Zaznacz stronę

Aktualizacja: 11 kwietnia.2024 r.

Okap kominowy bądź jakikolwiek inny rodzaj okapu to obowiązkowy punkt w trakcie projektowania kuchni. Wspomniany na początku okap kominowy to rodzaj okapu, który podłączany jest za pomocą rury do zewnętrznej instalacji wentylacyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu przeróżne zapachy, opary tłuszczu i wilgoć są zasysane z Naszej kuchni i bezpowrotnie wydalane na zewnątrz, proces ten nazywany jest działaniem w obiegu otwartym. Z różnych względów może się zdarzyć, że nie ma możliwości podłączenia się do zewnętrznej instalacji a nie chcemy rezygnować z możliwości pozbycia się niechcianych zapachów, w takiej sytuacji możemy korzystać z okapu kominowego w obiegu zamkniętym, czyli wykorzystywać filtry węglowe jako pochłaniacze. Idealne miejsce na okap kominowy to miejsce na ścianie w którym odległość do rury wentylacyjnej i gniazdka elektrycznego będzie jak najmniejsza. Wybierając okap kominowy zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego wydajność i klasę energetyczną. Wydajność okapu należy dostosować do wielkości kuchni, odpowiednia klasa energetyczna pozwoli natomiast obniżyć rachunki za prąd. Parametry takie jak wielkość czy kolor okapu można swobodnie dobrać do stylu w jakim zaprojektowana jest kuchnia, a mnogość produktów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź nasz ranking okapów kominowych i wybierz dla siebie dobry i niezawodny okap kominowy.

Ranking okapów kominowych 2022 - Jakie są najlepsze okapy kominowe?

Miejsce 1

Okap kominowy HAIER HATS9DCS56B

Okap kominowy HAIER HATS9DCS56B

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych okapów kominowych zajmuje okap kominowy HAIER HATS9DCS56B. Okapy Haier I-Clean Series 4 to nowoczesna technologia w najpiękniejszej formie, a ponadto cicha praca przy jednocześnie wysokiej wydajności. Okapy oczyszczą powietrze w kuchni otwartej na salon o wielkości 55 m2 w zaledwie 10 minut. Skoncentruj się na przyjemności przygotowywania potraw, bez zapachu smażenia i rozpraszającego dźwięku. Elegancki i minimalistyczny design. Ton sur Ton i rama ze stali nierdzewnej zapewniają znakomite wykończenie okapu oraz doskonałe dopasowanie do wszystkich urządzeń kuchennych. Wszystkie okapy HAIER wyposażone są w akcesoria: filtry węglowe, zawór zwrotny, deflektor powietrza. Idealny, aby Twoja kuchnia była świeża i wolna od tłuszczu. Elegancki dotykowy panel sterowania z białą diodą LED zapewnia harmonijne wzornictwo w kuchni. Wszystkie okapy Haier są wyposażone w innowacyjny, wydajny silnik, który osiąga wysoką efektywność pracy przy niskim zużyciu energii. Gotowanie w ciszy i spokoju dzięki bezgłośniemu silnikowi. 3 prędkości i funkcja szybkiego zasysania dymu (booster) to powiew świeżego powietrza w Twojej czystszej kuchni. Wewnętrzne boczne światła zapewniają doskonałą widoczność potraw przez cały czas gotowania. Przepływ powietrza (max / boost) (m3 / h) 746. Klasa wydajności energetycznej (2010/30/EC) A+. Poziom hałasu [dB]: 64. Szerokość produktu (mm) 900. Głębokość produktu (mm) 500. Wysokość produktu (mm) 1000. Średnica wylotu komina [mm] 150.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 2

Okap kominowy Amica OKP6651S

Okap kominowy Amica OKP6651S

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych okapów kominowych umieściliśmy okap kominowy Amica OKP6651S 60 cm o klasie energetycznej A+. Okap Amica wyposażony został w nowoczesną i niezwykle wydajną turbinę, która całkowicie usunie kuchenne zapachy. Zyskaj pełen komfort pracy w kuchni! Zapachy i hałasy mogą przedostawać się z kuchni do innych pomieszczeń. Okap nowej generacji z innowacyjnym silnikiem bezszczotkowym BLDC jest wyjątkowo cichy. Charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i niezawodnością. Jego zaletą jest także to, że pobiera mało mocy, co znacznie przedłuża jego żywotność. Przygotowanie posiłku staje się samą przyjemnością. Słabe oświetlenie znacznie utrudnia prace kuchenne. Podobnie jest z ciągle przepalającymi się żarówkami. By zagwarantować pełen komfort, okapy Amica wyposażone zostały w nowoczesne i dekoracyjne listwy LED, które są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło. Wybierz okap Amica i korzystaj z najlepszych rozwiązań! Okapy kominowe Amica z wbudowanym sterowaniem sensorowym Slider to wygoda i pełna kontrola zapachów, teraz – na wyciągnięcie ręki! Regulacja mocy nigdy nie była taka prosta – wystarczy przesunąć palcem po pasku na okapie i gotowe! Dziesięć stopni pracy wentylatora pozwala precyzyjnie dopasować moc urządzenia do indywidualnych potrzeb. Moc najniższa i średnia sprawdzi się podczas codziennego gotowania, najwyższa – podczas smażenia i grillowania w wysokiej temperaturze. Często, mimo że gotowanie czy smażenie zostało już zakończone, powietrze w kuchni wciąż wymaga oczyszczenia. Dzięki Funkcji czasowego włączenia możesz ustawić czas, przez jaki Twój okap będzie pracował, po zakończeniu przygotowywania posiłku, by usunąć wszystkie niepożądane zapachy. A jak już oczyści powietrze, samoczynnie się wyłączy. Rozsmakuj się w wygodzie i odetchnij pełną piersią. Korzystaj z funkcji PowerBooster podczas smażenia ryb lub grillowania mięs. Błyskawicznie pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Okap odprowadza opary także przez szczeliny umieszczone wokół przedniej szyby. Zapach znika zdecydowanie szybciej, a okap pracuje ciszej. Maksymalna wydajność w trybie wyciąg 565 m³/h. Poziom hałasu minimalny w trybie wyciąg 45 dB. Poziom hałasu maksymalny w trybie wyciąg 66 dB.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 3

Okap kominowy SAMSUNG NK36N9804VB

Okap kominowy SAMSUNG NK36N9804VB

Okap kominowy SAMSUNG NK36N9804VB to dobry i niezawodny okap o klasie energetycznej A+, który sprawdzi się w każdej kuchni. Wyjątkowo cichy i wydajny system wentylacji z funkcją Booster w mgnieniu oka odświeży powietrze, usunie parę wodną, zapachy i opary kuchenne. Maksymalna wydajność 560 ㎥/h z funkcją Boost 737 m3/h. Dzięki funkcji Bluetooth sterowanie okapem i płytą grzewczą jest bardzo proste. Każdorazowo okap włączy się jednocześnie z płytą, a zakończy pracę 10 min po jej wyłączeniu (Funkcja jest dostępna tylko w połączeniu z płytą grzewczą Samsung NZ64N7757GK). Czujnik automatycznie dostosowuje siłę wentylacji do ilości pary wodnej wydzielającej się podczas gotowania. Kontroluje pracę wentylatora jeszcze przez 10 minut po zakończeniu gotowania po czym wyłącza go. Dzięki temu praca w kuchni jest dużo przyjemniejsza i bardziej higieniczna. Zadbaj o to, aby kuchnia była elegancka i ponadczasowa. Smukłe profile urządzeń w połączeniu z czarnym szkłem zapewnią niepowtarzalny design pomieszczenia. Wytrzymały i łatwy w utrzymaniu filtr aluminiowy wychwytuje cząsteczki tłuszczu i kurzu zanim dostaną się do silnika lub utrudnią przepływ powietrza. Filtr wystarczy czyścić raz na 3-4 tygodnie. Przystosowany jest również do czyszczenia w zmywarce. Panel Touch Control to proste sterowanie dotykowe. Obsługa jest intuicyjna, a panel LED czytelny i wyrazisty. Dzięki temu łatwo skorygujesz ustawienia, a świetny design podkreśli nowoczesną stylistykę Twojej kuchni. Wymiary netto (Szer. x Wys. x Głęb.) 898 x min 1,050~ max1, 486 x 386 mm.

 

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 4

Okap kominowy Bosch Serie 4 DWK67CM60

Okap kominowy Bosch Serie 4 DWK67CM60

Okap kominowy Bosch Serie 4 DWK67CM60 60 cm o klasie energetycznej B to bardzo dobry model, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu okapów kominowych. Wygodne i intuicyjne sterowanie mocą, funkcjami i oświetleniem. Dzięki przeciwtłuszczowym atmosfera w kuchni jest zawsze świeża; przed, podczas i po gotowaniu. Okapy do pracy w trybie otwartym oraz w trybie recyrkulacji wymagają metalowych filtrów przeciwtłuszczowych, do filtrowania tłuszczu i innych cząstek stałych z usuwanego powietrza. Aby te filtry działały z maksymalną wydajnością, czyść je mniej więcej raz w miesiącu ręcznie lub w zmywarce do naczyń. Dzięki nowemu, czytelnemu sterowaniu TouchSelect, z łatwością wybierzesz właściwy poziom mocy czy tryb intensywny. W ten sam sposób możesz wygodnie włączać i wyłączać oświetlenie okapu. Nieważne, czy Twoja kuchnia jest otwarta na salon czy mała i zamknięta. Optymalną wydajność dla kuchni w każdym rozmiarze. Powietrze w kuchni należy wymieniać od 6 do 12 razy na godzinę, aby zapewnić przyjemne wrażenia z gotowania. Aby to osiągnąć, należy dobrać ilość doprowadzanego powietrza lub moc okapu odpowiednio do objętości pomieszczenia. Im cichszy okap, tym łatwiej jest się skupić na przyrządzaniu posiłków lub na rozmowach w kuchni. Dlatego ten okap kominowy jest wyjątkowo cichy. To znakomite rozwiązanie dla otwartych lub połączonych z jadalnią kuchni – praca okapu jest praktycznie niezauważalna. Średnie zużycie energii: 56.6 kWh/rok. Hałas min./maks. Tryb normalny: 48/58 dB. 2 obszary wlotu powietrza: przód i spód. Łatwa w utrzymaniu czystości rama wewnętrzna. Oświetlenie stanowiska roboczego 2 x 1,5W moduł LED. Wymiary tego okapu kominowego (SxWxG) 59 x 92,8 x 49,9 cm.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 5

Okap kominowy Electrolux LFV436K

Okap kominowy Electrolux LFV436K

Okap kominowy Electrolux LFV436K 60 cm to bardzo dobry okap kominowy o klasie energetycznej B z trzema stopniami regulacji + intensywny. Elegancki okap kominowy z technologią H2H, szerokość 60 cm, kolor czarny. Funkcja Hob2Hood® automatycznie kontroluje ustawienia okapu. W ten sposób podczas gotowania siła wyciągu zmienia się zależnie od zmian temperatury płyty i liczby działających pól grzejnych. Pozwala to bardziej skupić się na przyrządzaniu pysznych potraw. Okap jest wyposażony w praktyczną funkcję Hob2Hood, która automatycznie steruje działaniem okapu i jego oświetleniem. Pozwól, aby to funkcja H2H regulowała siłę wyciągu i skup całą uwagę na gotowaniu. Wydajny silnik okapu zapewnia, że kuchnia jest wolna od niepożądanych oparów i zapachów powstających podczas gotowania. Szybko i skutecznie oczyszcza powietrze. Ciesz się profesjonalnym oświetleniem w swojej kuchni. Diody LED zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania, dzięki czemu posiłki można przygotowywać z większą pewnością siebie i sprawniej. Wysokowydajny filtr przeciwtłuszczowy stale oczyszcza powietrze w kuchni, zatrzymując drobiny tłuszczu uwalniane podczas gotowania. A ponieważ jest w pełni zmywalny, wydłuża żywotność okapu. Dzięki temu można jeszcze dłużej cieszyć się świeżym powietrzem w kuchni. Elegancki szklany panel łączy w sobie wszystkie ustawienia okapu, aby zapewniać szybką i skuteczną wentylację w kuchni. Doskonała precyzja za dotknięciem przycisku. Roczne zużycie energii [kWh]: 104.1. Maks. wydajność (tryb intensywny): 615 m³/h. Wydajność pracy (max./min.): 465 / 290 m³/h. Min. poziom hałasu [dB(A)]: 51. Maks. poziom hałasu [dB(A)]: 62.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 6

Okap kominowy Gorenje WHI649EXBG

Okap kominowy Gorenje WHI649EXBG

Okap kominowy Gorenje WHI649EXBG 60 cm o klasie energetycznej B to dobry i niezawodny okap kuchenny, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Okap kominowy Gorenje WHI649EXBG posiada unikalne aluminiowe filtry przeciwtłuszczowe są wzmocnione specjalną pianką poliuretanową, która eliminuje do 98% wszystkich cząsteczek tłuszczu i innych zanieczyszczeń. W tym samym czasie, okap utrzymuje swoją efektywność pochłaniania. Działanie pochłaniacza polega na tym, że zasysa on powietrze przesycone parą i zapachami, a po przefiltrowaniu kieruje je z powrotem do pomieszczenia. Jeżeli w mieszkaniu nie ma możliwości podłączenia okapu bezpośrednio do przewodu wentylacyjnego, dobrym alternatywnym rozwiązaniem będzie instalacja pochłaniacza. Pochłaniacz zasysa powietrze poprzez filtr węglowy skutecznie pochłaniający zapachy oraz parę wodną, po czym oczyszczone powietrze kieruje z powrotem do pomieszczenia. Pochłaniacze są łatwe w montażu i stanowią wygodne rozwiązanie dla mieszkań w blokach, w których zwykle montaż okapów kominowych wymagających podłączenia do przewodów wentylacyjnych napotyka na trudności. Filtr węglowy należy wymieniać 1-2 razy w roku, w zależności od częstotliwości używania pochłaniacza. W dzisiejszych domach kuchnia jest nowym punktem centralnym, który z kolei zwraca uwagę na poziom hałasu wytwarzany przez okapy kuchenne. W ciągu ostatnich kilku lat wydajność okapów znacznie się zwiększyła, a materiały pochłaniające dźwięk są coraz częściej stosowane w wielu okapach kuchennych Gorenje. Rodzaj sterowania: Sterowanie sensorowe. Wydajność na 3 biegu: 608 m³/h. Wydajność na 1 biegu: 367 m³/h.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 7

Okap kominowy Electrolux LFC316X

Okap kominowy Electrolux LFC316X

Tani okap kominowy Electrolux LFC316X 60 cm, który działa w trybie pochłaniacza i wyciągu. Okap kominowy o szerokości 60 cm z łatwym sterowaniem i efektywnym filtrem zmywalnym. Okap kominowy Electrolux LFC316X z technologią LEDlights zużywa znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, a żywotność diod jest przy tym dłuższa. Te diody LED są wydajne i praktyczne. Zapewniają wyjątkowo precyzyjne oświetlenie spełniające wszystkie potrzeby wymagających kucharzy. Ciesz się profesjonalnym oświetleniem w swojej kuchni. Diody LED zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania, dzięki czemu posiłki można przygotowywać z większą pewnością siebie i sprawniej. Ten wydajny okap kuchenny pomoże Ci zapewnić odpowiednią atmosferę do gotowania, jedzenia i odpoczynku. Jego niezawodny silnik skutecznie odprowadza opary towarzyszące gotowaniu, pozwalając przyjemniej spędzać czas w kuchni. Niezawodny filtr przeciwtuszczowy pozwala zawsze cieszyć się czystością w kuchni. Gdy ulegnie zabrudzeniu, można go łatwo umyć lub wymienić na nowy. Dzięki temu kuchnia dłużej będzie czysta. Sterowanie okapem Electrolux LFC316X za naciśnięciem przycisku. Roczne zużycie energii [kWh] 72,8. Okap kominowy Electrolux LFC316X posiada 3 stopnie regulacji mocy. Wydajność pracy (max./min.): 420 / 235 m³/h. Możliwa praca w trybie wywiewowym i recyrkulacyjnym, jeśli jest zainstalowany filtr węglowy (opcja). Min. poziom hałasu [dB(A)]: 53. Maks. poziom hałasu [dB(A)]: 66.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 8

Okap kominowy GÖTZE & JENSEN VH461KT

Okap kominowy GÖTZE & JENSEN VH461KT

Okap kominowy GÖTZE & JENSEN VH461KT 60 cm o klasie energetycznej C to bardzo dobry i niezawodny okap kominowy. Funkcjonalny i estetycznie wykonany okap kominowy GÖTZE & JENSEN VH461KT ożywi wnętrze każdej kuchni, jednocześnie pozbywając się nieprzyjemnych zapachów. Dzięki szerokości 59.6 cm okap GÖTZE & JENSEN będzie idealnie pasował nad standardową płytę kuchenną. Może pracować w 2 trybach – wyciągu, dzięki podłączeniu do wentylacji oraz pochłaniacza – z opcjonalnym filtrem węglowym. Możesz mieć pewność, że skutecznie oczyści Twoją kuchnię z nagromadzonych zapachów i pary wodnej. Trzy stopnie regulacji pozwolą Ci na ustawienie większej lub mniejszej mocy pochłaniania w zależności od ilości palników, których używasz podczas gotowania. Daną moc szybko wybierzesz za pomocą modułu dotykowego umieszczonego na okapie GÖTZE & JENSEN VH461KT. W okapie GÖTZE & JENSEN VH461KT zainstalowany został filtr aluminiowy, który ma postać siateczki. Możesz z łatwością go wyjąć i umyć w zmywarce. Jest on bardzo ważny, ponieważ oczyszcza powietrze z brudnych cząsteczek – tłuszczu, bakterii, wirusów, grzybów i alergenów. Ma niebagatelny wpływ na zdrowie wszystkich domowników. Bardzo przydatne jest oświetlenie LED, które zostało zainstalowane w okapie GÖTZE & JENSEN VH461KT. Szczególnie jeśli gotujesz wieczorem lub w nocy. Dzięki niemu zawsze dokładnie zobaczysz, co dzieje się z Twoimi potrawami podczas gotowania. Możesz go również używać jako światła bocznego w kuchni, ponieważ doskonale oświetla kuchenkę i blat obok. Okapem GÖTZE&JENSEN VH461KT możesz sterować za pomocą panelu sterowania z elektronicznym wyświetlaczem, dzięki któremu możesz wygodnie wybrać moc, sterować oświetleniem albo włączyć/wyłączyć urządzenie. Te same funkcjonalności są dostępne pilocie, który można nabyć osobno.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 9

Okap kominowy Teka DVT Pro 78660 TBS 112930042

Okap kominowy Teka DVT Pro 78660 TBS 112930042

Bardzo dobry okap kominowy, który zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie i nie tylko. Montaż z zaciskami lub bez nich, z opcją recyrkulacji lub wyprowadzeniem na zewnątrz. Wszystkie opcje, których szukasz, znajdziesz w ofercie marki Teka. Z funckją Fresh Air odśwież powietrze w kuchni przez 24 godziny w 10-minutowych cyklach z 50-minutowymi przerwami. Pozbądź się irytujących zapachów, dzięki czemu Twój dom będzie zawsze świeży. Twój dom wolny od zapachów dzięki opcjonalnym filtrom regeneracyjnym najnowszej generacji. Eliminują do 95% zapachów przez około trzy lata. Włączenie dodatkowego filtra poprawia odprowadzanie i eliminację zapachów dzięki połączeniu zasysania z przodu i na obwodzie z systemem podwójnego odsysania. Bardziej wydajne silniki, które zapewniają większą oszczędność energii, większą trwałość i jeszcze mniejszy hałas. Oświetlenie LED zapewni perfekcyjne oświetlenie strefy gotowania. To idealne rozwiązanie, by obniżyć zużycie energii oraz chronić środowisko naturalne. Dzięki odpowiednim siłownikom okap po uchyleniu szyby pozostaje otwarty, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania i czyszczenia. Za pomocą prostego i intuicyjnego panelu sterowania można szybko i skutecznie uzyskać dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Wskaźnik zabrudzenia filtra Silnik Eco Power Wydajność: min.307 m3/h – max.698 m3/h Poziom hałasu: min.61 dB – max.72 dB Opcja recyrkulacji (filtry węglowe) standardowy – 113290015; do regeneracji – 113290009 Możliwa instalacja bez osłony komina.

Ocena naszego eksperta: 10 / 10

Miejsce 10

Okap kominowy Beko HCA63420B<br />

Okap kominowy Beko HCA63420B

Okap kominowy Beko HCA63420B to pozycja, której nie mogło zabraknąć w rankingu najlepszych okapów kominowych na rynku. Okap kominowy Beko HCA63420B 60 cm o klasie energetycznej C, który może pracować w trybie pochłaniacza, wyciągu. Nikt nie chce ręcznie myć tłustych filtrów z okapów. Teraz nie musisz już tego robić dzięki filtrom dostosowanym do mycia w zmywarkach. Po prostu włóż je do zmywarki, uruchom normalny cykl, a następnie włóż je z powrotem do okapu. To proste! Ten model okapu kominowego od Beko posiada 3 poziomy mocy. Okap kominowy Beko HCA63420B jest tani co sprawia, że każdy może pozwolić sobie na taki sprzęt. Wydajność – tryb min. 175 m³/h. Maksymalna wydajność 405 m³/h. Poziom hałasu – tryb min. 49 dBA. Maksymalny poziom hałasu 68 dBA. Średnie roczne zużycie energii (kWh / rok) 38.3 kWh.

Ocena naszego eksperta: 9,5 / 10

Miejsce 11

Okap kominowy MPM 31-OT-01

Okap kominowy MPM 31-OT-01

Okap kominowy MPM 31-OT-01 o klasie energetycznej C, który bardzo ładnie będzie się prezentował w nowoczesnej kuchni. MPM-31-OT-01 to elegancki, czarny okap przyścienny w kształcie tuby. Jego wyjątkowy kształt nada charakteru nowoczesnej, funkcjonalnej kuchni. Okap tuba MPM-31-OT-01 może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz w zależności od warunków w kuchni. Nie martw się zapachami, które roznoszą się po całym domu w trakcie smażenia lub gotowania. Podczas przygotowywania posiłków okap zasysa wszelkie opary i eliminuje zapachy z otoczenia. Średnica okapu tuba MPM-31-OT-01 wynosi zaledwie 31 cm. Zaoszczędzisz miejsce, nie rezygnując przy tym z funkcjonalności. Okap tuba, mimo swych niewielkich wymiarów, jest bardzo wydajny. Możesz mieć pewność, że doskonale sprawdzi się w kuchni, w której często i dużo się gotuje. Korzystanie z okapu MPM-31-OT-01 jest bardzo proste. Za pomocą przycisków manualnych włączysz i wyłączysz urządzenie, ustawisz jeden z trzech poziomów prędkości oraz włączysz oświetlenie LED. Oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne. Okap MPM-31-OT-01 został wyposażony w dwa punkty świetlne, które sprawiają, że gotowanie jest jeszcze wygodniejsze.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Miejsce 12

Okap kominowy Electrolux LFC316X

Okap kominowy Electrolux LFC316X

Okap kominowy o szerokości 60 cm z łatwym sterowaniem i efektywnym filtrem zmywalnym. Okap z technologią LEDlights zużywa znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, a żywotność diod jest przy tym dłuższa. Te diody LED są wydajne i praktyczne. Zapewniają wyjątkowo precyzyjne oświetlenie spełniające wszystkie potrzeby wymagających kucharzy. Ciesz się profesjonalnym oświetleniem w swojej kuchni. Nasze diody LED zużywają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, zapewniając przy tym doskonałe warunki gotowania, dzięki czemu posiłki można przygotowywać z większą pewnością siebie i sprawniej. Ten wydajny okap kuchenny pomoże Ci zapewnić odpowiednią atmosferę do gotowania, jedzenia i odpoczynku. Jego niezawodny silnik skutecznie odprowadza opary towarzyszące gotowaniu, pozwalając przyjemniej spędzać czas w kuchni. Niezawodny filtr przeciwtuszczowy pozwala zawsze cieszyć się czystością w kuchni. Gdy ulegnie zabrudzeniu, można go łatwo umyć lub wymienić na nowy. Dzięki temu kuchnia dłużej będzie czysta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, aby mieć pełną kontrolę nad okapem. Zmniejszając lub zwiększając w ten sposób wydajność wyciągu, można cieszyć się czystym powietrzem w kuchni.

Ocena naszego eksperta: 9 / 10

Okap kominowy to elegancki i bardzo przydatny sprzęt w każdej kuchni. Zdaje sobie sprawę, że ciężko jest znaleźć dobry i niezawodny okap kominowy wśród tak wielu urządzeń dostępnych na rynku. Dla Ciebie przetestowaliśmy i przeanalizowaliśmy okapy kominowe, aby wybrać najlepsze urządzenia do naszego zestawienia i ułatwić Ci wybór.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał ranking okapów kominowych?

Ranking okapów kominowych, który Państwo widzą na naszej stronie powstał w oparciu o przeprowadzone przez nas testy oraz analizy ponad 400 modeli okapów kominowych różnych producentów. Nasi eskperci testowali i analizowali okapy kominowe takich producentów jak: Amica, AEG, Electrolux, Bosch, Akpo, Whirlpool, Globalo, Samsung, Beko, Faber, Franke, Siemens, Elica, Teka, Haier, Miele, Candy, VDB, Smeg, MPM, Finlux, SeeNERGY, Hoover, GÖTZE & JENSEN i kilku innych. Po naszych testach i analizach okapów kominowych postanowiliśmy sprawdzić opinie o tych urządzeniach w internecie. Prześwietlaliśmy opinie o okapach kominowych w takich miejscach jak: sklepach internetowych (Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert i kilku innych), forach internetowych, serwisie aukcyjnym Allegro, blogach z recenzjami, grupach na Facebooku oraz innych rankingach produktowych. Po zebraniu tych wszystkich informacji o okapach kominowych razem z naszą redakcją stworzyliśmy ten przejrzysty ranking najlepszych okapów kominowych. Zestawienie okapów kominowych jest stale aktualizowane przez nas, dzięki czemu masz pewność, że widzisz tylko najnowsze i najlepsze modele okapów kominowych. Mamy nadzieje, że nasz ranking dobrych i niezawodnych okapów kominowych będzie przydatnym narzędziem przy wyborze i zakupie odpowiedniego okapu do Państwa kuchni.

Jaki okap kominowy wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Zakup dobrego i niezawodnego okapu kominowego może być bardzo dużym wyzwaniem z racji tak wielu dostępnych modeli na rynku. Kupno okapu kominowego wymaga podstawowej wiedzy na temat tych urządzeń, aby wybrać dobry okap kominowy do swojej kuchni. Nie wystarczy tylko zwrócić uwagi na rozmiar czy producenta. Jaki okap kominowy wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując okap kominowy? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w przewodniku zakupowym po okapach kominowych, który został przygotowany przez naszych pracowników. Przed zakupem okapu kominowego do swojej kuchni zwróć uwagę na te parametry:

Rozmiar okapu kominowego – rozmiar to najważniejszy parametr na, który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie okapu kominowego bo inaczej nie zmieści się do naszej kuchni jeśli wybierzemy zbyt duży lub jeśli będzie za mały to będzie niewydajny. Większośc okapów kominowych na rynku jest o szerokości 60 oraz 90 cm. Oprócz tych rozmiarów są również inne niestandardowe rozmiary. W przypadku wyboru rozmiaru okapu kominowego do kuchni musimy dopasować rozmiar okapu do naszej kuchenki lub płyty indukcyjnej.

Wydajność maksymalna okapu kominowego – wydajność okapu kominowego to jeden z najważniejszych parametrów na, które trzeba zwrócić uwagę kupują to urządzenie. Parametr ten jest podawany m3/h. Od tego parametru zależy czy nasz okap będzie skuteczny w pochłanianiu zapachów podczas gotowania posiłków. Uważa się, że dobry okap kuchenny powinien przefiltrować powietrze całego pomieszczenia aż 6 razy w ciągu 1h. Jak dobrać wydajność okapu kominowego do swojej kuchni? To bardzo proste bo wystarczy skorzystać z tego wzoru: ilość metrów kwadratowych kuchni x wysokość kuchni = metraż w m3. Mając już wyliczoną powierzchnię w m3 mamy informację jaką minimalną wydajność musi mieć okap kominowy, aby był skuteczny w naszym pomieszczeniu. Warto wybierać jak najbardziej wydajne okapy kuchenne.

Klasa energetyczna okapu kominowego – to bardzo ważny parametr jeśli zależy nam na oszczędnym okapie kominowym. Parametr ten informuje jak bardzo prądożerny jest nasz okap kominowy. Klasy energetyczne okapów kominowych podawane są w skali od A+++ do G. Im klasa jest bliżej litery A tym bardziej oszczędne jest urządzenie.

Poziom hałasu w okapie kominowy – dość ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę, aby okap nie był zbyt głośnym urządzeniem. Parametr ten jest wyrażony w dB i informuje jak głośny jest nasz okap kominowy. Na rynku można spotkać okapy kominowe, które emitują hałas w takich przedziałach jak: od 46 do 50 dB, od 51 do 55 dB, od 56 do 60 dB, od 61 do 65 dB, od 66 dB.

Tryb pracy okapu kominowego – warto zwrócić uwagę w jakich trybach pracuje nasz okap kominowy. Na rynku spotyka się głównie urządzenia, które umożliwiają włączenie tych 2 trybów pracy, ale można też spotkać okapy kominowe, które działają tylko w trybie pochłaniacza. Czym różnią się te dwa tryby: Pochłaniacz (pochłania powietrze oraz zapachy do filtra węglowego i zwraca spowrotem powietrze do pomieszczenia), Wyciąg (pochłania powietrze oraz zapachy i wydala do wentylacji budynku). Nasze doświadczenie pokazuje, że najlepsze są okapy, które są podłączone do wentylacji budynku.

Najczęściej zadawane pytania o okapy kominowe:

Co to jest okap kominowy?

Okap kominowy to rodzaj okapu kuchennego, który montowany jest przy ścianie nad płytą grzewczą. Okap kominowy nazywany również przyściennym posiada długi pionowy komin maskujący rurę do odprowadzania oparów powstałych w trakcie gotowania.

Jak działa okap kominowy?

Okap kominowy to urządzenie, które może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Okap kominowy zasysa powietrze w pomieszczeniu w którym się gotuje i w zależności od trybu w jakim pracuje: w trybie pochłaniacza zasysa powietrze, które jest filtrowane przez filtr węglowy i wraca z powrotem do pomieszczenia lub w trybie wyciągu zasysa powietrze i wyrzuca jest do wentylacji budynku.

Czy okap kominowy musi być podłączony do komina?

Okap kominowy to urządzenie, które nie musi być podłączone do komina (wentylacji. Te urządzenie możemy używać również w trybie pochłaniacza, gdzie nie trzeba go podłączać do wentylacji.

Jak działa okap w obiegu zamkniętym?

Okap kuchenny w obiegu zamkniętym działa w trybie pochłaniacza czyli powietrze jest zasysane przez okap i filtrowane przez filtr węglowy i następnie wyrzucane do pomieszczenia.

Ile kosztuje okap kominowy?

Ceny okapów kominowych są bardzo zróżnicowane. Najtańszy okap kominowy możemy kupić za ok. 300 zł. Dobrej jakości okapy kominowe kosztują do 500-1500 zł. Za najdroższy okap kominowy będziemy musieli zapłacić ok. 3000 zł.

Jaki cichy okap kominowy?

Jeśli szukamy cichego okapu kominowego to warto rozważyć zakup najcichszego okapu Bosch DWB66FM50. Model tego okapu kominowego emituje hałas na poziomie 47 dB.

Gdzie kupić okap kominowy?

Okap kominowy możemy kupić w takich sklepach jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert oraz na Allegro. Dobrym sposobem na zakup taniego okapu kominowego jest sprawdzenie cen okapów kominowych w porównywarkach cenowych.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (20 votes)
Opinie o rankingach