Zaznacz stronę

Aktualizacja: 6 maja.2024 r.

Kawa mielona to baza do przygotowania aromatycznego, pobudzającego napoju nie tylko o poranku, na rozbudzenie, ale o każdej porze dnia gdy czujemy, że brak Nam kofeiny. Dla smakoszy kawy zakup kawy mielonej może być swego rodzaju herezją, należy jednak pamiętać, że nie każdy dysponuje w domu ekspresem ciśnieniowym lub młynkiem do kawy a co za tym idzie nie ma możliwości samodzielnego zmielenia ziaren kawy. Ponadto kawa mielona to idealne rozwiązanie w podróży, mała torebka nie zajmuje dużej ilości miejsca, a dostęp do gorącej wody w dzisiejszych czasach nie jest problematyczną kwestią. Pozostaje jednak zasadnicza kwestia, a więc jaką kawę wybrać, tym bardziej, że sklepowe półki uginają się od kaw pochodzących z różnych zakątków świata. Głównym kryterium jest moc kawy, w zależności od tego czy wolimy napoje słabsze czy też bardzo mocne espresso, dobierzmy moc do własnych preferencji. Zwróćmy też uwagę w jaki sposób producent pakuje kawę, szczelne zamknięcie sprawia, że aromat kawy nie wywietrzeje i kawa dłużej zachowa świeżość. Wiele kaw mielonych sprzedawanych jest w eleganckich, ozdobnych puszkach, mogą więc być idealnym prezentem dla najbliższych jak i w sytuacji gdy potrzebujemy bardziej oficjalnego prezentu. Warto wypróbować kilku producentów i sprawdzić, która kawa będzie Nam najbardziej smakować. Zobacz ranking najlepszych kaw mielonych i wybierz dobrą kawę dla siebie.

Najlepsza kawa mielona ranking

Miejsce 1

Lavazza Qualita Rossa mielona 250g

Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kaw mielonych zajmuje Lavazza Qualita Rossa. Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa to niezwykle smaczna kawa, która zawsze towarzyszy włoskim rodzinom podczas przerwy na kawę. Kawa mielona Qualità Rossa to kawa, która uosabia pasję rodziny zajmującej się paleniem kawy od ponad 120 lat. Wytrawna i wyjątkowo wyrazista mieszanka o wyjątkowym aromacie (Nuty czekoladowe) i bogatym smaku, w skład której wchodzą głównie ziarna Brazilian Arabica i afrykańskich odmian Robusty. Qualità Rossa to symbol delektowania się wspaniałą kawą i odwieczny element relaksu dla każdej włoskiej rodziny. Jej rozpoznawalny aromat zapewnia dobry humor i radość z każdej chwili dzielonej z innymi osobami. Uniwersalna kawa, doskonale smakująca z mlekiem lub bez. Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa jest palona średnio i posiada intensywność 5 (lekka). Najlepsza kawa mielona jaka jest dostępna na rynku. Ta kawa mielona jest bardzo pozytywnie oceniana w różnych miejscach.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

druga najlepsza kawa w naszym rankingu to Kawa mielona Dallmayr prodomo

Kawa mielona Dallmayr prodomo

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu najlepszych kaw mielonych znalazła się wyśmienita kawa mielona Dallmayr prodomo. W Dallmayr prodomo łączą się wyselekcjonowane krzewy kawowca z wyżynnych terenów Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej, tworząc doskonale zrównoważoną mieszankę najlepszych kaw. Swój typowy smak zawdzięcza przede wszystkim kawom z gatunku Arabica, pochodzącym z żyznych, południowych prowincji Etiopii – praojczyzny kawy. Tu, na wyżynie, zbiera się owoce drzew kawowych, które rosną na małych, rolniczych plantacjach. Po zebraniu są „myte” w specjalnym procesie, co dodatkowo wpływa na poprawę jakości kawy surowej. Dallmayr prodomo świetnie nadaje się do przygotowania kawy filtrowanej w klasyczny sposób – czy to w ekspresie przelewowym, przy użyciu ręcznego filtra – a także w postaci całych ziaren do ekspresów do kawy i dzbanków French Press (grubo mielone ziarna). Praktycznie żadna inna nazwa nie wpłynęła tak mocno na smak kawy wielu pokoleń jak Dallmayr prodomo. Kawa mielona Dallmayr prodomo jest dostępna w dwóch rozmiarach opakowań: 500 g oraz 250 g. Kawa dość intensywna, palenie średnie i średnia kwasowość. Warto kupić kawę mieloną Dallmayr prodomo i spróbować jej smak osobiście.

Ocena naszego eksperta: 9,9 / 10

Miejsce 3

Kawa mielona Lavazza Qualita ORO

Kawa mielona Lavazza Qualita ORO

Kawa mielona Lavazza Qualita ORO to niepowtarzalne połączenie 6 rodzajów ziaren Arabiki, idealnie zmieszanych i starannie dobranych z najlepszych upraw Ameryki Środkowej i Południowej. Doskonała symfonia wyśmienitego smaku w każdej filiżance od 1956 roku. Mieszanka Lavazza Qualità Oro powstała w 1956 roku, gdy Lavazza otworzyła pierwszy zakład palenia kawy w Turynie. Luigi Lavazza wpadł na pomysł, który miał odmienić historię kawy: było to wybieranie i łączenie – po raz pierwszy w historii – najlepszych odmian Arabiki z Brazylii, Hondurasu, Panamy, Meksyku, Kolumbii i Peru, na bazie których powstawała jedna mieszanka. Tak właśnie powstała elegancka mieszanka Lavazzy – Qualità Oro. Kawa mielona Lavazza Qualita ORO jest dostępna w rozmiarach: 250 g, 500 g. Kawa mielona Lavazza Qualita ORO ma słodki i wyrafinowany smak, wyczuwalne nuty owoców i kwiatów. Kawa mielona Lavazza Qualita ORO jest średnio palona i posiada intensywność lekką. To kawa mielona z którą rozpoczniesz dobrze każdy poranek.

Ocena naszego eksperta: 9,8 / 10

Miejsce 4

Kawa mielona Starbucks Veranda Blend

Kawa mielona Starbucks Veranda Blend

Kawa mielona Starbucks Veranda Blend to delikatnie palona kawa z Ameryki Łacińskiej, która jest delikatna, a jednocześnie pełna smaku. Dzięki tej torebce możesz rozkoszować się kawą mieloną Starbucks® Veranda Blend™, która została już zmielona i jest gotowa do parzenia. Kawa mielona Starbucks® Veranda Blend to kawa Starbucks® Blonde, jedna z delikatniejszych kaw, która oferuje subtelny smak kakao i lekko prażonych orzechów. Jeśli chcesz przygotować kawę jak w kawiarni Starbucks to koniecznie spróbuj ten kawy mielonej. Kawa mielona Starbucks Veranda Blend to produkt, który jest bardzo pozytywnie oceniany na różnych grupach zawodowych kawoszy i baristów.

 

Ocena naszego eksperta: 9,6 / 10

Miejsce 5

Kawa mielona Davidoff Espresso 57 Intense 250g

Kawa mielona Davidoff Espresso 57 Intense

W naszym rankingu najlepszych kaw mielonych nie mogło zabraknąć kawy mielonej Davidoff Espresso 57 Intense 250g. Kuszące warstwy smaku i aromatu nakładają się na siebie, zapewniając długotrwałą satysfakcję. Mieszanka o zmierzonej intensywności wymaganej do napędzania stylu życia współczesnego odkrywcy. Jak wszystkie wspaniałe rzeczy, piękno Espresso 57 odbija się echem w jego prostocie. Ta kawa jest sposobem zarówno dla tradycjonalistów, jak i postępowców, na ograniczenie niepotrzebnych rozproszeń na rzecz małych chwil zmysłowej przyjemności. Kawa mielona Davidoff Espresso 57 Intense powstała w wyniku zmielenia ziaren 100% arabica. Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa. Sekret Davidoff Espresso 57 tkwi w idealnej równowadze między czasem palenia a temperaturą. Tradycyjne palenie w bębnie pozwala na delikatne rozwinięcie pełnego smaku ziaren i nadaje temu Espresso charakterystyczny smak. Odkryj łagodny aromat i lekką nutę czekolady, które ucieszą Twoje zmysły. Wypróbuj tej dobrej kawy mielonej i zacznij przyjemnie każdy poranek.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 6

dobra Kawa mielona Jacobs Kronung

Kawa mielona Jacobs Kronung

Dobrze jest zacząć każdy dzień z dobrą kawą. Testując kawy mielone odkryliśmy wyjątkowa kawę Jacobs Kronung. Kawa mielona Jacobs Krönung to kawa mielona o bogatym smaku i prawdziwie królewskim aromacie. Wszystko za sprawą wyjątkowych ziaren, zebranych na najlepszych, światowych plantacjach kawy. Starannie zebrane i wyselekcjonowane ziarna gwarantują doskonałe wrażenia smakowe. Klasyczna kawa mielona Jacobs Krönung to pozycja, którą musi przetestować każdy kawosz. Kawa dostępna w różnych opakowaniach. Wyśmienita kawa mielona, która jest bardzo pozytywnie odpierana na rynku. Spróbuj tej wyjątkowej kawy mielonej i oceń jej smak sam.

Ocena naszego eksperta: 9,4 / 10

Miejsce 7

Kawa mielona Espresso Sicilia Style

Kawa mielona Espresso Sicilia Style

Kawa mielona Espresso Sicilia Style to mieszanka typowa dla południowych Włoch. Składa się z najlepszych ziaren Arabiki i Robusty, których walory są wydobywane w specjalnym procesie palenia, stosowanym przez ekspertów Tchibo. Dzięki temu mieszanka otrzymuje typowy sycylijski charakter, o pełnym smaku i intensywnym aromacie, z delikatną aksamitną pianką. Zapach tej kawy mielonej pobudzi każdego o poranku. Kawa mielona Espresso Sicilia Style to pozycja, która jest bardzo dobrze oceniana przez społeczność internetową. Z tą kawą mieloną poczujesz smak Włoch, gdzie dzień rozpoczyna się mocnego espresso.

Ocena naszego eksperta: 9,3 / 10

Miejsce 8

Kawa mielona Lavazza Espresso Italiano Club

Kawa mielona Lavazza Espresso Italiano Club

Kawa mielona Lavazza Club to idealna kawa dla koneserów najlepszych odmian Arabiki. To wyjątkowa mieszanka najlepszych ziaren Arabiki z Ameryki Łacińskiej. Efektem wolnego palenia w połączeniu z wiedzą specjalistyczną ekspertów firmy Lavazza jest wyjątkowa kawa. Ciesz się kawą Club Lavazza i odkryj świat smakowych przyjemności! Kawa mielona Lavazza Espresso Italiano Club ma wyczuwalne nuty suszonych owoców. Średni poziom palenia. Dobra kawa, która jest bardzo dobrze oceniana na forach internetowych i w sklepach internetowych. Spróbuj już dzisiaj tej wyśmienitej kawy mielonej.

Ocena naszego eksperta: 9,2 / 10

Miejsce 9

Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend

Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend

W naszym rankingu najlepszych kaw mielonych musiała się znaleźć ta niesamowita kawa jaką jest kawa mielona Costa Coffee Bright Blend. Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend to łagodna mieszanka stuprocentowej arabiki, która łączy najlepsze gatunki kaw z Ameryki Południowej, starannie wyselekcjonowane ze względu na ich unikalny smak. Smak tej kawy mielonej charakteryzuje się ciekawym połączeniem delikatnie owocowych i słodkich smaków kontrastujących z aromatem mlecznej czekolady w espresso. Kawa mielona Costa Coffee Bright Blend dostępna jest w opakowaniu o wielkości 200 g.

Ocena naszego eksperta: 9,1 / 10

Miejsce 10

Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto

Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto

Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto to delikatne połączenie najlepszych ziaren Brazilian Arabica i Robusty z Azji Południowo-Wschodniej. Idealne połączenie wytrawnej kawy i nut korzennych. Idealna kawa na każdą porę dnia. Kawa mielona Lavazza Crema e Gusto ma bursztynową cremę i ciemny kolor. W kawie mielonej Lavazza Crema e Gusto wyczuwalne są nuty korzenne. Kawę mieloną Lavazza Crema e Gusto Classico najlepiej jest przygotowywać w kawiarce, ekspresie do kawy. Wypróbuj tą niesamowitą kawę mieloną i zacznij dobrze każdy dzień.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Cała Nasza redakcja nie wyobraża sobie dnia bez aromatycznej kawy, do tej pory mieliśmy swoje ulubione smaki i aromaty, jednak w trakcie tworzenia rankingu najlepszych kaw zdobyliśmy wiele cennych informacji. Teraz możemy profesjonalnie wybrać dobry produkt bazując na procesie palenia, rodzaju kawy oraz jej intensywności. Jesteśmy przekonani, że dzięki rankingowi najlepszych kaw każdy użytkownik odkryje nowe smaki i zachwyci się proponowanymi przez Nas aromatami.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak zbudowaliśmy nasz ranking kaw mielonych?

Budowanie rankingu kaw mielonych rozpoczęliśmy od dokładnej analizy produktów dostępnych na rynku, a jest ich całe mnóstwo, mniej i bardziej znanych marek, w tym Lavazza, GRANO TOSTADO, Bialetti, MK Cafe, Bristot, Cafe Sati, Jacobs, Illy, Pellini, Woseba, Tchibo, Segafredo, Dallmayr, Starbucks, Davidoff. Testując poszczególne kawy wzięliśmy pod uwagę sposób i jakość mielenia ziaren a przede wszystkim smak danej kawy. Ponieważ preferencje smakowe poszczególnych osób mogą się różnić i ranking może wydawać się dość subiektywny, nie ma jednej pierwszej pozycji, a kilka, tak aby zarówno osoby lubiące słabsze jak i mocniejsze aromaty znalazły idealny produkt. Bazowaliśmy ponadto nie tylko na opiniach Naszego zespołu ale także tych zamieszczonych na forach internetowych, blogach poświęconych kawie, sklepach internetowych i na platformie Allegro. Jesteśmy przekonani, że w Naszym rankingu kaw mielonych, na bieżąco aktualizowanym i nie sponsorowanym przez żadną z firm, każdy znajdzie swoją ulubioną kawę.

Jak wybrać najlepszą kawę mieloną?

Stojąc przed sklepowymi półkami każdy wielbiciel kawy nieraz zastanawiał się jaką kawę wybrać, czy kierować się tylko intensywnością, a może wyglądem samego opakowania, a może zwrócić uwagę tylko na cenę, bo nie warto przepłacać? Czy ma znaczenie z jakiego kraju dana kawa pochodzi? W odpowiedzi na wszystkie te pytania przygotowaliśmy mały poradnik zakupowy, który może stać się przewodnikiem po świecie kaw.

  • Zacznijmy od początku a więc od rodzaju mielonych ziaren, do najpopularniejszych należą w tym przypadku Robusta i Arabica. 

Robusta to gatunek dość intensywny, z dużą zawartością kofeiny, idealny do espresso i dla wielbicieli mocnych aromatów. 

Z kolei dla osób lubiących łagodniejszą kawę sprawdzi się Arabica, ma ona delikatny orzechowo-czekoladowy posmak i będzie doskonała nie tylko na poranne pobudzenie ale i wieczorny relaks. 

Często producenci łączą poszczególne rodzaje ziaren aby wydobyć jeszcze głębsze smaki a od ich proporcji będzie zależeć finalny smak kawy.

  • Stopień wypalenia ziaren kawy – Zanim ziarna kawy zostaną zmielone przez producenta muszą zostać poddane procesowi wypalania, a temperatura w jakiej zostanie to zrobione będzie wpływać na smak napoju. 

Wyróżniamy trzy rodzaje wypalania, pierwsze z nich tak zwane jasne odbywa się w temperaturze około 200 stopni Celsjusza, taka kawa ma dużą zawartość kofeiny i delikatny kwaskowy smak. Najlepiej smakuje przygotowana w standardowej kawiarce, zaparzaczu lub french pressie.

Palenie średnie to najpopularniejszy sposób obróbki ziaren kawy i odbywa się w temperaturze około 220 stopni Celsjusza. Mała czarna otrzymana w ten sposób będzie aromatyczna, z lekką nutą goryczy i nieco mniejszą zawartością kofeiny.

Ostatnia możliwość to palenie ciemne w temperaturze 250 stopni Celsjusza, taki napój będzie miał gorzki smak i niską zawartość kofeiny.

Kawa wypalana w sposób średni lub ciemny najlepiej nadaje się do urządzeń kolbowych lub automatycznych. 

  • Sposób i stopień zmielenia – Może nie zdajemy sobie sprawy ale nie wszystkie kawy mielone będą miały idealnie miałką, proszkową zawartość. Niektóre kawy mogą być bardziej grudkowate i te będą idealne do ekspresu kolbowego lub przelewowego, natomiast miałka zawartość opakowania będzie doskonała do tradycyjnej kawiarki.
  • Pochodzenie kawy – Co ciekawe w zależności od tego skąd dane ziarna kawy pochodzą będą miały nieco inny smak. Obecnie dostęp do kaw świata nie jest trudny, znajdziemy je nie tylko w hipermarketach ale także w specjalistycznych sklepach z kawą, gdzie możemy liczyć dodatkowo na profesjonalne wsparcie. Dla przykładu kawa z Kolumbii ma nieco słodkawy, karmelowy posmak lub nutę cytrusową, z kolei kawa z Etiopii ma kwiatowy aromat i nutkę goryczy. 
  • Intensywność – smak i moc kawy będą zależeć od tego jaką intensywność deklarowaną przez producenta wybierzemy. Parametr ten jest podawany w dziesięciostopniowej skali, kawy od 1 do 4 są bardzo delikatne w smaku, kawy od 5 do 7 są wyraziste ale nie jest to ostry smak, kawy od 8 do 10 mają intensywny, głęboki smak i aromat, są najlepsze do mocnego espresso. 
  • Producent – Na rynku znajdziemy kawy mniej i bardziej znane, jeśli postawimy na sprawdzonych producentów, specjalizujących się w produkcji kawy, możemy mieć pewność, że kupujemy produkt dobrej jakości. 

Jesteśmy przekonani, że Nasz krótki poradnik zakupowy będzie drogowskazem w wędrówce przez krainę kaw, zwróćmy uwagę nie tylko na preferowany smak ale także na to w czym przygotowujemy kawę, ponieważ nie każda będzie idealna do ekspresu.

Najczęściej zadawane pytania o kawy mielone:

Co to jest kawa mielona?

Kawa mielona (nazywana również kawą sypaną) to gotowy produkt, który powstał w wyniku zmielenia ziaren kawy.

Jakie są typy mielonej kawy?

Najpopularniejszymi odmianami kaw, które są używane do produkcji kaw mielonych są:

Arabika (nazywana również kawą arabską) to najpopularniejszy rodzaj ziaren kawy, który pochodzi z Etiopii. Warto zaznaczyć, że ok. 60% produkowanych na świecie ziaren kawy to odmiana Arabiki. Ziarna arabiki są wykorzystywane do produkcji mieszanek kaw ziarnistych, mielonych jak i do kaw rozpuszczalnych. Kawa ziarnista arabika charakteryzuje się wyrazistą kwasowością, słodyczą i delikatnym smakiem.

Robusta to kolejna odmiana kawy ziarnistej, która jest drugą najpopularniejszą kawą na świecie. Gatunek kawy wywodzący się z Afryki, ale uprawiany również w innych regionach świata o ciepłym klimacie. W porównaniu do ziaren arabiki, ziarna robusty posiadają dwukrotnie więcej kofeiny. Ten rodzaj kawy będzie świetnym wyborem dla osób, którym zależy na mocnym pobudzeniu z rana lub w ciągu dnia.

Mieszanka to połącznie dwóch lub więcej typów ziaren w kawie mielonej w celu uzyskania nowego smaku. Bardzo często producenci kaw mielonych łączą arabikę i robuste w różnych proporcjach.

Jak parzyć kawę mieloną?

Najprostszym sposobem na zaparzenie mielonej kawy jest wsypanie jej do kubka i zalanie wodą, która ma ok. 90 – 95 stopni. Po minucie lub dwóch możemy zacząć pić naszą kawę.

Jak długo kawa mielona zachowuje świeżość?

Kawa mielona zachowuje najlepszy smak i aromat przez około 2-4 tygodnie po otwarciu opakowania. Po tym czasie może zacząć tracić na jakości, chociaż nadal będzie bezpieczna do spożycia.

Ile kawy mielonej na kubek?

W zależności od osobistych preferencji wsypujemy odpowiednią ilość mielonej kawy. Najczęściej do kubka wsypuje się od 1 do 2 łyżeczek kawy.

Czy kawę zalewa się wrzątkiem?

Kawy nie zalewa się nigdy wrzątkiem bo ma to niekorzystny wpływ na aromat zaparzanej kawy. Optymalna temperatury zalewania kawy to ok. 90 – 95 stopni.

Ile kosztuje kawa mielona?

Ceny kaw mielonych są bardzo zróżnicowane. Za 500 g kawy mielonej trzeba zapłacić od 20 zł do nawet 200 zł. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią kawę mieloną w odpowiednim budżecie.

Jaką kawę mieloną kupić forum?

Przeglądając fora internetowe i wątki, które są poświęcone kawie mielonej można zauważyć, że najlepszymi opiniami cieszą się kawy takich firm jak: Lavazza, Tchibo, Segafredo, Dallmayr.

Czym różni się kawa mielona od ziaren kawy?

Kawa mielona to ziarna kawy, które zostały zmielone na drobniejsze cząstki. Dzięki temu łatwiej uwalniają swój aromat i smak podczas zaparzania. Ziarna kawy z kolei wymagają zmielenia przed użyciem, co pozwala na świeższe i pełniejsze doznania smakowe.

Gdzie kupić kawę mieloną?

Kawę mieloną możemy kupić praktycznie w każdym sklepie stacjonarnym, markecie. Specjalistyczne kawy mielone z wyższej półki znajdziemy na Allegro lub w sklepach internetowych z kawą.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W tym tekście znajdują się linki afiliacyjne, które prowadzą do zewnętrznych stron. Za zakup z naszych linków lub kliknięcie w nasze linki i przejście do sklepów otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne, które pozwala nam rozwijać nasz serwis.

 

5/5 - (99 votes)
Opinie o rankingach