Zaznacz stronę

Aktualizacja: 13 stycznia.2024 r.

Kawa mielona to baza do przygotowania aromatycznego, pobudzającego napoju nie tylko o poranku, na rozbudzenie, ale o każdej porze dnia gdy czujemy, że brak Nam kofeiny. Dla smakoszy kawy zakup kawy mielonej może być swego rodzaju herezją, należy jednak pamiętać, że nie każdy dysponuje w domu ekspresem ciśnieniowym lub młynkiem do kawy a co za tym idzie nie ma możliwości samodzielnego zmielenia ziaren kawy. Ponadto kawa mielona to idealne rozwiązanie w podróży, mała torebka nie zajmuje dużej ilości miejsca, a dostęp do gorącej wody w dzisiejszych czasach nie jest problematyczną kwestią. Pozostaje jednak zasadnicza kwestia, a więc jaką kawę wybrać, tym bardziej, że sklepowe półki uginają się od kaw pochodzących z różnych zakątków świata. Głównym kryterium jest moc kawy, w zależności od tego czy wolimy napoje słabsze czy też bardzo mocne espresso, dobierzmy moc do własnych preferencji. Zwróćmy też uwagę w jaki sposób producent pakuje kawę, szczelne zamknięcie sprawia, że aromat kawy nie wywietrzeje i kawa dłużej zachowa świeżość. Wiele kaw mielonych sprzedawanych jest w eleganckich, ozdobnych puszkach, mogą więc być idealnym prezentem dla najbliższych jak i w sytuacji gdy potrzebujemy bardziej oficjalnego prezentu. Warto wypróbować kilku producentów i sprawdzić, która kawa będzie Nam najbardziej smakować. Zobacz ranking najlepszych kaw mielonych i wybierz dobrą kawę dla siebie.

Najlepsza kawa mielona ranking

Miejsce 1

Lavazza Qualita Rossa mielona 250g

Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kaw mielonych zajmuje Lavazza Qualita Rossa. Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa to niezwykle smaczna kawa, która zawsze towarzyszy włoskim rodzinom podczas przerwy na kawę. Kawa mielona Qualità Rossa to kawa, która uosabia pasję rodziny zajmującej się paleniem kawy od ponad 120 lat. Wytrawna i wyjątkowo wyrazista mieszanka o wyjątkowym aromacie (Nuty czekoladowe) i bogatym smaku, w skład której wchodzą głównie ziarna Brazilian Arabica i afrykańskich odmian Robusty. Qualità Rossa to symbol delektowania się wspaniałą kawą i odwieczny element relaksu dla każdej włoskiej rodziny. Jej rozpoznawalny aromat zapewnia dobry humor i radość z każdej chwili dzielonej z innymi osobami. Uniwersalna kawa, doskonale smakująca z mlekiem lub bez. Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa jest palona średnio i posiada intensywność 5 (lekka). Najlepsza kawa mielona jaka jest dostępna na rynku. Ta kawa mielona jest bardzo pozytywnie oceniana w różnych miejscach.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

druga najlepsza kawa w naszym rankingu to Kawa mielona Dallmayr prodomo

Kawa mielona Dallmayr prodomo

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu najlepszych kaw mielonych znalazła się wyśmienita kawa mielona Dallmayr prodomo. W Dallmayr prodomo łączą się wyselekcjonowane krzewy kawowca z wyżynnych terenów Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej, tworząc doskonale zrównoważoną mieszankę najlepszych kaw. Swój typowy smak zawdzięcza przede wszystkim kawom z gatunku Arabica, pochodzącym z żyznych, południowych prowincji Etiopii – praojczyzny kawy. Tu, na wyżynie, zbiera się owoce drzew kawowych, które rosną na małych, rolniczych plantacjach. Po zebraniu są „myte” w specjalnym procesie, co dodatkowo wpływa na poprawę jakości kawy surowej. Dallmayr prodomo świetnie nadaje się do przygotowania kawy filtrowanej w klasyczny sposób – czy to w ekspresie przelewowym, przy użyciu ręcznego filtra – a także w postaci całych ziaren do ekspresów do kawy i dzbanków French Press (grubo mielone ziarna). Praktycznie żadna inna nazwa nie wpłynęła tak mocno na smak kawy wielu pokoleń jak Dallmayr prodomo. Kawa mielona Dallmayr prodomo jest dostępna w dwóch rozmiarach opakowań: 500 g oraz 250 g. Kawa dość intensywna, palenie średnie i średnia kwasowość. Warto kupić kawę mieloną Dallmayr prodomo i spróbować jej smak osobiście.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Kawa mielona Lavazza Qualita ORO

Kawa mielona Lavazza Qualita ORO

Kawa mielona Lavazza Qualita ORO to niepowtarzalne połączenie 6 rodzajów ziaren Arabiki, idealnie zmieszanych i starannie dobranych z najlepszych upraw Ameryki Środkowej i Południowej. Doskonała symfonia wyśmienitego smaku w każdej filiżance od 1956 roku. Mieszanka Lavazza Qualità Oro powstała w 1956 roku, gdy Lavazza otworzyła pierwszy zakład palenia kawy w Turynie. Luigi Lavazza wpadł na pomysł, który miał odmienić historię kawy: było to wybieranie i łączenie – po raz pierwszy w historii – najlepszych odmian Arabiki z Brazylii, Hondurasu, Panamy, Meksyku, Kolumbii i Peru, na bazie których powstawała jedna mieszanka. Tak właśnie powstała elegancka mieszanka Lavazzy – Qualità Oro. Kawa mielona Lavazza Qualita ORO jest dostępna w rozmiarach: 250 g, 500 g. Kawa mielona Lavazza Qualita ORO ma słodki i wyrafinowany smak, wyczuwalne nuty owoców i kwiatów. Kawa mielona Lavazza Qualita ORO jest średnio palona i posiada intensywność lekką. To kawa mielona z którą rozpoczniesz dobrze każdy poranek.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Kawa mielona Starbucks Veranda Blend

Kawa mielona Starbucks Veranda Blend

Kawa mielona Starbucks Veranda Blend to delikatnie palona kawa z Ameryki Łacińskiej, która jest delikatna, a jednocześnie pełna smaku. Dzięki tej torebce możesz rozkoszować się kawą mieloną Starbucks® Veranda Blend™, która została już zmielona i jest gotowa do parzenia. Kawa mielona Starbucks® Veranda Blend to kawa Starbucks® Blonde, jedna z delikatniejszych kaw, która oferuje subtelny smak kakao i lekko prażonych orzechów. Jeśli chcesz przygotować kawę jak w kawiarni Starbucks to koniecznie spróbuj ten kawy mielonej. Kawa mielona Starbucks Veranda Blend to produkt, który jest bardzo pozytywnie oceniany na różnych grupach zawodowych kawoszy i baristów.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Kawa mielona Davidoff Espresso 57 Intense 250g

Kawa mielona Davidoff Espresso 57 Intense

W naszym rankingu najlepszych kaw mielonych nie mogło zabraknąć kawy mielonej Davidoff Espresso 57 Intense 250g. Kuszące warstwy smaku i aromatu nakładają się na siebie, zapewniając długotrwałą satysfakcję. Mieszanka o zmierzonej intensywności wymaganej do napędzania stylu życia współczesnego odkrywcy. Jak wszystkie wspaniałe rzeczy, piękno Espresso 57 odbija się echem w jego prostocie. Ta kawa jest sposobem zarówno dla tradycjonalistów, jak i postępowców, na ograniczenie niepotrzebnych rozproszeń na rzecz małych chwil zmysłowej przyjemności. Kawa mielona Davidoff Espresso 57 Intense powstała w wyniku zmielenia ziaren 100% arabica. Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa. Sekret Davidoff Espresso 57 tkwi w idealnej równowadze między czasem palenia a temperaturą. Tradycyjne palenie w bębnie pozwala na delikatne rozwinięcie pełnego smaku ziaren i nadaje temu Espresso charakterystyczny smak. Odkryj łagodny aromat i lekką nutę czekolady, które ucieszą Twoje zmysły. Wypróbuj tej dobrej kawy mielonej i zacznij przyjemnie każdy poranek.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

dobra Kawa mielona Jacobs Kronung

Kawa mielona Jacobs Kronung

Dobrze jest zacząć każdy dzień z dobrą kawą. Testując kawy mielone odkryliśmy wyjątkowa kawę Jacobs Kronung. Kawa mielona Jacobs Krönung to kawa mielona o bogatym smaku i prawdziwie królewskim aromacie. Wszystko za sprawą wyjątkowych ziaren, zebranych na najlepszych, światowych plantacjach kawy. Starannie zebrane i wyselekcjonowane ziarna gwarantują doskonałe wrażenia smakowe. Klasyczna kawa mielona Jacobs Krönung to pozycja, którą musi przetestować każdy kawosz. Kawa dostępna w różnych opakowaniach. Wyśmienita kawa mielona, która jest bardzo pozytywnie odpierana na rynku. Spróbuj tej wyjątkowej kawy mielonej i oceń jej smak sam.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Kawa mielona Espresso Sicilia Style

Kawa mielona Espresso Sicilia Style

Kawa mielona Espresso Sicilia Style to mieszanka typowa dla południowych Włoch. Składa się z najlepszych ziaren Arabiki i Robusty, których walory są wydobywane w specjalnym procesie palenia, stosowanym przez ekspertów Tchibo. Dzięki temu mieszanka otrzymuje typowy sycylijski charakter, o pełnym smaku i intensywnym aromacie, z delikatną aksamitną pianką. Zapach tej kawy mielonej pobudzi każdego o poranku. Kawa mielona Espresso Sicilia Style to pozycja, która jest bardzo dobrze oceniana przez społeczność internetową. Z tą kawą mieloną poczujesz smak Włoch, gdzie dzień rozpoczyna się mocnego espresso.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Kawa mielona Lavazza Espresso Italiano Club

Kawa mielona Lavazza Espresso Italiano Club

Kawa mielona Lavazza Club to idealna kawa dla koneserów najlepszych odmian Arabiki. To wyjątkowa mieszanka najlepszych ziaren Arabiki z Ameryki Łacińskiej. Efektem wolnego palenia w połączeniu z wiedzą specjalistyczną ekspertów firmy Lavazza jest wyjątkowa kawa. Ciesz się kawą Club Lavazza i odkryj świat smakowych przyjemności! Kawa mielona Lavazza Espresso Italiano Club ma wyczuwalne nuty suszonych owoców. Średni poziom palenia. Dobra kawa, która jest bardzo dobrze oceniana na forach internetowych i w sklepach internetowych. Spróbuj już dzisiaj tej wyśmienitej kawy mielonej.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend

Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend

W naszym rankingu najlepszych kaw mielonych musiała się znaleźć ta niesamowita kawa jaką jest kawa mielona Costa Coffee Bright Blend. Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend to łagodna mieszanka stuprocentowej arabiki, która łączy najlepsze gatunki kaw z Ameryki Południowej, starannie wyselekcjonowane ze względu na ich unikalny smak. Smak tej kawy mielonej charakteryzuje się ciekawym połączeniem delikatnie owocowych i słodkich smaków kontrastujących z aromatem mlecznej czekolady w espresso. Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend dostępna jest w opakowaniu o wielkości 200 g.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto

Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto

Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto to delikatne połączenie najlepszych ziaren Brazilian Arabica i Robusty z Azji Południowo-Wschodniej. Idealne połączenie wytrawnej kawy i nut korzennych. Idealna kawa na każdą porę dnia. Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto ma bursztynową cremę i ciemny kolor. W kawie mielonej Lavazza Crema e Gusto wyczuwalne są nuty korzenne. Kawę mieloną Lavazza Crema e Gusto Classico najlepiej jest przygotowywać w kawiarce, ekspresie do kawy. Wypróbuj tą niesamowitą kawę mieloną i zacznij dobrze każdy dzień.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Kawa mielona to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią w sposób tradycyjny parzyć swoją ulubioną kawę. Dla Ciebie przetestowaliśmy większość kaw mielonych, aby wybrać tylko 10 najlepszych kaw mielonych. Mamy nadzieje, że nasze zestawienie najlepszych kaw mielonych na rynku ułatwi Ci wybór tej najlepszej z którą będziesz rozpoczynał przyjemnie każdy dzień.

Ekspert od kaw mielonych

Jak zbudowaliśmy nasz ranking kaw mielonych?

Tworząc ten ranking najlepszych kaw mielonych przetestowaliśmy ok. 50 różnych kaw mielonych wiodących producentów, aby wybrać do naszego zestawienia tylko 10 najlepszych. Testowaliśmy kawy mielone od takich producentów jak: Lavazza, GRANO TOSTADO, Bialetti, MK Cafe, Bristot, Cafe Sati, Jacobs, Illy, Pellini, Woseba, Tchibo, Segafredo, Dallmayr, Starbucks, Davidoff i wielu innych. Po testach dla uzupełnienia postanowiliśmy sprawdzić opinie na temat każdej testowanej przez nas kawy mielonej w internecie. Opinie o kawach mielonych sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, blogach poświęconych kawie, sklepach internetowych, na Allegro i jeszcze w kilku innych miejscach. Po zebraniu tych wszystkich informacji o kawach mielonych usiedliśmy i stworzyliśmy ten ranking dobrych i polecanych kaw mielonych. Mamy nadzieje, że nasz ranking kaw mielonych ułatwi Państwu wybór najlepszej kawy. Nasz ranking kaw mielonych jest stale aktualizowany i nie jest sponsorowany przez żadnego z producentów.

Typ kawy mielonej

Najpopularniejszymi odmianami kaw, które są używane do produkcji kaw mielonych są:

Arabika (nazywana również kawą arabską) to najpopularniejszy rodzaj ziaren kawy, który pochodzi z Etiopii. Warto zaznaczyć, że ok. 60% produkowanych na świecie ziaren kawy to odmiana Arabiki. Ziarna arabiki są wykorzystywane do produkcji mieszanek kaw ziarnistych, mielonych jak i do kaw rozpuszczalnych. Kawa ziarnista arabika charakteryzuje się wyrazistą kwasowością, słodyczą i delikatnym smakiem.

Robusta to kolejna odmiana kawy ziarnistej, która jest drugą najpopularniejszą kawą na świecie. Gatunek kawy wywodzący się z Afryki, ale uprawiany również w innych regionach świata o ciepłym klimacie. W porównaniu do ziaren arabiki, ziarna robusty posiadają dwukrotnie więcej kofeiny. Ten rodzaj kawy będzie świetnym wyborem dla osób, którym zależy na mocnym pobudzeniu z rana lub w ciągu dnia.

Mieszanka to połącznie dwóch lub więcej typów ziaren w kawie mielonej w celu uzyskania nowego smaku. Bardzo często producenci kaw mielonych łączą arabikę i robuste w różnych proporcjach.

 

Jak wybrać najlepszą kawę mieloną?

Wybór i zakup kawy mielonej może być nie lada wyzwaniem dla osoby, która kupuje pierwszy raz w życiu kawę lub kupuje ją komuś na prezent. Na rynku jest bardzo dużo kaw mielonych od różnych producentów. Jedne mogą nam przypaść do gusty a inne nie. Jaką kawę mieloną kupić? Czym kierować się przy zakupie kawy mielonej? Na co zwrócić uwagę kupując kawę mieloną? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku po kawach mielonych. Kupując kawę mieloną zwróć uwagę na te rzeczy:
 
Rodzaj ziaren – kupując kawę mieloną trzeba zwrócić uwagę na to z jakich ziaren powstała kawa mielona bo to od tego zależy jak będzie smakowała dana kawa mielona. Na rynku najczęściej spotyka się kawy mielone, które zostały wytworzone z ziaren arabiki, robusty lub poprzez zmieszanie różnych rodzaji ziaren. Najbezpieczniejszym wyborem dla osób, które nie znają się na kawach jest wybór mieszanki lub kawy mielonej wyprodukowanej z ziaren arabiki bo posiada delikatny smak.
 
Stopień wypalenia kawy – kupując kawę mieloną zwróć uwagę jaki posiada stopień wypalenia ziaren z których została wyprodukowana. To właśnie stopień wypalenia ziaren jest odpowiedzialny za smak kawy sypanej. Na rynku można spotkać kawy, które są: jasno palone, średnio palone, ciemno palone.
 
Producent kawy – kupując kawę mieloną warto postawić na sprawdzonego producenta, który zagwarantuje nam najwyższą jakość. Nie kupuj kawy od mało znanego producenta.
 
Intensywność kawy – to bardzo ważny parametr kawy, który trzeba wziąć pod uwagę kupując kawę. Na rynku spotkamy kawy, które mają intensywność wyrażoną w skali od 1 do 10. Kawa mielona o intensywności od 1 do 4 będzie delikatna w smaku. Kawa mielona o intensywności od 5 do 7 będzie miała dość intensywny smak. Kawa mielona o intensywności od 8 do 10 będzie bardzo mocna w smaku.

 

Najczęściej zadawane pytania o kawy mielone:

Co to jest kawa mielona?

Kawa mielona (nazywana również kawą sypaną) to gotowy produkt, który powstał w wyniku zmielenia ziaren kawy.

Jak parzyć kawę mieloną?

Najprostszym sposobem na zaparzenie mielonej kawy jest wsypanie jej do kubka i zalanie wodą, która ma ok. 90 – 95 stopni. Po minucie lub dwóch możemy zacząć pić naszą kawę.

Jak długo kawa mielona zachowuje świeżość?

Kawa mielona zachowuje najlepszy smak i aromat przez około 2-4 tygodnie po otwarciu opakowania. Po tym czasie może zacząć tracić na jakości, chociaż nadal będzie bezpieczna do spożycia.

Ile kawy mielonej na kubek?

W zależności od osobistych preferencji wsypujemy odpowiednią ilość mielonej kawy. Najczęściej do kubka wsypuje się od 1 do 2 łyżeczek kawy.

Czy kawę zalewa się wrzątkiem?

Kawy nie zalewa się nigdy wrzątkiem bo ma to niekorzystny wpływ na aromat zaparzanej kawy. Optymalna temperatury zalewania kawy to ok. 90 – 95 stopni.

Ile kosztuje kawa mielona?

Ceny kaw mielonych są bardzo zróżnicowane. Za 500 g kawy mielonej trzeba zapłacić od 20 zł do nawet 200 zł. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią kawę mieloną w odpowiednim budżecie.

Jaką kawę mieloną kupić forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone kawie mielonej można zauważyć, że najlepszymi opiniami cieszą się kawy takich firm jak: Lavazza, Tchibo, Segafredo, Dallmayr.

Czym różni się kawa mielona od ziaren kawy?

Kawa mielona to ziarna kawy, które zostały zmielone na drobniejsze cząstki. Dzięki temu łatwiej uwalniają swój aromat i smak podczas zaparzania. Ziarna kawy z kolei wymagają zmielenia przed użyciem, co pozwala na świeższe i pełniejsze doznania smakowe.

Gdzie kupić kawę mieloną?

Kawę mieloną możemy kupić praktycznie w każdym sklepie stacjonarnym, markecie. Specjalistyczne kawy mielone z wyższej półki znajdziemy na Allegro lub w sklepach internetowych z kawą.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (99 votes)
Opinie o rankingach