Zaznacz stronę

Aktualizacja: 30 kwietnia.2024 r.

Parownica do ubrań, inaczej steamer, to urządzenie, którego kluczowymi elementami są grzałka i pojemnik na wodę, podgrzana woda zostaje zamieniona w parę wodną a ta rozluźnia włókna tkaniny w efekcie czego otrzymujemy wyprasowane ubranie. Czy więc parownica może zastąpić żelazko, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto natomiast wiedzieć, że parownica służy nie tylko do prasowania i ma szereg innych zalet, których nie ma żelazko a więc usuwa zagniecenia z najdelikatniejszych tkanin bez obaw o ich przypalenie i zniszczenie, maskuje brzydkie zapachy a więc będzie idealna do szybkiego odświeżenia ubrań a także usuwa szkodliwe drobnoustroje, z powodzeniem więc wykorzystamy ją choćby do odświeżenia dziecięcych zabawek. Parownica bardzo szybko się nagrzewa, proces prasowania czy odświeżania ubrań nie zajmuje więc zbyt wiele czasu. Jedynym ograniczeniem mogą być materiały o dużej grubości, w tym przypadku konieczne będzie skorzystanie z żelazka. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając parownicę? Kluczowe parametry to moc urządzenia, siła wytwarzania pary i maksymalny czas nagrzewania się, od tego bowiem zależy jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy i jak dobrze poradzi sobie z zagnieceniami. Kolejna ważna kwestia to wielkość zbiornika na wodę i dostępne funkcje. Na co jeszcze zwrócić uwagę?  Zapraszamy do lektury poradnika oraz zapoznania się z rankingiem najlepszych parownic do ubrań.

Najlepsza parownica do ubrań

Miejsce 1

Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC362/80

Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC362/80

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie w naszym rankingu zajmuje parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC362/80 o mocy 1300 W. Kompaktowe rozwiązanie umożliwiające łatwe usuwanie zagnieceń. Łatwiejsze prasowanie w tej parownicy jest możliwe dzięki podgrzewanej płycie SmartFlow. Pionowy i poziomy strumień pary zapewniają większą wygodę podczas prasowania. Pompka elektryczna, która znajduje się w tej parownicy zapewnia ciągły strumień pary oraz umożliwia łatwe i szybkie usuwanie zagnieceń. Ten model parownicy został wyposażony w nakładkę ze szczotką do grubszych tkanin. przeznaczonych do prasowania. Płytę parową można w bezpieczny sposób dociskać do wszelkiego rodzaju odzieży — bez ryzyka przypalenia. Zbiornik wody można odłączyć i łatwo napełnić pod kranem. Przewód 2,5 m zwiększa zasięg.

Miejsce 2

Parownica do ubrań (Steamer) TEFAL Access Steam Care DT9100

Parownica do ubrań (Steamer) TEFAL Access Steam Care DT9100

Druga najlepsza parownica, która oferuje wiele możliwości to parownica do ubrań (Steamer) TEFAL Access Steam Care DT9100, która oferuje wyrzut pary o wyjątkowej mocy 30 g/min. Dodatkowo, aluminiowa podgrzewana płyta parownicy zapewnia świetne efekty wygładzenia ubrań, a ultra krótki czas nagrzewania zapewnia błyskawiczne przygotowanie urządzenia do użytkowania. Ta parownica od TEFALA jest gotowa do pracy po 40 sekundach od włączenia. Nowa technologia zastosowana w tej parownicy podrzewanej płyty zapewnia eliminację wilgoci z odświeżanych ubrań. Urządzenie to umożliwia regulację pary, posiada zbiornik na wodę o pojemności 200 ml. Do parownicy dodane są świetne akcesoria takie jak: szczotka do tkanin, głowica parowa, zaczep umożliwiający wygodne wygładzanie tkanin w każdym miejscu.

  Miejsce 3

  Parownica MPM MZP-01

  Parownica MPM MZP-01

  Parownica do ubrań MZP-01 jest gotowa do pracy już po upływie 30 sekund. Urządzenie do prasowania parą MZP-01 posiada dwie wymienne nakładki. Parownica od MPM usuwa zagniecenia, odświeża ubrania i tekstylia bez użycia deski do prasowania. Parownica jest przeznaczona do wszystkich rodzajów tkanin, także delikatnych typu jedwab, kaszmir czy wiskoza. Płyta parowa tej parownicy jest wykonana ze stali nierdzewnej. Automatyczny, ciągły strumień pary (36 g/min.), uruchamiany przyciskiem z blokad. Odłączany zbiornik wody ze wskaźnikiem o pojemności 250 ml i obrotowy kabel sieciowy, ułatwiający pracę podczas prasowania parownicą MPM. Urządzenie o mocy 1200 W.

  Miejsce 4

  Parownica do ubrań (Steamer) ARIETE Stiratrice Verticale 4167

  Parownica do ubrań (Steamer) ARIETE Stiratrice Verticale 4167

  Czwartą najlepszą parownicą w naszym zestawieniu jest Parownica do ubrań (Steamer) ARIETE Stiratrice Verticale 4167 o mocy 1200 W, wyrzut pary 20 g/min, uderzenie pary 36 g/min, system Anti-drip, długość kabla 2,5 m, głowica ze stali nierdzewnej, przycisk pary z blokadą, kontrolka gotowości, uchwyt Soft Touch, szczotka i końcówka do czyszczenia tkanin, pojemność 260 ml, waga 0,99 kg, wymiary 15,5x11x27,5 cm. Urządzenie idzie kupić za niecałe 200 zł. Parocniwca ta jest bezpieczna dla tkanin, więc nie musisz się martwić o ich przypalenie. Czas nagrzewania urządzenia wynosi niecałe 30 s.

  Miejsce 5

  Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601

  Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601

  Parownica do ubrań VSI601 to bardzo ciekawa pozycja, która posiada długi kabel zasilający (2,5 m), który pozwoli na swobodne manewrowanie urządzeniem w trakcie prasowania, pozwalając także na wygodne i szybkie odświeżenie zasłon i firanek. Moc modelu VSI601 wynosząca 1400-1600 W zapewni odpowiednio silny strumień pary, która idealnie wyprasuje i odświeży garderobę. Odłączany zbiornik na wodę o pojemności 260 ml oraz mała waga (0,9 kg) gwarantują wygodę pracy. Urządzenie zostało wyposażone w szereg przydatnych funkcji: anti-calc, która zapobiega odkładaniu się kamienia w kanalikach parowych. Anti-drip zadba o odpowiednie, równomierne rozprowadzanie pary wodnej, zapobiegając jej kapaniu na tkaninę, a funkcja automatycznego wyłączania okaże się niezastąpiona dla bardziej zapominalskich użytkowników.

  Miejsce 6

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC552/40

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC552/40

  ComfortTouch Parownica GC552/40 marki Philips to urządzenie, które pomoże w łatwym usuwaniu zagnieceń na całej powierzchni ubrania. Nasadka ze szczotką zapewnia głębsze wnikanie pary w przypadku grubszych ubrań. Gorąca para odświeża ubrania i zabija aż do 99,9% bakterii. 3 ustawienia pary do różnych rodzajów tkanin, które możemy wybrać w tej parownicy zapewniają wygodę. Parownica jest bezpieczna dla wszystkich ubrań i tkanin przeznaczonych do prasowania. Funkcja usuwania kamienia Easy Rinse zapewnia lata efektywnego użytkowania. Wąż parowy został wykonany z materiału silikonowego, którego stosowanie jest bezpieczne i nie jest szkodliwe dla zdrowia. Dzięki innowacyjnej technologii FlexHead para z łatwością dotrze do dolnych części ubrań.

   

  Miejsce 7

  Parownica TEFAL Access Steam First DT6130

  Parownica TEFAL Access Steam First DT6130

  7 miejsce w rankingu zajmuje parownica TEFAL Access Steam First DT6130, która zapewnia łatwe prasowanie w każdej sytuacji. Access Steam First to niezawodne i łatwe w użyciu urządzenie, bezpieczne dla wszelkiego rodzaju tkanin, nawet tych najdelikatniejszych. Błyskawiczny czas nagrzewania (zaledwie 15 sekund), duża moc urządzenia (1300 W) i stały wyrzut pary o mocy 20 g/min. sprawią, że Twoje ubrania będą idealnie gładkie. Możliwość wyjęcia i ponownego napełnienia zbiornika na wodę w trakcie pracy urządzenia, znacznie zwiększa komfort pracy.

  Miejsce 8

  Parownica do ubrań (Steamer) BLAUPUNKT VSI701

  Parownica do ubrań (Steamer) BLAUPUNKT VSI701

  Parownica do ubrań VSI701 od firmy BLAUPUNKT o mocy urządzenia na poziomie 1220 W zapewnia strumień pary o sile 25 g/min, która w zupełności wystarczy do dokładnego wyprasowania garderoby. Parownicę VSI701 wyposażono w funkcję anti-drip, która dba o odpowiednie, równomierne rozprowadzanie pary wodnej, zapobiegając jej kapaniu na tkaninę. W modelu VSI701 wystarczy wlać wodę do odłączanego zbiornika o pojemności 100 ml, włączyć urządzenie i już po 35 sekundach rozpocząć prasowanie. Składana rączka i niewielkie wymiary sprawiają, że zmieści się w każdej walizce.

  Miejsce 9

  Parownica do ubrań Zelmer ZGS1700

  Parownica do ubrań Zelmer ZGS1700

  Parownica do ubrań Zelmer ZGS1700 to przepis na szybkie ogarnięcie codziennych obowiązków. Już w 25 sekund jest gotowa do pracy, a dzięki mocy 1700 W wytwarza aż 30 g pary na minutę! Dzięki szczotce do grubych tkanin wygodnie odświeżysz i uprasujesz zasłony bez ich zdejmowania, a dodatkowo zdezynfekujesz wszystkie dziecięce pluszaki. Czeka Cię spontaniczne wyjście i masz dosłownie chwilę na przygotowanie kreacji? Sięgnij po parownicę Zelmer i… zapomnij o niej już chwilę po użyciu! Urządzenie automatycznie się wyłączy, a Ty spokojnie zajmiesz się ważniejszymi sprawami. Dostosuj ilość pary do stopnia zagniecenia ubrań i rodzaju materiału. Dzięki temu odświeżysz nie tylko bawełniane koszulki, lecz także łatwo gniotące się tkaniny lniane i wełniane. Odświeżenie wełnianych garniturów lub wyprostowanie zasłon z grubej bawełny potrafi być sporym wyzwaniem. Skorzystaj ze szczotki do grubych tkanin, aby wyprostować je równie łatwo co zwiewne koszule i sukienki. Czeka na Ciebie ogromny stos ubrań do prasowania? Bez obaw! Parownica Zelmer jest w stanie wytwarzać parę aż przez 20 minut ciągłej pracy! W tym czasie z pewnością uporasz się ze wszystkimi pogniecionymi tkaninami – zwłaszcza że z parownicą czas prasowania znacznie się skraca. Im większa powierzchnia parująca, tym większa powierzchnia wyprasowanego materiału. Szeroka głowica parownicy pozwoli Ci błyskawicznie wyprasować suknię wieczorową, garnitur czy komplet zasłon. W parownicy Zelmer pojemnik na wodę możesz wygodnie wyjąć i napełnić do maksymalnego poziomu. Wlot jest szeroki, co sprawia, że napełnisz pojemnik precyzyjnie i bez konieczności stosowania lejka. 5 minut do wyjścia, a kreacja wciąż nieuprasowana? Bez obaw, zdążysz ze wszystkim! Parownica Zelmer jest gotowa do pracy w mniej niż minutę! Dzięki temu idealnie sprawdzi się w podróży czy w sytuacji, gdy ubrania prasujesz bezpośrednio przed założeniem. 2-metrowy kabel zasilający pozwoli Ci wygodnie podpiąć parownicę do prądu i komfortowo jej używać. Zyskasz swobodny zakres ruchów, bez względu na wielkość prasowanej rzeczy. Gdy podłączysz parownicę do sieci, zaświeci się lampka kontrolna, która poinformuje Cię, że urządzenie działa. Dzięki temu prasowanie masz pod kontrolą. Parownica do ubrań Zelmer ZGS1700 to urządzenie, które musiało się znaleźć w naszym rankingu parownic do ubrać. Bardzo dobra parownica do ubrań, która otrzymuje same pozytywne opinie w internecie.

  Miejsce 10

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC361/20

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC361/20

  10 miejsce w naszym rankingu najlepszych parownic zajmuje parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC361/20. Łatwiejsze prasowanie dzięki podgrzewanej płycie SmartFlow. Używaj parownice w poziomie lub w pionie w celu wygładzenia trudno dostępnych miejsc i odświeżenia ubrań. Pompka elektryczna zapewnia ciągły strumień pary oraz umożliwia łatwe i szybkie usuwanie zagnieceń. Zbiornik wody można odłączyć i łatwo napełnić pod kranem. Przewód o długości 3 m zwiększa zasięg. Ciągły strumień pary usuwa zapachy i zabija 99,9% bakterii.

  Miejsce 11

  Parownica TEFAL Access Steam Force 8270

  Parownica TEFAL Access Steam Force 8270

  Parownica ręczna Tefal Access Steam Force 8270 to rozwiązanie 2 w 1 przeznaczone do wszystkich rodzajów tkanin. Parownica Tefal to urządzenie o mocy 2000 W, ze stałym wyrzutem pary o mocy 30 g/min i funkcją Boost o mocy 90 g/min zostało wyposażone w rozwiązania, dzięki którym bez trudu wygładzisz i zdezynfekujesz swoje tkaniny oraz pozbędziesz się drobinek kurzu. Parownica jest gotowa do pracy w zaledwie 25 sekund od włączenia. Dzięki szczotce z mikrofibry wyczyścisz nawet najbardziej wymagające tekstylia, także te, których nie można prać.

  Tworząc ranking parownic przeprowadziliśmy testy, które miały ocenić proponowane przez Nas produkty, poprzeczkę postawiliśmy bardzo wysoko i z najgłębszych zakamarków szafy wyciągnęliśmy ubrania delikatne i trudne do wyprasowania, wszystko po to aby w Naszym zestawieniu znalazły się jak najlepsze parownice. Sprawdziliśmy też jak steamery poradzą sobie z zapachem dymu papierosowego czy też odświeżeniem pluszaków.

  Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Jak powstał nasz ranking najlepszych parownic do ubrań?

  Tworzenie rankingu parownic poprzedzone zostało dokładną analizą rynku i tego co oferują Nam producenci tacy jak Morphy Richards, Russell Hobbs, TCL, Vesta, RAVEN, Blaupunkt, SteamOne, Tefal, Beko, Laurastar, Cecotec czy też Philips. Zapoznaliśmy się ze specyfikacjami danych produktów, dostępnymi programami i funkcjami a następnie rozpoczęliśmy testowanie parownic. Istotne dla Nas było jak urządzenia poradzą sobie z zagnieceniami, czy praca z Nimi będzie komfortowa i co jeszcze oferują Nam producenci w poszczególnych modelach. Opinie Naszego zespołu połączyliśmy z opiniami innych użytkowników dostępnymi na stronach Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet i Media Expert a także specjalistycznych forach internetowych. Finalnym dziełem jest proponowany przez Nas ranking parownic, na bieżąco aktualizowany i prezentujący rzetelne opinie. 

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie parownicy do ubrań?

  Rosnąca popularność parownic do ubrań sprawia, że producenci prezentują kolejne modele urządzeń a klienci mają coraz większe wątpliwości, który będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Jak więc wybrać dobrą parownicę a jednocześnie nie przepłacić i na długi czas cieszyć się dobrze działającym sprzętem? Podpowiadamy na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem.

  • Siła wytwarzania pary – To parametr decydujący o jakości urządzenia, który oznacza siłę z jaką dana parownica wyrzuca parę wodną i jest podawany w gramach na minutę. Dobra parownica, która efektywnie usuwa zagniecenia powinna mieć siłę nie mniejszą niż 20 gram na minutę, w przeciwnym razie nie będziemy zadowoleni z jej pracy.
  • Moc urządzenia – równie istotny parametr jak siła wytwarzania pary, tyle, że wskazujący na moc samej parownicy podawaną w watach. Analizując parownice wybierajmy te których moc oscyluje w okolicy 2000 watów.
  • Maksymalny czas nagrzewania – nawet najsilniejsza parownica do ubrań będzie Nas irytować gdy potrzebujemy szybko wyprasować ubranie a sprzęt nagrzewa się w nieskończoność dlatego zwróćmy uwagę przed zakupem jaki jest maksymalny czas nagrzewania się danego urządzenia. Zwykle jest to około minuty ale dostępne są modele, które jeszcze szybciej są gotowe do pracy.
  • Pojemność zbiornika na wodę – W przypadku tego parametru niekoniecznie więcej znaczy lepiej, wszystko zależy bowiem od tego, jak często używamy parownicy. Większy zbiornik na wodę to jednocześnie większy gabaryt samego urządzenia, jeśli więc chcemy parownice zabrać w podróż lub korzystamy z niej sporadycznie nie potrzebujemy dużego zbiornika na wodę, jeśli jednak prasujemy dużo i często przyda Nam się większy. Praktycznym rozwiązaniem jest wyjmowany zbiornik na wodę, nie trzeba wówczas zabierać całego urządzenia aby uzupełnić płyn. 
  • Liczba szczotek w zestawie – Wybrane przez Nas urządzenie może posiadać kilka wymiennych końcówek, to bardzo przydatne, taka parownica bowiem świetnie sprawdzi się nie tylko do ubrań ale także do tapicerek czy odświeżenia pluszaków co oczywiście nie znaczy, że w przypadku standardowej parownicy nie będzie to możliwe, tyle tylko, że nieco trudniejsze.
  • Bezpieczeństwo – Może wydawać się, że to błahy aspekt, w końcu to tylko parownica, pamiętajmy jednak, że każde urządzenie może się przegrzać, warto więc zainwestować w parownicę z czujnikami termicznymi i funkcją automatycznego wyłączenia po okresie bezczynności.
  • Dodatkowe funkcje – a więc rzeczy, które nie są niezbędne ale warte uwagi, jak choćby lampka informująca o gotowości do pracy czy bardziej zaawansowane czyli system usuwania kamienia czy też zapobiegania kapaniu wody. Dodatkowe funkcje wiążą się z większym wydatkiem jeśli więc dysponujemy ograniczonym budżetem skupmy się na podstawowych parametrach jak moc i siła wytwarzania pary. 

  Solidna dawka wiedzy z pewnością pomoże w wyborze konkretnego modelu z Naszego profesjonalnego rankingu parownic. 

  Najczęściej zadawane pytania o parownice do ubrań:

  Jaką wodę używać do parownicy?

  Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja parownica do ubrać bardzo długo działała to koniecznie używaj do niej wody destylowanej lub demineralizowanej. Wielu producentów parownic do ubrań zaleca używanie w parownicy do ubrań wody destylowanej lub demineralizowanej.

  Co to jest steamer do ubrań?

  Steamer do ubrań to nic innego co parownica do ubrań, która podgrzewa wodę i wytwarza z niej parę, którą prasujemy ubrania czy inne tkaniny.

  Czy moc parownicy do ubrań ma wpływ na prasowanie?

  Moc parownicy ma bardzo duży wpływ na jakość prasowania. Im większa moc parownicy tym lepsze prasowanie.

  Jaka jest dobra parownica do ubrań?

  Dobra parownica do ubrań to urządzenie, które bardzo szybko się nagrzewa i bez problemu radzi sobie z różnymi zagnieceniami na ubraniach. Dobrą parownicę znajdziesz w rankingu parownic.

  Ile kosztuje parownica do ubrań?

  Najtańszą parownicę do ubrań idzie już kupić za 99,99 zł jest model Vesta EGS01 o mocy 1000 W. Profesjonalną parownicę idzie już kupić za 1549 zł (SteamOne PRO 2000).

  Gdzie kupić parownicę do ubrań?

  Parownicę do ubrań możemy kupić korzystając z pomocy porównywarek cen takich jak: CENEO lub NOKAUT lub w sklepach takich jak: Media Markt, RTV Euro AGD, Media Expert itp.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

   

  5/5 - (23 votes)
  Opinie o rankingach