Zaznacz stronę

Dobry piekarnik to urządzenie, które nie tylko idealnie wkomponuje się w szafki kuchenne, ale też zapewni znakomite efekty pieczenia ulubionych potraw. Największą popularnością cieszą się piekarniki do zabudowy, które nie zaburzają estetyki kuchni. W 2022 najpopularniejsze są piekarniki do zabudowy elektryczne, które są najbezpieczniejszymi i najbardziej wydajnymi rodzajami piekarników do domu lub mieszkania. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo ciężko jest wybrać odpowiedni piekarnik do zabudowy nie znając się na tych urządzeniach. Przeanalizowaliśmy większość piekarników do zabudowy na Polskim rynku, aby pomóc Ci wybrać ten najlepszy do Twojej kuchni. Nasz ranking piekarników do zabudowy aktualizujemy kilka razy w miesiącu, abyś mógł mieć pewność, że patrzysz na najlepsze piekarniki do zabudowy, które są aktualnie na rynku. Sprawdź nasz ranking piekarników do zabudowy, który został opracowany przez naszych ekspertów i kup najlepszy dla siebie.

Ranking piekarników do zabudowy

Miejsce 1

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB

Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB

Najlepszym piekarnikiem w naszym rankingu jest piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RB, który został wyposażony w dodatkową innowację – Flex Door czyli dzielone drzwi, które zapewniają osobny dostęp do górnej komory bez ingerencji w dolną. Dzięki separatorowi Dual Cook zastosowanemu w tym piekarniku możesz podzielić przestrzeń piekarnika na dwie komory i jednocześnie piec 2 potrawy w różnych trybach i temperaturach. Korzystanie tylko z górnej komory pieczenia skraca czas przygotowania potrawy o 22% i ogranicza zużycie energii o 20% w porównaniu z użyciem całego piekarnika. W piekarniku został zastosowany łatwy w obsłudze system czyszczenia katalitycznego. Warto zwrócić, że ten piekarnik posiada dużą pojemność komory bo aż 75 l. Możesz używać tylko górnej lub dolnej strefy pieczenia lub całego piekarnika i nadal cieszyć się wyjątkową klasą efektywności energetycznej A + w trybie Eco Termoobieg. Piekarnik posiada dwa termoobiegi.

Miejsce 2

Piekarnik Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp

Piekarnik Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp

Drugim najlepszym piekarnikiem do zabudowy jest piekarnik Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp. Piekarnik elektryczny z parą SteamCrisp to urządzenie w którym połącznie pary i gorącego powietrza gwarantuje, że potrawy nie wysychają i można je piec w niższej temperaturze. Termosonda monitoruje temperaturę wnętrza potrawy, bez ryzyka nie dopieczenia czy przepieczenia. Gdy potrawa jest gotowa, termosonda zasygnalizuje zakończenie pieczenia i wyłączy piekarnik. Czyszczenie tego piekarnika nie musi być uciążliwe, dzięki czyszczeniu parowemu AquaClean, gdzie para wodna rozmiękcza zaschnięte zabrudzenia w komorze piekarnika. Model tego piekarnika podpowiada optymalną temperaturę dla wybranej funkcji, można ją zmienić ręcznie według uznania. Tryb szybkiego nagrzewania piekarnika pozwala o 40% skrócić czas przygotowania piekarnika do pracy w wymaganej temperaturze.

  Miejsce 3

  Piekarnik do zabudowy ED37618B X-TYPE

  Piekarnik do zabudowy Amica ED37618B X-TYPE

  Piekarnik do zabudowy ED37618B X-TYPE od firmy Amica to urządzenie, którym warto się zainteresować. Piekarnik ten posiada Amica BakingPro System, gdzie możesz już zapomnieć o nierównomiernie wypieczonym cieście czy o zbyt suchym mięsie. W piekarnikach Amica zostały zastosowane specjalne prostokątne panele, które dzięki porowatej powłoce rozkładają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić takie wkłady, wystarczy ustawić piekarnik na 250°C na jedną godzinę. Łatwe użytkowanie zapewniane jest przez prowadnice teleskopowe z funkcją STOP. Temperaturę i funkcję pieczenia w piekarniku ustawisz za pomocą ergonomicznych pokręteł, a dzięki sterowaniu sensorowemu precyzyjnie ustawisz czas pieczenia. Wyświetlacz zapamięta za ciebie, kiedy potrawę trzeba wyjąć z piekarnika – a nawet go wyłączy, kiedy nadejdzie właściwa pora. Piekarnik osiąga 150°C w zaledwie 3 minuty!

  Miejsce 4

  Piekarnik Electrolux EOD3C70TK SteamBake

  Piekarnik Electrolux EOD3C70TK SteamBake

  Czwarte miejsce w naszym rankingu najlepszych piekarników do zabudowy zajmuje piekarnik Electrolux EOD3C70TK SteamBake. W piekarniku tym wystarczy nalać 100ml wody i nacisnąć przycisk SteamBake, aby uzyskać doskonale wypieki. Technologia czyszczenia katalitycznego zastosowane w tym piekarniku pozwoli zapomnieć o konieczności usuwania tłustych zabrudzeń z piekarnika. Wyświetlacz LED pokazuje czas rzeczywisty, a w trakcie pracy piekarnika można także ustawić alarm oraz czas zakończenia pieczenia, co ułatwia obsługę piekarnika. Wentylator zapewnia stały obieg gorącego powietrza, gwarantując równomierny rozkład temperatury. Termoobieg umożliwia pieczenia nawet na 3 poziomach jednocześnie.

  Miejsce 5

  Piekarnik elektryczny Samsung Dual Cook Flex NV75N7646RS

  Piekarnik elektryczny Samsung Dual Cook Flex NV75N7646RS

  Piekarnik elektryczny z technologią Dual Cook Flex™ 75L Samsung umożliwia przygotowanie dwóch potraw jednocześnie. Technologia Dual Cook Flex™ z dzielonymi drzwiami, dzięki której przy korzystaniu tylko z górnej komory pieczenia skraca czas przygotowania potrawy o 22% i ogranicza zużycie energii o 20% w porównaniu z użyciem całego piekarnika. Piekarnik ten został wyposażony w łatwy w obsłudze system czyszczenia katalitycznego. Podczas pracy piekarnika, tłuszcz i pozostałości gotowania osadzają się na umieszczonych w tylnej części komory wkładach katalitycznych i tam są rozpuszczane. Ze sterowaniem Guide Lighting pieczenie staje się jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne w tym wspaniałym piekarniku. Podświetlany panel prowadzi Cię krok po kroku, ułatwiając przyrządzenie przepysznej potrawy. Możesz bez problemu sterować temperaturą i czasem w obu komorach.

  Miejsce 6

  Piekarnik do zabudowy Whirlpool - OAKZ9 7921 CS NB

  Piekarnik do zabudowy Whirlpool – OAKZ9 7921 CS NB

  Piekarnik do zabudowy Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB ma doskonałą efektywność energetyczną, co zapewnia mniejsze zużycie energii oraz niższe rachunki za prąd. Komora XXL tego piekarnika ma pojemność 75 litrów oraz pięć możliwych ustawień półek. Panele katalityczne wewnątrz piekarnika podczas pieczenia eliminują wszelkie rozlane i rozsypane resztki jedzenia. Pokrętło 6. Zmysł, które znajduje się w tym piekarniku do zabudowy Whirlpool pomoże Ci łatwo ustawić piekarnik w kilku prostych krokach. Wybierz jeden z 6 zaprogramowanych przepisów, a piekarnik automatycznie wybierze odpowiednią funkcję i zaproponuje odpowiedni czas i zakres temperatur. Dzięki technologii wymuszonego obiegu gorące powietrze w piekarniku jest równomiernie rozprowadzane wokół potraw. Funkcja Ready2Cook dzięki systemowi ogrzewania konwekcyjnego pozwala szybko osiągnąć właściwą temperaturę i całkowicie eliminuje konieczność wcześniejszego nagrzewania piekarnika.

   

  Miejsce 7

  Piekarnik do zabudowy Bosch AutoPilot HBG5370B0

  Piekarnik do zabudowy Bosch AutoPilot HBG5370B0

  Piekarnik do zabudowy Bosch HBG5370B0 został wyposażony w funkcje EcoClean Direct, energooszczędna pomoc, ułatwiająca czyszczenie piekarnika. Specjalna powłoka z ceramicznych mikrocząsteczek na tylnej ściance piekarnika rozbija krople tłuszczu osiadające na nich podczas pieczenia. Klasyczne systemy drabinek oferują tylko do trzech poziomów dla prowadnic teleskopowych. Bosch oferuje również prowadnice teleskopowe do montażu na dowolnym poziomie. Każde danie perfekcyjnie przygotowane w tym piekarniku do zabudowy dzięki 10 programom automatycznym. Sterowanie tego piekarnika odbywa się za pomocą wyświetlacza LCD z białym podświetleniem: łatwa obsługa z bezpośrednim dostępem do dodatkowych funkcji. Drzwi urządzenia otwierają się i zamykają nadzwyczaj delikatnie i cicho dzięki systemom SoftOpen i SoftClose. Piekarnik z 7funkcjami grzania.

  Miejsce 8

  Piekarnik BEKO BVM34500B Elektryczny (60 cm 80 L)

  Piekarnik BEKO BVM34500B Elektryczny (60 cm, 80 L)

  Piekarnik BEKO BVM34500B wyposażony w prowadnice teleskopowe, które zapewniają łatwość i wygodę obsługi piekarnika do zabudowy od Beko. Pieczenie 3D to nowa generacja pieczenia, która aktywuje wszystkie elementy grzewcze obecne w danym modelu i działa wielowymiarowo. Grzałki piekarnika działają sekwencyjnie dla równego rozłożenia ciepła w całym wnętrzu. Szybkie nagrzewanie Booster to funkcja znacznie ułatwiająca pieczenie w tym piekarniku. Technologia Split&Cook oferuje możliwość podzielenia piekarnika przy użyciu specjalnego separatora. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne pieczenie dwóch różnych potraw.

  Miejsce 9

  Piekarnik Gorenje parowy elektryczny BCS798S24BG

  Piekarnik Gorenje parowy elektryczny BCS798S24BG

  Piekarnik Gorenje BCS798S24BG to piekarnik bardzo przestronny, ma owalny kształt, który z powodzeniem naśladuje tradycyjne piece opalane drewnem. Powietrze jest jeszcze lepiej rozprowadzone w 71-litrowym wnętrzu. AquaClean oddaje nieocenioną pomoc w czyszczeniu komory piekarnika. Wystarczy nalać pół litra wody do brytfanny i aktywować funkcję. Piekarniki Gorenje oferują automatyczny program gotowania z menu obejmującym ponad 80 gotowych przepisów kucharskich. Kombinacja MultiFlow 360° i kształtu HomeMade w niektórych modelach pieców Gorenje pomaga osiągnąć najtrudniejszy cel: przygotowanie do pięciu potraw na raz. SilverMatte to odporny i mocny materiał, który można wystawiać na działanie bardzo wysokich temperatur, np. podczas pirolitycznego czyszczenia przy 500 ° C.

  Miejsce 10

  Piekarnik CANDY FCP502N/E

  Piekarnik elektryczny do zabudowy CANDY FCP502N/E

  Piekarnik CANDY FCP502N/E posiada spójny, harmonijny wygląd w każdym detalu. Pieczenie i gotowanie w piekarniku wyposażonym w specjalne funkcje jest zawsze prostsze. Ten piekarnik został wyposażony m.in. w termoobieg i specjalny program do pieczenia pizzy. Piekarnik CANDY FCP502N/E został wyposażony w prowadnice wytłaczane. Piekarnik wnętrze ma wykończone z Emalii.

  Miejsce 11

  Piekarnik do zabudowy HAIER HWO60SM5T5BH

  Piekarnik do zabudowy HAIER HWO60SM5T5BH

  Piekarnik do zabudowy HAIER HWO60SM5T5BH wykończony z ciemnej stali nierdzewnej, eleganckim czarnym szkłem i interaktywnym ekranem dotykowym. Dzięki funkcjom sztucznej inteligencji, takim jak „Climatech”, który gwarantuje doskonałe rozprowadzanie ciepła, oraz „Cook with Me” – Twój osobisty asystent gotowania, który współpracuje z aplikacją hOn, interaktywnym ekranem dotykowym, umożliwia łatwe programowanie Twoich ulubionych przepisów. Połączenie dwóch bocznych lamp i nowej, jaśniejszej emalii o gładszej powierzchni, zapewnia doskonałą widoczność przygotowywanych potraw. Prowadnice teleskopowe zostały zaprojektowane tak, aby wyciąganie blach było łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki czemu można w każdej chwili sprawdzić postęp gotowania i wymienić blachy bez otwierania drzwi dłużej niż to konieczne. Bezprzewodowa sonda do mięsa pozwala zmierzyć temperaturę wewnętrzną potrawy i ustawić odpowiedni cykl pieczenia.

  Dość czasochłonnym zadaniem dla mojego zespołu było przygotowanie tego rankingu piekarników do zabudowy z racji tak wielu piekarników dostępnych w sklepach internetowych i stacjonarnych. Mój zespół poświęcił 7 dni, aby przygotować ten rzetelny ranking piekarników do zabudowy. Liczę, że praca mojego zespołu nie poszła na marne a nasz ranking piekarników do zabudowy ułatwi wybór najlepszego piekarnika do Twojej kuchni. Te zestawienie piekarników do zabudowy ma Ci pomóc wybrać ten najlepszy, ale to nie my decydujemy jaki piekarnik do zabudowy kupujesz.

  Ekspert od piekarników

  Jak powstał nasz ranking piekarników?

  Ranking piekarników, który jest widoczny na tej stronie powstał w oparciu o wnikliwą analizę większości piekarników do zabudowy dostępnych na rynku. Nasz zespół, który jest odpowiedzialny za piekarniki elektryczne przeanalizował urządzenia, takich firm jak: Amica, Samsung, Bosch, Electrolux, Whirlpool, Beko, Siemens, Candy, Indesit, AEG (4), Miele, Haier, MPM, Sharp i kilku innych. Przeanalizowaliśmy bardzo szczegółowo parametry techniczne piekarników elektrycznych oraz opinie na forach, w sklepach takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po zebraniu materiałów do rankingu piekarników przekazaliśmy je do naszej redakcji, która to stworzyła ten ranking piekarników do zabudowy. Liczymy, że nasz ranking piekarników znacznie ułatwi wybór odpowiedniego urządzenia ludziom, którzy nie znają się na piekarnikach. Wybierając nowy piekarnik do zabudowy zwracaj uwagę na rankingi piekarników, oceny na forach internetowych i sklepach a będziesz zadowolony z zakupu nowego piekarnika.

  Jak wybrać najlepszy piekarnik do zabudowy?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie piekarnika? Czym się kierować przy zakupie piekarnika? Te pytania zadaje sobie każdy kto kupuje nowy piekarnik. Wybierając nowy piekarnik do kuchni należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nasi eksperci wymienili kilka ważnych rzeczy, o których należy pomyśleć przy wyborze najlepszego piekarnika:

  Klasa energetyczna piekarnika – to bardzo ważny parametr na który należy zwrócić uwagę przed zakupem piekarnika. Na rynku możemy znaleźć piekarnik o klasie energetycznej od A+++ do G. Piekarniki oznaczone klasą energetyczną A będą to urządzenia, które najmniej żużywają prądu. Jeśli wiemy, że piekarnik w naszym mieszkaniu lub domu będzie używany bardzo często to wówczas warto skupić się na piekarniku o klasie energetycznej A.

  Termoobieg piekarnika – bardzo ważna funkcja, która powinna się znajdować w każdym dobrym piekarniku bo to ona jest odpowiedzialna za równomierne wypieczenie potraw i mniejszy czas pieczenia potraw.

  Prowadnice piekarnika – Na rynku można spotkać piekarniki, które są wyposażone w takie prowadnice jak: wytłaczane, drabinki, teleskopowe. Warto wybrać piekarnik, który posiada prowadnice teleskopowe. Prowadnice teleskopowe umożliwiają płynniejsze i łatwiejsze wysuwanie półek i wsuwanie ich z powrotem.

  Czyszczenie wnętrza piekarnika – Na rynku można spotkać piekarniki w których zastosowano różne systemy ułatwiające czyszczenie wnętrza naszego piekarnika. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć możemy: czyszczenie parowe, czyszczenie pyrolityczne, czyszczenie katalityczne. Czyszczenie parowe wydaje się najlepszy rozwiązanie bo wystarczy nalać wody i włączyć funkcję czyszczenia w naszym piekarniku.

  Bezpieczeństwo użytkowania – warto zwrócić uwagę na to o czym pomyślał producent piekarnika, aby zapewnić nam bezpieczeństwo podczas użytkowania piekarnika w kuchni. Na rynku możemy znaleźć piekarniki, które posiadają takie funkcje jak: automatyczne wyłączanie, blokadę drzwi przed otwarciem, blokadę przed przypadkowym uruchomieniem, blokadę przed zmianą ustawień naszego piekarnika i kilka innych.

  Najczęściej zadawane pytania o piekarniki do zabudowy:

  Jakie są rodzaje piekarników?

  Na rynku możemy spotkać takie rodzaje piekarników jak: piekarniki gazowe oraz piekarniki elektryczne. Wybór piekarnika powinien być dobrany w oparciu o rodzaj instalacji jaką posiadamy w naszej kuchni (gazowa lub elektryczna).

  Jaki piekarnik do 1000 zł?

  Do 1000 złotych idzie kupić takie modele piekarników jak: Piekarnik Amica EB7541HB FINE, Piekarnik Candy FCS100NE, Piekarnik Candy FCP602N/E, Piekarnik Whirlpool AKP 458 NB, Piekarnik Indesit IFW 6544 IX.1.

  Ile kosztuje piekarnik elektryczny?

  Najtańszy piekarnik elektryczny do zabudowy idzie już kupić za 699 zł w Mediaexpert.pl . Najdroższy piekarnik kosztuje 10 999 zł jest to model MIELE H 7364 BP.

  Jak mierzyć piekarnik do zabudowy?

  Piekarnik do zabudowy mierzymy poprzez sprawdzanie szerokości, wysokości, głębokości piekarnika. Najpopularniejsze piekarniki do zabudowy mają wymiary 60 x 60 x 60 cm.

  Czy piekarniki do zabudowy mają standardowe wymiary?

  Piekarnik do zabudowy mają standardowe wymiary 60 cm wysokości i 60 cm szerokości oraz 60 cm głębokości. Ten wymiar jest najpopularniejszym rozmiarem piekarnika do zabudowy na rynku.

  Jaki piekarnik do 2000 zł?

  Posiadając budżet na zakup piekarnika do 2000 zł możemy kupić takie urządzenia jak: Piekarnik Beko BBIM13400XPSWE bPro500, Piekarnik Whirlpool AKZ9 9481 SP NB, Piekarnik Samsung Dual Cook NV70M3541RB, Piekarnik Electrolux EOD3C70TK SteamBake, Piekarnik Amica ED57529B X-Type Pyro. Budżet do 2000 zł pozwala już kupić dobrej jakości piekarnik do zabudowy.

  Jaki piekarnik do 1500 zł?

  Do 1500 zł kupimy takie piekarniki jak: Piekarnik Bosch HBG5370B0, Piekarnik Amica ED37618B X-Type Steam, Piekarnik Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB, Piekarnik Electrolux EOF3H50BK SurroundCook. Mając taki budżet jak 1500 zł jest już w czym wybierać jeśli chodzi o piekarniki.

  Paweł Zacharczuk

  Paweł Zacharczuk

  Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

  Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

  kontakt

  W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

   

  5/5 - (46 votes)
  Opinie o rankingach