Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Radio do kuchni to urządzenie, które z pewnością umili Nam czas przygotowywania posiłków, dzięki niemu w trakcie gotowania możemy słuchać ulubionej muzyki lub wiadomości aby dowiedzieć się o aktualnej sytuacji w kraju i za granicą. Do dyspozycji mamy szereg modeli i typów, mogą to być radia analogowe lub nowoczesne odbiorniki cyfrowe, wszystko zależy od Naszych potrzeb i preferencji. Nowoczesne radia mogą łączyć w sobie wiele funkcji jak chociażby budzik czy zegar, niewielkie radia można z łatwością przenosić pomiędzy poszczególnymi pokojami a więc radio, które teoretycznie ma znajdować się w kuchni może stanowić także budzik w sypialni, co więcej budzik, który zamiast nieprzyjemnego dźwięku alarmu rano powita Nas muzyką nadawaną przez ulubioną stację radiową. W zależności od konkretnego modelu radio może być zasilane akumulatorem, bateriami lub prądem z gniazdka a także posiadać dodatkowe funkcje jak chociażby redukcja barwy dźwięku. Co więcej nowoczesne odbiorniki radiowe niejednokrotnie odznaczają się ciekawym designem i kolorystyką, wszystko to sprawia, że urządzenie może stanowić dodatkową ozdobę kuchni i nie tylko cieszyć zmysł słuchu ale także wzroku, komponując się z pozostałymi elementami wystroju kuchni i salonu. Zobacz zestawienie najlepszych radioodbiorników do kuchni i wybierz radio dostosowane do swoich potrzeb.

Jakie radio do kuchni? Ranking najlepszych urządzeń

Miejsce 1

Radio do kuchni Philips TAR8805/10

Radio do kuchni Philips TAR8805/10

Radio do kuchni Philips TAR8805/10 to najlepszy model radia kuchennego w naszym rankingu według naszych ekspertów. Radio internetowe zapewnia dostęp do tysięcy stacji o zasięgu globalnym i do wszelkiego rodzaju audycji. Cyfrowy tuner gwarantuje krystalicznie czysty dźwięk. Istnieje możliwość zaprogramowania 20 stacji radia internetowego, DAB+ oraz FM. Słuchasz muzyki z serwisu Spotify? To radio internetowe z technologią Bluetooth umożliwia dostęp do usługi Spotify Connect. Telefon komórkowy może pełnić funkcję pilota zdalnego sterowania, a radio przesyła sygnał najwyższej jakości z serwisu Spotify (bezpośrednio z serwerów Spotify). Można także przesyłać strumieniowo pliki z innych serwisów muzycznych za pośrednictwem urządzenia przenośnego. W górnej części radia znajduje się mata Qi do bezprzewodowego ładowania. W przypadku starszych telefonów dostępny jest port ładowania USB. Na panelu przednim znajduje się duży, czytelny cyfrowy wyświetlacz czasu oraz przyciski sterujące. Matowa, czarna, drewniana obudowa otacza duży, błyszczący, kolorowy wyświetlacz i czarną, metalową osłonę głośnika. Wyświetlacz pokazuje okładki albumów oraz informacje o utworach ze Spotify Connect lub logo stacji podczas słuchania radia internetowego, lub radia DAB. Wyłącznik czasowy pomaga zasnąć i spać spokojnie dzięki ulubionej stacji radiowej odtwarzanej w tle. Funkcja podwójnego alarmu umożliwia ustawienie dwóch różnych alarmów. To idealny wybór dla osób, które chcą pospać jeszcze chwilę po pierwszym alarmie. Pełne i potężne niskie tony dzięki portowi Bass Reflex. Pamięć stacji: 20 stacji FM, 20 stacji DAB, 20 stacji radia internetowego / podcastów, 10 stacji Spotify. Głębokość: 15,93 cm. Wysokość: 11,35 cm. Szerokość: 26,8 cm. Waga: 1,31 kg.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Radio do kuchni TechniSat KitchenRadio

Radio do kuchni TechniSat KitchenRadio

Radio do kuchni TechniSat KitchenRadio to niedrogie radio kuchenne, którym warto się zainteresować. KitchenRadio to nowoczesne radio FM nadające się idealnie do zabudowy pod szafkami w kuchni, czy sypialni. Elegancka obudowa, doskonale dopasuje się do nowoczesnych wnętrz. Radio to posiada nowoczesny, czytelny wyświetlacz LED, w kolorze białym. Za dźwięk odpowiadają dwa pełnozakresowe (2,5 W RMS każdy) głośniki oraz wzmacniacz basów. Odbiornik Bluetooth pozwala na odtwarzanie muzyki przesyłanej bezpośrednio ze smartphona czy też tabletu (iPhone, iPad, Android, etc). Dodatkowo model ten wyposażony jest również w praktyczne funkcje budzika, automatyczne wyłączanie oraz praktyczny timer gotowania. W trybie połączenia Bluetooth radioodbiornik może działać również jako zestaw głośnomówiący. Zainstalowane diody LED mogą służyć jako nocne podświetlenie podszafkowe. Elegancka obudowa, doskonale dopasuje się do nowoczesnego wnętrza Twojej kuchni. Produkt ten jest wyposażony w praktyczną funkcję programowania czasu jego wyłączenia. Dzięki, której mogą Państwo spokojnie oddać się wieczornemu relaksowi, nie zaprzątając sobie głowy wyłączaniem urządzenia. Do Państwa dyspozycji jest również funkcja radio-budzika, która na życzenie obudzi Państwa muzyką z ulubionego programu. Dzięki strumieniowaniu audio Bluetooth możesz przesyłać muzykę ze smartfona, tabletu lub komputera, bez podłączania kabli i słuchać jej w najlepszej jakości dźwięku na Twoim urządzeniu TechniSat.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Radio do kuchni Hama DIR3300SBT

Radio do kuchni Hama DIR3300SBT

Radio do kuchni Hama DIR3300SBT to dobrej jakości radio, które dostarczy Ci muzykę i wiadomości z całego świata bez zakłóceń, a oprócz tego będzie znakomicie brzmiało. Radio cyfrowe/internetowe do odbioru sygnałów audio za pośrednictwem FM, DAB/DAB+, radia internetowego. Imponująca jakość dźwięku dzięki wbudowanym głośnikom koaksjalnym: dwudrożny system z niezależnymi głośnikami wysokotonowym i niskotonowym gwarantuje brzmienie bogate w detale. Ciesz się swoją ulubioną muzyką ze Spotify także w radiu: Obsługa Spotify Connect umożliwiająca dostęp do milionów utworów i gotowych list odtwarzania. Dzięki Bluetooth można łatwo strumieniować muzykę ze smartfona, tabletu, notebooka i komputera PC. Dzięki dwóm przyciskom bezpośredniego wybierania możesz zapisać swoje ulubione stacje i natychmiastowo ustawiać je bez szukania. Gniazdo USB Typ A do ładowania mobilnych urządzeń końcowych, np. smartfona, tabletu, odtwarzacza MP3. Dzięki dwupasmowej częstotliwości 2,4 Ghz oraz 5 Ghz urządzenie nadaje i odbiera zawsze na najlepszej dostępnej częstotliwości. Doskonały odbiór w dowolnym miejscu: do gniazda F można podłączyć różnego typu anteny, aby zoptymalizować odbiór. Wysoka wygoda obsługi: możesz sterować swoimi urządzeniami wygodnie z własnej sofy – smartfonem lub tabletem za pomocą aplikacji, pilotem albo bezpośrednio przy urządzeniu. Przejrzyście zaprojektowany i przyciągający uwagę: kolorowy wyświetlacz 2,8-calowy ułatwia obsługę, a przy tym świetnie wygląda. Intensywność podświetlenia tła automatycznie dopasowuje się za pomocą czujnika do aktualnych warunków oświetleniowych, dzięki czemu ekran jest zawsze czytelny i nie oślepia. Dla wszystkich użytkowników, którzy po prostu chcą tylko słuchać radia: pokrętło do regulacji zapewnia intuicyjną obsługę.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Radio do kuchni Panasonic RF-2400DEG-K

Radio do kuchni Panasonic RF-2400DEG-K

Radio do kuchni Panasonic RF-2400DEG-K to proste i łatwe w użyciu radio FM/AM, które cechuje się uniwersalnym wzornictwem, które zapewnia łatwy podgląd, oraz zawiera nowy tuner cyfrowy, który umożliwia łatwe i stabilne dostrojenie. Radio jest zasilane z zasilacza sieciowego lub baterii, dzięki czemu może być używane w salonie lub zabierane na zewnątrz. Nowy tuner cyfrowy z AFC Nowy tuner cyfrowy zapewnia łatwe strojenie i stabilny odbiór sygnału. Funkcja automatycznej kontroli częstotliwości (AFC) zwiększa zasięg odbioru sygnału AM i upraszcza strojenie. Dzięki automatycznemu wyborowi najbliższej stacji eliminuje konieczność precyzyjnego dostrajania. Podczas strojenie redukowane są także szumy, by zwiększyć komfort słuchania. Duża skala z pokrętłem Oprócz dużej skali z pokrętłem, dzięki której wartości częstotliwości są większe i bardziej widoczne, fluorescencyjny wskaźnik zwiększa widoczność w ciemności. Radio łatwo dostroić nawet w nocy i przy przerwach w zasilaniu. Zakres częstotliwości: FM 87–108 MHz (co 50 kHz) AM 520–1730 kHz (co 9/10 kHz). Wymiary (szer. x wys. x głęb.) [około] 234 x 122 x 82 mm. Dobre radio za niewielkie pieniądze, które świetnie się sprawdzi w każdej kuchni.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Radio do kuchni Blaupunkt IR10BT

Radio do kuchni Blaupunkt IR10BT

Radio do kuchni Blaupunkt IR10BT to radio, które zbiera same pozytywne oceny i opinie w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Radio Internetowe to nieodłączny element wyposażenia domu każdego fana muzyki. Model IR10BT marki Blaupunkt oferuje możliwość odtwarzania tysięcy stacji radiowych i podcastów z całego świata, nieograniczoną możliwość wyszukiwania stacji tematycznych nadających określony typ muzyki oraz możliwość odtwarzania stacji lokalnych, wyszukując je po kraju nadawania. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję DAB przez WI-FI, co zapewnia możliwość słuchania stacji radiowych nadających sygnał w trybie DAB, ale za pośrednictwem Internetu. Radio internetowe zapewnia wysokiej jakości odbiór sygnału wolny od zakłóceń i trzasków znanych z analogowego radia FM. Miłośnicy podcastów z całą pewnością będą zadowoleni z możliwości odtwarzania ulubionych programów, wyszukując je pod kątem kraju lub gatunku tj. biznes, edukacja, rodzina lub dzieci. Doskonałym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu jest wbudowana funkcja Spotify Connect, która pozwala na obsługę aplikacji Spotify, zainstalowanej na zewnętrznym urządzeniu mobilnym tj. smartfon lub tablet, podłączonym do tej samej sieci Wi-Fi, do której podłączone jest radio internetowe IR10BT. Dzięki tej funkcjonalności Twoje ulubione utwory i playlisty będą brzmiały zdecydowanie lepiej, niż podczas odsłuchu za pomocą głośników smartfona lub tableta. Jeśli nie używasz aplikacji Spotify, ale korzystasz z innych aplikacji streamingowych lub posiadasz rozbudowaną bibliotekę multimedialną w pamięci swojego telefonu, możesz również bezprzewodowo odtwarzać tę muzykę za pomocą funkcji Bluetooth. Kolejną ważną dla każdego użytkownika funkcją jest obsługa protokołu UPnP (Universal Plug and Play), dzięki której można podłączyć swój laptop do modelu IR10BT i bezprzewodowo odtwarzać pliki muzyczne zgromadzone na jego dysku. Oprócz możliwości korzystania z Internetowych zasobów muzycznych lub podłączonych bezprzewodowo urządzeń zewnętrznych, do naszej dyspozycji pozostaje również klasyczny port USB (obsługujący pamięci o pojemności do 64 GB), dzięki któremu w każdej chwili możemy posłuchać wybranego utworu zapisanego na pendrive lub innym nośniku USB. Model IR10BT został wyposażony w wyjście sygnału audio, które daje możliwość podłączenia niniejszego radia internetowego do wzmacniacza lub amplitunera w celu uzyskania nowej funkcjonalności. Zasilanie sieciowe, jak również porty umożliwiające odczytywanie plików MP3, zostały umieszczone w tylnej części obudowy. Z myślą o wymagających użytkownikach model IR10BTprócz wysokiej jakości wykonania oraz funkcjonalności, wyposażony został w wielofunkcyjny 2,4” kolorowy wyświetlacz TFT z regulowaną jasnością ekranu, który zapewnia wygodę sterowania urządzeniem oraz szybki dostęp do odczytu niezbędnych informacji tj. godzina lub tytuł odtwarzanego utworu, a także logotypów słuchanych stacji radiowych, jak również okładek płyt, z których pochodzą aktualnie odtwarzane utwory.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Radio do kuchni ADLER AD 1187

Radio do kuchni ADLER AD 1187

Radio przypomina wyglądem stary odbiornik, który po włączeniu wydawał piskliwe dźwięki, zanim z głośnika popłynął melodyjny głos prowadzącego audycję radiową. Jednak polecany tu egzemplarz oferuje nam krystalicznie czysty dźwięk, który pozwoli nam cieszyć się jedną z ulubionych stacji radiowych. Można zapisać ich aż 30, dlatego każdy w rodzinie może słuchać swoich wybranych audycji i wiadomości. Radio wyposażone jest też w wyjście słuchawkowe, które umożliwia słuchanie programów wieczorem czy w nocy, gdy pozostali domownicy już śpią i nie chcemy im przeszkadzać. Stylowa obudowa, pokrętła i przyciski wpisują się w aranżacje opierające się na dawnych czasach i modzie, ale zaakcentują również nowoczesne wykończenie salonu, kuchni czy gabinetu. Radio do kuchni ADLER AD 1187 to wielofunkcyjne radio, gdyż można na nim ustawić czas oraz wykorzystać je jako budzik. To duża oszczędność miejsca, a poza tym kto nie chciałby być budzony ulubioną muzyką? Wyświetlacz LCD z pomarańczowym tłem stanowi ciekawy przykład połączenia starego z nowym, ułatwia też kontrolę pracy odbiornika. Do radia można podłączyć też zewnętrzne urządzenia z plikami z muzyką, wykorzystując do tego USB, wejście AUX lub ewentualnie funkcję Bluetooth. Umożliwia to odsłuchiwanie ulubionych piosenek w niemal każdych warunkach. Jest to też produkt idealny dla wszystkich, którzy lubią słuchać muzyki przed snem, ale boją się zostawiać radio włączone na noc. Urządzenie wyposażone jest w funkcję automatycznego wyłączenia się po 90 minutach, co stanowi naprawdę duże udogodnienie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Radio do kuchni Hama DIR45BT

Radio do kuchni Hama DIR45BT

Radio do kuchni Hama DIR45BT to niewielkie radio kuchenne, które nie zabiera cennego miejsca w kuchni. Radio cyfrowe/internetowe do odbioru sygnałów audio za pośrednictwem FM, DAB/DAB+, radia internetowego. Ciesz się swoją ulubioną muzyką ze Spotify także w radiu: Obsługa Spotify Connect umożliwiająca dostęp do milionów utworów i gotowych list odtwarzania. Dzięki Bluetooth można łatwo strumieniować muzykę ze smartfona, tabletu, notebooka i komputera PC. Gniazdo USB Typ A do odtwarzania z nośników zewnętrznych, np. pendrive’ów, odtwarzaczy MP3. Dzięki dwóm przyciskom bezpośredniego wybierania możesz zapisać swoje ulubione stacje i natychmiastowo ustawiać je bez szukania. Wysoka wygoda obsługi: możesz sterować swoimi urządzeniami wygodnie z własnej sofy – smartfonem lub tabletem za pomocą aplikacji UNDOK albo bezpośrednio przy urządzeniu. Całkowicie bez skomplikowanego montażu i plątaniny kabli: nie potrzebujesz żadnej przestrzeni do położenia – wystarczy podłączyć do gniazdka sieciowego i cieszyć się radiem internetowym w każdym pomieszczeniu. Zaczynasz dzień ze swoją ulubioną stacją radiową oraz korzystasz z możliwości zapisywania dwóch alarmów: przy czym oba alarmy możesz skonfigurować do włączania codziennie, w dni pracy lub tylko w weekendy. Odbiór ponad 20 000 stacji radiowych i ok. 10 000 podcastów i to bez włączania komputera. Szerokość x Głębokość x Wysokość: 10 x 9 x 9 cm. Waga: 310 g.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Radio do kuchni Panasonic RF-P150DEG-S

Radio do kuchni Panasonic RF-P150DEG-S

Radio Panasonic RF-P150DEG-S to bardzo tanie radio, które warto kupić do swojej kuchni. P150D to kompaktowe radio, które łatwo zabrać ze sobą i można postawić praktycznie wszędzie. Jest dobrze widoczne, nawet w ciemności, a nowy tuner cyfrowy umożliwia proste i stabilne strojenie. Nowy tuner cyfrowy z AFC Nowy tuner cyfrowy zapewnia łatwe strojenie i stabilny odbiór sygnału. Funkcja automatycznej kontroli częstotliwości (AFC) zwiększa zasięg odbioru sygnału AM i upraszcza strojenie. Dzięki automatycznemu wyborowi najbliższej stacji eliminuje konieczność precyzyjnego dostrajania. Duża skala z pokrętłem Oprócz dużej skali z pokrętłem, dzięki której wartości częstotliwości są większe i bardziej widoczne, fluorescencyjny wskaźnik zwiększa widoczność w ciemności. Radio łatwo dostroić nawet w nocy i przy przerwach w zasilaniu. Zakres częstotliwości: FM 87–108 MHz (co 50 kHz) AM 520–1730 kHz (co 9/10 kHz).

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Radio do kuchni Eltra Dana 206 biały

Radio do kuchni Eltra Dana 206 biały

Radio do kuchni Eltra Dana 206 to tanie radio kuchenne niewielkich rozmiarów, które może być zasilane sieciowo lub bateryjnie. Dla wygody użytkowania radio wyposażono w wygodną rączkę do przenoszenia, antenę teleskopową i gniazdo słuchawkowe. Brak prądu? Radio można używać bez dostępu do zasilania sieciowego 230V, na plaży, na rybach, na działce, na biwaku… wystarczy zainstalować baterie. Współpracuje ze standardowymi słuchawkami z wtykiem jack 3,5mm (mały jack). Łatwiejszy odbiór stacji radiowych o słabym zasięgu. Rozciągnij i obróć antenę. Wymiary 215 x 126 x 66 mm.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Radio do kuchni MANTA RDI916 Solar

Radio do kuchni MANTA RDI916 Solar

Radio do kuchni MANTA RDI916 Solar to niezwykle funkcjonalne radio FM/AM/SW z panelem solarnym, które zapewni Ci niezapomniane doświadczenie muzyczne w dowolnym miejscu i czasie. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem radia, czy chcesz słuchać muzyki w podróży, to radio przenośne spełni Twoje oczekiwania i dostarczy Ci wiele przyjemności muzycznych. Urządzenie posiada radio w trzech dostępnych częstotliwościach FM/AM/SW. Zasilanie akumulatorowe, bateryjne, sieciowe, solarne. Radio FM/AM/SW z panelem solarnym RDI916 to innowacyjne urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się swoimi ulubionymi stacjami radiowymi bez konieczności podłączania do prądu. Dzięki wbudowanemu panelowi słonecznemu wykorzystującemu darmową energię słoneczną, możesz grać i słuchać muzyki przez wiele godzin. To radio przenośne posiada pojemny akumulator, który jest ładowany za pomocą energii fotowoltaicznej. Dzięki temu możesz korzystać z radia w trzech zakresach częstotliwości: FM, AM oraz SW. Bez względu na to, czy jesteś w domu, na wakacjach czy w podróży, masz możliwość słuchania swoich ulubionych stacji radiowych. Nie tylko zapewniając doskonałe odbieranie radia, radio RDI916 posiada zaawansowaną technologię łączności. Wyposażone w moduł Bluetooth 5.0 najnowszej generacji, umożliwia łatwe i bezproblemowe połączenie z smartfonami, laptopami i innymi urządzeniami. Dzięki temu radio solarne przenośne pełni również rolę głośnika bezprzewodowego, pozwalając Ci cieszyć się ulubioną muzyką w doskonałej jakości dźwięku.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Dobre radio jest potrzebne w każdej kuchni bo każdy z nas lubi słuchać ulubionej muzyki, wiadomości podczas porannej kawy lub gotowania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ciężko jest znaleźć dobre radio do kuchni nie znając się na tych urządzeniach. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy ponad 280 radioodbiorników, aby zbudować nasz ranking i ułatwić Ci wybór oraz zakup radia do kuchni.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking radioodbiorników do kuchni?

Ranking radioodbiorników do kuchni, który jest widoczny na naszej stronie powstał po wnikliwej analizie i przetestowaniu ponad 280 radioodbiorników różnych firm. Analizowaliśmy i testowaliśmy radia od takich firm jak: Philips, PURE, Sencor, Sangean, JVC, Hyundai, Hama, Blaupunkt, M-Audio, TechniSat, Sharp, ART, Manta, Ferguson, Lenco, Panasonic, Sony, Kruger & Matz, Roadstar, Lenco, Camry i wielu innych, aby wybrać najlepsze urządzenia do kuchni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że opinie w internecie to bardzo cenne źródło informacji o różnych produktach, dlatego postanowiliśmy je przeanalizować. Opinie o radiach do kuchni analizowaliśmy w takich miejscach jak: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, rankingach produktowych. Ostatnim krokiem w budowie tego rankingu było uszeregowanie produktów w rankingu oraz opisanie całego zestawienia prostym i zrozumiałym językiem. Ranking radioodbiorników do kuchni jest stale aktualizowany przez naszą redakcję, dzięki czemu możesz mieć pewność, że widzisz w nim tylko aktualne i najlepsze produkty dostępne rynku.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie radia do kuchni?

Zakup radia do kuchni to dość trudna czynność z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Duża ilość modeli radioodbiorników powoduje to, że możemy spotkać urządzenia o różnej jakości. Jakie radio do kuchni wybrać? Jakie radio do kuchni kupić? Czym kierować się przy zakupie radia do kuchni? Odpowiedź na te i inne pytania znajdą Państwo w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów. Wybierając radio do kuchni, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:
 
Rodzaj radia – Przed zakupem radioobiornika do kuchni warto poznać rodzaje urządzeń dostępnych w sklepach. Na rynku można spotkać następujące rodzaje radioodbiorników: 1) Radioodbiorniki analogowe odbierają tradycyjne stacje FM/AM. Są one zazwyczaj tańsze, ale mogą mieć mniejszą ilość dostępnych stacji i gorszą jakość dźwięku w porównaniu do cyfrowych. 2)Radioodbiorniki cyfrowe (DAB+) odbierają sygnał cyfrowy, który oferuje lepszą jakość dźwięku i więcej dostępnych stacji. DAB+ to standard cyfrowego radia naziemnego, który jest coraz bardziej popularny w wielu krajach. 3)Radioodbiorniki internetowe to urządzenia, które odbierają stacje radiowe transmitowane przez internet. Mogą odbierać tysiące stacji z całego świata i zazwyczaj oferują najlepszą jakość dźwięku. Wybierz rodzaj radia do kuchni w zależności od potrzeb.
 
Zasilanie radia – Kupując radio do kuchni musimy zwróć uwagę na to jak urządzenie jest zasilane. Na rynku można spotkać radioodbiorniki, które mogą być zasilane: sieciowo, akumulatorowo, bateryjnie. Naszym zdaniem najlepiej jest wybierać wśród urządzeń, które są zasilane sieciowo bo radio kuchenne to urządzenie, które towarzyszy nam przez cały czas.
 
Technologia dźwięku – Na rynku można spotkać radia, które odtwarzają dźwięk w technologii mono i stereo. Dźwięk mono – dźwięk jest nagrywany i odtwarzany na jednym kanale. Dźwięk mono jest prostszy w nagrywaniu i miksowaniu, ale nie oferuje efektu „przestrzennego”, jakiego można osiągnąć z dźwiękiem stereo. Dźwięk stereo jest o wiele lepszy od mono i pozwala na tworzenie efektu „przestrzennego”.
 
Rozmiar i design – Kupując dobre radio do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby radio pasowało do naszej kuchni. Do wystroju i dostępnej przestrzeni. Dostępne są modele stołowe, przenośne, a nawet takie, które można zamontować pod szafką. Wybierz urządzenie, które najlepiej Ci się spodoba.
 
Dodatkowe funkcje – Ostatnią rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę kupując radio do kuchni są dodatkowe funkcje dostępne w urządzeniu. Na rynku można spotkać modele radioodbiorników, które mają takie przydatne funkcje jak: zegarek, budzik, timer kuchenny, pilot zdalnego sterowania, Spotify Connect, Bluetooth i wiele innych.

Najczęściej zadawane pytania o radia do kuchni:

Co to jest radio?

Radio (radioodbiornik, odbiornik radiowy) to urządzenie elektroniczne niewielkich rozmiarów służące do odbioru audycji radiowych.

Czy warto kupić radio do kuchni?

Zakup radia do kuchni może sprawić, że przyjemniej będzie nam się gotowało. Naszym zdaniem warto zainwestować w radio i mieć dostęp do wiadomości, ulubionej muzyki podczas gotowania posiłków dla siebie lub rodziny.

Jakie są rodzaje radioodbiorników?

Na rynku można spotkać następujące rodzaje radioodbiorników: 1) Radioodbiorniki analogowe odbierają tradycyjne stacje FM/AM. Są one zazwyczaj tańsze, ale mogą mieć mniejszą ilość dostępnych stacji i gorszą jakość dźwięku w porównaniu do cyfrowych. 2)Radioodbiorniki cyfrowe (DAB+) odbierają sygnał cyfrowy, który oferuje lepszą jakość dźwięku i więcej dostępnych stacji. DAB+ to standard cyfrowego radia naziemnego, który jest coraz bardziej popularny w wielu krajach. 3)Radioodbiorniki internetowe to urządzenia, które odbierają stacje radiowe transmitowane przez internet. Mogą odbierać tysiące stacji z całego świata i zazwyczaj oferują najlepszą jakość dźwięku. Wybierz rodzaj radia do kuchni w zależności od potrzeb.

Czy warto kupić radio, które jest przystosowane do montażu pod szafkami kuchennymi?

Radio, które jest przystosowane do montażu pod szafkami kuchennymi to najlepszy pomysł dla osób, które mają mało powierzchni blatowej i chcą mieć radio w swojej kuchni.

Ile kosztuje radio do kuchni?

Ceny radioodbiorników, które można umiejscowić w kuchni są bardzo zróżnicowane. Za najtańsze radio do kuchni trzeba zapłacić ok. 50 zł. Za radio do kuchni z wyższej półki trzeba zapłacić nawet 1200 zł. Na rynku jest bardzo dużo modeli radioodbiorników w różnych cenach, więc z pewnością każdy znajdzie urządzenie dostosowane do swojego budżetu.

Jakiej firmy radio do kuchni?

Decydując się na zakup radia do kuchni warto postawić na urządzenie od sprawdzonego producenta, takiego jak: Philips, PURE, Sencor, Sangean, JVC, Hyundai, Hama, Blaupunkt, M-Audio, TechniSat, Sharp, ART, Manta, Ferguson, Lenco, Panasonic, Sony, Kruger & Matz, Roadstar, Lenco, Camry.

Gdzie kupić radio do kuchni?

Radio do kuchni możemy kupić w popularnych sklepach: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Przed zakupem radia do kuchni warto też sprawdzić ofert na Allegro i w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (68 votes)
Opinie o rankingach