Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Klimatyzator przenośny to prawdziwe must have podczas upalnego lata. Wysoka temperatura, bezchmurne niebo i ogrzewające promienie słoneczne to idealna pogoda na wymarzone wakacje. Co jednak gdy upały spędzamy w domu lub biurze i marzymy o choćby chwili ochłody? W takiej sytuacji mamy do wyboru zamontowanie klimatyzacji lub zakup przenośnego klimatyzatora, pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie droższe i wymaga dokonania przeróbek budowlanych. Natomiast przenośny klimatyzator to niewielkie urządzenie, które nie tylko ochłodzi powietrze ale również osuszy, je, nawilży a w razie konieczności ogrzeje, co można wykorzystać w chłodniejsze dni. Niewątpliwą zaletą przenośnego klimatyzatora jest jego mobilność, urządzenie możemy postawić w dowolnym miejscu i bez problemu zmieniać jego lokalizację w ciągu dnia w zależności od potrzeb. Co istotne urządzenia te zwykle wyposażone są w pilota i możliwość zdalnego sterowania, co sprawia, że możemy je włączyć jeszcze przed wejściem do danego pomieszczenia i ustawić odpowiednią temperaturę do pracy czy spania. Co ciekawe nowoczesne przenośne klimatyzatory mogą łączyć w sobie również funkcje radia. Przed wyborem konkretnego modelu zastanówmy się do czego przede wszystkim ma posłużyć przenośny klimatyzator, jaka jest głośność jego pracy oraz czy można go zaprogramować na czasowe włączanie i wyłączanie. Zobacz nasz ranking klimatyzatorów przenośnych na lato 2024 i wybierz wysokiej jakości sprzęt.

Ranking klimatyzatorów przenośnych na lato

Miejsce 1

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP26U339CW

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP26U339CW

Pierwsze miejsce w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych zajmuje wysokiej klasy klimatyzator przenośny Electrolux EXP26U339CW o mocy 2,6 kW. Klimatyzator przenośny Comfort 600, który oferuje doskonałą wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Przenośny klimatyzator Comfort 600 zapewnia chłodne powietrze przy niskim poziomie hałasu. Nowa aplikacja Electrolux i intuicyjne sterowanie są łatwe w użyciu, a zestaw do okien łatwy w montażu. Łatwy montaż z naszym zestawem do okien, aby uzyskać pełną wydajność chłodzenia w lecie. Ustaw pożądaną temperaturę, zdalnie wybierz swój ulubiony tryb poprzez aplikację Electrolux. Przenośny klimatyzator oferuje najlepsze energooszczędne chłodzenie. Zestaw do okien Premium może zaoszczędzić do 28% więcej energii dzięki mniejszej infiltracji. Poczuj silny przepływ chłodnego powietrza w spokojnym i cichym komforcie dzięki niskiemu poziomowi hałasu 64 dB(A)3. Zgodnie z normą testu hałasu: EN 12102-2013. Bardziej zrównoważone rozwiązanie: Zastosowany czynnik chłodniczy to zrównoważony gaz R290, który zmniejsza potencjał globalnego ocieplenia (GWP) klimatyzatora przenośnego o 99,8% w porównaniu z klimatyzatorami przenośnymi na czynnik R410a.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Klimatyzator przenośny Sharp UL-C12EA-W

Klimatyzator przenośny Sharp UL-C12EA-W

Drugie miejsce w rankingu najlepszych klimatyzatorów przenośnych na rynku zajmuje dobry i niezawodny klimatyzator przenośny Sharp UL-C12EA-W o mocy 3520 W. Klimatyzator przenośny Sharp UL-C12EA-W posiada elegancki srebrny panel sterowania z białym wyświetlaczem LED, z symbolami ułatwiającymi przeglądanie i zrozumienie. Wymagane lekkie dotknięcie przycisków sterujących. Urządzenie jest łatwe do przenoszenia dzięki poręcznym uchwytom i kółkom. Również elegancki wygląd, panel sterowania w kolorze srebrnym i eleganckie białe wykończenie. Doskonała wydajność chłodzenia dzięki wysoce wydajnemu urządzeniu firmy Sharp. Oscylacyjna zmiana ustawienia kierownic powietrza umożliwia równomierne rozprowadzanie schłodzonego powietrza we wszystkich obszarach pomieszczenia. Zapewnia to równomierne schłodzenie pomieszczenia, w którym pracuje klimatyzator. Ciepłe powietrze jest pobierane z pomieszczenia do przenośnego klimatyzatora i schładzane przez agregat chłodniczy. Agregat chłodniczy pochłania ciepło, a schłodzone powietrze jest wydmuchiwane do pomieszczenia z urządzenia za pomocą wentylatora. Ciepło pobrane z powietrza w pomieszczeniu jest odprowadzane poprzez otwór wentylacyjny na zewnątrz budynku. Podczas snu nie potrzebujemy aż tak dużego schłodzenia powietrza w pomieszczeniu. W trybie SLEEP klimatyzator odpowiednio dostosowuje warunki w pomieszczeniu i podnosi/obniża temperaturę o 1 stopień Celsjusza co godzinę, maksymalnie o dwa stopnie Celsjusza na dwie godziny. Dzięki tej funkcji klimatyzator zapewnia schłodzenie/ogrzanie powietrza i komfortowe warunki przez całą noc.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W

Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W

Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W to urządzenie wysokiej jakości o mocy chłodzenia 3,5 kW i mocy grzania 2,9 kW. Głównym autem tego klimatyzatora przenośnego jest jego bardzo cicha praca bo urządzenie maksymalnie emituje 54dB. KP35W to jeden z najcichszych klimatyzatorów przenośnych na rynku. Zaletą klimatyzatorów Warmtec jest wykorzystanie nowoczesnego czynnika chłodniczego R290. Czynnik ten zamknięty jest w szczelnym, hermetycznym układzie, co sprawia, że ilość R290 nie zmienia się przez cały okres użytkowania urządzenia. Dzięki temu nie musisz pamiętać o uciążliwym uzupełnianiu czynnika. Oprócz podstawowego sterowania za pomocą panelu lub pilota, klimatyzator może być obsługiwany za pomocą sieci Wi-Fi. Klimatyzatory Warmtec posiadają atest higieniczny PZH, który jest gwarantem bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników. Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W posiada 4 tryby pracy: chłodzenie, grzanie, cyrkulację i osuszanie powietrza. Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W przeznaczony jest do schładzania pomieszczeń o powierzchni do 40 m2.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Klimatyzator przenośny Sharp CVH9XR

Klimatyzator przenośny Sharp CVH9XR

Czwarte miejsce w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych zajmuje bardzo dobry klimatyzator Sharp CVH9XR, który zbiera same pozytywne opinie i recenzje co świadczy o jego wysokiej jakości. Klimatyzator przenośny Sharp CVH9XR to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka wszechstronnego urządzenia zapewniającego komfort termiczny przez cały rok. W eleganckiej czarno-białej kolorystyce, ten klimatyzator nie tylko doskonale komponuje się z każdym wnętrzem, ale także oferuje szeroki zakres funkcjonalności, spełniając różnorodne potrzeby użytkowników. Zaprojektowany z myślą o pomieszczeniach o powierzchni od 10 do 16 metrów kwadratowych, Sharp CVH9XR jest wyposażony w potężną moc 2600 W, co pozwala na szybkie i efektywne chłodzenie lub osuszanie powietrza. Dzięki klasie energetycznej A, jest to urządzenie przyjazne dla środowiska i Twojego portfela, redukując zużycie energii bez kompromisu w zakresie wydajności. Jego przenośna konstrukcja umożliwia łatwe przenoszenie klimatyzatora tam, gdzie jest aktualnie potrzebny, zapewniając elastyczność i wygodę użytkowania. Na intuicyjnym wyświetlaczu urządzenia znajdziesz szereg opcji regulacji, w tym trzy poziomy prędkości oraz różnorodne tryby pracy: COOL dla chłodzenia, DRY do osuszania i FAN dla samego nawiewu. Opcje Turbo i Auto dodatkowo zwiększają komfort użytkowania, oferując szybkie ochłodzenie pomieszczenia lub automatyczne dostosowanie prędkości wentylatora do warunków. Sharp CVH9XR dba nie tylko o temperaturę, ale i o jakość powietrza w Twoim domu. Wbudowany filtr o wysokiej gęstości skutecznie eliminuje kurz i bakterie, a funkcja AutoClean zapewnia utrzymanie urządzenia w czystości. Komfortowe warunki podczas snu gwarantuje tryb Sleep, w którym klimatyzator pracuje wyjątkowo cicho. Dodatkową wygodę zapewnia dołączony pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem, który oferuje dostęp do większej liczby funkcji niż panel sterowania na urządzeniu. Dzięki niemu, bez potrzeby wstawania, możesz łatwo zmieniać ustawienia klimatyzatora, ciesząc się pełną kontrolą nad klimatem w pomieszczeniu. Zabezpieczenie przed dziećmi i opcja automatycznego restartu to kolejne atuty, które podnoszą użytkowy komfort i bezpieczeństwo.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Klimatyzator przenośny WHIRLPOOL PACF212HP B

Klimatyzator przenośny WHIRLPOOL PACF212HP B

W naszym zestawieniu najlepszych klimatyzatorów przenośnych musiał się znaleźć wysoko klimatyzator przenośny WHIRLPOOL PACF212HP B. Klimatyzator przenośny WHIRLPOOL PACF212HP B to urządzenie o mocy 3300 W w bardzo atrakcyjnej cenie. Elegancki design tego klimatyzatora przenośnego sprawia, że urządzenie będzie świetnie pasowało do nowoczesnych mieszkań. Ten klimatyzator możemy przenosić w dowolne miejsce za sprawą uchwytów i kółek transportowych. Wbudowany timer umożliwia nam ustawienie pracy urządzenia według naszych potrzeb. Klimatyzator przenośny WHIRLPOOL PACF212HP B wyposażono w czynnik chłodniczy R290. W tym urządzeniu mamy do dyspozycji 3 poziomy mocy. Klimatyzator przenośny WHIRLPOOL PACF212HP B został wyposażony przez producenta w funkcję 6-ty Zmysł, która sprawia, że klimatyzator sam ustawi parametry swojej pracy. Producent tego urządzenia w zestawie daje rurę do odprowadzania ciepłego powietrza oraz zestaw okienny. Postaw na wysokiej jakości inteligentny klimatyzator przenośny jakim jest WHIRLPOOL PACF212HP B.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Klimatyzator przenośny VOLTENO VO2787

Klimatyzator przenośny VOLTENO VO2787

Klimatyzator przenośny VOLTENO VO2787 to wysokiej klasy klimatyzator o mocy 4100 W, który musiał się znaleźć w naszym rankingu. Ten tani i wysokiej jakości klimatyzator doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o metrażu 22-28 m². Przepływ powietrza w tym klimatyzatorze to aż 400 m³/h. Klimatyzator przenośny VOLTENO VO2787 jest bardzo cichy bo emituje podczas swojej pracy tylko 64 dB. Wysoka wydajność jest możliwa, dzięki wyposażeniu tego urządzenia w czynnik chłodzący R290. Jeśli szukasz wysokiej jakości klimatyzatora za dobre pieniądze to koniecznie zainteresuj się tym modelem bo warto. Z tym klimatyzatorem lato w mieszkaniu nie jest straszne. Warto tutaj zwrócić uwagę, że klimatyzator przenośny VOLTENO VO2787 zbiera same pozytywne recenzje na różnych blogach z recenzjami sprzętów AGD.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Klimatyzator przenośny ARISTON Mobis 10 Plus

Klimatyzator przenośny ARISTON Mobis 10 Plus

Klimatyzator przenośny ARISTON Mobis 10 Plus to bardzo cichy klimatyzator, który emituje poziom hałasu na poziomie 62 dB i mający moc 2931 W. Posiada moc chłodniczą 2,9 kW / 10 000 BTU, trzy tryby pracy (chłodzenie, wentylacja, osuszanie) oraz maksymalny przepływ powietrza do 420 m³/h – co stanowi optymalne parametry domowego przenośnego klimatyzatora dla pomieszczeń do 30 m² takich jak: pokój dzienny, sypialnia czy kuchnia. Mobis 10 to również energooszczędny klimatyzator przenośny – z uwagi na swoją przynależność do klasy energetycznej typu “A+”, która jest właściwa dla urządzeń posiadających najniższe zużycie energii. Klimatyzator przenośny Mobis 10 Plus posiada filtr przeciwzapachowy i antypyłkowy, który poprzez eliminację bakterii zapobiega przyczynom powstawania alergii oraz groźnych alergenów. Czujnik, ostrzega przed wyciekiem płynu i jednocześnie blokuje działanie klimatyzatora, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia. Tym klimatyzatorem przenośnym możemy sterować za pomocą pilota, który jest dołączony do zestawu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF

Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF

Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF to urządzenie 3 w 1, które umożliwia chłodzenie, grzanie oraz osuszanie powietrza i ma moc 4100 W. Łatwą obsługę zapewnia dołączony do zestawu pilot, który umożliwi wybór różnych parametrów. Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF wyposażony jest w timer, który umożliwi zaprogramowanie czasu pracy urządzenia. Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF posiada czytelny panel sterowania z wyświetlaczem LED. Nawiew w tym klimatyzatorze możemy kontrolować za pomocą 3 trybów pracy. Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF świetnie się sprawdzi w pomieszczeniach do 35 m2. Czynnik chłodniczy R290. Klimatyzator przenośny TCL TAC-14CPB/NZBF posiada bardzo ciekawy wygląd oraz mocne parametry techniczne. Jeśli szukasz wydajnego klimatyzatora do zastosować domowych to koniecznie sprawdź ten model.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL to kwintesencja nowoczesności i efektywności, zapewniająca nie tylko orzeźwienie w upalne dni, ale również wyjątkowy komfort użytkowania i troskę o środowisko. Jego zaawansowana technologia i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że jest to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie ciszę, oszczędność i wydajność. Zacznijmy od funkcji, która wyróżnia ten model – tryb cichy. Dzięki niemu poziom hałasu jest obniżany nawet o 70%, co umożliwia korzystanie z urządzenia bez zakłócania codziennego spokoju. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji parownika i wentylatora, które pracują z mniejszą prędkością, redukując hałas o 5 dB (A) w porównaniu do maksymalnych ustawień. Dodatkowym atutem jest funkcja „Around U”, która dzięki czujnikowi temperatury w pilocie dostosowuje działanie urządzenia do indywidualnych preferencji użytkownika, zapewniając idealny klimat w pomieszczeniu. Klimatyzator ten korzysta z nowego gazu R290, który ma znacząco mniejszy wpływ na środowisko niż tradycyjne czynniki chłodnicze, minimalizując emisję CO² i przyczyniając się do ochrony naszej planety. Efektywność energetyczna klasy A to gwarancja, że urządzenie chłodzi pomieszczenia w sposób oszczędny i efektywny, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Wydajność chłodnicza na poziomie 9000 BTU sprawia, że klimatyzator ten jest idealny dla pomieszczeń o powierzchni od 20 do 30 m². Design klimatyzatora Whirlpool PACW29COL łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Nowoczesna, kompaktowa konstrukcja z łatwo przemieszczającymi się kołami pozwala na swobodne przenoszenie urządzenia tam, gdzie jest akurat potrzebne. Biały kolor i inteligentne koła dodają urządzeniu estetycznego wyglądu, który wpasuje się w każde wnętrze.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 10

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT1240C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT1240C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT1240C to wysokiej jakości urządzenie, które posiada 4 tryby pracy (Chłodzenie / Wentylacja / Odwilżanie / Automatyczny). 4 poziomy ustawienia prędkości (Niska / Średnia / Wysoka / Automatyczna). Ustawiana temperatura w zakresie 17-35 °C. Objętość przepływającego powietrza: 420 / 370 / 355 m3/h (Wysoka / Średnia / Niska prędkość). Zalecana powierzchnia pomieszczenia: 42-47 m2. Zalecana powierzchnia pomieszczenia: 109-122 m3 (Przeliczone na warunki Europy Środkowej). Dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem, pokazujący Temperaturę • Tryb • Prędkość • Timer. Zdalne sterowanie z funkcjami FOLLOW ME i SHORTCUT. Aplikacja Sencor HOME – Sterowanie pośrednictwem Wi-Fi. 24-godzinny automatyczny zegar startowy/wyłączający. Tryb nocny „Sleep“ do oszczędzania energii i spokojniejszą pracę w nocy. Zintegrowany pojemnik na kondensat (o objętości 1 l) ze spustem i wskaźnikiem napełnienia. Funkcja samoodparowania kondensatu – w zwykłych warunkach nie ma konieczności. Kompletny zestaw od odprowadzania ciepłego powietrza i uszczelnienia okien. 4 kółka oraz zintegrowany uchwyt do łatwej manipulacji. 0,21 kg ekologicznego czynnika chłodniczego R290 bez emisji gazów cieplarnianych.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 11

Klimatyzator przenośny Columbia Vac KLC12000

Klimatyzator przenośny Columbia Vac KLC12000

Klimatyzator przenośny Columbia Vac KLC12000 o mocy 1357 W przeznaczony jest do poprawy komfortu termicznego w pomieszczeniach mieszkalnych. Przy jego pomocy powietrze można schłodzić lub osuszyć. Sprawdzi się także w roli standardowego wentylatora. klimatyzator nie wymaga specjalistycznego montażu – wystarczy rurę odprowadzającą ciepło zamontować w urządzeniu i wyprowadzić na zewnątrz, np. przez okno. Przenoszenie tego klimatyzatora umożliwiają wbudowane kółka. Poszczególne funkcje i tryby pracy ustawia się na intuicyjnym panelu sterowania, a wszystkie zmiany ustawień są sygnalizowane dźwiękiem. Do obsługi zdalnej służy bezprzewodowy pilot, można też używać smartfona z systemem Android / iOS i zainstalowaną aplikacją. Do wyboru są cztery tryby pracy (automatyczny, nocny, opóźniony start i timer) oraz dwie prędkości nawiewu. Strumieniem zimnego powietrza można sterować za pomocą żaluzji zamontowanych w przedniej części obudowy. Klimatyzator przenośny Columbia Vac KLC12000 zapamiętuje ostatnie ustawienia temperatury i prędkości pracy wentylatora, możliwa jest też zmiana jednostek temperatury pomiędzy stopniami Celsjusza i Fahrenheita. Zakres temperatur: 16 – 31 stopni C. Wydajność chłodzenia: 3,5kW (12000 BTU). Czynnik chłodzący: R290/230g. Zalecana powierzchnia pomieszczenia: do 30 m2.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 12

Klimatyzator przenośny ETA Fresco 057890000

Klimatyzator przenośny ETA Fresco 057890000

Klimatyzator przenośny ETA Fresco 057890000 3 w 1 skutecznie chłodzi powietrze, zmniejsza wilgotność powietrza, a także może działać jak zwykły wentylator. Mobilny klimatyzator 3 w 1 ETA Fresco nie tylko chłodzi powietrze, ale także obniża jego wilgotność. Może jednak również pełnić funkcję klasycznego wentylatora. Możesz włączyć wszystkie funkcje wentylatora naraz, używać ich osobno, a także polegać na trybie automatycznym, który sam dostosuje sposób działania klimatyzatora do otoczenia. Klimatyzator Fresco nie zajmuje dużo miejsca, a mimo to może pochwalić się wysoką wydajnością dochodzącą do 7000 BTU/godz. (2000 W). W zupełności wystarczy to do schłodzenia powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do około 20 m2. Dzięki przymocowanym do niego 4 kółkom możesz przemieszczać go po całym mieszkaniu, aby wszyscy domownicy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem. Efekt chłodzenia zapewnia wydajny naturalny czynnik chłodniczy R290, który jest przyjazny dla środowiska. Jednocześnie posiada doskonałe właściwości termodynamiczne zapewniające ekonomiczną i wydajną eksploatację. Możesz postawić klimatyzator ETA Fresco dosłownie gdziekolwiek w twoim domu. Oprócz możliwości przenoszenia go po całym domu, można go schować na zimę do szafy lub piwnicy, co jest dużą zaletą w porównaniu do stacjonarnych klimatyzatorów. Nie musisz zatem przeprowadzać remontu pokoju w celu zamontowania klimatyzatora. Sterowanie manualne za pomocą dotykowego wyświetlacza lub automatyczne pozwala w pełni i komfortowo wykorzystać potencjał tego praktycznego urządzenia. Oprócz ustawienia temperatury chłodzenia (od 15 do 31°C) i dwóch prędkości nadmuchu do dyspozycji masz również timer (do 24 godzin pracy) oraz blokadę ekranu dotykowego, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień przez dzieci. Dzięki szerokiemu zakresowi ruchów kratek wentylacyjnych można również w łatwy sposób regulować kierunek nadmuchu powietrza. Abyś mógł cieszyć się niezakłóconym snem, dostępny jest tryb nocny, po uruchomieniu którego poziom hałasu jest ograniczony do minimum. Kondensat, który tworzy się podczas chłodzenia, częściowo odparowuje w klimatyzatorze Fresco. Oznacza to, że nie trzeba go zbyt często wylewać. Możesz także używać specjalnego węża odpływowego, przez który skondensowana woda będzie stale spływać, co sprawia, że nie ma konieczności opróżniania zbiornika. Cząsteczki kurzu i większe nieczystości zostaną wyłapane przez dwa filtry gruboziarniste. System ochrony zapobiega przeciążeniu urządzenia w wyniku filtrowania.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 13

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9013C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9013C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9013C to niedrogi klimatyzator, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu podczas upałów. Temperaturę można ustawić w zakresie 17-30 °C i prędkość wentylatora na Auto (prędkość automatyczna) / Low (niski poziom hałasu) / High (wysoka prędkość). Moc chłodnicza 9 000 BTU. Jeżeli chcesz cieszyć się świeżą bryzą i nie potrzebujesz chłodzić pomieszczenia. Możesz wybrać pomiędzy niską prędkością (Low) i wysoką prędkością (High) lub ustaw na „Auto” do automatycznej prędkości. W tym trybie nie ustawia się temperatury i nie ma konieczności podłączenie elastycznego węża ssącego. Prosto i komfortowo możesz sterować klimatyzatorem z jakiegokolwiek miejsca w pomieszczeniu za pomocą pilota zdalnego sterowania. Czy chcesz posunąć start chłodzenia? Ewentualnie chcesz wyłączyć chłodzenie po danym czasie? Funkcja „automatycznego włączania” umożliwia ustawić czas, po jakim klimatyzator przenośny automatycznie włączy się. A funkcja „automatycznego wyłączania” umożliwia ustawić czas, po którym następuje wyłączenie przenośnego klimatyzatora. Czas automatycznego włączenia możesz ustawić w przedziale od 0,5 do 24 godzin. Funkcja samoodparowania kondensatu – w normalnych warunkach nie ma konieczności wylewania kondensatu – nie powoduje obniżenia wilgotności w pomieszczeniu. Kółka obrotowe 360° i zintegrowane uchwyty ułatwiające obsługę.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 14

Klimatyzator przenośny Kalorik TKG ACM 1008 S<br />

Klimatyzator przenośny Kalorik TKG ACM 1008 S

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT9013C to niedrogi klimatyzator, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu podczas upałów. Temperaturę można ustawić w zakresie 17-30 °C i prędkość wentylatora na Auto (prędkość automatyczna) / Low (niski poziom hałasu) / High (wysoka prędkość). Moc chłodnicza 9 000 BTU. Jeżeli chcesz cieszyć się świeżą bryzą i nie potrzebujesz chłodzić pomieszczenia. Możesz wybrać pomiędzy niską prędkością (Low) i wysoką prędkością (High) lub ustaw na „Auto” do automatycznej prędkości. W tym trybie nie ustawia się temperatury i nie ma konieczności podłączenie elastycznego węża ssącego. Prosto i komfortowo możesz sterować klimatyzatorem z jakiegokolwiek miejsca w pomieszczeniu za pomocą pilota zdalnego sterowania. Czy chcesz posunąć start chłodzenia? Ewentualnie chcesz wyłączyć chłodzenie po danym czasie? Funkcja „automatycznego włączania” umożliwia ustawić czas, po jakim klimatyzator przenośny automatycznie włączy się. A funkcja „automatycznego wyłączania” umożliwia ustawić czas, po którym następuje wyłączenie przenośnego klimatyzatora. Czas automatycznego włączenia możesz ustawić w przedziale od 0,5 do 24 godzin. Funkcja samoodparowania kondensatu – w normalnych warunkach nie ma konieczności wylewania kondensatu – nie powoduje obniżenia wilgotności w pomieszczeniu. Kółka obrotowe 360° i zintegrowane uchwyty ułatwiające obsługę.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Klimatyzator przenośny to bardzo popularne urządzenie, które pomaga przetrwać wysokie upały w mieszkaniach, domach czy biurach. Jeśli nie chcesz montować stacjonarnej klimatyzacji to warto zainwestować w wysokiej jakości klimatyzator przenośny, który można ustawić w dowolnym pomieszczeniu. Dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie 14 najlepszych klimatyzatorów przenośnych według naszych ekspertów.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking klimatyzatorów przenośnych?

Ranking najlepszych klimatyzatorów przenośnych, który jest dostępny na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 50 modeli różnych firm. Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy klimatyzatory przenośne takich firm jak: Sencor, TCL, Columbia Vac, ETA, Ravanson, Sharp, Whirlpool, Electrolux, Kalorik, RAVEN, DeLonghi, Blaupunkt, Duraterm i kilku innych. Nasze testy i analizy dały nam szeroki obraz o klimatyzatorach przenośnych, ale postanowiliśmy pójść krok dalej i sprawdzić opinie o klimatyzatorach w internecie. Opinie o klimatyzatorach przenośnych analizowaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, na specjalistycznych blogach, w sklepach internetowych, na grupach na Facebooku i wielu innych miejscach. Tego typu działanie dostarczyło nam bardzo dużo cennych informacji. Następnie usiedliśmy z naszym zespołem i uszeregowaliśmy produkty w naszym rankingu oraz opisaliśmy zestawienie prostym i zrozumiałym językiem. Ranking dobrych i niezawodnych klimatyzatorów przenośnych jest stale aktualizowany przez nasz zespół specjalistów, dzięki czemu nie staje się przestarzały. Porównaj klimatyzatory przenośne w naszym rankingu i wybierz najlepszy dla siebie.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie przenośnego klimatyzatora?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które jest coraz częściej kupowane w naszym kraju, gdzie w wakacje panują tropikalne upały. Wybór i zakup klimatyzatora przenośnego na lato nie jest łatwy zadaniem bo na rynku jest dostępnych bardzo dużo modeli o różnej jakości. Jaki klimatyzator do domu? Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora przenośnego? Jaki klimatyzator przenośny kupić? Jaki jest dobry klimatyzator przenośny? Zobacz nasz poradnik zakupowy o klimatyzatorach przenośnych i znajdź odpowiedź na te i inne pytania.
 
Moc klimatyzatora przenośnego (W) – Kupując klimatyzator przenośny do domu trzeba zwrócić uwagę na to jaką moc posiada urządzenie bo to od niej zależy wydajność urządzenia. Na rynku można spotkać najczęściej klimatyzatory przenośne o mocy od 1000 W do 4100 W. W przypadku klimatyzatorów przenośnych panuje zasada im większa moc tym bardziej wydajniejsze urządzenie.
 
Przepływ powietrza w klimatyzatorach (m3/h) – Szukając klimatyzatora zapewne widziałeś taką informację w karcie produktu. Jest to informacja, która informuje nas ile m3 powietrza zostanie schłodzona przez urządzenie. Naszym zdaniem najlepiej jest wybierać klimatyzatory przenośne, które mają przepływ powietrza większy niż 300 (m3/h).
 
Poziom hałasu (dB) – Producenci na kartach produktów informują o tym jaki poziom hałasu emituje klimatyzator przenośny. Jest to bardzo ważna informacja na, którą warto zwrócić uwagę bo nikt nie przepada za głośnymi urządzeniami, które chodzą cały dzień. Najlepiej jest wybierać wśród urządzeń, które emitują jak najmniej decybeli.
 
Regulacja temperatury (°C) – Kupując klimatyzator przenośny warto zwrócić uwagę na to, aby urządzenie miało jak największy możliwy zakres temperatury do ustawienia. Na rynku można spotkać klimatyzatory przenośne, które umożliwiają ustawienie temperatury na poziomach: od 15 do 31°C, w zakresie 17-35 °C, 17-30 °C.
 
Funkcje klimatyzatora – Na rynku można spotkać klimatyzatory przenośne, które mogą tylko chłodzić, ale też urządzenia 3 w 1, które oprócz chłodzenia mogą grzać i osuszać powietrze. Naszym zdaniem najlepiej jest wybrać klimatyzator przenośny, który oprócz chłodzenia w lato będzie też mógł grzać zimą. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, które mają wpływ na wygodę użytkowania klimatyzatora przenośnego. Do takich funkcji można zaliczyć: Automatyczne wachlowanie w pionie, Automatyczne włączanie/wyłączanie, Filtracja powietrza, Timer, Tryb Auto, Tryb Nocny, Uchwyt do przenoszenia, Wentylacja, Wskaźnik czyszczenia filtra, Wyświetlacz LED i wiele innych.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które umożliwia efektywne chłodzenie pomieszczenia bez konieczności stałego montażu. Klimatyzatory przenośne oprócz chłodzenia mogą grzać, osuszać powietrze w zależności od modelu.

Czy klimatyzator przenośny musi mieć rurę?

Klimatyzator przenośmy musi mieć podłączoną rurę, która odpowiada za to, że wyprowadza z pomieszczenia ciepłe powietrze.

Czy warto kupić klimatyzator przenośny?

Zakup klimatyzatora przenośnego to bardzo dobry pomysł na to, aby przetrwać upalne wakacje bez konieczności montażu klimatyzacji stacjonarnej. Urządzenia te schładzają powietrze efektywnie w porównaniu do wentylatorów, wiatraków, które tylko powodują cyrkulację powietrza.

Jak zamontować klimatyzator przenośny w bloku?

Montaż klimatyzatora przenośnego w bloku jest bardzo prosty bo ogranicza się do następujących czynności: umiejscawiamy klimatyzator w dowolnym pomieszczeniu, podłączamy rurę odprowadzającą ciepłe powietrze do uszczelki na oknie, włączamy klimatyzator do prądu.

Ile kosztuje klimatyzator przenośny?

Ceny klimatyzatorów przenośnych są uzależnione od mocy urządzenia, zaawansowania i producenta. Najtańszy klimatyzator przenośny można kupić za ok. 1000 zł. Za najdroższy klimatyzator przenośny trzeba zapłacić ponad 3000 zł. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że urządzenia te drożeją wraz ze zbliżającymi się wakacjami.

Gdzie umieścić klimatyzator w salonie?

Klimatyzator przenośny, który chcemy umiejscowić w salonie najlepiej jest postawić jak najbliżej okna, aby bez problemu podłączyć rurę odprowadzającą ciepłe powietrze. Klimatyzator powinien stać w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał i nie trzeba będzie go co chwilę przestawiać.

Czy klimatyzator przenośny ma sens?

Zakup klimatyzatora przenośnego ma sens jeśli nie mamy możliwości podłączenia stacjonarnej klimatyzacji lub jeśli korzystaliśmy z wentylatorów, które tylko mieszają powietrze w pomieszczeniu bez jego schłodzenia.

Jak działa klimatyzator przenośny?

Działanie klimatyzatora przenośnego jest bardzo proste bo polega na tym, że urządzenie pobiera ciepłe powietrze z pomieszczenia w którym jest umiejscowiony i oddaje na zewnątrz ciepło poprzez skraplacz.

Gdzie kupić klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które można kupić w popularnych sklepach z AGD i RTV, na Allegro, w marketach budowlanych typu: Castorama, w marketach typu: Lidl lub za pomocą porównywarek cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

Źródła:

https://www.electrolux.pl/vacuums-home-comfort/air-comfort/air-conditioners/portable-air-conditioner/exp34u338hw/
https://www.sharpconsumer.pl/agd/c12eaw/
https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/klimatyzacja/klimatyzatory-przenosne/vitoclima-100-p.html
https://warmtec.pl/item/297-klimatyzator-przenosny-kp35w
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/klimatyzatory-przenosne/klimatyzator-whirlpool-pacf212hp-b
https://www.volteno.pl/tag-produktu/vo2787/
https://www.ariston.com/pl-pl/produkty/klimatyzacja/klimatyzatory-przenosne/mobis-plus-pl/
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/klimatyzatory-przenosne/kimatyzator-przenosny-tcl-tac-14cpb-nzb-black-wifi
https://www.electrolux.pl/vacuums-home-comfort/air-comfort/air-conditioners/portable-air-conditioner/exp34u338cw/
https://www.sencor.pl/klimatyzator-przenosny/sac-mt1240c
https://www.eldom.eu/produkt/klimatyzator-przenosny-klc12000-columbia-vac
https://eta-sklep.pl/produkt/klimatyzator-eta-fresco-057890000
https://www.sencor.pl/klimatyzator-przenosny/sac-mt-9013c
https://e-kalorik.pl/pl/p/Kalorik-Klimatyzator-Przenosny-Wifi-Klimatyzacja-Z-Pilotem-12000BTU-3%2C53kW-ACM-1008-S/1076

5/5 - (48 votes)
Opinie o rankingach