Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Kamera internetowa to urządzenie, które w ciągu ostatnich dwóch lat zyskało na popularności. Wszystko to za sprawą pandemii, która rozpowszechniła naukę i pracę zdalną, zamiast osobistych spotkań w szkole czy biurze, zostaliśmy zmuszeni do pozostania w domu a spotkania przeniosły się do świata wirtualnego. Aby jak najlepiej oddać rzeczywistość niezbędnym wyposażeniem w domu stała się kamera internetowa, którą można swobodnie zamontować na monitorze za pomocą klipsa. Mnogość dostępnych na rynku modeli może wprawić w zakłopotanie, warto jednak zadać sobie podstawowe pytanie, do czego będzie Nam służyć kamera internetowa i jaka jakość obrazu oraz dźwięku jest Nam potrzebna. W zależności od tego mamy do wyboru kamery internetowe HD, full HD oraz 4K. Kamery HD to najbardziej podstawowe urządzenia, które nie obciążają zbytnio łącza internetowe ale jednocześnie nie dają Nam gwarancji idealnego obrazu. Kamera full HD to z kolei kompromis pomiędzy bardzo dobrą jakością obrazu a jednocześnie niezbyt dużym obciążeniem łącza internetowego. Najlepszą jakość obrazu i dźwięku uzyskamy kupując kamerę 4K, ale będzie to wymagało dobrego internetu. Kamera internetowa rejestruje dźwięk za pomocą jednego lub dwóch mikrofonów, co istotne dwa mikrofony efektywniej rejestrują dźwięk z otoczenia, co jest szczególnie ważne gdy przed ekranem znajduje się więcej niż jedna osoba. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje jakie oferują kamery internetowe, do których należy kompensacja ekspozycji oraz funkcja Windows Hello, która umożliwia odblokowanie komputera za pomocą rozpoznawania twarzy. Spośród setek modeli każdy znajdzie więc urządzenie dostosowane do jego potrzeb. Sprawdź ranking najlepszych kamer internetowych na ryku i wybierz najlepszą dla siebie.

Ranking kamer internetowych

Miejsce 1

Kamerka internetowa Logitech C920 BRIO Webcam 4K 960-001106

Kamerka internetowa Logitech C920 BRIO Webcam 4K 960-001106

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kamer internetowych zajmuje wysokiej jakości kamerka internetowa Logitech BRIO Webcam 4K (960-001106). Logitech Brio to najlepsza i najbardziej zaawansowana kamera internetowa dla firm. Wyposażona w innowacyjne technologie, Brio podnosi poprzeczkę do doskonałości współpracy wideo ultra 4K HD. RightLight™ 3 i technologia HDR (High Dynamic Range) automatycznie dostosowują się, aby pomóc Ci wyglądać profesjonalnie w każdym oświetleniu, w tym przy słabym świetle, bezpośrednim świetle słonecznym lub warunkach dużego kontrastu oświetlenia. Brio ma certyfikat dla firm i dzięki zintegrowanym czujnikom optycznym oraz na podczerwień obsługuje Windows Hello. Wybierz jedno z trzech ustawień pola widzenia (FOV), aby perfekcyjnie wykadrować obraz. Aby wykadrować idealny widok głowy i ramion, wybierz 65° po przekątnej. Aby uchwycić większą część pomieszczenia, wybierz 78° lub 90° po przekątnej. Niezależnie od tego, jakie ustawienie dFOV wybierzesz, uzyskaj bliższy widok dzięki 5-krotnemu powiększeniu HD w spektakularnej rozdzielczości 4K. Spotykaj się, przesyłaj i nagrywaj z Brio w dowolnym świetle i zawsze wyglądaj najlepiej. Od słabego oświetlenia po jasne podświetlenie światłem słonecznym, technologia RightLight™ 3 i funkcja HDR (High Dynamic Range) automatycznie dostosowują się, aby zawsze podświetlać najważniejszy obiekt – Ciebie. Brio posiada dwa zintegrowane wielokierunkowe mikrofony z technologią redukcji szumów. Mikrofony wyraźnie rejestrują dźwięk z odległości do jednego metra bez wzmacniania szumu otoczenia, dzięki czemu rozmowy zawsze brzmią naturalnie i wyraźnie.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Kamera internetowa Creative Labs Sync V3

Kamera internetowa Creative Labs Sync V3

Kamera internetowa Creative Labs Sync V3 2K QHD z 4-krotnym zoomem cyfrowym i wbudowanymi mikrofonami to produkt, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Cam Sync V3 to kamera internetowa 2K QHD typu plug-and-play, która zapewnia niezwykle szczegółowe i płynne obrazy. Dzięki 4-krotnemu zoomowi cyfrowemu będziesz mógł wybierać spośród wielu zakresów zoomu, które są najlepiej przycięte do Twoich potrzeb i środowiska. Ta kamera internetowa jest wyposażona w dwa wielokierunkowe mikrofony i jest idealna do wszelkich konfiguracji — konferencji internetowych, wywiadów online lub po prostu spotykania się z bliskimi. Zgodność z UVC oznacza, że Creative Live! Cam Sync V3 nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników i jest kompatybilny z laptopami i komputerami działającymi na platformach Windows i macOS. Kamera internetowa jest kompatybilna z większością popularnych aplikacji do wideokonferencji, dzięki czemu możesz bez problemu dostać się na dowolne spotkania, nawet te w ostatniej chwili. Zrób wrażenie na innych, wyświetlając się w rozdzielczości 2K QHD* przy 2560 x 1440 przy 30 kl./s — pozwól im dostrzec wszystkie szczegóły w pełnej klarowności. Sync V3 pozwala powiększyć obraz do czterech razy i wyświetlać tylko to, co chcesz pokazać za pomocą kilku dotknięć. Funkcja NoiseClean-out usuwa niepożądane szumy tła z TWOJEJ strony połączenia, dzięki czemu inni mogą Cię wyraźnie słyszeć. Zakłócenia w tle są tłumione, dostarczając tylko czysty głos do odbiorcy po drugiej stronie połączenia. VoiceDetect działa na zasadzie wykrywania głosu i uwalnia ręce i umysł do innych ważnych zadań. Zamontuj Creative Live! Cam Sync V3 stabilnie na każdym laptopie lub monitorze stacjonarnym dzięki uniwersalnemu klipsowi montażowemu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Kamera internetowa Dell UltraSharp WB7022

Kamera internetowa Dell UltraSharp WB7022

Dzięki tej najinteligentniejszej na świecie kamerze internetowej 4K możesz cieszyć się obrazem najlepszej jakości w tej klasie urządzeń. Kamera internetowa Dell UltraSharp WB7022 4K obsługująca technologię HDR z dużą matrycą 4K CMOS Sony STARVIS™ może przechwycić więcej światła, zapewniając krystalicznie czysty obraz i najlepszą jakość obrazu w swojej klasie. Cyfrowe nakładanie obrazu HDR zapewnia realistyczne kolory w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, natomiast redukcja szumów wideo 3D/2D automatycznie eliminuje rozmycie ruchomego obrazu i ziarnistość, nawet przy słabym oświetleniu, dzięki czemu zawsze wyglądają świetnie. Ta najbardziej inteligentna na świecie kamera internetowa 4K dzięki zaawansowanej technologii automatycznego kadrowanie z użyciem sztucznej inteligencji skupia się na tym, co najważniejsze — Tobie. Utrzymuje Cię w centralnym obszarze obrazu, bez względu na to, gdzie się poruszasz. Można również kontrolować czułość i szybkość śledzenia użytkownika przez kamerę oraz stopień kadrowania. Zaprojektowana z myślą o praktycznie bezramkowych wyświetlaczach kamera internetowa mocowana do monitora za pomocą magnesu bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi nie blokuje nawet pojedynczego piksela. Dzięki temu najbardziej bezproblemowemu rozwiązaniu do montażu kamery internetowej jej mocowanie jest niezwykle łatwe. Oprogramowanie Dell Peripheral Manager umożliwia korzystanie z zaawansowanych i inteligentnych funkcji, takich jak HDR, automatyczne kadrowanie AI, różne pola widzenia i ustawienia wstępne, co pozwala łatwo dostosować ustawienia do swoich preferencji. Dzięki kamerze internetowej Dell UltraSharp zawsze będziesz świetnie wyglądać. Możesz ustawić pole widzenia na 65°, 78° lub 90° i w ten sposób dostosować sposób wyświetlania siebie oraz otoczenia. Dzięki technologii Dell ExpressSign kamera wykrywa Twoją obecność w pobliżu i korzystając z Windows Hello automatycznie Cię loguje. Dla większego bezpieczeństwa blokuje system, gdy odchodzisz. Osłona migawki chroniąca przed naruszeniem prywatności umożliwia wygodne zatrzaśnięcie osłony obiektywu, zapewniając jego ochronę, gdy pozostaje nieużywany.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Kamera internetowa IMILAB Webcam 1080p

Kamera internetowa IMILAB Webcam 1080p

Kamera internetowa IMILAB Webcam 1080p to nowoczesna kamerka internetowa o rozdzielczości obrazu FullHD 1080p, w zestawie z dedykowanym przewodem USB. Kamerka internetowa posiada algorytmy poprawy, które zapewniają doskonały obraz. Spotkania online na kamerce w rozdzielczości Full HD przy trzydziestu klatkach na sekundę. Kąt widzenia 85 stopni. Kamera internetowa IMILAB Webcam 1080p posiada zintegrowany uchwyt, który umożliwia zamontowanie kamerki na wielu urządzeniach. Kamera internetowa IMILAB Webcam 1080p to produkt, który zadowli najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli szukasz wysokiej jakości kamerki internetowej za niewielkie pieniądze to zainteresuj się tym modelem bo warto. Kamera internetowa IMILAB Webcam 1080p to urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync1080p V2

Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync1080p V2

Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync1080p V2 to dobra i niezawodna kamera, która zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD, opcje automatycznego wyciszenia mikrofonu i redukcji szumów podczas rozmów wideo. Creative Live! Cam Sync 1080p V2 jest mniejsza od swojego poprzednika i została wzbogacona o ulepszone mikrofony, które zapewniają lepszą jakość głosu i bardziej naturalne brzmienie. Kamera została także wyposażona w najnowszą innowację – zestaw SmartComms Kit, czyli szereg funkcji inteligentnej komunikacji zaprojektowanych w celu uproszczenia sposobu prowadzenia rozmów online, co pozwoli Ci na bardziej efektywną i mniej kłopotliwą komunikację. Bądź gotów na rozmowy wideo, lekcje online czy wywiady internetowe (nawet te niezapowiedziane)! Creative Live! Cam Sync 1080p V2 jest zgodna ze standardem UVC i działa z większością popularnych aplikacji do prowadzenia wideokonferencji – wystarczy ją podłączyć i pokazać się z jak najlepszej strony! VoiceDetect kontroluje stan wyciszenia poprzez wykrywanie głosu podczas mowy. Mikrofon kamery internetowej zostaje wyciszony automatycznie po tym, jak przestajesz mówić, i włącza się natychmiast, gdy zaczynasz wypowiedź. Nie ma potrzeby włączania żadnych przycisków, czy to na mikrofonie czy w aplikacji. Dzięki temu wyglądasz profesjonalnie i jesteś dobrze przygotowany przez cały czas trwania spotkania, a tym samym możesz skupić się na tym, co masz do przekazania. Kamera współpracuje także z większością popularnych aplikacji do konferencji wideo, takich jak m.in. Zoom, Skype, Microsoft Teams, Cisco WebEx, Google Meet czy Facebook Messenger, dzięki czemu można ją szybko skonfigurować i być gotowym na niezapowiedziane spotkania online. Kamera Creative Live! Cam Sync 1080p V2 ma także dwa ulepszone wbudowane mikrofony, które pozwalają jeszcze dokładniej odbierać dźwięki. Dzięki temu głos brzmi bardziej naturalnie podczas rozmowy wideo. Niezależnie od tego, czy używasz kamery internetowej do pracy, podczas strumieniowania czy rozmów z babcią, Twój głos będzie brzmiał naturalnie i wyraźnie, prawie tak, jak w trakcie konwersacji twarzą w twarz. Kamera Creative Live! Cam Sync 1080p V2 zapewnia wideo w rozdzielczości Full HD z szybkością 1080p / 30 kl./s, dzięki czemu możesz wywrzeć dobre wrażenie i zjednać sobie klientów i przełożonych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Kamera internetowa TRACER FHD WEB007

Kamera internetowa TRACER FHD WEB007

Kamera internetowa TRACER FHD WEB007 to nowoczesne urządzenie dla wymagających użytkowników, które musiało się znaleźć w naszym zestawieniu najlepszych kamerek internetowych. Dzięki niej możesz prowadzić wielogodzinne rozmowy ze znajomymi oraz tworzyć interesujące nagrania video w jakości Full HD, które potem zaprezentujesz społeczności internetowej. Bez względu na to, czy przeprowadzasz szkolenia on-line dla międzynarodowej korporacji, czy też jesteś blogerem, który chce się podzielić swoimi dokonaniami – kamera Tracer to świetny wybór dla Ciebie. Kamera Tracer FHD WEB007 rejestruje obraz w jakości Full HD przy 30 klatkach na sekundę, co zapewnia wyjątkową ostrość i dbałość o szczegóły. Teraz możesz mieć pewność, że Twoi odbiorcy zobaczą Cię wyjątkowo wyraźnie podczas każdej videorozmowy. Oznacza to także, że możesz nagrywać materiał o spektakularnej płynności, tak aby podczas live streamingu, Twoi widzowie przeżywali emocje wraz z Tobą. Obiektyw kamery Tracer FHD WEB007 zapewnia 120-stopniowe pole widzenia, dzięki temu nie musisz się zastanawiać, czy wystarczy Ci miejsca w kadrze, aby uchwycić w nim wybraną zawartość. Planujesz prowadzenie video-bloga? Kamera internetowa Tracer pozwoli Ci zarejestrować każdy szczegół nagrywanego materiału, a wbudowany mikrofon zapewni wysokiej jakości czysty dźwięk podczas nagrania. Dzięki zastosowaniu matrycy CMOS, kamera internetowa Tracer WEB007 znacznie lepiej odwzorowuje każdy szczegół, dynamikę sytuacyjną i kolory. Od teraz Twój przekaz będzie zawsze nacechowany żywymi, realistycznymi barwami, a szybka reakcja urządzenia pozwoli wyłapać wszelkie niuanse podczas live streamingu. Dzięki czujnikowi korekcji światła, Twój obraz zawsze będzie idealnie doświetlony, nawet pomimo trudnych warunków pogodowych. Autokorekta oświetlenia sprawi, że zawsze uzyskasz czytelny i wysokiej jakości przekaz, a Ty będziesz mógł się skupić wyłącznie na treści nagrywanego odcinka.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Kamera internetowa Logitech Brio 300

Kamera internetowa Logitech Brio 300

Kamera internetowa Logitech Brio 300 1080p z automatyczną korekcją natężenia światła, mikrofonem z redukcją szumów i połączeniem przez USB-C. Stylowa kamera internetowa o wysokiej rozdzielczości z automatyczną korekcją natężenia światła, która pomoże Ci pokazać się z najlepszej strony podczas każdej wideorozmowy. Powitaj lepsze wideorozmowy dzięki Brio 300, stylowej i kompaktowej kamerze internetowej 1080p z automatyczną korekcją światła, która zrównoważy trudne warunki oświetleniowe. Kamera Brio 300 jest dostępna w trzech kolorach, które dopasujesz do swojej osobowości, oraz subtelnie nakrapianym wzorze – otrzymanym w wyniku zastosowania plastiku pochodzącego z recyklingu362% w przypadku koloru grafitowego, 48% w przypadku różowego i złamanej bieli. Z wyłączeniem komponentów elektrycznych (EE), kabli i opakowania.. Teraz możesz być najlepszą wersją siebie podczas każdej wideorozmowy. Brio 300 to coś więcej niż tylko dobry wygląd. Ta kamera jest świadomie zaprojektowana pod kątem zastosowania minimum 48% tworzyw pozyskanych z recyklingu produktów konsumenckich w celu wspierania bardziej sprawiedliwego i przyjaznego dla klimatu świata – zdecydowaliśmy się na przyjęcie nakrapianej stylistyki, która wynika ze zmienności tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu produktów konsumenckich (PCR). Oprócz tego, że tworzywa sztuczne zyskują nowe życie, Brio 300 zyskuje niepowtarzalny, stylowy wygląd. Pojedynczy mikrofon z funkcją niwelacji szumów przechwytuje i przekazuje Twój głos, tłumiąc jednocześnie szumy z otoczenia, dzięki czemu słychać Cię wyraźnie. Łatwo obracaj wbudowaną osłonę migawki, żeby całkowicie zasłonić kamerę, gdy nie jest w użyciu. Gdy będziesz mieć wszystko gotowe do następnego spotkania, po prostu przekręć ją, by odsłonić obiektyw. Kamera Brio 300 jest kompatybilna z większością platform do spotkań i rozmów oraz posiada certyfikaty obsługi Microsoft Teams, Zoom i Google Meet.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Kamera internetowa Logitech HD C310

Kamera internetowa Logitech HD C310

Kamera internetowa Logitech HD C310 zapewnia ostre, płynne połączenia wideo (720p / 30 kl./s) w formacie szerokiego ekranu. Zapewnia automatyczną korekcję natężenia światła, lepsze połączenia konferencyjne. Wyraziste połączenia wideo w jakości HD 720p / 30 kl./s z polem widzenia 60° po przekątnej oraz automatyczną korekcją natężenia światła. Kompatybilna z popularnymi platformami, w tym SkypeTM i Zoom®. Wbudowany mikrofon redukujący zakłócenia sprawia, że nawet w odległości do 1,5 metra Twój głos będzie słyszany wyraźnie, nawet jeśli jesteś w zatłoczonym otoczeniu. Dostępna w C310 funkcja RightLightTM 2 dostosowuje się do warunków oświetlenia, wytwarzając jaśniejsze, kontrastowe obrazy, które pomogą Ci dobrze wyglądać we wszystkich połączeniach konferencyjnych. Regulowany uniwersalny zaczep pozwala bezpiecznie przymocować kamerę do ekranu lub laptopa, albo złożyć klips i ustawić kamerę na półce.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Kamera internetowa Hama C-400 Full-HD

Kamera internetowa Hama C-400 Full-HD

Pracuj z dowolnego miejsca i bierz udział w spotkaniach online, tak jakbyś był obecny na nich na żywo. Wysokiej jakości kamera internetowa Hama C-400 z wbudowanym mikrofonem to niezawodne urządzenie, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania, gdy pracujesz w trybie home office. Kamera internetowa Hama C-400 Full-HD posiada wbudowany mikrofon umożliwia Voice-over-IP, a dzięki temu działanie np. Skype, Teams, Zoom, YouTube. Zamykana soczewka chroni przed atakami szpiegowskimi hakerów. Stabilność w miejscu nagrywania: dzięki gwintowi 1/4“, który można zamontować na wszystkich popularnych statywach. Obsługa rozdzielczości obrazu Full HD 1080 p (1920 x 1080). Rozdzielczość 2.0 megapixel. Typ mikrofonu: 2 x mono. Gwint 1/4“: możliwość zamontowania kamery na wszystkich standardowych statywach. Plug & Play: instalacja bez sterowników dzięki UVC. Wymagania systemowe: System: Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 10

Kamera internetowa Savio CAK-01

Kamera internetowa Savio CAK-01

Kamera Internetowa USB Full HD SAVIO CAK-01 z mikrofonem to uniwersalna kamera internetowa o wysokiej rozdzielczości przeznaczona do użytku przy telekonferencjach, webinarach czy rozmowach wideo. Idealna dla osób, które cenią doskonałą jakość Full HD oraz intuicyjne użytkowanie. Kompaktowa kamera Internetowa SAVIO CAK-01 obsługuje rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Zastosowana technologia gwarantuje czysty, wyraźny obraz uwzględniający najdrobniejsze szczegóły. Niezawodna kamera marki SAVIO działa z częstotliwością 30 klatek na sekundę, dzięki czemu zyskuje optymalną płynność, która umożliwia bezproblemowe rejestrowanie obrazu. Urządzenie wyposażone jest w szerokokątny obiektyw 120°. W kompaktowej kamerze zastosowano matrycę CMOS, która przetwarza i nagrywa materiały multimedialne z odwzorowaniem rzeczywistych kolorów. W kamerze internetowej SAVIO CAK-01 wbudowano dobrej jakości mikrofon, dzięki czemu użytkownik uzyska idealną głośność oraz czystość dźwięku. Mikrofon w kamerze marki SAVIO dodatkowo posiada funkcję redukcji szumów, czyli filtruje niepotrzebne dźwięki w tle. Urządzenie jest kompaktowe i zarazem bardzo funkcjonalne. Nagrania będą płynne i profesjonalne. Kamera Internetowa SAVIO CAK-01 jest kompatybilna z systemami Windows 7, 8, 10, MacOS oraz Linux. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych kamer internetowych na rynku. Kompaktowa kamera marki SAVIO jest urządzeniem Plug & Play, czyli nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników, zasilana jest przez kabel USB. Wygodny uchwyt pozwala na zamontowanie kamery na monitorze lub postawienie na płaskiej powierzchni.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Kamerka internetowe to bardzo przydatne urządzenie zwłaszcza podczas pracy zdalnej. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy dla Ciebie ponad 90 modeli kamer internetowych, aby wybrać 10 najlepszych do naszego rankingu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking dobrych kamer internetowych?

Nasz ranking dobrych i niezawodnych kamer internetowych, który Państwo widzą powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu ponad 90 modeli różnych firm kamer internetowych. Analizowaliśmy i testowaliśmy urządzenia takich firm jak: A4tech, Rapoo, Genius, Natec, Platinet, Logitech, Trust, Creative, Razer, Microsoft, Tracer, HP, Hama, Defender, Krux, Honeywell, Savio, Havit, Delux, Redragon i wielu innych. Po wykonaniu tych czynności postanowiliśmy sprawdzić opinie o kamerach internetowych w internecie. Opinie o kamerach sprawdzaliśmy w następujących miejscach: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na specjalistycznych forach internetowych i nie tylko, na grupach na Facebooku, na Allegro i wielu innych miejscach. Następnie z naszym zespołem usiedliśmy i uszeregowaliśmy ranking, opisaliśmy go prostym i zrozumiałym językiem. Nasz rzetelny ranking kamer internetowych nie jest sponsorowany przez żadną firmę, która produkuje te urządzenia, dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że nikt nie ingerował w nasze zestawienie. Ranking kamer internetowych jest stale aktualizowany, dzięki czemu nie staje się przestarzały.

Kamera internetowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybór i zakup dobrej jakości kamery internetowej nie jest łatwy zadaniem bo na rynku jest bardzo dużo modeli tych urządzeń o różnej jakości. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie kamery internetowej? Jaką kamerę internetową kupić? Czym kierować się przy zakupie kamery internetowej? Jaką kamerę internetową kupić? Zobacz nasz poradnik zakupowy i dowiedz się jakie parametry są ważne przy wyborze dobrej kamery internetowej.
 
Rozdzielczość kamery internetowej – Kupując kamerę internetową pierwszą rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę jest jej rozdzielczość. To właśnie rozdzielczość jest odpowiedzialna za jakość obrazu. Im większa rozdzielczość kamery internetowej tym obraz jest bardziej wyrazistszy i szczegółowy. Na rynku można spotkać najczęściej kamery internetowe, które mają taką rozdzielczość jak: 1280 x 720 pikseli, 1600 x 1200 pikseli, 1920 x 1080 pikseli, 2560 x 1440 pikseli, 3840 x 2160 pikseli, 4096 x 2160 pikseli, 640 x 480 pikseli.
 
Wbudowany mikrofon – Szukając dobrej jakości kamery internetowej warto zwrócić uwagę czy model, który nam się podoba posiada wbudowany mikrofon. Na rynku można spotkać kamery internetowe te najlepsze z dwoma mikrofonami, z jednym mikrofonem lub bez mikrofonu, bardzo żadko. Warto też zwrócić uwagę na to, aby wbudowany mikrofon w naszej kamerze był mikrofonem stereo, który oferuje wysokiej jakości dźwięk podczas transmisji i nagrywania.
 
Liczba klatek na sekundę – Wybierając kamerę internetową zwróć uwagę na to jaką liczbę klatek na sekundę oferuje model, który chcesz kupić. Na rynku można spotkać kamery internetowe, które rejestrują obraz w wysokości 24 kl./s, 30 kl./s, 60 kl./s.. Wybierz kamerę internetową, która ma minimum 30 kl./s.
 
Sparowanie z komputerem – Kupując kamerę internetową zwróć uwagę na to jak wygląda podłączenie kamerki internetowej z komputerem. Na rynku można spotkać urządzenia, które są podłączane poprzez Bluetooth, wifi oraz przez kabel.
 
Dodatki – Kupując kamerę zwróć uwagę na to czy model, który chcesz kupić posiada przydatny klips montażowy. Klips montażowy umożliwia nam stabilne umocowanie kamery na każdym laptopie lub monitorze stacjonarnym. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to czy kamera internetowa posiada osłonę obiektywu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie jeśli zależy nam na prywatności.

Najczęściej zadawane pytania o kamery internetowe:

Co to jest kamera internetowa?

Kamera internetowa to niewielkie urządzenie, które jest podłączone do komputera stacjonarnego lub laptopa za pomocą złącza USB. Kamera internetowa po podłączeniu do komputera może służyć do robienie zdjęć, nagrywania filmów lub transmisji wideo na żywo.

Jak działa kamera internetowa?

Działanie kamery internetowej polega na tym, że urządzenie po podłączeniu i skonfigurowaniu rejestruje obraz, który można zapisać na urządzeniu lub przesyłać do innego urządzenia podczas transmisji online.

Jaką kamerę kupić do domu?

Do użytku domowego w zupełności wystarczy urządzenie, które kosztuje od 100 do 500 zł.

Jaka kamerka internetowa do 200 zł?

Posiadając budżet do 200 zł na zakup kamery internetowej warto postawić na dobrej jakości sprzęt, taki jak: IMILAB CMSXJ22A, LOGITECH HD Webcam C270, REDRAGON Fobos GW600, HP 320, REDRAGON Apex GW900, TRACER FHD WEB007, HAMA HD Spy Project, SAVIO FullHD Webcam CAK-01, TRUST Trino HD, DEFENDER C-110. To właśnie najlepiej oceniane modele kamer internetowych, które możemy kupić do 200 zł.

Ile kosztuje kamera internetowa?

Ceny kamer internetowych są bardzo zróżnicowane bo najtańszą można kupić już za ok. 30 zł a za najdroższą trzeba zapłacić ponad 10 000 zł.

Jakiej marki kamera internetowa?

Kupując kamerę internetową warto postawić na sprawdzoną markę, taką jak: A4tech, Rapoo, Genius, Natec, Platinet, Logitech, Trust, Creative, Razer, Microsoft, Tracer, HP, Hama, Defender, Krux, Honeywell, Savio, Havit, Delux, Redragon.

Gdzie kupić kamerę internetową?

Kamerę internetową możemy bez problemu kupić w sklepach: Media Expert, RTV Euro AGD, x-kom i wielu innych. Kamery internetowe w dobrych cenach możemy znaleźć na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Jaka kamera internetowa forum?

Przeglądając fora internetowe w poszukiwaniu opinii o tych urządzeniach można zauważyć, że najlepiej oceniane urządzenia w tych miejscach to kamery internetowe takich firm jak: CREATIVE, Tracer, LOGITECH.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (54 votes)
Opinie o rankingach