Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, niebawem powita na świecie maleństwo a życie obojga rodziców ulegnie prawdziwej rewolucji. Warto więc, dobrze przygotować się do tego momentu i skompletować wszystkie niezbędne akcesoria. Jednym z obowiązkowych must have przyszłej mamy powinien być laktator. Urządzenie niezwykle przydatne w wielu sytuacjach, z jednej strony stanowi doskonałą pomoc w problemach laktacyjnych, jak chociażby zastój pokarmu, podrażnienie piersi czy też wklęsłość brodawek. Z drugiej strony laktator umożliwia odciąganie pokarmu dla niemowlaka w sytuacji gdy rodzice planują wieczorne wyjście czy też powrót do pracy. Zdecydowanie bardziej praktycznym, wydajnym i mniej wyczerpującym rozwiązaniem jest laktator elektryczny. Jaki laktator wybrać? Który laktator elektryczny warto kupić? Jaki laktator elektryczny jest najlepszy? Przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy dla przyszłych mam większość laktatorów elektrycznych, od takich producentów jak: BabyOno, Beurer, Medela, Philips, Lansinoh, TrueLife, Neno, Esperanza, Canpol Babies, Lovi, Xblitz, aby wybrać najlepsze urządzenia do zbudowania naszego rankingu laktatorów elektrycznych. Sprawdź nasz stale aktualizowany ranking laktatorów i zobacz jaki laktator warto kupić.

Ranking laktatorów – najlepsze modele!

Miejsce 1

Laktator elektryczny Lansinoh na dwie piersi 2 w 1

Laktator elektryczny Lansinoh na dwie piersi 2 w 1

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znalazł się laktator elektryczny na dwie piersi 2 w 1 Lansinoh. Laktator Lansinoh może być używany jako pojedynczy lub podwójny i posiada dwie oddzielne fazy odciągania pokarmu. Bez Bisphenolu-A (BPA) i Bisphenolu-S (BPS). Zaprojektowany z myślą o jego higieniczności i praktyczności – łatwy do złożenia i użytku. Opatentowana konstrukcja zapobiega dostawaniu sie pokarmu do przewodów laktatora. Nie ma konieczności mycia przewodów. 3 tryby odciągania pokarmu – daje wybór jednego z 3 najbardziej efektywnych trybów by stymulować dobre wzorce karmienia naturalnego. Dostosowywalna siła ssania – łatwy sposób wyboru odpowiedniej siły ssania by maksymalizować produkcję pokarmu i komfort użytkowania. 2 oddzielne fazy odciągania – faza 1 (let-down): szybkie odciąganie by stymulować i pobudzić wypływ pokarmu; faza 2 (expression): wolniejsza, głębsza by maksymalizować i wydłużać wypływ pokarmu. Przycisk „Let-down” – pozwala w łatwy sposób przełączać fazy odciągania pomiędzy fazą „let-down” i „expression” i z powrotem. Wygodna podstawka pod butelkę zapobiega wylaniu pokarmu. Działa zarówno z zasilaczem sieciowym jak i na baterie (6 baterii AA – niezałączone do zestawu). Poduszeczka ComfortFit™ – dla idealnego dopasowania do piersi (dwa rozmiary lejków do wyboru w zestawie: 25mm i 30,5mm). Duży, jasny, wyświetlacz LCD – Large, lit LCD screen – przejrzysty i łatwy do odczytu, odpowiedni do użytku nawet przy ograniczonym oświetleniu. Laktator elektryczny na dwie piersi 2 w 1 Lansinoh jest lekki, poręczny, komfortowy w użyciu.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Laktator elektryczny Premium Plus SCF392/11

Laktator elektryczny Premium Plus SCF392/11 Philips Avent

Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazł się jednostronny laktator elektryczny Premium Plus SCF392/11 Philips Avent. Elektryczny laktator Philips Avent zapewnia skuteczny wypływ pokarmu i delikatnie dostosowuje się do rozmiaru i kształtu brodawki sutkowej. Charakteryzuje go najnowsza technologia Natural Motion, w której ssanie i nacisk na sutek perfekcyjnie odwzorowują zachowanie dziecka w trakcie karmienia. Technologia Natural Motion zapewnia 3x szybszy wypływ pokarmu. Jeden rozmiar pasujący do wszystkich brodawek. Każda z kobiet ma różne kształty i rozmiary, ale silikonowa nakładka delikatnie wygina się i dostosowuje do kształtu każdej brodawki sutkowej. Pasuje do 99,98% rozmiarów brodawek (do 30 mm). Zrelaksuj się podczas odciągania pokarmu dzięki konstrukcji, która pozwala siedzieć prosto, zamiast pochylać się do przodu. Nie ma potrzeby pochylania się do przodu; klinicznie udowodniona wygodna pozycja do odciągania pokarmu. Dostosuj każdą sesję do swoich potrzeb, korzystając z szerokiej gamy ustawień stymulacji i odciągania pokarmu. Laktator zapewnia 8 poziomów stymulacji i 16 poziomów odciągania pokarmu, co pozwala uzyskać spersonalizowaną obsługę. Odciągaj pokarm w dowolnym miejscu i czasie dzięki cichemu silnikowi o smukłej konstrukcji. Możliwość odciągania pokarmu w podroży bez konieczności martwienia się o zasilanie. Akumulator jest dostarczany z zasilaczem micro-USB i wystarcza na 3 sesje po jednym pełnym naładowaniu. Dzięki systemowi zamkniętego odciągania pokarm nie pozostaje w rurce, więc nie ma potrzeby jej mycia. Laktator automatycznie zapamiętuje ostatnie ustawienia, więc wystarczy usiąść i nacisnąć start. Jeśli musisz dostosować urządzenie lub zrobić sobie przerwę, przycisk uruchomienia/wstrzymania jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Śledź czas odciągania pokarmu na każdej piersi oraz całkowity czas odciągania pokarmu za pomocą cyfrowego wyświetlacza zegara.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Podwójny bezprzewodowy laktator elektroniczny Bella Twin

Podwójny bezprzewodowy laktator elektroniczny Bella Twin

Neno Bella Twin to bezprzewodowy podwójny laktator elektroniczny, zaprojektowany z myślą o Mamach, które planują powrót do pracy lub spędzają aktywnie czas, lecz nie chcą rezygnować z karmienia piersią. To najnowsza, podwójna wersja naszego bestsellera – laktatora Bella, który pokochały już tysiące Mam. Technologia, którą została zastosowana w Neno Bella Twin wiernie odzwierciedla naturalny rytm ssania dziecka i jest skuteczną metodą odciągania pokarmu. 1 faza to ruchy szybkie i płytkie. To stymulacja, która pobudza kanaliki mleczne i ma 6 poziomów regulacji. 2 faza to głębokie odciąganie pokarmu, czyli ruchy głębokie i wolniejsze z 9-stopniową regulacją mocy. Laktator Neno Bella Twin posiada regulację siły ssania – dostosowuje się do Twoich potrzeb, pozwalając bezboleśnie ściągać pokarm. W zależności od potrzeb możesz używać Neno Bella Twin także jako laktatora pojedynczego. Po 2 minutach stymulacji automatycznie przełącza się w tryb podbierania pokarmu, a po 30 minutach sam się wyłącza. Ułóż się wygodnie w fotelu, a laktator sam wykona za Ciebie całą pracę. Bateria litowo-jonowa wspiera do 2 godzin pracy urządzenia. Aby zasilić akumulator, wystarczy podłączyć go do źródła zasilania z użyciem przewodu USB. Neno Bella Twin składa się z niewielu elementów, które łatwo zdemontować do mycia i sterylizacji. Wszystkie części tego laktatora są wolne od szkodliwego bisfenolu, dzięki czemu laktator jest w pełni bezpieczny w użyciu i może wchodzić w bezpośredni kontakt z żywnością, w tym z mlekiem Matki. Laktator Neno Bella Twin jest cichy i można z niego dyskretnie korzystać w każdych warunkach. Wyświetlacz laktatora Neno Bella Twin jest przejrzysty i czytelny. Lejek wykonany jest z delikatnego, japońskiego silikonu niezawierającego BPA. Ergonomiczny kształt lejka dopasowuje się do różnych kształtów biustu, natomiast idealnie pasuje do brodawek od 18,5 mm do 21,5 mm.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Laktator elektryczny 3w1 NATURAL NURSING Babyono

Laktator elektryczny 3w1 NATURAL NURSING Babyono

Laktator elektryczny NATURAL NURSING zapewnia wysoki komfort oraz wydajność użytkowania. Trójfazowy program zawierający 10 trybów siły ssania: masaż pobudzający ssanie, masaż pobudzający ssanie wraz z odciąganiem pokarmu,odciąganie pokarmu. Jest skuteczny, gdyż dopasowana siła ssania pozwala szybko i wydajnie ściągnąć pokarm. Jego cichy tryb pracy zapewnia dyskrecję, co umożliwia odprowadzanie mleka w każdym miejscu. Wszystkie elementy laktatora wykonane są ze specjalnego tworzywa przeznaczonego do kontaktu z żywnością, nie zawierającego Bisfenolu A. Laktator jest prosty w obsłudze, montażu, jak i demontażu, dyskretny i wygodny w podróży, zasilany baterią akumulatorową, możliwość karmienia butelką Natural Nursing zaraz po odciąganiu. Laktator wyposażony jest w baterię akumulatorową. W celu naładowania podłącz pompę laktatora do ładowarki, a następnie do gniazda prądowego. butelka do karmienia Babyono Natural Nursing – 180 ml. W przypadku ewentualnej naprawy laktatora elektronicznego w okresie gwarancji, skontaktuj się z serwisem Babyono. Babyono odbierze od Ciebie Twój laktator i przekaże Ci laktator zastępczy.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Laktator elektryczny podwójny Swing maxi Medela

Laktator elektryczny podwójny Swing maxi Medela

Nowy kompaktowy, podwójny elektryczny odciągacz pokarmu Swing maxi jest doskonały dla wszystkich matek poszukujących prostego rozwiązania, które pozwoli zaoszczędzić czas. Nadaje się idealnie do stymulacji laktacji, jak i do codziennego użytku. W przeciwieństwie do laktatorów pojedynczych, Medela Swing maxi odciąga pokarm z obu piersi jednocześnie, co pozwala uzyskać większą ilość mleka o wyższej wartości energetycznej. Dzięki prostej konstrukcji laktator Swing maxi firmy Medela można zawsze zabrać ze sobą. Można go łatwo złożyć i rozłożyć w celu wyczyszczenia, a wszystkie jego elementy mogą być sterylizowane w mikrofalówce. Technologia 2-Phase Expression opracowana przez firmę Medela odwzorowuje naturalne zachowanie dziecka podczas karmienia piersią, zapewniając najwyższy możliwy komfort matkom odciągającym pokarm. Odciąganie w technologii 2-Phase Expression rozpoczyna się od krótkich, szybkich ruchów ssących trwających do momentu wypływu pokarmu, po których następują wolniejsze ruchy ssące mające na celu odciągnięcie mleka. Przyciski zwiększania/zmniejszania umożliwiają ustawienie najlepszego pod względem komfortu i wypływu mleka poziomu podciśnienia odciągania.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Podwójny elektroniczny bezprzewodowy laktator Neno Camino

Podwójny elektroniczny bezprzewodowy laktator Neno Camino

Neno Camino to trójfazowy, podwójny, bezprzewodowy laktator elektroniczny o eleganckim wyglądzie. Laktator Neno Camino posiada 3 fazy pracy. Faza stymulacji pobudza laktację, faza odciągania zapewnia wydajny pobór pokarmu, a trzecia faza, czyli odpuszczanie, może być używana pod koniec odciągania pokarmu, aby pomóc opróżnić pierś i zwiększyć laktację. Lejki laktatora Camino są ergonomiczne i przyjemne dla skóry, a przy tym posiadają delikatny, transparenty wzorek nadający im estetycznego wyglądu. Lejek jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, które są bezpieczne dla zdrowia mamy i jej dziecka, jak i również odprowadzanego pokarmu. Neno Camino może odciągnąć pokarm z dwóch piersi jednocześnie dzięki czemu jest niezwykle wydajny. Odciągnięty pokarm możesz przechowywać w lodówce i podać dziecku w dowolnym momencie. Możesz korzystać z tego laktatora niezależnie od rozmiaru swoich piersi. A to za sprawą elastycznego, specjalnie wyprofilowanego lejka, który dostosowuje się do piersi tak, aby proces odciągania mleka przypominał ten naturalny i był jak najbardziej komfortowy. Laktator Camino może być ładowany za pomocą powerbanka, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed rozładowaniem, kiedy jesteś daleko od domu. W modelu Neno Camino wykorzystano japoński silikon, który zmniejsza poczucie ucisku i usprawnia przepływ mleka, ponadto jest delikatny i przyjemny w dotyku. Laktator nie posiada BPA. W zestawie Neno Camino oprócz urządzenia pompującego znajdziesz również dwie butelki na mleko oraz pasujące do nich smoczki, jak i również lejki, nakładki i podstawki ułatwiające użytkowanie laktatora.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Kompaktowy Laktator Elektryczny Lansinoh

Kompaktowy Laktator Elektryczny Lansinoh

Kompaktowy Laktator elektryczny Lansinoh jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej, aktywnej mamy pozostającej w ciągłym ruchu i dysponującej małą ilością wolnego czasu. Przemyślana konstrukcja laktatora jest lekka, kompaktowa, dyskretna i kompatybilna z adapterem micro USB lub zasilaczem sieciowym, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku zarówno w domu jak i poza nim. Prosty w użyciu, z wygodnym wskaźnikiem LED, pokazującym siłę ssania, wyposażony w czytelny panel sterowania w górnej części urządzenia. Imituje krótki, szybki rytm ssania poprzez który dziecko inicjuje wypływ pokarmu. Gdy pokarm zacznie wypływać, dziecko pobiera go za pomocą wolniejszego, głębszego ssania. By stymulować ten naturalny rytm, Kompaktowy Laktator elektryczny Lansinoh oferuje dwie fazy – Fazę inicjacji wypływu pokarmu oraz Fazę odciągania właściwego. Faza inicjacji wypływu pokarmu to szybszy styl pracy laktatora który naśladuje krótkie, szybkie ruchy ssania za pomocą których dziecko inicjuje wypływ pokarmu. Faza odciągania właściwego imituje wolniejsze, głębsze ruchy ssania – do wyboru między 5 regulowanymi poziomami ssania dla komfortu użytkowania. Laktator wyposażony jest w automatyczny wyłącznik, uruchamiany gdy laktator pozostaje bez nadzoru przez ponad 60 minut. Kompaktowy Laktator elektryczny jest wyposażony w silikonowe poduszeczki ComfortFit ™ o standardowym rozmiarze (25 mm), które są miękkie i sprężyste wokół krawędzi, aby doskonale i komfortowo dopasować się do piersi. Istnieje możliwość dokupienia silikonowej poduszeczki ComfortFit ™ w większym rozmiarze (30,5 mm). Kompaktowy Laktator elektryczny Lansinoh jest kompatybilny z Woreczkami do przechowywania pokarmu Lansinoh, co pozwala na bezpośrednie odciąganie pokarmu z laktatora do woreczka pozwalając zaoszczędzić czas i zapobiec ewentualnemu wylaniu się zawartości podczas przelewania. Woreczki na pokarm Lansinoh sprawdzą się też doskonale, gdy jesteś poza domem i masz mało miejsca na butelki do przechowywania pokarmu.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 8

Podwójny laktator elektryczny Beurer BY 70 Dual

Podwójny laktator elektryczny Beurer BY 70 Dual

Podwójny laktator elektryczny Beurer BY 70 Dual to podwójny laktator elektryczny z ręcznym laktatorem i systemem przeciwkolkowym. Podwójny laktator z technologią próżniową pozwala odciągnąć więcej pokarmu w krótszym czasie w porównaniu z konwencjonalnymi laktatorami. Można go wykorzystać do jednostronnego lub obustronnego odciągania pokarmu. Butelka z systemem antykolkowym do zmniejszenia występowania kolki i złego samopoczucia u niemowląt. Symuluje naturalne spijanie pokarmu. Bardzo wygodny, oferuje 10 poziomów stymulacji oraz 10 poziomów pompowania. Funkcja zapamiętywania optymalnie dostosowanego trybu. Wyraźny, podświetlany wyświetlacz. Zestaw składa się z 2 butelek, zakrętek do butelek, 2 stojaków na butelki oraz silikonowego smoczka o naturalnym kształcie ułatwiającym karmienie wraz z zatyczką. Poduszka silikonowa (w standardowym rozmiarze) o komfortowej powierzchni umożliwiającej delikatne odsysanie pokarmu. Antypoślizgowe i odporne na ścieranie gumowe nóżki, aby zapewnić stabilność. Automatyczne wyłączanie po 30 min. Gwarancja w latach (więcej informacji na temat warunków gwarancji zawiera instrukcja) 3 lata.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 9

LOVI Laktator elektryczny dwufazowy Prolactis 3D Soft

LOVI Laktator elektryczny dwufazowy Prolactis 3D Soft

LOVI Laktator elektryczny dwufazowy Prolactis 3D Soft posiada lejek najbliższy naturalnemu karmieniu, który nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę podobnie jak usta i język dziecka powodując naturalny wypływ mleka. Bez martwienia się o ilość pokarmu dla dziecka – w 10 minut laktator może odciągnąć nawet 100 ml mleka. Ten laktator jest wyjątkowo cichy, co pozwala to na dyskretne odciąganie w każdych warunkach, również przy śpiącym dziecku czy w nocy. Aż 9 poziomów mocy w fazie stymulacji i 9 w fazie odciągania. Odciąga pokarm w dwóch fazach: stymulacja naśladuje szybkie ruchy dziecka pobudzające wypływ mleka, głębokie odciąganie odzwierciedla efektywne pobieranie pokarmu. Wbudowany akumulator (zapewnia 3 sesje odciągania na jednym ładowaniu) oraz dodatkowo możliwość ładowania przez USB np. z powerbanku. W zestawie laktatora znajdziemy: baza laktatora, silikonowy lejek 3D, osłona lejka 3D, butelka LOVI Medical+ 150 ml, dynamiczny smoczek LOVI mini 0 m+, dysk uszczelniający, nakrętka i kubek do pojenia, adapter, podstawka pod butelkę, wtyczka, kabel USB, wężyk, wkładki laktacyjne LOVI Discreet Elegance (próbki), poradnik ,,Szkoła karmienia piersią”, torebka/plecak na laktator.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 10

Elektryczny laktator Plus SCF391/11 Philips Avent

Elektryczny laktator Plus SCF391/11 Philips Avent

Elektryczny laktator Plus SCF391/11 Philips Avent zapewnia skuteczny wypływ pokarmu i delikatnie dostosowuje się do rozmiaru i kształtu brodawki sutkowej. Elektryczny laktator Plus SCF391/11 Philips Avent charakteryzuje najnowsza technologia Natural Motion, w której ssanie i nacisk na sutek perfekcyjnie odwzorowują zachowanie dziecka w trakcie karmienia. Przyszła mamo dostosuj każdą sesję do swoich potrzeb, korzystając z szerokiej gamy ustawień stymulacji i odciągania pokarmu. Laktator SCF391/11 Philips Avent zapewnia 8 poziomów stymulacji i 16 poziomów odciągania pokarmu, co pozwala uzyskać spersonalizowaną obsługę. Cichy silnik zapewnia dyskretną obsługę w dowolnym miejscu (zasilanie sieciowe). Laktator SCF391/11 Philips Avent automatycznie zapamiętuje ostatnie ustawienia, więc wystarczy usiąść i nacisnąć start. Ciekawy laktator elektryczny, który warto wziąć pod uwagę. Cena tego urządzenia też nie jest wygórowana jak za laktator od sprawdzonego producenta.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Laktator elektryczny to niezastąpione urządzenie w które powinna zaopatrzyć się każda przyszła mama. Przy budowie tego rankingu brały udział ekspertki wewnętrzne i zewnętrze od laktatorów, aby zbudować najrzetelniejszy ranking na rynku. Mamy nadzieje, że z naszym zestawieniem najlepszych laktatorów wybierzesz najlepsze urządzenie dla siebie.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking najlepszych laktatorów elektrycznych?

Nasze ekspertki od laktatorów elektrycznych zaprosiły do budowy tego rankingu zewnętrzne ekspertki, które zajmują się testowaniem i analizą tych urządzeń na co dzień. Następnie cały zespół przetestował i przeanalizował najpopularniejsze modele laktatorów elektrycznych, które są dostępne na rynku. Do testów i analiz wzięliśmy laktatory elektryczne od następujących producentów: BabyOno, Beurer, Medela, Philips, Lansinoh, TrueLife, Neno, Esperanza, Canpol Babies, Lovi, Xblitz i kilku innych. Po przeprowadzonych testach i analizach przyszedł czas na sprawdzenie opinii w internecie na temat każdego laktatora. Opinie na temat laktatorów elektrycznych sprawdzaliśmy na forach internetowych, Allegro, stronach producentów oraz w sklepach internetowych, takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych. Po wszystkich tych czynnościach cały zebrany materiał badawczy przekazaliśmy do naszej redakcji, która stworzyła ten rzetelny ranking laktatorów elektrycznych. Mamy nadzieje, że nasz najnowszy ranking laktatorów elektrycznych będzie pomocnym narzędziem dla przyszłych mam, które poszukują niezawodnego i sprawdzonego laktatora.

Jaki laktator elektryczny wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup laktatora elektrycznego może być nie lada wyzwaniem dla przyszłej mamy, która nie zna się na tych nowoczesnych urządzeniach. Na rynku możemy spotkać kilkadziesiąt modeli laktatorów elektrycznych o różnych parametrach. Jak wybrać ten najlepszy laktator? Czym się kierować przy zakupie dobrego laktatora? Wystarczy, że zapoznasz się z naszym poradnikiem zakupowym w który zwracamy uwagę na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę przed zakupem nowego laktatora. Przed zakupem laktatora elektronicznego zwróć uwagę na to:

Rodzaj laktatora elektrycznego – na rynku możemy spotkać dwa typy laktatorów elektrycznych: jednostronny i dwustronny. Jednostronny laktator będzie dobrym zakupem jeśli zamierzamy z laktatora korzystać okazjonalnie. Laktator dwustronny, który jest przeznaczony na dwie piersi. Jest idealną opcją dla zabieganych mam, które zamierzają często korzystać z pomocy odciągacza.

Sposób zasilania laktatora elektrycznego – To bardzo ważny parametr na który przyszła mama musi zwrócić uwagę przed zakupem laktatora elektrycznego. Na rynku spotykamy laktatory elektryczne, które są zasilane akumulatorowo, sieciowo i bateryjnie. Najlepiej wybrać laktator elektryczny, który ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe, dzięki temu będzie można go w każdej chwili podładować.

Akcesoria dołączone do odciągacza elektrycznego – Warto zwrócić uwagę na to jakie akcesoria są dołączane przy zakupie laktatora. Większość asesorii jest bardzo przydatna i znacznie ułatwia korzystanie z laktatora elektrycznego. Taki laktator Laktator elektryczny Neno Camino posiada bardzo dużo dodatkowych akcesoriów w zestawie: urządzenie pompujące, podstawka pompy, kabel USB-C, 2x butelka na mleko, 2x zestaw ze smoczkiem, 2x pokrywka lejka, 2x lejek 24 mm, 2x podstawka pod butelkę, silikonowa rurka, 2x woreczek do przechowywania pokarmu, konektor do laktatora.

Funkcja pamięci – bardzo przydatna funkcjonalność na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie laktatora. Laktator z funkcją pamięci automatycznie zapamiętuje ostatnie ustawienia. Ponownie włączając nasz laktator nie musimy od nowa ustawiać urządzenia co stanowi znaczną oszczędność czasu.

Regulacja siły ssania – bardzo ważny parametr, który musi znajdować się w dobrym laktatorze elektronicznym. Dzięki tej funkcji możemy dostosować laktator pod swoje upodobania.

 

Najczęściej zadawane pytania o laktatory elektryczne:

Co to jest laktator?

Laktator to urządzenie, które umożliwia karmiącym kobietom odciąganie pokarmu. Na rynku spotykamy 2 rodzaje laktatorów: ręczny oraz elektryczny.

Jak działa laktator elektryczny?

Elektryczny laktator działa poprzez naśladowanie naturalnego procesu ssania niemowlęcia. Urządzenie wykorzystuje silnik elektryczny do generowania rytmicznego ciągu i rozluźnienia, co stymuluje przepływ mleka z piersi. Szybkość i siła ssania są zazwyczaj regulowane, pozwalając matce dostosować urządzenie do swojego komfortu. Mleko jest następnie zbierane do podłączonego pojemnika, umożliwiając jego przechowywanie i wykorzystanie w późniejszym czasie. Laktatory elektryczne są efektywne i wygodne w użyciu, co czyni je popularnym wyborem wśród matek karmiących.

Jakie zalety posiada laktator elektryczny?

Laktator elektryczny ma kilka kluczowych zalet. Po pierwsze, zapewnia wydajne i szybkie odciąganie mleka, co jest szczególnie korzystne dla matek, które mają ograniczony czas lub potrzebują regularnie odciągać mleko. Po drugie, większość modeli pozwala na regulację siły i rytmu ssania, co umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb i komfortu użytkowniczki. Ponadto, laktatory elektryczne często umożliwiają odciąganie mleka z obu piersi jednocześnie, co jest bardziej efektywne i może pomóc w zwiększeniu produkcji mleka. Ich wykorzystanie może też zmniejszyć ryzyko zastoju mleka i zapalenia piersi. Wreszcie, dla wielu matek laktator elektryczny jest prostszy w obsłudze i mniej męczący niż laktator ręczny.

Co to jest laktator elektryczny?

Laktator elektryczny to urządzenie, które umożliwia karmiącym kobietom odciąganie pokarmu w sposób zautomatyzowany.

Kiedy najlepiej kupić laktator?

Laktator elektryczny najlepiej kupić przed porodem kompletując wyprawkę. Jest to najlepszy czas na zakup laktatora.

Laktator elektryczny czy ręczny?

Najlepszym wyborem jest zakup laktatora elektrycznego, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo czasu na odciąganiu pokarmu dla swojego dziecka. Laktatory elektryczne są o wiele bardziej efektywniejsze w odciąganiu mleka niż standardowe ich odpowiedniki.

Ile kosztuje laktator elektryczny?

Najtańszy laktator elektryczny kupimy za niecałe 200 zł np. Neno Primo. Najdroższe laktatory kosztują ponad 600 zł np. Medela Swing Maxi.

Czy laktator jest potrzebny forum?

Na większości for internetowych można przeczytać same pozytywne opinie o laktatorach elektrycznych. Niektóre z mam na forach internetowych się bulwersują, że kobieta jest jak krowa podłączona do dojarki. Na forach internetowych najczęściej polecane są modele z naszego rankingu.

Jakiej firmy laktator elektryczny?

Laktator elektryczny najlepiej kupić do sprawdzonej firmy. Na rynku najlepsze laktatory oferują następujące firmy: BabyOno, Beurer, Medela, Philips, Lansinoh, TrueLife, Neno, Esperanza, Canpol Babies, Lovi, Xblitz.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (32 votes)
Opinie o rankingach