Zaznacz stronę

Aktualizacja: 17 czerwca.2024 r.

Zmywarka w dzisiejszym gospodarstwie domowym to dla wielu osób absolutne must have, a oszczędność czasu i pieniędzy to podstawowe zalety posiadania zmywarki. W końcu kto z Nas chciałby spędzać godziny na myciu naczyń, sztućców i kubków, jeśli może ten czas przeznaczyć na inne prace domowe bądź po prostu dobrą kawę i chwilę odpoczynku w codziennym biegu. Posiadanie zmywarki docenią szczególnie osoby posiadające dużą rodzinę bądź często goszczące przyjaciół i rodzinę, wówczas sterta naczyń może być naprawdę spora. Pozostaje jednak pytanie jaką zmywarkę wybrać, w końcu jest ich na rynku całe mnóstwo. Podstawowym pytaniem jakie należy sobie zadać, jest jaki typ zmywarki Nas interesuje do zabudowy czy wolnostojąca a także jaki ma mieć rozmiar. Najmniejsze zmywarki mają 45 cm i na pewno nie będą odpowiednie dla dużej rodziny. Istotna jest oczywiście klasa energetyczna urządzenia i zużycie wody na jeden cykl mycia, w końcu zmywarka to sprzęt, którego będziemy używać regularnie, trzeba więc wziąć pod uwagę jak wpłynie na rachunki za prąd i wodę. Co jeszcze jest istotne przy zakupie zmywarki i jaki konkretnie model wybrać? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy profesjonalny ranking zmywarek a także krótki poradnik zakupowy. Sprawdź i wybierz sprzęt najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. 

najlepsze zmywarki w tym roku

Miejsce 1

Zmywarka MIELE G 7410 SC

Zmywarka MIELE G 7410 SC

Zmywarka MIELE G 7410 SC o klasie energetycznej A zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu zmywarek. Zmywarka, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zmywarka wolnostojąca z automatycznym dozowaniem AutoDos ze zintegrowanym PowerDisk. Zmywarki i ekskluzywny granulat proszku stanowią precyzyjnie dobrany system – dozowanie odbywa się w zależności od wybranego programu i w optymalnym momencie. Ciesz się wolnością: jeden PowerDisk starcza średnio na 20 cykli. W programie ECO zużycie wody jest zredukowane do 8,9 litra. Tym samym potrzebna jest również mała ilość energii do jej ogrzania – a Ty korzystasz z energooszczędnej zmywarki. Oszczędzanie wody jest możliwe dzięki inteligentnemu systemowi dopływu oraz nowemu, wysoce wydajnemu systemowi filtrowania. Dodatkowa izolacja zmniejsza straty ciepła i tym samym zużycie energii, jaka jest potrzebna do ogrzania wody. Z czystym sumieniem można zmywać również małe ilości naczyń: zmywarka prawie we wszystkich popularnych programach mierzy automatycznie ilość naczyń w komorze i dokładnie dostosowuje zużycie wody. Dzięki automatycznemu rozpoznaniu wsadu nie trzeba już czekać, aż zmywarka będzie załadowana do pełna. Zmywarki Miele zmywają wyłącznie świeżą wodą i to przy zużyciu zaledwie 6 litrów wody w programie Automatic – to znacznie mniej niż jedno napełnienie zlewu. W ciągu ostatnich 30 lat firma Miele obniżyła zużycie wody przez swoje urządzenia o 85 %. Również zużycie energii elektrycznej zostało zmniejszone do niewiarygodnego poziomu: w programie ECO zmywarki Miele osiągają zużycie na poziomie tylko 0,67 kWh. SensorDry to najbardziej inteligentne dostosowanie programu zmywania, jeżeli chodzi o suszenie i ochronę mebli. Czujnik sprawdza ładunek i mierzy temperaturę w komorze oraz w pomieszczeniu. Po czym program zmywania zostaje dopasowany, np. pod względem temperatury płukania. Cel: brak osadzania się skroplin na meblach, mniejsze zużycie energii i krótszy czas trwania programu przy stałym, wysokim poziomie suszenia.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Zmywarka WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG

Zmywarka WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje zmywarka WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG do zabudowy. Zmywarka ta posiada wymiary W x S x G (cm): 82.0 x 59.8 x 55.5 oraz klasę energetyczną B. Regulowane stopki tej zmywarki do naczyń zapewniają idealną stabilność, nawet na nierównej powierzchni. Innowacyjna technologia gwarantuje bardzo cichą pracę. Zmywarka Whirlpool ma 14 uniwersalnych miejsc na naczynia, dzięki czemu zawsze masz tyle przestrzeni, ile potrzebujesz. Innowacyjny trzeci kosz zastosowany w tej zmywarce do naczyń jest niezwykle elastyczny i dostosowuje się do Twoich aktualnych potrzeb, dzięki czemu w górnym koszu możesz układać nawet wysokie naczynia.

  Ocena naszego eksperta: 9,9 / 10

  Miejsce 3

  Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF

  Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF

  Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF to bardzo ciekawe urządzenie, które zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Zmywarka w kolorze białym z regulowanymi stopkami, które zapewniają idealną stabilność, nawet na nierównej powierzchni. Wygodny minutnik odmierzający czas do zakończenia cyklu zmywania. Innowacyjna technologia gwarantuje bardzo cichą pracę. Doskonała siła mycia gwarantuje perfekcyjne rezultaty. Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF ma dziesięć uniwersalnych miejsc na naczynia, dzięki czemu zawsze masz tyle przestrzeni, ile potrzebujesz. Wbudowany system koszy FlexiSpace pozwala na dogodne i łatwe zaaranżowanie przestrzeni w zmywarce.

  Ocena naszego eksperta: 9,8 / 10

  Miejsce 4

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB wolnostojąca 60 cm w kolorze grafitowej stali to niewątpliwie ciekawa pozycja. Ta zmywarka do naczyń zapewnia dokładne czyszczenie naczyń przy mniejszym zużyciu energii. Prowadnice Sofr Rail zastosowane w tej zmywarce do naczyń wykorzystują system szyn z łożyskami kulkowymi, który powoduje mniejsze tarcie, dzięki czemu kosze wysuwają się i wysuwają się płynnie, nawet jeśli są w nich ciężki naczynia. Zmywarka posiada aplikację SmartThings, która posiada przewodnik, z którego dowiesz się jak optymalnie układać poszczególne elementy z zmywarce.

  Ocena naszego eksperta: 9,7 / 10

  Miejsce 5

  Zmywarka do zabudowy Beko DIS48120

  Zmywarka do zabudowy Beko DIS48120

  Zmywarka do zabudowy Beko DIS48120, która zajęła 5 miejsce w naszym rankingu zmywarek do naczyń posiada technologię WaterSafe+™, która jest systemem zapobiegającym wyciekom wody automatycznie odcinającym dopływ wody z kranu w przypadku awarii. Dodatkowe ramię myjące zastosowane w tej zmywarce wspomagane dużym ciśnieniem wody to niezawodna broń w walce z najcięższymi zabrudzeniami. Zmywarka ta posiada dno ze stali nierdzewnej oraz wygodny dyspenser. Zmywarka Beko DIS48120 zużywa na jeden cykl tylko 8,7l wody.

  Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

  Miejsce 6

  Zmywarka Bosch SPS4HMI53E

  Zmywarka Bosch SPS4HMI53E

  Zmywarka Bosch SPS4HMI53E Seria 4 jest to zmywarka wolnostojąca o szerokości 45 cm w kolorze srebrnym. W zmywarce została zastosowana funkcja Suszenie Extra wspomagająca dokładne suszenie trudno schnących naczyń. Ta zmywarka do naczyń posiada 7-segmentowy wyświetlacz: pokazuje czas pozostały do zakończenia programu oraz informuje o braku nabłyszczacza i soli. W tej zmywarce do naczyń został zastosowany system AquaStop, który gwarantuje bezawaryjną ochronę przed wyciekiem wody. Gdy czujnik wykryje przeciek, zmywarka automatycznie zatrzymuje pracę i wypompowuje wodę przez dwupłaszczowy wąż. Dzięki AquaStop Twój dom jest chroniony przed szkodami wyrządzonymi przez wodę

   

  Ocena naszego eksperta: 9,4 / 10

  Miejsce 7

  Zmywarka Amica DFM66C8EOiBD

  Zmywarka Amica DFM66C8EOiBD

  Zmywarka wolnostojąca Amica DFM66C8EOiBD posiada nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Dzięki SteamPower — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone. Zmywarka posiada filtr ze specjalną powłoką antybakteryjną zapewnia eliminację patogenów oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów ze zmywarki.

  Ocena naszego eksperta: 9,3 / 10

  Miejsce 8

  Zmywarka wolnostojąca Indesit DSFO 3T224 C S

  Zmywarka Indesit DSFO 3T224 C S

  Zmywarka wolnostojąca Indesit DSFO 3T224 C S o wymiarze 45 cm szerokości w połączeniu z wyjątkową ilością ustawień oraz niewielkim i kompaktowym rozmiarem pozwalają cieszyć się niezbędną ilością miejsca, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz urządzenia. Doskonała klasa energetyczna A++ zmniejszająca zużycie energii. Innowacyjna technologia zastosowana w tej zmywarce do naczyń gwarantuje bardzo cichą pracę.

  Ocena naszego eksperta: 9 / 10

  Miejsce 9

  Zmywarka Candy CDPH 2D1145X

  Zmywarka Candy CDPH 2D1145X

  Zmywarka Candy CDPH 2D1145X to zmywarka o klasie energetycznej E, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych zmywarek na rynku. Odkryj Candy Brava – inteligentną zmywarkę, która pomoże Ci zaoszczędzić czas dzięki najszybszemu na rynku cyklowi Wash & Dry, trwającemu zaledwie 39 minut. Brava to najlepsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić jak najwięcej czasu i pieniędzy, zapewniając najwyższą jakość zmywania: proste, szybkie i inteligentne urządzenie o szerokości jedynie 45 cm. Zmywarka Slim posiada cykl szybkiego zmywania w zaledwie 30 minut z wyjątkowymi rezultatami. Najlepsze połączenie czasu i wydajności dla zmywania lekko zabrudzonych naczyń w zaledwie 24 minuty w temperaturze 50°C. Zmywarka Candy, to pierwsze na świecie urządzenie typu SLIM, o wyjątkowej pojemności, która pozwala na efektywne zmywanie aż do 11 kompletów naczyń. Zmywarka Candy CDPH 2D1145X to zmywarka, która otrzymuje bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości.

   

  Ocena naszego eksperta: 8,9 / 10

  Miejsce 10

  Zmywarka Kernau KFDW 4642 X

  Zmywarka Kernau KFDW 4642 X

  Prezentowany ranking zmywarek zamyka zmywarka marki Kernau w kolorze srebrnym to urządzenie o szerokości 45 cm. Zmieści się więc w niedużej kuchni. Pojemność zmywarki jest duży, dzięki czemu załadujesz do niej aż 10 kompletów naczyń, które z łatwością rozmieścisz na 3 poziomach koszy. A jeśli chcesz włączyć zmywarkę wcześniej, zanim cała się zapełni, wystarczy że uruchomisz funkcję połowy załadunku. Dzięki temu oszczędzisz swój czas, energię elektryczną oraz wodę. Doskonałe efekty zmywania zapewnia 6 programów o zróżnicowanej temperaturze i intensywności. Ogromną zaletą zmywarki KFDW 4642 X jest program szybki, dzięki któremu już po 30 minutach Twoje naczynia będą czyste. A do wrażliwych na uszkodzenia naczyń znajdziesz specjalny delikatny program. Zmywarka posiada możliwość opóźnienia startu, co pozwoli Ci przygotować urządzenie do zmywania i zaprogramować je tak, by rozpoczęło pracę w najodpowiedniejszym dla Ciebie momentcie. Wewnątrz zmywarki łatwo mogą rozwijać się bakterie, dlatego wyposażyliśmy ją w filtr antybakteryjny, który zapobiega namnażaniu się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Z kolei przed zalaniem kuchni chroni wąż AquaStop, który odcina dopływ wody, gdy urządzenie wykryje wyciek. Zmywarka cechuje się niskim zużyciem energii elektrycznej i wody, więc jej użytkowanie pozwoli Ci na spore oszczędności, a przy tym nie obciąży środowiska. To 10 z najczęściej kupowanych zmywarek.

  Ocena naszego eksperta: 8,5 / 10

  Szybko okazało się, że pracą domową, której wszyscy w Naszej redakcji nie znosimy jest ręczne mycie naczyń, a popsuta zmywarka potrafiła nieźle uprzykrzyć Nam życie. Zdajemy sobie także sprawę, że to podstawowy sprzęt jaki wybieramy urządzając kuchnię, dlatego też postanowiliśmy stworzyć profesjonalny ranking zmywarek. W przypadku tego zestawienia łączymy zmywarki do zabudowy i wolnostojące specjalnie dla osób jeszcze niezdecydowanych. Dla tych zdecydowanych z kolei polecamy Nasze pozostałe dedykowane rankingi. Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem zakupowym.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking zmywarek do naczyń?

  Stworzenie rankingu zmywarek było dla Nas nie lada wyzwaniem, zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Pierwszym krokiem była dokładna analiza rynku i tego co oferują Nam poszczególni producenci: Bosch, Electrolux, Hisense, Amica, Beco, Whirlpool, Samsung, Hotpoint, Siemens, AEG, Miele, Gram, Asko, Candy, Indesit, Sharp. Eta, Finlux, Goddess. Hyundai, Grundig, Toshiba i Dann Tech. Niektóre z firm mają w swojej ofercie zaledwie po jednym modelu, jednak aby być w pełni obiektywnym i profesjonalnym je także wzięliśmy pod lupę. Po analizie parametrów technicznych przyszedł czas na sprawdzenie jak poszczególne modele poradzą sobie z myciem naczyń, zarówno lekko jak i mocno zabrudzonych a także jak pracuje Nam się z danym sprzętem. Nasze opinie połączyliśmy z ocenami innych użytkowników dostępnymi na forach internetowych, stronach rankingów produktowych i w internetowych sklepach Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Nasz ranking jest stale aktualizowany i co najważniejsze nie jest sponsorowany przez żadną z firm.

  Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując zmywarkę do naczyń?

  Tworząc ranking zmywarek przekonaliśmy się na własnej skórze, że wybór najlepszego urządzenia potrafi być naprawdę skomplikowany, a wysyp modeli oferowany przez wielu producentów nie ułatwia sprawy. Postanowiliśmy więc stworzyć mały poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy co jest istotne a co niekoniecznie Nam się przyda.

  • Rodzaj zmywarki – Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać to czy szukamy sprzętu do zabudowy czy zmywarki wolnostojącej. Nie ma tutaj dobrego i złego wyboru dlatego wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Zwykle osoby projektujące kuchnię od podstaw wybierają model do zabudowy i wkomponowują zmywarkę w jednolitą całość z pozostałymi sprzętami i meblami. Klienci kupujący zmywarkę do już funkcjonującej kuchni wybierają zwykle modele wolnostojące, nie chcąc robić totalnego remontu. Oczywiście nie jest to regułą, bo samą zmywarkę bez problemu można zabudować a i do zabudowanej kuchni można wybrać designerską zmywarkę, która przykuje wzrok. Przeważyć mogą też kwestie ekonomiczne, zmywarki wolnostojące są tańsze i wystarczy je podłączyć do wody, zmywarki do zabudowy są nie tylko droższe ale i sama ich zabudowa i montaż to także dodatkowy koszt.
  • Wielkość zmywarki – Kolejne kluczowe pytanie co wybrać zmywarkę 45 cm czy zmywarkę 60 cm? Czynnikami decydującymi jest ilość miejsca w kuchni i ilość osób w gospodarstwie domowym. Przed zakupem sprawdźmy ile mamy wolnej przestrzeni na zmywarkę, o ile dopiero projektujemy kuchnię to nie stanowi to takiego problemu to już w funkcjonującej kuchni może się okazać, że nie starczy Nam miejsca na dużą zmywarkę. Dla singla i pary mniejsza zmywarka może być wystarczająca ale dla dużej rodziny z pewnością nie. Choć warto tutaj też wziąć pod uwagę kto jak często ma zamiar myć naczynia w zmywarce, jeśli niczego nie myjemy ręcznie to może się okazać, że mała zmywarka z uwagi na jej szybkie zapełnienie będzie pracować non stop, zużywać wodę i energię, wówczas bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup dużej zmywarki. 
  • Klasa energetyczna urządzenia – Czyli parametr mówiący o tym ile prądu zużywa urządzenie na jeden cykl zmywania. Oczywiście im mniej tym lepiej, wybierajmy zmywarki o jak najwyższej klasie tak aby ograniczyć wielkość rachunku za energię elektryczną.
  • Zużycie wody na jeden cykl zmywania – Nie tylko rachunki za prąd ale i wodę mogą przyprawić o zawrót głowy. Kupując zmywarkę koniecznie sprawdzajmy ile zużywa wody na jeden cykl mycia, po raz kolejny sprawdzi się tutaj zasada im mniej tym lepiej. Najlepsze zmywarki będą zużywać około 6-7 litrów wody na jeden cykl mycia.
  • Poziom hałasu – Szczególnie w przypadku małych dzieci czy osób pracujących na zasadzie home-office parametr ten będzie ważny, choć oczywiście tak naprawdę nikt z Nas nie lubi zbędnego hałasu. Nowoczesne zmywarki zwykle generują hałas na poziomie 40-45 decybeli, nie jest to więc wartość przeszkadzająca w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli parametr ten jest dla Nas kluczowy, w niektórych urządzeniach poziom ten jest jeszcze niższy, takie urządzenie będzie jednak nieco droższe. Cichsze są także zmywarki do zabudowy, przez fakt, że hałas jest tłumiony przez szafkę w którą jest wbudowane urządzenie. 
  • Klasa zmywania i suszenia – Na ten nieoczywisty parametr wiele osób nie zwraca uwagi, a to duży błąd, klasa zmywania i suszenia decyduje o tym jak efektywnie usuwane są zabrudzenia i jak szybko suszą się naczynia. Parametr ten oznaczany jest od A do G, przy czym urządzenia o klasie A czy B w ogóle nie powinny być przez Nas brane pod uwagę. Jeśli nie mamy w zwyczaju wstępnego przepłukania czy pobieżnego umycia mocno zabrudzonych naczyń wybierajmy zmywarki o klasie G, wówczas nie będziemy rozczarowani pracą zmywarki.
  • Dodatkowe funkcje – Poszczególni producenci kuszą rozwiązaniami, które mogą choć nie dla każdego muszą być przydatne. Mowa tutaj o automatycznym otwieraniu po zakończonym myciu, filtracji wody, czujnikach gleby (chodzi tutaj o czujnik wykrywający wielkość zabrudzenia), izolacji akustycznej, wyświetlaniu czasu pracy na podłodze, pracy z połową załadunku, funkcji opóźnionego startu, możliwość użycia jednocześnie różnych programów dla poszczególnych koszy, możliwość zsynchronizowania sprzętu z aplikacją na smartfonie. Z podanych przykładów wybierzmy więc to co rzeczywiście przyda Nam się w codziennym użytkowaniu, tak aby nie przepłacać za niepotrzebne opcje.

  Dobrze wykonana, energooszczędna zmywarka, z niskim poborem wody to sprzęt, który z pewnością posłuży przez lata, zachęcamy więc do skorzystania z Naszych podpowiedzi.

  Najczęściej zadawane pytania o zmywarki:

  Jaką zmywarkę kupić 2024?

  Według naszego rankingu warto kupić zmywarkę Whirlpool WSFO 3O34 PF X, która zapewnia idealne rezultaty mycia przy najmniejszym możliwym hałasie

  Które zmywarki są najmniej awaryjne?

  Najmniejszą awaryjnością wśród zmywarek do mycia naczyń cieszą się tacy producenci jak BOSCH, Samsung i Whirlpool.

  Z jakiej firmy najlepiej kupić zmywarkę?

  Najlepiej jest kupić zmywarkę do mycia naczyń firmy Samsung jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem.

  Jaka jest najlepsza zmywarka forum?

  Na forach internetowych najlepsze opinie zbierają zmywarki takich producentów jak Samsung, Siemens, Bosch i Beko.

  Czy zmywarka jest opłacalna?

  Zmywarka do mycia naczyń jest bardzo opłacalna jeśli porównujemy ją z myciem ręcznym. Zmywarka jest wstanie zaoszczędzić minimum 3-4x wody w porównaniu do mycia ręcznego.

  Jakie są ceny zmywarek do naczyń?

  Na rynku możemy znaleźć najtańszą zmywarkę do naczyń już za 1100 zł. Najdroższe zmywarki oscylują na poziomie 5000 zł wzwyż.

  Gdzie najtaniej można kupić zmywarkę?

  Najtaniej zmywarkę można kupić poprzez porównywarkę cen taką jak ceno oraz nokaut. Warto też sprawdzać ceny na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro.

  Jakie są najwęższe zmywarki?

  Na rynku można znaleźć najwęższe zmywarki o szerokości ok. 45 cm.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

   

  5/5 - (35 votes)
  Opinie o rankingach