Zaznacz stronę

Parownice do ubrań to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają cierpliwości do klasycznego prasowania żelazkiem. Najlepsza parownica do ubrań nie tylko pomoże Ci pozbyć się zagnieceń na ubraniach, ale także odświeży je. Zdajemy sobie sprawę, że analizowanie najlepszych parownic na rynku może być trudne z racji tak wielu modeli dostępnych na rynku. Nasi eksperci, aby wybrać najlepsze parownice do ubrań przetestowali większość modeli oferowanych przez wiodących producentów po to, aby ułatwić Ci wybór tej najlepszej. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych parownic do ubrań przygotowany przez nasz zespół.

Najlepsza parownica do ubrań

Miejsce 1

Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC362/80

Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC362/80

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie w naszym rankingu zajmuje parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC362/80 o mocy 1300 W. Kompaktowe rozwiązanie umożliwiające łatwe usuwanie zagnieceń. Łatwiejsze prasowanie w tej parownicy jest możliwe dzięki podgrzewanej płycie SmartFlow. Pionowy i poziomy strumień pary zapewniają większą wygodę podczas prasowania. Pompka elektryczna, która znajduje się w tej parownicy zapewnia ciągły strumień pary oraz umożliwia łatwe i szybkie usuwanie zagnieceń. Ten model parownicy został wyposażony w nakładkę ze szczotką do grubszych tkanin. przeznaczonych do prasowania. Płytę parową można w bezpieczny sposób dociskać do wszelkiego rodzaju odzieży — bez ryzyka przypalenia. Zbiornik wody można odłączyć i łatwo napełnić pod kranem. Przewód 2,5 m zwiększa zasięg.

Miejsce 2

Parownica do ubrań (Steamer) TEFAL Access Steam Care DT9100

Parownica do ubrań (Steamer) TEFAL Access Steam Care DT9100

Druga najlepsza parownica, która oferuje wiele możliwości to parownica do ubrań (Steamer) TEFAL Access Steam Care DT9100, która oferuje wyrzut pary o wyjątkowej mocy 30 g/min. Dodatkowo, aluminiowa podgrzewana płyta parownicy zapewnia świetne efekty wygładzenia ubrań, a ultra krótki czas nagrzewania zapewnia błyskawiczne przygotowanie urządzenia do użytkowania. Ta parownica od TEFALA jest gotowa do pracy po 40 sekundach od włączenia. Nowa technologia zastosowana w tej parownicy podrzewanej płyty zapewnia eliminację wilgoci z odświeżanych ubrań. Urządzenie to umożliwia regulację pary, posiada zbiornik na wodę o pojemności 200 ml. Do parownicy dodane są świetne akcesoria takie jak: szczotka do tkanin, głowica parowa, zaczep umożliwiający wygodne wygładzanie tkanin w każdym miejscu.

  Miejsce 3

  Parownica MPM MZP-01

  Parownica MPM MZP-01

  Parownica do ubrań MZP-01 jest gotowa do pracy już po upływie 30 sekund. Urządzenie do prasowania parą MZP-01 posiada dwie wymienne nakładki. Parownica od MPM usuwa zagniecenia, odświeża ubrania i tekstylia bez użycia deski do prasowania. Parownica jest przeznaczona do wszystkich rodzajów tkanin, także delikatnych typu jedwab, kaszmir czy wiskoza. Płyta parowa tej parownicy jest wykonana ze stali nierdzewnej. Automatyczny, ciągły strumień pary (36 g/min.), uruchamiany przyciskiem z blokad. Odłączany zbiornik wody ze wskaźnikiem o pojemności 250 ml i obrotowy kabel sieciowy, ułatwiający pracę podczas prasowania parownicą MPM. Urządzenie o mocy 1200 W.

  Miejsce 4

  Parownica do ubrań (Steamer) ARIETE Stiratrice Verticale 4167

  Parownica do ubrań (Steamer) ARIETE Stiratrice Verticale 4167

  Czwartą najlepszą parownicą w naszym zestawieniu jest Parownica do ubrań (Steamer) ARIETE Stiratrice Verticale 4167 o mocy 1200 W, wyrzut pary 20 g/min, uderzenie pary 36 g/min, system Anti-drip, długość kabla 2,5 m, głowica ze stali nierdzewnej, przycisk pary z blokadą, kontrolka gotowości, uchwyt Soft Touch, szczotka i końcówka do czyszczenia tkanin, pojemność 260 ml, waga 0,99 kg, wymiary 15,5x11x27,5 cm. Urządzenie idzie kupić za niecałe 200 zł. Parocniwca ta jest bezpieczna dla tkanin, więc nie musisz się martwić o ich przypalenie. Czas nagrzewania urządzenia wynosi niecałe 30 s.

  Miejsce 5

  Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601

  Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601

  Parownica do ubrań VSI601 to bardzo ciekawa pozycja, która posiada długi kabel zasilający (2,5 m), który pozwoli na swobodne manewrowanie urządzeniem w trakcie prasowania, pozwalając także na wygodne i szybkie odświeżenie zasłon i firanek. Moc modelu VSI601 wynosząca 1400-1600 W zapewni odpowiednio silny strumień pary, która idealnie wyprasuje i odświeży garderobę. Odłączany zbiornik na wodę o pojemności 260 ml oraz mała waga (0,9 kg) gwarantują wygodę pracy. Urządzenie zostało wyposażone w szereg przydatnych funkcji: anti-calc, która zapobiega odkładaniu się kamienia w kanalikach parowych. Anti-drip zadba o odpowiednie, równomierne rozprowadzanie pary wodnej, zapobiegając jej kapaniu na tkaninę, a funkcja automatycznego wyłączania okaże się niezastąpiona dla bardziej zapominalskich użytkowników.

  Miejsce 6

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC552/40

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC552/40

  ComfortTouch Parownica GC552/40 marki Philips to urządzenie, które pomoże w łatwym usuwaniu zagnieceń na całej powierzchni ubrania. Nasadka ze szczotką zapewnia głębsze wnikanie pary w przypadku grubszych ubrań. Gorąca para odświeża ubrania i zabija aż do 99,9% bakterii. 3 ustawienia pary do różnych rodzajów tkanin, które możemy wybrać w tej parownicy zapewniają wygodę. Parownica jest bezpieczna dla wszystkich ubrań i tkanin przeznaczonych do prasowania. Funkcja usuwania kamienia Easy Rinse zapewnia lata efektywnego użytkowania. Wąż parowy został wykonany z materiału silikonowego, którego stosowanie jest bezpieczne i nie jest szkodliwe dla zdrowia. Dzięki innowacyjnej technologii FlexHead para z łatwością dotrze do dolnych części ubrań.

   

  Miejsce 7

  Parownica TEFAL Access Steam First DT6130

  Parownica TEFAL Access Steam First DT6130

  7 miejsce w rankingu zajmuje parownica TEFAL Access Steam First DT6130, która zapewnia łatwe prasowanie w każdej sytuacji. Access Steam First to niezawodne i łatwe w użyciu urządzenie, bezpieczne dla wszelkiego rodzaju tkanin, nawet tych najdelikatniejszych. Błyskawiczny czas nagrzewania (zaledwie 15 sekund), duża moc urządzenia (1300 W) i stały wyrzut pary o mocy 20 g/min. sprawią, że Twoje ubrania będą idealnie gładkie. Możliwość wyjęcia i ponownego napełnienia zbiornika na wodę w trakcie pracy urządzenia, znacznie zwiększa komfort pracy.

  Miejsce 8

  Parownica do ubrań (Steamer) BLAUPUNKT VSI701

  Parownica do ubrań (Steamer) BLAUPUNKT VSI701

  Parownica do ubrań VSI701 od firmy BLAUPUNKT o mocy urządzenia na poziomie 1220 W zapewnia strumień pary o sile 25 g/min, która w zupełności wystarczy do dokładnego wyprasowania garderoby. Parownicę VSI701 wyposażono w funkcję anti-drip, która dba o odpowiednie, równomierne rozprowadzanie pary wodnej, zapobiegając jej kapaniu na tkaninę. W modelu VSI701 wystarczy wlać wodę do odłączanego zbiornika o pojemności 100 ml, włączyć urządzenie i już po 35 sekundach rozpocząć prasowanie. Składana rączka i niewielkie wymiary sprawiają, że zmieści się w każdej walizce.

  Miejsce 9

  Parownica Philips Steam&Go GC299/40

  Parownica Philips Steam&Go GC299/40

  Ręczny steamer do ubrań GC299/40 to parownica, która idealnie nadaje się do wygładzania delikatnych oraz trudnych do wyprasowania tkanin, a także do odświeżania każdego rodzaju ubrań i tapicerki. Nakładka ze szczotką do grubszych tkanin. Bezpieczeństwo dla wszystkich tkanin przeznaczonych do prasowania, bez ryzyka przypalenia. Małe wymiary zapewniają wygodę użytkowania, przechowywania i transportu. Przewód o długości 2m zwiększa zasięg. Ciągły strumień pary usuwa zapachy i zabija 99,9% bakterii.

  Miejsce 10

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC361/20

  Parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC361/20

  10 miejsce w naszym rankingu najlepszych parownic zajmuje parownica do ubrań (Steamer) PHILIPS GC361/20. Łatwiejsze prasowanie dzięki podgrzewanej płycie SmartFlow. Używaj parownice w poziomie lub w pionie w celu wygładzenia trudno dostępnych miejsc i odświeżenia ubrań. Pompka elektryczna zapewnia ciągły strumień pary oraz umożliwia łatwe i szybkie usuwanie zagnieceń. Zbiornik wody można odłączyć i łatwo napełnić pod kranem. Przewód o długości 3 m zwiększa zasięg. Ciągły strumień pary usuwa zapachy i zabija 99,9% bakterii.

  Miejsce 11

  Parownica TEFAL Access Steam Force 8270

  Parownica TEFAL Access Steam Force 8270

  Parownica ręczna Tefal Access Steam Force 8270 to rozwiązanie 2 w 1 przeznaczone do wszystkich rodzajów tkanin. Parownica Tefal to urządzenie o mocy 2000 W, ze stałym wyrzutem pary o mocy 30 g/min i funkcją Boost o mocy 90 g/min zostało wyposażone w rozwiązania, dzięki którym bez trudu wygładzisz i zdezynfekujesz swoje tkaniny oraz pozbędziesz się drobinek kurzu. Parownica jest gotowa do pracy w zaledwie 25 sekund od włączenia. Dzięki szczotce z mikrofibry wyczyścisz nawet najbardziej wymagające tekstylia, także te, których nie można prać.

  Przygotowanie tego zestawienia najlepszych parownic do ubrań zabrało mojemu zespołowi ok. 40h z racji tak szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku. Nie było łatwo stworzyć ten ranking parownic, ale po ciężkiej pracy mojego zespołu i działu redakcji jakoś sobie poradziliśmy. Wierzymy, że dzięki naszej pracy zakupy takich produktów jak parownice będą o wiele łatwiejsze z naszym rankingiem parownic. Pamiętaj, że to Ty ostatecznie decydujesz jaką parownicę wybierasz i kupujesz!

  Ekspert z działu parownic do ubrań

  Jak powstał nasz ranking najlepszych parownic do ubrań?

  Wiemy, że wybór najlepszej parownicy może być bardzo trudny dla osoby, która nie zna się na tego typu urządzeniach. Zespół ekspertów naszej firmy z działu parownic do ubrań przeanalizował większość modeli parownic producentów takich jak: Morphy Richards, Russell Hobbs, TCL, Vesta, RAVEN, Blaupunkt, SteamOne, Tefal, Beko, Laurastar, Cecotec, Philips i kilku innych. Dzięki tej analizie wybraliśmy najlepsze modele parownic do rankingu. Przeanalizowaliśmy specyfikacje techniczne, funkcje, programy oraz opinie o parownicach w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po przeprowadzonej analizie parownic nasz dział redakcyjny stworzył ten najnowszy ranking parownic. Mamy nadzieje, że nasz ranking parownic do ubrań ułatwi wybór i zakup najlepszego urządzenia, który poradzi sobie z zagnieceniami na Waszych ubraniach, zasłonach.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie parownicy do ubrań?

  Masz dość wyciągania deski do prasowania i żelazka? Chcesz się pozbyć zagnieceń na ubraniach? Chcesz odświeżyć swoje ubrania? Parownica do ubrań to bardzo łatwe w użyciu i skuteczne narzędzie do usuwania zagnieceń z odzieży i nie tylko. Przed zakupem parownicy konieczne zwróć uwagę na te parametry zanim zdecydujesz się na zakup:

  Moc parownicy – Ten parametr odpowiada za prędkość nagrzewania naszej parownicy. Warto wybierać modele o mocy nie mniejszej niż 1200 W. Im większa moc tym bardziej nasza parownica będzie skuteczniejsza w usuwaniu zagnieceń czy odświeżaniu.

  Pojemność zbiornika na wodę – Im większa będzie pojemność zbiornika na wodę naszej parownicy tym dłużej będziesz mógł pracować.

  Wytwarzanie pary – To bardzo ważny parametr na, który należy zwrócić uwagę przy zakupie parownicy. Im wytwarzanie pary będzie większe tym wydajniejsza będzie praca naszej parownicy. Wybierając parownicę do ubrań do użytku domowego koniecznie upewnij się, że wartość ta nie jest niższa niż 20 g/min. Jeśli wytwarzanie pary w Twojej parownicy będzie poniżej 20 g/min. to praca nią będzie czasochłonna i nieefektyna.

  Najczęściej zadawane pytania o parownice do ubrań:

  Jaką wodę używać do parownicy?

  Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja parownica do ubrać bardzo długo działała to koniecznie używaj do niej wody destylowanej lub demineralizowanej. Wielu producentów parownic do ubrań zaleca używanie w parownicy do ubrań wody destylowanej lub demineralizowanej.

  Co to jest steamer do ubrań?

  Steamer do ubrań to nic innego co parownica do ubrań, która podgrzewa wodę i wytwarza z niej parę, którą prasujemy ubrania czy inne tkaniny.

  Czy moc parownicy do ubrań ma wpływ na prasowanie?

  Moc parownicy ma bardzo duży wpływ na jakość prasowania. Im większa moc parownicy tym lepsze prasowanie.

  Jaka jest dobra parownica do ubrań?

  Dobra parownica do ubrań to urządzenie, które bardzo szybko się nagrzewa i bez problemu radzi sobie z różnymi zagnieceniami na ubraniach. Dobrą parownicę znajdziesz w rankingu parownic.

  Ile kosztuje parownica do ubrań?

  Najtańszą parownicę do ubrań idzie już kupić za 99,99 zł jest model Vesta EGS01 o mocy 1000 W. Profesjonalną parownicę idzie już kupić za 1549 zł (SteamOne PRO 2000).

  Gdzie kupić parownicę do ubrań?

  Parownicę do ubrań możemy kupić korzystając z pomocy porównywarek cen takich jak: CENEO lub NOKAUT lub w sklepach takich jak: Media Markt, RTV Euro AGD, Media Expert itp.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

   

  5/5 - (23 votes)
  Opinie o rankingach