, timer, wyświetlacz LED, automatyczne wyłączenie, funkcja ogrzewania, wyłącznik czasowy, jonizacja, tryb nocny, wskaźnik temperatury i wiele innych.

Najczęściej zadawane pytania o wentylatory kolumnowe:

Co to jest wentylator kolumnowy?

Wentylator kolumnowy nazywany również wentylatorem wieżowym to urządzenie, które jest alternatywą dla tradycyjnych wiatraków stojących. Jak nazwa wskazuje wentylatory te mają kształt kolumny. W tym urządzeniu nawiew nie jest generowany przez obracające się śmigło lecz poprzez walec z łopatkami.

Jak działa wentylator kolumnowy?

Działanie wentylatora kolumnowego polega na tym, że urządzenie zasysa powietrze z tyłu i rozprowadza je poprzez wylot, który jest wyposażony w walec z małymi łopatkami.

Wentylator kolumnowy czy zwykły?

Wentylator kolumnowy jest lepszym wyborem niż zwykły bo jest mniejszym urządzeniem, ładniejszym, które lepiej się wkomponowuje w przestrzeń naszego mieszkania. Moc tych urządzeń jest porównywalna do zwykłych.

Czy wentylator kolumnowy chłodzi?

Wentylator kolumnowy to urządzenie, które cyrkuluje powietrze więc nie jest urządzeniem, które tak jak klimatyzator przenośny chłodzi.

Co jest lepsze klimatyzator czy wentylator?

Klimatyzator jest lepszym urządzeniem od wentylatora bo obniża temperaturę za pomocą czynnika chłodzącego. Wentylatory tylko wprowadzają w ruch powietrze a nie obniżają powietrze.

Ile kosztuje wentylator kolumnowy?

Ceny wentylatorów kolumnowych są zróżnicowane. Za najtańszy wentylator kolumnowy trzeba zapłacić ok. 100 zł. Za dobry i niezawodny wentylator kolumnowy trzeba zapłacić od 300 do 500 zł.

Czy warto kupić wentylator kolumnowy?

Zakup wentylatora kolumnowego to bardzo dobry pomysł jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup klimatyzatora przenośnego. Wybór i zakup wentylatora kolumnowego będzie o wiele lepszym pomysłem niż zakup standardowego wiatraka, który ma ograniczone możliwości.

Jaki wentylator kolumnowy kupić forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone wentylatorom kolumnowym można zauważyć, że największą popularnością cieszą się urządzenia takich firm jak: Tefal, Zelmer, Stadler Form, Raven. To właśnie te firmy są najlepiej oceniane na forach internetowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

4.9/5 - (67 votes)
Opinie o rankingach