Zaznacz stronę

Aktualizacja: 7 maja.2024 r.

Termometr bezdotykowy to element podręcznej apteczki, który z pewnością znajdziemy w każdym domu. Urządzenie to służy do pomiaru temperatury ciała, niezależnie od wieku pacjenta, dzięki czemu możemy natychmiast wyłapać wzrost temperatury ciała powyżej wartości fizjologicznej 36,6 stopni. Jeszcze do niedawna spotykano termometry rtęciowe, które aktualnie wypierane są przez termometry bezdotykowe wykorzystujące podczerwień. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu – wynik uzyskujemy po kilku sekundach, ale również bezpieczeństwo (rtęć z pękniętego termometru może być szkodliwa) i higiena. Termometr bezdotykowy wystarczy zbliżyć do czoła lub ucha i chwilę poczekać, to samo urządzenie bez konieczności dezynfekcji może posłużyć wielu osobom. Do tego dochodzi dokładność pomiaru, do 0,1 stopnia oraz czytelność uzyskanego wyniku. To ostatnie ma duże znaczenie w przypadku seniorów, elektroniczny wyświetlacz z dokładną temperaturą pozwoli uniknąć pomyłek w odczycie wyniku. W zależności od modelu termometry bezdotykowe sygnałami świetlnymi lub dźwiękowymi informują o dokonaniu odczytu oraz o ewentualnym wzroście temperatury ciała. Jaki termometr bezdotykowy kupić? Ile kosztuje dobry termometr bezdotykowy? Zobacz najlepsze termometry bezdotykowe w naszym najnowszym rankingu termometrów bezkontaktowych i wybierze najlepszy dla siebie.

Termometry bezdotykowe

Miejsce 1

Termometr bezdotykowy Beurer FT 100

Termometr bezdotykowy Beurer FT 100

Niekawestionowowanym liderem naszego rankingu termometrów bezdotykowych jest termometr bezdotykowy Beurer FT 100. Oprócz pomiaru temperatury ciała, termometr bezdotykowy Beurer FT 100 mierzy również temperaturę otoczenia oraz temperaturę powierzchni za pomocą technologii pomiaru w podczerwieni. Czujnik odległości oraz kontrolki alarmowe LED temperatury znacznie ułatwiają pomiar. Kontrolki alarmowe LED temperatury (zielona/żółta/czerwona) – do 37,5°C = zielona, 37,5°C do 37,9°C = żółta, od 38,0°C = czerwona. Pomiary w ciągu kilku sekund. Możliwość wyświetlania wyników w °C i °F w tym termometrze bezdotykowym. Sterowanie dźwiękiem (włączanie/wyłączanie). Odległość pomiaru: 4 – 6 cm. Duży, czytelny wyświetlacz z niebieskim podświetleniem. 60 pozycji w pamięci (zapisów temperatury ciała). Automatyczne wyłączanie. Opcjonalny sygnał akustyczny wskazujący zakończenie pomiaru. Dokładność pomiaru: Czoło: ±0,2°C: 34–42,2°C (±0,4°F: 93,2–108°F) Obiekt: ±4% lub ±2°C (±4°F) przy -22–80°C (-7,6–176°F). Ten termometr jest wyrobem medycznym.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Termometr bezdotykowy Timi Verona Medivon

Termometr bezdotykowy Timi Verona Medivon

Termometr bezdotykowy Timi Verona Medivon to drugi najlepszy termometr na rynku, który jest niezawodnym i dokładnym urządzeniem. Bardzo szybko możesz zmierzyć temperaturę za pomocą termometra bezdotykowego Timi Verona Medivon. W zaledwie kilka sekund otrzymasz precyzyjny pomiar temperatury za pomocą podczerwieni. Dzięki temu termometrowi bezdotykowemu możesz zmierzyć temperaturę przedmiotów. Wystarczy zmienić tryb pomiaru na odpowiedni i równie szybko skontrolujesz temperaturę wody czy butelki z mlekiem. Jest całkowicie bezpieczny i łatwy w użyciu. Nawet dla osób starszych – termometr posiada prosty i czytelny wyświetlacz oraz intuicyjną obsługę. Sterowanie zostało maksymalnie uproszczone. Został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników. Solidna budowa i stylowe wykończenie w lekkiej konstrukcji. Jest kompletnie bezszelestny w użyciu i nie zakłóca snu dziecka. Pomiar temperatury trwa tylko kilka sekund. Nie trzeba również przykładać zimnych elementów do ciała. Termometr Timi Verona jest zaprojektowany tak aby lepiej radził sobie przy pomiarze w różnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowym atutem jest, wyświetlacz, który po pomiarze powyżej 38,2 stopni Celsjusza podświetli się na czerwono. Funkcja automatycznego wyłączania po trzydziestu sekundach zadba o oszczędność energii. Produkt ma pełną Polską dokumentacje medyczną. Termometr bezdotykowy Timi Verona Medivon zasilany jest dwoma bateriami AAA. Zakres pomiarów tego termometru bezdotykowego wynosi: zakres dla ciała: 35.0 ~ 42° C oraz zakres dla obiektu: 0 ~ 93.2° C.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Termometr bezdotykowy TrueLife CARE Q7

Termometr bezdotykowy TrueLife CARE Q7

Termometr bezdotykowy TrueLife CARE Q7 to urządzenie, które wykorzystuje technologię promieniowania podczerwonego, dzięki czemu umożliwia uzyskanie dokładnych wyników w ciągu jednej chwili. Wystarczy zbliżyć termometr do przedmiotu, aby w przeciągu maks. jednej sekundy otrzymać precyzyjny wynik pomiaru. Dzięki nowej technologii analizy promienia podczerwieni wykonującego pomiar otrzymujemy precyzyjny wynik z dokładnością do 0,2 °C. Nie trzeba zapalać światła ani wychodzić do sąsiedniego pomieszczenia. Wynik pomiaru można odczytać nawet w ciemności dzięki podświetlanemu ekranowi LCD. Termometr jest energooszczędny i wyłącza się automatycznie, co pozwala na wykonanie nawet 40 tys. pomiarów na jednej baterii. Termometr sam zapisuje zmiany temperatury. W pamięci zostają automatycznie zapisane ostatnie 32 odczyty. Termometr alarmuje, kiedy zmierzona temperatura jest wyższa niż podwyższona temperatura ustawiona według uznania użytkownika. Konstrukcja urządzenia umożliwia proste ustawienie wszystkich parametrów jednym palcem, pomiar temperatury wykonuje się jednym przyciskiem. TrueLife Care Q7 można używać również do pomiaru temperatury zwierząt, otoczenia, płynów i różnych powierzchni. Zakres pomiaru – tryb pomiaru temperatury ciała 32,0 – 42,5 ºC.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Termometr bezdotykowy BRAUN NTF 3000

Termometr bezdotykowy BRAUN NTF 3000

Termometr bezdotykowy BRAUN NTF 3000 to termometr, który umożliwa szybkie i wygodne pomiary zarówno w trybie dotykowym jak i bezdotykowym. Zaprojektowany z myślą o wygodzie, pozwala Ci na dokonanie pomiaru w zaledwie kilka sekund poprzez wcelowanie w środkową część czoła, pomiędzy brwiami. Nieinwazyjna funkcja bezdotykowa pozwala na odczyty z odległości do 5 centymetrów. Idealny do mierzenia temperatury śpiącego dziecka bez burzenia jego spokoju. Funkcja dotykowa pozwala Ci na łatwe i szybkie mierzenie temperatury bez potrzeby przesuwania. Idealny do mierzenia własnej temperatury. Podświetlany ekran kodowany barwami pozwoli Ci na stwierdzenie w mgnieniu oka, czy temperatura gorączki zmniejsza się lub rośnie. Duży ekran zmienia wyświetlenia z zielonego (normalne) na żółte (Gorączka) lub na czerwone (Zaawansowana Gorączka) w zależności od odczytu temperatury. Pozwala ci na mierzenie temperatury bez jakiegokolwiek hałasu – świetny do mierzenia temperatury w trybie bezdotykowym w celu uniknięcia budzenia śpiącego dziecka. Zawsze otrzymuj zgodne odczyty o klinicznie potwierdzonej precyzji dzięki systemowi wsparcia w pozycjonowaniu termometru.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Termometr bezdotykowy Tecnimed Visiofocus 06400

Termometr bezdotykowy Tecnimed Visiofocus 06400

Termometr bezdotykowy Tecnimed Visiofocus 06400 to bezdotykowy termometr polecany przez lekarzy i pediatrów. System projekcyjny wskazuje prawidłową odległość odczytu, która jest niezbędna do uzyskania dokładnych pomiarów. Visiofocus® jest jedynym na świecie termometrem który emituje (wyświetla) temperaturę na czole badanej osoby, przedmiotu lub cieczy. Dokładny pomiar temperatury w zaledwie jedną sekundę. Funkcje poszczególnych przycisków: przycisk „BUŹKA”, za pomocą którego dokonujemy pomiarów temperatury z czoła pacjenta, powieki lub żyły szyjnej, przycisk „DOM”, który pozwala na mierzenie temperatury dowolnych przedmiotów i cieczy, przycisk pamięci „MEM”, za pomocą którego możemy odczytać 9 ostatnich pomiarów dokonanych termometrem. Zakres pomiaru ciała wynosi: 34°C – 42,5°C. Zakres pomiaru przedmiotów wynosi: 1°C – 80°C. Termometr bezdotykowy Tecnimed Visiofocus 06400 posiada dwa tryby kalibracji : manualną (MQCS) i automatyczną (AQCS).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Termometr bezdotykowy OMRON Gentle Temp 720

Termometr bezdotykowy OMRON Gentle Temp 720

Termometr bezdotykowy OMRON Gentle Temp 720 włącza się po naciśnięciu przycisku. Wystarczy przytrzymać czujnik w odległości 1–3 cm od powierzchni, którą chcesz zmierzyć, nacisnąć przycisk start i sprawdzić wynik po zaledwie jednej sekundzie. Aby ułatwić odczyt w nocy, Gentle Temp 720 posiada funkcję podświetlenia, dzięki czemu temperaturę można sprawdzić również w nocy, gdy dziecko śpi. Dzięki pamięci, która może zarejestrować do 25 odczytów, możliwe jest śledzenie zmian temperatury w czasie i monitorowanie trendów. Zmierz temperaturę na czole dziecka, temperaturę jego pokoju, a także powierzchnię butelki z mlekiem lub pojemnika z jedzeniem. Możliwość wyboru pomiaru w stopniach Celsjusza/Fahrenheita. Ten produkt jest objęty gwarancją firmy OMRON na okres 3 lat od daty zakupu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Termometr bezdotykowy Geratherm Non Contact

Termometr bezdotykowy Geratherm Non Contact

Termometry rtęciowe są już rzadkością w naszych domach, szczególnie że zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na obecność w nich szkodliwej substancji. W ich miejscu pojawiły się dotykowe termometry elektroniczne, które dobrze sprawdzają się w przypadku pomiaru temperatury u dorosłych i starszych dzieci. Dla niemowląt i kilkumiesięcznych maluchów każdorazowy pomiar temperatury związany jest ze stresem i nieprzyjemnymi doświadczeniami. Termometr bezdotykowy Non contact stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnych mam, który pozwala na dokonanie pomiaru bez bezpośredniego kontaktu z ciałem – szybko, bezboleśnie i dokładnie. Termometr jest stosowany przez lekarzy oraz pielęgniarki, jest w 100% higieniczny, niezwykle uniwersalny, można go wykorzystać do pomiaru ciała, otoczenia i płynów. Wszechstronne zastosowanie – do pomiaru temperatury ciała, płynów i otoczenia. Termometr bezdotykowy Geratherm Non Contact mierzy temperaturę z dokładnością do +/- 0,2°.Wyposażony w pamięć 30 wyników. Sygnał dźwiękowy i podświetlenie kolorem.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Termometr bezdotykowy Microlife NC 200

Termometr bezdotykowy Microlife NC 200

Termometr bezdotykowy Microlife NC 200 to bardzo wysoko oceniany termometr w internecie, dlatego musieliśmy go przetestować i umieścić w naszym rankingu termometrów bezdotykowych. Termometr bezdotykowy Microlife NC 200 wykonuje pomiar automatycznie, gdy urządzenie wykryje, że odległość nie przekracza 5 cm. Samokontrola u spodu pokazuje użytkownikowi, że urządzenie znajduje się we właściwej odległości. Niebieska dioda LED wskazuje prawidłowy obszar pomiaru i odległość. Wyświetlacz zaświeci się na czerwono, jeśli temperatura przekroczy 37,4°C. Cicha praca, szczególnie do pomiarów w nocy. Wielofunkcyjny (temperatura ciała, obiektu i otoczenia).Światło śledzące – łatwe w użyciu również w nocy. Technologia Silent Glow™ i alarm gorączki. 30 pamięci danych (przechowywanych z datą/godziną). To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Model: NC 200 Rozmiar: 156,7 x 43 x 47 mm Waga: 91,5g (z baterią), 68,5g (bez baterii) Zakres pomiarowy: 0 – 100,0 °C Dokładność pomiaru: ±0,2 °C między 35,0 a 42,0 °C Baterie: 2 baterie alkaliczne 1,5 V, rozmiar AAA.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Termometr bezdotykowy TMB-COMPACT TECH-MED

Termometr bezdotykowy TMB-COMPACT TECH-MED

Termometr bezdotykowy Tech-Med TMB-COMPACT na podczerwień zaprojektowano do pomiaru temperatury ciała lub wybranej powierzchni przy użyciu technologii promieniowania podczerwonego. Termometr na podczerwień jest prosty, higieniczny oraz precyzyjny. Dzięki TMB-COMPACT nie ma potrzeby wprowadzania sondy termometru do jakiejkolwiek części ciała twojego niemowlęcia. Śpiące niemowlę nie obudzi się, podczas kiedy termometr będzie w użyciu, ani nie odczuje żadnego dyskomfortu podczas jego użycia kiedy nie śpi. Użytkownik musi jedynie nakierować sondę czujnika podczerwieni na czoło oraz nacisnąć przycisk pomiaru. Temperatura ciała zostanie pokazana na wyświetlaczu LCD w 0,5 sekundy. Termometr przeznaczony jest do pomiaru temperatury powierzchni ciała na czole dla niemowląt/małych dzieci i osób dorosłych bez kontaktu z ludzkim ciałem. Termometr może być również wykorzystany do pomiaru temperatury butelki niemowlęcia lub kąpieli albo temperatury pokojowej (przy zastosowaniu trybu przedmiot/object). Stabilny i niezawodny czujnik podczerwieni o wysokiej precyzji pomiaru. Dobra wydajność oraz zdolność adaptacji w każdym środowisku. Szybki pomiar temperatury ciała, temperatury przedmiotów/otoczenia, dokonywany za pomocą jednego przycisku. Alarm podwyższonej temperatury ciała, możliwość ustawienia dowolnej wartości alarmu. Automatyczne zapamiętywanie ostatniego wyniku pomiarowego, 32 wyniki pomiarów w pamięci. Wyraźny wyświetlacz LCD, łatwy do odczytu. Dwie jednostki pomiaru temperatury: skala Fahrenheita i Celsjusza. Automatyczne wyłączanie się urządzenia po 30 s., w celu oszczędności energii.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Termometr bezdotykowy Meriden TM-19

Termometr bezdotykowy Meriden TM-19

Termometr na podczerwień do ucha lub czoła Meriden TM-19 jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem medycznym przeznaczonym do pomiaru temperatury ciała oraz temperatury otoczenia i powierzchni różnego rodzaju cieczy (np. woda, mleko). Urządzenie posiada wysoką czułość i szeroki zakres pomiaru, a promienie podczerwone skracają czas mierzenia do zaledwie 1 sekundy. Pomiaru temperatury ciała dokonuje się na czole bądź w uchu. Urządzenie jest bezpieczne i higieniczne. Nie ma potrzeby zakupu jednorazowych nakładek, jak w przypadku klasycznych termometrów dousznych, a czujnik można łatwo oczyścić zarówno przed jak i po dokonaniu pomiaru. Termometr Meriden TM-19 wyposażony jest w czytelny i podświetlany wyświetlacz, który ułatwia odczyt wyniku pomiaru, a także sygnał dźwiękowy, który informuje o zakończeniu pomiaru oraz o tym, czy pojawiła się gorączka. Kiedy pomiar wskazuje temperaturę poniżej 34°C, wyświetla się komunikat LO podświetlony na czerwono. Zielone podświetlenie oznacza prawidłową temperaturę ciała w zakresie 34°C – 37,2°C. Kiedy pomiar wskazuje wynik pomiędzy 37,2°C – 38,2°C oznacza temperaturę lekko podwyższoną i podświetla się na pomarańczowo. Wysoka temperatura i wynik podświetlony na czerwono będzie w zakresie 38,2°C – 43°C. Kiedy wynik pomiaru będzie wyższy niż 43°C wyświetli się komunikat HI i podświetlenie czerwone.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Kupując dobrej jakości termometr bezdotykowy możesz nie tylko mierzyć temperaturę ciała swoją lub innego członka rodziny, ale także innych obiektów jak np. wody, posiłku. Od teraz nie musisz przeglądać kilkuset stron w poszukiwaniu najlepszego termometra bezdotykowego bo dla Ciebie mój zespół przygotował ten rzetelny ranking. Mam nadzieje, że zakup termometra z naszym rankingiem będzie dziecinnie prosty. Życzę udanych zakupów.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking termometrów bezdotykowych?

Do budowy rankingu termometrów bezdotykowych przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy ponad 50 modeli termometrów bezdotykowych dostępnych na Polskim rynku. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy termometry bezdotykowe, takich firm jak: Medisana, BabyOno, Beurer, Tech-Med, Terraillon, Braun, Innogio, Medivon, Alecto, TrueLife, Omron, Hetaida, Neno, Vitammy, Haxe, RAVEN, Mesmed, Meriden, Oromed, Götze & Jensen, Medel, ESPERANZA i kilku innych. Po wykanych testach i analizach sprawdziliśmy opienie na temat każdego termometra bezdotykowego w internecie, aby mieć jeszcze lepszy obraz na te urządzenia. Opinie w internecie o termometreach bezdotykowych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, stronach producentów, sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), serwisach aukcyjnych, rankingach produktowych, blogach. Po tych wszystkich testach i czynnościach sprawdzających przyszedł czas na układanie rankingu termometrów bezdotykowych. Nasi redaktorzy, którzy otrzymali od nas wyniki badań stworzyli ten ranking najlepszych termometrów bezdotykowych. Mamy nadzieje, że ten ranking znacznie ułatwi wybór dobrego i niezawodnego termometra bezdotykowego. Kilka razy w miesiącu aktualizujemy ten ranking, aby pokazywać tylko najlepsze termometry na rynku. Ranking nie jest sponsorowany przez żadnego producenta, dzięki czemu masz pewność, że widzisz tylko najlepsze urządzenia.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze termometru bezdotykowego?

Zakup termometra bezdotykowego może być nielada wyzwaniem dla osób, które kupują to urządzenie po raz pierwszy w życiu. Przy zakupie termometra bezdotykowego nie wystarczą tylko opinie uzyskane od znajomych czy z internetu. W sklepach możemy znaleźć profesjonalne termometry bezdotykowe, dobrej jakości termometry bezdotykowe lub te słabej jakości termometry bezdotykowe. Jaki termometr bezdotykowy kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie termometra bezdotykowego? Nasi eksperci przygotowali przewodnik zakupowy po termometrach bezdotykowych, aby pomóc Państwu wybrać najlepsze urządzenie. Przed zakupem termometra bezdotykowego zwróć uwagę na te parametry:

Wyrób medyczny – warto sprawdzić czy kupowany termometr bezdotykowy jest wyrobem medycznym. Posiada odpowiednią dokumentację. Na rynku jest duża ilość słabej jakości termometrów, która nie jest warta uwagi. Polecamy kupować tylko sprawdzone termometry, które są oznaczone jako wyroby medyczne lub posiadają odpowiednią dokumentację.

Dokładność pomiaru termometra bezdotykowego – to bardzo ważny parametr, który należy wziąć pod uwagę kupując dobry termometr bezdotykowy. Dobry termometr bezdotykowy będzie miał dokładność pomiaru od 0,1 do 0,2 stopnia.

Podświetlany wyświetlacz – bardzo ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę. Posiadanie podświetlanego ekranu nie jest koniecznością, ale znacznie ułatwia odczytywanie termometru w złych warunkach oświetleniowych, np. w nocy jak nasze dziecko śpi.

Czas pomiaru – ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę kupując np. termometr dla dziecka. Niektóre dzieci mogą się stresować podczas mierzenia temperatury, dlatego warto wybrać termometr bezdotykowy, który wykonuje pomiar w jak najkrótszym czasie. Na rynku można spotkać termometry bezdotykowe, które mają czas pomiaru: 0,5 sekundy, 1 sekunda, 2 sekundy, 3 sekundy, 10 sekund, 30 sekund.

Pamięć pomiaru – warto kupić termometr bezdotykowy, który posiada pamięć pomiaru temperatur. Ta funkcja umożliwi nam porównanie wcześniejszych pomiarów z aktualnymi.

Najczęściej zadawane pytania o termometry bezdotykowe:

Co to jest termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy (laserowy, bezkontaktowy) to urządzenie elektroniczne, które służy do pomiaru temperatury ciała bez kontaktu. Termometry bezkontaktowe to urządzenia, które oprócz pomiaru ciała człowieka umożliwiają pomiar temperatur innych obiektów, cieczy.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Najtańszy termometr bezdotykowy można kupić za około 50 zł. Dobre i niezawodne termometry kosztują od 150 zł do 310 zł. W przypadku termometrów bezdotykowych nie warto kupować najtańszego, aby mieć pewność, że będziemy otrzymywali poprawne pomiary temperatur.

Czy termometry bezdotykowe są bezpieczne?

Termometry bezdotykowe to urządzenia, które są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometry bezdotykowe działają tak, że czujniki temperatury wychwytują fale promieniowania podczerwonego. Promieniowanie podczerwone jest tym wyższe im wyższa nasza temperatura.

Jaki termometr bezdotykowy do 100 zł?

Posiadając budżet 100 zł na zakup termometra bezdotykowego, kupimy w tej cenie takie modele jak: Termometr TECH-MED TM-F03BB, Termometr HAXE KFT-22, Termometr MESMED MM-007 Forst Plus, Termometr VITAMMY Spot, Termometr ORO-MED Oro-Baby Color, Termometr MESMED MM-337 Unue, Termometr INNOGIO GioSimply GIO-500, Termometr VITAMMY Space+, Termometr KALORIK EMT 1000.

Jakie zalety ma termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy umożliwia bardzo szybki pomiar temperatury w porównaniu do standardowych termometrów rtęciowych czy elektronicznych. Drugą główną zaletą termometrów bezdotykowych jest to, że są to urządzenia higieniczne i bezpieczne.

Gdzie mierzyć temperaturę na czole czy skroni?

Lekarze rekomendują pomiar temperatury za pomocą termometra bezdotykowego robić na środku czoła.

W którym miejscu najlepiej mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Najlepiej jest mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym na głowie a dokładnie na czole.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (48 votes)
Opinie o rankingach