Zaznacz stronę

Aktualizacja: 29 maja.2024 r.

Pompa ciepła to ekologiczny sposób na ogrzewanie domu, zyskujący coraz więcej zwolenników. Ostatnie globalne wydarzenia doprowadziły do rewolucji jeśli chodzi o koszty ogrzewania domu, ceny surowców opałowych wzrosły nawet kilkukrotnie a nad posiadaczami instalacji gazowych zawisło widmo ograniczenia jego przesyłu. Wszystko to a także większa świadomośc społeczna na temat ekologii i odnawialnych źródeł energii sprawiły, że ilość zamontowanych pomp ciepła wyraźnie wzrosła. Pozostaje pytanie w jaki sposób działa urządzenie? Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię ze środowiska zewnętrznego, gleby lub powietrza, a następnie przekształca ją w energię cieplną, która jest przekazywana do instalacji grzewczej. Pompa ciepła to nie tylko rozwiązanie ekologiczne ale przede wszystkim tanie, nie musimy kupować opału a sama konserwacja urządzenia nie jest zbyt droga. Ponadto co istotne ogrzewanie domu przy pomocy tego źródła energii jest dziecinnie proste i nie wymaga od Nas nakładu energii. Przed zakupem konkretnego urządzenia warto jednak przemyśleć kilka kwestii. Z jednej strony istotne są parametry techniczne urządzenia, moc pompy ciepła musi być odpowiednia do powierzchni domu. Z drugiej strony część urządzenia umieszcza się zwykle w kotłowni, gabaryty urządzenia muszą więc być dobrane tak aby zapewnić swobodny dostęp do pompy ciepła. Zobacz nasz niezależny ranking pomp ciepła i wybierz najlepszą pompę ciepła dla siebie. Przedstawiamy ranking pomp ciepła, który ułatwi Ci wybrać najlepsze urządzenie.

Niezależny ranking pomp ciepła

Miejsce 1

Pompa ciepła NIBE F2040 8kW

Pompa ciepła NIBE F2040 8kW

Pompa ciepła NIBE F2040 to najlepsza pompa w naszym rankingu wybrana przez naszych ekspertów. Pompa ciepła NIBE F2040 to sterowana inwerterowo powietrzna pompa ciepła typu monoblok. NIBE F2040 zapewnia optymalne oszczędności, ponieważ dzięki technologii inwerterowej, ta pompa ciepła automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania na ciepło w domu przez cały rok. Ta pompa ciepła działa przy temperaturach zewnętrznych do -20°C, osiągając jednocześnie temperatury do 58°C po stronie zasilania. Efektywna funkcja chłodzenia pozwala pompie ciepła zapewnić komfortowy klimat w pomieszczeniu nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych. Dzięki inteligentnej technice cyfrowej, instalacja zapewnia kontrolę nad zużyciem energii i stanie się kluczowym elementem domu ze stałym dostępem do Internetu. Skuteczny system sterowania automatycznie dostosowuje klimat w pomieszczeniu dla zapewnienia maksymalnego komfortu, działa przy tym w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Pompa ciepła NIBE F2040 to urządzenie, które zbiera same pozytywne opinie w internecie na różnych forach internetowych oraz grupach na Facebooka. Pompa ciepła o mocy: 6 KW, 8 KW, 12 KW, 16 KW. Jeśli szukasz pompy ciepła wysokiej jakości to zainteresuj się tym modelem bo warto.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Pompa ciepła monoblok Haier Super Aqua 5 kW

Pompa ciepła monoblok Haier Super Aqua 5 kW

Pompa ciepła monoblok Haier Super Aqua 5 kW to wysokiej jakości urządzenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązanie do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Powietrze pompy ciepła niezależnie od pory roku czerpią energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym, która jest bezpłatna i dostępna w nieograniczonej ilości. Pompy ciepła SUPER AQUA Monoblok umożliwiają konfigurację z różnymi odbiornikami ciepła. Bardzo dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym, które gwarantuje wysoką efektywność i niższe rachunki. Pompy ciepła mogą dostarczać ciepło poprzez tradycyjne grzejniki, to bardzo ważne przy wymianie ogrzewania w budynku istniejącym, gdzie zastosowano już odbiornik. Kolejnym możliwym odbiornikiem ciepła są klimakonwektory, idealne rozwiązanie w przypadku ogrzewania i chłodzenia budynku. System pompy ciepła umożliwia szeroki zakres temperatury wody użytkowej oraz wybór lub kombinację odbiorników ciepła. Pompy ciepła SUPER AQUA Monoblok oferują bardzo cichą pracę, sprężarki w urządzeniach zostały pokryte specjalnym materiałem izolującym hałas, dodatkowo zastosowano cichy silnik wentylatora DC oraz zoptymalizowany kształt wentylatora, który redukuje drgania. Czytelne i intuicyjne w obsłudze sterowniki przewodowe dostarczane w zestawie z pompami ciepła umożliwiają miedzy innymi wybór trybów pracy, ustawienie harmonogramu pracy oraz wyświetlanie historii błędów. Inteligentny czujnik zapobiega przed zamarzaniem systemu w trudnych warunkach. Kiedy temperatura otoczenia spada poniżej 3°C, pompa ciepła automatycznie zacznie pracować, żeby uniknąć uszkodzenia systemu. Przełącznik przepływu monitoruje i sygnalizuje w momencie minimalnego przepływu wody, co pomaga zapobiegać zamarzaniu wody w układzie w trybie chłodzenia. Ten rodzaj pompy jest dostępny w następujących konfiguracjach: 5,0/5,0 kW , 7,8/5,5 kW , 11,0/11,5 kW , 16,0/14,5 kW.

Ocena naszego eksperta: 9,9 / 10

Miejsce 3

Pompa ciepła LG HM123MR.U34

Pompa ciepła LG HM123M

Pompa ciepła LG HM123MR.U34 (2 wentylatory) to powietrzna pompa ciepła typu „all in one” – wszystko w jednym. Zmniejsz rachunki za ogrzewanie dzięki energooszczędnej pompie ciepła. Uzyskaj doskonałe ogrzewanie i ciepłą wodę, zmniejszając swój ślad węglowy. Monobloc jest połączony tylko przewodami wodnymi, więc nie są potrzebne dodatkowe prace związane z przewodami czynnika chłodniczego. To łatwe i proste rozwiązanie do wymiany bojlera i najlepsze rozwiązanie do połączenia ze zbiornikiem na ciepłą wodę innej firmy. Co więcej, zajmuje mniej miejsca, ponieważ w pomieszeniu kotłowni jest zainstalowany tylko zbiornik na wodę i/lub zbiornik buforowy. W przeciętnym zużyciu energii w domu 70% kosztów energii przypada na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. LG Therma V Monobloc może zapewnić ogrzewanie i ciepłą wodę przez cały rok z efektywnością energetyczną klasy A+++. Nawet przy niskich temperaturach otoczenia do – 15 ℃, Monobloc zapewnia wydajne ogrzewanie przy zachowaniu 100% wydajności. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu można wykonać bardziej elastyczną instalację. Wydajne i niezawodne ogrzewanie domu jest dostępne dzięki technologii Sprężarki R1. Ulepszony ruch pochylania spirali zwiększył ogólną wydajność i niezawodność. Dzięki aplikacji LG ThinQ™ użytkownicy mogą prosto sterować systemem ogrzewania w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Zdalny dostęp do systemu grzewczego pozwala użytkownikom na maksymalny komfort. Intuicyjny sterownik umożliwia łatwe i szybkie użytkowanie, ustawienie harmonogramu w oparciu o ich styl życia, a dostępny monitoring zużycia energii pozwala na efektywne zarządzanie energią. LG Therma V może automatycznie śledzić sygnały o stanie firmy energetycznej i umożliwia wytwarzanie i magazynowanie energii w domu, jeśli jest zintegrowana z rozwiązaniami energii słonecznej.

Ocena naszego eksperta: 9,8 / 10

Miejsce 4

Pompa ciepła monoblok Kaisai 10kW

Pompa ciepła monoblok Kaisai 10kW

Pompy ciepła KAISAI Arctic uzyskały certyfikat KEYMARK potwierdzający wysoki standard produktu i zgodność z europejskimi normami. W pompie ciepła typu monoblok instalacja czynnika chłodniczego jest w całości wbudowana w jednostkę zewnętrzną. Takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim dobrą izolację termiczną oszczędność przestrzeni oraz cichą pracę urządzenia. Dodatkowo kompaktowa budowa zapewnia łatwy montaż i prostą konserwację. Nowa seria pomp ciepła KAISAI Arctic charakteryzuje się możliwością pracy w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej, wyróżnia się także znacznie cichszą konstrukcją jednostki zewnętrznej. Oprócz możliwości podłączenia do 16 jednostek przez protokół MODBUS seria Arctic pozwala także na połączenie do 6 jednostek w systemie kaskadowym. Urządzenie wyposażone jest w gniazdo USB umożliwiające aktualizację oprogramowania i zapisywania ustawień. Nowa aplikacja ComfortHome na tablet i telefon pozwala na zdalne sterowanie temperaturą zasilania i ciepłej wody użytkowej, przełączanie stref oraz kontrolę zużycia energii elektrycznej. 6 trybów pracy: Grzanie / Chłodzenie / C.W.U. / Grzanie + C.W.U. / Chodzenie + C.W.U. / AUTO. Kompaktowa konstrukcja (kompletny moduł hydrauliczny do pracy w trybie c.o.: pompa obiegowa, naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa, zawór odpowietrzający, czujnik przepływu – w standardzie). Moc grzewcza nominalna: 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 kW.

Ocena naszego eksperta: 9,7 / 10

Miejsce 5

Pompa ciepła monoblok Panasonic Whmdc12H6E5

Pompa ciepła monoblok Panasonic Whmdc12H6E5

Pompa ciepła monoblok Panasonic to wysokiej jakości pompa ciepła, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aquarea skutecznie i wydajnie ogrzeje Twój dom nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych. Aquarea może również chłodzić pomieszczenia latem i dostarczać ciepłą wodę użytkową przez cały rok. Seria przeznaczona do zastosowania w nowych instalacjach i budynkach energooszczędnych. Wyjątkowa wydajność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie. Układ typu monoblok: tylko jednostka zewnętrzna. Instalacja nie wymaga przyłącza chłodniczego i jest podłączona tylko do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła Aquarea przechwytuje energię cieplną z otaczającego powietrza i wykorzystuje ją do podgrzania wody przeznaczonej do ogrzewania pomieszczeń oraz na potrzeby ciepłej wody użytkowej, a w razie potrzeby nawet do chłodzenia domu. Pompa ciepła to obecnie najbardziej wydajne i ekologiczne źródło ciepła. Dzięki pobieraniu energii z otoczenia, pompa ciepła ma bardzo wysoką sprawność znacznie przekraczającą 100%. Klasa efektywności energetycznej A+++ (temperatura wody na wylocie: 35°C w klimacie umiarkowanym). Specjalne oprogramowanie dla domów energooszczędnych, minimalna temperatura na wylocie: 20°C. Sterowanie i obsługa za pośrednictwem chmury (niezbędny moduł CZ-TAW1).

Ocena naszego eksperta: 9,6 / 10

Miejsce 6

Pompa ciepła Beretta UNIT M 008 Monoblok R32 (20191952)

Pompa ciepła Beretta UNIT M 008 Monoblok R32 (20191952)

Pompa ciepła HYDRO UNIT M jest idealnym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Nowe urządzenie jest dostępne w dziesięciu różnych wersjach o mocy od 4 kW do 16 kW. Hydro Unit M jest wyposażona w sprężarkę rotacyjną (Twin Rotary) z technologią DC-Inverter, pracuje w zakresie temperatur od -25°C do +43°C i może osiągnąć wysoką temperaturę wody do 65°C na wyjściu. Zaawansowany programator zdalnego sterowania (na wyposażeniu pompy) umożliwia połączenie z kotłem marki Beretta dla większego komfortu ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Możliwość zarządzania do 6 jednostek w kaskadzie. Funkcja antyzamarzaniowa chroni cały system, w szczególności części hydrauliczne przed uszkodzeniem w bardzo niskich temperaturach otoczenia. Na wyposażeniu: Sterownik przewodowy Wbudowana pompa cyrkulacyjna o zmiennej prędkości Sonda do zasobnika c.w.u. Naczynie wzbiorcze Filtr wody 5/4”. Pompa ciepła Beretta UNIT M 008 Monoblok R32 (20191952) to sprzęt, który zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników oraz ekspertów branżowych.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 7

Pompa ciepła De Dietrich Modena 6 MR 7794583A

Pompa ciepła De Dietrich Modena 6 MR 7794583A

Pompa ciepła De Dietrich Modena 6 MR 7794583A to pompa ciepła typu monoblok dla ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania c.w.u. Szeroki zakres pracy: temperatura zewn. w trybie grzania do -25 °C, w trybie chłodzenia do +43°C. Panel zdalnego sterowania w zakresie dostawy, służy do zarządzania rożnymi konfiguracjami instalacji bezp. z jednostki: zarządzanie ogrzewaniem i chłodzeniem za pomocą 32 krzywych pogodowych, zarządzanie zasobnikiem c.w.u., integracja z instalacją solarną i zarządzanie pompą cyrkulacyjną c.w.u., zarządzanie zintegrowanym kotłem i wspomagającą grzałką elektryczną (wyp. dodatkowe), funkcja dezynfekcji termicznej, tryb eco z podwójną nastawą wartości zadanej; tryb cichy z 2 ustawianymi poziomami; tryb urlopowy: zabezpieczenie antyzamrożeniowe i regulacja c.w.u..W zestawie standardowo dostarczany jest czujnik c.w.u. Pełne sterowanie c.w.u.: wytwarzanie c.w.u. do 65 °C, regulacja temperatury wody w podgrzewaczu, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. oraz integracja z instalacją solarną. Nadaje się do instalacji ogrzewania podłogowego oraz ogrzewania za pomocą klimakonwektorow. Inteligentne odszranianie dzięki monitorowaniu temperatury otoczenia, temperatury czynnika chłodniczego i wytwarzanej c.w.u. w danym trybie pracy. Sprężarka inwerterowa DC o szerokim zakresie pracy. Czynnik chłodniczy o niskim GWP (R32). Standardowo wyposażona w pompę obiegową o wysokiej mocy, czujnik przepływu, naczynie przeponowe o pojemności 8 litrów, zawór bezpieczeństwa, manometr i filtr skośny. Dzięki nowym logikom funkcjonowania oraz modułowości daje możliwość pracy w kaskadzie do 6 pomp ciepła, spełniając wymagania wielu komercyjnych instalacji.

Ocena naszego eksperta: 9,3 / 10

Miejsce 8

Pompa ciepła Dimplex DHW 300+

Pompa ciepła Dimplex DHW 300+

Pompa ciepła Dimplex DHW 300+ to wysokiej jakości pompa ciepła, która zbiera dużo pozytywnych ocen w internecie co świadczy o jej wysokiej jakości. Maksymalna temperatura c.w.u. 60°C (pompa ciepła) / 65°C (pompa ciepła + grzałka elektr.). Zakres pracy dolnego źródła ciepła od +7°C do +35°C. Stalowy emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 280 l z anodą przeciwkorozyjną oraz tuleją zanurzeniową do zewnętrznego czujnika. Zintegrowana wężownica grzewcza 1 m2. Grzałka elektryczna o mocy 1,5 kW. Możliwość wykorzystania ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia. Dodatkowe możliwości: osuszenie piwnicy, efekt „klimatyzacji” i „przewietrzania” domu. Sterownik elektroniczny z intuicyjnym panelem LCD udostępnia rozbudowane funkcje sterowania dodatkowymi źródłami ciepła. Minimalne „postojowe’’ straty ciepła dzięki grubej, bezfreonowej izolacji termicznej. Boczne podłączenie kanałów powietrznych. Jeśli szukasz wysokiej jakości pompy ciepła w dobrej cenie to koniecznie zainteresuj się tym model bo warto.

Ocena naszego eksperta: 9,2 / 10

Miejsce 9

Pompa ciepła SPLIT ATLANTIC EXCELIA AI TRI DUO 14 kW 3f COMPACT R410A

Pompa ciepła SPLIT ATLANTIC EXCELIA AI TRI DUO 14 kW 3f COMPACT R410A

Pompa ciepła typu split ATLANTIC EXCELIA AI TRI DUO 14 kW 3f COMPACT R410A to model, który zamyka nasze zestawienie najlepszych pomp ciepła na rynku. Wysoka sprawność i zaawansowane technologie, oraz wbudowany zbiornik c.w.u. o pojemności 190 litrów, zamknięte w kompaktowej obudowie. Moduł ten montowany jest wewnątrz budynku. Składa się on ze zbiornika buforowego, we wnętrzu którego znajduje się opatentowany wymiennik grzewczy z wbudowanym zestawem grzałek o łącznej mocy do 9 kW. Zaawansowany programator panelu sterowania umożliwia zarządzanie wieloma obiegami grzewczymi oraz parametrami pracy urządzenia. Moduł ten montowany jest na zewnątrz budynku. Składa się on z wentylatora, sprężarki, parownika oraz zaworu rozprężnego. Cały moduł izolowany jest akustycznie oraz termicznie. Automatyka sterująca jego pracą (VPAM) umożliwia płynną pracę sprężarki z wykorzystaniem 10-stopniowego systemu modulacji mocy. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym zewnętrzny moduł charakteryzuje bardzo cicha praca, generująca hałas na poziomie około 46 dB. W przypadku tych pomp ciepła są dostępne modele o mocy: 11 KW, 14 KW, 16 Kw. Praca urządzenia z uwzględnieniem odzysku energii z naturalnego źródła (woda, powietrze, słońce) wraz z zachowaniem optymalnej równowagi pomiędzy komfortem cieplnym a oszczędnością energii, średni procentowy udział energii odzyskanej do energii włożonej wynosi średnio 70/30%. Automatyczny bezpiecznik termiczny zabezpieczający urządzenie przed nadmiernym wzrostem temperatury jego pracy. Najbardziej zaawansowany system ochrony antykorozyjnej składający się z aktywnej anody tytanowej oraz cyfrowego generatora napięcia, wyposażony we własny akumulator zapewniający prawidłową jego pracę przez kolejne 3 dni od chwili zaniku napięcia sieciowego.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Pompa ciepła to coraz popularniejsze urządzenie, które pojawia się w domach jednorodzinnych i nie tylko. Dzięki temu urządzeniu możesz sporo zaoszczędzić w dzisiejszych czasach. Dla Ciebie przeanalizowaliśmy spory takich urządzeń i wybraliśmy tylko najlepsze do naszego rankingu. Porównaj pompy ciepła w naszym rankingu i wybierz najlepszą dla siebie.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking pomp ciepła?

Ranking pomp ciepła, który prezentujemy na naszej stronie powstał po przeprowadzonych testach i analizach przez nasz zespół. Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy 300 modeli pomp ciepła różnych producentów. Budując te zestawienie skupiliśmy się tylko na powietrznych pompach ciepła. Do budowy tego rankingu przetestowaliśmy urządzenia, takich firm jak: Viessmann, Daikin, Panasonic, LG, Atlantic, Ariston, AURATON, Beretta, Bosh, De Dietrich, Defro, Ferroli, Fox, Galmet, GREE, Haier, Hewalex, Immergas, Kaisai, Kospel, Metal-fach, Mitsubishi, Nibe, Nibe-Biawar, Rotenso, Samsung, Saunier Duval, Stiebel, Eltron, Termet, Vaillant i wielu innych. Następnym krokiem jaki wykonaliśmy budując ten ranking było sprawdzenie opinii o pompach ciepła w internecie. Opinie o pompach ciepła sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: fora internetowe, rankingi produktowe, strony z recenzjami, grupy na Facebooku i wielu innych miejscach. Po tych wszystkich czynnościach usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy produkty w rankingu oraz opisaliśmy cały ranking prostym o zrozumiałym językiem. Nasz ranking dobrych i niezawodnych pomp ciepła jest stale aktualizowany, dzięki czemu produkty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe. Mamy nadzieje, że nasz ranking będzie pomocnym narzędziem przy poszukiwaniu odpowiedniej pompy do Twojego domu. Porównaj pompy ciepła widoczne w naszym rankingu i wybierz najlepszą dla siebie.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?

Wybór i zakup dobrej pompy ciepła to bardzo duże wyzwanie dla osób, które nie znają się na tego typu urządzenia. Na rynku jest bardzo dużo modeli pomp ciepła o różnej jakości. Jaką pompę ciepła kupić? Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła? Jaką pompę ciepła wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie pompy ciepła? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku zakupowym, który został przygotowany przez naszych ekspertów.

Rodzaj pompy ciepła – Szukając pompy ciepła musimy się zastanowić jaki rodzaj pompy chcemy kupić. Na rynku można spotkać pompy ciepła, które dzielą się na następujące rodzaje: Pompy ciepła powietrze-powietrze: Te pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza na zewnątrz budynku i przekazują je do powietrza wewnątrz budynku. Są to powszechne urządzenia w systemach klimatyzacyjnych. Pompy ciepła powietrze-woda: Te pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza na zewnątrz i przekazują je do wody, która jest następnie używana do ogrzewania wnętrza budynku. Mogą być używane do ogrzewania podłogowego, grzejników niskotemperaturowych lub do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła woda-woda: Te pompy ciepła pobierają ciepło z wody (na przykład z studni głębinowej) i przekazują je do innej wody, która jest używana do ogrzewania budynku. Wymagają dostępu do odpowiedniego źródła wody. Pompy ciepła grunt-woda: Te pompy ciepła wykorzystują ciepło z gruntu do ogrzewania wody. Są to najbardziej efektywne pompy ciepła, ale ich instalacja jest też najbardziej kosztowna, ponieważ wymaga wykonania odwiertów geotermalnych. Pompy ciepła grunt-powietrze: Podobne do pomp grunt-woda, ale ciepło z gruntu jest przekazywane do powietrza wewnątrz budynku.

COP (Coefficient of Performance) – COP w pompie ciepła oznacza stosunek uzyskanego ciepła do energii elektrycznej potrzebnej do jego wytworzenia. Im wyższy współczynnik COP w pompie ciepła, tym wydajniejsza jest nasza pompa ciepła.

Temperatura pracy – Niektóre pompy ciepła mogą nie działać efektywnie przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Warto sprawdzić, jaką temperaturę zewnętrzną pompa jest w stanie obsłużyć.

Moc cieplna – Moc cieplna to bardzo ważny parametr, który oznacza ilość ciepła, które pompa jest w stanie dostarczyć. Ten parametr powinien być dobrany do potrzeb ogrzewania Twojego budynku.

Emisja hałasu – Niektóre modele pomp ciepła, które są dostępne na rynku mogą generować zbyt duży poziom hałasu podczas swojej pracy. Parametr ten jest wyrażany w decybelach. Jeśli nie przepadasz za hałasem to koniecznie zwróć uwagę na poziom hałasu emitowanego przez urządzenie i wybierz takie, które emituje jak najmniej decybeli.

Możliwość chłodzenia – Ostatnim parametrem na, który warto zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła jest to czy umożliwia ona chłodzenie. Niektóre pompy ciepła są odwracalne, co oznacza, że mogą również chłodzić budynek. Jeśli taka funkcjonalność jest potrzebna, warto wybrać taką pompę.

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła:

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które służy do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do innego, wykorzystując zjawiska termodynamiczne. Pompy ciepła są często stosowane w systemach grzewczych i chłodzenia budynków, ze względu na ich wydajność energetyczną i możliwość pracy zarówno jako ogrzewanie, jak i klimatyzacja. Pompy ciepła są bardziej efektywne niż tradycyjne systemy grzewcze, takie jak piec gazowy czy olejowy, ponieważ zamiast wytwarzać ciepło przez spalanie paliwa, wykorzystują istniejące ciepło z otoczenia.

Jakie są wady pompy ciepła?

Pompy ciepła posiadają następujące wady: Wysoki koszt zakupu, Zależność od temperatury zewnętrznej, Poziom hałasu, Konieczność regularnej konserwacji, Skomplikowana instalacja.

Jakie są zalety pompy ciepła?

Pompy ciepła posiadają następujące zalety: Wysoka efektywność energetyczna, Możliwość chłodzenia, Długowieczność i niezawodność, Nie zanieczyszczają środowiska, Nie wymagają paliwa. To tylko niektóre zalety jakie posiadają te nowoczesne urządzenia.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ceny pomp ciepła są bardzo zróżnicowane i są uzależnione od różnych parametrów urządzenia. Najtańszą pompę ciepła do małych pomieszczeń można już kupić za ok. 5000 zł. Najdroższe pompy ciepła potrafią kosztować ponad 100 tys. zł. Na cenę pompy ciepła ma wpływ: maksymalna moc grzewcza, producent i inne rzeczy.

Jakiej firmy kupić pompę ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które kupujemy na lata. Dlatego warto postawić na urządzenie od sprawdzonej firmy. Najlepsze pompy ciepła produkują następujące firmy: Viessmann, Daikin, Panasonic, LG, Atlantic, Ariston, AURATON, Beretta, Bosh, De Dietrich, Defro, Ferroli, Fox, Galmet, GREE, Haier, Hewalex, Immergas, Kaisai, Kospel, Metal-fach, Mitsubishi, Nibe, Nibe-Biawar, Rotenso, Samsung, Saunier Duval, Stiebel, Eltron, Termet, Vaillant.

Gdzie kupić pompę ciepła?

Pompę ciepła można kupić poprzez specjalistyczne strony, które zajmują się sprzedażą oraz montażem tych urządzeń. Dobrym pomysłem przed zakupem pompy ciepła jest sprawdzenie ofert w porównywarkach cenowych oraz na Allegro.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (49 votes)
Opinie o rankingach