Zaznacz stronę

Aktualizacja: 10 kwietnia.2024 r.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które nie wyleczy alergii, ale znacznie poprawi jakość życia każdego alergika. Oczyszczacz dla alergika pomoże w zredukowaniu ilość alergenów w powietrzu, takich jak pyłki, sierść zwierząt, roztocza kurzu domowego czy pleśnie, które są głównymi przyczynami reakcji alergicznych. Dobre oczyszczacze są również skuteczne w eliminacji drobnych cząstek zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy czy smog, co dodatkowo poprawia komfort oddychania. Dzięki oczyszczaczowi powietrza alergicy mogą odczuwać mniej objawów alergii, takich jak kichanie, zaczerwienienie oczu czy problemy z oddychaniem, co zdecydowanie zwiększa ich komfort życia. Wybierając oczyszczacz powietrza dla alergika zwróć uwagę na zastosowane filtry bo to one odgrywają kluczową rolę w skuteczności oczyszczacza. Dla Ciebie porównaliśmy 150 oczyszczaczy powietrza, aby wybrać 10 najlepszych do naszego rankingu. Zobacz nasz ranking oczyszczaczy dla alergików i wybierz najlepszy dla siebie.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Miejsce 1

Oczyszczacz powietrza dla alergików PHILIPS AMF870/15

Oczyszczacz powietrza dla alergików PHILIPS AMF870/15

Pierwsze miejsce w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza dla alergików zajmuje oczyszczacz powietrza PHILIPS Air Performer seria 8000 3w1 AMF870/15. Urządzenie doprowadza czyste powietrze do każdego zakątka pomieszczenia przy współczynniku CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza) równym 270 m3/godz.( Dokładnie oczyszcza nawet duże pomieszczenia o powierzchni do 32 m2 (GB/T) / 70 m2 (NRCC), chroniąc Cię przez bakteriami, wirusami, pyłkami, kurzem, łupieżem zwierzęcym, roztoczami, szkodliwymi gazami, zapachami i innymi zanieczyszczeniami. Oczyszczacze powietrza Philips są jako jedyne wyposażone w filtr NanoProtect HEPA z aktywnym filtrem węglowym i filtrem wstępnym, które pozwalają usunąć 99,97% cząsteczek wielkości zaledwie 0,003 mikrona(3). Technologia NanoProtect HEPA nie tylko wyłapuje zanieczyszczenia, ale, dzięki ładunkom elektrostatycznym, przyciąga je, oczyszczając dwa razy większą objętość powietrza niż tradycyjny filtr HEPA H13 i zapewniając wyższą wydajność energetyczną. Wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza wyposażony w sztuczną inteligencję (AI), który automatycznie oczyszcza i wentyluje lub ogrzewa powietrze, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Samoadaptacyjna technologia ze sztuczną inteligencją Philips nie tylko ocenia jakość powietrza w pomieszczeniu, ale analizuje również dane powietrza na zewnątrz, wielkość pomieszczenia oraz sposób eksploatacji urządzenia, aby z jednej strony zwiększyć wydajność, a z drugiej zminimalizować hałas i zużycie energii. Ocena jakości powietrza w czasie rzeczywistym dzięki czujnikom AeraSense. Wybierając firmę Philips, stawiasz na zaufaną markę oferującą ponad 80 lat doświadczenia i innowacji w oczyszczaniu powietrza i technologii dla zdrowia. Przed opuszczeniem fabryki oczyszczacze powietrza Philips przechodzą przez 170 obowiązkowych surowych testów. Oczyszczacz posiada certyfikat European Centre for Allergy Research Foundation.

Miejsce 2

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L

Oczyszczacz powietrza dla alergików SHARP UA-HG50E-L

Drugie miejsce w naszym zestawieniu oczyszczaczy dla alergików zajmuje idealny oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L z funkcją nawilżania. Oczyszczacz z funkcją nawilżania dla alergików z technologią jonową Plasmacluster, 3-stopniowym systemem filtracji mechanicznej i wskaźnikiem poziomu zanieczyszczenia powietrza. Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 38 metrów kwadratowych. Ten oczyszczacz powietrza dla alegików posiada specjalny tryb, który przeznaczony jest do intensywnego oczyszczania powietrza, na przykład po gotowaniu. Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem SHARP UA-HG50E-L przez 60 minut emituje silny strumień jonów Plasmacluster o wysokiej gęstości. W krótkim czasie powietrze staje się przyjemnie świeże i czyste, dzięki czemu można zrelaksować się i swobodnie oddychać. Unikalna technologia jonizacji Plasmacluster wykorzystuje jony dodatnie i ujemne, aby w bezpieczny i naturalny sposób zwalczać uciążliwe i szkodliwe wirusy, bakterie, alergeny i nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu. Jej skuteczność została udowodniona licznymi badaniami. Dzięki temu możesz cieszyć się czystszym i zdrowszym powietrzem w pomieszczeniu. Suche powietrze może przyczyniać się do problemów ze skórą, oddychaniem i zdrowiem. System nawilżania pozwala zapobiegać tym dolegliwościom. Pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, przyczyniając się do poprawy naszego zdrowia, samopoczucia oraz jakości powietrza w pomieszczeniu. Potrójny system filtrów: filtr kurzu, filtr pochłaniający zapachy, filtr HEPA. Oczyszczacz z nawilżaczem SHARP UA-HG50E-L posiada pięć trybów pracy: max / med / low / pollen / sleep. Powietrze nawiewane jest przez oczyszczacz pod kątem 20 stopni. Dzięki temu kurz zgromadzony na podłodze unosi się i kieruje z powrotem do urządzenia w celu przefiltrowania, co sprawia, że pomieszczenie staje się czystsze i świeższe. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza dla alergików pracujący w trybie inteligentnym lub automatycznym samodzielnie dobiera prędkość pracy wentylatora do warunków panujących w pomieszczeniu na podstawie systemu czujników stale monitorujących jakość powietrza. Dzięki temu zapewnia najbardziej optymalne warunki w pomieszczeniu. Tryb Plasmacluster Spot to wyjątkowy tryb, idealny do odświeżenia tkanin, ubrań lub obuwia. Skoncentrowany strumień jonów ukierunkowany na przedmioty domowe pozwala na skuteczne usunięcie z nich brzydkich zapachów. Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania SHARP UA-HG50E-L posiada wskaźnik poziomu zanieczyszczenia powietrza. Oczyszczacz wyposażony jest w następujące czujniki: Czujnik PM2.5, czujnik kurzu, czujnik zapachów, czujnik wilgotności, czujnik temperatury, czujnik natężenia światła, czujnik ruchu. Obszar oddziaływania (z funkcją nawilżania) do 21 m kw. Poziom szumów: 19 – 52 dB. Przepływ powietrza: 60 – 306 m³/h. Wysokiej jakości oczyszczacz dla alergików, którym warto się zainteresować. Jeśli ten oczyszczacz Ci się nie spodobał zobacz pozostałe oczyszczacze dla alergików w naszym rankingu.

Miejsce 3

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza dla alergików Samsung AX60R5080WD

Szukasz dobrego oczyszczacza dla alergików? Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD jeden z najlepszych oczyszczaczy dla alergików, który musiał się wysoko znaleźć w naszym rankingu oczyszczaczy dla alergików. Przedni wlot oczyszczacza powietrza dla alergików z łatwością wciąga powietrze. Potężny wentylator szybko rozprzestrzenia czyste powietrze w różnych kierunkach za sprawą trójstronnego przepływu. W efekcie powietrze oczyszczane jest szybciej i dociera dalej, zapewniając wartość CADR (wskaźnik czystości dostarczanego powietrza) wynoszącą 467 metrów sześciennych na godzinę. Zadbaj o jakość powietrza wokół Ciebie i Twojej rodziny, pozbądź się niebezpiecznych zanieczyszczeń dzięki skuteczności 3 filtrów. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy. Następnie niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwa do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛. Poznaj dokładną wartość zanieczyszczenia powietrza. Laserowy czujnik stężenia pyłu wykrywa cząsteczki o wielkości mniejszej niż 1,0 ㎛, jak również zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o wielkościach PM 1,0/2,5/10. Jakość powietrza prezentowana jest również 4 kolorami, niebieski oznacza, że powietrze jest czyste. Znacznie łatwiej przesuwaj oczyszczacz w dowolne miejsce dzięki ukrytym kółkom. Po prostu popchnij lub pociągnij urządzenie tam, gdzie chcesz oczyścić powietrze, np. do salonu czy sypialni. Kółka są ukryte pod obudową urządzenia, dzięki temu urządzenie zachowuje swój design. Dbaj o jakość powietrza i w dowolnym momencie i z każdego miejsca oraz sprawdzaj poziom zanieczyszczenia. Aplikacja SmartThings umożliwia zdalną kontrolę nad oczyszczaczem. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możesz włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, sterować innymi funkcjami i monitorować stan filtra. Ciesz się czystym powietrzem na różne sposoby, które odpowiadają Twoim potrzebom. Tryb automatyczny wyczuwa poziom zanieczyszczenia i automatycznie dostosowuje do niego moc i prędkość pracy wentylatora. W ten sposób oszczędza Ci wysiłku i redukuje zużycie prądu. Tryb nocny pozwala Ci smacznie spać bez hałasu, wyświetlacz jest również wyłączony. Poziom natężenia dźwięku w trybie nocnym to tylko 21 dB(A). Lepiej wykorzystaj swoją przestrzeń, a także z łatwością czyść i wymieniaj filtr. Smukły design urządzenia sprawia, że zmieści się ono niemal wszędzie, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Przedni wlot powietrza umożliwia czyszczenie i wymianę filtra bez potrzeby przemieszczania oczyszczacza czy odsuwania go od ściany. Maksymalna wielkość pomieszczenia do której przeznaczony jest oczyszczacz 60㎡. Ten oczyszczacz dla alergików zbiera same pozytywne opinie w internecie co świadczy o jego jakości.

Miejsce 4

Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/51

Oczyszczacz powietrza dla alergików PHILIPS Dual Scan AC3055/51

Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/51 to świetny oczyszczacz dla alergików, który usuwa cząsteczki 800x razy mniejsze od smogu – czyli o wielkości 0,003 µm (mikrometra). Usuwa 99,97% zanieczyszczeń mniejszych od najmniejszego wirusa (do 0,003 um), w tym: smog, alergeny, bakterie, kurz, sierść zwierząt i szkodliwe gazy. Głośność pracy w trybie nocnym wynosi zaledwie 15 dB – niemal dwa razy cichszy od szeptu! Nie musisz martwić się kosztem wymiany filtrów aż do 6 lat! Żywotność filtra NanoProtect HEPA w oczyszczaczach Philips Dual Scan wynosi 3 lata, a po rejestracji urządzenia otrzymasz drugi filtr za 1 zł. Jak działa 3 – etapowy proces filtracji: Pierwsza, wstępna warstwa filtra zatrzymuje większe cząsteczki jak kurz i sierść zwierząt. Druga warstwa NanoProtect HEPA filtruje cząsteczki PM2,5 (smog); alergeny; pyłki roślin, alergeny roztoczy, sierść zwierząt, zarodniki pleśni i grzybów, bakterie i wirusy w tym cząsteczki o wielkości nawet do 0,003 μm. Trzecia warstwa filtra z aktywnym węglem neutralizuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, w tym lotne związki organiczne. Jednoczesne wyświetlanie 3 rodzajów zanieczyszczeń: Wskaźnik cząsteczek PM2,5 (smogu), Wskaźnik szkodliwych gazów, Wskaźnik alergenów IAI. Dwa precyzyjne czujniki Dual Scan wykrywają i eliminują nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Daje Ci to podwójną pewność, że powietrze w Twoim domu jest czyste. Stan powietrza sprawdzany jest przez czujniki aż 1000 razy na sekundę. Skutkuje to skuteczniejszym wykrywaniem groźnych cząsteczek, także tych 800 razy mniejszych od smogu, czyli tych najbardziej niebezpiecznych dla naszego zdrowia, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Oczyszczacz powietrza dla alergików PHILIPS Dual Scan AC3055/51 jest idealny do pomieszczeń do 62 m2.

 

Miejsce 5

Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY

Oczyszczacz powietrza dla alergików Electrolux WA71-305GY

Elegancki, przenośny oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY, z pięciostopniowym systemem oczyszczania powietrza, którym możesz sterować za pomocą smartfona. Dodatkowe akcesoria umożliwiają dopasowanie wyglądu urządzenia do wystroju wnętrza. Ciesz się czystym powietrzem w domu, dzięki wielopoziomowemu oczyszczaczowi powietrza. Możesz go ustawić na podłodze lub powiesić na ścianie, by zaoszczędzić miejsce. Specjalne osłony z tkaniny Kvadrat z przodu urządzenia pozwalają uatrakcyjnić jego wygląd. Dzięki charakterystycznej konstrukcji i różnym osłonom z tkaniny, oczyszczasz Well A7 doskonale harmonizuje z otoczeniem sypialni lub salonu. Szum 23 db, jak delikatny deszcz nie przeszkadza domownikom. Przenośny oczyszczacz Well A7 można ustawić w dowolnym pomieszczeniu i zmienić jego wygląd, aby wyróżniał się lub harmonizował z otoczeniem. Oczyszczacz można ustawić na dwóch nogach pod kątem na podłodze lub powiesić na ścianie, by nie zajmował cennego miejsca. Pięciostopniowy system oczyszczania powietrza umożliwia usuwanie nawet 99,97% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra (μm). Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY pobiera powietrze dookoła — również na krawędziach przedniej ścianki — jest wyposażony w wentylator 3D oraz pięciostopniową filtrację powietrza. Dzięki aplikacji Electrolux Wellbeing można planować i sterować pracą urządzenia. Czujniki cząstek (PM1, 2.5, 10) i lotnych związków organicznych (VOC) umożliwiają oczyszczaczowi Well A7 w trybie pracy inteligentnej regulację intensywności oczyszczania na podstawie pomiarów. Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY otrzymał certyfikat European Centre for Allergy Research Foundation (ECARF). ECARF przyznaje certyfikaty produktom przyjaznym alergikom, które przeszły audyt zwenętrzny i spełniły wszystkie kryteria.Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY przeznaczony jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 59 m2.

Miejsce 6

Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09

Oczyszczacz powietrza dla alergików DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09

Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 to bardzo dobrej jakości oczyszczacz powietrza, który jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 27 m2. Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 posiada precyzyjny półprzewodnikowy czujnik wykrywający formaldehyd z unikalnym filtrem katalitycznym, który automatycznie go niszczy. Filtr HEPA+Carbon wychwytuje również kurz, alergeny, gazy i inne najdrobniejsze zanieczyszczenia. Oczyszczacze Dyson są wyposażone w zaawansowaną technologię Air Multiplier™, która rozprowadza oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu. Powietrze wewnątrz pomieszczeń może być nawet 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Oczyszczacze powietrza Dyson usuwają zanieczyszczenia domowe oraz pochodzące z zewnątrz takie jak smog. Wbudowane czujniki stale analizują parametry jakości powietrza, a nasz unikalny algorytm sprawdza dane co sekundę. Urządzenie diagnozuje zanieczyszczenia na poziomie molekularnym, wyświetlając wyniki w czasie rzeczywistym na ekranie LCD. Filtr HEPA wychwytuje 99,95% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Filtr z węglem aktywnym usuwa również zapachy i gazy, w tym Lotne Związki Organiczne. Filtr katalityczny Dyson w sposób ciągły zatrzymuje i rozkłada cząsteczki formaldehydu na wodę i dwutlenek węgla. Regeneruje się samoczynnie, dzięki czemu nigdy nie wymaga wymiany. Aby uniemożliwić powrót zanieczyszczonego powietrza do pomieszczenia, w oczyszczaczu DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 nie tylko filtr jest uszczelniony zgodnie ze standardem HEPA H13, ale cała konstrukcja urządzenia. W cieplejsze dni, silny strumień oczyszczonego powietrza może równocześnie Cię chłodzić. W trybie rozproszonym strumień powietrza wydobywa się z tyłu urządzenia. Oczyszcza powietrze bez efektu orzeźwienia. Steruj i monitoruj jakość powietrza w Twoim domu, gdziekolwiek jesteś, poprzez aplikację Dyson Link. Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 został przetestowany pod kątem alergenów przez ECARF.

Miejsce 7

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Oczyszczacz powietrza dla alergików Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY to wysokiej jakości urządzenie, które jest przeznaczone do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 129 m2. Oczyszczacz powietrza Pure A9 z systemem PureSense, który stale mierzy poziom jakości powietrza w pomieszczeniach oraz na zewnątrz i automatycznie dostosowuje parametry pracy do warunków otoczenia, kolor szary. Wyjątkowy system PureSense stale mierzy poziom jakości powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz i automatycznie dostosowuje współczynnik oczyszczania powietrza, aby zachować zdrowe środowisko w domu. Możliwość dostosowania Pure A9 do indywidualnych potrzeb, dzięki spersonalizowanym filtrom z technologią filtracji 360. Każdy filtr ma unikalny inteligentny wskaźnik śledzący zużycie. Nawet jeśli usuniesz filtr i zainstalujesz go w następnym sezonie, pozostały czas życia zostanie automatycznie rozpoznany. Czy jesteś w domu, czy nie, monitoruj i optymalizuj jakość powietrza w domu z aplikacji lub usiądź i pozwól PURE A9 zrobić to za Ciebie. Sprawdź pracę wykonaną w przedziale czasowym, uzyskaj inteligentne podsumowania lub dostosuj preferencje. PURE A9 to idealna pomoc do kontroli jakości powietrza. AirSurround wywołuje silny, ale płynny ruch spiralny powietrza w pomieszczeniu. Cyrkulacja oczyszcza powietrze do 3 razy szybciej niż rozwiązania poprzednich generacji. Pure A9 jest zalecany do pomieszczeń do 129 m2 (na podstawie szwedzkich przepisów o wymianie powietrza na godz.) i 52 m2 (AHAM).

Miejsce 8

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-KIN50E-W

Oczyszczacz powietrza dla alergików SHARP UA-KIN50E-W

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-KIN50E-W to bardzo dobrze oceniany oczyszczacz powietrza w internecie, który jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 38 m2. Maksymalny przepływ powietrza jest na poziomie 306m3/h, co rekomenduje go do pomieszczeń o powierzchni do 38m2. Jako że model ten należy do kategorii 2w1, pochwalić się może również higienicznym i inteligentnym nawilżaczem ewaporacyjnym o wydajności 600ml/h. Za inteligentną pracę odpowiada aż 5 czujników, natomiast za pełną higienę powietrza wbudowany najmocniejszy jonizator Plasmacluster HD25000. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIN50E-W nawet przy uruchomionym inteligentnym nawilżaczu oraz korzystając jednocześnie z jonizatora Plasmacluster potrafi generować minimalną ilość hałasu (od 17 dB), dzięki czemu zaliczany jest do referencyjnie cichych. Zużycie prądu w przedziale od 5,5 do max 51W pozwala zaliczyć go również do niezwykle energooszczędnych. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa w kolorze białym, natomiast umieszczony na gorze panel sterowania jest z eleganckiego szczotkowanego aluminium. Całość wygląda niezwykle nowocześnie i jakościowo. Oznaczenia przycisków są typowe dla oczyszczaczy Sharp co jest niezwykle przydatne dla osób, które kiedykolwiek wcześniej miały z nimi do czynienia. Połączenie technologii Plasmacluster Ion – potrójnego systemu filtrów – funkcji nawilżania. Możesz swobodnie oddychać w mieszkaniu: wyjątkowa technologia Plasmacluster Ion wykorzystuje działanie dodatnich i ujemnych jonów do bezpiecznego i naturalnego zwalczania irytujących i szkodliwych wirusów, drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów unoszących się w powietrzu pomieszczenia. Równocześnie zmniejsza się elektryczność statyczna. Skuteczność technologii została udowodniona w obszernych badaniach. Dzięki temu możesz korzystać ze świeżego, czystego powietrza i po prostu dobrze się czuć. Plasmacluster 25000, potrójny system filtrów: filtr wstępny, podwójny filtr pochłaniający zapachy, filtr HEPA. Aby zapewnić zdrową atmosferę w pomieszczeniu, urządzenie rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu nawiewane poprzez prowadnicę pod kątem 20 stopni. Podstawowa zaleta polega na tym, że wszelki kurz nagromadzony na podłodze zostanie poruszony, a następnie skierowany wraz z powietrzem powrotnym do oczyszczacza powietrza w celu odfiltrowania, dzięki czemu pomieszczenie będzie czyste i odświeżone. W oczyszczaczu i nawilżaczu powietrza UA-KIN50E-W praca inteligentna odpowiada za kontrolowanie jakości powietrza pod kątem jego czystości oraz optymalnego nawilżenia. Aż 5 czujników steruje niezależnie pracą sekcji oczyszczacza i nawilżacza.

Miejsce 9

Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS

Oczyszczacz powietrza dla alergików Samsung AX47R9080SS

Oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS bardzo dobry oczyszczacz powietrza, który musiał się znaleźć w naszym rankingu najlepszych oczyszczaczy powietrza. Ten dobry oczyszczacz powietrza jest przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 47 m2. Oczyszczacz Cube został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu, pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie. Zadbaj o jakość powietrza wokół Ciebie i Twojej rodziny, pozbądź się niebezpiecznych zanieczyszczeń dzięki skuteczności 3 filtrów. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy. Następnie niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwa do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛. Z łatwością połącz lub rozdziel moduły oczyszczaczy w zależności od pomieszczenia i sytuacji. Modułowy design oferuje wygodny system dokowania z bezprzewodową łącznością Bluetooth. Możesz łączyć moduły bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji, a następnie sterować nimi jak jednym urządzeniem, by oczyścić 2 razy większą przestrzeń. Możesz także używać ich osobno w mniejszych pomieszczeniach. Laserowy czujnik pyłu umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika. Dbaj o jakość powietrza oraz sprawdzaj poziom jego zanieczyszczenia w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji. Aplikacja SmartThings umożliwia zdalną kontrolę nad oczyszczaczem. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możesz włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, sterować innymi funkcjami i monitorować stan filtra.

Miejsce 10

Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Smart Air Purifier 4

Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Smart Air Purifier 4

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 to sprzęt wysokiej jakości, który zbiera same pozytywne opinie i jest polecany przez ekspertów branżowych. Xiaomi Smart Air Purifier 4 ma wskaźnik CADR do 400 m³/h, jest w stanie wypuścić 6660 litrów oczyszczonego powietrza na minutę, a dzięki wlotowi powietrza o kącie 360° oczyszczanie powietrza w całym pomieszczeniu jest bezproblemowe. Całodzienna ochrona dla osób cierpiących na katar i alergie. Xiaomi Smart Air Purifier 4 chroni zdrowie Twoich dróg oddechowych, utrzymując powietrze w Twoim domu czyste i bezpieczne do oddychania. Certyfikowany przez szanowaną grupę TÜV Rheinland Xiaomi Smart Air Purifier 4 skutecznie filtruje alergeny w powietrzu. Aktywny węgiel ma wysoki współczynnik absorpcji i skutecznie usuwa z Twojego domu powszechne szkodliwe gazy, takie jak lotne związki organiczne, a także eliminuje nieprzyjemne zapachy, aby utrzymać świeże powietrze. Wydajny filtr usuwa z domu szkodliwe gazy, w tym formaldehyd i toluen. Zero formaldehydu w domu, ale dużo słodyczy w życiu. Jonizacja powietrza jonami ujemnymi pozwala utrzymać świeżość w Twoim domu. Filtr jest bardzo wydajny dzięki dużej powierzchni i wysokiej zawartości węgla aktywnego wysokiej jakości. Długotrwała wydajność filtra oznacza rzadszą wymianę — jeden filtr wystarcza na 6 do 12 miesięcy. Czułe, wysoce precyzyjne czujniki laserowe monitorują zmiany jakości powietrza. Wysoce wydajne oczyszczanie w trybie automatycznym — oczyszczacz monitoruje jakość powietrza w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowuje prędkość oczyszczania. Dzięki obsłudze inteligentnego sterowania możesz mieć pewność, że zawsze wracasz do domu wypełnionego czystym, świeżym powietrzem. Użyj aplikacji Mi Home / Xiaomi Home ze swojego smartfona, aby włączyć oczyszczanie, gdy jesteś poza domem.

Oczyszczacze powietrza mogą być niezwykle przydatne dla osób cierpiących na alergie. Eliminują one wiele cząstek, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, takie jak kurz, sierść zwierząt, pleśń, pyłki, a nawet niektóre bakterie i wirusy. Dla Ciebie ja i mój zespół przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy oczyszczacze i wybraliśmy najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików. Porównaj oczyszczacze powietrza dla alergików w naszym zestawieniu i wybierz najlepszy oczyszczacz dla siebie.

Paweł Zacharczuk |Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Jak powstał nasz ranking oczyszczaczy dla alergików?

Ranking oczyszczaczy dla alergików, który prezentujemy na naszej stronie powstał po przeanalizowaniu i przetestowaniu 150 urządzeń różnych firm. Do stworzenia tego zestawienia przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy oczyszczacze powietrzea dla alergików od takich firm jak: Sharp, Philips, Samsung, Electrolux, Webber, Blueair, Beko, Sencor, Winix, TCL, Stadler Form, Aeno, Venta, MPM, Vesta, AirFree, Coway, Xiaomi, ETA, Hama, Amica, Hoover, Vestfrost, Tefal, Rowenta, Vitammy, Boneco, Karcher, Toshiba, OROMED, Viomi, EcoLife, Cecotec, Oxymore, PetKit, Aeris, Delimano, Dyson, RAVEN, Ideal, LIFAair i kilku innych. Opinie zamieszczone w internecie to bardzo cenne źródło informacji o różnych produktach, dlatego podczas tworzenia naszego rankingu przeanalizowaliśmy opinie o oczyszczaczach powietrza w internecie. Opinie o oczyszczaczach powietrza dla alergików sprawdzaliśmy w takich miejscach jak: na forach internetowych, Allegro, stronach producentów, rankingach produktowych oraz w sklepach internetowych, takich jak: Media Markt, RTV EURO AGD, Neonet, Media Expert. Następnym krokiem było uszeregowanie oczyszczaczy w rankingu oraz opisanie całego rankingu prostym i zrozumiałym językiem. Ranking oczyszczaczy dla alergików jest stale aktualizowany przez naszych ekspertów, dzięki czemu produkty w nim umieszczone nie stają się przestarzałe. Mamy nadzieje, że nasz ranking oczyszczaczy dla alergików pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla alergika?

Wybór i zakup oczyszczacza powietrza dla alergika to dość skomplikowane zadanie bo na rynku jest bardzo dużo modeli różnych firm o różnej jakości. Czym kierować się przy zakupie oczyszczacza powietrza dla alergika? Jaki oczyszczacz dla alergika kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza dla alergika? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku, który został przygotowany przez naszych ekspertów.
 
Filtry w oczyszczaczu powietrza – Kupując oczyszczacz powietrza powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie rodzaje filtrów posiada oczyszczacz. Najważniejsze jest to, aby oczyszczacz powietrza posiadał filtr HEPA. Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) to specyficzny typ filtra powietrza, który jest w stanie usunąć co najmniej 99,97% cząstek o średnicy 0,3 mikrometrów. Filtry HEPA są szczególnie efektywne w usuwaniu drobnych cząstek, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, takie jak kurz, pyłki, sierść zwierzęcą i zarodniki pleśni. Są one też skuteczne w wyłapywaniu niektórych drobnoustrojów, takich jak bakterie i wirusy. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że filtry HEPA muszą być regularnie wymieniane, aby zachować swoją skuteczność. Przed zakupem urządzenia z filtrem HEPA warto sprawdzić koszt i dostępność wymiennych filtrów.
 
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia – Kupując oczyszczacz dla alergika trzeba zwrócić uwagę na to do jakiej maksymalnej powierzchni pomieszczenia jest przeznaczone urządzenie. Nic nam nie da oczyszczacz powietrza jeśli kupimny oczyszczacz ze zbyt małą wydajnością. Na rynku można spotkać oczyszczacze powietrza, które mają maksymalną powierzchnię pomieszczenia wyrażoną w metrach kwadratowych (m2) od 6 do nawet 200 m2.
 
Poziom hałasu – To bardzo ważny parametr na, który warto zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza dla alergika. Oczyszczacze powietrza mogą generować pewien poziom hałasu, co może być uciążliwe, szczególnie jeśli planujesz korzystać z urządzenia w sypialni. Sprawdź specyfikacje urządzenia, aby zobaczyć, jak głośne jest w trakcie pracy. Na rynku można spotkać oczyszczacze powietrza, które emitują poziom hałasu wyrażony w decybelach (dB) od 15 do 70 dB.
 
Funkcje dodatkowe – Ostatnią rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza dla alergika są funkcje dodatkowe. Wiele oczyszczaczy powietrza ma dodatkowe funkcje, takie jak wskaźniki jakości powietrza, timery, tryby nocne, zdalne sterowanie i więcej. Te funkcje mogą dodatkowo zwiększyć komfort użytkowania.

Najczęściej zadawane pytania o oczyszczacze powietrza dla alergików:

Co to jest alergia?

Alergia jest reakcją nadwrażliwości organizmu na określone substancje, które są normalnie nieszkodliwe dla większości ludzi. Te substancje nazywane są alergenami i mogą obejmować rzeczy takie jak pyłki, sierść zwierząt, pleśń, pokarmy, leki, a także składniki niektórych metali i kosmetyków.

Co to jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które służy do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu w którym działa. Działanie oczyszczacza powietrza polega na tym, że filtruje on powietrze i usuwa z powietrza różne zanieczyszczenia.

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza dla alergików?

Ceny oczyszczaczy powietrza dla alergików są bardzo zróżnicowane. Za najtańszy oczyszczacz powietrza dla alergika trzeba zapłacić ok. 200 zł. Za dobry oczyszczacz powietrza dla alergika trzeba zapłacić od 400 zł do 3000 zł. Za najdroższy oczyszczacz powietrza będziemy musieli zapłacić 5600 zł.

Jakiej firmy oczyszczacz powietrza dla alergików?

Szukając oczyszczacza powietrza dla alergika warto postawić na sprawdzoną firmę. Najlepsi producenci oczyszczaczy dla alergików to: Sharp, Philips, Samsung, Electrolux, Webber, Blueair, Beko, Sencor, Winix, TCL, Stadler Form, Aeno, Venta, MPM, Vesta, AirFree, Coway, Xiaomi, ETA, Hama, Amica, Hoover, Vestfrost, Tefal, Rowenta, Vitammy, Boneco, Karcher, Toshiba, OROMED, Viomi, EcoLife, Cecotec, Oxymore, PetKit, Aeris, Delimano, Dyson, RAVEN, Ideal, LIFAair.

Jak usunąć alergeny w pomieszczeniu?

Usuwanie alergenów z pomieszczenia wymaga podjęcia kilku kroków. Pierwszym jest utrzymanie czystości – regularne odkurzanie i mopowanie podłóg oraz mycie powierzchni może zminimalizować obecność alergenów. Inwestycja w wysokiej jakości oczyszczacz powietrza również może pomóc w usunięciu cząstek alergenów z powietrza. Jeśli alergie są spowodowane przez zwierzęta, konieczne może być ograniczenie dostępu zwierzęcia do niektórych obszarów domu. Ponadto, należy regularnie zmieniać i czyścić pościel, aby zminimalizować alergeny, takie jak roztocza kurzu. Możesz także rozważyć utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności, aby zniechęcić roztocza i pleśnie. Regularne wietrzenie pomieszczeń także pomaga w usuwaniu alergenów.

Czy oczyszczacz powietrza usuwa pyłki?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa pyłki roślinne, zarodniki pleśni, kurz oraz sierść zwierząt.

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza dla alergika?

Oczyszczacz powietrza dla alergików możemy kupić na Allegro, za pomocą porównywarek cenowych lub w sklepach internetowych typu: Media Markt, RTV EURO AGD i kilku innych.

Czy jest sens kupować oczyszczacz powietrza?

Kupno oczyszczacza powietrza może mieć sens, szczególnie jeśli żyjesz w obszarze z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza, jesteś alergikiem, lub masz jakiekolwiek problemy z układem oddechowym. Oczyszczacz powietrza pomaga w usunięciu alergenów, pyłu, pleśni, bakterii, wirusów i innych szkodliwych cząstek z powietrza, co może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu i przyczynić się do poprawy ogólnego zdrowia.

Paweł Zacharczuk

Paweł Zacharczuk

Redaktor naczelny Expertrankingowy.pl

Redaktor i ekspert od sprzętów AGD/RTV z 6 letnim doświadczeniem zdobytym w największych sklepach AGD/RTV. Każdego dnia tworze, aktualizuje rankingi sprzętów ze swoim zespołem, które mają pomagać ludziom w wyborze najlepszych sprzętów do ich mieszkań, domów. Jeśli masz jakieś pytania związane z rankingiem lub innymi sprawami to możesz do mnie napisać:

kontakt

W naszych rankingach znajdują się linki reklamowe, dzięki którym zarabiamy i utrzymujemy ten portal. Kupując sprzęt AGD/RTV za pomocą linków reklamowych w naszym rankingu wspierasz rozwój naszego serwisu.

 

5/5 - (18 votes)
Opinie o rankingach