Zaznacz stronę

Aktualizacja: 7 stycznia.2024 r.

Zmywarka to urządzenie, które odmieniło codzienne życie wielu osób, przynosząc ulgę dla tych, którzy nie przepadają za ręcznym myciem naczyń. Wybór zmywarki powinien być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz dużą rodzinę, zmywarka pełnowymiarowa (60 cm szerokości) będzie najbardziej odpowiednia. Dla mniejszych gospodarstw, model o szerokości 45 cm może być wystarczający. Kluczowe jest także sprawdzenie klasy energetycznej bo zmywarka to sprzęt, który będzie chodził w większości gospodarstw domowych codziennie. Im lepsza klasa energetyczna zmywarki tym niższe rachunki za prąd. Na rynku jest bardzo dużo modeli zmywarek o różnej jakości. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ciężko jest kupić nową zmywarkę, dlatego nasi eksperci przygotowali dla Ciebie zestawienie najlepszych zmywarek na rynku. Zobacz nasz ranking zmywarek i wybierz najlepszą zmywarkę dla siebie.

najlepsze zmywarki w tym roku

Miejsce 1

Zmywarka MIELE G 7410 SC

Zmywarka MIELE G 7410 SC

Zmywarka MIELE G 7410 SC o klasie energetycznej A zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu zmywarek. Zmywarka, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zmywarka wolnostojąca z automatycznym dozowaniem AutoDos ze zintegrowanym PowerDisk. Zmywarki i ekskluzywny granulat proszku stanowią precyzyjnie dobrany system – dozowanie odbywa się w zależności od wybranego programu i w optymalnym momencie. Ciesz się wolnością: jeden PowerDisk starcza średnio na 20 cykli. W programie ECO zużycie wody jest zredukowane do 8,9 litra. Tym samym potrzebna jest również mała ilość energii do jej ogrzania – a Ty korzystasz z energooszczędnej zmywarki. Oszczędzanie wody jest możliwe dzięki inteligentnemu systemowi dopływu oraz nowemu, wysoce wydajnemu systemowi filtrowania. Dodatkowa izolacja zmniejsza straty ciepła i tym samym zużycie energii, jaka jest potrzebna do ogrzania wody. Z czystym sumieniem można zmywać również małe ilości naczyń: zmywarka prawie we wszystkich popularnych programach mierzy automatycznie ilość naczyń w komorze i dokładnie dostosowuje zużycie wody. Dzięki automatycznemu rozpoznaniu wsadu nie trzeba już czekać, aż zmywarka będzie załadowana do pełna. Zmywarki Miele zmywają wyłącznie świeżą wodą i to przy zużyciu zaledwie 6 litrów wody w programie Automatic – to znacznie mniej niż jedno napełnienie zlewu. W ciągu ostatnich 30 lat firma Miele obniżyła zużycie wody przez swoje urządzenia o 85 %. Również zużycie energii elektrycznej zostało zmniejszone do niewiarygodnego poziomu: w programie ECO zmywarki Miele osiągają zużycie na poziomie tylko 0,67 kWh. SensorDry to najbardziej inteligentne dostosowanie programu zmywania, jeżeli chodzi o suszenie i ochronę mebli. Czujnik sprawdza ładunek i mierzy temperaturę w komorze oraz w pomieszczeniu. Po czym program zmywania zostaje dopasowany, np. pod względem temperatury płukania. Cel: brak osadzania się skroplin na meblach, mniejsze zużycie energii i krótszy czas trwania programu przy stałym, wysokim poziomie suszenia.

Miejsce 2

Zmywarka WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG

Zmywarka WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje zmywarka WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG do zabudowy. Zmywarka ta posiada wymiary W x S x G (cm): 82.0 x 59.8 x 55.5 oraz klasę energetyczną B. Regulowane stopki tej zmywarki do naczyń zapewniają idealną stabilność, nawet na nierównej powierzchni. Innowacyjna technologia gwarantuje bardzo cichą pracę. Zmywarka Whirlpool ma 14 uniwersalnych miejsc na naczynia, dzięki czemu zawsze masz tyle przestrzeni, ile potrzebujesz. Innowacyjny trzeci kosz zastosowany w tej zmywarce do naczyń jest niezwykle elastyczny i dostosowuje się do Twoich aktualnych potrzeb, dzięki czemu w górnym koszu możesz układać nawet wysokie naczynia.

  Miejsce 3

  Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF

  Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF

  Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF to bardzo ciekawe urządzenie, które zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Zmywarka w kolorze białym z regulowanymi stopkami, które zapewniają idealną stabilność, nawet na nierównej powierzchni. Wygodny minutnik odmierzający czas do zakończenia cyklu zmywania. Innowacyjna technologia gwarantuje bardzo cichą pracę. Doskonała siła mycia gwarantuje perfekcyjne rezultaty. Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF ma dziesięć uniwersalnych miejsc na naczynia, dzięki czemu zawsze masz tyle przestrzeni, ile potrzebujesz. Wbudowany system koszy FlexiSpace pozwala na dogodne i łatwe zaaranżowanie przestrzeni w zmywarce.

  Miejsce 4

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB

  Zmywarka SAMSUNG DW60A8050FB wolnostojąca 60 cm w kolorze grafitowej stali to niewątpliwie ciekawa pozycja. Ta zmywarka do naczyń zapewnia dokładne czyszczenie naczyń przy mniejszym zużyciu energii. Prowadnice Sofr Rail zastosowane w tej zmywarce do naczyń wykorzystują system szyn z łożyskami kulkowymi, który powoduje mniejsze tarcie, dzięki czemu kosze wysuwają się i wysuwają się płynnie, nawet jeśli są w nich ciężki naczynia. Zmywarka posiada aplikację SmartThings, która posiada przewodnik, z którego dowiesz się jak optymalnie układać poszczególne elementy z zmywarce.

  Miejsce 5

  Zmywarka do zabudowy Beko DIS48120

  Zmywarka do zabudowy Beko DIS48120

  Zmywarka do zabudowy Beko DIS48120, która zajęła 5 miejsce w naszym rankingu zmywarek do naczyń posiada technologię WaterSafe+™, która jest systemem zapobiegającym wyciekom wody automatycznie odcinającym dopływ wody z kranu w przypadku awarii. Dodatkowe ramię myjące zastosowane w tej zmywarce wspomagane dużym ciśnieniem wody to niezawodna broń w walce z najcięższymi zabrudzeniami. Zmywarka ta posiada dno ze stali nierdzewnej oraz wygodny dyspenser. Zmywarka Beko DIS48120 zużywa na jeden cykl tylko 8,7l wody.

  Miejsce 6

  Zmywarka Bosch SPS4HMI53E

  Zmywarka Bosch SPS4HMI53E

  Zmywarka Bosch SPS4HMI53E Seria 4 jest to zmywarka wolnostojąca o szerokości 45 cm w kolorze srebrnym. W zmywarce została zastosowana funkcja Suszenie Extra wspomagająca dokładne suszenie trudno schnących naczyń. Ta zmywarka do naczyń posiada 7-segmentowy wyświetlacz: pokazuje czas pozostały do zakończenia programu oraz informuje o braku nabłyszczacza i soli. W tej zmywarce do naczyń został zastosowany system AquaStop, który gwarantuje bezawaryjną ochronę przed wyciekiem wody. Gdy czujnik wykryje przeciek, zmywarka automatycznie zatrzymuje pracę i wypompowuje wodę przez dwupłaszczowy wąż. Dzięki AquaStop Twój dom jest chroniony przed szkodami wyrządzonymi przez wodę

   

  Miejsce 7

  Zmywarka Amica DFM66C8EOiBD

  Zmywarka Amica DFM66C8EOiBD

  Zmywarka wolnostojąca Amica DFM66C8EOiBD posiada nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Dzięki SteamPower — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone. Zmywarka posiada filtr ze specjalną powłoką antybakteryjną zapewnia eliminację patogenów oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów ze zmywarki.

  Miejsce 8

  Zmywarka wolnostojąca Indesit DSFO 3T224 C S

  Zmywarka Indesit DSFO 3T224 C S

  Zmywarka wolnostojąca Indesit DSFO 3T224 C S o wymiarze 45 cm szerokości w połączeniu z wyjątkową ilością ustawień oraz niewielkim i kompaktowym rozmiarem pozwalają cieszyć się niezbędną ilością miejsca, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz urządzenia. Doskonała klasa energetyczna A++ zmniejszająca zużycie energii. Innowacyjna technologia zastosowana w tej zmywarce do naczyń gwarantuje bardzo cichą pracę.

  Miejsce 9

  Zmywarka Candy CDPH 2D1145X

  Zmywarka Candy CDPH 2D1145X

  Zmywarka Candy CDPH 2D1145X to zmywarka o klasie energetycznej E, która musiała się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych zmywarek na rynku. Odkryj Candy Brava – inteligentną zmywarkę, która pomoże Ci zaoszczędzić czas dzięki najszybszemu na rynku cyklowi Wash & Dry, trwającemu zaledwie 39 minut. Brava to najlepsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić jak najwięcej czasu i pieniędzy, zapewniając najwyższą jakość zmywania: proste, szybkie i inteligentne urządzenie o szerokości jedynie 45 cm. Zmywarka Slim posiada cykl szybkiego zmywania w zaledwie 30 minut z wyjątkowymi rezultatami. Najlepsze połączenie czasu i wydajności dla zmywania lekko zabrudzonych naczyń w zaledwie 24 minuty w temperaturze 50°C. Zmywarka Candy, to pierwsze na świecie urządzenie typu SLIM, o wyjątkowej pojemności, która pozwala na efektywne zmywanie aż do 11 kompletów naczyń. Zmywarka Candy CDPH 2D1145X to zmywarka, która otrzymuje bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości.

   

  Miejsce 10

  Zmywarka Kernau KFDW 4642 X

  Zmywarka Kernau KFDW 4642 X

  Zmywarka marki Kernau w kolorze srebrnym to urządzenie o szerokości 45 cm. Zmieści się więc w niedużej kuchni. Załadujesz do niej aż 10 kompletów naczyń, które z łatwością rozmieścisz na 3 poziomach koszy. A jeśli chcesz włączyć zmywarkę wcześniej, zanim cała się zapełni, wystarczy że uruchomisz funkcję połowy załadunku. Dzięki temu oszczędzisz swój czas, energię elektryczną oraz wodę. Doskonałe efekty zmywania zapewnia 6 programów o zróżnicowanej temperaturze i intensywności. Ogromną zaletą zmywarki KFDW 4642 X jest program szybki, dzięki któremu już po 30 minutach Twoje naczynia będą czyste. A do wrażliwych na uszkodzenia naczyń znajdziesz specjalny delikatny program. Zmywarka posiada możliwość opóźnienia startu, co pozwoli Ci przygotować urządzenie do zmywania i zaprogramować je tak, by rozpoczęło pracę w najodpowiedniejszym dla Ciebie momentcie. Wewnątrz zmywarki łatwo mogą rozwijać się bakterie, dlatego wyposażyliśmy ją w filtr antybakteryjny, który zapobiega namnażaniu się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Z kolei przed zalaniem kuchni chroni wąż AquaStop, który odcina dopływ wody, gdy urządzenie wykryje wyciek. Zmywarka cechuje się niskim zużyciem energii elektrycznej i wody, więc jej użytkowanie pozwoli Ci na spore oszczędności, a przy tym nie obciąży środowiska.

  Te zestawienie rankingowe zajęło dość dużo czasu naszemu zespołowi w przygotowaniu tego rankingu najlepszych zmywarek. Mamy nadzieje, że nasz ranking zmywarek do naczyń pomoże w wyborze tej najlepszej zmywarki do Twojego mieszkania, domu lub biura. Przed zakupem polecam przeczytać najnowsze opinie o sprzęcie. Serwis expertrankingowy.pl ma pomóc w wyborze najlepszego sprzętu na rynku, ale nie podejmie za Was ostatecznej decyzji. To Wy decydujecie co ostatecznie wybieracie i kupujecie.

  Ekspert działu zmywarek do naczyń

  Jak powstał nasz ranking zmywarek do naczyń?

  Przygotowując ranking najlepszych zmywarek do naczyń nasz zespół przeanalizował większość modeli na rynku. Poświęciliśmy ponad 30 godzin, aby stworzyć te zestawienie, który ułatwi zakup najlepszej zmywarki do naczyń. Nasi eksperci od zmywarek do naczyń porównali funkcje, programy, specyfikacje techniczną oraz przeanalizowali skrupulatnie opinie w internetowych sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Następnie nasz dział redakcyjny zebrane materiały ubrał w ten ranking zmywarek, który właśnie oglądałeś/aś. Mamy nadzieje, że dzięki temu rankingowi zmywarek do naczyń wybiorą Państwo najlepszą zmywarkę w rozsądnej cenie dla siebie!

  Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując zmywarkę do naczyń?

  Kupując zmywarkę do naczyń, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych elementów. Przed zakupem koniecznie zwróć uwagę szczególnie na te rzeczy wybierając najlepszą zmywarkę do naczyń dla siebie

  • Klasa energetyczna zmywarki – Na rynku najwyższa klasa zmywarki to zmywarki A+++, która jest najoszczędniejszym urządzeniem. Dzięki temu parametrowi możemy sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Z racji tego, że zmywarka chodzi dość często to warto wybierać zmywarkę do mycia naczyń z klasą energetyczna minimum A.
  • Szerokość zmywarki – to bardzo ważny parametr zmywarki do naczyń na który warto zwrócić uwagę. Na rynku najczęściej spotykamy zmywarki o szerokości 45 cm oraz 60 cm, gdzie warto zwrócić uwagę, że im szersza zmywarka tym większa pojemność urządzenia. 45 cm zmywarka dobrze się sprawdzi w przypadku singla, natomiast dla rodziny najlepszym wyborem będzie zmywarka o szerokości 60 cm.
  • Poziom hałasu – nikt z nas nie lubi głośnych urządzeń, dlatego warto zwrócić uwagę na poziom hałasu zmywarki, której chcemy kupić. Głośność zmywarek jest podawana w decybelach. Bardzo ciche urządzenia, które są dostępne na rynku osiągają poziom hałasu poniżej 45 dB. W przeciętnym mieszkaniu żadna zmywarka poniżej 49 dB nie będzie ogromnym problemem. Jeśli nie przepadasz za hałasem to wybierz zmywarkę do naczyń o najmniejszej ilości dB.
  • Zużycie wody na cykl – to bardzo ważny element na który warto zwrócić uwagę przed zakupem nowej zmywarki. Im mniejsze zurzycie wody podczas cyklu naszej zmywarki tym mniejsze rachunki za wodę.

  Najczęściej zadawane pytania o zmywarki:

  Jaką zmywarkę kupić 2024?

  Według naszego rankingu warto kupić zmywarkę Whirlpool WSFO 3O34 PF X, która zapewnia idealne rezultaty mycia przy najmniejszym możliwym hałasie

  Które zmywarki są najmniej awaryjne?

  Najmniejszą awaryjnością wśród zmywarek do mycia naczyń cieszą się tacy producenci jak BOSCH, Samsung i Whirlpool.

  Z jakiej firmy najlepiej kupić zmywarkę?

  Najlepiej jest kupić zmywarkę do mycia naczyń firmy Samsung jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem.

  Jaka jest najlepsza zmywarka forum?

  Na forach internetowych najlepsze opinie zbierają zmywarki takich producentów jak Samsung, Siemens, Bosch i Beko.

  Czy zmywarka jest opłacalna?

  Zmywarka do mycia naczyń jest bardzo opłacalna jeśli porównujemy ją z myciem ręcznym. Zmywarka jest wstanie zaoszczędzić minimum 3-4x wody w porównaniu do mycia ręcznego.

  Jakie są ceny zmywarek do naczyń?

  Na rynku możemy znaleźć najtańszą zmywarkę do naczyń już za 1100 zł. Najdroższe zmywarki oscylują na poziomie 5000 zł wzwyż.

  Gdzie najtaniej można kupić zmywarkę?

  Najtaniej zmywarkę można kupić poprzez porównywarkę cen taką jak ceno oraz nokaut. Warto też sprawdzać ceny na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro.

  Jakie są najwęższe zmywarki?

  Na rynku można znaleźć najwęższe zmywarki o szerokości ok. 45 cm.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

   

  5/5 - (35 votes)
  Opinie o rankingach