Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Szybkowar na indukcję to specjalny garnek, który znacząco przyspieszy gotowanie potraw w Twojej kuchni. Przygotowywanie potraw w szybkowarze ma wiele zalet. Do najważniejszych zalet można zaliczyć: oszczędność czasu, oszczędność prądu oraz zachowanie większej ilości składników odżywczych, witamin i minerałów w przygotowywanym jedzeniu. W szybkowarze indukcyjnym można przygotować wiele różnych produktów: mięsa, warzywa, zupy, ryby, owoce morza, kasze, dania jednogarnkowe i wiele innych rzeczy. Szukając szybkowara na indukcję do swojej kuchni szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na pojemność garnka bo to ona odpowiedzialna jest za ilość przygotowanego jedzenia podczas jednego gotowania. W ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych można spotkać najczęściej szybkowary na indukcję o pojemności od 2,7 l do 9 l. Dobierz wielkość szybkowara na indukcję do ilości domowników. Nowoczesne szybkowary są wyposażone w wiele funkcji bezpieczeństwa, które zapobiegają nadmiernemu wzrostowi ciśnienia czy otwarciu pokrywki podczas gotowania. Zobacz ranking szybkowarów na indukcję, który został przygotowany przez naszych ekspertów i wybierz najlepszy szybkowar na indukcję do swojej kuchni.

Szybkowar na indukcję

Miejsce 1

Szybkowar na indukcję Tefal Secure 5 Neo V2 4L P2534246

Szybkowar na indukcję Tefal Secure 5 Neo V2 4L P2534246

Najlepszy szybkowar na indukcję to Tefal Secure 5 Neo V2 4L P2534246. Urządzenie zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Szybkowar Secure 5 Neo powstał z myślą o bezpiecznym gotowaniu. Jego wyjątkowy system zabezpieczeń sprawia, że możesz skupić się wyłącznie na tym, co w kuchni najważniejsze – przyjemności z gotowania. Skorzystaj z 2 trybów gotowania: do warzyw oraz mięsa i ryb, dzięki którym bez trudu przyrządzisz każdą wymarzoną potrawę! Dzięki 10-letniej dostępności części zamiennych szybkowar Tefal będzie towarzyszyć Ci w kuchni przez bardzo długi czas. Z Secure 5 Neo jedyne, czym musisz się martwić, to wystarczająca liczba smacznych przepisów. Możliwość mycia w zmywarce – bez pokrywki. W pudełku znajdziesz: Szybkowar TEFAL SECURE 5 NEO 4l oraz koszyk do gotowania na parze. Jeśli szukasz porządny szybkowar na indukcję to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Szybkowar na indukcję Gerlach Solid

Szybkowar na indukcję Gerlach Solid

Szybkowar na indukcję Gerlach Solid to drugi najlepszy szybkowar w naszym rankingu szybkowarów na kuchenkę indukcyjną. Przygotowywanie posiłków w szybkowarze to same zalety – skraca on czas gotowania nawet do 70 %, potrawy przygotowywane są bez dodatku tłuszczu, cenne witaminy oraz soli mineralne nie wydostają się na zewnątrz podczas gotowania, a dodatkowo dzięki szybkiemu przygotowywaniu potraw możemy zmniejszyć zużycie energii nawet do 50%. Korpus i pokrywka szybkowaru wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która jest odporna na uszkodzenia, korozję i wysoką temperaturę. Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem zapewnia dobre przewodnictwo i magazynowanie ciepła. Ponadto, umożliwia ono korzystanie z naczynia na wszystkich rodzajach kuchenek: elektrycznej, gazowej, ceramicznej oraz indukcyjnej. Regulatory i zawory w szybkowarze działają automatycznie – w przypadku przekroczonego poziomu ciśnienia zawór uwalnia jego nadmiar. Naczynie kuchenne posiada praktyczne i składane uchwyty, ułatwiające przechowywanie. Wewnętrzna miarka pomaga w odmierzaniu dodawanych składników. Wygodny system otwierania szybkowaru, pozwala na prostą obsługę naczynia, a szczelne zamknięcie zagwarantuje, że woda z minerałami i witaminami nie przedostaje się na zewnątrz. W skład zestawu wchodzi: szybkowar Ø 22 cm – 6.0 l (maks. poj. użytkowa ok. 4 l), pokrywka Ø 22 cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Szybkowar na indukcję LAMART LTDSD4 Pression

Szybkowar na indukcję LAMART LTDSD4 Pression

Szybkowar na indukcję LAMART LTDSD4 Pression to urządzenie, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu najlepszych szybkowarów indukcyjnych. Urządzenie otrzymuje same pozytywne opinie i recenzje w internecie co świadczy o jego wysokiej jakości. Szybkowar Pression jest wykonany z najwyższej klasy 18/10 stali nierdzewnej i bardzo wytrzymałego tworzywa. Łatwa w obsłudze pokrywa jest otwierana za pomocą przycisków przy użyciu jednej ręki. Dzięki kontroli ciśnienia możliwe jest przygotowanie pysznego i delikatnego posiłku w bardzo krótkim czasie. Szybkowar na indukcję LAMART LTDSD4 Pression wyposażony jest w manometr, zawór bezpieczeństwa, zawór bezpieczeństwa kontrolujący nadciśnienie i masywne uchwyty ułatwiające obsługę i zapobiegające oparzeniu. Szybkowar posiada solidne dno kanapkowe jest przeznaczony do stosowania na wszystkich typów kuchenek, w tym kuchenek indukcyjnych. Jeśli szukasz dobrego szybkowara na indukcję w atrakcyjnej cenie to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Szybkowar na indukcję BROWIN 340207

Szybkowar na indukcję BROWIN 340207

Szybkowar na indukcję BROWIN 340207 to sprzęt, który musiał się znaleźć w naszym zestawieniu. Lubisz gotować? Chcesz przygotowywać zdrowsze dania, oszczędzając jednocześnie swój czas i energię? Szybkowar do przygotowywania zdrowych, domowych potraw jest urządzeniem, który musisz mieć w swojej kuchni! Szczelny garnek o pojemności 7 to urządzenie, w którym w czasie gotowania potraw następuje wzrost ciśnienia, co powoduje wzrost temperatury wrzenia wody i przyśpiesza proces gotowania. Niezwykłą zaletą jest dno naczynia, które błyskawicznie pobiera najmniejszą ilość energii, a następnie rozdziela ją równomiernie na całą powierzchnię dna i tam magazynuje, co przyśpiesza proces gotowania i wpływa na oszczędność czasu oraz energii, jak i na zmniejszenie ilości substancji wymywanych z potraw. Całość urządzenia wykonana jest ze stali nierdzewnej i przystosowana jest do kuchenek gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz indukcji. Szybkowar posiada ciśnienie robocze 0,7 BAR, a także zawór bezpieczeństwa, który otwiera się w przypadku osiągnięcia przez urządzenie ciśnienia 1,1 BAR. Szybkowar na indukcję BROWIN 340207 to tani szybkowar, którym warto się zainteresować.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Szybkowar na indukcję MPM MGS-07

Szybkowar na indukcję MPM MGS-07

Szybkowar na indukcję MPM MGS-07 o dużej pojemności 7 l, to rozwiązanie idealne w kuchni, gdzie na równi ze smakiem liczy się czas. Grube ścianki ze szczelnie przylegającą pokrywą, powodują, że temperatura wzrasta nawet do 120ºC, wytwarzając wysokie ciśnienie wewnątrz naczynia. Przygotowany w ten sposób posiłek jest zdrowy i smaczny, a przy tym gotowy znacznie szybciej, niż w przypadku tradycyjnych garnków. Ponadto, duża pojemność 7 l pozwoli ugotować obiad dla całej, nawet dużej rodziny. Szybkowar MGS-07 wykonany został ze stali nierdzewnej 18/10. Jest to materiał wysokiej jakości, który sprawia, że naczynie jest bardzo trwałe, wytrzymałe i z pewnością posłuży bardzo długo. Wielowarstwowe, kapsułowe dno, dzięki swojej budowie szybko się nagrzewa, doskonale trzyma ciepło i rozprowadza je po całym naczyniu. Lepsza jakość potraw – produkty gotowane w szybkowarze, zachowują cenne wartości odżywcze, walory smakowe oraz znacznie większą część witamin, w porównaniu do tych, przyrządzonych w zwykłym garnku. Oszczędność – W szybkowarze, przygotujesz swoje dania o wiele szybciej. Wysokie ciśnienie i temperatura wewnątrz naczynia skracają proces gotowania nawet do 70%, względem zwykłego garnka. Przekłada się to również na mniejsze zużycie energii, nawet do 50% w porównaniu z tradycyjną metodą. Szybkowar na indukcję MPM MGS-07 posiada wielostopniowy system zabezpieczeń: 1. Regulator ciśnienia – pozwala ustawić optymalne ciśnienie wewnątrz naczynia oraz obniżyć je po zakończeniu gotowania. 2. Zawór bezpieczeństwa – zabezpiecza przed przypadkowym otworzeniem pracującego szybkowaru. 3. Okienko bezpieczeństwa – jego zadaniem jest wypuszczanie nadmiaru pary. Pełni funkcję dodatkowego bezpiecznika. 4. Wskaźnik ciśnienia – pokazuje aktualny poziom ciśnienia wewnątrz naczynia, co ułatwia dostosowanie odpowiedniej mocy grzania, a także informuje, kiedy można bezpiecznie otworzyć pokrywę. 5. Pokrywa z systemem bezpiecznego zamykania – zapewnia prawidłowe i szczelne zamknięcie. Uniemożliwia przypadkowe otwarcie szybkowaru, gdy wewnątrz panuje wysokie ciśnienie. 6. Silikonowa uszczelka – tworzy szczelne połączenie między pokrywą, a korpusem szybkowaru i nie dopuszcza do uwolnienia pary podczas gotowania. Szybkowar MGS-07 jest idealnym urządzeniem, do sporządzania jednogarnkowych potraw, przy jednoczesnym ograniczeniu rozchodzenia się zapachów po całym domu. Został on wyposażony w praktyczną pokrywę z systemem bezpiecznego zamykania, którą z łatwością można zamknąć i otworzyć jedną ręką, bez użycia siły. Dodatkowo, w zestawie znajdziemy timer, szklaną pokrywę oraz wkład do gotowania na parze z funkcją tarki, co daje możliwość przygotowywania różnorodnych, zdrowych posiłków. Co ważne, z naczynia można korzystać na wszystkich rodzajach kuchni, w tym indukcyjnych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Szybkowar na indukcję ZILAN ZLN1015

Szybkowar na indukcję ZILAN ZLN1015

Szybkowar na indukcję ZILAN ZLN1015 to szybkowar, który zamyka nasze zestawienie najlepszych szybkowarów na indukcję. Szybkowar na indukcję ZILAN ZLN1015 to wysokiej jakości sprzęt o pojemności 9 litrów. Szybkowar na indukcję ZILAN ZLN1015 jest wykonany z najwyższej klasy polerowanej stali nierdzewnej, która gwarantuje odporność i prostotę czyszczenia. Ten szybkowar indukcyjny posiada międzynarodowy CERTYFIKAT TÜV Rheinland Group. Otrzymanie certyfikatu TÜV oznacza, że produkty w firmie spełniają najwyższe wymagania oraz cechują się najlepszą jakością i bezpieczeństwem dla zdrowia. Akutermiczne, 3 warstowowe dno doskonale przewodzi i akumuluje ciepło, a także odpowiednio zabepiecza gotowane potrawy przed przypaleniem. Szybkowar na indukcję ZILAN ZLN1015 to urządzenie, które możesz wykorzystywać na kuchenkach: gazowych, ceramicznych, elektrycznych, indukcyjnych, halogenowych. Jeśli szukasz taniego szybkowara na indukcję w atrakcyjnej cenie to koniecznie zainteresuj się tym modelem.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Szybkowar na indukcję to bardzo przydatne urządzenie, gdzie lubi się gotować. Dla Państwa ja i mój zespół przeanalizowaliśmy tą kategorię urządzeń, aby wybrać najlepsze szybkowary indukcyjnego naszego rankingu.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking szybkowarów na indukcję?

Ranking najlepszych szybkowarów na indukcję według ekspertów portalu expertrankingowy.pl powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu kilkunastu urządzeń różnych firm. Analizowaliśmy i testowaliśmy szybkowary na kuchenki indukcyjne od takich producentów jak: MPM, Tefal, Elo, Zilan, Zwieger, Browin, Gerlach, Lamart, Ambition i kilku innych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że opinie zamieszczone w internecie to bardzo cenne źródło informacji o różnych produktach, dlatego postanowiliśmy je przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Opinie o szybkowarach na indukcję analizowaliśmy w następujących miejscach: w sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), na Allegro, na forach internetowych, na blogach z recenzjami, rankingach produktowych. Po tym wszystkim przyszedł czas na uszeregowanie całego zestawienia szybkowarów na indukcję i opisanie go. Nasze rankingi są stale aktualizowane, dzięki czemu produkty w nich umieszczone nie stają się przestarzałem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szybkowaru na indukcję?

Wybór i zakup szybkowaru na indukcję wydaje się prostym zadaniem bo na rynku nie ma zbyt wielu urządzeń w tej kategorii. Tak jak w przypadku każdego sprzętu możemy trafić na lepsze jak i gorsze urządzenia. Jaki szybkowar na indukcję kupić? Czym kierować się przy zakupie szybkowaru na indukcję? Jaki szybkowar na indukcję wybrać? W naszym poradniku zakupowym dowiedz się na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać dobry szybkowar na indukcję.
 
Kompatybilność z kuchenką indukcyjną – Najważniejsza rzecz na jaką musimy zwrócić uwagę przy zakupie szybkowaru na indukcję to jest to czy szybkowar jest wyraźnie oznaczony jako odpowiedni dla kuchenek indukcyjnych. Dno naczynia musi być wykonane z materiału przewodzącego, takiego jak ferromagnetyczna stal nierdzewna, aby działać z płytą indukcyjną. Informację tą znajdziesz na szybkowarze lub opakowaniu. Zawsze możesz spytać sprzedawcę w sklepie stacjonarnym lub online dla pewności.
 
Pojemność szybkowara na indukcję – To bardzo ważny parametr na, który trzeba zwrócić bo od niego zależy ile porcji jedzenia przygotujemy podczas jednego gotowania. Na rynku można spotkać szybkowary indukcyjne, które mają pojemność od 2,7 litra do 9 litrów. Wyboru dokonaj w oparciu o to jak bardzo dużą masz rodzinę dla, której będziesz przygotowywać posiłki w tym urządzeniu.
 
Funkcje bezpieczeństwa – Bezpieczeństwo w kuchni to bardzo ważna sprawa, dlatego kupując szybkowar na indukcję zwróć uwagę na to jakie funkcje bezpieczeństwa posiada urządzenie. Na rynku można spotkać szybkowary na indukcję, które posiadają takie funkcje bezpieczeństwa jak: Regulator ciśnienia – pozwala ustawić optymalne ciśnienie wewnątrz naczynia oraz obniżyć je po zakończeniu gotowania. Zawór bezpieczeństwa – zabezpiecza przed przypadkowym otworzeniem pracującego szybkowaru.  Okienko bezpieczeństwa – jego zadaniem jest wypuszczanie nadmiaru pary. Pełni funkcję dodatkowego bezpiecznika. Wskaźnik ciśnienia – pokazuje aktualny poziom ciśnienia wewnątrz naczynia, co ułatwia dostosowanie odpowiedniej mocy grzania, a także informuje, kiedy można bezpiecznie otworzyć pokrywę. Pokrywa z systemem bezpiecznego zamykania – zapewnia prawidłowe i szczelne zamknięcie. Uniemożliwia przypadkowe otwarcie szybkowaru, gdy wewnątrz panuje wysokie ciśnienie. Silikonowa uszczelka – tworzy szczelne połączenie między pokrywą, a korpusem szybkowaru i nie dopuszcza do uwolnienia pary podczas gotowania. Im więcej funkcji bezpieczeństwa posiada szybkowar na indukcję tym lepiej.
 
Marka i opinie – Ostatnią bardzo ważną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę kupując szybkowar na indukcję jest marka oraz opinie zamieszczone w internecie. Warto zwrócić uwagę na marki o ugruntowanej pozycji na rynku oraz przeczytać opinie innych użytkowników. Dzięki temu można uzyskać informacje o trwałości i funkcjonalności konkretnego modelu.

Najczęściej zadawane pytania o szybkowary na indukcję:

Co to jest szybkowar na indukcję?

Szybkowar na indukcję to rodzaj szybkowara, który jest przystosowany do działania na kuchence indukcyjnej. Urządzenie umożliwia zdrowe i szybkie gotowanie posiłków.

Jak gotować w szybkowarze na indukcji?

Gotowanie w szybkowarze na indukcji jest bardzo proste bo ogranicza się do kilku kroków: Krok 1) Przygotuj szybkowar, który jest kompatybilny z kuchnią indukcyjną. Krok 2) Przygotuj składniki, które chcesz ugotować. Krok 3) Umieść składniki w szybkowarze i wklej wodę. Krok 4) Zamknij szybkowar. Krok 5) Włącz kuchnię indukcyjną i ustaw odpowiednią moc. Krok 6) Gotuj zgodnie z przepisem swoją potrawę. Krok 7) Po zakończonym gotowaniu wyłącz kuchenkę indukcyjną.

Jaką pojemność mają szybkowary na indukcję?

Szybkowary na indukcję mają pojemność od 2,7 litra do 9 litrów.

Ile kosztuje szybkowar na indukcję?

Najtańszy szybkowar na indukcję można kupić za 140 zł. Za najdroższy szybkowar na indukcję trzeba zapłacić 400 zł.

Jakiej firmy szybkowar na indukcję?

Szukając szybkowara na indukcję do swojej kuchni warto postawić na sprawdzonego producenta. Najlepsze szybkowary na indukcję produkują takie firmy jak: MPM, Tefal, Elo, Zilan, Zwieger, Browin, Gerlach, Lamart, Ambition. Kupując szybkowar od tych firm masz pewność, że urządzenie podziała przez długi czas.

Gdzie kupić szybkowar na indukcję?

Szybkowar na indukcję można kupić bez problemu w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Szukając szybkowara na indukcję warto też sprawdzić ceny na Allegro oraz w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (14 votes)
Opinie o rankingach