Zaznacz stronę

Wysokiej jakości odkurzacz pionowy poradzi sobie z kurzem i zanieczyszczeniami, które gromadzą się we wszystkich zakamarkach Twojego mieszkania lub domu. Decydując się na zakup nowego odkurzacza pionowego zapewne masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia, gdy masz do wyboru tak wiele odkurzaczy pionowych różnych producentów o różnych parametrach użytkowych. Do tego wszystkiego dochodzą ceny odkurzaczy pionowych, które zaczynają się od 199 zł a kończą się na ponad 4000 zł. Jak wybrać ten najlepszy odkurzacz pionowy? Na szczęście w takich sytuacjach są nasi eksperci, którzy pomogą Ci wybrać najlepszy odkurzacz pionowy nie rujnując Twojego domowego budżetu. Podczas naszych 2 miesięcznych testów przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy najpopularniejsze odkurzacze pionowe takich producentów jak: Tefal, Electrolux, Samsung, Bosch, Dyson, Philips, Karcher, Sencor i kilku innych. Sprawdź nasz rzetelny ranking odkurzaczy pionowych i wybierz najlepsze urządzenie.

Ranking odkurzaczy pionowych

Miejsce 1

Odkurzacz pionowy Samsung Bespoke Jet pro extra VS20A95973B/GE

Odkurzacz pionowy Samsung Bespoke Jet pro extra VS20A95973B/GE

Niekwestionowanym numerem jeden w naszym rankingu odkurzaczy pionowych jest odkurzacz pionowy Samsung Bespoke Jet pro extra VS20A95973B/GE. Stacja tego odkurzacza pionowego All-in-One jest zintegrowaną z odkurzaczem BESPOKE Jet stacją czyszczącą i ładującą. Automatycznie usuwa zawartość pojemnika na kurz jednym przyciskiem dzięki technologii Air Pulse™. Ten odkurzacz pionowy posiada wielowarstwowy system filtracji, który zapewnia niemal absolutną czystość, usuwając aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów, a specjalny worek w stacji czyszczącej ogranicza aż do 99,9% rozprzestrzenianie się bakterii. Wysoka moc silnika tego odkurzacza pionowego 580W zapewnia skuteczne sprzątanie. Pozwala precyzyjnie odkurzać zarówno twarde podłogi jak i miękkie dywany. Lekka konstrukcja tego odkurzacza gwarantuje maksymalną wygodę użytkowania, a także zmniejsza obciążenie nadgarstka. Korpus urządzenia waży zaledwie 1,44 kg. Bateria w odkurzaczu BESPOKE Jet pozwala na odkurzanie nawet do 60 minut bez ładowania.

Miejsce 2

Odkurzacz pionowy Dyson V15 Detect Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect™ Absolute to najmocniejszy, inteligentny odkurzacz bezprzewodowy dostępny na rynku. Precyzyjnie ustawiona wiązka światła sprawia, że ​​niezauważalny na podłogach twardych kurz staje się widoczny. Czujnik piezoelektryczny stale zlicza i mierzy cząsteczki kurzu – automatycznie regulując moc ssania. Ekran LCD pokazuje w czasie rzeczywistym, zanieczyszczenia zebrane przez odkurzacz. Potężny, lekki silnik Dyson Hyperdymium™ obraca się z prędkością do 125 000 obrotów na minutę, generując moc ssania do usuwania mikroskopijnego kurzu i większych zanieczyszczeń. 14 cyklonów Dyson generuje siłę o wartości do 100 000G, wyrzucając do pojemnika kurz i pył bez zatykania filtra, dzięki czemu nie dochodzi do utraty mocy ssania. Każdy akumulator typu click-in zapewnia do 60 minut pracy bez utraty mocy ssania, aby posprzątać każde miejsce w Twoim domu. W pełni uszczelniona filtracja Dyson wyłapuje 99,99% mikroskopijnych cząsteczek i alergenów o wielkości zaledwie 0,3 mikrometra. Czarne antystatyczne włókna węglowe podświetlanej elektroszczotki Slim Fluffy™ wychwytują drobny kurz z podłóg twardych.

  Miejsce 3

  Odkurzacz pionowy Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

  Odkurzacz pionowy Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

  Odkurzacz pionowy Philips Aqua Plus z serii 8000 jest wyposażony w wyjątkową nasadkę Aqua Plus, która umożliwia usuwanie różnych rodzajów brudu jednocześnie, od kurzu po lepkie plamy, z mocą podwójnego zasysania. Nasadka w tym odkurzaczu pionowym automatycznie dostosowuje ssanie, gdy potrzebne jest zwiększenie wydajności, wykorzystując podwójne kanały ssania. Wystarczy dodać ulubiony środek do czyszczenia podłóg lub odpowiedni detergent, aby usunąć do 99% bakterii z twardych podłóg w domu. Antybakteryjna ściereczka z mikrofibry jest pokryta powłoką Always Clean, która chroni ściereczkę przed bakteriami po każdym czyszczeniu. W zestawie znajdują się 2 ściereczki. Najwydajniejszy tryb Turbo, ponad 125 m² po jednym ładowaniu. Dzięki akumulatorom litowo-jonowym 25,2 V sprzątanie z użyciem tego odkurzacza trwa do 80 minut. Nasadka zasysającą 360° jest wyposażona w opatentowaną technologię, która wychwytuje kurz i brud ze wszystkich stron nasadki. Podświetlenie LED ujawnia nawet najdrobniejszy kurz. Odkurzacz Philips 8000 Aqua Plus jest elastyczny i łatwo nim manewrować.

  Miejsce 4

  Odkurzacz bezprzewodowy 4w1 z technologią aktywnego mopowania POWER HYGIENIC 800 60 min

  Odkurzacz pionowy Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

  Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU to wielozadaniowy odkurzacz 4w1 z technologią aktywnego mopowania. Model tego odkurzacza od Electroluxa posiada technologię aktywnego mopowania, innowacyjną technologię UV oraz daje możliwość polerowania podłóg. Unikalna budowa szczotki PowerPro Mop z obrotowymi dyskami skutecznie usunie uporczywy brud a nawet zaschnięte plamy z podłóg twardych. Cyfrowy wyświetlacz LED wskazuje poziom naładowania akumulatora oraz aktualny tryb pracy. Możesz regulować moc ssania pracy pomiędzy 4 trybami. Odkurzacz Power Hygienic 800 dzięki elektroszczotce BEDPROPOWER™ PLUS z technologią UV, usuwa pyłki, bakterie, kurz, roztocza i alergeny z materacy, łóżek, łóżeczek dziecięcych i sof. 5-stopniowy system filtracji w połączeniu z użyciem elektroszczotki BED PRO POWER+ z technologią UV usuwa do 99,99% cząsteczek o wielkości poniżej 1µm (mikrometr. Czas pracy przy najniższym poziomie mocy, parkiet [min.] 35.

  Miejsce 5

  Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

  Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

  Na piątym miejscu w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy pionowych znalazł się Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890, który łączy w sobie zaawansowaną technologię i wyjątkową skuteczność. Sprawne odkurzanie tym odkurzaczem pionowym gwarantują: wysokiej jakości silnik DigitalForce o mocy 130 Airwattów oraz wymienna bateria 25,2 V, która pozwala na 45 minut nieprzerwanej pracy tego odkurzacza pionowego. Dzięki wymiennej zapasowej baterii (która sprzedawana jest osobno) możesz wydłużyć czas pracy dwukrotnie! Wyjątkowo elastyczna konstrukcja rury tego odkurzacza pionowego sprawia, że Tefal X-Force Flex 11.60 dosięga do kurzu pod niskimi meblami do 4 razy skuteczniej niż standardowe odkurzacze. Cyfrowy panel sterowania oraz przycisk Boost umożliwiają monitorowanie zużycia baterii oraz wygodny wybór jednego z 3 trybów pracy. Dzięki głowicy Aqua jednocześnie odkurzysz i umyjesz podłogi, oszczędzając czas o połowę.

  Miejsce 6

  Odkurzacz pionowy BOSCH Unlimited 7 BCS712XXL

  Odkurzacz pionowy BOSCH Unlimited 7 BCS712XXL

  Odkurzacz BOSCH Unlimited 7 BCS712XXL umożliwi Ci sprzątanie bez wysiłku. Odkurzacz bezprzewodowy BOSCH Unlimited 7 BCS712XXL zapewnia taką samą wydajność jak tradycyjny odkurzacz przewodowy. Praktyczna, zginana rura z łatwością umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc pod meblami, funkcja parkowania pozwala na bezpieczne odstawienie odkurzacza podczas przerw w sprzątaniu, a samostojąca konstrukcja elektroszczotki i rury pozwala w tym czasie na wygodne sprzątanie odkurzaczem ręcznym. Z wydajnym i wytrzymałym akumulatorem Bosch Power for All o pojemności 3.0 Ah możesz odkurzyć do 100 metrów kwadratowych na jednym naładowaniu akumulatora. Czas pracy pojedynczego akumulatora 3.0 Ah to 40 min w trybie Eco bez elektroszczotki. Intuicyjny, 3-stopniowy wybór trybu pracy dostosowany do każdych wymagań zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ergonomiczny i lekki odkurzacz ręczny (1.4 kg).

  Miejsce 7

  Odkurzacz pionowy Miele Triflex HX2 Pro SOML0

  Odkurzacz pionowy Miele Triflex HX2 Pro SOML0

  Odkurzacz pionowy Miele Triflex HX2 Pro SOML0 to urządzenie, które warto wziąć pod uwagę kupując odkurzacz pionowy. W zależności od indywidualnej koncepcji budowy urządzenie można ładować zarówno z modułem PowerUnit na górze, jak i z modułem PowerUnit na dole. Montowany od góry moduł PowerUnit odkurzacza Triflex HX2 zapewnia maksymalną elastyczność. Czas pracy tego odkurzacza pionowego na jednym ładowaniu wynosi do 60 minut. Model ten posiada szeroką elektroszczotkę z funkcją rozpoznawania rodzaju wykładziny podłogowej. Dzięki filtrowi HEPA2 Lifetime zmienisz swoje cztery kąty w strefę przyjazną dla alergików. W połączeniu z filtrem HEPA2 uzyskuje się całkowitą skuteczność filtracji na poziomie >99,999%, dzięki czemu wychwytywane są nawet mikroskopijne cząsteczki i alergeny. Funkcja Twist2open umożliwia łatwe opróżnianie pojemnika przez wykonanie jednego obrotu. 

  Miejsce 8

  odkurzacz pionowy Dreame V11

  Odkurzacz pionowy Dreame V11

  Odkurzacz pionowy Dreame V11 to odkurzacz, który poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń. Nieduża waga (zaledwie 1,6 kg) oraz nowoczesny wyświetlacz OLED powodują, że sprzątanie staje się jeszcze łatwiejsze. Specjalny uchwyt montowany na ścianie pozwala zaoszczędzić miejsce przy przechowywaniu, a pojemnik na kurz oraz filtry można bez problemu wyczyścić pod bieżącą wodą. Ulepszony akumulator odkurzacza pionowego Dreame V11 o pojemności 3000 mAh pozwala na 90 minut ciągłej pracy przy jednym ładowaniu. Po wyczerpaniu akumulatora pełne ładowanie trwa 4 godziny. Dreame V11 jest wyjątkowo cichym odkurzaczem, w trybie ECO emituje jedynie 73 dB.  Dodatkowo 12-stożkowy cyklonowy system filtracji poradzi sobie z kurzem, pyłkami, sierścią zwierząt i wszelkimi cząsteczkami do 0,3 mikrona. 5-stopniowy system filtrowania pozwala na przechwycenie 99,7% cząsteczek kurzu, brudu czy drobnoustrojów.

  Miejsce 9

  Odkurzacz pionowy Roborock H7

  Odkurzacz pionowy Roborock H7

  Odkurzacz pionowy Roborock H7 jest zasilany baterią, może pracować do 90 minut bez konieczności jej ładowania. Dzięki szybkiemu ładowaniu, odkurzacz jest gotowy do pracy w ciągu zaledwie 2,5 godziny. Silnik o mocy 480W zapewnia aż 160AW stałej mocy ssania. Dzięki temu H7 nie tylko z łatwością zbiera kurz, okruchy i inne zanieczyszczenia z podłogi, ale także pozwala na dogłębne odkurzenie dywanów i wykładzin oraz dokładne oczyszczenie tapicerki mebli lub samochodu. 5-cio stopniowy system filtracji powietrza oraz wykorzystanie filtru HEPA pozwala na dokładne oczyszczenie powietrza z cząstek kurzu i alergenów, od roztoczy po pyłki. System wychwytuje do 99,99% cząsteczek o wielkości nawet 0,3 mikrona. Dzięki ultralekkiej baterii, jednostka główna ważny mniej niż butelka wody – zaledwie 1,46 kg.

  Miejsce 10

  Odkurzacz pionowy VM 8100 Leste Amica

  Odkurzacz pionowy Amica VM 8100 Leste

  Odkurzacz pionowy VM 8100 Leste Amica to 10 najlepszy odkurzacz widoczny w naszym rankingu, który warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu odkurzacza pionowego. Odkurzacz ręczny i pionowy w jednym urządzeniu dla większej wygody podczas sprzątania. Rura odkurzacza zgina się, dzięki czemu czyszczenie przestrzeni pod sofą, łóżkiem czy komodą przestaje być problemem. Mocna bateria litowo-jonowa pozwoli Ci na wygodne sprzątanie bez konieczności podłączania odkurzacza do kontaktu. 60 minut – dokładnie tyle czasu nieprzerwanej pracy gwarantuje Ci ten odkurzacz pionowy VM 8100 Leste Amica. Specjalny filtr we wnętrzu tego odkurzacza pionowego oczyszcza wydmuchiwane powietrze z zanieczyszczeń – nawet tych powstających wskutek pracy samego silnika. Łatwo dostosuj moc ssania odkurzacza do rodzaju czyszczonej powierzchni! Elektroniczna regulacja mocy pozwoli Ci nie tylko sprawniej i skuteczniej odkurzać różnego rodzaju podłoża, ale też oszczędzić na rachunkach za energię!

  Przygotowanie tego rankingu odkurzaczy pionowych było czasochłonnym zadaniem dla mojego zespołu. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy dla Was ponad 100 najpopularniejszych odkurzaczy pionowych znanych producentów, aby stworzyć ten rzetelny ranking. Mamy nadzieje, że ten ranking odkurzaczy pionowych będzie pomocnym narzędziem dla Was. Życzymy udanych zakupów!

  Ekspert od odkurzaczy pionowych

  Jak powstał nasz ranking odkurzaczy pionowych?

  Nasz najnowszy ranking odkurzaczy pionowych, który jest widoczny na tej stronie powstał w oparciu o testy i analizę ponad 100 modeli odkurzaczy. Prześwietliliśmy odkurzacze pionowe takich producentów jak: Electrolux, Tefal, Samsung, Bosch, Dyson, Philips, Karcher, Sencor, Severin, Black&Decker, Shark, Vileda, Bissell, Hoover, RAVEN, Amica, Sharp, Roborock, Beko, Roidmi, Viomi, Cecotec, Dreame, Xiaomi, Miele. Po przeanalizowaniu urządzeń prześwietliliśmy opinie na temat tych urządzeń w internecie. Opinie na temat odkurzaczy pionowych sprawdzaliśmy na Allegro.pl, forach internetowych, stronach producentów oraz w sklepach internetowych takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Po wszystkich tych czynnościach nasi redaktorzy stworzyli ten najlepszy ranking odkurzaczy pionowych. Ranking ten nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów, dzięki czemu możesz być pewny, że jest on rzetelny. Ranking odkurzaczy pionowych jest aktualizowany kilka razy w miesiącu, aby był pomocnym narzędziem dla osób poszukujących ten właśnie sprzęt.

  Jak wybrać odkurzacz pionowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Wybór najlepszego odkurzacza pionowego może nie być łatwym zadaniem z racji tego, że na rynku jest bardzo dużo modeli oferowanych przez różnych producentów. Zadajemy sobie sprawę, że ciężko jest dokonać najlepszego wyboru nie znając się na tych urządzeniach. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych parametrów na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza pionowego:

  Maksymalny czas pracy odkurzacza pionowego to najważniejszy parametr na który trzeba zwrócić uwagę. Parametr ten informuje nas jak długo może na akumulatorze pracować odkurzacz pionowy, jest to informacja podawana przed producenta danego urządzenia. Na rynku możemy spotkać odkurzacze pionowe, których czas pracy wynosi do 20 min, od 21 do 40 minut lub od 41 do 120 minut.

  Czas ładowania odkurzacza pionowego to parametr, który informuje jak długo będzie się ładował nasz odkurzacz pionowy. Najczęściej spotykamy na rynku modele, których czas ładowania wynosi od 2,1 do 4 h.

  Poziom hałasu odkurzacza pionowego to ważny parametr dla osób, które nie przepadają za głośnymi urządzeniami. Parametr ten jest wyrażony w decybelach (dB). Im mniej emituje decybeli odkurzacz, który chcemy kupić tym ciszej będzie dla nas pracował.

  Pojemność pojemnika odkurzacza pionowego to jeden z kluczowych parametrów na który powinniśmy zwracać uwagę przed zakupem odkurzacza. Pojemność pojemnika naszego odkurzacza powinna zależeć od wielkości pomieszczeń jakie chcemy sprzątać za pomocą odkurzacza pionowego. Najczęściej spotykamy urządzenia, który pojemność pojemnika wynosi do 0,5 l.

  Zasilanie odkurzacza pionowego to parametr, który informuje czy nasz odkurzacz będzie działał w oparciu o akumulator czy też poprzez podłączenie do gniazdka. Na rynku można spotkać głównie odkurzacze pionowe akumulatorowe. W przypadku urządzeń zasilanych sieciowo warto wiedzieć, że w większości przypadków są to odkurzacze mocniejsze od odpowiedników akumulatorowych.

   

   

  Najczęściej zadawane pytania o odkurzacze pionowe:

  Co to jest odkurzacz pionowy?

  Odkurzacz pionowy to kompaktowy odkurzacz, który przypomina wyglądem mopa. Wyróżniamy dwa rodzaje odkurzaczy pionowych: bezprzewodowe i przewodowe. Odkurzacze pionowe zasilane do sieci są najczęściej znacznie mocniejsze niż ich odpowiedniki zasilane akumulatorowo.

  Ile kosztuje najtańszy odkurzacz pionowy?

  Najtańszy odkurzacz pionowy możemy kupić za ok. 118 zł jest to model DEERMA DX115C, który jest zasilany sieciowo. Najtańszy odkurzacz pionowy akumulatorowy możemy kupić za niecałe 300 zł i jest to model Odkurzacz LUND Grh 67120, które maksymalny czas pracy wynosi 35 minut.

  Ile kosztuje najdroższy odkurzacz pionowy?

  Najdroższy odkurzacz pionowy i najbardziej zaawansowany to Samsung Bespoke Jet pro extra VS20A95973B/GE, który kosztuje ponad 4000 zł. Ten model może pracować do 120 minut, posiada silnik o mocy do 580 W i wiele innych parametrów, które czynią go najlepszym odkurzaczem na rynku.

  Jaki odkurzacz pionowy do 700 zł?

  Jeśli mamy ograniczony budżet na zakup odkurzacza pionowego w postaci do 700 zł to najlepiej wybrać spośród takich urządzeń jak: Odkurzacz Hoover H-Free 100 HF122GPT 011, Odkurzacz RAVEN EOR001 2w1, Odkurzacz Black&Decker BXVMS600E, Odkurzacz Tefal X-pert 6.60 Allergy TY6837, Odkurzacz Cecotec ThunderBrush 520, Odkurzacz Dreame P10, Odkurzacz Beko ErgoClean VRT50121VR.

  Jaki odkurzacz pionowy myjący wybrać?

  Jeśli poszukujemy odkurzacza pionowego z funkcją mycia podłóg to najlepiej wybrać urządzenie spośród tych modeli: Odkurzacz Philips Aqua 5000 FC6729/01, Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU, Odkurzacz Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01, Odkurzacz Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890, Odkurzacz Tefal X-Force Flex 14.60 Aqua TY9990, Odkurzacz Beko WetClean VRT71025VW, Hoover 5w1 HYDRO H-Free 500 HF522YSP 011, Samsung Bespoke Jet pro extra VS20A95973B/GE bo właśnie te modele są najlepiej oceniane na rynku.

  Czy odkurzacz pionowy jest dobry?

  Odkurzacz pionowy to bardzo dobry sprzęt, który warto kupić. Nowoczesne odkurzacze pionowe przewyższają swoimi możliwościami stare tradycyjne odkurzacze kablowe.

  Jaki odkurzacz pionowy do 600 zł?

  Posiadając budżet w postaci 600 zł możemy wybrać odkurzacz spośród modeli takich jak: Hoover H-Free 100 HF122GPT 011, Cecotec ThunderBrush 520, Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner, Electrolux Ergorapido EER75STM, Bosch Unlimited BCS611P4A. Mając budżet do 600 zł nie kupimy odkurzacza z bardzo zaawansowanymi funkcjami i możliwościami, ale kupimy dobry jakościowo sprzęt.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (67 votes)
  Opinie o rankingach