Zaznacz stronę

Kamery samochodowe to urządzenia, które ostatnio zyskują coraz bardziej na popularności wśród większości kierowców. Po kamery samochodowe coraz częściej sięgają kierowcy, aby zapewnić sobie spokojną głowę podczas codziennych podróży lud gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia na drodze. Zamontowane na desce rozdzielczej lub przedniej szybie kamery samochodowe rejestrują drogę w sposób ciągły, ale są też bardziej zaawansowane urządzenia, które m.in. wyświetlają informację o ograniczeniu prędkości, ostrzegają przed fotoradarami. Zdajemy sobie sprawę, że spośród tak wielu wideorejestratorów samochodowych dostępnych na rynku ciężko jest wybrać najlepszą kamerę samochodową dla siebie. Nasi eksperci odpowiedzialni za kamery samochodowe przetestowali większość urządzeń najpopularniejszych producentów, aby ułatwić Ci wybór tej najlepszej. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych kamer samochodowych w rankingu, które wypróbowaliśmy, przeanalizowaliśmy i z czystym sumieniem możemy polecić:

Ranking kamer samochodowych

Miejsce 1

Rejestrator jazdy Navitel R600 GPS

Wideorejestrator/Kamera samochodowa Navitel R600 GPS

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kamer samochodowych zajmuje NAVITEL R600 GPS – wielofunkcyjna kamera samochodowa, która skupia w sobie cechy cyfrowego prędkościomierza oraz informatora GPS. Kamera samochodowa NAVITEL R600 GPS posiada nowoczesną matrycę SONY 307 (night vision) oraz 4-warstwowe szkło soczewki. Kąt widzenia obiektywu wynosi 170°. Wideorejestrator NAVITEL R600 nagrywa wysokiej jakości filmy, informuje kierowcę o fotoradarach oraz aktualnej prędkości jazdy. Inteligentny system zapewnia wizualne i dźwiękowe powiadomienia, które ostrzegają na 450m przed fotoradarem lub innym obostrzeniem na drodze. Kamera NAVITEL R600 GPS posiada wbudowany czujnik przeciążeń (G-sensor), który chroni nagrane pliki w razie kolizji, gwałtownego przyspieszenia lub hamowania. Wszyscy użytkownicy wraz z urządzeniem otrzymują voucher z 12-miesięcznym kluczem licencyjnym, który umożliwia zainstalowanie aplikacji Navitel Navigator z mapami 43 państw europejskich, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy.

Miejsce 2

Wideorejestrator Mio MiVue 792 WiFi Pro

Rejestrator jazdy Mio MiVue 792 WiFi Pro

MiVue™ 792 WIFI Pro to kamera samochodowa, która oferuje najwyższą jakość nagrania w nocy jak i w dzień. Wysokiej jakości sensor optyczny STARVIS™ CMOS zapewnia doskonały kontrast oraz jasną i bogatą kolorystykę, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Zakres światła zbliżony do podczerwieni pozwala na uzyskanie jakości obrazu podobnej do noktowizora. Za pomocą MiVue™ 792 WIFI Pro zapisuj swoje nagrania bezpośrednio w komórce dzięki aplikacji MiVue™ App za pomocą wbudowanego modułu WIFI. Dzięki zaawansowanym i wbudowanym w kamerkę samochodową systemom bezpieczeństwa wspomagających kierowcę (ADAS) bezpiecznie dojedziesz do celu. Ostrzeżenia GPS o fotoradarach (Opatentowana funkcja Mio Smart Alert). Wbudowana funkcja ECO Drive analizuje styl Twojej jazdy i wyświetla komunikaty, dzięki którym osiągniesz cel swojej podróży w ekologiczny i ekonomiczny sposób. Nagrywanie Full HD 1080p z płynnością 60 klatek na sekundę (FPS) w technologii H.264

  Miejsce 3

  Wideorejestrator Navitel R450 NV

  Wideorejestrator Navitel R450 NV

  NAVITEL R450 NV to nowoczesna, kompaktowa kamera samochodowa, nagrywająca wysokiej jakości wideo, w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080). Wszystkie materiały są zapisywane na karcie microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Wbudowany sensor optyczny GC2053 (Night Vision) i szklana optyka w tej kamerze samochodowej zapewniają szczegółowe wideo i zdjęcia, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Kąt widzenia obiektywu wynosi 130°, co pozwala uchwycić w kadrze nie tylko drogę przed samochodem, ale także sąsiednie pasy ruchu. Szybkość nagrywania to 30 kl/s. Zastosowany w kamerze superkondensator zwiększa niezawodność i stabilność kamery, podtrzymując jej zasilanie bez względu na czynniki zewnętrzne. Czujnik przeciążeń (G-Sensor) jest aktywowany w przypadku zderzenia lub nagłego manewru.

  Miejsce 4

  Kamera samochodowa Vantrue N1 PRO

  Kamera samochodowa Vantrue N1 PRO

  Czwarte miejsce zajmuje niedroga i profesjonalna kamera samochodowa Vantrue N1 PRO. Kamera Vantrue N1 PRO to niewielkich rozmiarów rejestrator jazdy premium, który nagrywa przód. Urządzenie wyposażone jest G-sensor i nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 fps. GPS ( wymaga dokupienia dodatkowego uchwytu z modułem gps). Ta kamerka samochodowa umożliwia nagrywanie w pętli. Warto zwrócić uwagę, że kamerka samochodowa Vantrue N1 PRO posiada również funkcję aparatu. Wyświetlacz o wielkości 1,5″. Rodzaj gniazda zasilania mini USB. Akumulator 130 mAh. Max karty pamięci 256GB. Te wszystkie funkcje i możliwości kamery samochodowej Vantrue N1 PRO sprawiają, że warto kupić te urządzenie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy samochodem.

  Miejsce 5

  Rejestrator jazdy PRIDO i7 PRO

  Rejestrator jazdy PRIDO i7 PRO

  Kamera samochodowa Prido i7 PRO nagrywa obraz o jakości FullHD 1080P z prędkością aż 60 klatek na sekundę. Każda sekunda zarejestrowanego materiału wideo za pomocą tej kamery samochodowej to aż 60 klatek/zdjęć. Wideorejestrator Prido i7 PRO wyposażony jest w funkcję aktywnego trybu parkingowego. Jeżeli rejestrator jazdy nie odnotuje przeciążenia przez czas wskazany przez użytkownika, to zostanie uśpiony i przejdzie w tryb czuwania. Kamera samochodowa zostanie wybudzona z trybu czuwania w momencie, gdy G-Sensor zarejestruje przeciążenie. Wysokiej klasy sensor optyczny Sony STARVIS IMX291 wykonany w technologii tylnego podświetlenia sprawia, że materiały zarejestrowane za pomocą kamery samochodowej Prido i7 PRO cechuje doskonała jakość i świetne naświetlenie. Kamera samochodowa Prido i7 PRO nagrywa obraz w jakości FullHD 1080P.

   

  Miejsce 6

  Xblitz Wideorejestrator Genesis 4K

  Xblitz Wideorejestrator Genesis 4K

  Kamera samochodowa Xblitz Genesis 4k to nie tylko elegancki, nowoczesny design, ale również funkcjonalność i technologia, która wyróżnia go na rynku wśród kamer samochodowych. Wideorejestrator Xblitz Genesis 4K posiada moduł GPS, który pozwoli na lokalizowanie pojazdu na mapie. Kamera samochodowa Xblitz nagrywa obraz o rozdzielczości 4K, dzięki czemu dostrzeżesz takie detale z trasy jak np. numery tablic rejestracyjnych. Sterowanie wideorejestratorem Xblitz Genesis 4K odbywa się dotykowo. Funkcja loop-recording pozwala na nagrywanie obrazu w pętli. Urządzenie nagrywa obraz pod kątem 170 stopni, co pozwoli na swobodną obserwację drogi po obu pasach. Uchwyt zastosowany w wideorejestratorze Xblitz Genesis 4K pozwala na ciągłe ładowanie kamery. Zaawansowany sensor Sony i jasny obiektyw zapewniają najwyższą jakość nagrań po zmroku.

  Miejsce 7

  Wideorejestrator 70MAI Dashcam 1S D06

  Wideorejestrator 70MAI Dashcam 1S D06

  Kamera samochodowa 70mai Smart Dash Cam 1S D06 posiada możliwość łączenia z siecią Wi-Fi, dzięki czemu jest w stanie strumieniować nagrywane klipy w czasie rzeczywistym. Podzespoły kamery 70mai Dash Cam 1S gwarantują jej bezproblemowa pracę w temperaturze od -20˚C do 60˚C. Kabel zasilający o długości 3,5 metra pozwala na wykorzystanie kamery w pojazdach, w których źródło zasilania jest umieszczone daleko od miejsca montażu wideorejestratora. Dzięki mikrofonowi będziesz mógł także uruchamiać odpowiednie funkcje za pomocą wypowiadanych komend. Konstrukcja 70mai Smart Dash Cam 1S pozwala na swobodną manipulację urządzenia dla ustawienia właściwego pola widzenia. Wbudowana dioda LED informuje o bieżącym stanie nagrywania.

  Miejsce 8

  Kamera samochodowa Viofo A119 V3

  Kamera samochodowa Viofo A119 V3

  Kamera samochodowa Viofo A119 V3 została wyposażona w nową matrycę SONY STARVIS IMX335 pozwalającą na nagrywanie w jakości QUAD HD+. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy podzespołów kamera może nagrywać materiał VIDEO w rozdzielczości nawet 2560x1600p QHD (30 klatek/s). Kamera Viofo A119-G V3 posiada najnowszy procesor NOVATEK NT96670, dzięki któremu praca kamery będzie niezwykle płynna, a jakość przetwarzanego obrazu bardzo wysoka. Zasilanie kondensatorem wpływa na dużą poprawę stabilności tej kamerki samochodowej. Detekcja ruchu, automatyczny start po podaniu zasilania i wyłączenie, G-sensor, zapętlanie, znacznik daty i godziny, rejestracji, dodatkowej treści na nagraniu. Rejestrator A119-G V3 posiada szklany obiektyw szerokokątny z kątem 1400 i jasnością aż F1.6.

  Miejsce 9

  Kamera samochodowa MIKAVI PQ6 3CH

  Kamera samochodowa MIKAVI PQ6 3CH

  Kamera samochodowa MIKAVI PQ6 3CH posiada wszystko co najważniejsze w kamerze samochodowej: trzy kamery nagrywające jednocześnie w rozdzielczości 2.5K + FHD + FHD, kąt widzenia obiektywów 170+160+150 stopni, 24-godzinny tryb parkingowy: aktywacja/dezaktywacja wraz z zapłonem, chipset i sensor optyczny renomowanych producentów, moduł GPS, moduł WiFi, wyświetlacz 2.4” IPS HD z polskim menu. Mikavi PQ6 3CH obsługuje karty microSD do 256 GB. Kamera ta posiada kondensator zastępujący baterię li-ion. Materiały i komponenty wysokiej jakości zapewnią długie użytkowanie, a znakomita jakość nagrań oraz niezawodność funkcjonowania sprawią, że kamera spełni swoją podstawową funkcję, czyli pomoże czuć się bezpieczniej na drodze.

  Miejsce 10

  Rejestrator jazdy Pioneer VREC-170RS

  Rejestrator jazdy Pioneer VREC-170RS

  Kamera samochodowa Pioneer VREC-170RS to 1-kanałowa, kamera samochodowa przednia z ekranem LCD o przekątnej 3,0″. Kamera VREC-170RS posiada szeroki kąt widzenia 139° pozwalający uchwycić w kadrze w jakości FULL HD więcej niż inne kamery. Kamerę VREC-170RS wyposażono również w GPS oraz wbudowane połączenie bezprzewodowe umożliwiające połączenie ze smartfonem poprzez dedykowaną aplikację Pioneer „Dash Camera Connect”. Kamerę Pioneer VREC-170RS można podłączyć w prosty sposób przy użyciu dostarczonego w zestawie złącza kabla zasilania do gniazda zapalniczki i łatwego w montażu uchwytu mocującego. Kamera Pioneer VREC-170RS jest kompatybilna z kartami microSD o pojemności od 16 GB do maksymalnie 32 GB (klasy 10).

  Miejsce 11

  Wideorejestrator LAMAX S9 Dual

  Wideorejestrator LAMAX S9 Dual

  Wideorejestrator LAMAX S9 Dual przypomina tradycyjne lusterko. Wymień tradycyjne wsteczne lusterko samochodowe na wideorejestrator w postaci lusterka – LAMAX S9 Dual. Duży 9.66“ dotykowy ekran oraz sterowanie głosem sprawią, że korzystanie z urządzenia będzie przyjemne – za pomocną głosu będziesz mógł wydawać do 12 różnych komend. Przednia i tylna kamera zarejestruje każdy przejechany metr w jakości video Full HD jak również sprawca wypadku oraz detale tablic rejestracyjnych zostaną uwiecznione w najlepszej rozdzielczości. Przednia kamera, dzięki szerokokątnemu obiektywowi 150° uchwyci nie tylko Twój pas, ale również przeciwny kierunek jazdy. Widok z tylnej kamery obejmie zderzak, rejestrując obraz pod kątem 130 °.Kamera została wyposażona w innowacyjny czujnik optyczny z technologią, który gwarantuje otrzymanie wideo w najlepszej, możliwej jakości po zmroku.

  Miejsce 12

  Kamera samochodowa Tracer G-Park Silver

  Kamera samochodowa Tracer G-Park Silver

  Kamera samochodowa Tracer G-Park Silver to niewielkie urządzenie w formie lusterka wstecznego, które zapewni Ci dowód w przypadku stłuczki lub wypadku. Duży wyświetlacz o przekątnej 4.5” i manualny panel sterowania dodatkowo ułatwia użytkowanie. Sprytnie wbudowany we wsteczne lusterko wideorejestrator nie ogranicza widoczności przez przednią szybę i zapewnia wygodę użytkowania. Świetnej jakości nagrania w rozdzielczości Full HD. Nagrywanie w pętli oznacza, że gdy karta pamięci zostanie w całości zapełniona przez zarejestrowany dotychczas materiał, urządzenie zacznie zapisywać nowe pliki w miejsce już istniejących, kamera Tracer nadpisuje nowe nagrania w miejsce najstarszych. Wideorejestrator samochodowy Tracer zapisuje pliki na karcie pamięci microSD i kompresuje filmy w popularnym kodeku H.264.

  Wybór odpowiedniej kamery samochodowej dla większości kierowców, którzy nie mieli do czynienia z tymi urządzeniami może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Postanowiliśmy stworzyć ranking sprawdzonych kamer samochodowych, aby ułatwić Ci wybór najlepszego urządzenia. Zadanie to nie należało do najłatwiejszych bo na rynku jest bardzo dużo różnych modeli kamer samochodowych, ale po osobistych testach i analizach udało nam się stworzyć niezależny ranking kamer samochodowych.
  Wybierz najlepszą kamerę samochodową z pomocą naszego rankingu i czuj się bezpiecznie na drodze.

  Ekspert od kamer samochodowych

  Jak powstał nasz ranking kamer samochodowych?

  Nasz najnowszy ranking kamer samochodowych (wideorejestratorów, rejestratorów jazdy), który jest widoczny na naszym portalu powstał w oparciu o osobiste testy, analizę kart produktowych oraz skrupulatną analizę opinii dostępnych w internecie na forach internetowych, na Allegro oraz w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych.

  Do budowy tego niezależnego rankingu/zestawienia kamer samochodowych przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy urządzenia najpopularniejszych producentów na rynku, takich jak: Xblitz, Navitel, Mio, 70MAI, Tracer, Manta, Neoline, Pioneer, TrueCam , LAMAX, Garmin, Becker, Prime3, Blaupunkt, Niceboy, Mikavi i kilku innych. Stworzenie tego rankingu kamer samochodowych zajęło nam ponad 2 miesiące. Liczymy, że nasz najnowszy ranking kamer samochodowych będzie pomocnym narzędziem dla każdego kierowcy, który lubi czuć się bezpiecznie na drodze.

  Dzięki naszemu sprawdzonemu rankingowi kamer samochodowych nie będą musieli Państwo już wertować wielu stron i wczytywać się w opisy produktów w poszukiwaniu najlepszego wideorejestratora. Życzmy udanych zakupów podczas poszukiwania najlepszej kamery samochodowej.

  Jak wybrać kamerę samochodową?

  Czym kierować się przy wyborze kamery samochodowej? Na co zwrócić uwagę kupując kamerę samochodową? Na jakie parametry patrzeć wybierając kamerę samochodową? Jeśli te pytania nie są Ci obce to świetnie trafiłeś bo nasi eksperci od wideorejestratorów samochodowych przygotowali odpowiedzi na te pytania poniżej. Istnieje wiele czynników, które można wziąć pod uwagę kupując nową kamerę samochodową. Oto kilka parametrów na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem kamery samochodowej:

  Kąt nagrywania kamery samochodowej to najważniejszy parametr na który należy zwrócić uwagę wybierając urządzenie. Warto wybierać urządzenie, które ma jak najszerszy kąt widzenia, dzięki czemu nasza kamera zarejestruje całą przestrzeń przed obiektywem. Na rynku możemy spotkać urządzenia, które posiadają kąt widzenia do 120 stopni, od 121 do 150 stopni, od 151 do 180 stopni. My polecamy celować w kamerę z kątem nagrywania od 150 stopni.

  Rozdzielczość filmu kamery samochodowej to drugi najważniejszy parametr na który musimy zwrócić uwagę bo jest on odpowiedzialny za szczegółowość nagrywanego obrazu. Im większa rozdzielczość w kamerze samochodowej tym większa szczegółowość nagrań. Na rynku możemy spotkać kamery samochodowe o rozdzielczości: 4K, 2.7K, 2.5K, 2K, WQHD, QHD, FullHD, HD. Polecamy wybierać kamerę o rozdzielczości FullHD.

  Funkcje kamery samochodowej – warto wybierać kamerę, która posiada przydatne funkcje. Na rynku możemy spotkać urządzenia, które są wyposażone w takie funkcje jak: Detekcja ruchu ( kamera wyposażona w tą funkcje nagrywa obraz dopiero, gdy wykryje ruch), Nagrywanie w pętli ( ciekawa opcja, która przyda się, gdy zabraknie miejsca na karcie pamięci i wówczas kamera zacznie nadpisywać obraz na najstarszych materiałach wideo), Tryb nocny ( funkcja, która umożliwi nagrywanie w gorszych warunkach lub w nocy), oraz inne funkcje jak: GPS, stabilizator obrazów, wifi, nagrywanie dźwięku.

  Pojemność karty – warto zwrócić uwagę, aby pojemność karty kamery samochodowej była jak największa. Im większa pojemność karty tym więcej nagrań się zmieści w naszej kamerze samochodowej. Warto wybierać kamerę z kartą o pojemności minimum 128 GB lub nawet 256 GB.

  Najczęściej zadawane pytania o kamery samochodowe:

  Co to jest kamera samochodowa?

  Kamera samochodowa to urządzenie elektroniczne, które rejestruje obraz oraz często dźwięk, jest montowana na desce rozdzielczej lub przedniej szybie samochodu. Dzięki nagraniom z kamery samochodowej możesz udowodnić winę w razie wypadku, monitorować naukę jazdy i nie tylko.

  Ile kosztuje wideorejestrator do samochodu?

  Podstawowe wideorejestratory możemy kupić już za 99 zł np. Wideorejestrator Navitel R400 FULL HD, Wideorejestrator Prime3 CVR31. Wideorejestratory ze średniej półki cenowej mogą kosztować od 199 zł do 400 zł. Najbardziej zaawansowane wideorejestratory kosztują nawet ponad 1500 zł np. Wideorejestrator Mio MiVue M760 Dual.

  Czy warto mieć kamerę w samochodzie?

  W dzisiejszych czasach warto zainwestować w kamerę samochodową, której nagranie przyda się podczas wypadku, kolizji lub innego zdarzenia na drodze. Posiadając dobrej jakości kamerę będziesz mógł podróżować w spokoju.

  Gdzie umieścić kamerę w samochodzie?

  Kamerę samochodową najlepiej jest umieścić w okolicach lusterka wstecznego, aby swoim widokiem łapała całą drogę przed nami.

  Co rejestruje kamera samochodowa?

  Kamera samochodowa rejestruje wszystko to co ma widoczne w polu widzenia przed samochodem np. zdarzenia na drodze. Jest urządzeniem, które może nas ostrzec przed nadmierną prędkością lub zjeżdżaniem z pasa.

  Czy z kamery w samochodzie jest dźwięk?

  Na rynku większość lepszych kamer samochodowych posiada możliwość nagrywania dźwięku. Przeczytaj na stronie producenta czy model, który Cię interesuje posiada taką funkcję.

  Jaki tani rejestrator jazdy?

  Tanie rejestratory jazdy znajdziemy w internetowych sklepach od 99 zł (Wideorejestrator Navitel R400 FULL HD). Polecamy wybrać urządzenie za troszkę większe pieniądze, które będzie dużo lepiej sprawdzało się podczas codziennych podróży samochodem.

  Jaka jest najlepsza kamera do samochodu?

  Na rynku możemy spotkać dość sporą ilość porządnej jakości kamer samochodowych. Najlepszą kamerą aktualnie na rynku jest NAVITEL R600 GPS, która skupia w sobie cechy cyfrowego prędkościomierza oraz informatora GPS.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (61 votes)
  Opinie o rankingach